Spaarfonds f 250.- 121 10-1 üiir en van 3-5 eer 's Zaterdags van 19-117 m 10.22.6; 3. J. G. Luynenburg 10.22..33; 4. J. G. luynenburg 10.24.23; 5. A. W. Querrcveld 10.24.10; 6. .T. G. Luy nenburg 10.24.23 7. W. I. W&as- dorp 10.27.47; 8. J. G. Luynenburg 10.30.28 9. W. I. Waasdorp 10.31.2; 10. G. M. van Adrichem 10.31.20. A.s. Zondag 8 Juli wedstrijd met jonge duiven vanaf Tilburg. Sng@2©3idesi Staikkesi JBuitea teran twoordclijkheid der Redactie) Demping van Mare en Levendaal. Mijnbeer de Redacteur. Vergun mij eenige regels in Uw veelge lezen blad; bij voorbaat mijn dank. Als buitenman op leeftijd heb ik de Koe poortsgracht, nu Doezaslraat, nog gekend als gracht; zoo ook dc Keizersgracht en de Zijdgracht. Wat is dat een verbetering en verfraaiing geweest van do stad! Zoo zal het ook zijn met de demping van het Le vendaal en de Mare. Ik vond het jammer, dat do Raad van Leiden de demping van de Mare van de agenda heeft afgevoerd. Do demping van de Mare brengt noodzakelijk no-* meer met zich mede en wel een brug te leggen over den Rijn. Er wordt in den Raad wel ge sproken over demping en nog eens dem ping, maar niet over werken, die daarmede in verband staan. De verbreeding van do Donkersteeg en Maarsmanssleeg is even noodig als het dempen van grachten. Bei de stegen bevatten 25 huizen; als do ge meente, die zou moeten onteigenea; zou dat wel op een miïlioen komen. De dem ping van do Mare en een brug over den Rijn zou lieel wat goedkooper zijn en een mooie verbeierig van de stad. De Donker steeg kan zoo niet blijven en vraagt dage lijks om verruiming. Daarom is inzender van meening, dat dat werk belangrijk ge noeg is om alleen uitgevoerd te worden en het niet aan elkaar te koppelen. Ik vermoed, dat dan do kosten zóó groot zul len worden, dat beide plannen niet zullen worden uitgevoerd. Een buitenman. Aandeeien neg tijdelijk a pari verkrijgbaar in coupures van Augurkenplantendiefstal. Roelofarendsveen. M. de R., Gelieve mij over bovenstaand geval s.v.p. jenigo plaatsruimte in uw geëerd blad. Bij voorbaat mijn dank. In den loop der vorige week stond er in ow door geheel Roelofarendsveen gelezen blad het bericht, dat er bij den tuinder W. van^fc'' augurijénplanlen gestolen waren, zeer ten schade natuurlijk van bovenge noemd en tuinder. Dat de heer v. L. zich tot de politie richtte is zeer zeker te begrijpen en goed te keuren, doch dat hij op een on doordacht lichtvaardig vermoeden, den- goe den naam ontneemt van een mede-tuinder tot schade van dezen en zijn familie, is toch zeker ten sterkste te veroordeelen. Het ten dank verschuldigd; gij hebt U allen bij Uw zeer moeilijken taak kranig gedra gen cn het leeuwenaandeel van het succes komt U alleszins toe. Gaarne vermelden wij afzonderlijk enkele meisjes, die het grootste bedrag hebben verkregen, t. w.: Annio van Dijk f 31.20 Betsy de Meij 26.52 Rika Lek „23.91 Johanna Meijers „23.62 Marietje v. d. Nat20.66 Ten slotte aan onze liefdadige stadge-» noolen, die als steeds getoond hebben, den juislen gemeenschapszin te bezitten, niets dan hulde en dank. N.B. Naar ons blijkt beeft één van de jongedames een verkeerd mandje mee genomen. Zij wordt beleefd verzocht dit aan de Kweekschool voor Zeevaart terug te bezorgen. Do Propaganda-Gommissie voornoemd UiT DE OMjQEinHS AALSMEER. De electriciteitskwcstio. Naar aanleiding van een conferentie tus- schen de bestuursleden van het Comité van Actie van den Ringdijk en den burgemees ter van Haarlemmermeer is het volgende adres tot den raad gericht: Aan den gemeenteraad van Aalsmeer: De commissie uit de Ringdijkbewoners, inzake de electriciteitskwestie, kennis ge nomen hebbende van het raadsbesluit der gemeente Aalsmeer d.d. 19 Juni 1.1., waar bij b. -#n w. gemachtigd worden over te gaan töt vervolging van de z.g. wanbetalers aan den Ringdijk, neemt beleefd de vrijheid zich met het navolgende tot uw college te wenden: Voornoemde commissie had heden een onderhoud met den burgemeester van, de gemeente Haarlemmermeer, waarbij deze zich, namens het gemeentebestuur, bereid verklaarde de kosten, verbonden aan het omwisselen of ombouwen der motoren, te dragen, onder voorwaarde, dat dan de ge meente Aalsmeer, de verwisselde lampen aan do bewoners zou vergoeden. Dekking der Spaar- en Deposito-gelden 31 Dec. 1922 Redenen waarom bovengenoemde com missie u beleefd verzoekt, 't daarheen te willen leiden, dat de daarvoor in aanmer king komende bewoners van den Ringdijk, de schade, ontstaan door liet aanschaffen van nieuwe lampen, door de gemeente Aals meer vergoed wordt. ALPHEN AAN DEN RIJN. Te water. Zaterdagmiddag geraakte een bakker uit Boskoop, die met zijn rij wiel, belast met. een beladen broodmand langs het jaagpad reed, in de Gouwe, te water. Berijder en rijwiel waren weldra op het droge, doch een zeventigtal brooden, werden door het bad waardeloos. Mond- en klauwzeer. Bij den landbou wer N. en de H. in de Ridderbuurt is onder te gaan werken: de wegen zijn stoffig tot meelig toe. De waterleiding. Het stichten der waterleiding voor HiUegom (en Lisse, Sas- senheim, Warmond) gaat langzaam maar zeker. In de maand Augustus kon de aan besteding van het buizennet worden ver wacht. Thans zijn de plannen in onderzoek bij het Rijksbureau voor Drinkwatervoor ziening welke mogelijke fouten in het plan opspoort en dus in zekeren zin controlee- rend optreedt. Ten opzichte van de drijf kracht van het pompstation is nog geen be slissing genomen; vermoedelijk zal gebruikt worden gemaakt van electriciteit. Verwacht wordt dat in het voorjaar van 1924 er water zal kunnen worden geleverd. Inenting. Woensdagmiddag van 3.30 tot 4.30 zal er in de Gemeenteschool gelegen heid worden geboden tot kostelooze vacci natie en revaccinatie. Een zonderling. Zaterdagmiddag be vond zich een manspersoon geheel ontkleed op de Haarlcmmcrstraatweg nabij villa Oostduin. De politie werd gewaarschuwd en de man vluchtte het bosch in, zijn rijwiel achterlatend. Zoo kreeg d9 politie gelegen heid don man te verbaliseeren wegens schennis der eerbaarheid, 't Is een zekere Z. hier woonachtig. LANGERAAR. Gunning. Van het woon- en "winkel huis van den heer P. Hoogcrvorst Jz. werd het timmerwerk gegund aan den heer Jac. Akerboom, het metselwerk aan den heer b. van Kints alhier. KATWIJK. Arbeidsbureau. Het aantal ingeschre venen aan het arbeidsbureau gaat aan merkelijk verminderen. Thar.s staan nog in geschreven 71 personen waarvan 45 vis- schers. Personalia. De agent van politic A. v. Gilst is in gelijke functie benoemd te Laren De heer J. Scheringa, agent van politie alhier is als zoodanig tegen 15 Juli be noemd te Zeist. LISSE. De inbraak in de R.-K. Kerk. Naar aanleiding van de inbraak in de R.-K. Kerk werden in do afgeloopen week aan de paro- V. D. meldt ons dat alhier 3 gevallen van mond- en klauwzeer zijn geconstateerd. BODEGRAVEN. Proces-verbaal tenen B. V. V. Tijdens den wedstrijd van gistermiddag om den Rijnlandbeker, werd door de politie pro ces-verbaal opgemaakt legen de keeren F. G. G. W. en G. H. U., vertegenwoordigende bet bestuur der voetbalvereeniging „Bode graven", wegens het órganiseeren van een voetbalwedstrijd op Zondag, zonder hier voor toestemming te hebben van B. en W. „Bodegraven" heeft zich in dezo aangele genheid bereids de medewerking verzekerd van den advocaat van den N. V. B. Met belangstelling wordt bet verloop dezer aan gelegenheid in deze gemeente tegemoet gezien. De wedstrijd werd doorgespeeld, ter wijl geen inbeslagname van eenig eigen dom der vereeniging plaats bad. Beschonken automobilisten. Dezer dagen werd door de politie alhier een auto aangehouden, welke op allesbehalve zekere wijze werd bestuurd en daardoor voor het verkeer groot gevaar opleverde. Bij onderzoek bleek, dat bestuurder zoo wel als passagiers vrij sterk onder den in vloed van sterken drank verkeerden. Door de politio werd proces-verbaal opgemaakt en de auto in de garage opgeborgen. Na dat de automobilisten hun roes hadden uit geslapen, werd den volgenden morgen de reis voortgezet. HAZERSWOUDE. Hanze. 12 Juli a.s. zal prof. v. d. Burg, van „Hageveld", spreken op een vergadering der R.-K. Middenstandsver- eenigmg, over het onderwerp: „Onze Weelde". LUCHTVAART Onthulling van het monument voor gevallen vliegers op Soesterberg. Ter gelegenheid van bet 10-jarig bestaan der luchtvaartafdecling „.Soesterberg" werd Zaterdag voor het hoofdgebouw van het vliegkamp een monument onthuld ter her innering aan de gevallen kameraden. Nadat het gcheele corps zich rond* het 417.32.93 H.A. chianen circulaires verspreid waarop men kon inteekenen om lid te worden van <de opnieuw in te stellen Kerkwacht. Wij zeg gen opnieuw daar reeds enkele jaren ge leden een Kerk- en Pastoriewacht werd op gericht toendertijd naar aanleiding van het feit dat er bij geruchte vernomen was dat men eerlang eert inbraak in de R.-K. Kerk te wachten had. Tot voor enkele maanden werd door een groot aantal man nelijke parochianen beurtelings eiken nacht onafgebroken in de Kerk gewacht doch van lieverlede ia daar de klad ingekomen totdat het geheel ophield met als resultaat dat werkelijk een inbreker, zij bet er dan een die zijn vak niet verstond, kwam en vrij spel had. Wij vernemen thans, dat vele jonge man- Verhuurt Safe-loketten in haar brand- en braak- vrije Kluis-inrichting monument had opgesteld en was geïn specteerd door generaal Forbes Wels, sprak de commandant van de Luchtvaartafdecling de majoor Hardenberg, den troep toe. Na dank te hebben gezegd voor de belangstel ling van de Koningin en de Ministers, merk te spreker op, dat do afgeloopen tien jaar van ontzaglijke bejtèpkenis waren voor bet vliegwezen. Op de dorre heide van Soester berg Js een machtig bedrijf gegroeid, dank zij de energie en werkkracht der pioniers De Nederlandsche aviatiek kreeg een goe den naam. Maar daarvoor werden helaas ook offers gebracht. In het corps waren de gelden bijeengebracht om heden die geval lenen te gedenken door een blijvend monu ment: een oprijzende zuil, bekroond door den adelaar, den koning der lucht, voor- ISpaarba nkrente j DEPOSITO'S 4.25 1 Oe Spaaroelden zijn daoeüjlts opvraaobaar j §1 Jaar vast 2 13 f5 4.75 »|0i 5 «/el 5.25 «log 5.50 0|0g Het dividend Gver 1922 bedraagt 1% Uitgebreide Jaarverslagen worden op aanvrage gratis toegezonden. gaat toch niet op, als er planten gestolen zijn, en men heeft er den vorigen dag om gevraagd, dan daarna te zeggen: „dat zal hij wel gedaan hebben". Er zijn dit jaar zeer vele tuinders die gebrek hebben aan planten. Het is te hopen, dat de werkelijke dader wordo opgespoord. Daarom loof ik de som van f 50 uit aan dengene, die aan brengt cf aanwijzing kan geven, waardoor de dader geverbaliseerd en veroordeeld wordt, opdat mij mijn goede naam weer worde teruggegeven. J. DE GRONINGER. Naschrift: Daar het den indruk wekt alsof bedoeld vermoeden ook in ons bericht werd uitgesproken, maken wij cr attent op dat zulks niet is geschied. (Red. L. C.) Marine Sanatoriumfonds. Mijnheer de Redacteur. Gaarna zagen wij het onderstaande in Uw geëerd blad geplaatst, waarvoor wij U bij voorbaat beleefd dank zeggen. De Propaganda-Gommissie van het Ma rino Sanatoriumfonds voelt zich gedrongen reeds nu hierbij baar welgemeenden dank te betuigen aan allen, die hebben medege werkt tot het welslagen van den „Vlag getjesdag". Zij is hoogst tevreden en con stateert met zeer veel blijdschap, dat zij evenals in 1921 niet te vergeefs een beroep heeft gedaan, niet alleen op den liefdadig- heindszin van baar plaatsgenoolen, maar ook op de medewerking, daar deze haar In allo opzichten ruimschoots en met de meeste tegemoetkoming is verleend. In het bijzonder onzen hartdijken dank aan den Weledelen Heer G. E. Brink, die voor dit doel geheel belangloos het keurig Ingerichte „Zomerzorg" aan den Stations weg beschikbaar stelde. Dezo Leidsche „Vlaggetjes-dag" is voor ons fonds wederom een groot succes ge weest; ruw geschat heeft de inzameling ongeveer f440 opgebracht (liet juiste be drag kunnen wij eerst morgen vermelden). Lieftallige jongedames, dio zoo ijverig fcecollecleerd hebben, ook U zijn wij groo- 'het rundvee mond- en klauwzeer geconsta teerd. Blosmpjesdag. Be bloempjesverkoop Zondag alhier gehouden ten bate van het Cenlraal-Bureau der K. S. A., beeft f74 opgebracht. BOSKOOP. Gemeenteraad. De Raad komt heden avond te 7 uur spoedeischend bijeen. De agenda vermeldt: 1. Opening; 2. Behandeling motie van den Gemeenteraad van Waddingsveen be treffende de spoorwegverbinding Gouda BoskoopAlpben; 3. Voorstel om accoord te gaan met taxatie van gemeente eigen dom opgenomen in de onteigening van den spoorweg GoudaBoskoopAlphen. GROENENDIJK. Inbraak in de R. K. Ker. In den nacht Trijdag op Zaterdag j.l. hebben onge noods gasten, waarschijnlijk door insluiting daar al de deuren gesloten waren, zich toe gang verschaft tot de R.-K. Kerk. Zo heb ben geprobeerd om do deuren van het Tabernakel te forceeren, wat hun echter niet is gelukt. De schroeven waren er allen uitgedraaid en de koperen platen er af ge haald, maar niet meegenomen. In de sacris tie zijn alle laden geopend maar niets is meegenomen behalve een kelk ter waarde van f 10 a f 12, die gereed stond voor de H. Mis. Vermoed wordt, dat de inbrekers gestoord zijn daar zij verder niets meegenomen heb ben. Van de(n) dader(s) was geen spoor te vinden. De politie stelt een streng onder zoek in. HILLEGOM. Geslaagd. Voor het eindexamen Han delsschool te Amsterdam slaagden de hee- ren A. van Beekum en A. van Zetten alhier Do sproeiwagen. Terwijl in onze om geving (b.v. te Heemstede) reeds Donder dag werd gesproeid staat onze motor nog tot heden (Maandag) oo stal. Ons dunkt, dat na zoo'n rust-periode als dit doelmatig voertuig dank zij de milde regens achter den rug heeft, 't toch geen weelde is weer nen bedoelde circulaire helbben ondertee kend zoodat een "uitgebreide wacht wordt gevormd. Onjuist. In het alhier eens per week verschijnend nieuws- en advertentieblaadje fende vraag werd medegedeeld dat bet in het verslagje van de vergadering inzake de bespreking van het te vieren Regeerings- jubileum voorkomen dat op een desbetref fende vraag wrd medegedeeld dat bet in de bedoeling ligt gedurende de beide feest dagen de café's te sluiten. Dit nu kunnen we met allo beslistheid tegenspreken temeer daar er niet eens van gerept is! Of zou soms hier de wenscb de Vader der ge dachte zijn? Personalia. In verband met de benoe ming van den heer Veens tra te Ede is 'be noemd tot hoofd der U. L. O.-school op Geref. grondslag alhier de heer W. P. de Jonge te Lisserbroek. NIEUWKOOP. Bevolking. Gedurende de maand Juni werden ter gemeente-secretarie aangegeven 7 geboorten en 1 overlijdon; 7 personen vestigden zich biünen de gemeente, terwijl er 6 naar elders werden afgeschreven. NIEUWVEEN. Ongeluk. Zondag had de 63-jarige T. Verhoef, verpleegde uit de Joha. Stichting, het ongeluk door een motorfiets te worden aangereden waardoor hij zijn been heeft gebroken. De man is lijdende aan doofheid en meende vlak voor den motor uit te wijken, welke hij niet heeft gezien nog minder heeft gehoord zoodat de bestuurder niet schuldig is aan het ongeluk. NOORDEN. Personalia. Met ingang van 1 Juli treedt als voorzitter ven de gecombineerde Noordschebnurter cn Noordijkscho Polders op de heer P. Koot, zulks ter vervanging van den heer A. Verburg te Uithoorn die wegens leeftijd niet herkiesbaar was. ZOETERWOUDE. Mond- en klauwzeer. Het persbureau Vraagt inlichtingen. waa'rts ziende. Wel is het perspectief voor de luchtvaart niet onverdeeld helder, maar niettemin wil het corps met opgewektheid en durf zich verder ontwikkelen tot de ver dedigers der lucht. Met een „lang leve dc Luchtvaartafdeeling Soesterberg" werd deze toespraak besloten, waarna onder de tonen van het Wilhelmus het monument door generaal Forbes Wels werd onthuld. De generaal verklaarde gaarna tegenwoor dig te zijn bij deze herdenking der gevallen kameraden, die in vrede mogen rusten cn voor wier familie het tot troost moge zijn, dat zij vielen in den dienst van de mcnscli- heid en het vaderland. De plechtigheid werd beëindigd met een défilé van den troep langs het monument, de gedecoreerden en den generaal met de hem vergezellende officieren. STADSNIEUWS Tentoonstelling voor Practische Woning-Inrichting. Met groote belangstelling is de tentoon stelling van Practische "Woninginrichting, georganiseerd door de Propaganda-club „St. Petrus" in vereeniging met de com missie „Kunst en Wetenschap voor het Volk", tegemoet gezien. Het zoo bij uitstek deskundig artikel van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, in ons blad van Zaterdag, heeft de aandacht weer eens wakker geroepen voor een goede, hygi ënische huisvesting in onze volkswonin gen. Om gezond te wonen, behoeft men per se geen ruim landhuis te bezitten. Dr. Horst zegt het zoo juist; dat de practijk leert, dat in zeer bekrompen wo ningen over 't algemeen de gezondheids toestand der bewoners niet slechter be hoeft te wezen dan in ruim gebouwde huizen. En wat dr. Horst zegt, toont bier de tentoonstelling in bet Bondsgebouw. Door practische inrichting kan men met een be krompen ruimte en met een schrale beurs Ssitieess^easjiTie i^asskossdig4223 GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP./ Aan den gemeentelijken vischwinkel Visclimarkt 18, tok 1225, is DINSDAG verkrijgbaar ZUIDERZEEBOT a f042 SCHELVIS a f 0.Ï8—0.25, en SCHOL a f 0.14f 0.30 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, T Burgemeester. Leiden, 2 Juli 1923. B. en W. van Leiden brengen ter alge- mecne kennis, dat door ben vergunning is verleend aan: a. P. P. J. van Remundt en rechtver krijgenden, tot uitbreiding van de stoom wascb- en strijkinrichting in het perceel Zijlsingel Nos. 2—3, Sectie K. No. 809. b. J. d. Nie en rechtverkrijgenden tot uitbreiding van dè smederij in het perceel Heerengracht No. 112, Sectie I. No. 1793. &St&§@8l!©ék© ftgJSËlrfa leiden. Woensdag, De Hanze, in „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag. R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, afd» Leiden, St. Pancratius-Patronaat, 8.15 uur. Apotheken d^e tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht pn de? Zon- cags geopend zijn* C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Te!. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, Cocb alleen veer leden van dit Fonds. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 2 Juli 1923, medegedeeld, door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.765.7 St." Mathicu. Laagste Barometerst.: 747.4 Vest.manoer. Verwachting tot den avond van 3 Juli": Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind, half- tot zwaarbewolkt, later waarschijnlijk regen, aanvankelijk warmer. VOOR LEÜOEE3 Stationsweg 43, Tel. 4081 PfflSTKEK. SÏ60! 12205 KAS GEOPEND: iederen werkdag van wonderen doen. De R. K. Volksbond is belaas ook niet zoo grootsohecps gehuis vest en de keeren van den Volksbond, bij gestaan en voorgelicht vooral door do da mes van de R. K. Vakschool voor Meis jes, hebben met de exposanten dan ook in waarheid wonderen moeten verrichten, om de kamers te maken tot modelkamers, practisch, degelijk, fraai en niet dunr. Gistermiddag te 4 uur is de tentoon stelling officieel geopend in tegenwoor digheid van het bestuur van den Volks-» bond en vele genoodigden, onder |jie Pa ter R. G. H. Bouters, voorzitter van het bestuur der Zita-Vereeniging. De heer v. Kestereu, die de tentoonstel ling opende, gaf in 't kort het verband aan tusschen het streven van den R. K. Volksbond en deze tentoonstelling. Voor de regeling der loonkwesties zorgen de vakorganisaties, de algemcene bond echter vindt hier een practische toepassing voor haar streven naar behartigen dor stoffe lijke belangen der arbeiders, door te loo- nen, hoe men het loon liet best kan aan wenden tot inrichting van zijn woning. Spr. dankt allen, die mede hebben ge werkt tot het tot stand komen van doze tentoonstelling cn hij spreekt den wensch uit, dat men bij het bezichtigen zijn raee- ning niet onder stoelen en banken zal ste ken, maar door welwillende, opbouwende critiek, belangstelling zal toonen. Nu werden de verschillende kamers bet gelieeïe gebouw is er ongeveer door in beslag genomen bezichtigd, terwijl mevrouw van Oerle-Nipper, de directrice der R.-K. Vakschool, die wel het leeuwen deel aan de organisatie heeft gehad, zoo vriendelijk was de noodige toelichting te geven bii liet tentoongestelde. Vele dingen spraken trouwens uit zich zelf. Zoo b.v. de eenvoudige schotels, echte burgerpot met 'n paar „toe-tjes". die in do eetkamer stonden gerijd. In 't midden staat de tafel gedekt, netjes en proper, en in een balven kring daaromheen de smj- zen, zoo appetijtelijk klaargemaakt, dat men bijna over 't hoofd ziet, dat 't maar heel gewone kost is. Bijschriften geven telkens aan, den inhoud, der schotels, ter wijl een prospectus van de R. K- Vak school do horkomst dezer heerlijkheden aangeeft, met de stille wenk: ,/Wio t nog

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2