Dg Hollanders zijn, naar beweerd wordt een gastvrij volk. De minister hoopte, dat de juistheid van die bewering zou zijn gebleken aan de vertegenwoordigers van de 25 naties, waaruit, behalve Neerland, het congres was samengesteld; dat zij een aangename herinnering zouden behou den aan hun verblijf in ons land en dat de resultaten van het congres in ieder opzicht van beteelcenis zouden blijken. Prof. Quanier hoopte, dat er door dit congres een zaadje van eendracht was gezaaid, en dat 's ministers medewer king zou bevorderen, dat dit zaadje zou ontkiemen en worden tot een boom, die in de toekomst rijke vruchten zouden dra gen. Na het congres te "Wageningen heeft een deel der leden een excursie gemaakt in Noord-Holland, een ander deel naar Boskoop en Aalsmeer en vervol gens naar de bloembollenstreek. Verschil lende deelnemers gaan deze week nog het Westland bezoeken. "k ËFt ie BIEU ws Wonderbare genezing te Lourdes. Een stervende plotseling genezen. Be bedevaartgangers uit Quimper zijn den 27sten Juni getuigen geweest van oen schitterende genezing te Lourdes, aldus meldt de „Msbd." Uit Carantec (Finistère) was met hen naar het genadeoord gedra gen Lucie Le Portal, een 35-jarige vrouw, die sinds 20 jaar aan een ontzettende maagziekte leed. Een schriftelijke verklaring van dr. Ri chard, geneesheer te Carantec, luidde zeer pessimistisch. De verklaring was geda teerd 25 Juni 1923. De patiënte leed aan een maagzweer en de ziekte ging verge zeld van alle pathologische verschijnselen In 1915 was de zieke geopereerd, de in getreden verbetering was echter van zeer korten duur geweest. Sinds verergerde de kwaal voortdurend. Sinds 7 maanden was het de patiënte onmogelijk voedsel, zelfs in vloeibaren toestand, tot zich te nemen. Toen zij te Lourdes kwam, was haar toestand zeer verontrustend en het einde leek nabij, zij leed verschrikkelijke pij nen. Den 27sten Juni wachtte Lucie met de andere zieken, biddend, het oogenblik van den zegen met het H. Sacrament. En nu geschiedde het, dat, toen het H. Sacrament haar werd voorbij gedragen, plotseling een ontzettende ontroering haar aangreep. Zij voelde haar pijnen heviger worden om dan opeens geheel te verdwij nen. Den 28sten werd zij op het Bureau Mé- •dical door de doctoren Marchand, Petit- pierre en Cox nauwkeurig onderzocht. De eenstemmige verklaring dezer geneeshee- ren luidde dat Lucie Le Portal geen enkel ienteeken der verschrikkelijke ziekte, waar mede zij derwaarts gekomen was, meer vertoonde, dat alle teekenen wijzen op een algeheele, plotselinge en definitieve gene zing. Een communiqué, de genezing ver meldend, werd aan de deur van het bu reau aangeplakt. Procurator der Franciscanen. Spoedig echter bleek dat het slachtoffer niet meer te redden was. Het 'bloed vloeide hem in breede golven uit den mond. In stervenden toestand werd de ongelukkige per autobrancard naar het stedelijk zie kenhuis te Arnhem vervoerd, waar hij bij aankomst bleek overleden te zijn. „De Crt." Auto-ongelukken. Zaterdagnacht om halfeen is er te 's-Gra- venhage bij de Laakbrug een ernstig onge luk gebeurd. Een auto no. H 6120, be stuurd door den eigenaar M. van Esch, van den Westersingel te Rotterdam, is daar over den kop geslagen. De auto was op weg naar Rotterdam. Waarschijnlijk was de bestuurder niet op de hoogte van den toestand bij de Laak- brug. De auto reed den weg op naar de oude brug. Deze weg is echter half open gebroken. Het rechterwiel botste nu tegen een boom cn de auto moet daarna een vol ledige buiteling gemaakt hebben. De wagen ligt nl. op een zijkant, met den kop in de richting waaruit hij vandaan kwam. De chauffeur, de heer van Esch, kwam met den schrik vrij. Maar de vier inzitten den werden allen gewond. Onmiddellijk werd de geneeskundige dienst gewaar schuwd, die alle inzittenden naar het Zie kenhuis bracht. Daar bleek, dat drie van de vier er met kleine verwondingen waren af gekomen. maa-r de vierde echter, mr. Hioo- len uit Rotterdam, had een sleutelbeen ge broken en een hersenschudding gekregen. Zaterdag heeft de politie den heer van Esch, den chauffeur van den auto, in Rot terdam verhoord. Hij verklaarde 's avonds in een matige vaart te zijn komen aanrij den. Hij wist dat de Laakbrug verlegd was, want 's middag» was bij er, nit Rotterdam komende, ook over gereden. In het duister van den nanacht meende hij echter al door den bocht te zijn', terwijl hij juist het voet pad opreed. Hij botste toen tegen een boom met het bekende gevolg. De heer Van Esch meent zich te herinneren, dat een der lan taarns juist op de plek waar hij het trot toir op reed. niet brandde. Vast staat dit echter niet. De auto reed met de kleine lichten, omdat het met schijnwerpers zoo lastig rijden is in de stad. Mr. Hioolen. die het zwaarst gewond is maakt het vrij goed. Drie schoolkinderen te Ren swoude wer den door een auto aangereden. Een van hen is helaas aan de bekomen verwondingen overleden. Op den weg RaalteDeventer, via Meeten, geraakte Vrijdag een particuliere auto, tengevolge van een defect aan de stuurinrichting, in een sloot. De bestuurder van den wagen vloog door de voorruit van de auto op den grond, waar hij werd aan getroffen met hevig bloedende wonden. Een inzittende bekwam geen beduidend letsel. Later werd de auto uit de sloot gehaald. Een oude inbraak. De Veendammer politie heeft op last der justitie te Winschoten andermaal gearres teerd de drie verdachten terzake van een in Maart 1921 gepleegde inbraak bij de wed, Baving te Ommclanderwijk, waarbij f 700 en gouden sieraden werden gestolen. Toen liet de justrtie de verdachten loopen, omdat de bewijzen onvoldoende waren ge acht, thans schijnen er meerdere aanwij zingen te zijn. SPOI3T VOETBAL. Voor de extra-competitie. Voor de extra-competitie nieuwe indee ling werd Zondag gespeeld: S. V. V.D. H. C.: 2i (Na verlenging) Door dezen uitslag is S. V. V. in elk ge val winnaar dezer buitengewone extra competitie en vervalt de wedstrijd Hilver sumD. H. G. Indien dus het voorstel der nieuwe competitie-indeeling wordt aange nomen, promoveert S. V. V. met A. S. G. voor de Westelijke 1ste klasse. Duitschland—Zweden. De groote voetbalwedstrijd tusschen Zweden en Duitschland eindigde volgens een bericht uit Stockholm in een 21- overwinning voor Zweden. De Westelijke Eerste Klassers. Naar de „Tel." vernemen is in de Zater dagavond gehouden spoedvergadering van de Vereeniging van Westelijke Eerste Klassers besloten, dat de woordvoerders op do districtsvergadering en op de a.s. algemeene vergadering van den N. V. B. als een unaniem standpunt van W.E.K. zullen verdedigen: 1. het handhaven van één le klasse-afdeeling in het Westen; 2. herstel van promotie- en degradatiewed strijden. Als woordvoerders werden aan gewezen de heeren Lamey (H.B.S.) ien Trines (Blauw-Wit). De vergadering van het West. Voetbal district. Onder leiding van den heer Timmer mans werd Zondag te Haarlem de verga dering van het Westelijk District gehouden Bij de bespreking der agenda voor de algemeene vergadering van den N. V. B. geeft bet bestuursvoorstel in zake de com petitie-indeeling aanleiding tot uitvoerig® bespreking aldus meldt de „Crt." Dr. Ris stelt de vraag of men aan het einde van een seizoen kan tornen aan rechten verkregen krachtens den stand ir. de competitie. Z. i. zeker niet waardoor het bestuursvoorstel onaannemelijk is. Do alg. vergadering is de wetgevende en het Bestuur de uitvoerende macht. Niet om gekeerd. Het bestuur had moeten komen met het voorstel zoals door 't West. Dis trict Bestuur bet vorige jaar is aange geven. De heer Siefanus (A. S. C.) is tegen hei nieuwe voorstel. Hoewel No. 1 in de extra- competitie is het spel van zijn vereeniging geen eerste klasse. Uitbreiding van het aantal eerste klassers acht hij dan ook niet in het algemeen belang. De beer Van Til (D. H. C.) komt op voor de 3 kampioenen der 2de klasse. De nieuwo indeeling zou z. i. eerst in 1924/1925 moe ten ingaan, tenzij men het aantal eerste klassers op 24 brengt om in drie jaar op 20 terug te brengen. Het rechtsgevoel wordt dan bevredigd. De beer Dieke (S. V. V.) wijst op do fouten, die aan het nieuwe voorstel vast zitten enylient een motie in om de rech ten van de Nrs. 7, 8 en 9 der Overgangs klasse te waarborgen. De heer Lamey (W. E. K.) bestrijdt het voorstel tot uitbreiding van het aantal eerste klassers, een voorstel, dat niet op sportieve gronden rust. Alleen de spelkwa- liteit en niet het aantal 2de, 3de en 4do klassers moet het aantal eerste klassers bepalen. Er moet komen één eerste klasse, 2 afdeclingen Overgang, 4 afd. 2de klasse enz. Een normale uitbouw naar beneden. Ook moeten de promotie- en degradatie wedstrijden in eere worden hersteld. De heer Trines (Bl.-Wit) steunt het be toog van den heer Lamey. De heer De Nobel (Stormvogels) acht spelpeil bijzaak. Hoofdzaak is het recht dat in 1919 aan de 2de en 3de klassers is ontnomen, terug te geven. De heer Lotsy (H. F. G.) is voor liet nieuwe voorstel, maar in te voeren in 1924/1925. Na de lunch beantwoordt de voorzitter verschillende opmerkingen en geeft ter zake zijn eigen meening weer. Hierna wordt het systeem, neergelegd in 't nieuwo voorstel, in stemming gebracht en aange nomen met 86 tegen 32 stemmen, terwijl 18 stemmen inlblanco werden uitgebracht. U. V. V. en H. F. G. o.a. stemden blanco. De overige eerste klassers: A. S. C., Hil versum, O. D. E. en eenige bonden tegen. Met 81 tegen 39 en 16 stemmen blanco wordt het seizoen 1923/1924 als tijdstip van invoering aangegeven. Een voorstel tot splitsing der Oost. 1e klasse aangenomen. Zaterdag werd te Deventer de jaarver gadering gehouden van het Oostelijk District van den N. V. B. onder leiding van den heer S. Coldewey. Het competitieplan voor bet Oosten is reeds o.m. een punt van bespreking. Hier bij stelde de beer Kole (Amersfoort) voor de le klasse in 2 afdeelingen le splitsen, waartegen de afgevaardigde van Go Ahead zich uit vrees voor daling van het spel peil gevolg van massa-promotie ver zette. Do vertegenwoordiger van Quick (N.) evenwel sprak zich uit vóór splitsing ter voorkoming van verre reizen. Het voorstel-Kole tot splitsing der Oos- tolijke le klasse in 1924—1925 in twee af deelingen werd in stemming gebracht en met 25 tegen 24 stemmen (6 blanco) aan genomen. De vergadering verklaarde zich met 26 tegen 21 stemmen tegen de instelling van reserve-competities en met 25 legen 23 stemmen tegen de instelling eener 4e klasse DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Prop. wedstrijden S.F/LC., Allereerst kwam gisteren uit Geel-Wit ILeiden II, wat een zeer spannend par tijtje was. De Haarlemmers hadden erg met pech te kampen voor do rust, en zij verdienden in deze periode zeker een doel punt. Dit kwam echter aan den anderen kant, als de rechtsbinnen van Leiden goed doorbreekt en netjes in den hoek schiet. Na de rust een gelijk opgaand spel, zon der doelpunten, zoodat Leiden II winnaar bleef. De leiding was correct. Te ongeveer twee uur komen onder uit stekende leiding van den heer v. Hoorn S.M.G. I tegen D.V.S. I. Bij S.M.G. mer ken wij twee nieuwelingen op, waarvan vooral de midvoor v. Sluis zeer voldeed. Ook is Hulst weer van de partij en uitste kend op dreef. Het eerste kwartier zijn de Warmonders aan het woord, om ver volgens geheel ingesloten te worden. Hulst en Schouten zijn cc!;ier safe, ter wijl ook Ra am on. zich van zijl goeden kant liet zien Even voor de rust onder neemt S.M.G. eenige gevaarlijke aanval len, welke de Leidsche keeper voor zijn rekening neemt, alsmede eenige schoten van Lampo en v. Sluis. Na de rust weet D.V.S. hij een snelle doorbraak te doelpun ten, waarmde zij de leiding en tevens de overwinning behaalde. De wedstrijd droeg een spannend karakter, en werd in zeer goede verstandhouding gespeeld. De uit slag geeft do juiste verhouding weer. Vervolgens Leiden IE.M.S. I. Van den beginne af was deze wedstrijd meer span nend dan mooi. Door o.i. een misverstand van den scheidsrechter kreeg E.M.S. een gemakkelijke kans de leiding te nemen. Een koopje, daar de bal reeds was ach ter geweest en de E.M.S.-linksbinnenn tot een Meter voor doel opbracht en inschoot. Goddijn stopt nog, maar de Noordwijker- houtsche midvoor schiet den terugsprin- genden bal in 't net. Dit prikkelt, en on geveer vijf minuten later maakt Leiden met een schitterend schot gelijk. Met de zen stand komt het einde, terwijl ook de verlenging geen resultaat heeft, zoodat geloot moet worden. Bekkering raadt goed dus zal Leiden tegen R.-K. V.Z. I in de finale uitkomen. Men schrijft ons uit Warmond: Door een overwinning van 20 op Blauw-Zwart II won S.M.C. II te Noord- wijk den eersten prijs in haar afdeeling. Een mooie prestatie van dit hardwerken de elftal. ATHLETIEK. Wedstrijden te Gothenburg. Bij de atletiekwedstrijden te Kothen- burg kwam de Hollander Paulen als twee de aan in 1 min. 57 9/10 sec., eerste was de Zweed Johansson met 2/5 sec. minder WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereeniging „Swift". De record-rit, welke gister is verreden had 'n zeer gunstig verloop. Jammer ge noeg echter, dat v. d. Meer twee lekke •tuubs kreeg, waardoor hij veel tijd had verspeeld. Het rijden van de overige ren ners is in 't geheel genomen zeer goed ge weest. Wat de belangstelling betreft deze wordt niet minder, wat 'n goed teeken is De gemaakte tijden zijn, genomen over den afstand (Haagscbe SchouwRoom- buis 2 maal heen en terug) afstand onge veer 40 K.M. A. Hens 1 u. 16 m. 37 s.; I. Vink 1 u. 22 m.; K. v. d. Meer 1 u. 25 m. 21 s.; K. Borsboom 1 u 23 m. 12 s.; J. Bekooij 1 u 29 m. 18 s.; D. Voorzaat 1 u. 27 m. 52 s. J. v. d. Wilk; R. v. Weeren en W. Boe- zclijn hebben deze rit niet meegereden, waarvan zij kennis hebben gegeven. De heer W. Beekman was weer zoo bereid willig de controle aan het Roomhuis waar te nemen. Daarvoor den dank van „Swift" ZWEMMEN. 2 K.IVL-wedstrïjd te Zaandam.. Zaterdag werd in de Zaan de jaarlijk- sche 2 K.M.-wedstrijd gehouden, uitge schreven door „Neptunus". Van de deel nemers, waren 4 Duitschers en 4 dames. Ook W. v. Leeuwen van de Leidsche Zwem club had zich opgegeven en beproefde voor bet eerst zijn kunsten op de lange baan en niet zonder succes. Hoewel het water slechts 15 graden Celsius was, begaven allen zich vol moed te water, doch allengs vielen er verschil lenden uit, zoodat er slechts 10 het eind punt bereikten, w.o. 3 dames. W. v. Leeu wen, die al dadelijk goede zwemmers zich zag voorbijtrekken, had er bij bet keer punt nog vijf voor zich, doch tenslotte kwam hij toch als tweede aan met een tijd van 39 min. 64 sec. Eerste was Jae. Kohier (IJ) in 34 min. 54 sec. Door deze overwinning heeft de heer v. Leeuwen den naam der L.Z.G. mooi hoog gehouden. Als bijzonderheid zij hierbij nog ver meld, dat als vierde aan kwam in 40.58 de Duitscher Ernst Homing uit Bremer, die een zijner beencn mist. WATERPOLO. L.Z.C. I—D.J.K. II: 1—3. Hoewel zulks aanvankelijk niet te voor zien was, is de eerste wedstrijd der L.Z.G een nederlaag geworden. Gedeeltelijk is «ulks misschien het gevolg van het weg blijven van doelman Josson, waardoor de ploeg baar zelfvertrouwen miste. De wedstrijd ving te ruim kwart over éénen aan onder leiding van scheidsrech ter Hoogland uit Amsterdam. De zeventallen zagen er als volgt uit: L.Z.G.: Hofsteenge (d), v. Ingen Sche- nau, „Van Leiden" en de la Court (a), Se- >gaar, Elzinga en Buys (v). D.J.K.: Mousset (d), Jan Zegger, Jo Zegger en de Vries (a), Bauer, B. B. Zeg ger en Schouw (v). Als de scheidsrechter den bal inwerpt is B. Zegger het eerst er bij, doch deze eerste aanval wordt onmiddellijk gebro- kan door v. Leiden, die mooi voorgeeft aan Elzinga, die ineens over de hand schiet, doch het schot gaat naast. Een tweede schot v. Segaar ketst tegen de lat en on middellijk daarna schiet v. Leiden uit 't midden een keihard schot over het doc-1. Een vrije worp voor D.J.K. wordt op 't doel gezet, doch Hofsteenge bezweert liet gevaar. Dan volgt weer een overwicht der L.Z.G. en Mousset moet telkens handelend optreden. Een corner van L.Z.G-. wordt naar het midden gewerkt en v. Leiden geeft zijn club do leiding. Dan komt D.J, K. er beter in Jan Zegger schiet onhoud baar den gelijkmaker in. Even daarna is het rusten. Daarna is do L.Z.G. vrijwel in de minderheid door dat het onderling verband ontbreekt en tal van ballen verkeerd worden geplaatst. Als eenige minuten is gespeeld, wordt Se gaar achter de lijn gezonden, omdat hij bij een vrijen worp even te vroeg weg zwom. Jan Elzinga krijgt onmiddellijk gelegenheid om dit gemis te neutralisee ren, doch zijn vliegend schot scheert do rechter doellat. Als even daarna D.J.K, de leiding weet te nemen worden de Lei- denaars zenuwachtig, hetgeen tal-van fou ten tengevolge heeft. Op het laatste oogen blik begeeft ook de keeper zich,als Schouw met 'n tipbal den voorsprong van D. J. K. vergroot. Met 13 komt dan het einde. WATERPOLO. De competitie-uitslagen. 2de klasse B. Leiden: L. Z. C.D. J. K. II 13 3de'klasse B. Rotterdam: Maas IIS. Z. G. 12 ROEIEN. v De wedstrijden van Laga. Te drie uur Zaterdagmiddag verschenen aan den start voor de eerste heat Jonge acht B. de ploegen van Njord en Laga. Direct na het schot neemt Laga de leiding en wint met een halve lengte. Tijd Laga 6.38 2/5, Njord 6.41 1/5. Na den afloop protesteert Njord tegen een onregelmatigheid, welke aan den start zou zijn geschied. Besloten wordt deze heat over te rooien tijdens de pauze. Jonge acht B. Nereus row over. Tijd C 56 Jonge twee A. Die Leyt'ie en Willem III gewonnen door "Willem III. Tijd 8.8 4'5 en 8.13 4/5. Amstel trok zich voor de Jonge twee A terug. Jonge twee B. 'Amstel row, over. Tijd 8 31 2/5. Nereus trok zich terug. Jonge twee B. "Willem 171 row over, wegens niet opkomen van Delftsche Sport In do pauze wordt dan opnieuw geroeid de le heat Jonge acht B tussctmn Njord en Laga. Laga wint. Tijd Lage 6.42 1/5: Njord 6.45 4/5. Jonge acht B. Amstel en Delftsche Sport Deltfsche Sport loopt direct iets uit, roeit met korte slagen en blijft aanvanke lijk iets voor. Dan komt,Amstel met för- scho slagen opzetten en heeft op het mid den ongeveer een bootlengte voorsprong ge kregen, welken het weet te behouden. Tijd Amstel 6.48 4/5, Delftsche Sport 6.53 2/5. Overnaadsche twee, Dordt en de Laak. Dordt is direct voor, doch vangt een snoek. De Laak passeert het eerst den fi nish. Tijd 9.45 1/5. Jonge acht B. Laga en Nereus. Vanaf den start is Laga voor en ver- gTOOt den voorsprong allengs tot een lengte. Kort voor de finish loopt Nereus tot op een halve lengte in. Tijd Laga 6.54 2/5, Nereus 6.55 3/5. Jouge twee B. Willem III en Njord. Willem III wint met een neuslengte. Tijd 8.20 2/5. Do uitslagen van de voorwedstrijden luiden: Jonge twee A: 1. Laga. Tijd 8 min. 29 3/5 sec; 2. Delftsche Sport. Tijd 8 min 37 2/5. Joncrc twee B: Willem III row over. Tijd 9.411/5 sec. Overnaadsche twee: 1. Delftsche Sport Tijd 8 min. 38 sec; 2. Njord. Tijd 8 min. 50 3/5 sec. Laak row over. Tijd 9 min. 50 sec., we gens terugtrekken van Argo. Om even halftwee gaat het startschot vcor hot eerste nummer der eindwedstrij den. Jonge twee B. Willem III gaat met 2 lengten voor het eerst over de finish in 8 mm. 2 2/5 sec. Amstel 8 min. 112/5 sec Stijlroeien Dames Juniores. BesHsshrg: 1. Nereus, 2. De Vliet. Jonge acht B. Uitslag: Amstel 6 min. 34 sec., Laga 6 min. 41 4/5 sec. Overnaadsche twee. Uitslag: Delftsche Sport 8 min. 54 3/5 sec., Laak 9 min. 33 3/5 sec. In het nummer Stijlroeien Dames Se niores won Delftsche Sport van de Laak. Oude twee. Uitslag: Lage 8 min. 22 2/5 sec., Njord 8 min. 27 2/5 sec. Jonge twee A. Uitslag 1. Laga 8 min. 12 2/5 sec. 2. Willem III 8 min. 18 2/5 sec. Dames Skiff. Uitslag: 1. Viking( mei. J. B. Eerland; 2. De Maas (mevr. H. Schalkwijk); 3. Delftsche Sport (mej. A. Julius). Oude Acht. Met 1* lengte passeert La ga het eerst den finish. (Tijden: Laga 10 min. 4 2/5 sec.; Amstel 10 min. 11 sec.) De zilveren wisselbeker, ingesteld door de oud-loden van Laga Ier gelegenheid van Laga's jubileum in 1911, benevens de 9 verguld zilveren medailles, uitgeloofd door den Senaat van het D.S.G. blijven door dezen uitslag in Delft. Na afloop van den wedstrijd werd de Laga-acht door de senaten van Delft, Leiden, Groningen en Utrecht met lauwerkransen gehuldigd. Lassïs!- Tuïirefosutt? f* Rijkstuinbouwschocl te Boskoop. In November zal het 25 jaar geleden! zijn, dat de Rijkstuinbouwschool te Bos koop werd gesticht. Ter herdenking van dat feit vormde zich een voorloopig co mité, waaruit thans een uitvoerend comi té is gekozen. Verschillende plannen wer den geopperd, die nog nader zullen wor den overwogen. Vast staat, dat eind No vember of begin December een reünie zal plaats hebben van alle oud-leerlingen, die dan te Boskoop.kunnen zijn. Ook zal door den directeur der school, den beer Moer- lands, een gedenkboek worden uitgegeven dat o.a. de geschiedenis der school zal hervatten. Naar dc „Msb." verneemt, is de Hoogeerw Pater Procurator Generalis der Minder broeders te Rome, P. Callistus Zuccotti, «rnstig ongesteld, zoodat voor behoud van eiin leven wordt gevreesd. Z. H. E. beeft «en gevaarlijke ziekte aan den pancreas. P. Zuccotti werd in 1921 tot Procurator (\ice-Generaal) gekozen en volgde als zoo danig den Hoogeerw. P. Bernardinus Klum- per op. Gemengde Bepichten. Steiger ingestort. Een doode. Vrijdagmiddag half 6, even voordat de arbeiders naar huis zouden gaan, is een gedeelte van den steiger van een in aan bouw zijnd huis in de Aihornstraat, te Den Haag ingestort, doordat drie arbeiders zich tegelijk op een gedeelte waagden, dat niet voor zulk een last berekend bleek te zijn. •Twee der arbeiders kwamen met den schrik vrij, de derde kreeg bij het vallen een ijze ren staaf in het linkeroog. De staaf drong ongeveer 15 c.M. zijn hoofd in. De genees kundige Dienst bracht den man naar het siekenhuie, waar hij hedennacht, zonder bij kennis gekomen te zijn, is overleden. Het is de 19-jarige, ongehuwde stucadoor D. J. Somma, uit de van Ravesteynstraat 5. Commissaris Kramer van Scheveningen rwas dadelijk na het ongeval ter plaatse met den deskundige ir. Dees van Bouw- 'en Woningtoezicht. Beiden onderzochten den ingestorten steiger. Deze bleek in orde vol gens de voorschriften, doch was niet bere kend voor drie man. De bezweken stut is 'door de politie in beslag genomen. Ze bleek 'ondeugdelijk te zijn, want er kwam een kwast in voor, waarop de stut dan ook is afgebroken. Doodelijk mijnongeval. Op dc Staatsmijn Maurits te Lutterade bij Sittard beeft Vrijdag een ongeluk plaats gehad, waarbij de 24-jarïge onge huwde H. C. uit Stein gedood en dc mijn- fwerkers P. C. uit dezelfde staats verwond fwerd. Dit is het eerste doodelijke ongeval op deze mijn. Doodelijk ongeluk bij een motorwedstrijd. Bij den gisteren gehouden kalkrit. van de ïnotorcluib „Arnhem en Omstreken" had een zeer droevig ongeluk plaats. Een der 'deelnemers, zekere-v. M. had op den Schelm échen Weg onder de gemeente Kosendaal '(Geld.) het ongeluk te slippen, waardoor hij in volle vaart tegen een aan den kant Van den weg staanden boom terecht kwam. In bewusteloozen toestand werd hij door or. M., die daar met zijn auto passeerde, aangetroffen. Verduistering. Te Amersfoort is gearresteerd, verdacht van verduistering van een bedrag van pl.m. f 20.000 bij de fa. Van der Zoo, de Jong Van Ophoven, aldaar, de procuratiehouder S., die reeds 18 jaren bij de firma werk zaam is. Gedurende de laatste jaren was hij leider van het kantoor der firma te Bussum en speculeerde op gefingeerde rekeningen- Maakte hij met die speculatie winst, dan disponeerde hij over het bedrag, werd er verloren, dan werd dat verlies in het debet der rekeningen biigeboekt. Hij had ook nog stukken N. W. S. op zijn naam gede poneerd bij de hoofdbank in Amersfoort, welke door een Amsterdamsche bankinstel ling gekocht wilgen op rekening van de firma. De volle omvang der gepleegde malversa ties is thans ndg niet bekend. Daart-oe zal eerst ten volledig accountantsonderzoek noodig zijn. De procuratiehouder is ter beschikking der justitie gesteld. Te Amersfoort heeft men op zijn huis beslag laten leggen. Zeven cavaleriepaarden op hol. Te 'Amersfoort waren eenige paarden van de cavalerie het terrein van de Vlasakkers afgeloopen en op een draf stadswaarts ge gaan. Eerst liepen zij 'betrekkelijk kalm, doch naarmate zij de stad naderden, gin gen-ze hollen. Bij het politiebureau aan de ütrechtschestraat kwamen spoedig een aan tal agenten en een inspecteur te voorschijn die een kordon over den weg vormden en de paarden tot stilstaan brachten. Eenige mi litairen uit het kamp Vlasakkers hebben de deserteurs weer naar de stallen terugge bracht. j Hondenbelasting. Te Groningen is de politie een razia be gonnen onder do honden. Elke hond, die niet voorzien is van de vereischte belasting penning, wordt zonder vorm van proces op- gebmght naar het hoofdbureau van politie. Heeie karrevrachten vol worden bijeenge bracht in een kelder, waar de dieren „zon der aanzien des honds" worden behandeld. Leelijke straathonden en „voorname" ras dieren wachten hier lijdzaam hun verder lot af. Worden zij binnen drie maal vierentwin tig uren niet afgehaald door hun rechtma tige eigenaren die dan een kwitantie en den vereischten penning moeten vertoonen dan zijn zij weldra „kinderen des doods" Ze worden vervoerd, naar de reinigings- belfc, waar zij met giftgas worden gedood. Zoo wordt dc nalatigheid hunner mees ters op hen gewroken. „Tel." Vee! karpers. Te Oosthuizen worden den laatsten tijd door hengelaars veel karpers gevangen. Een visscher heeft er op één dag 12 gevan gen, waaronder een van 10 pond.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4