IGERZONI lOMUIMIMl Fa. JAC. KROL de Haan (V. B.). Als buitengewoon lid van Ged. Staten werd gekozen do heer J. H. Voerman (G. H.). Ged. Staten van Gcldsriand. Men meldt ons uit Arnhem: De Provinciale Staten van Gelderland kozen tot leden van Ged. Staten de heeren H. W. J. Sannes (V.B.), A. D. P. V. v. Lëben Seis (A.R.), J. Kronenburg (R.K.), Jkr. mr. H. G. M. v. Nispen tot Panner- dcn (R.K.), H. de Liefde (G.H.) en mr. dr EL P. de Wilde (V.D.) i Ged. Staten van Noord-Brabant Men meldt ons uit den Bosch: Bij, do heden gehouden verkiezing "fan leden van Ged. Staten werden alle aftre denden herkozen. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst. Men meldt ons uit Enschede: Minister Aalberse huldigde aan den gis terenavond gehouden feestdisch in een keurige rede de Mij. tot bevordering der Geneeskunst en stelde op den voorgrond dat hij in den eigen rechtspraak der Mij. het bewijs zag, dat er van een verkeerd vakvereenigingskarakter geen sprake is. Hij deelde mede, dat de regeering voorne mens was, spoedig bij de wet deze recht spraak te sanctioneeren en te versterken op een wijze, als dat ongeveer bij de orde van advocaten geregeld is. Ook schorsen en ontnemen der bevoegd heid zal dan mogelijk zijn. Hij huldigde speciaal den grijzen Nestor der genees kundige rechtspraak, dr. B. A. P. v. Dam te Den Haag, die na 18 jaar lang voorzit ter van den Raad van Beroep te zijn geweest, thans aftreedt. Het verheugde hem zoo juist een telegram uit Engeland ontvangen te hebben, meldende dat bet H. M. de Koningin behaagd had dr. v. Dam te benoemen tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Deze huldiging van dr. v. Dam droeg niet weinig tot de feest vreugde bij. SP@it¥ VOETBAL. DIOG. HAARL. BOND. Oe Diocesaan Haarlemsche Voetbalbond houdt zijn algemeene jaarvergadering op Zondag 22 Juli, des middags te 12 uur in het gebouw „St. Bavo" te Haarlem. De agenda vermeldt om. bestuursver kiezing. Aftredend zijn de heeren H. N. Smits, vice-voorz., G. Kruyver, secr.-pen ningmeester, A. Hubay en E. A. Leen de rts, commissarissen. Candidaten voor het nieuwe bestuur rijn de volgende heeren: D. Haverkorn, te Leiden, secr.-penn. van het district Lei den van den D.H.V.B., gesteld door het districts-bestuur; H. Roumen te Leiden, gesteld door""de vereeniging S.M.C. te Warmond en W. G. v. Hoorn, te Leiden, gesteld door de vereeniging S.J.G. te Noord wijk. Onder de voorstellen komt er o.m. een voor van de ver. A.V.V. te Vcur, om iden titeitskaarten, voorzien van het portret van den speler, verplichtend te stellen. De N.V.B. verbreekt het contact met de R.-K. Federatie. Naar het „Hbld." verneemt, zal de N. V.B. zeer waarschijnlijk het contact ver breken met de R.-K. Federatie, daar de Federatie noch de contractueole verplich tingen, noch de in den loop der tijden ge maakte afspraken is nagekomen. SCHAKEN. Zondagmorgen hebben in Café Suisse te Leiden de tientallen van het Leidsche Schaakgenootschap en de Nieuwe Rotter- damsche Schaakvereeniging voor de 2de klas competitie gespeeld. De uitslag luidt: L.S.G. N.R.S. 1. Bosscha 10 De Boer 2. Th. de Bruin 01 v. de Sluis 3. Demmendal 01 Daum 4. Ghambry Fortuin Harre- man 5. Hins 10 Vermetten 6. Francois 10 Haag 7. v. Goor ii Knake 8. v. Hasselt 0v. d. Meer 9. r. d. Nat 01 Sanders 10. F. de Bruyn 10 Haalebos Totaal 4$41 Wordt arbitrair beslist. 's Maandags speelde het Leidsche Schaakgenootsch. tegen do Rotterdamsche Studenten-, Gymnasiasten- en H.B.S.'eTS- Schaakbond, eveneens voor de 2de klas- competitie. De strijd verliep als volgt: L.S.G. R.S.G.H.B.S. Bosscha i1 J. v. Weering: Th. de Bruin 01 J. J. v. Weering Demmendal "10 Vlugter 01 Hoogenbergh 10 Thoenos 10 Ellerbroek 14 Oost-Lievense 10 Roosenstein 10 niet opgekomen 1. 3. 4. Chambry 0. Francois 5. Hins v. Goor v. Hasselt d. Nat 7. 10. F. de Bruyn 10 niet opgekomen Totaal 7—3 De Rotterdammers hadden 5 invallers, terwijl buitendien nog 2 spelers niet zijn opgekomen, zoodat het L. S. G. een ge makkelijke overwinning behaalde. AC&PEKSgE-ISIEUIBS LEIDEN: Geslaagd voor het candidaats examen rechtsgeleerdheid, nieuw acade misch statuut, mej. Hulsinga, (Bosch en Duin, Utr.), en de h§er J. H. Bennebroek Graven'iorst, (Den Haag). Eindexamen Wed.-Ind. administr. dienst de heeren L. A Uljée (Don Haag), P. A. Emanuel (Leiden) B. Kortleven (Maassluis). Doctoraal exa- men rechtsgeleerdheid de heeren Dr. J. de Jong (Den Haag), A. Maclaine Post (Haarlem). Candidaats-examen wis- en natuurkunde mej. J. M. Gieben (Den Haag), de heer B. Schilp (Leiden). Candidaatsexamen rechtsgeleerdheid (nieuw academisch statuut) de heer W. A. Semeijns de Vries van Doesburg (Den Haag). Candidaatsexamen klassieke lette ren mej. J. L. van Dam van Isselt, Den Haag) (cum laude). O^OEftWiiS Men meldt ons uit Katwijk a/d. Rijn: Na voortgezet examen zijn alsnog aan het St. Willibrordus-Gollege geslaagd voor di ploma B: R. Schölvinck, Warmond, en E. Sloot tot Everlo te Hilversum. uit de mm® BOSKOOP. Motorongeluk. De rijwielhandelaar De Rooij op den Zijdeweg te Boskoop, had gis teren het ongeluk doordat hij voor een kind wilde uitwijken, dat aehter een hondenkar liep, met zijn motorrijwiel tegen een huis op te rijden; met ernstig beenfractuur en hoofdwonde is hij naar het Ziekenhuis te Leiden vervoerd moeten worden. Het kind kwam er evenwel ook nog slecht af en brak ook een been. Droevig ongeluk. Een der Gebr. van Leeuwen, commensaal van Mej. Tr. in de Nieuwstraat alhier, die de vorige week Vrij dag met zijn motorrijwiel op reis was ge gaan en sedert nog niet is teruggekeerd, is naar men ons mededeelt levenloos opge haald uit de Schie onder Schiedam, zijn motorrijwiel is ook opgeviseht. LANGERAAR. Brand. Dinsdagmiddag werd onze anders zoo rustige omgeving gealarmeerd door het geroep van „brand", onder het gelui der klok. De brand was ontstaan in de schuur van de wed. v. d. Berg en Joh. Hoogervorst, die in een oogenblik in lichte laaie stond. Het huis, dat aan de schuur grenst, werd door beide genoemde perso nen en J. Fransen bewoond, waarvan de bewoners uit brandgevaar huisraad en meubelen spoedig in veiligheid brachten, De omstandigheid, dat juist in den middag het ongeval plaats had, bracht een zooda- nigen toeloop, dat met behulp van em mers water, welke in ruime mato werden aangevoerd, het blusscliingswerk begon. De Zuidelijke wind bracht door de vonken mede brandgevaar aan de twee perceelen aan de overzijde, bewoond door P. Hoo gervorst en G. Pieterse het laatste door J. Koeleman. Beide huizen, welke een riet dak hebben, begonnen reeds vuur te vat ten, doch zij werden eveneens door water nat gehouden. Tegen twee uur was de brandspuit gearriveerd, welke spoedig het blusscliingswerk begon, en door een krach tigen straal water eerst laatstgenoemde perceelen in veiligheid bracht. Intusschen hadden de omstanders het brandend per ceel door onophoudelijk watergieten in be dwang weten te houden, waarna met de brandspuit het laatste blusschingswerk werd voltooid. Van do vier geiten van Joh. Hoogervorst kon er slechts één worden gered, hoewel door P. van Rijn Jr., met gevaar voor zijn leven, werd getracht do andere ook te bevrijden. De verkoolde cadavers werden later onder de puinhoop gevonden. De oorzaak van den brand is onbekend. NOORDWIJK. Concert. Morgenavond zal het fan fare-corps „Excelsior" een concert in de tent op het Lindenplein geven. Sport. De prijzen der gehouden serie- wedstrijden der voetbalvereeniging S.J.G., zullen Vrijdagavond om 8 uur in het Ju venaatsgebouw worden uitgereikt VGCRHQUT. Twijfelachtig In den nacht van Maandag op Dinsdag is bij B. S., aan Sol daatje, een ruit ingedrukt. Eenigen tijd geleden is ook een ruit ingedrukt en een rijwiellantaarn ontvreemd. Of nu wel po ging tot inbraak of baldadigheid hiertoe do drijfveer was, is nog niet uitgemaakt. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente, komt Donderdagavond te 7 uur in openbare vergadring bijeen. Verkocping. Bij den gisterenavond ge houden afslag, van de verkooping onder notaris Romeijn, van het perceel Heeren- hnis „Gerarda" over de R. K. Kerk, en een Heerenhuis te Katwijk aan Zee, is bet eer ste op f 14700 opgehouden, het tweede voor f 7000.gekocht door Mugge te Katwijk aan Zee. WASSENAAR. Postduivenvereniging. Alhier is on der der den naam van „Do Ooievaar" op gericht een postduivenvereeniging. Het bestuur heeft zich saamgesteld uit de hee ren W. Donders, voorzifter; A. J. Kouwon- hoven, secretaris; W. Konijnenburg, pen ningmeester. Zondag j.l. werd reeds met een 10-taV jonge duiven een wedvlucht ondernomen van uit Dordrecht, een afstand van 4-4 K.M. De duiven werden te 9 uren losge laten en bereikten als volgt het hok: 1. A. Noordover te 9 nur 53 min. 52 sec.; 2. B. Looijestijn te 9 u 53 m. 57 s.; 3. A. J. Kouwenhoven te 9 u. 54 m. 41 s.; 4. A. Noordover to 9 u. 55 m. 16 s.; 5. W. Konijnenburg te 9 u. 55 m. 18 s.; 6. V/. Donders to 9 u. 56 m. 41 s.; 7. W. Knij- nenburg te 9 u. 57 m. 20 s.; 8. K. Bredc- rode te 10 n. 2 m. 39 s.; 9. idem te 10 u. 8 m. 53 H s.; 10. P. Vermeulen te 10 u. 13 m. 13J4 s. De volgende vluchten zullen worden ge daan vanuit Waalwijk, Eindhoven, Roer mond en Maastricht. Voor deze 5 vluchten heeft het bestuur een verguld-zilveren me daille beschikbaar gesteld. Winnaar wordt hij, die met zijn duiven het hoogste aan tal punten bereikt. WOERDEN. Eindexamen H. B. S. Uitslag eind examen H. B. S. 5-j. c. Woerden. Geslaagd: G. v. d. Houwen, P. Schlemper, A. v. d. Kleijn, D. W. J. de Kor, C. J. van Heng- stum, J. F. Chr. Deibert. Afgewezen geene. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der Intercommuale Arbeidsbe middeling te Woerden staan inges.-bieven 2 Duitsche dienstboden (tr.ans nog in Duitsch land). Inlichtingen worden verstrekt door den correspondent. Collecte. De collecte voor het fonds tot ondersteuning en instandhouding van den gewapenden dienst in de Nederlanden, al hier, op 8 Juni, bracht op precies f- 20. R.-K. Kiesvereeniging. Maandag avond had in het Patronaatsgebouw een Alg. Vergadering plaats van de R. K. Kiesvereeniging. Na opening door den Voorzitter werden de notulen goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling dat de heer Eendriks voor de nieuwe zittings periode om persoonlijke reden heeft be dankt als raadslid. Hij wijst op het vele goede, dat deze voor de gemeente in het algemeen en voor de Katholieke zaak in het bijzonder heeft gedaan, en brengt hem daarvooor hulde. Voor de bestuursvacature zijn geen can- didatenlijsten ingediend. Vervolgens deelt hij mede, dat de heer J. v. d. Heuvel wegens handelingen, strij dig met het reglement, als lid der vereen, is geroyeerd. Een daarop betrekking heb bend schrijven van dien heer wordt voor gelezen. Medegedeeld wordt dat de heer Smoren- burg als lid heeft bedankt. De Voorzitter dankt de 680 trouw geble ven R. K. Kiezers, de dames en heeren propagandisten, voor hun hulp. Vervol gens deelt hij de redenen mede, waarom hij gemeend heeft zijn functie als Voor zitter en bestuurslid te moeten neerleggen, de voornaamste daarvan is wel, dat ge bleken is, dat een deel der kiezers in hem niet het vertrouwen stelt, dat de Voorzit ter eener Keisvereen. zoo hoog noodig heeft. „Dat de uitslag der stemming niet aan de verwachting heeft beantwoord, wordt natuurlijk door hem zeer betreurd; doch veel en veel erger is het, dat die uit slag is veroorzaakt door oneerlijke en on waardige middelen, zelfs door leugen en laster. Terwijl juist het bestuur angstval lig, letterlijk alles heeft vermeden, waar door invloed op de keuze kon worden uit geoefend, heeft men door allerlei knoeie rijen de heer Smorenburg geweerd. Hij toont overtuigend aan, dat het bestuur slechts volgens de besluiten, in de Decern- bervergadering genomen, heeft gehandeld, en dus niet anders kon en mocht handelen Er wordt aan het Bestuur verweten, dat in een vergadering, door slechts een lut tel aantal personen bezocht, zulke gewich tige hesluiten worden genomen, maar is het dan niet bedroevend, vervolgt spr., dat voor een zoo gewild candidaat als den heer Smorenburg is gebleken te zijn, niet eens 50 van die vurige voorstanders zich de moeite wilden getroosten de vergade ring bij te wonen. Dat er gelasterd is heeft hem diep gegriefd, doch dat dde laster bij overigens weldenkende personen, zoo ge makkelijk ingang kon vinden, dat is het, wat hem deed besluiten onvoorwaardelijk zijn functie neer te leggen. Spr. bedankt zijn medebestuursleden voor de hartelijke wijze, waarop zij altijd met hem hebben samengewerkt en de leden voor den pret- tigen toon, welko altijd in de vergaderin gen heeft geheerschl De heer Terholter onderschrijft de ver schillende feiten, door den Voorzitter be treffende de verkiezingen genoemd, waar hij als lid van het Stembureau zeer zeker kan oordeelen. Spr. had het beter geacht, dat, nu blijkt dat de meerderheid van het bestuur zal aanblijven, de minderheid zich naar deze meerderheid had geschikt. Spr. stelt voor de bestuursverkiezing uit te stellen tot de a.s. voorjaarsvergadering en het aanblijvende deel van het bestuur te verzoeken de loopende zaken af te hande len. Vooral ook, omdat door het welhaast te verschijnen rapport Barge er mis schien gewichtige veranderingen zullen plaats hebben en de gemoederen tijd heb ben om tot rust te komen. De beer Th. v. d. Werf vraagt, waarom slechts een persoon is geroyeerd, terwijl toch vele anderen zich eveneens hebben schuldig gemaakt aan reglements-overtrc- ding. Dan vindt hij, dat waar 680 kiezers de vereeniging trouw zijn gebleven, het bestuur in den ontrouw der anderen, waarvan velen het in onwetendheid heb ben gedaan, geen aanleiding heeft om heen te gaan. Spr. betreurt het heen gaan van Wethouder Hendricks. De heer Verhijen betreurt, dat een der propagandisten wat onvoorzichtig is opge treden, iets wat ook de Voorzitter ten- zeerste afkeurde. De heer de Mol geeft in het kort do reden aan, waarom ook hij gemeend heeft als bestuurslid te moeten bedanken en steunt het voorstel-TcrhoIter. De heer J. Lunenburg vindt eveneens, dat het bestuur in den uitslag van de stemming geen aanleiding hoeft te nemen heen te gaan, waar toch het overgrooto deel der kiezers het bestuur trouw geble ven is. Hij verzoekt de bestuursverkie zing uit te stellen, daar hij en velen met hein gemeend hadden, dat het betsuur wel weer te bewegen zou zijn geweest aan te blijven en zij dus aan geen candidaten hadden gedacht. Door Pater Gardiaan en den Z.Ecrw. B'aarLslr. 144. Donderdagmorgen 9 nur. Zie hedenavond de étalage. Heer Pastoor wordt, aangedrongen, dat het bestuur op zijn besluit zal terug ko men. De heer J. Ruys Ez. zou bet bestuur di rect aangevuld willen zien, daar gewich tige zaken aan de orde komen, o.a. rap port Borge, iets wat door den heer Smits geheel wordt onderschreven. Do Voorzitter beantwoordt de verschil lende sprekers en verklaart zich tenslotte bereid tot de volgende vergadering aan te blijven, waartoe ook de overige be stuursleden genegen zijn. De heer v. d. Werf en Smits vragen of de heer de Mol de aangewezen opvolger van den heer Hendricks, bereid is het raadslidmaatschap te aanvaarden. De heer de Mol zet breedvoerig uiteen dat hij het zeker zou aangenomen hebben indien hij direct gekozen was, maar dat hij nu wel bedanken zou. Nadat er van verschillende zijden op aangedrongen werd hem tot andere ge dachten te brengen, verklaart hij zich ten slotte bereid, vooral terwille van het R. K. belang de zaak nog eens in ernstige over weging te nemen. Z0ETERW0UDE. Personalia. Aan den heer H. J. van der Krogt is overeenkomstig diens verzoek eervol ontslag verleend als adjunct-brand meester bij spuit no. 3 en is in zijn plaats benoemd de heer T. Los. Tot commandeur bij deze spuit is benoemd do heer J. Kooloos. Burg. Stand. Gedurende de afgeloopen maand hadden er 8 geboorten qn 3 overlij- dens plaats. Er vestigden zich 22 personen en er vertrokken naar elders 20. Totale ver meerdering der bevolking 7. Werkloosheid. Op bet einde der vórige maand stonden nog als werkzoekenden bij de arbeidsbemiddeling ingeschreven: 1 kan toorbediende, 1 los arbeider en 1 timmer man. Gedurende de maand werden 3 losse arbeiders en 1 grondwerker ingeschreven. Geplaatst werd door bemiddeling van bet correspondentschap 1 los arbeider. Collecte. Aan de plaatselijke vereeni ging „Herwonnen Levenskracht" is vergun ning verleend tot het houden eener collecte op 22 Juli a.s. Het ligt in de bedoeling een bloemen- of zonnendag te organiseeren. R. K. Propagandaclub. Zondag 11. had onder een plechtig lof de vaandel wijding plaats van de R. K. Propagandaclub „St. Paulus", door den HoogEerw. Deken al hier. Aanwezig waren o.m. Burgemeester en Wethouders, de gemeente secretaris, R.^K. Raadsleden, Voorz. en Secretaris der Kies vereeniging, afgevaardigde der Kiesvereeni ging naar de Propagandaclub, alsmede een paar eere-leden der propagandaclub. Na afloop der plechtigheid had er een gezellig samenzijn plaats bij den heer Schuur, waar menige speech werd afgestoken. Moge de krachtige vereeniging, met ruim 400 leden, nog lange jaren tot nut van de Katholieke zijn. STADSNIEUWS L. A. W. E. T. Maandagavond jl. had in de bovenzaal van de Harmonie een vergadering plaats van standhouders der a.s. L. A. W. E. T. Op deze vergadering werd elk deelnemer bij loting een plaats toegewezen. Reeds is door een 37-tal firma's een plaats ingeno men. De volgende branches zullen op de L. A. W. E. T. vertegenwoordigd zijn: auto mobielen, byouterieën, borduurwerken, co mestibles, dames- en heeren mode-artikelen druk- en reclamewerken, Draadlooze Tele grafie, electr. artikelen, fotografische arti kelen, gramaphoons, granietwerken, glas- en aardewerk, huishoudelijke en luxe-arti kelen, kasregisters, lingeries, manufacturen, meubel- en beddenhandel, parfumerieën en toiletartikelen, pianohandel, schoenwerk, speelgoederen, sigaren- en rookartikelen, vogelzaden en aanverwante artikelen. Herwonnen Levenskracht. Wij maken de Leidsche Jongedames at tent op een oproep van „Herwonnen Le venskracht" in dit nummer voor den speld- jesdag, Zondag 15 -Juli. Mogen velen zich opgeven om dit sympa thieke plan te helpen slagen. De tentoonstelling voor practische wo ninginrichting blijft voortdurend de belang stelling trekken. Gisteren werden de 750ste en 1000ste be talende bezoeker met een gave van de fir ma Pieck verrast. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft benoemd tot lid van de Ge zondheidscommissie alhier mej. dr. A. J. Steenbauer, hoofd-assistente aan het Phar- maceutisch Laboratorium der Rijks Univer siteit alhier. In het Groot-Auditorium xan het Univer siteitsgebouw aanvaardde heden Dr. E. Gorter, de nieuwbenoemde hoogleeraar bij de faculteit der Geneeskunde om onderwijs te geven in de kindergeneeskunde, zijn ambt met een rede over het onderworp „Intoxica tie of Deficiëntie". Op 11 Juli a.s. hoopt mej. H. Koster den dag te herdenken, waarop zij voor 12J4 jaar in dienstbetrekking kwam bij de familie ScanMsietpia Êenkoitiilgingi-, GEMEENTELIJKE VISCNVERKOOP.y Aan dan gemeentelijken visclivcinkej ViscL markt 18, tel. 1225, fa, DONDERDAG verkrijgbaar SCHELViSCH a I GIT— 10.2',, SCHOL a 1 0.16—f 0.26—f 30, SCHAR £0.13, MAKREEL i. 10.20, KABELJAUW a 10 40 en TARBOT h 10.55 per pond. r*C. DE GIJSEI.AAR, Burgemeester, Leiden, 4 Jnii 1923. KaifeaKeke Agenda 1 LEtDEW. Dinsdag, Woensdag, Donderdag. ïeuLoofi stel ling voor praetiacno woniugin- richting, Volksbondgebouw, 211 uur. Woensdag, De Hanze, in „In den Vergulden Turk", 5.30 uur. Woensdag. R. K. Bond van Handels-. Kan toor- en Winkelbedienden, afd. Leiden, St. Pancratius-Fatronaat, 8.15 uur. ALPHEN AAN DEN RUN. Zondag. R. K. Transportarbeiders, Oude School, te 4.30 uur. Apotheken ö'e tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en Zon dags geopend zijn: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel, 523, De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Meuschheid is steeds geopend, Goch alleen voor leden van dit Fonds. Teisgs*afisoh Weepfearicht volgens waarnemingen verricht in een mor gen van 4 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.766.8 Hamburg. Laagste Barometerst.: 751.0 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 5 Juli-* Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke tot Oostelijke richtingen, licht- tot half- bewolkt, droog weer, warmer. Mingelen aan de Hoogewocrd. Het zal de jubüaresse op dezen dag voor bewezen trouw eh aanhankelijkheid zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. De afdeeling Leiden en Omstreken van het Cenlraal-Comité voor Hongaarsche Kinderen, verzoekt ons mede te deelen, dat er gelegenheid bestaat om met den kin- dertrein, die 10 Juli a.s. naar Hongarije vertrekt, gratis pakketten met levensmid delen, kleeren en andere zaken, uitgezon derd tabak, sigaren, sigaretten en alkohol- houdende dranken, te verzenden aan be paalde adressen in Budapest en omgeving. Deze pakketten moeten van duidelijke adressen voorzien en goed to hanteeren zijn, het liefst kistjes van niet grootere afmetingen dan 50 X 50 c.M. of 60 X 45 c.M., daar voor het gratis vervoeren van grootero pakketten tot Utrecht, niot door het Comité kan worden ingestaan. De verzenders moeten aan de geadres seerden melden, dat zij hun pakket te Budapest bij do Liga moeten aft^1 Het is het best dit in een aav len brief te schrijven. De pakketten moeten thans bezorgd worden bij den heer E. Th. Witte, Rapen burg 73a, Leiden) afgeven bij den portier van den Hortus, tusschen 9 uur v.m. en 6 uur n.m.). Ingevolge nieuwe bepalingen van de Nederlandsche Spoorwegen moet het Co mité tijdig opgave doen van de te verzen den pakketten, zoodat wij dezen uiterlijk reeds Vrijdag 6 Juli moeten hebben; of anders moet de heer D. v. Nes op dien da tum van het voornemen tot verzending in kennis gesteld zijn, met opgave van afzen der, geadresseerde en aantal stuks. In dit laatste geval kan men dan de pakketten nog tot en met Maandag 9 Juli bij den heer Witte bezorgen, of Dinsdag 10 Juli aan den trein; op aanvraag wordt gemeld hoe laat de trein vertrekt. Op Woensdag 11 Juli te half twee zal in den versierden tuin van „Posthof" een groot kinderfeest gehouden worden, uit gaande van de afd. Leiden van de Nederl. Handelsreizigersvereeeniging. De e.v. ba ten van dit feest zijn bestemd voor het Vrjiwillig Ondersteuningsfonds. Het programma vermeldt o.m. wedstrij den voor kinderen, w.o. ballonwedstrijd. De ballonnon p;-—zijn welwillend be schikbaar gestelu ii». dc firma Stadhou der. Eenige leden het L. S. E. „Sappho" zullen hun medewerking vcrlccnen. Een politieagent ontmoette hedennacht op de Princessekadc een zwerver, die op den Haagweg in een sloot gelegen had, doch er zelf weer uit was gekropen. Hij werd naar het politiebureau gebracht, al waar bleek dat. hij gesignaleerd stond voor f 3.boete subs. 2 dagen hechtenis. Door zekeren L. is aangifte gedaan, dat hij door W. is mishandeld, waarbij zijn kleeren gehavend werden. Wederom is tegen iemand procesverbaal opgemaakt wegens onrechtmatig stoimtrok- king. Een herha&ido waarschuwing voor anderen. Gisteren werd door den Caféhouder Ti alhier uit het Kanaal Rijn-Schie, onder d€ Lammebrug opgehaald een schcopsanker, waaraan pl.m. 25 Motor zwaar staaldraad, een en ander had blijkbaar uog maar kor ten tijd te water gelegen, en wekt 't veï- moeden dat 't ergens is ontvreemd, en toti later order aldaar to water is geworpen waarom L. 't heeft opjgeborgeu en do rechtmatige eigenaar oen e» ander aldaar kan terug krijgen.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2