Tweede Blad DE STERREN HEMEL IN JULI. zooals die waarneembaar is: den lstcn Juli omstreeks half één (zomertijd); den 8sten Juli omstreeks twaalf uur, id.; den 15den Juli omstreeks half 12, id.; den 22sten Juli omstreeks elf uur, id.; den 31sten Juli omstreeks half 11, id. Do sterrebeelden zijn door cijfers aangegeven, n.l.: C Wagenman; 4- Perseus; 42 Andromeda; 15 Pegasus; 41 Cas siopeia; 14 Cepheus; 12 Zwaan; 18 Dolfijn; 10 Arend; 22a en 22b Slang; 21 Schutter; 11 Lier; 23 =Hercules; 26 Opiuchus; 29 Schor pioen; 25 Draak; 24 Kroon; 28 Boötes; 27 Weegschaal; 43 Jacht honden; 30 Groote Beer; 9 Kleine Beer; 34 Kleine Leeuw; 35 Lynx; 39 Giraffe. Van de planeten zij het volgende bemerkt: Mercurius is moeilijk waar te nemen. Venus blijft morgenster. Mars is onzichtbaar. Jupiter gaat steeds vlugger onder. De planeet is nog tot ongeveer twee uur na zonsondergang le zien. Sa turn us gaat omstreeks middernacht onder, aan bet einde van de maand reeds tegen 11 uur. Op ons kaartje waren geen planeten in to loekenen. De maan staat den 23sten onmiddellijk bij Antares. ming, dat in do zitting van Prov. Staten wordt opgemaakt. Zaligverklaring Pius X. Het Doorluchtig Episcopaat van Neder land heeft in een gezamenlijk verzoek schrift d.d. 20 Juni j.l., gericht aan Z. H. Paus Pius XI, de hoop uitgedrukt, dat 't proces der Zaligverklaring van Paus Pius X zoo spoedig mogelijk worde begonnen Dinsdag 3 Juli 1923 De Klokken luiden in Kennemerland. F „St. Aélbrecbts-dag" 15731923. Ter inleiding. I. Het was op den 28sten October van het jaar 1572, dat do Prins van Oranje zich genoopt voelde om een plakaat uit ie vaar digen, waarin wij lezen „om meer redenen ons dacrtoo porrende, geslelt en genomen hebben, stellen en nemen by dezen in onze protectie, beschcrmenisscn ende sauliv- garde de abdye ofte convente van Egmont ofte tocbeboiren, mitsgaders den abt en de religieusen aldaer met allen den dienaren, dienaeressen en de andere personen gheestelycko of weerlycke. Bevelende, dat ghylieden aan de personen des voirsz. Abt en do religieusen pachten, schuren ende slalliDge nyet doet ofte laet doen cenigb gewelt ofte fortsso ende overlast, noch oyck aan haerlieder beesten en andere goeder, meublen ofte immeublen eenige schade, hinder, letsel ofte molestatie met afnemen ende wechvoeren derzolve op pene van gehouden te worden voor over- treeders van deeze onzo bescliermenisso ende saufvgardo ende voirsulcks gestraft to worden naer gelegenlieyt van mis- dade." (1) Dat bescherming noodig was, blijkt wel als wij lezen hoe in 1567 Hen- drik<»rederode en zijne „qaetdoeners", die uit Amsterdam verdreven waren, „groote pilleringen in de convente ofte Abdie van Egtnont" hadden bedreven; op afschuwe lijk© wijze hadden deze bandieten huisge houden. (2) Hoeveel waarde aan dat plakaat ge hecht werd, blijkt ons, wanneer wij in Boomkamp „Alkmaer en zijne gescbiede- nisse" lezen hoe „wijl de Predikanten be zig waren om „den welvaert der zielen te bevorderen" en het Licht des Evangeliums in volle dag te stellen (3) Dideric van So- noy op den lsten April 1573. Jan Heertz van Alkmaar met zijn gezelschap mach tigde, „het geldt schaer3 zijnde en zonder hetzelve niets kunnende uitgericht wor den „om den Brouwketel, Horologie rnet de klokken, en zekere bakken uit de Abdy van Egmont te haelen tot behoef dezer Stadt" (4), en wij lezen in die volmacht: (men) „zal hem met zijn gezelschap vry vrank, onverhindert en onbeschadigt laa ien halen, vervoeren, passeeren en weder keer© op poene van te vervallen in onge nade van zijn V. S.", te weten de Prins van Oranje, dio de convente van Egmond in zijne „protectie Beschermenisse ende saul- fvgarde" had genomen!!! Niet met den roof tevfeden, gaf Sonoy later nog last „eenig loot en koper van het klooster te halen". Dateenig loot" bedroeg zooals wij lezen minstens 9000 pond; bo vendien werden nog eenige klokken naar Engeland gezonden om ze tegen buskruit te ruilen. En aldus eindigt de schrijver, de Keerde Bont in zijn „Do Regale Abdij van Egmond" deze droeve mededeelingen: „Teen nu de Abdij beroofd was van alles wat voor ammunitie geschikt was, werd bet heerlijk gebouw in brand gestoken." De glorie van Holland, door Dirk II ter eere Gods in steen opgetrokken om ze tegen uitheemscb cn beidenscb volk" te bescher men was, 't is God geklaagd, door kinde ren van den eigen stam baldadig verwoest. De „librye van Egmoond", die steeds be schouwd zal worden als „do zetel van menigvuldige kunsten en wetenschappon" was vernietigd: het Hollandsch Wcstmin- ter, dat de grafsteden bevatte van de grondleggers van Holland's roemruclito geschiedenis hield op te bestaan; de baker mat van kunst en wetenschap, de haard van vromen godsdienstzin was een troosiloozo ruïne geworden En do klokken van Egmond, die eeuwen lang over Kennemerland's velden, duin cn strand do eere Gods hadden uitgeju beld, die de levenden tot gebed hadden op geroepen en dooden hadden uitgeluid, in hunnen naam hun „Miseremini mei, mise- remini mei" hadden geklaagd, do klokken van Egmond zwegen. En toen op den 25sten Juni van het jaar 1573 St. Ael- hrechts feestdag was aangebroken, nood- FSUSLLETOM Een Baron-Bandiet, (Naar het Duitsch.) 70) Zeer gaarne, indien ik mij maar ver wijderen kan. Ik zal u verontschuldigen en do no taris is al tevreden, indien ik hom gezel schap houd. Aangenaam is mij dit ook niet, doch er valt niets aan to veranderen. En ik kan den weg naar het hotel zonder moeite vinden. Wacht can oogenblik, on ik wijs u den weg. De baron wierp den notaris 'n beteeke- nisvolleu blik toe en volgde den ouden hoer op straat. Indien gij op het Corso zijl, dan kunt gij niet meer dwalen, zeide hij: aan Corso ligt ons hotel. Maar daar staat iog een leègïooper, dio zeker gaarne een fooi verdient. Heidaar, vriend, wilt gij dien lieer naar de Afborgo di Doma bren gen? Ja, signer, antwoordde Luigi kalm. Gij zult oen fooi ontvangen. Ik neem hem gaarne. Yen Sicinfcls sloeg een wantrouwenden blik op den man, die den breedgeranden hoed diep in het aangezicht had gedrukt. Is die man te vertrouwen? vroeg hij zacht. Onvoorwaardelijk, sprak do ba ron bedaard, ik ben met dezo lieden vaak in aanraking gekomen, zij hebben den St. Aelbrcchts klokken het vrome volk niet meer naar het nu jammerlijk ver- woesto heiligdom, eens door den graaf van Holland en zijn vrome moeder ge slicht De klokken van Egmond zwegen, en met hen zweeg het klokje op do Kapelle van O. L. Vrouw ter Nood, dat op den zelfden dag waarop de abdij verwoest was, zeker om het „Licht des Evange- lium's in vollen dag te stellen", vernield was. Eeuwenlang had óók het Oesdommer- klokje de geloovigen uitgenoodigd om, met den Engel des Heeren, Maria „vol van genade" het „Ave" toe to stieren, en eer biedig haar „fiat" na te zeggen, dat keer- „fiat", waaraan wij het danken, dat „Het Woord is Vlcesch geworden"; liet Ocs- dommer klokje klepte niet meer in het Hliei(Iigh) Loo, waar de Moeder des Hee ren, het Haar vermaak had gevonden, om „onder de kinderen der menschen te zijn." Meer en meer verstomden de metalen stemmen der Godgewijde klokken in het land der Lieve Vrouwe, van St. Willi- brord, St. Adelbert, St. Bavo en St. Eugcl- mundus, het gezegend Kennemerland. En in liet duister van den avond slopen weggedoken in mantel en liuive, vrome Godgewijde Maagden en vrouwen van huis tot huis en klopten aan de woningen der trouwgebleven Katholieken, hun ken baar makend dat hier of daar een priester in bet geheim in een sclfuur- of zoldcr- kerk, de H.-H. Sacramenten zou toedienen en Misse lezen: de klopjes hadden 't werk der klokken overgenomen. In het „klassieke land der Vrijheid" konden de verjaagde herders slechts ver momd en in het geheim de verstrooide schapen opzoeken, die, evenals zij den schout en zijne rakkers trotseerend, op gevaar van zwaro straf in stilte bijeen kwamen, om, evenals in do dagen van Petrus-gevangenschap „onophoudelijk tot God te bidden". En al moesten zij dikwijls veel spotter nij lijden van de ketters, zij konden niet nalaten vaak een verwoeste H. Plaats op te zoeken, om daar in een hoekje hun ge beden (e storten (5). Zij trokken ook, zoo als ons wol bekend is, ondanks plakaten, naar de ruïne van O. L. Vrouw's ter Nood Kapelle, om daar te bidden „op 't altaar groen" en zullen St. Aelbrecht's akker en de ruïne der Abdij niet hebben vergeten. En dat duldend lijdend, trouwo volk, bet hield niet op te smeeken, zich veilig we tend in bet scheepje van Petrus, waar zij den Meoster tegenwoordig wisten, Die, al scheen Hij te slapen, den storm niet alleen kon, maar zij vertrouwden het, zou be zweren, omdat Hij beloofd had: „Ik zal met u zijn tot het einde der tijden." En langzaam, langzaam aan begon het te dagen in bet Oosten, meer en meer week het duister van den nacht, totdat in het jaar 1853 de gezegende dag aanbrak, waarop döBisschoppelijko Hiërarchie in Holland werd hersteld, de dag, waarvan Schaepman met reden mocht zingen: „Daar viel een straal der zonne op het ruw cn eenzaam strand." Vanaf dien gezegenden dag bleek bet meer en meer hoe waar het schriftuur woord was, dat in de toen gesneden ge denkpenning in edel metaal geslagen werd: „Het dochtertje is niet dood, maar slaapt." Roomsch Holland ontwaakte! en onder do gezegende, tactvolle en bezadigde lei ding van het Doorluchtig Episcopaat be gon de wederopstanding van het heerlijk Roomsch verleden. Meer en meer brak de ware vrijheidszin baan en talrijk zijn zij, onder onze tegenstanders, die het eerlijk erkennen, de vrijheid, wclko een groot ge deelte van Holland's inwoners mede heb ben bevochten be toekende voor hen do vrijheid om lasten te helpen dragen, zon der lusten te genieten. En het ontwaakte Roomsche Holland, dat do eerste bladzijden van zijn roem- rucklo geschiedenis geschreven weet op den akker van St. Adelbert te Egmond, trad uit schuur- cn zolder kerkjes naar buiten en naast de verweesde, oude Room sche kerken, bouwde het zich nieuwe tem pels, wier torens fier het triumfeerend tceken des Kruizes dragen. Cr. TH. M. VAN DEN BOSCH. Alkmaar op het feest van den H. Adelbertus 1923. (1) Bijdr. B. v. H. XXVII Blz. 312. (2) Bijdr. B. v. H. Blz. 118. (3) Boomkamp p. 199. (4) ld. p. 200. (5) Bijdr. B. v. H. XXX Elz. 285. mijn vertrouwen nimmer teleurgesteld. De vrijheer drukte hem de hand en verliet aan Luigi's zijde de Osteria. Von Felsen bleef achter. Dat was dus de man? vroeg Gerardo Estrelli dio iniusschen een nieuwe flesch had besteld. Wanneer gij op diens dood wilt wachten, verlies dan maar niet uw geduld; hij kan nog zeer vele jaren mede maken. Wie weet? - antwoordde do baron; de malaria hoeft reeds menigen vreem delijk onder de aarde gebracht. Het is niet zoo gevaarlijk hier, signor; men sterft er zoo schielijk niet van; ik heb ze meermalen gehad en hen haar schielijk te boven gekomen. Maar voor den wijn moet dio heer zich in acht nemen, wanneer hij niet gewoon is, veel te drinken; onze vurige wijn beeft bier menigeen den dood gekost. Dat hij zoo gevaarlijk is, heeft hij aan u nog niet bewezen, schertste de baron. Sapristie, ik heb van mijn prilste jeugd gedronken; mij hindert hij niet en indien ik den gebeelen dag water drink, waarom zou ik mij dan des avonds niet een flesch wijn veroorloven? Maar nu wenschte ik u te verzoeken, mij bet docu ment terug te geven. De baron vulde het ledige glas van Estrelli en lachte sarcastisch. Waartoe die vertooning? zeide hij Ik breng u morgen het geld; gij weet immers, dat ik het brengen moet, en zal dezo oorkonde voor mij haar "waarde be- BINNENLAiaD Zevende Bredasclie Katholiekendag. Zondag is te Bergen op Zoom do zeven de Katholiekendag in het Bisdom Breda gehouden. Om half 12 had op het stadhuis de offi cieel© ontvangst plaat3 van Mgr. Hopmans door het dagelijksch bestuur van Bergen op Zoom. Om 12 uur trok een lange stoet met begeleiding van muziekcorpsen langs het standbeeld voor het H. Hart en trok daar na naar het Stadhuis. Van de pui sprak de voorzitter, de beer J. P. J. Haelbergs, een welkomstwoord, waarna de verscliil- lende af deelingen naar de sectie-vergade ringen trokken. Om 4 uur had in de kerk van O. L. Vrouwe Hemelvaart de algemeene slotver gadering en bet Pontificaal Lof plaats. Mgr. Hopmans sprak het slotwoord. Z. D. H. deelde mede, dat met 1 Januari a.s in het Bisdom Breda een altijddurende Aanbidding wordt ingesteld. Des nachts zullen de religieuzen 't Allerheiligste aan bidden, laten wij den dag voor onze reke ning nemen, zeide Mgr. Hopmans, zoodat ieder op zijn beurt de eerewacht kan be trekken ter eere van den Eucharistischen Christus. Hierna werd het Te Deum gezongen en de zegen met het Allerheiligste gegeven. De Hanzefcank in het Aartsbisdom Utrecht. De vergadering van voorzitters, giste ren bijeen met het hoofdbestuur van den Bond in Utrecht in Hotel Noord-Brabant besloot de crediteuren en spaarders van de N.V. Hanzcbank cn Hanze-Spaarbank te Utrecht te advisoeren, te stemmen voor het verleenen van voorloopige surséance. Besturcnraad van „De Hanzs" ts 's-Gravenhaga. Onder voorzitterschap van den heer H. J. Borghols vergaderde Donderdag de Besturenraad van „Do Hanze". De ver schillende vakafdeelingen, kringen en in stellingen waren door afgevaardigden ver tegenwoordigd. Besproken werd de reor ganisatie van de R.-K. Middenstandsver- ceniging. Aan de hand van do ingekomen staten besprak de voorzitter de resultaten der stemming over de reorganisatievoor stellen in do verschillende af deelingen. De opkomst dor leden naar deze afdeelings- vergaderingen was gebleven beneden het middelmatige. Daarom werd een beslissen de uitspraak door den Besturenraad ont raden. Besloten werd met algemeene steramen een referendum uit te schrijven onder de 'leden der vereeniging. Dit referendum zal beslissen over bet volgende voorstel: „De contributie voor bet lidmaatschap van de R.-K. Middenstandsveroenigicg „De Han ze" te 's-Gravenhago wordt door ieder lid vrijwillig bepaald met een verplicht mini mum van vijf en twintig gulden. Deze contributie wordt naar verkiezing geïnd per week. per maand, per drie maanden, per half jaar of per jaar. Tijdelijke ver mindering van hot vastgestelde minimum is mogelijk voor loden en vakgroepen, welke aan kunnen toonen, dat abnormale omstandigheden hun bedrijf drukken". Hierbij werd bepaald, dat veertien da gen, na het vaststellen van den uitslag van het referendum, eene algemeene leden vergadering zoude worden opgeroepen. Op deze algemeene vergadering is aan de orde de verkiezing van een nienw bestuur. Het thans zittend bestuur stelt zijn mandaat ter beschikking. Vindt het voorstel een voldoende meerderheid dan zijn de leden van het bestuur, ieder voor zich, herkies baar. Wordt het voorstel aangenomen, dan blijft de vrijheid aan do algemeene ledenvergadering om te bepalen, welk ge deelte der contributie gebruikt zal wor den tot bet vormen van eenc reserve tot afdoening der schulden, welke op de ver eeniging rusten. Verschillende vragen .werden gesteld; "hierbij werd uitvoerig met feiten en cijfers do geschiedenis van de N. V. Veritas en van de gereorganiseerde N. V. Veritas medegedeeld. Ook werd do inwendige in richting van de organisatie en hetgeen de organisatie mot de beschikbare middelen kan doen aan do orde gesteld. Wederom sprak hier duidelijk de bedoeling van bet bestuur om het peil der vereeniging op to voeren. De besturenraad kreeg daardoor houden Dat is tegen de afspraak Kom, ge zult mij immers toestaan dat ik vooraf bet document lees en mij overtuig, of het in overeenstemming met -mijne opdracht is. Dat zal ik morgen vroeg doen, en de vrijheer zelf moet mij het geld betalen. Houd u slechts bij ons verdrag, ik zal het ook doen. Gij verbreekt het reeds nu, stoof de notaris op. Niet ik, doch gij speelt komedie waarin ik do rol van bedrogene moet vervullen. Houd uw gewone bedaardheid, oude vriend, zeide de baron, de hand op zijn arm leggende; ik kan niet inzien, dat gij er de minste aanleiding toe hadt. Het oogmerk van den bedrieger schemert hier niet door; eerst dan wanneer het on- i twijfelbaar is, moogt ge mij dit belcedi- gend verwijt doen. Laten we nu in vrede de flesch uitdrinken. Estrelli was door deze woorden geens zins gerustgesteld, maar wat zou hij doen? Dwingen kon hij den baron niet, het document terug te geven, voorname lijk niet op deze plaats, de gasten waren meerendeels vreemdelingen, kunstenaars, .schilders en toeristen, en het lag voor de hand dat dezen voor den baron partij zouden trekkep. Zoo moest hij zich dan ofschoon met verkropte woede, in don wil des barons schikken; maar vanaf dit oogenblik smaakte hem de wijn niet meer. Hij werd nadat hij den ganschen voorraad zijner bedreigingen bad uitgeput, karig met zijn een duidelijk inzicht omtrent de nood zakelijke verbooging der contributie. Alle sprekers verklaarden door de uitvoerige uiteenzetting van den toestand der ver eeniging door den voorzitter, tevreden te zijn gesteld. Nadat bij de rondvraag enkele interne aangelegenheden van do vereeniging wer den behandeld, sloot de voorzitter deze ge animeerde vergadering. Verkiezing Eerste Kamerleden. Naar wij vern'c-men, is de nieuwe rege ling voor de verkiezing van de leden der Eerste Kamer, waaraan met grooten spoed door het Departement van Binnen- landsche Zaken en Landbouw is gewerkt, thans geheel gereed. Wel heeft de ondertcekening van het desbetreffend K. B. ter uitvoering van dc gewijzigde Kieswet door het verblijf van de Koningin in Engeland eenige vertra ging ondergaan, doch reeds gisteren zijn aan dc Commissarissen der Koningin in voldoenden getale de verschillende formu lieren toegezonden, voor de nieuwe rege ling vereischt, ten einde deze tijding voor 10 Juli, den dag der candidaatstelling, voor de Statenleden beschikbaar te kun nen stellen, terwijl tevens daarbij een circulaire is gevoegd met nadere inlichtin gen voor de Commissarissen der Ko ningin. Bovendien zijn zij in kennis ge steld met den inhoud van liet weldra in het Staatsblad te verwachten uitvoerings besluit. Met het oog op den spoed zijn ditmaal alle formulieren gereed gemaakt op de Al gemeene Landsdrukkerij. Vijf verschillen de formulieren zijn voor de verkiezing be- nooaigd, te weten: 1. formulier voor do candidaatstelling, 2. Formulier voor de schriftelijke verklaring, bedoeld in art. 114c der Kieswet, 3. Formulier voor per sonen, die gemachtigd worden om de lijs ten te verbinden, 4. Stembiljet voor Sta tenleden, 5. proces-verbaal van de stom- woorden, en daar hij den wijn niet wilde laten staan, dronk hij hem haastig, en bij elke teug, die hij uit bet glas deed, trof een woedende blik den baron die met 't uiterste welbehagen zijne sigaret rookte. Eindelijk was de flesch ledig. Von Fel sen stond op en bood den grijsaard do hand. Wij zullen als vrienden scheiden, zeide hij: morgen breng ik u het geld, en mocht ik niet komen, maak u dan niet bezorgd; ik zal mij dan bepaald overmor gen ten uwent vervoegen. "Wij Duitschers zijn gewoon te doen wat wij beloofd heb ben; wees daarom volkomen gerust, uw geld zult gij ontvangen. En ontvang ik het niet, signor, dan is een woord van mij voldoende, om bet document waardeloos te maken, ant woordde de notaris ernstig, en niets zal mij u doen sparen. Do baron knikto hem lachend toe en verliet ijlings de Osteria, maar toen hij zich op straat bevond, vertraagde bij zijn stappen, plotseling scheen hem do ge dachte te bezielen, dat hij nog te vroeg in zijn hotel kon terugkeeren. Welk nieuws verbeidde hem daar? Ge heel zijn toekomst hing er van af; hij was in het volgende uur of een rijk man of een eerloozo bedelaar, dio de maatschappij voor altoos uit baar midden verbande. Indien Luigi en Manuela hunne belofte niet verzaakt en hunne taak vervuld had den, dan kon hij de toekomst gerust te gemoet gaan. Langzaam vervolgde hij zijn weg, hij Postverkeer mei Duüschland. Met ingang van 1 Juli zijn de in Duitschland te heffen porton nader vast gesteld als volgt in het internationaal ver keer: brieven t/m. 20 gram 800 mark, daarboven per 20 gram 400 mark; brief kaarten, per kaart 480 mark; akten, ge drukte stukken en monsters, per 50 gram 160 mark; Braille drukwerken, per 500 gram SO mark. Grensverkeer met Neder land: brieven t/m. 20 gram 300 mark, daarboven per 20 gram 150 mark; brief kaarten, per kaart 120 mark. De rechtbank te Tiel. Naar wij vernemen, zal van de mach tiging tot opheffing van de rechtbank to Tiel door do regeering voorloopig geen ge bruik worden gemaakt en zal aan dit voornemen wellicht in het geheel geen gevolg meer worden gegeven. De Alfl. Bond van Politiepersoneel. Naar we in „De Amsterdamsche Poli- lio", het orgaan van de afd. Amsterdam van den Alg. Bond van Politiepersoneel, lezen, zijn voorzitter en secretaris den 25sten Juni j.l. bij den hoofdcommissaris ontboden, die mededeelde namens den bur gemeester to moeten zeggen, dat dezo laatste ernstig ontstemd was over de wijze, waarop den laatsten tijd in „de Amster damsche Politie" werd geschreven, meer in hot bijzonder over het Georganiseerd Overleg. Ook over datgene, wat in do „Politiebode" voorkwam over hetzelfde onderworp. De burgemeester wensclito vreesde zijn werktuig te ontmoeten; ceno samenkomst met Luigi in dit oogenblik ware voor hem hoogst onaangenaam, mis schien wel gevaarlijk. Maar slechts eenige nachtwakers trof hij aan; zelfs op het Corso scheen alks t^ zijn uitgestorven en liet ongeduld dreef hem thans schielijker voorwaarts. Reeds van uit de verte zag hij voor de Albergo di Roraa een groep menschen staan; in het eerste oogenblik wilde hij blijven staan en terugkeeren; maar hij bedacht dat hij daardoor argwaan op zich zou vestigen. Schielijk schreed hij voorwaarts. Politie-beambten en nachtwakers ston den naast de kellncrs, en de levendigo ge baren verrieden, dat eene buitengewone gebeurtenis de gemoederen bezighield. En ternauwernood was hij binnen hun kring toen een kellner met den uitroep: „Daar is de vriend van den "heer", op hem too ijlde. Wat is er gebeurd? vroeg de baron, men schijnt op mij gewacht te hebben. Ik moot u verzoeken, mij in uwe ka mer te vergezellen, zeide een oud, burger lijk gekleed heer, alvorens de kellner cen( antwoord kon geven, ik heb eenige vragen. tot u te richten, welke de omstandigheden mij gebieden to doen. Met wien heb ik do eer te spreken», vroeg de baron bc-daard. t Ik ben ambtenaar bij dc politie. - - - (Wordt vervolgd).1^

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3