Groote Zomeruitverkoop A. WAALS, Haarlemmersfr. 132-136 Ser gereorganiseerde Kamers ook moge zijn, deze heeft in elk geval geleerd, dat een naast elkander -werken van de Ka mers van Koophandel en de vrije organi saties zeer wel mogelijk is, daar, zooals gebleken is, zij elkander op vele punten zeer wel kunnen aanvullen. Besloten wordt daarom bovenstaande meeni/ig ter kennis van de K. v. K. te Eindhoven to brengen en haar tevens me de te deeleu, dat mochten soms aan die Kamer practische denkbeelden of voor stellen bekend zijn, welke de hier en daar bestaande bezwaren uit den weg zouden kunnen ruimen en voor het succes der, K.'s van K. bevorderlijk zouden kunnen zijn, de K. van K. te Leiden alsdan met groole belangstelling van dergelijke plan nen kennis zal nemen, teneinde te kunnen nagaan of het gewenscht is,reeds thans be paalde voorstellen aan het oordeel eener Staats-Commissiè to onderwerpen. Op het verzoek van dè Vereeniging tot instandhouding der Leidsche Algemeene Winkel-Etalage Tentoonstelling te Leiden om als donatrice tot deze vereeniging too to treden, wordt besloten zulks te doen voor één jaar voor een bedrag van f 25, als bewijs van de belangstelling der Ka mer voor elke poging om den onderne mingsgeest van den Middenstand te be vorderen. De Afd. Kleinbedrijf kan echter niet adviseeren voor „onbepaalden tijd" als donatrice toe te treden, daar het haars inziens nog niet voldoende vaststaat, dat deze vereeniging niet alleen in theorie, maar ook in do practijk het „algemeen" belang zal dien. Het komt de afdeeling namelijk voor, dat vooral de standhouders voordeel uit een tentoonstelling zullen trekken, terwijl het algemeen belang gevaar loopt op de tweede plaats te komen. Of dit het geval zal zijn, zal o.a. afhangen van de wijze waarop de stands toegewezen zullen wor den. Voorts komt het de afdeeling als een zeer gewichtig bezwaar voor, dat hei ge vaar niet denkbeeldig is, dat de opzet der •ie houden tentoonstelling zoodanig zal zijn, dat de leden van een of meer der hier gevestigde middenstandsvereenigin- gen niet zullen kunnen meedoen, doordat de tentoonstelling op Zondag, al of niet met entree-heffing, zou zijn, iets waar voor die leden de verantwoordelijkheid niet zouden kunnen aanvaarden. Daar het in dit geval de bevordering van de belangen eener bepaalde categorie met „uitsluiting van een andere catego rie" betreft, zou het „algemeen belang" ook hier ernstig in gevaar kunnen ko men. Op het verzoek van het Bestuur der Vereeniging van Reeders van Visschers- vaartuigen, gericht aan den Minister van A., H. en N. om de Handelsregisterwet in dier voege te wijzigen, dat: a. over hetzelfde kapitaal niet twee maal inschrijvingsrechten verschuldigd zijn; b. in die gevallen waarin reeds dubbe le betaling beeft plaats gehad restitutie wordt verleend; c. het tarief van heffingen volgens art, 19, eerste lid der Handelsregisterwet met 50pet. wordt verlaagd; wordt besloten geen adhaesie te betuigen. De voorz. deelt hierna mede, dat over wogen wordt naar aanleiding van inge komen klachten de mogelijkheid om, even als voor internationale handelsaangele genheden reeds geschiedt, ook voor na tionale handelsgeschillen, arbitrale recht spraak, meer dan tot nu toe, mogelijk te maken. De hooge kosten, maar vooral de lange procesduur, geven daartoe, naar de meening van het Bureau, alleszins aan leiding. Voorop diene echter te staan, dat voor alsnog de arbitrale rechtspraak, zooals deze in enkele branches reeds geregeld is, bare zelfstandigheid behoude. Het Bureau dacht «ich eene regeling als volgt. Elke K. van K. benoemt telken jare een vaste Commissie van Arbitrage, welke echter niet zelf rechtspreekt, maar welke voor elk geval, hetwelk aan hare beslissing onderworpen wordt, een tweetal aeskundigen benoemt, welke tezamen met «en uit en door de Commissie aan te wij ten Voorzitter het geschil beslecht. Ten zij anders bepaald wordt, fungeert de Secretaris der K. van K. als Secretaris. Voor hooger beroep denkt het Bureau zich een dergelijke Commissie als de bovengenoemde, bestaande uit 36 leden, voor elke Kamer één lid, welke op onge veer dezelfde wijze zal moeten functio neer en. Het Bureau ontveinst zich echter niet de zeer groote moeilijkheden en be zwaren, welke aan een dergelijke Rege ling verbonden zijn, maar acht het toch gewenscht, dat althans de mogelijkheid om 'door arbitrage op snelle en weinig kost bare wijze langdurige en kostbare proces sen te voorkomen, ernstig onder de oogen worde gezien. In de in te stellen commissie ad hoe, om de Kamer van Advies te dienen, wor- iden benoemd de heeren Brouwer, Herin ga, Tieleman, v. d. Steen en als secretaris mr. Knibbe. De heer v. id. Laan brengt hierna de forensenbelasting ter sprake. Spr. zegt, dat hieraan verschillende onbillijkheden kleven. Hij wijst er o.ra. op, dat boeren die bun bedrijf grootendoels in een an- 'dere gemeente uitoefenen geen forensen belasting schuldig zijfterwijl arbeiders, wier jiatroon in een andere gemeente woont, doch die 'daar zelf niet werken, ïoch voor die gemeente forens-pl icb tig *ijn. 1 - De heer v. d. Steen voegt hier nog aan toe, dat een te Leiden wonend bestuurs lid van een coöperatie te Rotterdam, diq te Deventer een filiaal heeft, van deze ge meente een forensenbelastingpapier ont ving, terwijl hij bovendien onbezoldigd bestuurslid was. De voorz. stelde, na erop gewezen^ ïe hebben, dat de forensenfcc-lasting moet ge bij 8928 Steeds nieuwe partijen diverse goederen worden tegen enorm verlaagde prijzen in verkoop gebracht. Wit gelakt Engelsch Ledikant met spiraal net 12.25 Zeegras matras, van prima damast, metafgenaaiden rand 15.90 Zware groote molton Dekens 1.05 Mooie witte wollen Dekens 6.45 le kwal. Cocoslooper, per el 0.66 Tapis Beige Karpetten 7.75 Geborduurde Stoelkussens S2V2 Etamine, 140 cM. breed 0.49 Ruige Matten met gekl. rand 1.59 Rooster Matten, extra sterk 1.89 Karpetkleedjes in mooie kleuren 1.29 Ckinamatten, 40 X 70 0.26 Graslinnen voor lakens 52 c. p.el Geel Katoen voor lakens 45 Geel Katoen voor hemden 19y2 Zware breede dubbel Keper 25 c. Mooie witte Engelsche 37 Witte geblokte Handdoeken 0.19i/2 Groote blauwe Keukendoeken 0.23 Bad-Handdoeken vanaf 0.2372 Dameskousen 0.29 Huishoudschorten, waschecht poolbont, ruime modellen 1.2772 Prima Corsetten met roestvrije baleinen ,1.85 Tricot Heerenpantalons 0.88 Dames Nachthemden 2.30 Dames Hemden 0.96 Dames gefestoneerde jeans Onderrokken. 1.2772 Jeans Damespantalons ge- ajoureerd en gefestonneerd 14772 Dames Onderrokken iets bij zonders 2.70 Dames Flanellen 0.98 Geel halve Dames Hemden 1.0772 Geel keper Damesbroeken 0.95 Geel keper Mansbroeken 1.04 Kinder directoire Pantalons0.49 Mooie gekl. Zephir per el 1972 Mooie Dril voor boezeroenen 0.26 Alles in onze bekende solide kwaliteiten - Lingeriën alle op eigen ateliers vervaardigd gfp" Breng L'we kinderen mede, wij verstrekken prachtige Luchtballons heven wordtin, voor, den secretaris op te dragen een onderzoek ten deze in te stel len. Hiertoe wordt besloten. Tenslotte geschiedt vaststelling van de instructie van den secretaris en van bet dienstreglement der ambtenaren. Besloten wordt aan de Ver. Ned. Fa brikaat een subsidie te verleenen van f 50. Na rondvraag wc.'d de vereadering ge sloten. HIT SBE QUOEWSÜB AARLANDERVEEN. Regeeringsjubilcum. Gisteren ver gaderde alhier onder presidium van bur gemeester Lovink de feestcommissie voor de huldigingsfeesten te Aarlanderveen te houden ter gelegenheid van het jubileum van de Koningin. Bij den aanvang der vergadering deelde de voorz. mede dat door het hoofdcomité de som van ongeveer 606 gld. was uitge trokken voor de feesten te Aarlanderveen, welke mededeeling met applaus werd be groet. Allereerst werd overgegaan tot benoe ming van een plaatsel. voorz., secr. en penningm., welke functiën resp. zullen vervuld worden door de heeren Post, v. d Blom, ds. Klomp en ds. van Loon. De feesten zullen worden gehouden op Woensdag 5 September. Den avond te voren zal een feestgave worden aangebo den aan de armen der gemeente. Tot' voor zitter der Sub-commissie die zich hierme de zal belasten werd benoemd de heer D. van Leeuwen. Nadat het officieele gedeelte' van den dag was vastgesteld, werd aan de heeren Bol, Leliveld en v. Berkel, de bestuursle den die bij vorige feestgelegenheden als zoodanig zijn opgetreden, verzocht zït- fing te nemen in het Feest comité, ten einde gezamenlijk besprekin gen te voeren en het programma wat be treft de publieke vermakelijkheden samen te stellen. Nadat door den plaatsel. voor zitter dank was gebracht aan den burge meester voor zijne belangstelling en te genwoordigheid, werd de geanimeerde ver gadering gesloten. LANGERAAR. Personalia. Wegens bedanken van den heer Jos. Mank als kassier van den Tuindersvereeniging ,,God zij met Ons", werd in diens plaats benoemd de heer P. Post. (Gisteren abusievelijk geplaatst on der Bodegraven). NOORDWIJK. De- Han2e. Dinsdagavond vergaderde de Hanze in de kleine zaal van het Juve naat. De heer J. H. v. d. Werf opende de vergadering, door de voorzitter de heer W. P. de Yreede bericht had gezonden, dat hij verhinderd was, tijdig ter vergadering te zijn. De vergadering was slechts matig bezet. De waarn. voorzitter deelde mede, dat eenige leden van het bestuur met den geest. Adv. van de afdeeling naar Haarlem zijn geweest en de H. Mis hebben bijge woond aan bet Hanze-Altaar ter gelegen heid van bet jaarfeest. Tevena hebben zij de vergaderingen bij gewoond die er gehouden werden in ver band met de Hanzebank-historie te TJtreeht en s-Heriogenbosch. Ten overvloede werd er daarop gewezen dat er hoegenaamd geen gemeenschap bestaat tusschen de Hanze- bank in bet bisdom Haarlem en de andere twee Hanzebanken. De genomen maatre gelen werden daar nog eens uitvoeriger uiteengezet. Zeer duidelijk kwam de gunsti ge toestand van de Bank in bet Bisdom Haarlem uit, door bet Bisschoppelijk ac countantsonderzoek, waarbij bleek, dat de toestand van de Bank zuiver was. Dit werd medegedeeld door rector Jansen, waarop een stormachtig applaus volgde. Op die vergadering werd ook ter sprake gebracht de een procent verlengings-pro- vieie die de heeren credietnemers moeten storten. Er werd; verzocht pogingen in bet werk te stellen om dezen maatregel te doen verdwijnen. Het Centraal Hanzebu- reau zal in overleg treden met de Directie van de Hanzebank om den maatregel op te schorten tot de aandeelhoudersvergade ring, die binnenkort te Leiden zal worden gehouden. De notulen van de voorlaatste vergadering werden gelezen én onveran derd vastgesteld. De notulen der laatste vergadering moesten nog worden aange vuld en werden aangehouden tot een vol gende vergadering. Ingekomen 6tukken wa ren er vele. De eerste behandelde do Hanze Retraite. Jaarlijks worden er twee gcre- srveerd en hoewel men nog sinds kort den wensch uitsprak jaarlijks vier Hanze Rc- traiten te hebben, is de tweede nog onvol ledig, zoodat liet Centraal Bureau f 200. strop had. Deze uitnemende instelling wordt nog eens warm aanbevolen. Een schrijven van de Hanzebank werd voorgelezen waar bij den leden dank wordt gebracht voor de medewerking aan het verzoek dier Bank om de aandeden vol te storten, ter wijl vele nieuwe aandeden werden ge plaatst. Een schrijven omtrent het Rijks- inkoopbureau wordt, voor kennisgeving aangenomen, daar deze instelling hier zoo goed als niet actief werkt. Een schrijven was ingekomen om deel te nemen aan een Hanzecursus voor boek houden met diploma, wordt voor kennisge ving aangenomen, daar deze te ver uit den omtrek gegeven wordt. Wel werd wen- schelijk geacht,om een gewonen boekhoud- cursus te geven en daaraan te verbinden een kostprijsberekening. Nieuwe insignes zijn vervaardigd in handiger formaat. Te vens is er aangeschaft een apparaat om- eigen medailles t.o s)aan, die door de Han ze, voor wedstrijden enz. beschikbaar zou den wordengesteld. Voor het Santosfonds zal mon in de a.s. wintercampagne een aparten avond inruimen waarvoor men een spreker zal uitnoodigen. De contributiere ling zal worden besproken op een volgende vergadering. Het bestuur hoopt dan dat de leden die zoo sputteren tegen de contribu- tie-verhooging hunne grieven zullen ken baar maken. Terecht werf] de opmerking gemaakt dat de Hanzcleden eens aan de Volksbondleden vragen hoeveel zij betalen. Men make daarmede zijn vergelijking. Als agent van de Brandverzekering en Fonds D. B. O. wordt, benoemd G. W. van Riel Ook voor IJ. B. O. zal men een spreker vragen. Besproken wordt een te houden etalagewedstrijd bij do jubileumfeesten. Besloten wordt een en ander met de Oran- je-Vereeniging te bespreken en tevens eeni ge medailles hiervoor beschikbaar te stel len. Medegedeeld wr-rd dat op initiatief van de plaatselijke K. S. A. het oud pa pier weer zal worden afgehaald. Kapelaan Braakman spoort de leden aan om steeds het godsdienstige hoog te houden en me moreert nog een en ander van het jaar feest van het Hanze-altaar. Hierna sluit de voorzitter, de heer W. P. de Vreede, die bij de eontributiebespreking ter vergadering was gekomen, met den Chr. groet de ver gadering. N00RDWIJKERH0UT. R. K. Kiesvereeniging. Zooals wij reeds vroeger aankondigden vergaderde Dinsdag jl. in het café „Het Wapen van Noordwij- kerhout" de R. E. Kiesvereeniging „Recht en Orde.' Te ruim half negen opende de Voorzitter van het voorloopig bestuur de bijeenkomst met den Ohristelijken groet en heette allen welkom. Spreker deelde vervolgens de ver gadering mede, waarom zoo kort na de vo rige vergadering opnieuw een bijeenkomst door hem was uitgeschreven. De bestuursverkiezingen in de vorige ver gadering gehouden, aldus spreker, waren gebleken ongeldig te zijn. Tegen deze was dan ook reeds den volgenden morgen door een lid mondeling protest aangeteekend. Spreker had do zaak onderzocht en hem was eveneens van de ongeldigheid der stem ming gebleken. Spreker betreurde het, dat verschillende leden blijk hadden gegeven niet voldoende den ernst dezer aangelegenheid te heseffen. Hem was o. a gebleken, dat door vijf leden 10 stemmen waren ingele verd geworden, waardoor natuurlijk mede de uitslag der gehouden stemmingen ver keerd was beinvloed. Spreker heeft-jdaar- om opnieuw deze vergadering bijeengeroe pen om de stemming ongeldig te doen ver klaren. Hij geeft daarom de leden de gele genheid hieromtrent vragen te stellen. Een lid stelt na enkele opmerkingen voor om eene commissie te benoemen. De Eere-Voorzitter der Kiesvereeniging, de Zeer Eerw. Heer Pastoor Quant, ter vergadering aanwezig, 6preckt vervolgens de vergadering toe. Het feit, dat Bprcker in afwijking van deii gewonen regel, deze ver gadering bezocht heeft, wijst er wel op, dat daarvoor eene bijzondere reden moet zijn. In de afgeloopen gehouden vergaderingen is uit de gevoerde besprekingen gebleken, dat er in de Kiesvereeniging twee stroomin gen zijn, welke elkaar bekampen. Het is sprekers bedoeling om te trachten den vrede in de Vereeniging te doen terugkeeren Zou echter dezen avond opnieuw worden overgegaan tot bestuursverkiezing, dan was de kans groot, dat de partijen niet tot elkaar zouden komen. Daarom had spreker de vergadering een voorstel te doen. Hij zou willen, dat eene commissie werd gevormd van 6 personen, waarvan er twee uit de pa rochie Zilk, twee uit de parochie St. Victor en twee uit de parochie St. Jozef. Deze zou een voorzitter benoemen en verder tot Fe bruari 1924, dus tot aan de periodieke af treding van het Bestuur, de loopende za ken afdoen. De personen, welke voor deze commissie in aanmerking kwamen moesten tot geen der twee partijen hehooren, maar tusschen deze instaan, opdat ieder zou over tuigd zijn van onpartijdigheid. Was do be stuursverkiezing id Februari a.s. dan aan de orde dan vertrouwde spreker dat de tijd de scherpe kanten der partijen zou hebben doen slijten en dat de vrede zou zijn weer gekeerd. Dit voorstel van Zijn Eerwaarde werd vervolgens met algemeene stemmen aangenomen. Zijn Eerw. wederom het woord tot de veT gadering richtende, dankte Voor het ver trouwen ën deed de vergadering eene voor dracht van personen uit welke men vrij was te stemmen. Voor iedere parochie was er eene voordracht van vier personen. Na de verkiezing zou de commissie van ze3 uit de overblijvende 6 personen, een voorzitter kiezen. De vergadering ging met dit voorstel even eens aecoord en er werd vervolgens overge gaan tot de stemming. De uitslag dezer verkiezing was als volgt. Parochie de Zilk P. Bekkers 21 stemmen, J. Bon 29 st;, W. Ruigrok 19 st. en P. O. van Saase 19 st.. Parochie St.. Victor J. C. Borst 11, J. van Dijk 27, C. Heemskerk 21 en C. Hogervorst 29 stemmen. Parochie St. Jozef: Th. Oost- dam 22, P. Warmenhoven 19, D. Warmer dam 30 en J. van der Werf 13 stemmen. Aldus werden benoemd verklaard de hee ren: P. Bekkers. J. Bon, J. van Dijk, E. Ho gervorst, D. Warmerdam en Th. Oostdam, terwijl de overige heeren reserve werden verklaard. De voorzitter dankte hierna de aanwezi gen voor hun aanwezigheid en het resul taat der verkiezing. Hij dankte den Zeer Eerw. Heer Pastoor voor zijne aanwezig heid en voor zijn goede raadgevingen en hij hoopte, dat deze tot gevolg moch ten hebben, dat de vrede in de vereeniging nimmer meer verstoord mocht worden. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze WASSENAAR. Gemeenteraad. Donderdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig do heeren Van Hoboken, Jochems en Wouters. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Mededeeling geschiedt van eenige ingekomen stukken, waaronder die betreffende de goedkeuring der gomeen- "tebegrooting voor 1923. Proces-verbaal van opneming der boe ken en kas bij den gemeente-ontvanger Rapport van den heer Kriens, betref fende opneming der boeken en kas van het gasbedrijf. Bericht van den heer D. Knijnenburg, dat hij zijn benoeming tot hoofd der open bare lagere school No. 2 aanneemt. Brief van de Haagscko Tramweg-Maat schappij, houdende dankbetuiging voor de sympathiek bereide ontvangst in het kasteel „Oud-Wassenaer". Naar aanleiding hiervan wordt besloten B. en W. op te dragen dank te betuigen voor de gulle en royale ontvangst. Brief van het gemeentebestuur van Wymhritseradeel om adhaesie te betuigen len einde straffen te stéllen op openlijke godslastering. Overeenkomstig het voor stel van B. en W. wordt besloten, zich van adkaesiebetuiging te onthouden, omdat men van oordeel is, dat de Regeering zelve wel kan beoordeelen wat er in het Wetboek van Strafrecht behoort voor te komen. Jaarverslag Kamer van Koophandel, Rekening Gezondheidscommissie en ver slag Keuringsdienst. Deze laatste zullen bij de heeren circu- leeren. Naar aanleiding van een vraag in een der vorige vergaderingen door den heer Versteeg gedaan, om bekend te maken do namen van hen, die veroordeeld zijn ter» zake van de overtreding van de Waren- verordening, wordt door den Voorzitter voorlezing gedaan van een brief van don Directeur van den Keuringsdienst van Wa ren te 's-Gravenhage, waaruit blijkt, dat. in 1922 werden veroordeeld wegens het doen afleveren va nvolle melk van ondeug. delijke samenstelling A. Rietkerk tot f 120 boete of 20 dagen hechtenis; wegens lief afleveren van volle melk van ondeugdelijk samenstelling L. Alblas tot f 150 boete 25 dagen hechtenis; wegens het vorvoeien van volle melk van ondeugdelijke samen stelling Jacoba Helena Knijnenburg, Wit- telaan 16, tot f 30 boete of 7 dagen hechte nis. Door vermelding in do blader., zegt do Voorzitter, is aan den wensch van don heer Versteeg voldaan. Voorts is ingekomen eenadics van den heer Jbr. mr. dr. J. D. E, de Beaufort# om het uitbreidingsplan, door den hoer Mutters ontworpen, nader, te doen onder zoeken door een commissie van 3 onpar tijdige deskundigen, wordt als ongezegeld voor kennisgeving aangenomen. Op een request van den heer Ba erend s,. om do wogen in het wegenplan nabij do Laan van Koot op 10 Meter to mogen aan leggen inplaats van op 12 Meter, op grond dat het uitbreidingsplan een breed to van 10 Meter voorschrijft, wordt afwijzend be schikt, op grond, dat er nog geen definitief uitbreidingsplan is. Op een request van den R.-K. Politiebond „St. Michael", om ook voor 1923 en volgende jaren te mogen rekenen op een subsidie van f 25 per jaar, wordt besloten do subsidie toe te zeggen voor 1923 en 1924. Op een verzoek van de WedJ. van den Broek om pensioen, wordt door B. en W. geadviseerd f 150 per jaar toe te staan# zonder de verhooging van 40 pCt. Do hoe-» ren Van Barneveld en Rooijakkers vinden het bedrag te klein, andere heeren vinden het voldoende. Mei algemeene stemmen? wordt, daarop overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Op een tweetal reclames tegen aanslag in den Hoofdelijken Omslag en het school geld wordt goedgunstig beschikt. Op een 18-tal aanvragen om ontheffing van de bepaling, waarbij het verboden is te bouwen op grooter afstand dan 10 M. van den openbaren weg, wordt gunstig beschikt. Aan J. Verkade wordt toegestaan de rooilijn in de Schoolstraat te overschrij den voor den bouw van een winkelhuis. De begrooting, dienst 1922 en '1923, wordt gewijzigd. Een daarop vcrmoldo post voor kosten bij gelegenheid van de tram opening vermeldt een bedrag van f 1600, hetwelk voor rekening der gemeente komt. Het restant ad pl.m. f 300 zal moeten wor den gedragen door do kassen van de ver- eenigingen, die aan de ontvangst der gas ten hebben medegewerkt. De heer Ver steeg maakt de opmerking, dat enkele re keningen hem wel wat hoog voorkomen, maar omdat de totale kosten nogal mee vallen, wil hij daarover maar heenstap pen. De heer Mansvelt wil constateorcn, dat hij in dit bijzonder geval mot den gang van zaken genoegen wil nemén, maar dat hij gaarne zou zien, dat in liet ver volg eerst de Raad uitspraak zou doen over het voteeren der uitgaven. Naar aanleiding van een brief van hoe ren Gedep. Staten stellen B. en W. voor het vervolgonderwijs aan de O. Tragere Scholen op te heffen en aan het personeel ontslag te verleenen. De heer Rooijakkers zou het vervolgonderwijs willen handha ven, omdat de bijzondere scholen, waar wel vervolgonderwijs wordt gegeven, een uitkeering zouden kunnen erlangen, wan neer er eventueel op de openbare scholen ook een cursus gegeven zou worden. De Voorzitter is van meening, dat dit geen reden kan zijn om die scholen in stand te houden. De gemeente is verplicht, ook al wordt er geen onderwijs gegeven, jaar lijks pensioensbijdragen voor het perso neel te betalen. Na eenige discussie wordt het voorstel aangenomen met 7 tegen 1 stem, n.l. die van den heer Rooijakkers. Vervolgens worden aan enkele nieuwe wegen namen gegeven. De Van Zuylen van Nyeveltstraat zal doorloopen tot aan dea Rijksstraatweg. .De, straat, die daarmedp evenwijdig loopt, van de Zijlstraat tot aan de Zandhofstraat. De nieuwe weg langs de nieuwe R.-K. Jongensschool, de van Heeckerenstraat. Een daarop aangelegds dwarsstraat de Van Wassenaerstraat. Door den chef van gemeentewerken is opgemaakt een begrooting voor een over dekte speelplaats bij de de O. L. School No. 1. De kosten worden geraamd op f2489.50. Wordt goedgevonden. Besloten wordt het riool in de Kerk straat te vernieuwen. Do kosten worden geraamd op f 8992,60. Dit werk zal worden aanbesteed tegelijk met de aanbesteding van de rioleering der nieuwe wegen in de Kerkstraat uitkomende. Van het R.-K. Kerkbestuur is oen ver zoek ingekomen om golden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van schcol- meuhelen voor de meisjesschool in verhand met het aantaal leerlingen. Voorts wenscltfc het schoolbestuur de speelplaats te bestra ten, electrisch licht aan te leggen, centrale verwarming aan te brengen en oen motor voor watervoorziening te plaatsen. Do heer Lazarom had zich van een cn ander op do hoogte gesteld en deelde mede dat do kosten waren begroot oi> f 8100. Zonder hoofdelijke stemming wordt bel verzoek ingewilligd. De voormalige ondcrwijzerswoning de Waalsdorperlaan wordt tot wederop zegging verhuurd aan den heer D. G. K^J* nenburg voor f 350 per jaar. Op een verzoek van den heer Provo* Kluit om het door hem bewoonde huis tfl mogen inhuren voor den tijd van 4 jarca tegen f 1200 per jaar, wordt gunstig be schikt, echter onder voorwaarde, dat bet inwendige onderhoud voor rekening vao den huurder kome. Op een verzoek van P. de Jong, om bc door hem bewoonde huis aan de te mogen blijven bewonen, wordt beslote voor 1 jaar het huis aan hem te )'crnur* voor f 200 per jaar, onder dezelfde voo waarden.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4