wij voor eenigc dagen voorspelden is ten volle bewaarheid. De gymnastickverecni- gingen „Jeane d' Are" van Leiden gaf on der leiding van den bekwamen leider den heer J. Nieva&rt iets moois te zien. Te kwart over 2 uur stelden de gymnasten (dames en heeren) zich op bij café Sport, vanwaar zij marcheerden naar het terrein, voorafgegaan door de bekende geel-wit- vlaggen, Op het terrein aangekomen wer den direct de toebereidselen gemaakt om alles vlug af te werken. Het eerste no. wat te zien werd gegeven vond direct al veel bijval, n.m., vrij oefeningen in bewegingen uitgevoerd door do dames. Hierna kregen wij do algemeene vrijo oefeningen te zien door dames en heeren. Dergelijke oefenin gen zijn altijd do moeite van bezichtigen waard. Het is begrijpelijk dat zooieta heel wat eischt cn voor een leider heel veel geduld. Zeer mooi werden deze op muziek uitge voerd. Dan volgde Brugtumen en Tremplin-lijn- Bpringen voor heeren. Ook dit ontlokte aan het talrijk opgekomen publiek menigmaal applaus. Wederom lieten do Dames iets zien, en wel een mooi nummer, hetwelk bestond in klassikaal brugtumen. Dan za gen wij eenige behendigheid en kracht oefeningen van de heeren aan hoogrek, terwijl de dames Tremplin-lijn sprongen. Nog volgden eenigc mooie sprongen over het paard voor heeren, waarna een slui tingsstand werd getoond door 60 k 70 turn sters en turners. Deze stand was opgesteld met drie brug gen en een paard en was een zeer mooie combinatie van alle mogelijke standen en houdingen, zoowel van dames- als heeren- gymnasien. Het publiek liet een langdurig, zeer ver diend applaus hooren, waarna de afmarsch volgde. Na een oogenbïik pauzeeren trok men weer naar Café Sport en met genoegen kunnen wij terugzien op dezen dag, welke tevens een succcsdag was voor beide gym nastiek-veroeni gingen. Door het S. M. C.-bestuur is als blijk van sympathie wederom een medaille voor deze demonstratie beschikbaar gesteld, cn brengt zij langs dezen weg haar harteiij- ben dank voor den schitterenden middag aan het publiek bezorgd. Verschillende standen en groepen waren ontegenzeggelijk heel wat aardiger en vol lediger, nu door samenwerking en groo- ter aantal een meer volledig geheel kon verkregen worden. Er ia in ieder geval door velen zeker veel genoten, en het mag gezegd, dat het een goede zijde heeft dat hier weder eens een gymnastiekdemonstratie heeft plaats gevonden, want de merkbare ambitie voor deze nuttige en gezonde sport moest er eigenlijk eens toe leiden, dat ook in die richting iets werd gedaan, en het ant woord op de vraag gegeven, waarom hier nu een voetbalclub, die er wezen mag en geen gymnastiek-vereeniging. Het dankwoord, gebracht aan „Jeanne d'Arc", voor wat zij dezen middag had ge- praestcerd, was verdiend en werd met. al gemeene instemming begroet. Ons en Leiden's .vervoermiddel, de auto bus, zorgde correct voor tijdige aankomst en vertrek van de turners en turnsters. CRICKET. AjaxBood en Wit II, Ajax wint met innings en 60 runs. LAWN-TENNIS. Leiden: IReady (8), (in Den Haag ge speeld) 07. Leiden IIEijswijk 61. Het verloop van dezen wedstrijd was als volgt Heeren Single: 1e. P. J. Maureau SI., J. P. P. Beyer- man: 63, 6i. 2e. J. B. Agerbeek, SI., Dibbets Bien- ■tra: 6—2, 6—3. Dames Single: Mevr. C. Clifford verliest v. Mevrouw E. Broekhuyzen 26; 36. Mixed Double: 1e. Mevrouw C. Clifford; P. J. Maureau slaan mevr. E. Broekhuyzen; Dibbets Rienstra 75; 75. 2e. Mej. P. Paulus; J. B. Agerbeek slaan Mevr. Th. Beyennan; J. H. A. v. Nieuw- land: 9—11; 6—1; 6—3. Heeren Double: P. J. Maureau; J. B. Agerbeek slaan J. P. P. Beyermans; J. H. A. v. Nieuwland: *-4; 8—0. Dames Double: Mej. P. Poulus; mevr. C. Clifford slaan Mevr. E. Broekhuyzen; mevr. Th. Beyer- man: 63; 60. Totaaluitslag: Leiden II slaat Bijswijk met 61. V;. WIELR1JDEM. Lcidsche Ren- en Toeristver. „Sv/ift". Dat de belangstelling voor de wieler sport vooruitgaat, kon men gisteren be merken, toen door 7 leden der Leidsche Ren- en Toeristver. „Swift" de wedstrijd werd gereden over Valkenburg, Wasse naar, Haagseho Schouw, en dit werd 2- maal gereden. Van den start gingen D. Voorzaat, J. Robbers, I. Vink, G. Slrien, R. v. Weeren J. v. d. Wilk en K. v. d. Meer. Spoedig begon de pech te beginnen bij I. Vink; deze kreeg bij den tol een lekken band Gelukkig, dat hij gebruik kon maken van een reservefiets, waardoor bij in de gele genheid was de andere renners te blijven volgen, totdat hem bij Wassenaar zijn qigen fiets werd overgereikt. Daardoor zwam bij weer een stuk achter. Van Wee- ren moest den strijd eindigen in Wasse naar door zadelpech. De eerste, die aan het Haagseho Schouw passeerde, was J. v. d. Wilk, op korteD afstand gevolgd door H. v. d. Meer. Daar na kwam Vink, die zijn best deed de twee leiders te pakken te krijgen. Ook Voorzaat, .Robbers cn v. Strien passeerden allen voor- het eerst. Steeds is er goed doorgestompt, totdat zonder eenige pech nog te hebben onder vonden, v. d. Wilk en v. d. Meer al spur tende op den eindstreep aankwamen, waarbij Van dor Wilk bijna 2 Meter voor v. d. Meer den eindstreep passeerde. Op ruim 50 Meter volgde Vink, 4de was Voor zaal; Strien en Robebrs waren respectieve lijk 5de en 6de. Daarna had de uitreiking plaats van de „Niese?'-medaiile door den schenker met een hartelijke toespraak aan den winnaar J. v. d. Wilk, waarop bij monde van den secretaris den heer J. Niese hartelijk dank werd gebracht voor zijn schenking. 2den prijs had K. v. d. Meer, 3de prijs I. Vink. D. Voorzaat had als 4de aankomende den extra-prijs gewonnen, geschonken door den heer B. v. d. Kroft, waarvoor ook de zen heer hartelijk dank van „Swift" in ontvangst had to nemen. POSTDUIVEN. „De Zwaluw". Men bericht ons uit Voorscholen: hield Zondag j.l. haren eersten Concours- vlucht met jonge duiven vanaf Dordrecht, afstand hemelbreed 44 K.M. De aan komst van de eerste 10 geplaatsto duiven was als volgt: (In vrijheid gesteld om 9 uur): 1. J. G. Luvnenburg 9.52.0; 2. M. G. van Adrichem 9.52.58; 3. F. J, van Adrichem 9.53.34; 4. Th. J. G. Spiegeler 9.54-.11; 5. A. W. Querreveld 9.57.9; 6 M. G. van Adrichem 10.4.16; 7. id. 10.4,33; 8. J. G. Luvnenburg 10.9.1; 9. id. 10.10. 49; 10. Th. J. G. Spiegelre 10.11.30. Zondag a.s. 2e concounrsvlucht met jonge duiven vanaf Waalwijk. ALPHEN AAN DEN RIJN. Te wafer. Toen Zondagmorgen de landbouwer de W. in de Ridderbuurt met zijn gezin met paard en rijtuig het erf wilde afrijden, om kerkwaarts te gaan, ge raakte, door onwilligheid van het paard, het gespan en de vijf inzittende personen in een sloot langs den weg. Behoudens eenige materieele schade aan den wagen, liep dit ongeluk goed af en kwamen de inzittenden met een nat pak en den schrik vrij. AARLANDERVEEN. Regeeringsjubileum. In het ons toe gezonden verslag betreffende het Regee ringsjubileum is tot onzen spijt een ern stige drukfout geslopen. Er slaat: „Allereerst werd overgegaan tot benoe ming van een plaatse! voorz., secr. en penningm., welke functiën resp. zullen vervuld worden door de heeren Post, v. d. Blom, ds. Klomp en ds. van Loon. Dit moet zijn de heeren Pastoor v. d. Blom, ds. Klomp en ds. van Loon. De collecte heeft niet opgebracht 606, maar 600 gld. BOSKOOP. Personalia. Te Delft slaagde voor 't propaedeutisch examen voor civiel inge nieur de beer C. Frets, alhier. MILLEGGM. Posterijen. fc-Het hulppostkantoor te Zilk is voortaan dagelijks, behalve Zon dags, geopend van 12.451.45; voorheen was het van 12.151.15. Jubileum-feesten. Het Sub-Comité voor het to houden kinderfeest ter gele genheid van liet Zilveren Ambtsjubileum ran H.M. de Koningin, is aangevuld met de heeren F. Engel Pz., P. J. Litjens en H. C. van der Schuur. De reeds gekozenen zijn de heeren R. J. J. Heerman, J. van Klaveren en mej. M. Tuvl Schuitemaker. Besloten is dat er niet afzonderlijk, maar gezamenlijk door de kinderen zal worden ogetrokken. De opbrengst der inzameling van gelden voor de a.s. feesten ter herdenking van het Zilveren Ambtsjubileum van H. M. de Koningin bedraagt voor deze ge meente ongeveer f 1600. In 1909, bij de geboorte van H. K. H. Prinses Juliana, bedroeg het aantal schoolkinderen tus- schen 6 en 12 jaar circa 1460, nu naar schatting 2000, zoodat van dit bedrag nau welijks de kinderfeesten kunnen worden bekostigd. Eeriijk gezegd valt ons de op brengst zeer togen. KATWIJK. Arbeidsbeurs. Aan het bnrean der gemeentelijke arbeidsbemiddeling staan op heden ingeschreven 114 personen waar van 67 visschers. Schilderswcr!;. 5 Door de gemeente Lei den is het schilderstuk „Dalhia's" van den kunstschilder Arthur Fcudel alhier aange kocht voor „De Lakenhal" VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Zaterdagmiddag vergaderde de Raad de zer gemeente. Voorzitter do heer E. Vernède, Burge meester. Aanwezig alle leden. De belangstelling van het publiek was grooter dan gewoon lijk, wat wel veroorzaakt werd door het behandelen van punt 8 der agenda nL: Aan koop Gereformeerd Kerkgebouw, welk punt in de vorige raadsvergadering na ge voerd debat werd aangehouden om het thans wederom aan de orde te Btollcu tot het nemen van een definitief besluit. Ingekomen stukken: Na opening der vergadering worden do notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld, waarna, de voorzitter eene commissie benoemt om de geloofsbrieven der nieuw gekozen leden van den Baad te onderzoeken. Tot leden der commissie benoemt de voorzitter de heeren C. Eggink Sr., f. Braggaar en J. F. de Kleermae'ker. De openbare vergadering wordt ge schorst. Na heropening der openbare ver gadering verklaart de heer O. Eggink Sr.,, namens de commissie van onderzoek, de geloofsbrieven in orde te hebben bevonden. De voorzitter stelt den raad voor tot toe lating der nieuw gekozen leden te beslui- 1 ten, waartegen niemand bezwaar maakt, waarna de voorzitter de leden der com missie van onderzoek voor hunne werk zaamheden dankt. Ingekomen is de balans van het badhuis- bedrijf dienst 1922. Het badhuisbedrijf geeft over 1922, na eene afschrijving van f 412.02 een verlies van f 2288.16. De gemeentelijke Gasvoorziening geeft een winst aan van f 1799.19. De balans van het waterleiding bedrijf geeft over 1922 voor de eerste maal een winstcijfer aan van f 983.54. De Voor zitter geeft zijn blijdschap te kennen over dit resultaat van de waterleiding en zegt, dat dit bedrijf ook thans in goede richting gaat. Van deze winsten wordt 10 pet. ge stort in het reservefonds en 90 pet-, in de gemeentekas, voorloopig tenminste. Nader zal men overwegen of deze 90 pet. zal wor den gebruikt voor buitengewone afschrij ving op de bedrijven of wel in de Gemeen tekas zal blijven. Hierover zal de Baad in één der volgende vergaderingen zich hebben uit te spreken. De Voorzitter stelt voor deze balansen in handen te stellen van de te benoemen commissie tot nazien dor ge meenterekening en van de Gemeentebedrij ven. Wordt aldus besloten. Tot leden der commissie worden gekozen de heeren C. Eggink Sr. met 10 stemmen, Joh. A. Mens met 8 stemmen en W. A. A. J. Baron Schimmclpenninck van der Oye met 6 stemmen. Allen nemen hunne benoe ming aan. Een adres van den bond van Christelijke Bouwvakarbeiders, verzoekende om bij werkloosheidsuitkeering do niet georgani seerde werklieden minder steun te verlee- nen dan de georganiseerde arbeiders, daar deze werklieden hunne contributie betalen voor de verzekering. Wordt gesteld in han den van B. en W, om prae-advies. Een missive van de gemeente Smilde om adhaesie te betuigen met het adres om te komen tot eene regeling voor de belasting, waarbij gerekend wordt bij den aanslag met het gemiddelde inkomen genoten in de drie laatste jaren. B. en W. stellen voor geen gevolg te ge ven aan dit verzoek, daar dit voor de be lastingschuldigen zelf zeer ongewenschtc gevolgen zou kunnen hebben, daar het zeer zeker kan voorkomen dat de belastingplich tigen 'n tamelijk hooge belasting zou heb ben te betalen ook dan wanneer de aange slagens in dat belastingjaar geen of weinig inkomen zou hebben genoten. Zonder dis cussie of hoofdelijke stemming wordt dit voorstel van B. en W. aangenomen en het adres voor kennisgeving aangenomen. Evenzoo stellen B. en W. voor het adres der gemeente Snoek, waarin verzocht wordt om bij de regeering aan te dringen om de Godslastering bij de wet strafbaar te stel len, ook dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De voorzitter zegt, dat de regee ring zelf wel zal weten wat zij als een straf baar feit heeft te beschouwen en welke straffen in het wetboek van strafrecht be- hocren. Doch de heer O. Eggink Sr. stelt voor wel adhaesie te betuigen met dit adres, daar spreker meent dat het erg wensubelijk is, dixt de uverheid medezeg gingschap krijgt om te voorkomen dat de naam des Heeren wordt gelasterd. De heer J. Braggaar zegt, zich zeer goed te kunnen vereenigen met het voorstel van B. en W. daar spreker meent dat dit niet onmiddellijk de taak is van de overheid. In den regel wordt gevloekt bij dronkenschap en succes van eene dergelijke bestrijding verwacht spreken niet. De heer D. J. van Cuilemborg verklaart het eens te zijn met het voorstel van den heer Eggink en acht het zeer wenschelijk, dat de mogelijkheid bestaat om straf op te leggen aan hem of haar die den naam des Heeren ijdelijk gebruikt. Dit acht spreker wel de taak van de overheid als de die naresse Gods. Ook al zou het succes gering zijn, waarna het voorstel van den heer Eg gink Sr. om adhaesie te betuigen met dit adres door den voorzitter in stemming wordt gebracht en wordt verworpen met 4 tegen 7 stemmen. Voor stemmen: C. Eggink Sr., D. J. van Cuilenborg, Joh. A. Mens en A. Verboon. Thans leest de voorzitter een missive voor van Ged. Staten meldende de vernietiging van een raadsbesluit bij het verleenen van een voorschot uit de gemeentekas, waarbij echter de te betalen .schoolgelden zijn afge trokken en dus ten onrechte ten nadeelc van het bestuur der R. K. scholen dit voorschot met f 800 is verminderd. De voorzitter zegt, dat de Raad tegen dit be sluit in hooger beroep kan gaan bij de Kroon, doch B. on W. stellen den Raad voor, ofschoon do voorzitter de zienswijze van Ged. Staten nog niet geheel deelt, aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen. Wordt aldus besloten. Van de Ambachtsteckenschool is ingeko men een verzoek om de salarisregeling met f 43 te willen verhoogen. Voor meerdere uitgaven is gemoeid een som van f 91, waar van echter het Rijk krachtens de Nijver- heidswet f 48 betaalt, zoodat voor de ge meente ter betaling komt een bedrag van f 43. B. en W. stellen den Raad voor aan dit verzoek te voldoen. Zonder hoofdelijke stemming wordt, dit voorstel aangenomen. De voorzitter zegt dat van den Rijksarchi varis een schrijven is ingekomen om weder om een gedeelte van het Gemeentearchief aan het Rijk ter bewaring af te staan. B. en W. stellen voor dit Gemeentearchief in bruikleen af te staan aan het Rijk. Wordt aldus besloteon. Van den ZeerEerw. Heer Ds. H. P. Forfc- gens is een verzoek ingekomen om van 22 2S Juli a.s. het gymnastieklokaal te mogen huren voor het houden van een bazaar ten voordeele van de Ned. Hervormde Kerk B. en W. stellen den Raad voor aan het vor zoek van adressant te voldoen tegen een vergoeding van f 7.60 per dag. Wordt aldus goedgevonden. Tevens stellen B. en W. den Raad voor over te gaan tot een kasgeldleemng groot f 110000 tegen een koers van 100 pet. en een rente van ten hoogste 6 et. voor een tijdvak van drie maanden om gelden beschikbaar te hebben voor verschillende openbare wen ken. Zonder discussie of stemming wordt dit voorstel aangenomen. Aan mejuffrouw J. E. H. Sorgdrager wordt op verzoek met ingang van 1 Augus tus a.s. eervol ontslag verleent als onder wijzeres aan de O. L. School aan den Rijn dijk wegens een benoeming te Beverwijk. Van Mevrouw Duymaer van Twist is een schrijven ingekomen, meldende de benoe ming tot lid der commissie van toezicht op het Lager onderwijs aan te nemen. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aange nomen. De voorzitter deelt den Raad mede dat technische herziening van de onderwijs wet voor onze gemeente gunstig is geweest, daar thans de gemeente eene vergoeding kan eischen voor kinderen, die hier de scho len bezoeken en komen uit andere Ge meenten, o. a. voor de kinderen van Nieuw- Voordorp en Bijdorp. Deze wijziging brengt natuurlijk ook uitgaven mede voor onze Gemeente voor kinderen uit deze gemeente die de scholen bezoeken in andere gemeen ten, doch de uitgaven zullen voor onze ge meente niet zoo groot zijn. De ontvangsten worden geraamd op f 2500 en de uitgaven op f 500. Met blijkbare voldoening neemt de Raad nota van deze modedeeling van den voorzitter. Vervolgens komt aan de orde punt 8 der agenda. Aankoop Gereformeerd Kerkge bouw. De Voorzitter zegt, dat dit voorstel is besproken in de vorige Raadsvergade ring. Toen hebben sommige leden gevraagd naar een exploitatierekening. Thans hebben B. en W. eene dergelijke exploitatiereke ning den raad aangeboden. De uitgaven worden geraamd als volgt: geldleening f 110.000 a 6 pet. af te lossen in 33 jaar, per jaar f 673.onderhoud, belasting, en assurantie f 400 te samen aan uitgaven f 1073. Aan ontvangsten: Verhuring aan vcreenigingingen f 300, verpachting buffet f 200 te samen f 500. Uitgaven f 1073, In komsten f 5000. Aldus per jaar een verlies van f 573. B. en W. handhaven hun- voorstel en achten het een groot gemeentebelang dit gebouw aan te koopen. De voorzitter vraagt of nog een der leden deze zaak wenscht te bespreken en of er nog leden zijn die sedert de vorige vergadering zijn bekeerd. Zoo de Raad niet overgaat tot aankoop van dit gebouw dan zal men maar moeten voort sukkelen met de bestaande gebouwen. De heer J. Braggaar zegt, nog steeds de zelfde meening te zijn toegedaan als de vorige vergadering. Spreker is voorstander van een Gemeentelijk gebouw, doch durft onder deze omstandigheden, nu de gemeen te voor groote uitgaven komt te staan, de verantwoording van eene dergelijke uitgave niet te dragen. Nogmaals vraagt de voor zitter of er nog leden zijn die nog iets wen- schen te zeggen over deze zaak, doc-h geen der aanwezigen verlangde het woord, waar na tot stemming werd overgegaan. Dit voor stel van B. en W. werd verworpen met 4 tegen 7 stemmen. Voor stemden de beide wethouders L. H. van Wissen en J. M. van Kempen en de heeren C. Eggink Sr. en D. J. van Cuilenborg. De voorzitter zegt, dat de nieuwe veror dening inzake de schoolgeldbcffing nog niet geheel klaar is. Spreker had gemeend deze nieuwe verordening heden te kunnen behandelen, doch het was niet mogelijk. Dc nieuwe verordening zal bij de leden aan huis worden bezorgd ter bestudeering en in eene vergadering in Juli worden behandeld. Echter moet de thans bestaande verorde ning worden gehandhaafd, en dus de ko hieren worden uitgeschreven, wat echter geen bezwaar is daar de nieuwe verorde ning van terugwerkende kracht zal zijn. indien Ged. Staten dit goedkeuren. De heer Joh. A. Mens zegt wel te begrijpen, dat het niet anders mogelijk zal zijn, doch uit zijne teleurstelling dat de nieuwe verordening thans niet kan worden behandeld. Echter verzoekt spreker den voorzitter toch vooral te willen zorgen dat do schoolgeldheffing in de vergadering van Juli kan worden be handeld, daar er toch nog geruimen tijd verloopt alvorens de nieuwe verordening door Ged. Staten ia goedgekeurd, en in wer king zal treden. De voorzitter zegt spreker toe, deze zaak te zullen behandelen met den meesten spoed en in de vergadering van Juli en begin Augustus te bespreken, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Bij de rondvraag verzoekt de heer A. Ver boon den voorzitter om maatregelen t»> nemen om te voorkomen dat met de paar denmarkt de ingangen op de markt wor den belemmerd door het vastzetten van paarden. De heer Joh. A. Mens sluit zich aan hij de woorden gesproken door den heer Verboon en zegt reeds verleden jaar na het houden van de paardenmarkt den voorzitter op dit euvel te hebben opmerkzaam gemaakt, daar de paarden aan de ingangen op de markt worden vastgezet terwijl op de plaat sen waar zij behooren te staan meestal nog ruimte genoeg over is. Tevens vraagt spre ker of er van het R. K. Schoolbestuur geen verzoekschrift is ingekomen omtrent het be sehikba-ar stellen van gelden voor verande ring aan de school. Spreker heeft bij de ter visie liggende stukken dit verzoekschrift niet gezien. De voorzitter zegt, zijn aan dacht te zullen wijden aan de opmerking omtrent de paardenmarkt en wat het ver zoekschrift van het R. K. Schoolbestuur betreft. Dit adres is reeds doorgezonden om advies en dus in behandeling. De heer C. Eggink Sr. zegt bezoek te heb ben gehad van personen, die 'n adres heb ben ingediend om huizen te mogen bedek ken met brandvrije rieten daken, doch heeft dit adres niet gezien. De voorzitter zegt, dat ook dit in behan deling is, doch B. en W. zijn het nog niet geheel eens omtrent deze kwestie en wach ten nog op eene nadere verklaring over deze zaak, waarna de openbare vergadering wordt gesloten. St. Aloysiuspatronaat. Gisteren werd het patroonfeest gevierd van het St. Aloy- siuspatronaat. Het feest begon 's morgens met een Algemeene Heilige Communie van de leden van het patronaat, waarna een gemeenschappelijk ontbijt in het R. K. Vcr- eenigingsgebouw. Des avonds in bet Lof werden, na een predicatie, gehouden door SsssasenteSijke AasïkGnaSïgïrsg GEMEENTELIJKE VISCHVERKGOP./ Aan den gemeentelijken visckwinkcl, Vischmarkt 18, teL 1225, ia DINSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.19— f 0.27, SCHOL a f 0.16—f 0.35 en MA-, KREEL a f0.25 per ponrl. J. C. VAN DER LIJP. "Wetb., loco-Burgemeester,' Leiden, 25 Juni 1923. Apotheken cAe tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon, cags geopend zijn: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Te! 523, De apotheek vaa het Ziekenfonds tot Hulp dpr Menschheid is steeds geopend, coch alleen voor leden van dit Fonds. TeBeg^a-fascSi volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 25 Juni 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometers!770.8 Valentia. Laagste Barometers!739.4 Haparauda. Verwachting tot den avond van 26 Juni: Zwakke tot matige Noordelijke tot Noordwestelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk een weinig regen, later iets warm*" den WeTEerw. Kapelaan C. Henning, Direc teur van het Jongenspatronaat. door den ZeerEerw. heer P. Meijer, pastoor der pa rochie bij een dertiental leden het insigne „Trouw aan Christus" op de borst gespeld, waarna één der leden de toewijding aan Maria uitsprak. Na het lof werden de heeren van bet pa tronaat onthaald t>p versnaperingen en verschillende spelen om prijzen gespeeld in het Vereenigingse-eb""- 'WARMOND. Aanbesteding. Uitslag der aanbeste ding van het bouwen van een dubbel woonhuis te Warmond, gehouden 23 Juni. Hoogste inschrijver: J. Bodenstaf en P. de Cler, Leiden f 11.500; laagste inschrij-, ver: E. Poesiat, Warmond, f 6975. Êen jubileum. Morgen zal mej. Anna de Haas den dag berdenken, dat het 25 jaren is geleden, dat zij bii do familie Machen in dienst te-,-1 WASSENAAR. Bazar. Onder groote belangstelling werd Vrijdag door onzen burgemeester in het gebouw voor Chr. Belangen de bazar geopend, georganiseerd door de Veraenf- giug „Steunt elkander". Spreker had met genoegen do uitnoodiging aanvaard om dezo bazar te openen, omdat hij had er-" varen, dat de Veroeniging op het terrein der liefdadigheid met vrucht werkzaam was. Na het openingswoord werden de ver schillende tentoongestelde artikelen be wonderd. Men trof er van alles aan: bloemen planten, eet- en drinkwaren, handwerkar- tikelen enz. enz, te veel om te noemen. Tal van verkoopsters deden hun b°sf om aan de bezoekers wat te slijten en 't moet gezegd, het ging hun vlot af. Over 't be zoek heeft Steunt elkander" niet te Ha gen gehad. Geen wonder ook, want het wakkere bestuur had voor voldoende af wisseling gezorgd.Vrijdagmïddag luisterde mevr. Lubertï met verschillende zargrmm mers de bazar op, terwijl des avonds de heeren Beuk cn Nictsche een orgelconcert met vioolbegeleiding gaven. Ook Zaterdag' was het bezoek groot, niet in 't minst toen het sluitingsuur aanbrak en alles wat over was verloot werd TER AAR. Een koe verdronken. Ten nadeelevan den landbouwer J. Kr., Vieramhachts- poldat dofTPn een koe te watc-r ge raakt «n vei*1 reiken. STAÜSB8ÏEUHS Wethouder J. A. Bots. Morgen zal de heer J. A. Bots weer zijn wethoudersfunctie gaau uitoefenen. Wij willen onze hartelijke vreugde uit spreken, dat de ernstige ziekte en opera-' tie des hoeren Bots zulk een gunstig ver loop heeft gehad, dat hij nog gedurende eenige maanden Leiden's Katholieke wet houder zal kunnen zijn. Zooals men weet keert de heer Bols in den nieuwen Raad, September a.s. niet moer terug. Voor den heer Sanders is het dus van daag de laatste dag van zijn waarne mend wethoudersschap. Door het wethou derschap geheel belangeloos gedu rende de ziekte des heeren Bot? tc willen wa&rnemon, heeft de heer Sanders dc ge meente, en ook in 't bijzonder do Katho lieke Raadsfractie, aan zich verplicht plicht. Hij heeft zich in dien tijd ook getoond» de juiste man op do juiste plaats, in welk feit velen, met ons, gaarne een aanwijzing willen zien voor do naaste toekomst. Orkssf-Vcreeniging „Symphonia". Vrijdagavond j.! had in een der boven zalen van „Do Harmonie" de door hel comité van oprichting van ccn dilettanten- symphonie-orkest uitgeschreven vergade*» ring plaats. Als voorloopig voorzitter fungeerde de heer mr. N. J. van der Worm, dio in zijn openingswoord den vrij talrijk aanwezigen! dames en heeren voor hun belangstelling hartelijk dank zegde, daarbij echter ma- moreerend, dat hij, gezien de enorme lijst adhaesie-betuigingen, eigenlijk ccn nog grooter© opkomst had verwacht

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2