FOT® ATELIER derzoek naar hun levensomstandigheden heeft ingesteld. In het adres wordt de hoop uitgesproken, dat de leden der Tweede Kamer bij Z. Ex. erop zullen aan dringen om hen, die nooit hebben gewei feld hun leven in de waagschaal te stellen om dat van een in nood verkeerend even- mensch te redden, voor grooter gebrek te behoeden door hen een pensioen of onder stand te verleenen. Ged. Staten van Noord-Holland. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben afwijzend beschikt op een adres van ds. W. Korevaar e. a. te Purmer om dien polder tot een zelfstandige gemeente te verheffen. Credieivereaifering van de Hanzebank. Te Utrecht werd heden do crediteuren vergadering gehouden van de Hanzebank, waarvoor ongeveer 400 van de ruim. 13000 crediteuren waren opgekomen naar het gebouw voor Kunsten en Wetenschap- pon, waar de vergadering plaats vond. Verschillende vragen werden gesteld. Uit een mededeeling van den hoofd directeur "Bosman bleek, dat de activa f 5 868.708.55 en de passiva ruim f5.823.000 bedroegen. De onroerende eigendommen zijn op de balans gebracht volgens boekwaarde. Van de spaargelden zijn f2.328.000 in de Hanzebank belegd. De spaarders hebben dezelfde rechten als de andere crediteuren. Eij de gehouden stemming door den president van de rechtbank bleek dat slechts een der aan wezigen zich tegen het verleenen van sur séance van betaling verklaarde. De rechtbank zal later haar beslissing riemen. Na de crediteurenvergadering worden 2 spaardersvergaderingen gehou den, daar de opkomst te groot was om Ie gelijk in de zaal te kunnen worden toe gelaten. In de eerste spaardersvergadering, die door ongeveer 400 personen was bezocht, werden verschillende vragen gesteld. Op een desbetreffende vraag antwoordde da hoofddirecteur, dat de spaarders zoo goed als zeker op de volle 100 kun nen rekenen. Zes personen verklaarden zich tegen de inwilliging van bet verzoek om surséance van betaling, zoodat ge constateerd werd, dat alle andere aan wezigen vóór het verzoek waren. Critieke toestand van „De Tribune". Het partijbestuur der Communistische Partij heeft, naar „De Tribune" mededeelt Zaterdag j.l. langen tijd beraadslaagd over den financieelen toestand van dit blad. Het resultaat daarvan is geweest, dat het Partijbestuur het niet mogelijk acht het blad langer te handhaven, tenzij er van de partijgenooten en geestverwanten een buitengewone hulp komt. De toestand is derhalve uitermate cri- tiek. Het partijbestuur aldus wordt ver der medegedeeld zal volhoiiden zoolang het kan, maar het kan zonder buitenge wone hulp slechts een kwestie van dagen zijn. Er zijn binnen enkele dagen minstens f 3000 noodig om de meest dringende schulden af te.-doen. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Vrijdag 6 -Juli a.s. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal op Donderdag 5 Juli e. k. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Marine zal op Donderdag 5 Juli a. s. niet plaats hebben. s€EHK§3IEU¥iS Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van 's-Hertogen- bosch, beeft benoemd tot professor der Moraal-Theologie in het Seminarie te Haaren, den WelEerw. heer J. H. B. van Welie; tot kapelaan te Drunen den Wel Eerw. heer A. J. M. Goossens; tot kape laan te Haps den Eerw. heer M. J. van Boxel, priester van het Seminarie; tot kapelaan te Eindhoven (Villapark) den WelEerw. heer Q. Th. H. de Bekker; tot assistent te Beek den Eerw. heer G. J. M. J. van Beek, priester van het Semi narie; tot kapelaan te Asten den Wel Eerw. heer F. Muselaers; tot kapelaan te Aarle-Rixtel den Eerw. heer H. L. van der Steen, priester van het Seminarie. VOETBAL. Men schrijft ons uit Alphen a/d. Rijn: Bij de Zondag j.l. gehouden serie-wed strijden (e Zevenhuizen, wist Alphen Et in de finale met 41 te winnen van Haas trecht I, waardoor onze plaatsgenooten den eersten prijs behaalden. WIELRENNEN. Van Mek naar de Londensche Zesdaagsche Naar het „Hbld." verneemt zal KI. van Nek deelnemen aan de zesdaagsche te Londen, welke van 915 Juli aldaar wordt gehouden. Hij zal zeer vermoedelijk een koppel vormen mot den Italiaan Verri. ZEILEN. Wedstrijden „Brasemermeer". Men meldt ons uit Roelofarendsveen: Zondagmiddag hield de zeilvereeniging het „Brasemenneer" een wedstrijd op het zoo schoone watervlak het Brascmermeer. Het totaal aantal deelnemers bedroeg 25. In de D-klasse werd de eerste prijs be haald door O. Nathan te Amsterdam met Wiking I in 1 uur 24 min. en 44 sec., 2de prijs door A. Huber uit Den Haag met Sprag in 1 uur 25 min. en 23 sec. In de V-kl2sse werd de eerste prijs be haald door W. van Staveren te Oude We tering met Diana in 1 nur 27 min. en 3 seconden. In de Gemengde klasse le prijs door Th. G. Wessclman in 1 uur 46 min. en 36 sec.; 2de prijs door G. J. Bisot to Leiden met Trino in 1 uur 49 min. en 2 sec. B-klasse le prijs A. Hoogenboom te Roe lofarendsveen met Greta in 2 uur, 9 min. en 26 sec. 2e prijs J. Heemskerk to Roelofarends veen in 2 uur 10 min. en 34 sec. In de A-klasse II le prijs door Gebrs. van der Meer met Chilosa in 1 uur, 54 min. en 20 sec.; 2e prijs door M. Verdel beiden alhier met Iris in 1 uur 56 sec. en 26 min. In A-klasse I ïo prijs door Th. v. d. Hoorn te Gouda met Betsy in een uur 36 min. en 16 sec. Het weer was dien dag gunstig zoodat de wedstrijd een gezellig verloop had. LUCHTVASKT Nationale Vliegdag. De Nationale Vliegdag van de Kon. Ned. Ver. voor de Luchtvaart, welke op 14 dezer op Schiphol wordt gehouden, belooft zeer interessant te worden. Er zullen twee wedstrijden georganiseerd ■worden. Ten eerste eskadrille-wedstrij- den en vervolgens behendigheidswedstrij den in de lucht. Aan den eersten wedstrijd zal deelge nomen worden door vliegtuigen van de landmacht en de marine. Do heer Fokker zal zelf voor do Ned. Vliegtuigfabriek te Amsterdam,. welke met 3 vliegtuigen deel neemt, uitkomen voor de behendigheids wedstrijden, terwijl ook voor de land- en zeemacht 5 vliegtuigen voor deze wed strijden zijn ingeschreven. De gemeente Amsterdam heeft haar medewerking aan dezen Nationalen Vliegdag toegezegd door deelneming aan het garantiefonds. UIT SE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. Poging tot inbraak. Zaterdagnacht werd gepoogd in te breken bij den land bouwer J. v. d. A. De dief (dieven) hebben daartoe een paneel uit de achterdeur stuk- gezaagd, doch het gelukte hen niet binnen te komen. Vermoedelijk werden zij bij hun werk gestoord. In denzclfden nacht werden bij den landbouwer V. eenigo eenden ontvreemd. Aanrijding. Op den hoek v. Mander- loostraat had Maandagavond een aanrij ding plaats tusschen een motorrijwiel en een gewoon rijwiel. Het rijwiel werd flink beschadigd. De motorbestuurder was bereid de schade te vergoeden. BOSKOOP. Gemeenteraad. Do Raad kwam gisteravond in spoed- eischende vergadering bijeen. Aanwezig allo leden. De voorzitter, de heer P. A. C o 1 i j n opent de vergadering. Vervolgens brengt de Voorz. onmid dellijk ter sprake de motie van den ge meenteraad van Woddinxveen, waarin er bij de autoriteiten op aangedrongen wordt den aanleg van de spoorlijn Gouda-Wad- dinxveeu-Boskoop-Alphen aan den Rijn niofc te doen plaats hebben. Spr. begrijpt niet welke motieven bij Waddinxveen hebben voorgezeten, om een dergelijken maatregel te treffen. "Wel staat vast, dat indien geen krachtig protest wordt gehoord, aan de plannen, waaraan tientallen van jaren ie gewerkt, den nek slag kan worden toegebracht. De motie van Waddinxveen mist eiken reëelen basis daar zij gegrond is op lesse verwachtin gen. Een feit is, dat deze motie geen uit stel bedoelt maar a f s t e L Waddinxveen heeft, zegt spr., het recht een dergelijke funeste motie zee in te sturen, doch van de zijde van Boskoop klinke een krachtig protest-. B. en W. stellen de volgende conira-mo. tie voor: Do Raad der gemeente Boskoop; Voorgenomen een motie van den Raad der gemeente Waddinxveen van 25 Juni 1923, waarin wordt uitgesproken, dat de aanleg va-n den spoorweg Gouda-Wajdinx- veen-Boskoop-Alphen aan den Rijn, aan de band van het algemeen en plaatselijk be lang, zoolang de omstandigheden zich niet wijzigen, behoort achterwege to blijven; Overwegende, dat in bedoelde motie al lerminst het bewijs wordt geleverd, dat de spoorverbinding Goudtu- Boskoop-Al phen aan den Rijn niet noodzakelijk is te achten, maar alleen de verwachting wordt vcorïi. M. BQ?a'GENAAR, NIEUWE E3BJB3 48. üsisïuitend Is &8as vakkundig werk Aanbevelend, P. SLEGTEE3HQRST Pkaïcgraphe Art. 2469 geuit, dat bedeelde spoorverbinding niet zal kunnen rendeeren; dat de vraag rijst of het gemeentebe stuur van Waddinxveen over voldoende ge gevens beschikt om zulks tc beoordeelen; dat overigens bedoeld gemeentebestuur cr niet mede rekent, dat de financieel© factoren niet te alLen tijde en onder alle amstandigheden den doorslag behoeven te geven, althans niet, wanneer het geldt de bestaansmogelijkheid te verzekeren van een zeer belangrijke cultuur; dat, voor zoover de gemeente Boskoop betreft, nog onverminderd gelden de mo tieven, welke aanleiding hebben gegeven om de totstandkoming der spoorverbinding le bevorderen en financieel te steunen-; dat zelfs in nog sterker mate dan voor hoen, tengevolge van de door den wereld oorlog veranderde economische verhoudin gen, de behoefte wordt gevoeld aan een middel voor snelvervoer; dat toch de gewijzigde omstandigheden het kweeken hebben noodzakelijk gemaakt van andere producten, met name ook van die, welke op snelvervoer zijn aangewe zen; dat derhalve de Boskoopsche cultuur de spoorverbinding noodig heeft en de kweekers op de spoedige tot standkoming daarvan dermate vertrouwen, dat, ten kos te van groote fipancieele offers, reeds de noodige wijzigingen in het bedrijf zijn of worden aangebracht; dat het geringste uitstel zelfs voor Bos koop de meest funeste gevolgen zou kun nen hebben, in dien zin, dat de, in ver band met den spooraanleg verwachte op leving der plaatselijke cultuur, een illusie zou blijken en zich derhalve voor dezo ge meente zich geen verder economisch pers pectief zou openen; heeft besloten; 1. met ernst te protesteeren tegen de uit spraak van den Raad der gemeente Wad dinxveen en met kracht aan te dringen op de spoedige totstandkoming der meerge noemde spoorverbinding; 2. aan de beide Kamers der Sta ten-Ge neraal, de Ministers van Waterstaat en Financiën, de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, de Directie der Nederlanasche Staatsspoorwegen en de Gemeentebesturen van Waddinxveen, Gou da en Alphen aan den Rijn, van dit be sluit mededeeling te doen. De heer Guldemond zeèfc, dat als men buren heeft-, de goede gewoonte be staat ze niet „over de straat te brengen" of anders er hét goede van te vertellen. Dit wil spr. dan ook doen ten aanzien van Waddinxv&en. In 1915 verbreedde men daar de Noord kade. Een prachtige verbetering want er werd een mooie toegangsweg tot do ge meente gevormd. Een en ander werd voor het grootste gedeelte betaald door Prov. Staten van Zuid-Holland. In de jaren 1910- 1920 werden vele en dure woningen opge trokken alweer grootdeels met rijksgeld en- met buitengewone begunstiging. In 1921 kwam er een brug een mooie brug maarop kosten van „Waterstaat". In het afgeloopen jaar heerschte er te Wad dinxveen groot© werkloosheid. De geheele gemeente werd onmiddellijk verfraaid docr wegaanleg etcHet Rijk betaalde 1 Spr. prijst het beleid va-n het gemeente bestuur dat het zoo langen tijd heeft ge leefd op Rijkssteun. Eigenaardig is ech ter, zegt spr., dat opeens het politieke ge weten. begint te sprekennu het deze gemeente zelf iets zal gaan kosten. De motie is dan ook niet volledig, waar het voorgesteld wordt, of het algemeen" be lang met niet-aanieg wordt gediend. Spr. meent z'n buren nu de volle 100 te heb ben. gegeven. Spr. stemt volmaakt in met het prae- advies van B. en W. Vijf en twintig jaar lang heeft men nu getobd om aan een spoorlijn te kernen. Groote offers heeft men zich hiervoor getroost en nu na ja- re nlangen s toeren arbeid komt een nabu rige gemeente zeggen: „Ach regeering zet het- werk nu maar weer geslachten ach teruit want het is niet noodig." Spr. zegt, dat er ook een sociale kwestie aan den aanleg vast zit. De groote werk loosheid kan door het omvangrijke werk gelenigd worden door productieve werk verschaffing. Volkomen is spr. het met B. cn W. eens, dat van uitstel afstel komt, en hij zal met blijdschap zijn stem aan do contra motio geven. De heer v. KI e e f spreekt woorden van hooge waardeering voor de buitengewoon groote activiteit van B. en W., die reeds na enkele da-gen het antwoord geven op de gevaarlijke motie van Waddinxveen. Toen spr. deze motie las heeft hij z'n oogen uitgewreven, en zich afgevraagd, of men in de 20e of in do 18e eenw leefde, toen Ja mes Watt en Fulton met moeite hun stoomwerktuigen ingang konden doen vin den .Spr. uit zijn verwondering, dat een gemeente met zooveel indurstrie als Wad dinxveen heeft, kon agecren tegen aan sluiting voor een bedrag f 40.000. Do heonen Spruijt cn v. d. Broek zeggen dank voor de krachtige contra motie. De Voorz. heeft met genoegen de een stemmigheid van de raadsleden gehoord. In deze eenheid, zegt spr. schuilt onze kracht. Het moet naar buiten uitkomen, dat te Boskoop niet de minste aarzeling wordt opgemerkt. Spr. rekent er dan ook op, dat niet alleen de raad, maar alle organisaties welke hoe dan ook cultuur en welvaart van Boskoop willen bevorderen zich scharen, zullen ach ter de motie van B. en W., of eigener be weging stappen zullen doen, om het ge vaar ai te wenden- De Motie, vocrgcste'c! door EJ. en W., wordt met aigemseno stemmen aangeno men. Punt 3. corstel om accoord te gaan met taxatie van gemeente-eigendom opgeno men in de onteigening van den spoorweg Gouda-Boskoop-Alphen. De Voorz. deelt mede, dat het per ceel, groot 23 Are 80 c.A. getaxeerd is op f 200. Er is veel water bij, dat-, zegt spr., dus goedkooper schijnt te zijn. Interruptie: „Behalve uit de wo- terleiding!" (vroolijldieid.) Het voorstel wordt met algemecne stem men aangenomen. De vergadering wordt gesloten. Geslaagd. Voor het examen M. U. L. O., diploma A., zijn te Rotterdam ge slaagd onze plaatsgenooten P. Bakhuizen, A. L. Guldemond, W. van 't Hof, N. F. Mesman, C. D. van der Vis en N. A. van Wilgen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Veiling. Gisteren hield de Tuinboiiw- Vereeniging Katwijk en Omstreken haar eerste veiling in dit seizoen. Er was tame lijk aanvoer en belangstelling, ook van de zijde der kooplieden ontbrak het niet. De verwachtingen waren niet hoog gespannen doch toch was het een teleurstelling voor de tuinders. Het beschot is ook nog niet bevre digend. De prijzen waren voor de vroege aardappelen, die hier op heden al zeer goed van kwaliteit zijn, laag. Zie hiervoor heb marktbericht. Peen ging iets heter. Ook hiervan was al aardig wat, ruim 3700 bos. Men ziet de toekomst niet optimistisch in. LISSE. Een vonnis. Bij vonnis van het kan tongerecht te Haarlemmermeer is aan B. J. Asseler, manufacturier, wonende alhier, wegens overtreding van artikel 15 der Motor- en Rijwielwet, de bevoegdheid mo torrijtuigen te besturen ontzegd voor een termijn van een jaar, ingegaan op 27 Juni. NIEUWKOOP. VleeschkeuringsweL De opbrengst der keurgelden, ingevolge de Vleeschkeurings- wet bedraagt over 't 2de kwartaal f 1029, terwijl wegens afkeuring werd terugge geven f 116. N00RDWIJK. Krankzinnigengesticht. Het eerste paviljoen met beamhtenwoningen van het krankzinnigengesticht in „De Klei", onder deze gemeente, is thans bijna gereed. Spoe dig zal, naar wij vernemen, reeds begon nen worden met den bouw van een 2de paviljoen en scholen voor 80 zwakzinnige kinderen. Het badseizoen. Lieten de vooruit zichten voor de badplaats zich voor het seizoen 1923 aanvankelijk zeer goed aan zien, het slechto weer heeft daarop een slechten invloed gehad, althans voor zoo ver betreft de hotels en pensions. De be- schikhare villa's zijn nagenoeg alle ver huurd. Sollicitatie. Voor de betrekking van Gommies ter Secretarie dezer gemeente hebben zich aangemeld 70 sollicitanten. Groene Kruis. Naar wij vernemen is het gemeentebestuur voornemens voor ontsmettingen bij besmettelijko ziekten aan te sluiten bij den uitstekend gcoutil- leerden dienst van afdeeling provincie Zuid-Holland van „Het Groene Kruis". OEGSTGEEST. Geslaagd. Alhier slaagden voor di ploma „Linnenvak" de jongedames R. de Groot, B. Kareis, G. v. Looien, A. Lubbe en L. v. Sunimeren, leerlingen der Eerw. Zusters van „Duinzicht". Inbraak. Vorige week maakten we melding van een inbraak bij den heer de R. aan de Geverstraat, alhier. Waar de bewoners afwezig waren kon niet worden vastgesteld. wat vermist werd. Thans blijkt, dat de dieven door een keukenruit uit te snijden zijn binnengekomen. Gou den en zilveren sieraden, juweelen en ta felzilver worden vermist, benevens eenige familiestukken. RIJPWETERING. Opening Schooi. Hedenmorgen had op eenvoudige wijze de opening plaats van de R.-K. Bijz. Jongens- en Meisjes school alhier. De kinderen gingen allen ter H. Tafel en begaven zich na afloop van den H. Dienst naar de school. Daar aangekomen werden zij in tegenwoordig heid van het nieuwe onderwijzend perso neel, door den zeereerw. beer Pastoor Scbijff toegesproken, waarbij tegenwoor dig waren het Kerkbestuur en de weleerw. heer Kapelaan De Kok. Zijn eerw. wees op den plicht der kinderen, door gehoor zaam te zijn aan het personeel en een pas senden eerbied te bewijzen aan hun over heden. Hij sprak den wensch uit, dat het onderwijs onder den zegen van God rijpe vruchten moge afwerpen voor de toe komst. Hierna had de inzegening der oude school plaats. Daar do noodschool nog niet geheel klaar was, konden dc kinderen daarin nog niet geherbergd worden. Zoo dra de kinderen hun intrek in dc nood school zullen hebben genomen, zal met de verbouwing van de school begonnen wor den. De officiccle opening zal dan wel een meer officieel karakter dragen. VOORSCHOTEN. Een zeldzaam brutale inbraak. Gisteravond heeft alhier een zeer brutale inbraak plaats gehad op den dag bij dr. H. J. Holwerda, directeur van het Rijks museum van Oudheden, wonende langs den openbaren weg alhier, vlak nabij het dorp. De inbraak is geschied tusschen 5 en lYi uur namiddag, zonder dat do buren iets bijzonders hebben bemerkt. Do heer en mevrouw H. waren afwezig en vertoef den in Limburg. Do dienstbodo was om vjif uur van huis- gegaan en kwam on geveer acht uur thuis. Toen zij do deur opende, bespeurde zij tot baar groote ont steltenis, dat ongenoode gasten tijdens haar afwezigheid in do woning waren binnengedrongen en alles hadden overhoop gehaald. Onmiddellijk ging zij één der huren halen, die met de dienstbodo de woning binnentrad. De politie werd ge waarschuwd, die spoedig aanwezig was en vingerafdrukken opnam. Dr. R. Birk- hoff, een huisvriend van do familie, her- EeKiccRïcSijfce Aankondiging1 GEMEENTELIJKE VISCHVERK.0 0P., Aan den gcmeenlelijlcen visohwinkel Visclnnarkt 18, Tel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH f 0.13—0 25 ECHO!, a f 0.15—0.25; MAKREEL a f 0.20 KABELJAUW 5 f 0.40; ROODS POOH a f 0.30—0.40 en TARBOT a f0.55 por pond Burgemeester en "Wethouders van Lei- den brengen ter algemeene kennis dat de Koepok-inenting in het Elieabethshof aan de Oude Vest na Woensdag 11 Juli e.k. tot nadero aankondiging is gesloten. Ixïiden, 3 Juli 1923. N. C. DE GIJSLAAR, Burgemeester VAN STRÏJEN, Secretaris. fëatSi©iiieke fögesséa LEIDEN. Dinsdag, Woensdag, Donderdag. Tentoon stelling voor practische woningin richting, Volksbondgebouw, 211 uur. Woensdag, Do Hanze, in „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag.' R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, afd. Leiden, St. Pancratius-Patronaat, 8.15 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zondag. R. K. Transportarbeiders, Oude School, te 4.30 nur. Apotheken ce tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: O. B. Duystor, Nieuwe Rijn 18, Tel, 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds scorend, doch alleen vcf-c 3ö£en van dit Fonds. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in tien mor gen van 3 Juli 1G23, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 766.7 Iledaix. Laagste Barometerst.: 744.0 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 4 Juli. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk droog behoudens geringe kans op onweer, iets warmer. stelde de telephoon, waarvan de draden waren afgesneden en telefoneerde naar de politie te Leiden, welke onmiddellijk naar verschillende plaatsen berichten uitzond. Men is binnengekomen achter aan de villa, waar een ruit verbrijzeld is. Het ge rinkel is door een der huren wel gehoord, omstreeks halfzes des namiddags, doch deze sloeg er geen acht op.. Een zoontje van mevrouw V. heeft nog een brief of courant in de bus geworpen aan de voor deur, waar tevens een fiets stond, die, zoo als later is gebleken van den dief is ge weest. Hij hoorde iemand in don gang loopen, doch dacht dat dit de dienstbode was en er bezoek was, zoodat ook hieraan geen aandacht werd geschonken. In allo kamers zijn de bureaux, de laden der kas ten, de kisten enz. opengemaakt en is alles door elkaar geworpen, Overal is men aan het speuren geweest. Wat er echter precies vermist wordt is, daar de familie afwezig is, nog niet met zekerheid vast te stellen, doch hoogstwaarschijnlijk is er veel zilverwerk enz. gestolen. Zeer brutaal is deze diefstal gepleegd op den dag, in een villa, waarnaast en waarover ver schillende buren wonen, die echter niets bijzonders hebben bespeurd. De heer Dr. H. is tegen inbraak verzekerd. Moge de politie succes hebben met haar werkzaam heden en de(n) dader(s) te pakken krij gen Te water. De heer G. van Bohemen, schipper, alhier, was met zijn paard op de Molenlaanalhier. Het paard werd schichtig en ging te water, doch zwom naar den kant en kwam er met eenige ontvellingen aan de pooten af. WARMOND. Schietwedstrijd. Dc commandant van de Burgerwacht kondigt den schietwedstrijd met marga-patronen aan op nieuw Lom- merlust, op 5 en 12 Juli, 's avonds van half acht tot half tien. WOERDEN. Het a.s. regesringsjubileum. Vrij dagavond had in hotel „De Dubbele Sleu tels" een bijeenkomst plaats van ingeze tenen van deze gemeente, ten einde te ko men tot oprichting van buurtcommissies welke tot taak hebben te trachten hij de komendo jubileumfeesten den straten der stad' een feestelijk aanzien te geven. Deze bijeenkomst dio bijeengeroepen was door de Ver. „Koninginnedag", was slechts door een twintigtal personen bezocht. De Voorz., de heer A. Zon, heette de aanwe zigen hartelijk welkom cn zette het doel der bijeenkomst uiteen. Daar de opkomst zoo 'klein was, meendo spr. dat het be stuursvoorstel om buurtcommissies he denavond te benoemen, niet kon door gaan. Spr. vroeg daarom of men kans zag op een of andere wijze de versiering der stad ter hand te nemen. Na eenige discus sie werd besloten een commissie van 5 personen te benoemen, die zal trachten in elke straat een commissie voor versiering te benoemen en verder een centrale lei ding zal behouden. Tot leden dier com missie werden benoemd de heer A. J. Mul der, J. Appeldoorn, D. v. Beek, J. Hoo- gendoorn en A. Beijer. De voorz. deelt hierna mede, dat tot deze vergadering ook de pers is uitgenoodigd. Tot op he den was dit bij Koninginnedag nog niet de gewoonte, door hare vergaderingen; slechts huislwudelijk zijn. Spr. vertrouwt dat ook in de vertegenwoordigers der pers.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2