Verdronken. Het 30-jarige ongehuwde nie:c :e M. N. te Roosteren ïs gisterenmorgen op tot nu toe onbekende wijze in de rivier dc Maas te water geraakt en verdronken. Ofschoon zij kort na het ongeval uit het water werd ge haald, waren de levensgeesten reeds ge weken. Autobus omgeslagen. Maandagnacht is een der vele auto's, die het verkeer onderhouden tusschen Heerlen en Kerkrade op do helling van den steilen weg naar Kaalheide, vermoedelijk doordat de rem omklaar raakte, achteruit gereden, omgekanteld en terecht gekomen in een greppel. Een der passagiers kwam onder de auto en moest 'bevrijd worden. Hij brak een arm en bloedde hevig cn is des nachts nog naar het hospitaal gebracht. De ove rige 6 inzittenden bekwamen niet ernstige verwondingen tengevolge van glasscherven. De auto is zoo goed als onbruikbaar. Brand te Rotterdam. Gisterennacht, omstreeks twee uur is te 'Rotterdam brand uitgebroken in het per ceel Yan Oldenbameveldtstraafc 112, waar in mevr. J. K. Lcgenbock een pension houdt De dienstbode, die met haar mevrouw op de voorkamer van de eerste étage sliep, werd gewekt door het knappen van bran dend bout. Zij wekte mevrouw L. Spoedig bleek, dat de achterkamer van diezelfde étage in-brand stond. Uit het raam werd om hulp geroepen en een juist passeerend agent waarschuwde de brandweer. Inmiddels vluchtten de zeventien pension gasten in nachtgewaad, met medeneming van hun have cn goed, in den verslikkenden rook de trap af. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist, onder leiding van den hoofdman W. Voortman. het vuur met twee stralen cp de waterleiding tot de achterkamer, die geheel uitbrandde, te beperken. Mevr. L. was niet tegen brand verzekerd. 's Avonds was men nog tot 11 nnr in de achterkamer geweest, die als gezelschaps kamer dienst deed. De oorzaak van den brand is onbekend. Men vermoedt, dat deze in een kast aangekomen is. Inbraak te Rotterdam. Een dienstbode van den arts L. Frenkel, wonende aan den Mauritsweg 7 te Rotter dam. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat er in het tijdelijk onbewoonde huis ingebroken is. De dieven zijn, naar het schijnt, atn de achterzijde door een ruit in een glazen deur binnengekomen, althans daar is een groote moet van een bijtel ge vonden, maar het slot van die deur was ge heel intact. De mogelijkheid wordt dan ook niet uitgesloten geacht, dat inbrekers door de voordeur na-ar binnen zijn gegaan. Tn huis lag alles overhoop en een groote partij zilver is ontvreemd. Wat er gestolen is cn voor welke waarde is nog niet na te gaan, daar de familie Frenkel met vacantie in de buurt van Straatsburg vertoeft. Zij is on middellijk telegrafisch gewaarschuwd. Ruzie tusschen man en vrouw. Rij sluis I achter Vriescheloo (Gr.) ont stond een hevige ruzie tusschen het echt paar M. De man bracht zijn vrouw met een gewicht van 10 Kg. een hevigen slag op het hoofd toe, welke zeer ernstig aankwam, doch gelukkig niet doodelijk bleek. Daar na wilde hij zich den hals afsnijden. Ook deze poging mislukte, maar hij moest toch naar het ziekenhuis te Groningen worden overgebracht. Onderwijzer bij inschrijving! 'Aan de openbare lagere school in een dorp onder de gemeente Weert had men jangen tijd met onvoltallig personeel moe ten werken wegens gebrek aan sollicitanten Onlangs echter was een 5-tal liefhebbers komen opdagen, waaruit nu de gemeente raad een keuze moest doen. Een der leden besteeg het veel bereden bezuinigings- paard, dat echter op hol sloeg en het raads üd voerde tot het voorstel om, nu er zoo veel sollicitanten waren, van de gelegen heid tot bezuiniging te profiteeren en het insehrijvings-systeem toe te passen. Alle 5 houden het verlangd salaris moeten opge- •yen en wie het laagst inschreef, zou be noemd worden! Gezond leven. Te Biggekerke (Z.), een plaats van 860 !nwoners, is Maandag voor het eerst na 5 November 1922, een sterfgeval voorgeko- BssSEesi!. Berichten Nieuwe werking van den Etna. Yolgens mededeelingen uit Catania heeft in den nacht van 26 op 27 Juni een nieuwe uitbarsting plaats gehad uit een der hoofd kraters van den Etna. Een sterke lava stroom vloeit uit de krateropening. Ontploffing aan boord van een Fransch adviesjacht. Uit Kotonou (Dahomey) wordt gemeld: Ten gevolge van het springen der ijsmachi ne aan boord van het Fransche advies jacht „Cassiope" is een persoon gedood. Vijf opvarenden werden gewond, terwijl een matroos nog wordt vermist. De bemanning der „Trevessa". "T*~ Reuter seint uit Londen: Een dramatische ontknooping had gisteren plaats in ver band met het vermiste 5000 ton metende stoomschip „Trevessa" (de vroeger Duit- sehe „Tmkonturm") van Frcemantle naar Antwerpen, onderweg. Op 4 Juni rappor teerden zij ruw weer. Sindsdien werd van de bemanning niet9 meer gehoord tot dat vandaag de directie te Cardiff een tele gram ontving, volgens hetwelk de kapitein de eerste machinist en 16 leden der beman ning op het eiland Rodriguez ten Oosten van Mauritius waren geland. De kapitein gelooft, dat de overige leden der bemanning eveneens nog zullen gered worden. Hevige storm in Amerika. Uit New-York wordt gemeld: De hittegolf, welko langer dan een week duurde, is Dinsdagavond plotseling geëin digd. met een hevigen storm, waardoor 4 personen gedood en velen gewond zijn. Tal van huizen zijn ernstig beschadigd. Door do hevige windvlagen kantelden automobielen, terwijl honderden boomen werden ontworteld. In de parken en op de wegen in de voorst-eden liggen talrijke boo men en telefoonpalen, welke omwaaiden. Politie-a genten en brandweerlieden zijn op vele plaatsen in de stad, waar groote hoeveelheden electrische draden verward dooreen liggen, geposteerd, teneinde onge lukken te voorkomen. Te Brooklin duurde de orkaan slechts 10 minuten, hetgeen niet verhinderde, dat vele daken van de huizen werden afgerukt en de dakpannen tot op grooten afstand wer den weggeslingerd. Een steenen muur van twaalf meter hoogte en 60 meter lengte werd eenvoudig omvergeworpen; eenige voetgangers werden onder het puin bedol ven. Volgens een ander bericht zou ook een passeerende auto onder de puinhoopen zijn bedolven, met het gevolg, dat een inzitten de dame werd gedood. Bijna 500 bocmen werden in do straten en parken ontworteld. Hoewel de wijk Manhattan aan den eigenlijken storm ontkwam, werd zij eenige uren later door hevige stortregens geteis terd. Onder de slachtoffers bevindt; zich ook een bekend acteur, Savoy genaamd, die met een anderen tooneelspeler door den bliksem werd gedood, toen zij op Long Ie- land aan het baden waren. Uit Toronto wordt aan de „Times" gé- meld: Een hevige orkaan woedde boven enkele graafschappen van de Canadeesche provincie Ontario. Voor zoover bekend, werden 4 personen gedood. Ook een- hon derdtal dieren kwam om, terwijl boom gaarden werden vernield. De schade wordt geraamd op 2 millioen dollar. Canada wordt dit jaar bijzonder hevig geteisterd door boschbranden, overstroomingen en stormen. Diefstal van militaire goederen. Gisterenochtend »3 in een huis te Cureg- hem, een voorstadje van Brussel, een zolder bezweken onder het gewicht van een voor raad stapelgoederen. Op de algeraeene ver warring, welke hierdoor ontstond, kwam ook de politie toeloopen. Deze kreeg een goeden dag. Het bleek haar nl., dat de ramp was veroorzaakt door het zware ge wicht van gestolen militaire uitrustingsstuk ken en Ideederen ter gezamenlijke waarde van meer dan 500.000 francs. De schuldigen aan dezen diefstal, die zich onder de be langstellenden bevonden, zijn reeds gear resteerd. X Lasses- en Tuinbouw De keuringsdienst van de Vereeniging „De Narcis". Het „Wkbld. v. BI. Crt." schrijft: „Ruim 1400 Narcissenkweekers hebben zich aangesloten bij den onderlingen keu ringsdienst van de Vereeniging „Do Nar cis", sedert kort „Groep van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur". Het beplante oppervlak dezer 1400 aan geslotenen met Narcissen beplant, draagt juist gesteld 485.310 Rijnl. Roeden. Nog een enkeling staat er buiten, zoodat een rond cijfer van een half millioen Rijnl. Roe niet onbereikbaar geacht mag worden De controleurs beëindigen in deze da gen bun controle, d,w,z, ze maken bun eindrapport op over de kramen der aan geslotenen. Dit rapport gaat naar den ad ministrateur. Deze schrijft daaruit af de kaarten voor elke partij afzonderlijk, op do kaart vermeldend den gezondheidstoe stand van de betrokken partij. Deze werk zaambeid is in vollen gang en dagelijks worden honderden kaarten gepost. De gegevens, die op de ingeleverde rapporten voorkomen, worden op allerlei wijze ge rangschikt en zoo een overzicht verkregen over den gezondheidstoestand van de Nar cissenteelt. De Vereeniging „De Narcis" doet voor do Narcissenteelt prachtig werk' De Veenkoloniale Landbouw. Men bericht ons: Bij den landbouwer J. Bosch te Val- thermond is een landbouwerszoon uit Slo wakije aangekomen om het boerenbedrijf te leeren, terwijl een zoon van den heer Bosch naar Slowakije is vertrokken om do landbouwers aldaar te onderrichten in dat bedrijf. Ook zal in Juli een 100-tal Zwitsersche boeren den veenkolonialen landbouw in Groningenland komen zien en wel onder leiding van den heer J. Kok uit Vecndara LUOHTWflflKT Vliegongeluk. Volgens een bij de Junkerwerkc te Ber lijn ontvangen telegram uit Zuid-Amcrika zijn "Werner Junker, de oudste zoon van prof. Junker, die zich aldaar bij een expe ditie bevond, alsmede de aviateur Müller bij een vlieegongeluk om het leven geko men. „Hbld." ST&TERf-SEfieRilftL EERSTE KAMER. Vergade ring van gisteren. De Jachtwet. Aan do orde is Het ontwerp houdende nadere bepalingen betreffende de jacht. De heer v. Basten Batenburg (R.- K.) ontwikkelt bezwaren, oji. tegen art. 54, waarbij den grondgebruiker bet uitslui tend recht wordt toegekend om de schade lijk gedierte te jagen. Hierbij mag hij wel een patrijs en een haas neerleggen, maar geen konijn en geen fazant. Reeds prac- tisch is dit onmogelijk. Spr kent een gefortuneerd persoon, te vens jager, die met het oog op aanneming van deze wet ons land zal verlaten. Van de eenzijdige samenstelling van de schade- commissie is geen behoorlijk advies te verwachten. Het betrekkelijke artikel vindt spr. dus voor de toekomst gevaarlijk. De heer W'ittert v. Hoogland mo tiveert zijn stem tegen dit ontwerp. Hij- herinnert aan de Hetze, tegende bestaande Jachtwet gevoerd, waardoor dezo zaak een cause celèbre geworden is. Men beeft alge meen gezegd, dat een goed democraat te gen dezo Jachtwet moet stemmen. Het ver band tusschen jacht en democratie ontgaat spr. echter te cer.ecmale. Tegen de misstanden op jachtgebied had men ook met de bestaande Jachtwet kun nen optreden. Waarom moeten de goeden hier lijden door de kwaden? Er is voor spr. nog een bijzondere reden om tegen dit ontwerp te stemmen deze is, dat de mooie fazant gedegradeerd wordt tot schadelijk gedierte en gelijk wordt ge steld met de vulgaire muizen en do vieze ratten. Wie de fazant heeft zien voort schrijden in zijn schitterende kleuren over bet zachte mos, beeft zeker genoten van dezen aanblik. Zonder eenige noodzaak wordt de fazant in Nederland rechteloos gemaakt. De heer B L*t> m j e u s (R.-K.) acht do landbouwbelangen hooger dan do jachtbe- langen, al erkent hij ook deze laatste. Het zou niet goed zijn voor ons land als de Nimrods het gingen verlaten» daar veel kapitaal voor onze bedrijven daarmede verloren zou gaan. i De heer Blomjous (R. K.) sluit zich inzake den fazant aan bij den lieer Wittert van Hoogland en vraagt of de Minister ten volle wil handhaven wat hij in zijn memo rie van antwoord zeide, nl. dat hij overal waar dit kan den fazant zal handhaven als wild. Do heer d'Aumale van Harden- broek (A.-R.) wil gaarne medewerken om het kwaad van het schadelijk gedierte te beperken. Dit ontwerp echter streeft zijn doel voorbij. Bij aanneming vreest spr. groote schade van kleine zandplaatsjes. Waarom moeten duizende jagers de dupe worden van enkelen, die den wildstand te hoog opvoeren 7" De oude Jachtwet is zeer. geschikt om aan dit misbruik een einde te maken. De heer Westerdijk (V.D.). verde digt het ontwerp. De vorigo Jachtwet heeft nooit bevredigd omdat zij het jagersbelang alleen voorstond en het landbouwbelang negeerde. Dit ontwerp heeft de strekking van een compromis. De heer Vcrheijen (R.-K.). wijst op de belangen van de jacht, die in beschaaf de landen beschermd worden. De jagers zijn eenlingen, die geplaatst staan tegen over een organisatie. Dit ontwerp is een tirannie, een dicta tuur van de agrr.ri'irs en in strijd met de democratie en dus onaanvaardbaar. Ernstig bezwaar heeft spreker tegen de weten schappelijke ketterij cm den fazant gelijk te stellen met een konijn. De jachtopzieners verrichten uitnemend werk. Bij aanneming van dit ontwerp zul len deze menschen door het Rijk vervan gen moeten worden. De Kamer zal een goed werk doen om dit ontwerp niet aan te nemen, daar het schept haat. nijd en tweespalt. Minister R ny s de Beevenbroiick herinnerts dat. de bestaande jachtwetgeving dateert v 1852. De reden van den lan gen leveiur ligt echter niet in de gunst waarin deze regeling zich mocht verheugen maar de definitieve- oplossing heeft zoo lang op zich laten wachten omdat deze zoo buitengewoon moeilijk is. Reeds het eerste artikel van hot oorspronkelijk ontwerp werd in de Tweede Kamer verworpen. Ware dit niet bet geval geweest, dan zou er van jachtreclit geen sprake meer zijn geweest. Het landbouwbelang moet voor het jachtbelang gaan al mag het laatste niet worden onderschat. Zooals het wetsont werp door de Tweedi Kamer zonder stem ming is aangenomen, moet het beschouwd worden als een compromis, dat een levcns- kracïitlgeri grond sla vormt, waarop het jachtbedrijf zich kan handhaven en waar bij de landbouwbelangen niet geschaad worden door te groote opvoering van de hoeveelheid wild. De afschaffing van de heerlijke jaclitrcch ten is een groot voordeel, want, deze pas sen niet meer in dezen tiid. Het tweede voordeel is de bepaling, die de middelen aangeeft orn de gewassen te beschermen tpgen schade dcor wild cn schadelijk ge dierte. Bij dc.bo regeling is niet eerpijdig het oog gericht op de belangen van den landbouw. De technische verbetering van de poli- tiaire jaclitbelangen maakt een groot voor deel uit, evenzoo de verzwaring van de straf bij overtreding der wet. De Minister is er vast van overtuigd, dat de jaehtbelangen door dit ontwerp niet te zeer worden geschaad. In ondergeschikte punten is de regeering het niet met het ont werp, zooals het geamendeerd is, eens. Zoo het overbrengen van den fazant naar scha delijk gedierte. Art. 1, 3e lid, van dit ont werp laat echter toe, dat bij Kon. Besluit diersoorten, die tot schadelijk gedierte zijn verklaard, voor sommige streken kunnen worden overgebracht naar wild. Het ligt in sprekers bedoeling dit ook te bevorderen indien het ontwerp wordt aangenomen. In verreweg het grootste gedeelte van ons land zal de fazant niet schadelijk zijn. Tc eeniger tijd zal de fazant dan wel iA ecre kunnen worden hersteld. Door aanneming van dit ontwerp zal een langdurige periode van onzekerheid voor, het jachtbedrijf zijn afgesloten. De rust zal. terugkceren en het terrein zal zijn geëf fend om elkaar te verslaan en te waardee- ren. Het ontwerp mag niet worden verwor pen op grond van liet feit, dat niet alles i3 verkregen wat men wenschte. Het ontwerp wordt aangenomen met 19' tegen 15 stemmen. Tegen de heeren v. d. Does dc Willebois, Sehönfeld, Gilissen, v. d. Hoeven, v. Wasse- naer van Catwijck, v. d. Maesen de Sombref Smits, Verhei jen, "Wittert van Hoogland, d'Aumale van Hardenbroek, v. Basten Ba tenburg, L. de Vries, De Vos van Steen- wiik, Dobbelman en de Voorzitter. De vergadering wordt verdaagd tot he den 1 uur. £&f BGERL0 J§SE STft^O SASSENHEIM. Geboren Jacohu6 Johannes, zoon van H. C. Hoogervorst en H. W. Langorak Ma- ratje Emma, dochter van A. van Nieuwkoop en H. van der Meij Johanna Catharina, dochter van A. Warnaar en S. Bakker Alida dochter van A. Bergman en M. C. Floor Maria Helena, dochter van W. de Ridder en D. E. Hogendorp Catharina Hendrica dochter van W. Krom en II. J. Murk. Ondertrouwd: Peter Staring 24 jaar ea Pietertjo van dor Heiden 21 jaar. Gehuwd: Dirk Schoneveld, 26 jaar ea Eoukjo Molenaar 24 jaar. SSooenvaaB't&eg'ichfios? STV. MIJ. NEDERLAND. BENGKALIS arr. 26 Juni to Caleta' Coloso. GROTIUS (uitr.) vertr. 25 Juni van Sue& JOHAN DE WIT (uitr.) arr. 25 Juni to Sabang. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) vertr. £6 Juni van Southampton. ROEPAT (uitr.) arr. 26 Juni te Port SaiiL KON. NED. STB. MIJ. JUNO vertr. 28 Juni van Algiers. ORION vertr. 26 Juni van Algiers. PLUTO vertr. 25 Juni van Danzig. STRABO arr. 2G Juni te Bordeaux. HEBE vertr. 26 Juni van Malta. PLUTO arr. 27 Juni te Stettin. KON. WEST-IND. MAILD. LUNA arr. 24 Juni te New York. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DINTELDIJK arr. 25 Juni te Colon. VEENDAM vertr. 27 Juni van Rotter dam. LEERDAM vertr. 2G Juni van Vera Cruz LOCHGOLL arr. 24 Juni te Astoria. VEENDAM vertr. 27 Juni van Boidogne. HOLLAND AUSTRALIË LIJN. ALMKERK (uitr.) vert-r. 20 Juni van Frc- mantle. MODJOKERTO (thuisr.) arr. 26 Juni to Napels. HOLL. BRITSCH-IWDïF. LIJN. ANDIJK (thuisr.) arr. 25 Juni te Coco- nada. HOLL. 00ST-AFRIKA LIJN. MENADO arr. 25 Juni te Zanzibar. HOLL. 00ST-AZIE LIJN. OLDEKERK «arr. 25 Juni te Vladivostcck OUDERKERK (thuisr.) vertr. 26 Juni van Sabang. EOTTERD. LLOYP. BUITENZORG (uitr.) arr. 26 Juni ta Antwerpen. RTNDJANI (thuisr.) arr. 26 Juni te Mar seille. TJERIMAI (uitr.) vertr. 26 Juni van Mar seille. HOLL. ZU ID-AFRIK A-LI.IN. R ANDFONTEIN vertr". 27 Juni van Rot terdam. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. GAASTERLAND (thuisr.) vertr. 25 Juni van Monrovia. STELLA vertr. 25 Juni van Opobo. IJSSELSTROOM vertr. 26 Juni van Monrovia. ROTTF.RD. ZUID-AMERIKA- LIJN. POELDIJK (thuisr.) vertr. 26 Juni van Las Palmas. ADRASTUS vertr. 25 «Toni van Singa- ST00MV. MIJ. OCEAAN. pore. FEUILLETON Een Baron-Bandiet. (Naar het Duitsch.) Ida is heden niet goed geluimd, ant- nroordde hij, zij heeft reeds den wensch geuit, dezen dag tot rustdag te bestem den. Wij zullen dus wachten tot morgen; mij komt deze rustdag ook juist van pa*, 4aar verscheidene brieven moeten beant woord worden. Wilt ge heden in het geheel niet uit gaan? vroeg de baron koel. In Rome mag «en geen minuut verloren laten gaan; den geheel jaar is niet toereikend Op ééne dag meer of minder komt «et bij mij niet aan, viel de oude heer üern in de rede; heden wil ik mijn zaken vereffenen dan kan ik mij verder onbe- 3orgd aan het kunstgenot overgeven. Zooals ge wilt. Wilt ge mij dezen avond afhalen? Sene wandeling zou ik toch gaarne doen Ik zal hier zijn. Met een lichte buiging ging de baron Steen; maar toen hij de deur achter zich fresloten had, verdween de glimlach van ■fijne lippen, om plaats le maken voor een onheilspellend gebaar. Zonder zijn eigen iamer te betreden, verliet hij het hotel san zijne oogen glinsterden, toen zijn blik ap Luigi viel die aan den hook der via Condotti op hem gewacht scheen to heb- ben. Op het oogenblik toen hij 't hotel wil de verlaten, kwam de brievenbesteller; de baron keerde met hem in de portierskamer terug, om zich te overtuigen, of en welke brieven waren aangekomen. Slechts éên brief werd hem ter hand gesteld, aan hem geadresseerd, van Born. Duistere wolken schenen op zijn voor hoofd zich saam te pakken; de malle lip pen persten zich op elkander, en een lood kleurig waas trok over zijn wangen. Born verweet hem in scherpe bewoordin gen, dat hij mededeelingen over hem ver strekt had, die beleedigend voor hem wa ren; indien hij beweerde te weten, wie het kistje van mevrouw Blote te Luzern gestolen had, dan moest hij ruiterlijk zijn meeniug zeggen, maar geen toespelingen maken, die zijn vriend in een onaange naam daglicht stellen. Hij eischte, dat de baron al de boosaardige aanwijzingen on verwijld herriep. Allengs ging er een licht voor hem op. Von Bremen had den draad dezer in trige gespannen, om Born tegen zijn vriend op te hitsen en langs dien weg de geheimen uit te vorschen. Born had aan de lastertaal geloof geslagen, en mogelijk zich reeds nu tot bekentenissen laten ver leiden, die den wreker van graaf Fallers- leben een verpletterend wapen leverden. De baron zag nu het groote gevaar dat hem bedreigde in geheel zijn omvang; al leen schielijk handelen kon het afwenden en het welslagen van zijn plan verzekeren Wanneer Born, getergd en verbitterd, zich verleiden liet, al hefgeen te Luzern was voorgevallen, te onthullen; wanneer hij de waarheid zijner onthullingen door uitlevering van den valschen dobbelsteen bekrachtigde, dan lag het voor de hand, dat von Bremen naar Rome zou komen, om persoonlijk de aanklacht in te stellen en met bewijzen te staven. Wachtte de baron tot dit geschiedde, dan had hij het spel voor altijd verloren, onbeschaamde logentaal ware dan niet meer toereikend om de aanklacht te ont zenuwen en te weerleggen. Had hij voor eenige uren nog gedraald, thans was zijn besluit onwrikbaar; bij gaf in bet voorbij gaan Luigi een wenk en stapte ijlings voort. Luigi volgde hem. De tamelijk verre weg voerde door een doolhof van straten. In- do nabijheid der Porta Pinciana lag een kleine herberg, die slechts tloor de laagste volksklasse bezocht werd. Intus- sclicn liep in deze spelonk het bezoek van een smaakvol gekleed heer niet in het oog, daar schilders en kunstenaars hun studie pleegden te maken. In zulk., een „Osteria" had menig schilder een klassiek model of het onderwerp van eene belang wekkende schilderij gevonden, en ook hier zagen de gasten slechts vluchtig en onverschillig op, toen de baron binnen trad en een glas wijn bestelde. Weinige minuten later zat Luigi tegen over hem en de plaatsen waren zoodanig gekozen, dat do gasten hen wel gadeslaan maar niet het onderhoud afluisteren kon- den. Waarom hebt gij mij voor het hotel gewacht? begon de baron het gesprek. Ik had u immers gezegd, dat ik hedenavond hier wachtte. Ik had niets beters te doen en ver moedde, dat ge mij vroeger zoudt noodig hebben. Heeft men u niet opgedragen mij te bespieden en Wie zou dat gedaan hebben? Met den dokter Farini zijt gij het immers eens geworden; hij is tevreden en wacht de patiënte. De jonge dame, welke gij hedenmor gen naar het postkantoor vergezeldet, kon u omgekocht hebben, zeide de baron, ter wijl hij den doordringenden blik strak op het aangezicht des oppassers gevestigd hield. Zeg mij de waarheid, Luigi. Ik zeg de waarheid signor; de dame heeft geen woord met mij gesproken, be halve de vraag om een rijtuig te halen. Ik kan niet u en haar tegelijk dienen, en signor, zoo ge mij niet vertrouwt, laat mij loopen; maar het staat te bezien, of gij in Rome een man zult vinden, die het eerlijker meent dan ik. Signor en signora Farini zouden het zeker kwalijk nemen, indien gij mij wil- det bedriegen; zij hadden er meer nadeel bij dan ik. Dat weet ik. Vergeet het dan niet in het beslis sende oogenblik. Hebt gij den heer reeds gezien die do jonge dame vergezelt? Ja. signor. Bezit gij moed genoeg, om de zaak tot een gewenscht einde te brengen, wan neer Betreft het hem? Ja, hem en ook de dame. De dame naar den dokter en de heerGij herin nert u, wat gij mij in Milaan hebt aan geboden. Luigi knikte. Wanneer moet het geschieden? vroeg bij- Hedenavond. Reeds zoo schielijk? Sapristie, sig nor, zoo spoedig zal het niet kunnen. Waarom niet? vroeg de baron. Grot te voorbereidingen worden niet vereischt, en ik mag niet langer wachten. Wanneer het moet Het moet, en hoe het geschiedt, is mij om het even, indien het vermoeden maar niet op mij valt. Morgen reeds kou het to laat zijn; dan zou de dokter een pa tiënt verliezen, die hem meer inbrengt; dan de drie, welke bij thans bezit, te za- men. Dat klinkt schoon, zeide Luigi. Sig ner Farini's belang is ook bet mijne. Ik kan mij dus op u verlaten? J Zeker; heb ik eenmaal ja gezegd, dan houd ik mijn woord. Maar waar en hoe moet het geschieden? In het hotel kan ik het niet. i De heer zal hedenavond met mij uit gaan; waarheen moet ik hem brengen? Dat is mij onverschillig. Wij zullen in de Osteria Paloinbella wijn drinken. Bij het Pantheon? Het is daar te druk. Bij nacht waarschijnlijk niet, zcicio de baron kalm, ik zal er zorg voor dra gen, dat hij eerst laat in den nacht den terugweg aanvaardt. Ik heb juist dit punt gekozen, omdat ik hem vandaar al léén terug kan laten gaan; hij vindt liet Corso zonder moeite en gij kunt hem daar tot gids strekken. Luigi zag hem verbaasd aan: hij scheen de beteekenis dier woorden niet goed te kunnen vatten. Ik als gids? vroeg hij. Ja, gij wacht daar buiten, en j neem u aan, om hem naar het hotel te^ brengen. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4