houden van den post roof te Uithuizen. Het zijn eenige schippers. Een der aangehoude nen heeft aan een kameraad medegedeeld, dat hij met de anderen de feiten had ge pleegd, en dat het geld was verstopt. De eerst aangehoudene is de 19-jarige Z. de W., die te Harlingen werd gearresteerd aan boord van het schip zijns vaders. In het schip zijn voorwerpen gevonden, die gediend hebben bij den postroof te Uithui zen: o. m. een zwarte doorschijnende lap, die het gezicht van een der daders heeft bedekt. Deze jongeman heeft zich, na den dag dat de diefstal plaats had, groote uit gaven veroorloofd. Verder is te Groningen aangehouden de 30-jarige H. H. aan boord van zijn schip bij de suikerfabriek aan het Hoendiep, terwijl diens broer, de 2G-jarige S. H., onder do gemeente Ezinge is achter haald en met zijn vrouw, die de vorige week in het bezit was van meer geld dan gewoonlijk, naar Groningen gebracht. Vast s>aat dat laatstgenoemde schipper in den jacht van de berooving met zijn schip m sJithuizen heeft gelegen. De Groningsche recherche zet het. onder hoek voort, teneinde meerdere bewijzen bij tv brengen tegen de aangehoudenen, die cog niet hebben bekend. Tel. Inbrekers aangehouden. Pc politie te Antwerpen heeft in samen werking met Nederlandsehe rechercheurs iwee personen aangehouden, als verdacht van den diefstal van f 80.000 ten nadeele van den Zeereerw. Heer Pastoor te Sint Jansteen. Het zijn een Hollander, zekere V., en een Belg, zekere de L., een bekend Antwerpscli inbreker. Beiden zijn ter be schikking van de Belgische justitie gesteld. Een ontvoering? Het meisje, dat Zaterdag tusschen Maas- niel en Swalmen, langs de spoorlijn in be- wusteloozen toestand is gevonden, is Maandagavond bij kennis gekomen. Zij deelde baar naam mede en zeide uit Keulen te komen. Voorts vertelde zij, gedurende de viering van den l Mei-dag te Keulen, met een auto ontvoerd te zijn, waarna men haar met een drank had bedwelmd. Het was haar niet bekend dat zij in Holland was. Bij haar ontwaken meende zij zich in een ziekenhuis te Keulen te bevinden. Teneinde de identiteit nader te kunnen vaststellen en nadere gegevens te kunnen verkrijgen, heeft de commissie van politie te Boermond zich in verbinding gesteld met het Polizeipresidium te Keulen. Ontsnapt. Te Oene, (gem. Epe) is ingebroken ten huize van de familie W. De beide perso nen. daarvan verdacht, werden door de politie in hechtenis genomen en te Epe in het arrestantenlokaal ondergebracht. Daar uit hebben zij gisterennacht weten te ont snappen, na verbreking van eenige plan ken. Kermis te Zwolle. De kermis te Zwolle is afgeschaft, waar om dit jaar de Bond van Kermisvakgenoo- ten een ,,kermesso d'été" georganiseerd had op particulier terrein, in de week van 27 Mei tot 4 Juni. Ondanks het ontbreken van de „été" is het terrein bezocht door 46467 personen. Vossen op de Veluwe. Vlak bij Epe werden Maandag 5 jonge vossen gevangen en nabij Vaarsen werd verleden week 1 groote vos gezien. Ze heb ben al heel wat kippen buitgemaakt! Inbraak postkantoor Steenwijk. In verband met de inbraak en diefstal in het postkantoor te Steenwijk zijn te Assen gevankelijk binnengebracht een arbeider uit Barger-Oosterveld, verdacht van heling en diens vrouw al9 verdacht van mede plichtigheid. iüiien!. Belichten GODSDIENST EN BOLSJEWISME. Rakowsky, de bolsjewistische wetgever van Oekraine, hield enkele dagen geleden een congresrede en zeide toen o.a.: „Zoo juist heb ik een schrijven ontvangen waar in wordt medegedeeld, dat sommige onder wijzers in steden en dorpen deelnemen aan godsdienstige plechtigheden en tegenwoor dig zijn bij den eerediensfc. Namens de regeering moet ik verklaren, dat elk dienaar van den staat en vooral zoo hij opvoeder is van het opgroeiende geslacht die een praetizeerend en geloo- vig lid. van een godsdienstige gemeenschap is tot de vijanden van de sovjet-macht zal gerekend worden." Leve de vrijheid EEN BISSCHOP OVER UITBUITING VAN VROUWELIJKE WERKKRACHTEN Het opperste gerechtshof der Verecnigde Staten heeft een beslissing getroffen, waar bij een wet tot vaststelling van een mini mumloon voor vrouwen en meisjes ongel dig en in strijd met de grondwet wordt verklaard. De bisschop van Cleveland, mgr. Sehrembs, heeft tegen een dergelijke beslis sing, waardoor vrouwen en meisjes aan de willekeur en uitbuiting van sommige werk gevers worden overgeleverd, protest aange- teekend. De bisschop spreekt de hoop uit. dat het alsnog mogelijk zal zijn, een wet uit te vaardigen, die de vrouwelijke werk krachten beschermt. Er moet iets gedaan worden, zoo meent de prelaat, tegen een arbeid door jonge meisjes, welke het toe komstig vrouwelijk geslacht in haar groei belemmert. Vooral moet wettelijk de uitbuiting on zer jonge vrouwen en meisjes worden tegengegaan. Do bisschop zegt verder, dat er ook krachtig front gemaakt moet worden tegen zekere woningtoestanden, zooals ze thans in onze groote steden algemeen zijn ge worden, maar die in den vcrm, waarin ze nu voorkomcD, zelfs in de dagen der hard ste slavernij niet geduld werden. „Ook ik zoo verklaart hij, „erken de be- teekenis van een vrij contrast tusschen werkgever en werknemer. Doch het schijnt mij hoogst treurig toe, dat men onder den dekmantel van vrijheid van contract ge rechtigd is, jonge meisjes en vrouwen uit te buiten. Wij weten echter zeer goed, dat onze in dustrie- en handelswereld de vrouwen en meisjes op zulk een wijze beloont en vaak behandelt, dat een wet, ook voor een mini mumloon, dringend noodig zou zijn, om tegenover de handelwijze van gewetenlooze ondernemers remmend op te treden", be sluit de bisschop. Nieuwe aardbeving in Perzië. Uit Mesjed wordt gemeld, dat de aardbe ving bij Turbati Heidari zich heeft her haald; er zijn geen slachtoffers, daar het gebied ontruimd is. Thans is vastgesteld, dat het antal dooden bij de vorige aardbe ving tenminste 3000 bedraagt. Spoorwegongeluk in Spanje. De sneltrein uit Valencia kwam gisteren bij Benicolet in de provincie Valencia in botsing met een goederentrein. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Twee lij ken zijn reeds geborgen. Er is een vrij groot aantal zwaargewonden. Het reddings werlc is nog in vollen gang. Vijf visschers omgekomen. Ter hoogte van Brest hebben een vijftal Bretonsche visschers op tragische wijze den dood gevonden. Een groep visschers was op de rotsen bezig met het inzamelen van zeegras. De zee was kalm en glad als een spiegel. Plotseling echter stak er een hevige storm op, die hooge golven over de rotsen joeg. Vijf visschers werden door het water meegesleurd en verdronken jammer lijk. De overige visschers wisten zich met de kracht der wanhoop aan uitstekende rots pieken vast te klemmen, wachtende op hulp. De wachter van den nabijstaanden vuurtoren seinde draadloos cm assistentie naar het reddingsstation Argenton. Meer dan vijf uren lang p<Jögdc een te hulp ge zonden reddingsboot tevergeefs do onge lukkige visschers te bereiken, die op de door de branding gebeukte rotsen in doodsangst verkeerden. Eindelijk kon men de man nen, die in uitgeputten toestand verkeerden veilig en wel in de boot bergen. Bootongelukken. Op de rivier de Duddon (Cumberland) heeft een ernstig bootongeluk plaats ge had. Zes personen begaven zich in een zeilboot naar Barrow-in-Furness. Onder weg kregen zij met een heyigen wind en golfslag te kampen. Een der inzittenden begaf zich aan land, teneinde per trein naar huis terug te keeren. Aan wal gekomen, bleef hij de boot- eenigen tijd nastaren en liep toen door. Hij ging nog eenige meters voort, toen hij, omziende, bemerkte, dat de boot verdwenen was. Van de inzitten den was niets meer te bekennen. Later werden aan de Noord-West-kust van Walney Island de lijken van twee slachtoffers -van dib ongeluk teruggevonden Het lijk van een derce slachtoffer werd gevonden op een zandbank, niet ver van de kust. Een ander bootongeluk had nabij Huil plaats. Een echtpaar, dat een huisboot op het Leven-kanaal bewoonde, ging 's avonds in een klein bootje uit om te zeilen. Er stak een hevige windvlaag op, die de boot deed omslaan. Man en vrouw verdwenen in do diepte. Het banditisme in China. Bij Tau-Tao-kau aan de Koreaansehe grens hebben gevechten plaats gevonden tusschen roovers en Chineesche soldaten. Zes soldaten werden gedood, terwijl twin tig gevangen werden genomen. De roovers vielen daarop de houtzagerijen te Tau-Tao- kau aan, en voerden dertig personen met zich mede. Het overige personeel, o.m. een aantal Japanners, werd over de grens van Korea gejaagd. Inmiddels nemen de roovers in Sjantoeng tegenover de vreemdelingen een dreigende houding aan. Gemeld wordt, dat zij het oog geslagen hebben op de Japansehe tabaks- stations bij Toki-tao, welke door Chinee sche soldaten worden bewaakt. Een aantal treinen uit Toki-tao is uitgeschakeld. Beuter meldt uit Peking: De militaire gouverneur van Sjantoeng heeft aan de re geering te Peking medegedeeld, dat de in sluiting der bandieten die aan den jong- sten treinoverval schuldig zijn, weldra vol tooid zal zijn. Het mag dus worden ver wacht-, dat spoedig allen vreemdelingen, welke door de roovers nog worden gevan gen gehouden, de vrijheid zal kunnen wor den hergeven. (Zooals bekend, houden de bandieten nog steeds acht vreemdelingen gevangen, waaronder 4 Amerikaansehe en 2 Britsche onderdanen. Juweelen verduisterd uit ex-keizer Karls nalatenschap. De „B. Z. am Mittag" meldt, dat baron Steincr, de beheerder van het vermogen van wijlen ex-keizer Karei van Oostenrijk te Parijs is gearresteerd op beschuldiging van oplichting. Hij heeft nl. juweelen, welke aan den ex-keizer hadden behoord, ver kocht. Aartshertog Max heeft een aan klacht wegens verduistering tegen hem in gediend. Het betreft een bedrag van 250.000 Zwitscrsche francs. POSTDUIVEN. „De Blauwband". Men schrijft ons uit Alphen a. d. Rijn: Do Postduivenvereniging „Do Blauw band" hield 3 Juni een wedvlucht van Pont Sint Marbence (Frankrijk), afstand 354 K.M. De duiven zijn aldaar omstreeks 9 uur in vrijheid gesteld. De uitslag is: le prijs C. Geel, aankomst 2 u. 44 m. 12 sec.; 2e H. Vergeer 3 u. 41 m. 8 sec.; 3e G. v. Ofwegen 4 u. 8 m. 3 sec.; 4e G. van Goch 4 u. 30 m. 5 sec.; 5o P. Verkade 4 u. 38 m. 8 sec, LOCiMTTOAitT Een nieuw watervliegtuig. Het luchtministerie is bezig proeven te nemen met watervliegtuigen, die bestand zijn tegen ruwe zee. De watervliegtuigen, thans in gebruik, zijn uitstekend bij kalm water doch onbruikbaar bij zwaar weder. Een zeewaardig vliegtuig is thans te Pres ton zoo goed als afgebouwd. Het heeft een machine van 450 P.K. De vleugel breedte is betrekkelijk gering, waardoor 't gevaar van onderdompeling van een vleu- gelpunt tot een minimum wordt geredu ceerd. De motor is laag geplaatst, zoodat de romp vast op het water ligt. Modellen van dit type zijn reeds met goed resultaat beproefd. Russische vliegweck. V. D. uit Berlijn: Vrijdag zullen vertegenwoordigers der Nederlandsche en Duilsche pers met twee Duitsche en één Nederlandsch vliegtuig van Berlijn naar Moskou vliegen, om er deel te nemen aan do Russische vliegweek. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van: P. B., loopjongen te Leiden, die door den Kinderrechter in Den Haag is veroor deeld tot 4 maanden tuchtschool wegens verduistering. Het Hof legde 1 jaar tucht school op, echter voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. B1HHEHL ABBP BEZOEK VAM DEN KONING VAN NOORWEGEN. Te Utrecht. Gistermiddag 2 u. 55 min. bij de reis van Socstdijk naar 's-Gravenhage is de extra-trein met Koning Haakon van Noor wegen en Koningin Wilhelmina het Cen traal station te Utrecht gepasseerd, waar de trein van machine moest verwisselen. Het perron, waar de trein stil hield, was versierd. Tijdens het oponthoud werd de koning begroet door het college van B. en W. van Utrecht, met den waamemenden gemeente-secretaris en 70 afgevaardigden van 22 studentencorporaties, met 24 vaan dels. Toen de trein het station binnenliep, speelde het politic-muziekcorps het Noor- sche volkslied. De burgemeester van Utrecht, mr. J. P. Fockema Andreae,- hield in het Fransch een toespraak tof den koning: Hierna bood de burgemeester namens de gemeente een groot album aan, bevat tende 20 foto's van voorname punten der stad Utrecht, met Noorsche onderschrif ten, Op hel schutblad is in het Noorsch een opdracht van Gouddruk aangebracht. Het dochtertje van wethouder Ten Ber ge bood aan de Koningin een miniatuur Dom in zilver aan. Te 's-Gravenhage. Bij aankomst van den koninklijken trein, waarvan de locomotief versierd was met de vlaggen der beide landen te 's-Gra venhage, daverde het eerste der 51 saluut schoten, afgegeven door de in hot zeer nabij gelegen Malieveld opgestelde 3e Batterij van hef 7e Regiment veld-artille- rie oncler commando van .den len luite nant J. G. H. Fraser, door het lucht ruim, terwijl de muziek der Eerewacht het Noorsche volkslied inzette en de eere wacht de geweren presenteerde. Onder de tonen van de Noorsche na tionale hymne verlieten Z. M. Koning Haakon, H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins, benevens talrijke leden van het wederzijdsche gevolg, de leden van den Eeredienst enz. de koninklijke salonrij tuigen. Hare Majesteit de Koningin stelde per soonlijk den burgemeester en den wnd. gouverneur der Residentie aan den Ko ning, voor, die hun do hand drukte, waar na, terwijl het gevolg in schitterend ambts gewaad of uniform gekleed, zich bij den trein bleef ophouden, Koning Haakon, vergezeld door de Koningin en Prins Hendrik en de voornaamste leden van het militaire gevolg van den vreemden sou- verein en van onze Koningin, en door vice-admiraal Smit, ceno inspectie hield van de eerewacht. Toen deze afgcloopen was, betraden do vorstelijke personen en allen die hen ver gezeld hadden de Koninklijke wachtzaal, waar H. M. de Koningin de verdere auto riteiten aan haren Koninklijken gast voorstelde. Hierna begaven de Vorsten en gevolg zich naar de in de Rijnstraat gereed staande rijtuigen en werd de galastoet gevormd, waarmede de rit naar het K<5- ninklijk Paleis werd ondernomen. Hij waa als volgt saamgesteld. Vooraan ging bereden politie, gevolgd door het rijtuig van den burgemeester, waarna de eigenlijke stoet geopend werd door het eerste gedeelte, eskadron hu zaren, van bet eere-escorte van het lie Regiment (derde half regiment) huzaren en welk escorte onder commando stond van den Ritmeester Adjudant M. R. Drijf hout van Hooff, van het He Regiment hu zaren. Dan volgde een rijtuig, waarin gezeten waren de kamerheer-ceremoniemeester Baron van Hardenhroek van Lockhorst en de kamerheer jhr. Stekingen. En daarna kwam het Koninklijke gala-rijtuig, dat een prachtigen aanblik schonk, getrokken als het werd door zes paarden, op z'n mooist opgetuigd en van den zadel hereden door jockeys in sierlijke uitmonstering. De galakoets werd ter rechter- en linker zijde geëscorteerd door den escorte-com mandant vorengenoemd en den oudsten luitenant van "het escorte. Dan volgde weder een i escadron huza ren en daarachter sloten zich aan een zes tal volgrij tuigen. In het eerste namen plaats de wd. Grootmeestercsse mevrouw van Tets van Goudriaan, vice-admiraal Smit, hoofd van den eeredienst, vice-admi ral Bauduin, chef van Hr. Ms. Militaire Huis, en kapitein ter Zee Otto, Adjudant van Koning Haakon. In het tweede rijtuig zaten de eclitgc- nooto van den Noorschen gezant in Neder land, mevrouw Huitfeldt, de hofdame Jkvr van Swinderen, en de heer Knagsenkjelm, 2e hofmaarschalk van den Koning. Het derde rijtuig bood plaats aan den gezant den heer Huitfeldt, Graaf Dumon- ceau, Opperceremonlemeester der Konin gin, en Ridder van Rappard, Nederlandsch gezant voor Denemarken en Noorwegen. In het vierde rijtuig was plaats ge nomen door kapitein-luitenant ter zee Prestrud, adjudant van den Koning, en Majoor Rambonnet die tot den eeredienst behoort. Het vijfde volgrij tuig was bezet door Hr. Ms. Aljudant, kapitein-luitenant ter zee Ten Broeke Hoekstra, den adjudant van den Prins kapitein jhr. Laman Trip, en den Ion Luitenant Phaff, ordonnance- officier der Koningin, deel uitmakende van den eeredienst. In het zesde rijtuig eindelijk reden de le Stalmeester Boron Benfinck en Hr. Ms. órdonnance officier, jhr. de Savor- nin Lobman, waarna de stoet door een de tachement huzaren gesloten werd. 'Langzaam reed het koninklijk rijtuig, onder hartelijke toejuichingen, langs de honderden die zich in Rijnstraat hadden opgesteld en in de eerste plaats langs de hulde bewijzende vereenigingen, waarvan de namen enkele dagen geleden werden ge publiceerd. De Vorstelijke personen beant woordden, de Koningin met buigingen, de Koning en de Prins met bet militair sa luut, de bun hier en verder langs den weg gebrachte ovatiën. Bij aankomst aan het Paleis vond de Koning daar tot het brengen van de mili taire honneurs een eerewacht van het Regiment Grenadiers met vaandel, ter wijl hier het muziekkorps bestond uit de Koninklijke Militaire Kapel, onder lei ding van luitenant Boer. Over deze eerewacht, waarhij do Regi ments-commandant en adjudant tegen woordig waren, voerde het bevel de kapi tein van het Regiment Grenadiers J. L. M. van den Brandhof. Ook bij bet Paleis bevond zich een aan zienlijke menigte, welke den Koning en ons Koninklijk Echtpaar toejuichte. Te dezer plaatse kon het inspecteercn van de eerewacht, in tegenstelling met de inspectie in het niet voor het publiek toe gankelijke Staatsspoorstation, door hon derden worden gadegeslagen, die naarna later, nogmaals de Vorstelijke Personen konden toejuichten toen deze zich enkele oogenhlikken vertoonden op het paleis- halcon, over welks balustrade een herme lijnen kleed was uitgespreid. En ten derden malo zouden zij, die zich een plaatsje hadden weten te* veroveren wel een best plaatsje naar men merkt den Koning nog eens kunnen aanschou wen toen deze, te circa 5 uur, weder met gevolg uitreed om een bezoek te brengen aan het Koninklijk Kabinet van .Schilde rijen: Het Mauritshuïs, Het uitrijden ge schiedde in auto's. Aan het bezoek aan het Maurilshuis werd niet deelgenomen door de Koningin. Koningin Haakon begaf zich er heen, ver gezeld door Prins Hendrik en het bezoek, dat ongeveer een uur duurde en den Ko ning blijkbaar zeer boeide, droeg een in tiem karakter, ten einde den gast gelegen heid te geven, rustig van de voornaamste meesterwerken te genieten. Aan den ingang werden de vorstelijke personen en het talrijke gevolg verwel komd door den directeur, prof. dr. W. Martin, onder wiens leiding eerst de' fraaje vestibule met de portretten der Oranjes werd bezichtigd, waarna in do Rembrandt- zalen de doeken van Rembrandt, Vermeer en Hals bewonderd werden. Nadat in do andere zalen nog o.m. wer ken van StcoD, Potter, Terborcli, Troost enz. waren bezichtigd, begaven de vorste lijke personen zich naar beneden, waar de werken der Italiaanscko en Spaansche scholen, de primitieven en de schilderijen van Rubens en Van Dijck zijn tentoonge steld. De Koning uitte herhaaldelijk zijn groo te bewondering voor de kunstschatten. Na hun liandteekening in het daarvoor bestemde album te hebben geplaatst, ver lieten Koning en Prins het gebouw.^ Het concert in bet Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen, door het Haagsche gemeentebestuur aan koning Haakon, Ko ningin Wilhelmina en Prins Hendrik aan geboden, beeft uit den aard der zaak, met uitzondering dan natuurlijk van de samen stelling van het programma, in vele op zichten overeenkomst gehad met dó welge slaagde soiree, in hetzelfdo gebouw door dat gemeentebestuur georganiseerd tijdens bet bezoek van koning Gustaaf van Zwe den in Maart jl. De loco-burgemeester, de lieer Van Vuu- ren, hield een toespraak, welke koning Haakon beantwoordde met een korte rede. Personen te Leiden gevestigd. Mej. P. BrandsEtienno, Heerensingel 11a Mej. J. C. de Gunst, Volraolengracht 9 Mej. R. Schuri-nk, verpleegster, Acad. Zieken huis Mej. A. W. Stai1, dienstbode, Noordein de 50 W. Poeliejoe, Geeregracht 29 Mej. W, do Roede, dienstbode, Voorstraat 44 A. A. do Leng, korporaal schrijver, Kweekschool voor Zeevaart Mej. A. M. J. Hoekstra, Ha ven 18 P. H van den Born en gezin, Sta tionschef, Stationsplein 2 Mej. Wede. J. BonnetVan der Tuin L. Vrouwenkerkstecg 24 J. L. H. Vossenaar, Oude Vest 85a Mevr. C. CM Koch-Faes, Hyacinlhcnstraat 2 Mej J W ten Braak, Noordeinde 50 Mej. I. L. van. 't Sant, Wasstraat 39 J. Brcekveldt, Schelpenkade 34 H. Krol en gezin, Hoofd commies ter Secretarie, Acaciastraat 20 Mei. W. Bijster, Hopital Walton 0. vj Arend, Noordeinde 42a H. A. Kroynjü Maredijk 159 L. do Kraaij cn gezin, man, woonschip ligpl. Galgcnwntcr Mej. Luiten, verkoopster, Morschweg 54 Hooijkaas, Pieterskerkstraat 12 Mej. E.I Rret, winkeljuffrouw, Houtmarkt 7 Mej.j J. Schuilen-berg, dienstbode, Botermarkt 23 W. S. Verboom, electricien, Nicuwsteeg B. J. H. HengovcJd en gezin, amanuensis, Yj konmarkt 16 Mej. C Groot, liefdezu* Hoogewcerd 57 Mej. C. A. Mousse—1 Arkel, Utr. Jaagpad 49 J. Meijer en go, timmerman, Haarlemmerstraat 211 "Mej. Dijkstra-Koopmans, Hoogowocrd 21 ij, A. H. van der Moe, RapcnlbuTg 10] Personen uit Leiden vertrokken. Abr. V. J. Hoogendor.lc, Den Haag, brandtstraal 83 Mej. M. van Eu uren, Ij Plein A 158 Mej. H. van der Steen, B; terdam, Helmerstraat 21 hij Fiouw Mej.Q van der Voort, Noordwijkerhoui, Korient je| straat G 124 H. G. Heerma, Den Hu jel van der Werfstraat 83 Wed. J. van Egmt geboren Dieben, Alpben aan den Rijn, v. Ma dcrloostraat 42 Mej. Br. Horloos, Rotter.lj Tollensstraat S9B Mevr. de ClcrcqGoj; rai Den Haag, Weimarstraa 61a Mej. PI. Eriks, Amsterdam, Smaksteeg 15 A. G. Ei semeier, Nieuwkoop, B 113 H. von Ess P Rijswijk Z.-H., Haagweg 79 G. J. Bessgiu 's-Gravendeel, bij de ouders K. B. P. A Pooiers, Rotterdam, Allard Piersonstraat J. J. Montijn, Den Haag, .Prins Honds straat 25 TI. P. v. d Tak, Boskoop, Do; straat 5 G. L. Wijdenes-Spaans, Den Ha Frankcnsla? 133 W. H. Dllrr, Apddw H Fioralaan 3 W. A. C. Hoogstraten, B Haag, Vos in ?t Tuintje 6 M Sclireuj Rotterdam, Samuel Muilerstraat 26 Mej. Band, Wc enen, 12c Drasegasse 15 Mej. Biermulzki, Grefeld, Prinz Ferd.str. 22 J. van jer Veen, Groningen, J. Israels Ir aaffi Mej. C. Gbrisliaanse, Den Haag, Ban$ 119 -J. A Moock, Rotterdam, Joubertsjl 44 H ran Dijk, Oostdingeradeel te Ooslei kerk Mej. M J Fr. M. Schreinemak<£s,ï J sterdam, v. Eeghenslraat 10 J. Tromp," terdam, Boumanstraat 40b Mej. ï.f. X ;i|. Riet, 's-Boscb Graa'scbcwcg 13 Mej. Dick, Amsterdam, 3e Helmerstraat 63 - Sira, Den Haag, Kalvermarkt 9 Albs der Linden, Nijmegen, Kol. Reserve V; Chr. Kakebeeke, Twello, bij <H' ouders G. H. Sens, Bloemend aal, T'-'- mend. weg 3- «j| Fr. M. Keuls, Heerlen, Burg. Savol'bergstraï Mej. N. van Venetien, Den Haag, Duid weg 2 Mej. A. Denkler, Voorbout, bij Sir te E. Gorse'.ing, Dieren Geld., Dunkerk G. S. A Groenbroeck, Den Haag. Gé? straat 13 J C Mublmcijer, D-n Haai, 1 l Viiegerslraat 48 J. M. Oktc-«. rij 13. BSJ ü6E&Lyi SCE gTflalk BODEGRAVr.,. Geboren Wilhelmina Geert midi Eiii beth, dcchtev van J. Domburg cn 1. G. CA mink Albert us Antboniüs, zoon Zwaneburg en A. J. de Wit. Getrouwd: G. van den Bosch, 24 ja en S. J. de Vlieg, 21 jaar. j. i H AZERSWQU DE. Ondertrouwd: Jan Dirk Vos jm jaar en Maria Anlonia Lindbout jd. 21 ju:. Gehuwd: C. van Klaveren, 29 van Aalst, 26 jaar A. de Gced.\ 26 jaar! A. van yel-zen, 26 jaar J- Bogeni jaar en G. C. Keijzer 22 jaar 0- W. Jol 30 jaar en M. v. d Vaart, 29 jaar. HILLEGCM. Getrouwd: A. A. van der Vir. Scbo'lte E. Warmerdam en A. M vaalt: wen; C. Langcveld en C. Leegwater - M. Rooden-burg en M. Bouma W. Builij en H J Hopman. Geboren: zoon van N. van Zanten^ der Walt dochter van A. M. Brouwer-® selraan dochter van A. A. T-T. Kniest— bergen dochter van A. Blokkert zoon van G. Wiedpmeijcr-Melhorrl. Overleden: M. J. SpielingsC-oeM> vr. 55 jaar N. Gerritsen m. 0 dagen W. F. den Boer m 16 jaar. N00RDWIJK. Geboren: Lconnrclus Gregorius, zoon H. Hoogervorst en M. G. Slocnvooiden Maria, dochter van P- Kranenburg cn A. - Johanna Cl a si na, dochter van J. L. ïvz>i naar en W. Hoogervorst Gerardus cratius, zoon van A. P. v. d. Plas cn Warmerdam Dirk, zoon van W Klinkend en J. v. d- Voet Wilicm Jan, zoon van J. A. G Baron de Vos van Steenwi.il: ra 11 S gravin von der Gollz. Getrouwd: J. G. Peeiers 23 jaar afe onlangs te Leiden en A. G. J. Zonneveld jaar alhier. Overleden: Pietcr Lcondert v. d. W 61 jaar gehuwd met H. Plug. SASSENHEIM. G c b o t e n Petrus Thcndorus JoanneM* van B. van der Dist en M. C. van Ro~^* Ondertrouwd: Dirk Sc-honeveld cn Boukje Molenaar 24 jaar. ,T Gehuwd: Antor.ius van Ruiten 45 f, wedr. van C. Th. Straathof en Corne'ia -J.c« f na van der Voort 33 jaar Gijsbertr.s ra® jj Veek 24 jaar en Antonia Maria van Munw1, 20 jaar Peter Vis 25 jaar en Christina e terbeelc 23 jaar. Overleden: Geertje Eshuis 74 jaar- VOORSCHOTEN. J. C. yan der Peet ca Gehuwd Oomen. c WASSENAAR. Geboren: Cornelia Catharina Maria, ter van A. Ruijgrok en M. A. Roman drilcus Johannes zoon van J. Borsboom Beekman J Overleden: C. A. van Leeuwen, N. Doesburg 68 jaar R. Drost m. 2 da?1'3, ZWAMMERDAM. t Geboren: Twee dochter van M- 't Hoogt geboren Domburg. If.fi !tl

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4