HILLEGOF»!. Gemeenteraad. Ie gisteren gehouden Raadsverga- jj>ft de lieer Loerakker den heer verweten, dat hij do werkloozen jigeruid tot een demonstratie, enz. jeer Balvers verdedigde zich hier- gevon in ons volgend nummer een van deze zifting. Huldiging W. Keeps Azn. ■O vierde de lieer W. Koops Azn., openbare school aan de Oude- rijn 25-jarig jubileum als zoodanig dit jubileum niet onopgemerkt oi'bijgaan, liet zich wel voorzien, het personeel der school en de der kinderen werd den jubilaris aorgen te lialfelf een sehitterendo bereid in den met groen cn bloo tstel ijk versierden foyer dor Stads wal. Is te 10 uur was de foyer geheel ge net kinderen en ouders en de hel- inderstemmen vormden een schrille lelling met het somber regenachtige >r de aanwezigen merkten we o.m w.n. burgemeester mr. J. G. v. d. levens weth. van onderwijs, deu K. Brants, inspecteur van het La- aderwijs iq het district Leiden, de Anema en Baak, schoolopzieners, ?rcn Goslinga en J. B. Meynen. le- tt plaatselijke schoolcommissie, de A* van Hamel, oud-weth. van ou de heer Van Slooten, directeur wceksehool v'oor Onderwijzers en lenuad. voorzitter der ouder-commissie, de A. Brink, heette, voordat de heer was binnengeleid, allen hartelijk Hij dankte hen op de eerste voor de milde bijdragen, gcschon- m een fraai cadeau te kunnen koo- Dit bestond in een schrijfbureau, scht, eeh schemerlamp en een fraai •luk. volgens dankte hij voor het ver- ra, dat alle aanwezigen in de com- hadden gesteld. de heer Koops met echtgenooto ihters, per auto afgehaald van huis, veerd waren, werd hij onder een van levend groene slingers geleid ■et podium, waarna de kinderen der klasse een fraai meerstemmig wel- tlied den jubilaris toezongen, iet welkomstlied werd het eerst het gevoerd door den heer Meerburg, wijzer der school, dio in een korte er op wees, welk een groote =4 er van den heer Koops geduren- 25 jaren van zijn loopbaan is aan op leeraren, leerlingen cn pu- als sehrjiver in paedagogie schiedenis, als schrijver van cchooï- verschillende vakken, heeft de Koops een goeden naam gemaakt, •rwachting is spr,. dan ook naar het taalboek, door den jubilaris in" [king. terugblik werpend op de afgeloo- jaren ,zegt spr., dat de heer Koops .•oede chef voor allen is geweest en jpperbest hoofd voor do leerlingen, noamt den jubilaris aller vriend, hij met ieder en met iders huisge- seeleefde in vreugd en smart. Spr. dat zulks zoo moge blijven. Als Tan hulde bood spr. namens het aeel een fraaien armstoel aan, den I uitsprekend, dat er lusöchen hen beste samenwerking moge hlij- testaan. had nog een opdracht. Namens de irouwen der school bood hij den een fraai inktstel en een mand bloemen aan. sma voerde de lieer A. Brink, voorz. ader-commissie, het woord. Spreker dat hem was opgedragen den ju- is een warm woord van hulde te jeu, omdat do ouders hem hebben liefhebben, omdat hij zorgde voor kinderen. Spr. uitte zijn waardee- voor het vele werk, dat de heer verricht had in al die jaren en den jubilaris vervolgens de liier- vermelde cadeaux aan, welke op *t «1 waren uitgestald. eindigde dan met den wensch, dat kn jubilaris gegeven moge zijn nog jaren in het belang van ouders en rai te mogen werken. mevr. Koops en de heide dochters ■n door den heer Brink van harte iciteerd. w.n. burgemeester, mr. J. C. v. d. foegde bij deze ondubbelzinnige blij- jan belangstelling namens ouders, agen en personeel, de bewijzen van ^stelling der autoriteiten. voelt er behoefte aan, nu hij waar jalijk voor de laatste maal de gele ed heeft als wethouder van onderwijs dergelijk© officieele plechtigheid hij 'Wen, te zeggen, dat hij zoo ingeno- met het goede bezit van zoovele "reffelijke schoolhoofden die Leiden en onder deze neemt de jubilaris fen eerste plaats in. •ril tevens memoreeren, dat de ju- ook elk jaar een ijverige steun d gemeentebestuur is geweest bij de van den verjaardag van H.M. de Ngin. eindigt ten slotte met den wensch, Jtó onderwijs in Leiden nog lang de jon van zijn arbeid moge dragen. w namens de schoolopzieners wordt Koops gecomplimenteerd door wr K. Brants, inspecteur bij het - Onderwijs. Deze spr. huldigt den aris voor wat hij deed in Leiden, 1 vooral ook voor hetgeen hij deed in belang des lands als opleider der on- fWerskweekelittgen. "Bens de plaatselijke schoolcommis- wordt do heer Koops gecomplimen- 1 door den heer T. S. Goslinga, die in lubilaris niet alleen ziet het jubilee- schoolhoofd, doch ook hot ijverig 31 den vice-voorz. der commissie. De heer J. van Hamel releveert de ge schiedenis van de benoeming van den heer Ivoops, di, nummer 4 was op de voor dracht van B. en IV., na verschillende stemmingen benoemd werd tot hoofd der school aan de Mare. Spr. vereenigt zich ten volle met het geen door de vorige sprekers is gezegd en hoopt, dat de jubilaris nog tal van jaren in goede gezondheid zijn taak moge ver-, vullen. De heer Van Slooten, directeur der Kweekschool, huldigt den heer Kcops voor al hetgeen hij als paedagogisch lceraar in do vakken ouderwijs en opvoe ding voor de kweekschool heeft gedaan. De heer W. Koops, hierna het woord verkrijgend, zegt, dat het hom een innige behoefte is eenigo eenvoudige woorden van dank te spreken, om allen te danken dat zij hier hebben willen koraen, om de zen dag voor een onvergetelijken te ma ken voor hem en de zijnen. Spr. wil zich bepalen tot enkele' woorden van dank voor zooveel blijken van belangstelling, waar deering en liefde. Spr. dankt hierna allen afzonderlijk voor de hem gebrachte hul de en het personeel en de ouders spe ciaal voor de prachtige cadeaux, welke hem echter vooral door het geven stem men tot grooto dankbaarheid. Ook de leerlingen dankt spr. voor de liefde en dankbaarheid, hem betoond. Tenslotte dankt de heer Koops allen, die het woord gevoerd hebben, benevens de beide aanwezige werkvrouwen voor hun belangstelling, mede namens zijn echtgenooto en kinderen en spreker ein digt met den wensch, dat hij nog lange jaren in het 'belang der Leidsche jeugd -werkzaam moge zijn. Hierna werd een fraai feestlied gezon gen, waarna de ouders gelegenheid had den den jubilaris te complimenteeren, ter wijl de kinderen onthaald weiden op versnaperingen. Nationaal concours voor zang en muziek. In de 3de afdeeling Gemengd Koor tra den op: 1. „Valkenburgseh Zangkoor", Dir. .1. Smittcnaar, 2". Chr. Zangver. „Hozanna", Reeuwijk, Dir. J. Romeijn, 3. Chr. Zangv. ..Hosanna in Excelsis", Haarlemmermeer, Dir. J. Hulsbos, 4. „Eendracht" Noorden, Dir. R. Koren Jr., 5. Chr. Gem. Koor „Het Sypekoor", N. LoosJrecht. Dir. G. Berend- sen, G. Chr. Gem. Koor „Zingt den Heer", Wassenaar, Dir. J. Smittenaar, 7. Christ.. Zangv. „Zingt den Heer", Zwammerdam, Dir. J. van Beek. Verplicht nummer was hier „Van den Mei", getoonzet door Brn. Diamant, terwijl als keuze nummer werd gezongen door 1 „DV hart is in uw oogen", van II. den Her tog; door 2 Psalm 95 van J. de Puy; door 3 „Levenslust" van Th. van Zutpheti; door 4 „Lentenacht" van P. Zanen; door 5 .JDes morgens", van P. Zijderlaan; door G „Slaap Zacht", van Jac. Bonset; door 7 „Het lied der Natuur", van Jacób Hamel. Eet verplichte nummer was weer voor enkele Directeuren een bron van groote misvatting; kostelijke bemerkingen vallen neer te pennen over het om hals brengen van tekst en harmonie, waarbij geen spra ke kan zijn van ongelukjes of zenuwachtig heid va-n het koor, doch de eenige schuld ii de grooto oppervlakkigheid, waarmede oj het schoonc in deze compositie de dompe: wordt, gezet. Men vraagt zieli af, of het ook niet gewenscht is ook de Directeuren eerst aan een onderzoek te onderwerpen cn hun kunnen te „priifen". Laat ons niet boos worden, doch in overweging geven de Jury ock het recht te geven een stuk af te bel( len, opdat het scheuren van trommelvlie zen worde voorkomen. Minstens is noodig dat een concours worde ingericht naar dere regelen. Uitslag 3e afd. Gemend Koor: le prij3 Wassenaar „Zingt den Heer" met 52G pun ten; 2e prijs „Hosanna", Haarlemmermeer met 451 punten; 2c prijs „Sypekoor", N. Loosdrocht met 427 punten; 3e prijs „Val- kenburg's Zangkoor" met 389 punten; 3e prijs Zwammerdam „Zingt den Heer" met 368 punten; 3e pijs Noorden „Eendracht", met 363 punten. Vervolgens kwam do 2de afdeeling, Ge niengd Koor, waarin optraden: 1. „Een dracht maakt Macht", Zwammerdam, Di recteur P. Verkleij met vrij nummer „Het Meilief' van M. Hauptman; 2. „Zang ver edelt", te De Bildt, Dir. J. Tuytjens, met vrij nummer „Mei Symphonic" van J. Markuil; 3. „Amstel's Zangkoor", Uithoorn. Dir. H. Huisman, vrij nummer „Een lied van een meisje en een schipper" van H. den Hertog; en 4. „Nut en Genoegen", N.-Am stel, Dir. A. Tiggers, met vrij nummer „Lentevoorgevoel", van Mendelssohn. Hier was als verplicht nummer voorgeschreven „Bij de Kribbe" van B. Diamant. Dit ver plicht nummer is een juweeltje van een voud en geeft gelegenheid om de goede zangkwaliteiten van het koor te doen uit komen. Inderdaad gaf deze afdecling groo te reden tot tevredenheid qua uitvoering van het verplicht nummer, waar in de eer ste maten eenige voetangels en klemmen Is gen, die van zuiver technischen aard waren en evenmin glansrijk werden over wonnen. Ook de vrije keuze stond hooger dan in de voorafgaande afdeelingen. De uitslag van de Jury bracht de de bekroningen: De Bildt: „Zang veredelt", len prijs met 524 punten; N. Amstel „Nut en Genoegen" len prijs met 499 punten; Uithoorn „Am stel's Zangkoor", 2en prijs met 465 pun ten; Zwammerdam „Eendracht maakt Macht", 3en prijs met 412 punten. In do eerste afdeeling Gem. Koren traden op: Chr. Zangv. „Halleluja", Katwijk aan Zee, Directeur P. de Rook met vrij num mer „Het liedje van verlangen" van Alph, Yrancken en Chr. Zangv. „Debora" Oegst- geest met vrij nummer „Moed" van P. de Rook. Het verplicht nummer was hier „O Gul den Hoofd", woorden van Gezelle, muziek van Jac. Bonset. Een compositie vol klank en kleur, en lust voor de ooren, een knap stuk technisch werk, dat verdient in bree der kringen te worden dienstbaar gemaakt r..m fie veredeling van den Koorzang. Den Directeuren bevelen wij dit koor ten zeer ste aan. Zang van goede kwaliteit gaf Di recteur de Rook, die van beide vereenigin- gen de bezielende leiding heeft. Het Kat- wijk's koor beschikt over beter stemmen- materiaal als Oegstgecst, doch dit laatste koor heeft weer voor dat het. ensemble ons beter toeklonlc. De Jury kende de prijzen als volgt toe: le prijs Halleluja, Katwijk aan Zee met 532 punten; Chr. Zangv. „Debora", Oegst- geest, 2en prijs met 412 punten. In de nu volgende afdeeling Uitmuntend heid trad in het strijdperk de Chr. Zangv. „Zanglust" van Leidschendam, Directeur A. Teljeur Jr., die te zingen had liet door Bern. Diamant getoonzette verplicht num mer „Vertrouwen", voor deze afdeeling een nummer dat hoogo eischen stelt, die door Zanglust. glansrijk werden overwonnen, doch waarbij de opmerking dat dc sopranen niet te veel opdrijven, daar dit schaadt aan het klankschoon. Als vrij nummer werd ge zongen „Aan de Toonkunst" van E. Erdel- mann. dat zeer behaagde wat betreft de opvatting. Zanglust behaalde met 444 pun ten den 2den prijs. Nu gaan wij over tot de afdecling solis ten voor blaasinstrumenten, 3e afdeeling: Chr. v. Beekum, Den Haag, clarinet, La- Tyrolienne van Leon Chic; S. P. Beets, Den -Haag, Bugle, met „Auf der Bergen isl's zo sehön." van L. PchL; J. Gregoor, trom bone, Den Haag, met „Introductions" L. Langlois; P Wit, trombone, Spaarndam, et „Grand chir varié", van L. Langlois. De stukken schenen ons over het alge meen veel te lang toe en boeiden niet ge noeg de aandacht om de stilte onder dc tal rijke bezoekers te bewaren. Wat zijn er toch goecle krachten onder de dilettanten- blakers en hoe weinig wordt geapprecieerd dc groote lust en studieijver om het zoover te brengen! 't Was dan ook van de con- coursgevende Ycreenigïng een zeer te loven gedachte dezen amateurs gelegenheid te geven hun krachten in het strijdperk te meten in een vredigen strijd. De uitslag volgt hier: v. Beekum 3e prijs met 32 stemmen, S. Beets, 3e prijs met al- gemcene stemmen; J. Gregoor, 3e prijs met 32 stemmen; P. Wit, le prijs met alge- eene stemmen. In de 2de afdeeling blaasinstrumenten traden op J. Toonen, Den Haag. cornet Piston, met „Non G Ver" van Mattei. en A. Milikan, den Haag, clarinet, met „Con- certine" van C. Friedemann. Beide num mers werden correct gespeeld cn storingen 'an beteckenis niet gehoord. Zij werden als volgt bekroond: A. Milikan, 2e prijs met al gemeen e stemmen; J. Toonen 3e prijs met algemeeno stemmen. In de eerste afdeeling trad de lieer' G. Pe-nnings van Den Haag op met de solo .Elegie" van C. Lorenz voof Waldhoorn. Dit instrument, schoon zoowel van bouw van toon, bracht ons de Elegie in ge- kuisehte voordracht en muzikaal opvatten. De 2e priis behaald met 32 stemmen was dan ook welverdiend. In dé afdeeling Uitmuntendheid kwam uit J. Rem van Wormer met Bariton, een koperinstrument van fraaie klank, dat be speeld werd door den hoogst kundigen ba- ritonist, die de „14m Fantaisie Varié" van J. G'hrisfcopho ten gehoore bracht op waar lijk voortreffelijke wijze. Hem word een 2e prijs toegekend met algemcene stemmen. Ten slotte kwam de 2e afdeeling kwar tetten voor blaasinstrumenten voor le en 2e Piston, Hoorn en Bariton de heeren A. Toone. Plateel, Groen en Miggets, allen Den Haag, met „Extrait uit Larlisienne" van Bizet, wat keurig in toon gehouden en technisch af in hooge mate bekoorde. De goede spelkwaliteiten kwamen mooi tot reclit en gaven een keurig nummer. De 3de prijs, met algemcene stemmen, was een wel verdiende belooning. Nog trad in dc 3de afdeeling blaasinstru menten het kwartet Kunst na Strijd", den Haag, op met als leider A. Wemelink En- tink en bestaande uit J. Toonen, Piston, S. Beets, Bugle, G. Pen-nines. Corno en J. Gregoor, trombone, Gespeeld werd het schoone „Frière du 3m Acte de l'Opera Charle II" van Halevy, een fijn getoonzet en prima gespeeld nummer, wat met 32 stemmen den 3den prijs kon verwerven. Hiermede was de tweede dag van den zoo uitgebreiden wedstrijd ten einde en tra den de mannen van de R. K. Muziekveree- niging „Perosi" in den muziektempel om onder leiding van den heer Jac. Kroon een uit elf nummers bestaand programma, der eoncoursgevende vereeniging welwillend aangeboden, ten gehoore te brengen. We moeten eerlijk bekennen dat Perosi, waarvan wij vroeger reeds enkele verslagen publiceerden, een flinke schrede is vooruit gegaan wat aangaat kleur en klank. Het publiek was zeer dankbaar voor het genotene en namens het Uitvoerend Comité werd Perosi dank gebracht voor de aan bieding van dit concert. Zaterdag. Wij volstaan voor vandaag met enkele mededeelingen. Een eersten prijs in de 4de afdeeling voor blaasinstrumenten verwierf de heer F. van Hees, lid van „Perosi". te Leiden; een derden prijs J. Teske. In de 3de afdeeling voor blaasinstru menten verwierf een eersten prijs G. t< Wiel, uit Warmond. In de afdeeling kwartelten verwierven de heeren G. v. Kerkhoff, Constant Ma- chen, Waldhoorn en G. te Wiel, allen te Warmond, den eersten prijs. Tentoonstelling. In den R.-K. Volsbond is wij deel den het reeds eerder mede een commis sie gevormd, die een tentoonstelling zal organiseeren, tegen 1 Juli,( van een goed koop èn mooi èn hygiënisch huiselijk in terieur: huiskamer, slaapkamer, keuken. De heeren dr. Koert en dr. Horst heb ben nu hun medewerking toegezegd. Deze tentoonstelling belooft heel aar dig ec leerzaam, te worden. Het vaarwater in Leiden. Een fraai staaltje van den toestand waarin het vaarwater in de stad verkeert is gistermiddag weer eens geleverd. Als normale diepte van het water is voor Lei den aangegeven 2 Meter, doch zulks zal hier en daar wel eens mank gaan. Bleef er ecnigen tijd geleden onder de brug tusschen Hoogewoerd en Breeslraat een schuit aan den grond zitten, gister middag te even half zes was zulks het geval bij de Haagwcg-brug. De 300 ton metende rijnaak Wilhelmina uit Millin- gen, geladen met steenkool, bestemd voor de Gebrs. Huy aan den Haagweg, liep, terwijl de brug open stond, aan den grond. Het bleek dat de diepte van het water aan den cenen kant ruim 2 Meter, aan den anderen kant van dezelfde door gang 1.75 Meter bedroeg. Gevolg natuur lijk, een belangrijke stagnatie van het verkeer. De stoomtram, automobielen, rij tuigen, fietsen en voetgangers niet het minste ondervonden de gevolgen ervan. Veel van het rollend materieel koos den overgangsweg aan Wouterenbrug om uit of in de stad te komen. Voetgangers en fietsers spoedden zich naar het pontveer, dal tegenover de Groenhovenslraat wordt geëxploiteerd. Nog nimmer heeft de pont zulke goede zaken gemaakt. Het verkeer was intusschen omstreeks een uur gestremd. De rijnaak was inmid dels vlot gebracht cn naast de Ambachts school gemeerd. Heden werd een gedeelte der kolen over geladen in kleinere schuiten, waarna het schip naar de losplaats gebracht werd in het Galgenwater. loopen. De afsluitboom en van die lialto waren op tijd neergelaten, doch juist, toen de trein in volle vaart kwam aange- stoomd, kwam een personen auto op den Sloterweg aanrijden. In dio auto zaten heer W. C. Tiel, eerste luitenant bij den motordienst uit Haarlem, die den auto bestuurde, in gezelschap van een anderen luitenant met diens echtgenootö en een milicien-motorrijder. Waarschijnlijk was de bestuurder niet met den toestand ter plaatse hekend, want hij reed in volle vaart de spoor-- wegboomen in splinters, waardoor de auto tusschen den paeseerenden trein raakte. Dank zij de oplettendheid van den machinist, werd met groote kracht ge remd en de trein onmiddellijk tot stil stand gebracht. De auto werd geheel ver nield, terwijl de inzittenden met den schrik vrij kwamen. Na een halfuur op- ruimingswork was de haan weer vrij. Eenigen tijd geleden heeft de kwestie van het vaarwater le Leiden een punt van bespreking uitgemaakt in de vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken De commissie van onderzoek heeft, naar we meenen, hierover nog geen rapport uitgebracht. Dit kleine bewijs van den onhoudbaren toestand van Leiden's vaarwater, een schip met 2 M. diepgang aan den grond, moge eveneens een plaatsje vinden in be doeld rapport. Er mag wel eens een einde komen aan dien toestand! Naar wij vernemen, zal do bedevaart naar „St. Jeroen" te Noordwijk vanwege den R.-K. Volksbond worden gehouden op Zondag 1 Juli a.s. In de gisteravond gehouden bestuurs vergadering van de afdeeling Leiden en omstreken der Nederlandlsche, Reis-Ver- eenigiug werden de functies als volgt verdeeld: J. F. Hardeweg, lste voorzitter; P. M .Enserinck, 2de voorzitter, Job. A. Mooy Gzn,. lste secretaris, K. Kramer, 2de secretaris, P. C. Susan, lste penning meester, W. G. Hemerik, 2de penning meester, T. F. Vlieland Jr., commissaris. Plannen werden beraamd om het 12 XA jarig bestaan der afd. op 10 Juli a.s. feestelijk le herdenken. Daartoe zal op Zondag 8 Juli een boottocht worden ge organiseerd per salonboot „Volharding VII" naar Schijhoï, waar onder des kundige leiding de inrichtingen en vlieg tuigen zullen worden bezichtigd, terwijl gelegenheid bestaat vliegtochtjes te ma ken. Verder zal op den feestdag, 10 Juli, des middags van 3 tot 5 uur, een receptie worden gehouden in de bovenzaal van „De Harmonie",terwijl des avonds een feestavond wordt gehouden in ,,'t Post hof". Het bekende strijk-enscrable „Sap pho" heeft haar welwillende medewer king toegezegd, zoowel voor den boottocht als voor den feestavond. De verdere uit werking der plannen kunnen de leden vinden in „Reizen en Trekken", het or gaan der Nederlandsche Reisvereenl- £ing. Op den Haagweg zijn gisteren drie zwervers aangehouden, van wie één, een minderjarige, naar zijn woonplaats Utrecht is getransporteerd. Spelende op de Oude Vest aan den wa terkant viel een jongen op een daar liggen de schuit, waarbij hij eenige bïesureh be kwam, die in het Acad. Ziekenhuis wer den verbonden. Op den hoek Hoogewoerd—Kraaier- straat is gistermiddag een juffrouw aan gereden door een auto. Zij bezeerde zich nog al ernstig en haar japon was deer lijk gehavend. Van cc-n melkwagen liep gisteravond op den Siationsweg een wiel van de as af. De melkkannen moesten worden over geladen. Vanmorgen had een ongeval plaats op den hoek VrouwensleegHaarlemmer straat. Een siagersbediende van de fir ma M. kwam dc Vrouwenstecg uit, toen juist een auto passeerde. De jongen ge raakte onder den auto en bekwam eenige ontvellingen aan de heenen; het liep dus betrekkelijk nogal goed af. LEIDEN: Geslaagd voor het candi- daate-examen rechten mej. W. H. van der Slooten (Den Haag) en de heeren H. van Manen (Scheveniugen) en G. E Langemeijer (Den Haag); voor het doc toraal examen rechten de heer C. Thomas (Leiden); voor het voorbereidend examen Ned.-Ind, administ?. dienst de heeren E. Eisenga v. d. Kam en J. B. Sartorius (beiden Leiden). Geslaagd voor het doctoraal examen Ned.-Indisch recht de heeren Mrs. R. M. Koesnon Tjitro Wardhojo (Proholingo) en J. F. M. Eskens (Den Haag). Laaïs'ïa ÈSepiciiiesm Botsing van irein en auto. Gisteravond is nabij de spoorweghalt' Slolerdijk, in de Haarlemmermeer, auto-onseluk gebeurd, dat goed is af; MARKTBERICHTEN, LEIDEN, 15 Juni. Veiling. Bloemkool 1/12 17, Bloemkool II 9II, Salade 36, Wortelen 1217, Komkommers 714, Selderie 34, Rabaiibor 0,601,20 alles per 100; Peulen 6682, Postelein 914, Spinazie 1218; Aardbeien 88112 per 100 Kg. 16 Juni. Boter. De prijzen van boter op de beden gehouden markt waren als volgt: prima fbrieksbotcr controle 1,65, prima boe renioler 1-701.80, goede boerenboler 1,50 1-65 per Kg. Aangevoerd 6/3, 7/6, 119/8 en 15/16 vaten, wegende 3005 Kg. Handel gcod- Eieren. Totale aanvoer S781 siuks. Do prijzen weren: Kipeieren 5.506-40, cn Een deneieren 5,60G.25 per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt van 1117 Juni. Lange cn Korte Turf geen aanvoer. Prijs Lange Turf 10 -11 en Korlo Turf 9,50—10.50 per 1000. ZOETERWOUDE, 13 Juni. Veiiing Zerp en Vlijt. Aangevoerd I2Q8 kipeicren prijs 5.50 en 95 Eendeieren 6,50—6,75 por 100 stuks. ALPKEN AAN DEN RIJN, 15 Juni. Veiling Per 100 Kg.: Spinzie 20.2021.60, Peulen 44—48, Postelein 13—17,; Per 100 bos: Radijs 0,801,50, Rabarber 2.903.10, Peen 1620; Per 100 stuks: Kropsla I 3.60 5.20, Kropsla II 1.802.Komkommers 14, Komkommers II 1213, Bloemkool I 2033, Bloemkool II 1521, Bloemkool III 15; Per 100 pond: Aardbeien 6774. ROELOFARENDSVEEN, 16 Juni. Veiling. Sla 3,per 100 krop; Bloemkool 1011 rent Aardbeien 1217 cen-t per doosje; PeiPji 4,103.40, Peulen II 3.30, Peulen 1 4/-10 4,30; Doperwten 4,905, Doorsneeprijs van ló Juni met aftrok van veilingkosten: Peulen 3,19. Peulen II 3,08, Peulen I f 3.96. TER AAR, 14 Juni. Veiling R. K. Tuindeis- veroen. „St. Phccns" Peulen 3-52. Aanvoer 370 zakken peulen. Veiling R. K. Tuindersvcreen. Gcd zij ir.et Ons. Peulen 3.403,60, aanvoer 209 zakken peulen. Weekagenda's en enkele verslapen kun nen wij wegens gebrek aan plaatsruimte vandaag nit opnemen. Advertentiëfi Bij deze brengen wij onzen hartelijken dank aan allen, die hunne belangstelling toonden bij gelegenheid van ons 25-jarig Huwelijksfeest. J. BARENDSE, Echtgenoote en Kinderen. Alphen a/d. Rijn. 12044 Heden overleed plot seling tot onze diepe droefheid, te Roozen- daal (N.-Br.), onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, CGRM1.1 ütiRGMM VAN DE MP, geb. v. RUITEN, in den ouderdom van bijna 71 jaren. Namens de Familie: P. VAN DE KAMP. Sassenheim, 15 Juni '23. De H. Uitvaartdiensten worden gehouden Maan dag 18 Juni ten 9 uur voormiddag en daarna begrafenis te Roozen- daal. 12049 Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, te Chansche (België), in den ouder dom van 70 jaar, mijn zeer geliefde Vader NICOLfillS JOZEF CLOUX. Namens de Familie: JEAN CLOUX. Leiden, 15 Juni '23. Maandag 18 Juni zal f*j in de Mon Père Kerk een H. Mis worden opge- dragen tot zielerust voor g den dierbaren over- pa ledene. 12028 |j

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 7