oofc bij den heer Weise, wat aan en bij m W. is en op afdoening wacht, e heer Hcijl had hierop een interpella- naar aanleiding van een concert, dat gedurende de godsdienstoefening in de erv. Kerk op 27 Mei tot na 6 uur ge- jnrd had. De voorzitter zegt, het te be- •uren dat niet tijdig geëindigd was, war.t •t verlof was van 4 tot 6 uur gegeven, :ch na dien zijn nog eenige nummers ge- jven. De heer Hcijl wil een nauwkeurige itroering van de Zoncjagswet, nl. Zondags half acht pas als alle Godsdienstoefe- j'npen zijn afgcloopen eerst muziek e. d. Pe voorzitter zegt, dat in deze de uit dring der wet in zijn handen is gelegd, hij dit zal doen volgens zijn geweten en licht; hij heeft niet in het minst anderen jllen hinderen of kwetsen, waarom hij {treurt dat men het tijdstip van 6 uur et in acht heeft genomen. De vergadering ging hierop in een ge- time zitting over. Aankondiging. In de Openbare School il op Dinsdag 12 Juni, in een der lokalen elegenheid gegeven worden meet- en gmateriaal te laten voorzien van het trcischte ijkmerk. Ter voorkoming van tosten on last is het dienstig dezen datum herinnering te houden. Grasprijzen. De prijzen van het gras rewas, dat voor de voorsnede, al bitter tocht staat, waren gisteren op de onder otaris Romeijn gehouden jaarlijksche erpaehling al hijzonder laag. Perceelen, relke eenige jaren, toen de prijzen hoog raren, tot 570 gld. opbrachten, kwamen iu soms niet hooger dan ruim 70 gld. foor nasnede, die zeker beter belooft te jn, waren de prijzen aanmerkelijk hoo- ||?r, ofschoon de abnormale hooge prij- n niet meer betaald worden. Een demonstratie. „Een kookleerares il het genoegen hebben aan de bezoek ers het juiste en veelzijdige gebruik der tfaggi's Voedingsmiddelen practisch te lerklaren en ook de nieuwste soepen voor koken", aldus was de uitnoodiging van ,de econoom", alhier, waar zoo'n kookde- ,j0 sonsfratie plaats vond. De proef is ge- ilaagd; de proeven zijn geproefd, de be ucksters, en dat waren er velen, hebben !e proef op den som gekregen, dat met Kaggi's Voedingsmiddelen makkelijk en toordeelig wat te bereiken is, wat wel aan leiding zal geven de proef er van te ne en in eigen keuken. Voetbalclub. "Woensdagavond hield I. M. C. een algemeene vergadering in het Sportcafé. Ha opening door den voorzitter, len heer Roumen, wordt besloten, de no- lulcn tot de volgende vergadering te laten rusten. Ingekomen is een schrijven van len hoer Hulst, waarin deze als speler en a!s bestuurslid bedankt. Daar op de agenda al verkiezing van een bestuurslid voor- hram, wordt nu overgegaan tot verkie- van twee bestuursleden. Gekozen wor de heeren H. Schouten en D. v. Rijn. Het bestuur stelt hierna voor een kleine Wging aan te brengen n.l. den heer te benoemen als voorzitter, den heer '/taicn als' lsten én den heer H. Sclioir- fen als 2den secretaris. Wordt aangenomen een kort dankwoord van den heer Bader voor hot vertrouwen in hem gesteld leemt deze de leiding der vergadering ■er. Thans is aan de orde verkiezing van ree afgevaardigden naar de jaarvergader ing van den D. H. V. B. Hiervoor worden jekozen de heeren Roumen en Paarde- ooper. Vervolgens stelt het bestuur voor Jen candidaat te stellen voor het D. H. V. I. bestuur. Nadat dit voorstel is aange- iomoH, wordt do heer Roumen als .zoo danig aangewezen. Voor Je rondvraag javen zich een vijftiental leden op. Het voornaamste betrof het voorstel van den teer Roumen, den heer Hulst dank te krengen voor al het geen deze voor de ver eniging gedaan heeft waarmco do ver gadering instemde. Wat verder het voor- slel van den heer Koppers omtrent de ilftalcommissie betreft wordt besloten oen nieuwe commissie te benoemen. Nadat «enige zaken van meer intiemen aard zijn afgehandeld, sluit de voorzitter, met een dankwoord voor de aangename discussies, da vergadering. WOUBRUGGE. De Jubileumfeesten. Een drietal leden van 't. Comité voor den Historischen Op tocht hebben zich van hun taak gekweten ra de vorstelijke personen vanaf 1572 tot 1813 met hunne voornaamste tijdgenooten »P papier gebracht, te zametf ongeveer 130 Wrsonen, waaronder ook de vrouwen, te 'oet, te paard of per wagen, welke in zeven groepen zullen worden voorgesteld. In het feestprogramma zal van ieder dezer personen zooveel mogelijk een histo- "sch overzicht worden gegeven. Indien onze schoone Vaderlandsche ge schiedenis uit die tijdperken eens worden herlezen en onze jongelieden een studie- wek daarover raadplegen, zal hun genot ep don feestdag grooter zijn. Kleeding, wapens enz. zullen weder zoo getrouw mogelijk worden nagebootst. WOERDEN. Verkoop. Uitslag veiling ten over man van Notaris jhr. P. J. van Winter: let hoerenhuis met erf en tuin, genaamd «Huize Alpha", aan den Oostdam, groot 2-6 Aren, ingezet op f 12.100 door P. Ra- en op f 500 gemijnd door L. de Vroom. R--K. Kiesvereeniging. Naar ons uit Vertrouwbare bron werd medegedeeld, keeft ongeveer het geheel© bestuur der R.- Kiesvereeniging zijn functie als zoo- •toujg neergelegd. Binnen veertien dagen j1' een algem. vergadering worden ge- ouden, waarop in deze vacatures moet *orden voorzien. Nader zal nog gelegen- jtoid worden gegeven eventueele Candida- m te dienen. SS® Getsieïsgiie ierichten. Broedertwist. Woensdagavond tverd er ten huize van tl °P ket Burgcrijpad te Til th een nafeestje gevierd van een gou AMUNDSENS TOCHT NAAR DE NOORDPOOL. De bekende poolreiziger Amundsen zal nu per vliegmachine pro- beeren, de pool te bereiken. Per schip heeft hij zich bereids naar het Noorden begeven, zijn mocie tweedekker „Kristine" en zijn „lijfbeer", die hem immer op zijn pooltochten vergezelt, meenemende. Nog deze maand hoopt hij de pool te bereiken. den bruiloft. Terwijl binnen werd feestge vierd, kregen de broeders Martien en Adriaan over een kleinigheid twist. Een vechtpartij ontstond, waarbij M. zijn broer ernstig aan het hoofd verwondde. De toestand van A., die voor de viering van de bruiloft uit Antwerpen was over gekomen, was zoo ernstig, dat hem de laatste H.H. Sacramenten moesten worden toegediend. «Tijd." De drank. Woensdagavond kreeg de woonwagenbe woner Zwaan te Tilburg, ruzie met zekeren Besselsen over een hondje. Reiden waren onder den invloed van sterken drank. Een vechtpartij was 't gevolg van do twist. Z. bracht zijn tegenstander met een mes vijf wonden toe aan hoofd, hals en armen. De linkerpolsslagader werd doorgesneden. R. werd naar het gasthuis vervoerd; zijn toe stand is zorgelijk. Verloren. De looper L. van de Electrisehe Centrale te Hengelo deed aangifte bij de politie, dat hij een portefeuille inhoudende f 1800 heeft verloren, terwijl hij zich voor afrekening naar het kantoor wilde begoven. Een goede vangst. Woensdagavond hebben rechercheurs van het Commissariaat van Politie in de Duinstraat te 's-Gravenh?ge een verdachte aangehouden, die waarschijnlijk de dader is in twee misdrijven van den laatsten tijd, waar nog al veel over te doen geweest is. Men herinnert zich nog de overrompeling in de Francois Maelsonstraat waar 's avonds twee kerelsin een woning binnengedron gen zijn, waar alleen nog een 14-jarige jon gen thuis was. Een van de mannen hield den jongen in bedwang, terwijl do ander f 1400 uit een kast stal. En ook de inbraak op klaarlichten dag in de Houtstraat met de sensationeele vervolging met schietpar tij, over de daken, ligt zeker nog verseh in het geheugen. De recherche had aanwij zingen gekregen tegen den 2G-jarigen P. van der B., chauffeur uit de Johannes Camphuisstraat, in verband met de over rompeling. Een onderzoek werd ingesteld, dat leidde tot de arrestatie van den man. De politie vond verschillende aanwijzingen tegen hem en al gauw bleek, dat de ver dachte de beruchte Piet was, die nog altijd gezocht werd. Verscheidene getuigen heb ben hem herkend, en de regenjas met de scheur die bij de achtervolging achter ge bleven was, past hem alsof ze aangeme ten is. Van der B. blijft ontkennen. Gisteren heeft commissaris Kramer, die het onder zoek leidt, nog eenige huiszoekingen ge daan. De dader, die in de Houtstraat direct gepakt is, is vermoedelijk de tweede man van de overrompeling in de Francois Mael- sonsstraat. Met recht kan dus gezegd wor den dat de politie hier weer een goede vangst heeft gedaan. Nadeelen van koude en regen. Men bericht aan de Tijd uit de Betuwe, dat de aanhoudende regens en koude veel schade doen aan fruit- en veldgewassen. Zelfs de boeren klagen nu al over vermin dering der melkgifte der koeien, wat gewe ten wordt aan aanhoudende regens en koude Do kersen komen maar niet tot snellen was dom tengevolge van het ongunstige weder, de kersen op het hout bleken duur bij verkoop. üuiteeil. Berichten Miliioenen-diefstai. In de rijksdrukkerij te Berlijn zijn, naar do bladen melden, voor 500 millioen mark bankbiljetten van 50.000 mark gestolen. Een belooning van 1.000.000 mark is ge steld op het terugbezorgen van de biljet ten of op het aanbrengen van den dief. De gestolen biljetten zijn deels genum merd, deels nog zonder de controle-num mers, maar deze nummers zijn gemakke lijk door middel van gummistempels aan te brengen. Het is om practische gronden niet moge lijk de biljetten vervallen te verklaren. Ernstig auto-ongeluk. Naar uit Antonienhütte wordt gemeld, is een auto met acht personen, welke op den hellenden weg tusschen Orgesche en Paniow reed, tegén een boom aangebotst. Alle acht inzittenden werden uit de auto geslingerd. Vier werden onmiddellijk ge dood en drie zwaar gewond. De auto werd totaal vernield. Een storm bij den Simplon-pas. De „Daily Telegraph" meldt omtrent een zwaren storm in de streek van den Simplon pas, dat in de dalen van de Ossola en Sesia nabij de stad Domodessola zestien personen werden gedood. De aangerichte schade is zeer groot. De storm woedde enkele dagen achtereen en ging vergezeld van zware re gen-; en hagelbuien. Al de bergstroome» waren sterk gezwollen en voerden stukge slagen bruggen met zich mede, terwijl zij tallooze aardstortingen veroorzaakten, ten gevolge waarvan verscheidene berghutten werden vernield. De schade wordt op meer dan 17 millioen lire geschat. De dorpen Car coforo, Cervatte, Rimella en andere dorpen in het dal van de Formazza Diveria als mede het district Bognanco hebben het meest geleden. L&sagi- aa TulttSsoisss? Veiling, geliouden le Wassenaar op 7 Juni, oider Directie van Holland's Bloembollenhuis. E.V.T. Artus f 8, E.V.T. La Precieuse f 13, E.V.T. Dussart f 11, E.V.T. Joost v. d. Von del f 7.50, E.V.T. Princes Helena f 8.50, D.T. Due of York f 12, D.T. Lucretia f 13, D.T. La Candeur f12, D.T. Salvator Rose f 18, D.T. Carmen Sylva f 11, E.L.T. Bou- tön d'Or f 7, E.L.T. Isabella f 7, E.L.T. Gen. Roberts f 5.50, E.L.T. Parisian Yel low f7, E.L.T. Macrosphila f0.50, E.L. T. Sunset f9, E.L.T. Goldflake f7, E.L.T. Gouden Kroon f 7, E.L.T. Gesn. Aurantia- ca f 8, E.L.T. La Merveille f9, E.L.T. Inglese Scarlet f 7, E.L.T. id. Pink f 7.50, E.L.T. Flambeau f 6, E.W. Grande Blan che f 15, E.B. Grand Maitre (2 j. v. gesn.) f21, E.W. Correggio (3 j. v. geh.) f23, E. P. l'Esperance f 17, E.W. Gen. Vetter f 20 E.W. l'lnnocence (2 j. v. geh.) f 24, E.N. Incomp. Beauty f 0.24, E.N. id. Albatros f 0.34, Polyhyanthus Grand Monarque f 0.34, E.N. Poetaz. Pootarum f 0.18, E.N. Incomp. Lullmorth f0.21, E.N. id. Do rothy York f 15. Tulpen en Hyacinthen per béd van 3 B. R. Gewas vrij goed. Narcissen per regel. Gewas t.m. Grand Monarque zeer goed. De rost minder goed. V^eteisschapsselcjke Bepichlen Prof. Lorenfz gehuldigd. Een Reuter-telegram uit Londen meldt: Een aantal bekende Nederlandsche en Engelsche geleerden hebben gister aange zeten aan het feestmaal van de Anglo Ba- tavian Society. President van de tafel was de heer Townley. Verder noemen wij lord Hardane, prof. Lorentz en prof. F^r- syght. De heer van Roosmalen Nepveu stelde een dronk in op prof. Lorentz als den voornaamsten gast. Hij roemde hem als een eminent geleerde, hem roemend als stuwkracht voor de jongelingschap in on derscheiden landen. Prof. Lorentz wees in zijn antwoord er op, dat er altijd vriendschappelijke sa menwerking was geweest tusschen Enge land en Nederland op het gebied der na tuur- en wiskunde en astronomie. Thans hebben beide landen elkaar geluk aan te bieden op het gebied der wetenschap. Lord Haldane zeide dat Lorentz een der grootste wiskundigen der wereld is. Zijn zin door het vasthouden aan feiten, zijn afkeer van speculatie maken hem tot een der grootste mannen der wetenschap van dezen tijd. De spreker wees daarbij op het internationaal karakter der weten schap. Hij voorzag den tijd, waarin de gevolgen van den oorlog zouden zijn ver zacht en waarin de wetenschap bevrijd zou zijn van het provincialisme, hetwelk ze thans vaak aankleeft. ingezonden Stukken (Buiten verantwoord olijkheid der Redactie) De Voorkeurstem en Vrije lijst Het is gewaagd, zeer gewaagd, dat wil ik op den voorgrond zeggen, 'n dergelijke penibele kwestie naar voren te brengen. Vooral nu, kan men er nog bij zeggen, nu het rapport-Barge in zicht is, en de verkiezingen achter den rug. Doch het een zoowel als het ander brengen mij er juist toe. Wij staan, of zijn nu-eenmaal voor het feit gesteld. In eenige plaatsen, wij zullen Zoeter- woudc, Hillegom, Ter Aar, Heemstede cn Beverwijk maar noemen, is de vrije lijst voor R.-K. candidaten met succes ge bruikt. In Lisse, Voorhout, Zoeterwoude, Zoetermeer enz. is met de voorkeurstem gewerkt; Warmond en Sassenheim heb ben ontegenzeggelijk de vrijzinnige of vrije.lijst als bliksemafleider om hun mis noegen te uiten waargenomen. De feilen zijn er, staan vast, de rede nen, die er toe geleid hebben, zijn niet zoo goed te achterhalen, wel te gissen, en blijken dan overal anders, alle verschil lend; doch bijna zonder uitzondering van persoonlijken aard. Er zou te zeggen zijn: daar is goed ge handeld ,of daar heeft het bestuur of heb ben andere leiders het mis gehad, doch dat blijven, indien ze niet bewezen kun nen worden, beweringen, die de persoon lijke opvattingen weergeven en evengoed kunnen worden weersproken, met hetzelf de 'recht, als ze gedaan worden. De conclusie, die er echter uit te trek ken is, is deze: het is niet in orde en het moet veranderen, in welke richting dan ook. Of er wel direct aanleiding is voor een bestuur, om er het bijltje bij neer te leg gen, die meening deel ik niet. Gezellig, als je, van leider, tot lijder gepromoveerd, er naast gezet wordt, is het niet, dat weet ik uit ervaring, doch dat velen van hun w e 11 e 1 ij k gegeven recht gebruik maak ten, en het „uit de lijn loopen" ook nog door ongeorganiseerden kan gedaan zijn, is nog geen voldoende reden m.i. om de leidsels geheel weg te werpen. Doch dit is ook al weer een persoonlij ke opvatting. Beter lijkt mij ten slotte een middel te zoeken en te vinden, het kwaad te bestrij den, met iets, wat het verhelpen kan, want niemand zal mij in het hoofd pra ten, dat over 4 jaren de kiezers zoo volg zaam zullen zijn, dat er niets onge- wenschts zal geschieden. Alle kiezers bevredigen? Geen denken aan! Wat dan? Geheel loslaten en de zaak builen alle organisatie om laten uitzieken? Zeker niet om aan te bevelen; het mid del kon erger dan de kwaal blijken te zijn. Voor Kamer en Staten, kunnen de kiesvereenigingen vrijwel haar leiding 1 blijven behouden, al zal le verwachten zijn in gewijzigde vorm, zoo 't rapport- Barge wordt aangenomen. Voor een grooto gemeente of stad kan op een of andere wijze leiding geven bij een gemeenteraadsverkiezing nog ge- wenscht zijn; in kleinere gemeenten, waar men elkaar kent, is er niet aan te ontko men, een anderen weg in te slaan. In ieder geval hoort op de eerste plaats een Roomsche stem op een Roomsche lijst, om de juiste verhouding weer te ge ven, wat ook voor verscheidene zaken, als benoemingen, van groot belang kan zijn. Men behoeft dan in een Roomsche amb tenaarsvacature niet zoo direct een libe raal te gaan benoemen, in de meening dat men daardoor een wethouderszetel kan redden o. i. d. Men brenge daarom door de organisa tie de samenstelling van de candidaten- lijst in orde en laat dan dé kiezers hun gang gaan. Men make de kiezers attent, dat lijst nummer zooveel de R. K. lijst is, met de heer zus en zoo als no. 1, dien men om den organisatorischtn weg te bewande len aanbeveelt. Men blijve nu maar niet zich meer diets maken, dat, met het een gewetens zaak te noemen no 1 te stemmen, men de kiezers kan dwingen, of pressie op hen kan uitoefenen, want de ervaring leert, dat, met het verkrijgen van meer techni sche vaardigheid en begrip van de stern- methode, men dit hoe langer hoe meer aan de laars lapt. Hillegom: 642 stemmen op de vrije R. K. lijst (kiesdeeler 270) 1240 op de R. K. Staatspartij-lijst. Zoeterwoude: 190 stemmen op de vrije R. K. lijst; 557 op no. 1 der R. K. Staatspartij-lijst; 310 op no. 14 dier lijst zoodat ongeveer 50 pet. der kie zers geen vrede had met do sa menstelling. (Kiesdeeler 125). Heemstede: 2 zetels voor do vrije lijst. Voorhout en Lisse: een candidaat van onder de lijst met voorkeurstemmen gekozen, en heel wat boven den kiesdeeler. 't Zijn klare bewijzen. Doch nog opmerkelijker is, dat Heem stede, Hillegom en Zoeterwoude of een zetel wonnen met of door hun vrije lijst of zich handhaafden op het getal Warmond zonder vrije lijst (laat hier ook nog andere factoren gegolden hebben) verloor één zetel en Sassenheim had er bijna zeker ook een meer kunnen heb ben, terwijl de liberale of socialisten lijs ten er in de eerste plaatsen berooid af kwamen, in de laatste er niet slechter op zijn geworden. Trekt nu maar conclusie uit deze vast- staando feiten. Laat men voorkeurstemmen uitbrengen zooveel men wil, ze komen toch ten goe de aan de lijst. Daarbij neme men ter dege in acht, dat dit alleen geldt m. i. voor de ge meenteraadsverkiezing, ten einde alle ver brokkeling te voorkomen, en omdat het vast staat, dat het er tocli van zal moeten komen en wij dien weg toch op moeten. Laten wij aannemen, dat het rapport- Barge -ons aanwijzingen brengt, die te probeeren zijn; laat men zich even ver bazen over de mentaliteit om zoo iets te durven denken en zeggen; de tijd zal uit wijzen, daar twijfel ik geen oogenblik aan, dat ik er niet zoo erg ver naast ben geweest. w. A. Th. B. Uit de Veen. Mijnheer do Redacteur, Beleefd verzoek ik een plaatsje in uw blad voor het volgende; bij voorbaat mijn dank. Zoo ik heb opgemerkt uit verschillende circulaires, is hier opgericht een Vereen, tot onderlinge hulp voor verpleging in Ziekenhuizen. Ik zwaai zeker de oprichting van zoo'n Vereen, allen lof toe. Het valt echter niet mee voor een arbeider maar weer aan zoo iets te gaan betalen. Vandaag een Riks hiervoor, morgen een daarvoor, overmorgen weer iets anders; zoo komt men veel te kort om aan dergelijke dingen te betalen. Het spijt mij dat ik verhinderd was ter vergadering te komen, anders had ik daar mijne meening uiteen kunnen zet ten. Het was nu eenmaa] onmogelijk; daar om een woordje in de L. C.; misschien dat ik bevredigend beantwoord word. Zoo ik vernomen heb zal de Contributie voor de betrokken Vereeniging in vier ter mijnen worden opgehaald; dat is zeker niet af te keuren; maar men staat toch al paf hoeveel van dergelijke klutsjes er gere geld betaald moeten worden. Om nu maai weer aan iets nieuws te gaan betalen, heo is bezwaarlijk. Nu heb ik wel gelezen in zoo'n circulaire, dat, als men bezwaarlijk betalen kan, men het moest opgeven, maar echter toch lid worden. Zeker, maar iemand, die zooiets niet betalen kan, plakt het niet graag op 't Kerkbord. Dat zou toch wel anders kunnen. Als cr nu eens een categorie vrijgesteld werd van betalen, b.v. geen belasting betalcnden. Diegenen, die voor dezen tegemvoordigen tijd/ geen belasting behoeven te betalen, nu die kan men mijns inziens wel vrijstellen. Of weet 't bestuur soms iets anders op te werpen1? Ik zou nog niet zoo'n bezwaar zien in die Riks per jaar, maar er moest eens een te kort to dekken wezen, dan moet men toch ook maar weer helpen betalen, en dat soms van een loontje waar men een groot huishouden van moet onderhouden. Als nu de door mij bedoelde personen niet behoefden te betalen, en de gemeente vulde dat eens aan met subsidie, dat zou toch voor Alkemade zoo'n bezwaar niet wezen. Want, wordt men geen lid van ge noemde vereniging, en men zou verpleegd moeten worden in een ziekenhuis, zonder zelf een rijksdaalder te hébben, wie zou het ten slotte moeten betalen? Misschien weet het bestuur der vereeniging ook wel op een andere manier tot een goed resul taat te komen, mij ook goed, maar. dat do door mij bedoelden vrij zijn van betalen, is zeker noodig._ Nu nog iet-s. Ik ben niet op de vergadering geweest, dus ook het volgende weet ik niet. Als men nu eens per auto- weggebracht moet worden is dat ook voor rekening van de Vereen.? Toch ze ker wel? Want als men de naden uit ziin. zak moet krabben om één Riks per jaar te betalen, heeft men toch zeker, als men voor het geval staat-, geen geld om dat ver voer te bekostigen. U, Mijnheer de Red«r*' --"••ris dankend. ~y Sioomvaartbercchfen StW'MIJ NEDERLAND. JOHAN DE WITT (uitr.) vertr. G Juni van Genua. RIOTJW (thuisr.) vertr. 6 Juni van Sabang, ROEPAT vertr. 6 Juni van Hamburg. LOMBOK (uitr.) arr. 5 Juni 'o Singapore KON. NED. STB. MIJ AMAZONE vertr. 6 Juni van Ancona. HEBE vertr. 6 Juni van Alexandrië. HERMES vertr. 7 Juni von Amsterdam JUNO vertr. 6 Juni van Malaga. NEPTUNUS vertr. 5 Juni van Tunis. ORION arr. 6 Juni te Genua. PLUTO arr. 7 Juni te Amsterdam. RHEA arr. 7 Juni te Rotterdam. ZELLS arr. 6 Juni te Malaga. MEROPE vertr. 7 Juni van Amsterdam* VULCANUS arr. 7 Juni te Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. EEMLAND (uitr.) vertr. 5 Juni van Rio Grande. KON. WEST-1ND. MAILD. PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.) vertr. 6 Juni van Madera. NICGERIE (uitr.) arr. G Juni te Madeira. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BREEDIJK arr. 7 Juni te Rotterdam. BURGERDIJK arr. 6 Juni te Baltimore. LOOH GOÏL arr. 6 Juni te Colon. VOLENDAM vertr. 6 Juni van Boulogne. LOCHKATRINE arr. 5 Juni te San Francisco. HOLL. OOST-AFRIKA LIJN. MARKEN (thuisr.) arr. 7 Juni te Ant werpen. MERAUKE (uitr.) vertr. 6 Juni van Port Sudan. MENADO vertr. 6 Juni van Durban. HOLL. OOST-AZIE LIJN. BANKA (thuisr.) arr. 6 Juni te Marseille OLDEKERK (uitr.) vertr. 7 Juni van Hongkong. HOLLAND WEST-AF RIKA LIJN. RIJNLAND arr. 7 Juni te Amsterdam. ULYSSES arr. 7 Juni te Amsterdam. ROTTERD. LLOYD. SIANTAR (thuisr.) vertr. 6 Juni van Marseille. TAMBORA (thuisr.) vertr. 4 Juni van Singapore. TABANAN arr. 7 Juni te Batavia. ROTTERD. ZUID-AMEFJIKA- LIJN. ALDABI (uitr.) vertr. G Juni van Mon- tevideo. POELDIJK (thuisr.) arr. C Juni te Ric Janeiro. ALB7REO vertr. 7 Juni v- BURGERLIJKE STAfcD LEIDEN. 6 Juni. Geboren: Jannigjc d. van C. Plomp en N. Gelderblom Jacoba d. van J. Schouten en J. Bon Lconardus Joseph z. van N. J. v. d. Meel en M. C. Dirkse. Gehuwd: N. de Neef jm. en S. P. Spie renburg jd. B. J. A. Mom jm. en C. A. Slierings jd. I. Koole jm. en J. O. v. Zonneveld jd. J. Hemerik jm. en W. v. Leeuwen jd. J. Massaar jm. en L. M. Valk jd. J. Lanccl jm. en E. Sierat jd. A. J. Wansink jm. en G. Velthuijzen jd. M. I. v. Polanen jm. en J. Neuteboom jd. C. Kapaan jm. en W. Neuteboom jd. H. Swanenburg jm. en H. Onderwa ter j.i. Overleden: W. Jansen z. 15 mncL

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 5