1.1.1 Limsnades Wijziging van de ferensenbeiasting. Ontwerp in voorbereiding. Naar de „Resb." verneemt, is men aan het departement van financiën dezer da gen gereed gekomen met een ontwerp tot wijziging van de forensenbelasting. Aan do reeds jaren lang geopperde bezwaren wordt in dit nieuwe ontwerp voor een belangrijk gedeelte tegemoet gekomeu. Het ontwerp is reeds aan den minister raad verzonden. Hei regeeringsjubüeum van de Koningin. Voor de Ridders in de Militaire Willemsorde. Een inwoner van Den Haag, die onbe kend wenscht te blijven, heeft aan den algemecnen voorzitter van den Bond van Ridders in de Militaire Willemsorde te kennen gegeven, dat hij, ter gelegenheid van het regeeringsjubüeum van de Ko ningin, den ridders dier orde, alsmede hun weduwen, meer in het bijzonder hun, die in behoeftige omstandigheden verkee- ren, of te lijdon hebben van een langdu rige werkloosheid, een geschenk wil aan bieden. „H erwonnen Levenskracht". Een congres. „Herwonnen Levenskracht" herdenkt het IC-jarig bestaan der Vereeniging met eon congres, dat op 7 en 8 Juli a.s. zal plaats hebben in het Jaarbeursgebouw te Utrecht De waarborg van Goud- en Zilverwerken, Voor de goud- en zilverindustrie hier te lande geldt nog steeds de oude wet van 1852. Volgens deze wet kunnen alleen in Ne derland vervaardigde gouden voorwerpen met het gewaarborgde teeken worden ge stempeld, terwijl artikelen van buiten- landseh fabrikaat, ook indien zij van goed gehalte zijn, volgens den letter dier oude wet niet gewaarborgd kunnen worden ge stempeld. De hoogere ambtenaren hebben ecliter reeds spoedig ingezien dat het onbillijk zou zijn en niet in het belang van het pu bliek, de stempeling te doen geschieden als door de wet van 1852 wordt aangege ven. Gedurende ongeveer 70 jaren werden oogluikend op alle kantoren van waarborg ook buitenlandsche goederen gewaarborgd gestempeld, indien zij van vastgestelde ge halten waren en gemerkt met het meester- teeken van den inspecteur. Tegen het einde van 1920 werd op het Amsterdamsche kan toor van waarborg plotseling gebroken met deze usance en werd de stempeling toegepast volgens den letter der zoo ver ouderde wet van 1852. Het Nederlandseho publiek, sinds tien tallen van jaren gewend uitsluitend gou den voorwerpen to koopen, voorzien van gewaarborgde teekens, weigerde echter ar tikelen te koopen, waarop andere ongc- waarfcergde teekens voorkwamen. Daar door kwamen de grossiers in een uiterst moeilijke positie. Zij trachtten de moeilijkheden te ontko men door hun goederen to doen stempelen, door bemiddeling van bevriende fabrikan ten in andere plaateen. Ook dit is echter sinds eenige dagen onmogelijk geworden, zoodat hun toestand op het oogenblik moeilijker is dan ooit te vorsm Wel is waar werd den minister kort ge leden een ontwerp van wet aangeboden, goedgekeurd door alle greepen van vakge- nooten. Daar men echter bij ondervinding weet, dat het geruimen tijd duurt voordat een wet bij aanneming in werking wordt gesteld, kannen de grossiers de eventueel© toepassing dezer nieuwe wet niet afwach ten. Het voortduren van den thans be- Btaanden toestand zou 't ontslaan van per soneel en het sluiten van zaken ten gevol ge hebben. Een groot aantal Amsterdamsche gros siers in goud en zilverwerken is nu, naar we in enkele bladen lezen, bij wijze van pro test Maandagochtend gezamenlijk naar het kantoor van waarborg te Amsterdam ge gaan, ten einde hun boven uiteengezeite grieven kenbaar te maken. Zij ©rongen er op aan dat de wet van 1852 wederom zal worden toegepast zooals zulks geschiedde voor 1920, totdat een nieuwe met in wer king zal treden. Dit zou ook in het belang zijn van het publiek en de schatkist. Te vens zou een eindo komen aan bet toepas sen van de lowale middelen (valse.be keur- •toekens), wat in verband met de verscherp te stempelingsmaatrcgelen, den laats ten tijd meer dan vroeger voorkomt. R.-K. Bond van Gemeenteraadsleden. Naar het „Centrum" meldt, kan binnen eenige weken een rapport worden tege moet gezien omtrent de oprichting van en R.-K. Bond van Gemeenteraadsleden. Stille armen en Vincsniius. Eon mededeeling over de „stille ar men'', waarvoor te Rotterdam een afzon derlijke conferentie van den H. Vincen- lius werd opgericht eindigde met de me- dedeoling dat men rekende op den steun vooral van de beter gesitueerden, daar juist de stille armen, gaarne geholpen zullen worden door hen die van „betere afkeur:!'' zajnd.w.z. door standgenoten. In c-e „N. Tilfc. Crt." lezen we nu naar aanleiding van deze mededeeling: „Wij laten nu de Duitsclie import over de „betere" afkomst terzijde hot is zoo kv.aad niet bedoeld, al mag niet ver geten dat de bolero mensch niet wordt ge kweekt door afkomst maar door een be tere levensgedraging. Maar do overweging wijst op iels wat in al te veel conferenties van St. Vincen- tius beslist c-en nadeelig te kort moet hee- ten. De arbeiders ontbreken er. Toch zou den arbeiders-Vincentianen vaak zoo goed werk kunnen doen, omdat het voor de hand ligt, dat armen voortgekomen uit den arbeidersstand vaak het liefst»» door hun standgenooten zullen geholpen worden. Wij weten, dat er arfceidersconferenties zijn. Maar in een zoo bij uitstek chris- telijk-godsdienslige vereeniging, waarvan do stichter, Ozanam, die groote gees! en schitterende Katholiek welhaast staat Za- Cvera! verkrijgbaar. 1256 LET OP HANDELSMERK R.H.W. lig verklaard to worden, hooren alle stan den to zamen to zitten aan dezelfde tafel, om over do belangen der armen te be raadslagen." Zoo beschouwd is het ook de vraag of de „stille armen", een afzonderlijke con ferentie behoeven; pracüsch misschien theoretisch zeker niet. De Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank. Men bericht ons: De Rotterdamsche Handels- en Land bouwbank is bij acte d.d. 1923 ten over staan van notaris A. G. Mulie ontbonden SPORT BILJARTEN. ConcordiaPoel Cornb. Dinsdagavond heeft in het Clublocaal van „Concordia" de eerste ontmoeting plaats gehad tussehen een vijftal van „Con cordia" I en een vijftal van „De Pool II ÜI gcoomb., beide gevestigd te Leiden. Uitslagen: pnt. brt. h. b. gero. (Pool): N. de Wolf C6 69 7 0.96 (Concordia): Kui venhoven 300 69 6 1.45 J. H. Höll A. Kloots 62 66 6 0.95 100 66 9 1.52 J. W. C. do Go 69 60 7 1.15 Mooten 100 60 11 1.47 D. Klein 78 84 5 0.93 Verver 100 84 6 1.19 D. Boon 94 85 8 1.15 K. Hoppenbrouwer 100 85 7 1.17 Totaal: „Ccncordia 500 car. Totaal: „De Pool" 369 car., zoodat Con cordia 131 car. voorsprong heeft. Dinsdag a.s. zal de tweede ontmoeting plaats hebben in het Clublocaal van „De Pool". UIT Q^GEVIÜË FiiJNSBURG. Schoorsteen omgevallen. Gistermor gen is de 20 M. hooge schoorsteen van do conservenfabriek van Van der Vijver alhier omgevallen en in zijn geheele leng te op het ketelhuis terecht gekomen. Het dak hiervan is geheel ingestort. Voorzoo ver tot heden hekend kwamen geen on gelukken voor. VOORSCHOTEN. Jubileum. Het was gisteren 25 jaar geleden dat de heer L. H. Meyling Jr. in dienst trad bij de fa. J. M. van Kem pen en Zn. thans de N. V. Kon. Edel- metaalbedrijven alhier. Een tijdperk van gestadigen en onver- moeiden arbeid brak voor den heer Mey ling op 13 Juni 1898 aan. en met voldoe ning kan hij op den afgeloopen weg te rugzien. Als knaap in dienst getreden, heeft hij zich dcor zijn grooten ijver en zijn stre ven naar hooger, weten op te werken tot chef van de afdeeling administratie waarin hij is do rechte man op de rech te plaats. Bij monde van den heer J. M. van Kempen Jr. werden den jubilaris is zeer waardeerende woorden namens de Ven nootschap en de Directie te Voorschoten caöeaux aangeboden, terwijl het perso neel van kantoren en teekenkamer hem een drietal schilderijen offreerde verge zeld van een hartelijke toespraak van den procuratiehouder, den heer P. J. Bakker. De heer Meyling dankte voor de huldi ging zoo groot als hij niet had mogen verwachten. Des middags had ten huize van den heer Meyling, wiens naam ook in het openbare leven met eere genoemd kan worden, een druk bezochte receptie plaats, waarbij hij van verschillende zij den nog tal van gelukwenschen in ont vangst te nemen had. ACAËEEHIE-ÜSEUHfS LEIDEN. Geslaagd voor het candi- daats-examen rechten (nieuw academisch statuut) Mej. M. Martis te Leiden en de heeren S. G. Niekkiksjion te Pekalongan; F. H. C. van Wijclc te Waalwijk on J. D. Hecringa te Utrecht. Doe toraal-examen rechten de hoeren F. NieDdicker te Den Haag; J. E. Eilcrts de Haan te Den Haag. Voorbereidend Kerkelijk examen de heer H. C. J. Hoogendijk te Laren (N.-H.) STABSMIEUWS Maatschappij van Mederlandsche Letterkunde. De jaarvergadering van de Maatschap pij van Nederl. Letterkunde werd heden gehouden in de groote zaal van het ge bouw der Maatschappij 'tot Nut vau 't Algemeen. Zij werd geopend docr den voorzitter, dr. G. J. Boekenoogen, met eeno toe spraak, houdende o.a. mededeeling van de lotgevallen dor Maatschappij in het afgeloopen vereenigingsjaar. Aan de voordracht wordt het volgende onileend. Spr. herinnerde aan het feit dat do Leidsclie oud-hoogleeraar, dr. H. Oort en do kunsthistoricus dr. W. von Bode te Berlijn, thans lid der Maatschappij zijn gedurende 50 jaren. Hij herdacht daarna de in het afgeloopen jaar gestorven me deleden: J. H. L. van der Schaaff, prof. dr. A. E. J. Holwerda, do oud-hoog leeraren dr. P. J. Muller en dr. Is. van Dijk, dr. F. Buiterust Hcltema, de Utreehtschc archivaris mr. S. Muller Fzn., G. M. Kam, do stichter van het naar hem genoemde museum to Nijmegen en de ook aldaar gestorven Joh. A. Leo pold, jlu\ mr. Th. H. F. van Riemsdijk, en de heide oud-bestuursleden G. R. Bak huizen van den Brink en mr. Seerp Gra- laona. Van de buitenlandsche leden ont vielen aan de Maatschappij prof. Fred. Harrison te Lath, Pastoor Hugo Ver- riest en dr. Bnotley van Oxford. Vervolgens vond de spr. gelegenheid een en ander mede te deelen over de rij men waarin do volksmond de verschil lende leeftijden karakteriseert en de oude volksprenten die deze in beeld brengen, klimmende en nederdalende op een trap, met het kind onderaan en den mensch van 50 jaren op de hoogste trede, en ein digende met het graf. Achtereenvolgens werden de merkwaardigste der Neder- landsche prenten van dezeu aard bespro ken, te beginnen met de houtsnede van Gornelis Anthonisz. uit het midden der 16e eeuw, tot de nog in do 20ste eeuw verschenen voorstelling too. Gewezen werd op het verband dezer prenten met de Duitsclie, Fransche en Italiaansche; op do vergelijking met den wensch in de verschillende tijdperken van zijn leven met bepaalde dieren en op andere afbeel dingen die met deze prenten samenhan gen. In verband met deze voordracht waren in de zaal oen aantal zeldzame prenten van de „Trap der Ouderdom" uit de ver zameling van den voorzitter tentoonge steld. Aan de aanwezigen werd nog meer te zien gegeven, want behalve het vervolg der portretten van vroeger© leden der Maatschappij, die ten vorigen jare wer den vertoond, waren zij in de gelegenheid kennis te maken met eenige merkwaardi ge, eigenhandige teekeningen van Nic. Beets, ter illustratie van do Camera Ob- scura, welke de zoon van Hildebrandt, dr. A. Beets te Leiden, aan de bibliotheek der Maatschappij ten geschenke bood. Daarna werden een aantal verslagen uitgebracht van huishoudelijken aard en van de Gommissiën voor taal- en letter kunde, voor Geschied- en Ondheidkunde, voor Schoone Letteren e.a. Vervolgens had de bekendmaking plaats van den uitslag der stemming over de nieuwbenoemde gewone en buiten landsche leden. Btenoemd waren: Binnenlandsche Leden. 1. Mr. G. André de la Porte, hoog leeraar, Leiden. 2. Mr. L. J. 'van Apel doorn, hoogleeraar, Amsterdam. 3. Dr. J. G. Appeldoorn, hoogleeraar, Amsterdam. 4. Dr. J. G. van Drillen, te 's-Gravenhage 5. J. J. L. Duyvendak te Leiden. 6. Dr. G Engels te Rotterdam. 7. Mr. G. de Gaaij Fortman te Dordrecht. 8. Dr. A. E. van Giffen te Groningen. 9. Dr. C. B. van Heeringen te 's-Gravenhage. 10. E. Hel dring te Amsterdam. 11. Mej. M. Huffer te Nijmegen. 12. Dr. G. Knuttel Wzn., te 's-Gravenhage. 13. Dr. F. K. H. Kossman te Oegstgeest. 14. Dr. H. M. R. Leopold te Rome. 15. Dr N. van der Laan te 's-Gravenhage. 16. Jac. Mees PJtzn. te Rotterdam. 17. Herman Middendorp te Amsterdam. 18.Mevr. D. Mollinger Hooyer te Overveen. 19. Jan Musch te Amster dam. 20. M. J. Premsela te Zwolle. 21. Dr. K. F. Proost te Zwolle. 22. Dr. G. van Rijnberk, hoogleeraar te Amsterdam. 23. Mr. J. F. Scheltema, hoogleeraar, Leiden. 24. C. L. Schepp to Bandoeng. 25. Dr. D. Schouten te Middelburg. 26. Dr. H J. Smit to 's-Gravenhage. 27. Mr. J. P. W. A. Smit te 's-Hertogenbosch. 28. Mr. A. de Stoppelaar Fzn. te 's-Gravenhage. 29. K. Wilkema te Leeuwarden. 30. Mej. R. Visscher to Leeuwarden. 8!. Ph. C. Visser te Stockholm. 32. M. P. Voute te Amsterdam. 83. Dr. H. Wagenvoort te 's-Gravenhage. 34. J. W. F. Werumeus Buning te Amsterdam. 35. Mej. Jo de "Wit te 's-Gravenhage. 36. Dr. H. "Wolf te Amsterdam. Buitenlandsche Leden. 1. Dr. D. B. Bosman, tijdelijk te 's-Gra venhage; 2. Dr. L. Grcotaers te Leuven; 3. Mevr. D. Logemanvan der Willigen te Gent. 4. Dr. Giacomo Prampapolini te Arcnzane (Italië). 5. J. A. j. de Villiers te Londen. Daarna volgde eeno voordracht van prof. dr. H. T. Golenbrander, getiteld: „Vooruitzichten voor den Nederlandschen Stam in 1898 en in 1923". Aan die voordracht wordt het volgende onileend: Als inleiding tot zijn voordracht herin nerde spr. aan de belangrijke gebeurtenis sen met den aanvang der Regeering van Koningin Wilhelmina ongeveer saainge vallen: den Boerenoorlog, de eerste Haag- scho vredesconferentie, het optreden van Van Deventer in de koloniale politiek. Voor Nederland was, in vergelijking van vroeger, een tijdperk van verdeelde poli tieke ontwikkeling ingetreden, ten aanzien der binnenlandsche Staatkunde geken merkt door den overgang van burger maatschappij tot massabewind: ten aan zien van het koloniale vraagstuk door de nieuwe motie omtrent de constructie van den Nederlandschen Staat in liet begin van India's ontvoogding; ten opzichte der buitenlandscho verhoudingen door Ne- derland's bedreigde positie te midden van den wapeningswedstrijd der mogendheden vóór 1914, in de noodzakelijke maatre gelen ook van militairen aard tot behoud van de mogelijkheid van zelfbepaling, waarhij vervolgens ter sprake kwam Ne- derland's houding gedurende den wereld oorlog en die tegenover do vraagstukken van wereldherstcl en wereldorganisatie. Het ook in Nederland niettegenstaande het buiten den oorlog bleef niet voorko men, afglijden naar het Staatsbankroet heeft daar een vraagstuk van nationaal herstel aan toegevoegd, met de andere in nauw verband staande.Het geheele tijdvak der 25 jaren geeft een bewogen en nood zakelijkerwijs verbrokkeld beeld to zien; bot is een tijd geweest, waarin blijken van innerlijke gezondheid voorzeker niet ontbraken, al staan daarnaast ook ver schijnselen die minder aanleiding tot te vredenheid kunnen geven. Op het credit onzer rekening staat de handhaving der eenheid tegenover het buitenland; de or delijke wijze waarop nieuwe rechtsover tuigingen ten onzent in den regel tot be vrediging wisten te geraken; de voldoen de elasticiteit en weerstand onzer instel lingen, o.a. gebleken in de November- maand van 1918. Op het debet staat zeker gemis aan ver beeldingskracht en besluitvaardigheid, blij kende o.a. uit het van den kleinen kant aanvatten van het bezuinigingsvraagstnk, uit het te lang neerhokken aan Mr. van Karnebeek's „tweesprong", zonder zich uit eigen wilsbesluit tot een nieuwe in ternationale taak te gorden, en met name ook uit het toelaten der noodlottige, tegen over bet vraagstuk der autonomie van Indie dubbelhartige nog geheel bureau cratisch bepaalde koloniale politiek der huidige regeering, welke in het vervolg van WalheLmina's regeering door een werkelijk staatsman moge worden her zien, eer het te laat is. Met opmerkingen over de verhouding van den Nederlandschen Slaat tot den Nederlandschen stam, een herinnering aan de vroegere en een overzicht der hui dige vooruitzichten van dien stam in Bel gië en in uid-Afrika, besloot spr. zijne belangrijke voordracht. Besloten werd verder: uit de rente van het vaste fonds eene som van f 50 beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten van uitgave van hot 2de deel van prof. dr. Hafske's werk: „Niederlandische Akten und Urkunden zur Geschichto der Hanse und zur deur- schen Seegeschichto", een som van f40, ten behoeve van de Boerenhuis-Commis sie; cene som van f 600, over eenige. jaren te verdeelen voor het door dr. G. G. Kloeke ondernomen onderzoek der dialecten in het Oosten van ons land benoorden den Rijn; en eene som van f300, over twee jaar to verdeelen voor de uitgave van „De Wi kingen in de Lage Landen bij de Zee" door dr. J. de Vries. Tot bestuursleden der Maatschappij werden gekozen de heeren F. Hopman en mr. M. Nijhoff, heiden te Leiden. Na afloop dar vergadering word een boottocht onder:"":racn naar het Kaaghuis, na terugkomst wnarvan wordt aangeze ten aan een vriendscliappelijken maaltijd in den huize Bruijns aan het Rapenburg. Gisterenavond werd in de Commissie voor Geschied- en Oudheidkunde eene voor alle leden der Maatschappij toegan kelijke bijeenkomst gehouden, in welke voordrachten werden uitgesproken door prof. dr. P. J. Blok van hier, over: „De landing van Willem m in Torbay" en door prof. dr. J. Lindeboom, van Gronin gen, over: „Het oudste Sociniaansche propagandageschrift in Nederland". Prof. Blok handelde over het genoemde hist, feit, (15 Nov. 1688) door Macanly zoo treffend beschreven, door Romein do Hooghe in drie platen geëtst. Met behulp van een kaart van de Noordzeo en het Kanaal, van drie platen en een serie prentbriefkaarten van het terrein van Torbay, beschreef spr. de geschiedenis van dezen roemrijken tocht van 26 Octo ber af, toen de Prins dat door Fruin be schreven bewogen afscheid nam van de Staten en later van Prinses Maria, tot zijn aankomst aan het hoofd van zijn le ger te Londen op 28 December. Spreker wees hierbij op de romantischo episodes van den zeetocht, begunstigd door den „protestantschen wind", op de hartelijke verwelkoming (15 November) door de gestdriftigo en dankbare bevolking, op de zoo langzame en aarzelende toenadering van den landadel van Devonshire te Ex- ster (22 Nev.), op 's Prinsen ergernis daarover en zijn voorzichtig voortgaan, op den toenemenden afval van den koning op diens vlucht en tijdelijken terugkeer, op 's Prinsen intocht, waarmede hij de Engolsche revolutie feitelijk voltooide, de zegepraal van zijn groote staatsmanskunst en zijn onovertroffen beleid aan het hoofd van het Hollandsche leger, dat „Enge- land's vrijheid kwam herstellen", zooals in onze taal vermeld staat op het helaas foeileelijko standbeeld van den Prins aan do „beach" van Brixham, ter plaatse van zijn landing. Prof. Lorentz. Reuter meldt uit Cambridge; Onder de gisteren aan de universiteit te Cambridge tot doctor honoris causa ge promoveerden zijn Baldwin, Grey, de pre sident van de Royal Academy, cn prof. Lorentz. De promotor noemde Lorentz een uit de reeks beroemde mannen, die, sinds do stichting van de Leidsche universiteit, de brengers van licht voor Engeland zijn Do Haagsche politie heeft Maandag al daar aangehouden den 17-jarige houtbe werker W. D. alhier. De jongen probeer de zijn slag te slaan op do markt op de Prinsegracht hij den heer W. van den B. uit de van Miereveltstraat. Deze be merkte echter juist op tijd, dat er een vreemde hand in zijn zak stak. Hij greep den jongen nam hem de portemon- naio af en haalde de politie er hij, die den jonge^ in voorloopige bewaring stelde. SeRseeiraSeSijk© Aankondiging GEMEENTELIJKE VISCHVERK00P.; Aan den gemeentelijken visckwinkJ Vischmarkt 18, Tel. 1225 is Donderdag ver. krijgbaar: Schelvisch a f 0.20—0.30; Schol h, f 0.16—0.32; Kabeljauw h f0.40; Tarbod h f 0.55en Tong a f 0.95 per pond en bij 'fC aanvoer Zuiderzeebot f 0.45—0.50. per c" pond. snel J. O. VAN DER LIP, Pl Wetli., Loco-Burgemeester' L VAN STRIJEN, Secretarie Leiden 13' Juni 1923. AFSLUITING Z0ETERW0UDSCHE WEG. Burgemeester cn Wethouders van Lei. b den brengen ter algemeene kennis dat hel s gedeelte van den Z o e t e r w o u d a c h c n i v. weg, gelegen tussehen de Heerenstraat re en de Lammebrug, vanaf heden tot nadere J i h aankondiging, in verband met het verrich- [c ten van werkzaamheden ten behoeve van M den tramaanleg Den HaagVoorburg—: u Leiden, voor alle rij verkeer ;ra' zal zijn af ge shot en. Burgemeester cn Wethouders van Leidelj brengen ter algemeene kennis dat door J.' Bakker te Leiden een verzoekschrijft ingediend ter bekoming van verlof v< den verkoop van alcoholhoudenden cn an- deren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel 4de Binnen-. vestgracht no. 2 te Leiden. §&aiii©iaiü©is;© figg©EB3§a LEIDEN. Woensdag. R. K. Houtbewerkers, Meubel, makers en Behangers, feestvergade ring met vaandelwijding, Bondsge- bouw, t© 8 uur. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenmaker-1 aru Patroonsver., afd. der Hanze Al- phen aan den Rijn, in „Zomcrzori^ te 5 uur. Woensdag. D. V. voor R. K. Bijzondere On derwijzers, afd. Leiden en Omstre ken, in „In den Vergulden Turk", to 5.30 uur. Woensdag, A. R. K. A., Bondsgebouw, half acht. Donderdag. R. K. Textielarbeiders, Bondv gebouw, te 8 uur. Donderdag. R. K. Bakkers enz., Bondsgel bouw, te 8ur. Donderdag. R. K. V. V. „Leiden". Jaarver- gadering St. Pancratiu? patronaat,! 1 Hooigracht, to 8 uur. ALGEMEENE AGENDA LEIDEN. Woensdag, Circus Eagcbeek, terrein Zomer- zorg, te 8 uur. Apotheken ere tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken naeïTF en des £ou2" are caps geopend zijn: H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17/ Tel. 432. De apotheek van het Ziekenfonds tul Hulp der Mecschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit Fonds. Te!eg!*afsssï« Wees»fcerïcht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 13 Juni 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.771.3 St.Mathicu. Laagste Barometerst.: 748.5 Skudenaes. Verwachting tot den avond van 13 Juni* Matige tot krachtige Westelijke tot Noord-Westelijke wind, betrokken of zwaar bewolkt met tijdelijk opklaring, regenbuien, later iets koeler. Gistermiddag omstreeks 5 uur liep, te genover de remise van de tram aan den Hooge Rijndijk, een wiel af van dan wa gen van bode Henneke uit Zoeterraeer. De inhoud van den wagen werd overge laden op een expediteurswagen. De tram ondervond geen vertraging. Hedenmiddag omstreeks halflwoe zak® van den vrachtauto van de melkinrichting „De Landbouw" een wiel in. Het tramver keer ondervond eenige vertraging. Hedenmorgen le kwart voor zeven ge raakte op de Stationsweg ds stuurinrich ting onklaar van de autobus-Katwijk. Da auto was niet voor- af achteruit le bewe gen. De tram ondervond een uur vcr'ra-. ging- Het maken van een gewapend beton- kelder in het koor der Nieuwe Kerk t0 Delft, ten behoeve van de restauratie, is na onderhandschc aanbesteding gegund aan de N. V. Wernink's Betonfabriekoij alhier. Bij de heden dcor Dijkgraaf en Hoog heemraden van Rijnland ten Gemeente- landshuize gehouden aanbesteding van „het verdiepen en verbreeden van twee ge deelten van het tussehen de Zanderij vaart waar Oosterduin en de Haarlem mertrekvaart gelegen deel der Houtvaart gelegen in de gemeenten Bloemendaal en Heemstede" waren ingekomen 15 inschrij vingen, t. w. van A. Spanjaard, Sand-, poort f 8675; J. Fokman, Haarlemmer meer f 4900; J. J. van Leiden, Iloogmade f 5600; B. Stijnmau, Sliedrecht f 4179! H. Scholte, Ouder-Amstel f 3916: F. Kuijper, Schoorldam f 3795; P- T3a Stricn, Haarlem f 3785; J. J. de Kooker, Haarlem f 3600; Firma Hounhout en Brouwer, Haarlem f 3450; P. de Waai», Nieuw-Vennep f 3185; L. Jegen-var, Nieuw-Vennep f 2989; P. Kok, St. P33 eras f 2295; W. de Mol, Katwijk een W En

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2