A. WAALS, met algemeeno stemmen toegestaan. De Voorz.Jicht toe dat de Hoofdhuis der waterleiding tusschen den Rijksstraatweg van Lïsse tot aan de grens van Warmond, voor kosten der gemeente komt. De kosten der buis vanaf dc Wasbeeker- laan over den Warmonderdam bedragen f 14000,komt hij over de Wasbeekerlaan dan f 5000.dit verschilt f 8400.willen we echter een spuit aanleggen tot den War monderdam, dan kost deze f 7000.zoodat er nog een voordeel is van f 1400.B. en W. adviseeren deze besteding facultier tc laten en ca»s met de eigenaars aan den Warmonderdam te praten, of zij er niels voor over hebben in deze kosten tegemoet te komen. De heer Speelman vindt f 7000 voor 12 gezinnen wel wat veel; toch zou hij graag deze merischen van water voor zien. Ook de heer Warnaar maakt bezwa ren. Besloten wordt voorloopig nog geen besluit te nemen; eerst, zullen B. en W. advies inwinnen bij de betrokken perso nen. Bij de Rondvraag wenscht de heer Speel man het trottoir hij Mnrbus te laten door- loopen en de slooten aldaar te dempen; de weg is daar erg onveilig. De beer Warnaar wil wachten tot de wegverbreeding van het Rijk. De heer v. d. Geest wenscht dat de politie beter toeziet dat geen karren op het fietspad worden geplaatst. De heer Speelman: Dc menschen moeten toch hun waren bezorgen. De beer v. d. Geest: Dan kunnen ze het bord rijwielpad wel oprui men. de weg is breed genoeg. De heer Lekkerkerker wiist op de geurige sloot achter bakker Hooimans. B. en W. zullen aan alle klachten hunne aandacht schen ken. LËGER EM VLOOT Verlofregeling. Bij ministerieele beschikking is ©en nieu we verlofregeling voor beroepsmilitairen vastgesteld, waarbij e>en verlof (met be houd van bezoldiging) van 12 werkdagen wordt verleend aan korporaals en soldaten eveneens 12 werkdagen aan sergeanten en de met dezen rang gelijkgestelden met minder dan 20 dienstjaren; 15 werkdagen aan sergeanten en de met dezen rang ge lijkgestelden met meer dan 20 dienstjaren; eveneens 15 werkdagen aan onderofficieren van hoogeren rang met minder dan 20 dienstjaren; 18 werkdagen aan onderoffi cieren van hoogeren rang met meer dan 20 dienstjaren; 18 werkdagen aan officieren met minder dan 20 dienstjaren als officier officieren van den Geneeskundigen, Phar- maceutischen en Veterinairen Dienst met minder dyi 15 dienstjaren als officier; 24 werkdagen aan officieren met meer dan 20 dienstjaren (15 dienstjaren) als officier. Sergeanten en do met hen in rang ge lijkgestelden, die op 1 Januari 1923 nog goen 20 dienstjaren hebben, en voor wie thans een gunstiger regeling geldt, doch dio door deze regeling in een ongunstiger verlofsregeling zouden geraken, kunnen per kalenderjaar 15 werkdagen verlof genieten. De bepalingen van deze regeling gelden van 1 Juli 1923 af, met dien verstande, dat de militairen, die voor dien datum reeds meer verlof in dit kalenderjaar mochten hebben genoten dan hun volgens het voor gaande toekomt, voor dit meerdere in het volgend jaar niet worden gekort. 3P0ÜT YOETBAL. Overzicht. Er is in het lijfsblad van den grooten Meerum Terwogt ongeveer het volgende gezegd: in dezen tijd denkt er bijna geen sterveling meer aan de nationale compe titie. De Sport-Kroniek ageert heftig op deze woorden en zegt, dat er zeer velen zijn, die met spanning het verloop af wachten. De waarheid zal ook in deze kwestie wel in het midden liggen en kan dezerzijds moeilijk worden ontkend, dat do groote belangstelling over het geheelc land wel wat is verflauwd. Een dezer dagen mochten we de wel dadige warmte van een raooien Junidag genieten en al brengt één zwaluw nog geen zomer, toch gelooven we, dat de lust tot een onafgebroken aandacht voor deze ver late nationale competitie allengs is be koeld. Het schijnt of met het incident van Willem n in Deventer plotseling de ernst van deze competitie in een bedenkelijk licht is komen te staan. Zeker is dat, al komt R. G. H. nummer één met minder dan drie punten hoven Willem II, dit kam pioenschap dan geen krachtsuperioritcit uitdrukt en zoo zoeken wij een verklaring van de geringe belangstelling. Of Willem II morgen in de Spaarnestad revanche zal nemen voor de 36 neder laag van vorige week? Zeker zullen de nationaal-gekleurden hun uiterste best doen maar stranden in het gezicht der haven lijkt ons van R. G- H. onvergeeflijk Of zou de gelijkspel-serie worden voort gezet? S. V. V. en Hilversum zullen elkaar op het Lugdunumveld alhier bekampen. Wint Hilversum dan scharen do Gooilan- ders zich bij A. S. G. om eventueel eerste klasser lo worden. Wint de Schiedamsche overganger dan is de wedstrijd S. V. V Zand voort nog noo&ig om een definitieve beslissing te krijgen, Mie dan wel in S. V. V.'s voordeel beslist wordt. Wij houden 't evenwel op de groenwitte Hilversummers Wédsfrijd-programma voor a.s. Zc-ndag. Kampioenschap van Nederland. Haarlem: R. G. H.Willem II Nieuwe Competitie-indeeling. Leiden: S. V. V.Hilversum. RIOC. HAARL. BOND. Wedstrijd-programma voor a.s. Zondag. De competitie. 4e klas F. Leiden III—S. J. C. Ill C. v. d. Klugt 4e klas Fa. Concordia III—S. M. G. III (terrein S. M. C.) G. Pijnacker J uniores-competitie. Afd. A. I uur: Leiden ILisse II A. G. Goddijn Afd. B. 2.S0 uur: Lisse IIILeiden III. Serie-wedstrijden S. J. G. H. B, G. Ill—Concordia II finale 12.45 E. M. S. I—S. M. G. I finale 2.30 E. M. S. ITT—S. M. C. III 4 Prop. wedstrijd S.M.C. Leiden II—S. P. C. I. KORFBAL. Programma voor morgen. NEDERL. KORFBALBOND. Kampioenschap van Nederland. Amsterdam: D.T.V.D.O.S. Promotie en degradatie West. Ie klasse. Leiden: H.S.V.Advendo. Promotie en degradatie overgangsklasse A Amsterdam. D.V.D.D.E.V. II (terrein Wester kwartier) D.E.D. Westerkwartier (terrein S.V.O.) Zilveren Eiketak (eindwedstrijd). Rotterdam: DeetosVelos (terrein Ro zenburg). LUCHTVAART Parachutist in Ned.-lndië doodgevallen. De Loc. meldt, dat een parachutist bij dc uitoefening van zijn gevaarlijk bedrijf het leven heeft gelaten. Het ongeluk is ge beurd nabij het vliegveld bij Weleri, waar hij was opgestegen met den vlieger Roo- sen. Alvorens zich in het toestel te begeven heeft hij ten aanschouwe van het publiek de parachuto bevestigd en alles scheen op dat oogenblik in orde. Hij zou den sprong maken van een hoogte van 700 meter bij een snelheid van 150 meter per uur. Met spanning wachtte het publiek den toer af, doch het zag, voordat het punt bereikt was, waarvan de sprong genomen zou worden, achtereenvolgens twee don kere zelfstandigheden uit het toestel val len: de eerste bleek de parachute te zijn, die zich in den val ontplooide en weg dreef, de tweede de parachutist zelf, die in een naburige dessa neerstortte. Met volstrekte zekerheid valt de oor zaak van het ongeluk niet vast te stellen. Blijkens de mcdedeelingen van den vlie ger, die bij de daling geheel overstuur was en zelf nauwelijks aan den dood schijnt te zijn ontkomen, zou de parachu tist zich, nog voordat het afgesproken punt was bereikt, reeds uit het toestel hebben gebogen, waarbij hij door den ge weldigen luchtstroom is gegrepen en te gen den vlieger opgeslingerd. Bij zijn val door en langs het toestel heeft hij den crosbarrie losgerukt en schijnt het touw van de parachute te zijn doorgebroken. Hij werd tegen het roer geslagen, waardoor de staart kwam te zak ken en het toestel in schommelende bewe ging geraakte. Daarna is hij uit het toestel gevallen. Ten gevolge van de heftige rukken waren verscheidene draden, gelukkig niet die van de stuurinrichting, vernield; ook de benzinetoevoer was verbroken. Na het ge beurde merkte de vlieger, die met den ijzeren dwarsstang een slag tegen den kaak had gekregen, dat hij geen benzine meer kreeg. Hij kon nog juist veilig dalen. ingezonden Stukken [Buiten verantwoordelijkheid der Red.vie) Een vacature. Geachte Redactie I Mag ik u ook eenige plaatsruimte ver zoeken voor hetzelfde onderwerp als: „Een Leidsch Ingezetene". Waarvoor ook bij voorbaat mijn dank. Ik heb mij afgevraagd: vanwaar toch de belangstelling voor de benoeming van den a.s. gemeente-ontvanger en waarom moet die functionaris nu juist wel uit Leidsche ingezetenen (Leidsche ambtenaren) wor den benoemd en waarom werd dit niet „verlangd" bij de benoeming van andere ambtenaren, die geregeld met. het Leid sche publiek to maten hebben? Dit kan tccb waarlijk niet gezegd wor den van een gemeente-ontvanger Iemand die schoolgeld komt betalen (andere be talingen zijn er zoo goed als niet meer) wordt to woord gestaan en met alle voor komendheid behandeld door een loket van eenige d.M2. door een ambtenaar, maar niet door den ontvanger. Als er nu geen. eigen belang in het spel is, maar met het ingezonden stuk alleen een publiek belang werd beoogd, vraag ik aan den inzender: „Waarom vondt ge het niet noodig dat de Inspecteur der Gemeen tebelastingen, Commissaris van Politie, Directeur der Gemeentereiniging en meer dere ambtenaren uit Leidsche ambte naren werden benoemd?" Ik herinner mij niet dat toen de vacatures van dio be trekkingen er waren er in de pers gepleit is om daarvoor Leidsche ambtenaren te benoemen. De ambtenaren die ik hier noem zijn ambtenaren, die den geheelen dag met het Leidsche publiek moeten omgaan; zoo ik zeide is dit niet het geval met den ge meente-ontvanger. Ik zou „Een Leidsch Ingezetene" in ge- moedo willen raden: Laat de voordracht voor gemeente-ontvanger maar aan B. en W. over. Zij zullen wel naar eer en gewe ten met de beste candidatcn bij den Raad komen. Ook een Leidsch Ingezetene. In elegante Costumes, als bovenstaand model, alsook in Tailormade- Costumes hebben wij zeer voor- deelige aanbiedingen In prijzen vanaf f 22.75 lisse Uitsluitend goede kwaliteiten Zoeterwoude, 14 Juni, 1923. Het is langs dezen weg, gij allen die lid zijt van onzen Volksbond, dat ik u wil aansporen, om Zondagavond, wanneer bi# ons het Goddelijk Hart van Jezus zal geïntromseerd worden, goed zichtbaar uw insignes op den jas te spelden, ten be wijze dat gij ook als Volksbonder of lie ver als lid van een R.-K. organisatie aan het eerbetoon medewerkt. Daarom nogmaals, leden van den R.-K. Volksbond, toont niet alleen door uw te genwoordigheid bij de Intronisatie nw medeleven, maar spelt uw insigne op de borst, toonend, wie gij zijt I EEN VOLKSBONDER. Land- en Tuinbouw Botercontrolestation Zuid-Holland. Blijkens het jaarverslag van het Boter controlestation Zuid-Holland over het jaar 1922 onderging het ledental in 1922 weer eenige vermindering. Van de 60 leden zijn 34 zuivelfabrieken, 17 melkinrichtingen, 11 landbouwers en 4 handelaren. Bovendien staan 83 filialen/ van leden onder controle, zoodat totaal 149 bedrijven gecontroleerd worden, tegen 172 in 1921. Van de zijde van eenige leden werd er bij het bestuur krachtig op aangedrongen, te overwegen of het niet mogelijk zou zijn de statuten van het station zoodanig te wijzigen, dat de buitenlandsche boter, zij het onder zeer beperkende bepalingen, in den handel van leden van het station kan worden opgenomen. Als gevolg hiervan werd aan eene commissie opdracht gegeven dit te onderzoeken- De meerderheid dezer commissie achtte het zeer moeilijk den verkoop van buitenlandsche boter aan te passen aan de grondregelen der botercon- trole, zonder dat de voorschriften voor de buitenlandsche boter zoo bindend en knel lend worden, dat zij als onpractisch en onuitvoerbaar moesten worden verworpsn. Volgens het advies- der commissie zou, in dien het bestuur tot den betrokken minis ter een verzoek wenscht te richten om den handel in buitenlandsche boter door aan geslotenen toe te staan, deze ontheffing van de bestaande voorschriften alleen ge vraagd moeten worden onder omstandig heden van buitengewone crisis-noodzake lijkheid. Voor hen, die van den aankoop van buitenlandsche boter zouden wen- schen gebruik te maken, zou dan een cem- tralo aankoopplaats moeten worden inge richt, wier gehcele gestie zou moeten staan onder controle van het station en van de Rijkszuivelinspectic. De voorschriften, die voor de aflevering der boter enz. gesteld zouden moeten worden, zouden naar het oordeel der commissie ten zeerste in den vrijen handel ingrijpen, doch onder min der strenge voorschriften zou geen contro le uit te oefenen zijn. In de eerstvolgende algemeene ledenver gadering zal deze zaak behandeld worden. Sedert 1 October 1922 geschiedt de aan maak van Rijksbotermerken niet meer van Rijkswege, doch door en voor rekening van de gezamenlijke boter-controle-stations. Het reservefonds bedroeg op 31 Decem ber 1922: f 32.043.03L De bogrooting over 1923 wijst aan uit gaven ongeveer betzelfde bedrag aan als de-uitgaven over 1922 bedroegen, zoodat het bestuur voorstelt, de contributie vast te stellen op hetzelfde bedrag als in 1922 berekend is. Het aantal K.G. onder controle bedroeg in 1922: 2.695.036 K.G. (in 1921: 3.212.262 K.G.) Voor 1923 wordt het geraamd op 2.S08178 K.G. Het aantal uitgereikte mer ken bedroeg 1.799.300. In totaal werden 2561 (3013) controlebe zoeken afgelegd. Het aantal genomen mon sters bedroeg 1577, waarvan 1361 op vocht gehalte onderzocht werden. LJit het over zicht over bet vochtgehalte en do monsters gezouten boter blijkt, dat de grens van 16 vocht zeker niet te hoog is gesteld, maar tevens dat meermalen deze vocht- giens overschreden'wordt, zoodat het sta tion nogal eens genoodzaakt is om impe- raticF op te treden. KEOHTZflKEftl HAAGSCHE RECHTBANK. De politierechter, mr. tan Rhede van der Kloot, heeft gisteren veroordeeld: J. G. V. en A. V., losse werklieden te Ter Aar, wegens mishandeling van ze keren M., waarbij de eerste bekl. dezen M. tegen den grond wierp en zijn keel dicht kneep, terwijl vervolgens de tweede bekl. M. eenige stompen gaf, tot onderscheiden lijk 1 maand en 14 dagen hechtenis; J. R. en J. K., losse werklieden te Lei den, recidivisten, wegens diefstal van een aantal potten met bloemen van een schuit aldaar, tot ieder 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. G. B., melkverkooper te Alp hen aan den R ij n, die een paard, dat in het land liep en zich niet direct wilde laten vangen, had mishandeld met een stok, tot f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Knoeien met rijkspremie. De Zutphensche rechtbank legde 7 da gen gevangenisstraf op aan een 55-jarigen slager uit Apeldoorn, die terecht stond wegens oplichting. Hij had n.l. do rijks- premie aangevraagd voor den bouw van 2 woningen, aan een ander verkocht met den grond en daarop f300 winst gemaakt zonder daarvoor goedkeuring van den Mi nister te hebben. De 28-jarige teekenaar, die de stukken daarvoor in orde had gebracht, werd vrij gesproken, omdat het niet bewezen was, dat hij wist, dat de eerste beklaagde de papieren voor een misdrijf zou gebruiken „Trek jij eens Aan de „Tandheelkundige Kliniek" te Zwolle zijn verbonden Johan Albert Groot- velt als tandtechniker en dr. Fiedeldij als tandarts. Op Goeden Vrijdag kwam er een patiënt, de heer Geert Duif. Hem zou een kies getrokken worden, maar dr. Fiedeldij kon de kies er niet uitkrijgen en zeide te gen Grootvelt: „Trek jij eens". Nadat bei den drie kwartier met den patiënt bezig waren, zat nog een deel van de kies in de kaak. De heer Duif kreeg den volgen den dag een opgezwollen gezicht cn een hevige bloeding. Een andere tandarts had 45 minuten werk om de bloeding te stel pen. De mondbehandeling duurde 14 da gen voor de gevolgen van het kiestrekken, verdwenen waren. Deze zaak werd Donderdag voor het kantongerecht behandeld. Beklaagde Grootveld, die beschuldigd werd van onbevoegd uitoefenen der tand heelkunde, had een vervolging in 't vorig jaar weten te voorkomen, door de maxi mum-boete, driehonderd gulden, aan den Rijksontvanger te betalen. Voor den heer Duif, die zich civiele partij stelde en f 50 schadevergoeding eischte, trad op mr. G. H. E. Nord Thom son, advocaat te Leiden. Voor beklaagde mr. H. A. Laman de Vries te 's-Hage. De eisch van den ambtenaar van het O. M. luide 14 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. Een beestmensch. Voor den Politierechter te Assen werd behandeld de zaak tegen F. E. te Eelde. die een kat heeft zien loopen en gepakt, toen tegen den muur het beest heeft doodge slagen en daarna trachtte het vel te ver- koopen. De politierechter vond het een beestach tig en gemeen optreden. Niet omdat het met een beest is gebeurd, maar door een beest. Het O. M. onderschreef geheel de woor den van den politierechter en eischte 6 weken gevangenisstraf. De veroordeeling luidde één maand gevangenisstraf. üiuiteni. Sepicüiten Een spoorwegongeluk bij Verviers. Vier dooden; 80 gewonden. De drie laatste rijtuigen van een uit Spa komenden trein zijn bij aankomst in het centraalstation van Verviers gedérail leerd. Vier of vijf personen werden ge dood; een dertigtal zwaar gewond. Drama. In Kelvingrove Park te Glasgow heeft zich een s&isationeel drama afgespeeld. Een heer, die in gezelschap van twee da mes in het park liep te wandelen, werd door een 17-jarigen kellner, James Clark geheeten, aangesproken. Er ontstond een -korte woordenwisseling, waarbij Glark zijn tegenstander in den schouder schoot en» het op een loipen zette. Een groot aantal menschen kwamen op het geluid van het schot en het geschreeuw van den gewonden man toeijlen en begon nen onmiddellijk jacht op den aawvaller te maken. Ook een politieagent, die een taxi aangeroepen had, nam aau de ach tervolging deel. De vluchteling loste drie schoten op zijn achtervolgers, gelukkig zonder iemand te raken. Eindelijk was de jongeman zoo zeer in het nauw gedreven, dat hij geen xiitweg meer zag en zich in een positie van tegen weer tot het uiterste stelde. Dc politiebe ambte besloot den vluchteling to ontwa penen, door zijn zwaren wapenstok met kracht naar hem toe te slingeren, Hij slaagde er in, den man aan het hoofd te treffen. Clark viel door de kracht van dj schok op den grond, maar vóór één ij'" achtervolgers hem had kunnen bereikt was hij weer overeind gekrabbeld, u. zette den loop van zijn revolver tegen zh slaap aan en vuurde. De ongelukkige stio eenige oogenblikken later. Wat hem aanleiding had gegeven zijn aanval in het park is onbekend. Treinbandieten. Do sneltrein van Odessa naar Moskou in den nacht van 24 Mei aangevallen en plunderd. Dc trein werd volgens beriep in de sovjetpers in een boscli aangehoude De roovers sneden de electrische lichtli ding door en maakten de locomotief ]G zij drongen de wagens binnen en pk derden de reizigers, waarbij in het der de zich in de internationale slaap- restauratiewagens bevindende reizigers lijden hadden. De bandieten stapten m hun schatten op de locomotief en stoa den weg. Des morgens kwamen beamlil met een hnlplocomotief aan om den tr? pj verder te brengen. Een doel der roow moet gepakt znn. In de kleeren van den directeur der gevangenis ontsnapt. Uit de gevangenis van Norwich Woensdagmorgen een gevangene, wegens inbraak tot zes maanden was tê «e oordeeld, ontsnapt. Hii verrichtte met p (ei een tweeden gevangene, onder toezie k> van een bewaarder werkzaamheden in rai huis van den directeur. Plotseling veil fa hij den bewaarder neer met den zwau houten steel van een houweel. De andere gevangene snelde dadelij naar de gevangenis om alarm te mak?! Andere bewaarders vonden hun colles met een zware hoofdwonde in een ka® liereren, waarin hij opgesloten was. Do sa va lier was ontsnapt, door uit een Taan klimmen, waarna hii over een ó|kr. openbaren weg bereikte. Tevoren was bij een kamer van de i ning van den directeur binnengegaan had er 17 nond en nestelen. Ziekten in Rusla" De Pauselijke Hulpcoramissio in land deelt mede, dat een verschritteliü ziekte is nitgebroken vooral onder do H deren in sommige deel en van Rnslu Honderden kinderen lijden aan seheerbt en sterven na ongeveer vier-en-twiuti? t de hevigste pijnen geleden te hebben. Onder de Tarfo-arsehe bevolking heer» opnieuw de typhus waardoor ook eenii leden van de Pauselijke commissie is M getast. GW» ttfeeziekte meer. De dagen van de zoo gevreesde zeeziel te, welke menigen joligen jongeman, met een groot dosis enthousiasme d „wijden plas" op ging en van heerlij reisgenietingen droomde, in een minimi van tijd tot een levensmoeden stakker tooverde, die in een oogenblik van ziekte-ontoerekenbaarheid 't schip man en muis naar de kelder wenschte zoo bij meer philantropisch was aa gelegd de smeekbede tot de in zijn m meedoogenlooze bemanning richtte om toch alsjeblieft maar tot voeder voor hogere haaien over boord te werj die dagen zijn geteld. Mag men de berichten in de Enj bladen gelooven, dan heeft 't mens< vernuft weer een nieuwe vinding te te ken in den vorm van een zoogenaamd „gyroscope stabiliser". Het eerste ex® piaar daarvan is in Engeland geconslm eerd door do „Metropolitan Vickers E!k trical Company" te Manchester. Hel op een schip der Britsche marine aan? bracht, met het doel, de goede werkingfl van te beproeven In Amerika moeien reeds een schëpen van de nieuwe vinding voorzte zijn en de resultaten daarvan zouden z« bevredigend zijn. De stabilisator houdt hot rollen van te schip binnen zulke beperkte grenzen, is het nauwelijks meer waarneembar is E Gemengde (Berichte De arrestaiies te 's-G raven hage. Het onderzoek in de bekende zaak den Woensdag gearresteerden Piet *-' B., den vermoedelijke» tweeden aai van de inbraak op den Houtweg, braw nog verrassende feiten aan liet licht, w een hernieuwde huiszoeking in een petfj dat in liet belang van het onderzoek®" niet nader aangeduid kan worden, in den grond onder stcenen tegels Ik?1 ven gevonden, een groote schat aan kostbare gouden en zilveren voorwerp® zeldzame bijoux, brillaritén en anda edelsteenen, paarlen en schilderijen bekende meesters, alsmede, eenige volgepropt met gouden en zilveren hor- ges, kettingen, gouden broches en te,! lijken. De vondst moet, naar de politie deelt, overweldigend wezen en beval buit van tal van inbraken, den laali" tijd gepleegd. j De voorwerpen, welke door de Pl,i niet herkend worden, als zijnde afkom- van diefstal, zullen op een nader door1- Commissaris van het Bureau Duyns bekend te maken dag, te zijnen bur« ter herkenning uitgestald worden, zo® deze laatste huiszoeking vermoedelijk den zal tot opheldcrin- van een inbraken cn insluipingen. Verdacht van medeplichtigheid ,s termorgen nog gearresteerd mejufu- M. v. Z. yJ Nader blijkt, omtrent de aanhou^ van „Piet", den tweeden vermoet dader van dc inbraak aan den Eo« dat dc beido aangehoudenen cj' reeds lang kenden, hoewel Z. vei.'nt had zijn makker niet anders te dan onder den voornaam Piet. ruimen tijd geleden controleur bn6 nachtveiligheidsdiensten in Den R weest en „Piet" was toen nachtwak i

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6