SPAARFONDS MR B9DEMCULTVÜR - LEIDEN, SMiwsweq 13. VeïhüEfrS Safeloketten ïss brand» ars inb vrijen Klnis. i.e.sen y iKas geopend lederen werkdag van 10-1 en van 3-5 uur, des Zaterdags van SO-II1^ uur. naaf brand» en inbraak» 1 Maandagavond van 7-9 uur. Intrekking wijziging Drankwet. In oen brief aan den Voorzitter der Eer ste Kamer deelt de Minister van Justitie mede, dat krachtens machtiging van de Koningin het bij do Eerste Kamer aan hangige wetsontwerp tot wijziging der ar tikelen 1, 34, 39 en 50 der Drankwet wordi ingetrokken. Ncdsrl. fabrikaat bekroond. „N u t r i c i a". Bij gelegenheid van liet Zesde Latin- American Medical Congress te Havana is in het uitgebreide gebouwen-complex van een voormalig nonnenklooster uit de 10de eeuw, liggende in het centrum der oude stad een nationale en internationale ten toonstelling gehouden. Onder do vele producten van vreemden oorsprong is ook geëxposeerd geconden seerde melk uit Nederland. De Nutricia- fabriek te Zocterraeer is bekroond mei een gouden medaille. BILJARTEN. De Bengc! IDe Pool I Donderdagavond helt in het clublokaal van „De Bengel" de eerste ontmoeting plaats gehad tussehen De Bengel IDe Pool I. beide te Leiden. De uitslag is als volgt: pnt. brt. h.s. gem. W. Karstens (De Pool) 125 28 20 4.46 Anekkee (De Bengel) 81 28 10 2.89 A. Kulk 111 47 10 2.36 Goddijn 125 47 17 2.66 C. J. de Koning 125 43 24 2.97 Smit 112 43 12 2.60 J. Mayer 85 25 12 3.40 J. Beuk 125 25 27 5 B. de Roo 125 31 20 4.03 \V. C. de Wc 64 30 11 2.13 Totaal: De Pool 571 car. Totaal De Bengel 507 car, zoodat Do Pool 64 car. voorsprong heeft. Donder dag a.s. zal de tweede ontmoeting plaats hebben in het clublokaal van „De Pool". ZWEMMEN. Het zwemfeest der L. Z. C. Het programma voor het zwemfeest der L. Z. C., te houden op 15 Juli a.s. in de gemeentelijke zweminrichting aan den Hooge-Rijndijk, is weer verschenen. Het belooft weer een mooie dag voor de L aan tot heden.' Het programma bestaat uit 15 nummers. Zooals te doen gebruikelijk, zullen we het geheele programma niet publiceeren. Al leen willen we melden, dat er drie num mers op staan, geldig voor het kampioen schap van Nederland, t. w. schoolslag- zwemmen over 200 Meter, voor dames en heeren, en popduiken (gekleed) voor da mes en heeren. "We herinneren er tevens aan, dat de L. Z. C.-beker zal worden verzwommen Behalve een tweetal waterpolo-wedstrij- den, door mededinging van de Schwim- verein „Sanilas" '06 uit Rheidt, interna tionaal gemaakt, is het programma nog aantrekkelijker gemaakt door het slot nummer, n.l. Dobbervisschen voor dames en heeren, leden en adspirantleden der L. Toegangskaarten tot het zwemfeest zijn vanaf 2 Juli bij voorverkoop en op den wedstrijddag aan het bureau der Zwem inrichting verkrijgbaar a f 1.per per soon. WATERPGLO. ;^r - Wedstrijden uitgesteld. Het programma voor de competitie wedstrijden van a.s. Zondag (dus ook de wedstrijd L. Z. C. IY II, die hedenavond was vastgesteld) is uitgesteld vanwege het oncrunstige weer. Land» qiï Tuinbouw Verslag Rijksserum-lnrichting. Van de Rijksserum-inrichting to Rotter dam is het verslag verschenen over de ja ren 1918—1919—1920 en 1921. Over het laatste jaar vooral willen we iets vermel den. Het aantal dieren, dat met de verzon den sera en entstoffen werd behandeld, bedroeg volgens berekening 854.000 (paar den, koeien, varkens, schapen, hoenders e. a.) Er werd aan 387 veeartsen 8.785 Kg. vlekziekteserum en 230 Kg. vlekziektecui- tnnr verzonden. De resultaten waren, zoo wel bij preventieve als bij curatieve aan wending, onverdeeld gunstig. Ongeveer 602 Kg. borstziekte-serum is aangevraagd door 197 veeartsen. In het algemeen waren in die gevallen, waarin alleen borstziekte voorkwam, de resultaten bij preventieve (voorbehoedende) aanwending en curatief in het beginstadium der ziekte, zeer gun stig. Door enkele veeartsen werd opge merkt, dat wanneer preventief ingespoten varkens na enkele weken toch werden aan getast, het verloop der ziekte veel lichter was dan bij niet behandelde. Waar borst ziekte te zamen voorkwam met varkens pest, werd alleen met een gecombineerde inspuiting der beide sera soms resultaat verkregen. Met het serum tegen de virus- varkenspest werden door enkele veeartsen gunstige resultaten verkregen, anderen noemden het afwisselend, terwijl er ook «eenigen waren, die meenden, dat de inspui tingen geen resultaat geven. De resulta- dividend over 1322 bedraagt Tl!2 °lo Vraagt Jaarverslagen. ten, verkregen met het serum tegen be smettelijke kalverdiarrhee, waren bij pre ventieve (voorbehoedende) behandeling uit stekend, bij curatieve aanwending (als de ziekte reeds was uitgebroken) over het al gemeen vc-ldocnde. Het serum tegen mond en klauwzeer, preventief bij jonge dieren aangewend, gaf gunstige resultaten. Milt vuurserum en miltvurenstof gaven goede resultaten van de serumbehandeling bij zieke kippen en eenden zeer voldoende, tei wijl de preventieve inenting in een groot- aantal gevallen de ziekte onmiddellijk tot staan bracht. Tegen het besmettelijk ver werpen bij merriën waren de aanwendin gen in het algemeen gunstig. Tegen goed aardige droes gaf do tijdige aanwending over het algemeen een goed resultaat, zoo wel preventief als curatief. Eén veearts be richtte: „Zeer goed, ik pas dit serum steeds preventief tce met verrassend resultaat; vroeg genoeg aangewend, is dikwijls één injectie (inspuiting) voldoende. Serum en entstof tegeu de kippenziekten van Klein werkten goed. Ter bestrijding van kaas en botergebreken werd ruim 33 Kg. reincultuur van melkzuurbacteriën, z.g. zuursel, verzenden. Aan 7471 aanvragers werd het middel 'ter bestrijding der muizen en rattenplaag ruim 3700 Kg. verzonden Op 'n andere plaats (bl. 18, betreffende het jaar 1918) lezen we, dat van de 1164 inge komen berichten de uitslag gunstig luidde in 834 gevallen, dus 72 pet. bij muizen al leen was dit cijfer 81 pet. bij ratten alleen 59 pet. Ook zieke organen en andere lichaam? deeïen, voorts faeces (uitwerpselen), urine enz. worden aan de serumïnrïchting ondei zocht; in 1921 kwamen 1529 zoodanige in zendingen in; van runderen, varkens, scha pen, geiten, konijnen, hazen, kippen cn an dere vogels; voorts 18 zendingen vleesch- waren, 1 zending veevoeder op miltvuur- kiemen (er wei-d echter niets gevonden). 121 Monsters water werden er onderzocht, waarvan 15 vcor de Gezondheidscommissie te Rotterdam en 2 vischwater. Yan de ove rige 104 xuonstcr9 werden er 24 goed- cn 80 afgekeurd. 4G3 Monsters ziektestoffen tot onderzoek op tubercelbacillen werden inge zonden; in 60 gevallen of 13 n0t. was hot werxeiijJi zoodanige bacillen gevonden. Melk werd onderzocht op ziektekiemen en deugdelijkheid, meestal werd ingezonden in verband met bestaande of vroegere uier aandoeningen; met de vraag of de melk weer voor de consumptie of voor de kaas makerij ongeschikt was. Soms had men zelf afwijkingen waarge nomen, dikwijls was echter de melk door den keuringsdienst afgekeurd. 106 dier in zendingen, bestaande uit 702 monsters, kwamen voor dat doel in. Hiervan bleken 52 monsters bij aankomst ongeschikt voor onderzoek, cmdat ze znnr waren; 80 mon sters vertoonden afwijkingen, duidende op een uierontsteking. Een 19-tal monsters bevatte veel vuil, en waren misschien mede om die reden door den keuringsdienst af gekeurd 7 me-lkzendingen, bestaande uit 31 monsters, waaronder 2 geitenmelk, wer den ingezonden wegens spoedig bederven. De oorzaak hiervan was een gevolg van on doelmatige behandeling, onvoldoende koe len, daar ze in het laboratorium bewaard, voldoend langen tijd goed bleef. Andere af wijkingen vertoonden deze monsters niet. Wegens het heersclien van kaa9gebreken kwamen 17 zendingen met 312 monsters in. Meestal kwam het kaasgebrek „los" voor. Enkele dier mc-nstcrs wezen op uiergebre ken, andere die sterk gistten, op bijzondere verontreiniging. C. B. l§ie|®2S2ifesi Stukkssi □Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Voorhout, Juni 1923. Mijnheer de Redacteur! Gelieve onderstaande regelen in Uw veelgelezen blad te plaatsen; bij voorbaat mijn dank. Doel van dit schrijven is, indien het in mijn vermogen ligt, de lezers van Uw blad te Voorhout, bekend te maken met, en hun, indien mogelijk, wat meer sym pathie bij te brengen voor een Vereeni- ging, welke alhier sinds een jaar bestaat, nJ. de R.-K. Voetbalver. V.F.C. Heeft de voetbalsport mij nooit kunnen bekoren, dan is de oorzaak biervan geweest mijne onbekendheid met het spel, maar na her haald aandringen om ook eens een kijkje te nemen op het veld, tijdens het spel, moet ik eerlijk bekennen, dat ik gewor den ben van afkammer tot bewonderaar. Zeer zeker is bet, dat er wel eens op een minder joviale wijze gespeeid is, maar, wat onze jongens betreft, kan ik gerust zeggen, dat ruw spel nooit, of bijna nooit voorkomt. Doch, er komt nog iets bij wat bij mij het vooroordeel tegen de voetbal sport heeft weggenomen, n.l. het vriend schappelijk bij elkander blijven op een veld, waar anders de jongens naar andere plaatsen trokken en daar in café's en bios copen bunne Zondagen doorbrachten. En wat mij inzonderheid getroffen beeft, is, dat de jongens, naast het spel, ook hun lijdende evenmensch niet willen vergeten; Postrekening 11601. Telephoon !€o„ 408. Beheer en taxatiën van landelijke eigendommen. Grond credseten. mij is n.l. ter oore gekomen dat op Zon dag 24 Juni een wedstrijd georganiseerd wordt, ten bate van de plaatselijke kas van „Herwonnen Levenskracht" Bravo V.F.C., gij zijt op den goeden weg, zulke wedstrijden zullen n tot zegen strekken, en dit zal voorzeker bij bet Voorhoutsclie publiek toegejuigd worden. Wij vertrou wen dan ook dat het getal van donateurs uwer verecniging met groote sprongen omhoog zal gaan. Ook vernam ik dat de Muziekvereen. „St. Cecilia" alhier, hare medewerking zal verleen en, wat ons niet verwondert, want van deze Vereen, was de liefdadigheidszin al overbekend, zoodat hierover do loftrompet overbodig is. Laten wij hopen dat dezo dag een succes zal wezen voor V.F.C. die, naar wij hopen, met mooi weer en veel supporters meer bekendheid zal geven aan haar spel, wat dan ook tevens een steun zal wezen voor de plaatselijke kas van H. L. K. Met vriendelijken dank voor de plaat sing, teeken ik Een bewonderaar der Sport. HET BE OfettBEWIMB BOSKOOP. Gemeenteraad. De openbare raads vergadering, welke was uitgeschreven tegen beden, is verdaagd tot Dinsdag 19 Juni a.s. des avonds om 7 uur. De bestaande agenda blijft gehandhaafd. Alleen wordt daaraan toegevoegd punt 13a „Voorstel van B. en W. om te besluiten tot aanvulling van de bestaande- overeenkomst i. z. water- levering met Hazerswóude". Toen de agenda voor de vergadering van 15 Juni werd vastgesteld, was ten aanzien van bet geschil i. z. waterlevering met Hazerswóude, nog geen overeenstem ming bereikt. Thans is een minnelijke schikking getroffen en dient met jipoed ter echter de heer J. van Gelderen, wethouder, tot a.s. Zaterdag buitenlands verblijft, kan een desbetreffend voorstel niet worden vastgesteld voor a.s. Maandag. 0EGSTGEEST. R. K. Tooneel-Vereen. „SL Lucas". Gisterenavond vergaderde bovengenoemde Tooncclclub in St. Willibrord. De voorzit ter, de heer Stof man, opende de vergade ring mot den Christelijken groet en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. WegenB afwezigheid van den secretaris werden er geen notulen voorgelezen, doch werd over de laatste uitvoering door den penning meester een financieel verslag uitgebracht, dat een ruim batig saldo aanwees. Hierna kwam aan de orde de vaststelling der sta tuten, die oen zeer prettig en aangenaam verloop bad, doch wegens de omvangrijk heid niet kon worden afgewerkt en tot later datum werd verdaagd. Vanwege het late uur sloot de voorzitter, onder dank zegging voor het genoten vertrouwen, de vergadering. *R0EL0 FAR ENDS VEEN. De veiling. Door den tuinder G. v. Leeuwen alhier werden heden de eerste Augurken ter veiling aangevoerd. VOORSCHOTEN. Inbraak. In den afgeloopen nacht werd ingebroken bij de familie Adolfs aan de Papelaan alhier. Voor zoover men heeft kunnen nagaan is niets ontvreemd. Aan de ach terzij do was getracht een ruit los te maken door do stopverf er uit te schappen, doch welke ruit blijkbaar onder de behandeling is verbrijzeld, wat eenig lawaai moet hebben veroorzaakt. Aan de voorzijde is men na de verwijdering van de raampen door 't raam binnen gekomen ZGETERWQUDE. Een mooie plechtigheid. Zondag heeft in do parochie Zuidbuurt een zeer mooie plechtigheid plaats gehad. Na een triduum, gegeven door den weleerw. pater Eusebius, is daar Zondag plechtig het H. Hart monument in den tuin bij de Kerk onthuld. In plechtige processie trok Zon dagavond na het Lof heel de parochie naar het H. Hart beeld.Daar luisterde o.a. het muziekgezelschap „Perosi" uit Lei den de plechtigheid op. 't Beeld 2.20 M. hoog is een pracht kunstwerk van do firma Maas te Haarlem. (Wij ontvingen tot onzen spijt niet eer der een verslag van deze mooie plechtig heid, en moeten heden volstaan met deze korte mededeeling. Red R.-K. Onderwijzers. Woensdagnamiddag te halfzes kwam de afd. Leiden en Omstreken van R.-K. Bijz. Onderwijzers in vergadering bijeen in „In den Vergulden Turk". De opkomst kon zeer goed genoemd worden. Onder de aanwezigen merkten we ^aradleeSera in het kapitaal! s OBzep ÊnstcEEing zijn neg I j lijdelijk ès papa verkrijgbaar» f beu stukken van f 25Ö- o.a. op den hoogeerw. heer Deken van Alphen, alsmede eenige zcereerw. H.H. Geestelijken en eerw. Zusters uit Leiden en omgeving. De geestelijke adviseur, verhinderd zijn de de vergadering bij te wonen, had een schrijven gezonden, waarin hij een warm en opwekkend beloog hield over het groote nut der retraite. Een krachtig applaus bewees, dat de vergadering de woorden van den zeer eerw. schrijver op hoogen prijs wist to stellen. De heer Paardekooper bracht vervol gens verslag uit over de alg. vergadering, gehouden op den derden Paaschdag te Haarlem. In verband met de aftreding van den heer Moerel, van Oudewater, kon de heer Paardekooper nog eens wijzen op de groote verdiensten van den afgetre den voorzitter. Do heer Verwey, van Noordwijk, de Fe deratievergadering besprekende, wees o.a. op het feit, dat de heer De Boer daar ge kozen werd als voorzitter der Federatie, na het aftreden van den heer Moerel. Hul de werd gebracht aan den afdeelingsvoor zitter, die thans de hoogste functie bekleedt in do R.-K. onderwijzersorganisaties van Nederland. Thans werd het woord ver leend aan den heer Van der Volkere uit Arasterdam die een lezing zou houden over „Vloeibare lucht" met proeven. De heer Van der Volkere bezit een buitenge woon talent om zijn toehoorders den go- heelen avond te boeien. Nu eens is aller aandacht ton hoogste gespannen en zijn aller blikken gevestigd op den handigen proefnemer, dan weer klinkt een spontaan gelach door do zaal. Een grooto verdienste js zeker ook, dat de aanschouwelijke proe ven met een zeer grooto gemakkelijkheid en eenvoudigheid werden toegelicht. Do toehoorders waren dan ook allen vol bewondering voor den man, die zoo ge makkelijk demonstreerde. Een overweldi gend applaus gaf aan hot einde uiting aan die gevoelens. Met den Christ, groet en een dank woord aan den causeur, werd deze verga dering gesloten. R.-K. Bond van Kouthev/erkers, Meubelmakers, Behangers, enz. van Houtbew., Meubelm. en Beh. zijn 7de jaarfeest met vaandclwijding. Do Voorz. do heer Rozier, opende deze feestviering met den Christ, groet en heette allo aan wezigen hartelijk welkom; in 't hijzonder den Weleerw. Adv., Kap. Groot en den Bondsvoorz., uit Utrecht, den heer de Groot Onder een hartelijke toespraak van den voorz. werd de Geest. Adv. geïnstal leerd. Hierna was het woord aan den voorz. van het Vaandelcomité, den heer Vuurpijl, terwijl daarna, vóór de vaandelwijding, de jongejuffr. Honsbeek een mooi gedicht voordroeg. De Eerw. Adv. wijdde nu het vaandel en sprak daarna over de beteeke- nis van deze zegening, St. Antonius voor stellend als patroon en voorbeeld van den Kalh. organisatieman. De Voorz. van het vaandel-comité droeg hierna het vaandel over aan de vereeni- ging, er aan herinnerend, hoe de voreeni- ging, na vele moeilijkheden te hebben over wonnen, nu een ledental van 60 heeft be reikt. Ei* werden hierna een paar mooie num mers gezongen door de jonge dame Hons beek, waarop door allen het Vaandellied. Do Bondsvoorz. uit Utrecht hield nu een rede, warin hij helder uiteenzette het nut der R.-K. organisatie. Door den voorz. werd den spreker na mens alle loden dank gebracht voor diens opwekkende woorden. Na de pauze volgdo het 2de gedeelte van den avond, wat gewijd was aan luim. De heer Helman (de heer v. Leeu wen was wegens ongesteldheid verhin derd) gaf een aantal voordrachten, die zeer in den smaak vielen. 't Was een mooie avond, leerzaam en amusant. Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken van Rijnland te Leiden vergadert op Donderdag 21 Juni des n.m. 2.30 uur in de bovenzaal der Sociëteit „Amicitia". Do agenda vermeldt: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Mededeelingen4. Bespreking Zakelijke Bedrijfsbelasting; 5. Adres aan Zijue Exc. den Minister van Waterstaat, inzake be middeling van het Hoofdbestuur der Pos terijen, Telegrafie en Telefonie bij ver koop van rijwielen aan aiöbtenaren; 6. Praeadvies van het Bureau op de motie in gezonden door de Kamer van Koophandel te Eindhoven; 7. Praeadvies van de afd. Kleinbedrijf inzake het verzoek om als donatrice tot de L. A. W. E. T. toe te treden; 8. Praeadvies van de Commissie voor het Handelsregister op het verzoek van het Bestuur der Reedersvereeniging; 9. Bespreking districtsbelangen; 10. Vast stelling Instructie Secretaris; 11. Vaststel ling Dienstreglement Ambtenaren; 12. Rondvraag. Nationaal Concours voor zang en muziek Donderdag. Van den middag kunnen wij onmogelijk Spaarfeankrente 4.2:5 Deposito I jaar wast 4,75 tyo 3 3.25 S 5.SO 0// jSsitieenisiijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP..- Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18. tel. 1225, is ZATERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f0.2O— f0.30 per pond. J. G. VAN DER LIP, Wcth., loco-Burgemoes (er. Leiden, 15 Juni 1923. Apotheken ere tot en met ZGndag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopeni zijn: H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Tel. 432. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Meuechheid is sleed* geopend, coch alleen vcor leden van dit Foods. TeBegyafsscfo fê?ees»teer»i©8tt volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 15 Juni 1923, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.768.7 Biarritz. Laagste Barometerst.: 747.1 Karlstadt. Verwachting tot den avond van 16 Juni: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide lijke wind, zwaarbewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen, iets warmer een gedetailleerd overzicht geven, om reden er den gansehen tijd tot ruim zeven 1 uur een afwisseling is geweest tussehen 1 kwartetzang, enkel- en dubbel. Harmonie ën Fanfaremuziek, Zangvereenigingen en Kinderkoren, die elk afzonderlijk te be spreken ondoenlijk is. We zullen dan ook volstaan met de prijsbekroonden te ver melden en zoo daar aanleiding voor ia Oen bemerking er bij plaatsen. In de 3e afdeeling kwamen uit het Dub- belmanncnkwartet „Het Laakkwartier", directeur L. Beyersbergen van Henegouwen dat de 3o prijs verwierf met 390 punten. In de 2e afd. Mannenkwartetten (enkel) verwierf „Speranza" 's-Gravenzande den 2den prijs met 452 punten. In de 3de afd. Gemengde Dubbelkwartetten „Zsnglust", Den Haag, directeur J. Dijkstra, dat kra nig en hoogst beschaafd zong, en den Isten prijs verwieri met, 635 punten en „Oefe ning zij Ontwikkeling", Don Haag, direc teur L. v. B. v. Henegouwen, dat den Iston priis behaalde met 493 punten. Hierna trad op de Zangvereeniging „St. Mathias" van Warmond, die ons bizon der trof door haar schoon gezongen „Viool tjes", vrijnummer. Daar deze Zangv. op trad in plaats van heden, als hare afdee ling aan de beurt is, kan van den uitslag nog niets vermeld worden. Om redenen van vertrek gingen nu op het podiuum in do 3e afdeeling Kinder koren „Cantabile" van Rotterdam met 12o' kinderen en Meisjeskoor „Oefening en Stichting" Woerden. Bei-den gaven zeer schoone zang te genieten en verwierven" dan ook beide een eersten priis met rosy, 506 en 521 punten. In de 4e afdeeling Fanfare kreeg ..Kunst na Arbeid" van Nieuwerbrug den len prijs met 527 punten en „Warmond's Fanfare", Warmond, den 2den prijs met 432 pun ten. In de 3de afdeeling Fanfare kreeg „Eu- phenia" van Bergen op Zoom den 3den priis met 397 punten, het Leidsch Poli-- tiemuziekkorps den 2den priis niet 456 pun ten, het Chr. Muz. Gez. „Polybvmnia" uit Leiden den 2d en prijs met 481 punten. Van beide laatsten is Directeur M. Ivou- prie. In de tweede afdeeling Fanfare traden- op „Onderling Genoegen" van R ij p w e- toring, Directeur M. Boldcrdijk, en ..Arti et Religioni" te Alphen a. d. Rijn, Dir. W, Smolders. Beiden werd een 2cle prijs toegekend met resp. 451 en 44f /uil- ten. Ten slotte kwam de afdeeling Superieur, die de Chr. Zangv. „Oefening en Stichting" in het strijdperk deed treden niet verplicht nummer In Zomernacht van B. Diamant, terwijl als vrij nummer werrl gezongen „Do- mine salvam fac" van A. Giesen. Den Di recteur IT. van Rhëenen ons compliment voor zijn kranige leiding en prachtige op vatting in beide nummers. De jury dadelijk recht doende verleende dan ook den 2den prijs met 488 punten. Deze eerste dag is \'oor de Verecniging di® dit concours organiseert een groot succes. Do Jury deelde ons mode dat in de ?de afdeeling Fanfare door „Euphonia" van Bergen op Zoom de 3e prijs is geweigerd. De avond werd besloten met een concert op den Burcht, aangeboden door do Muziek verecniging „Workman's Wilskracht" ta Leiden, Directeur J. Noordanus, die een keurig verzorgd programma ten gehoor# bracht. V r ij tl a g. O, schoone Burcht, wat hadt ge van daag een meer aangenaam aanzienEenig zongespeel door uwe breed e takken gaf liefelijke vreugde aan het historisch plek je, waar in vroeger eeuwen do mins tree- len him liefdeliederen zongen voor d® schoone burchtvrouwen en waar het zoet gekweel der vogelen zich zoo aangenaam deed hooren en nu we zitten te luiste-

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2