ia, de bestrijding der zedeloosheid wel zeer noodzakelijk is en wekte de aanwezi gen op het streven der vereeniging krach- iig te steunen. Het koor der Vereeniging Kerkzangers „Voci et Amiciiiae", onder leiding van zijn directeur, den heer An toon ter Steege, zong daarna „Veni Creator" van Alph. Vranken, gevolgd door „Ecce Quomodo mcritur" van Hilndcl ter eere van de na gedachtenis van wijlen mgr. Th. J. A. Bosman. Daarna werd het woord gegeven aan den Zeereerw. heer J. D. J. Aengencnt, professor aan het Groot-Seminario te "Warmond, die iu ccn magistrale rede den aanwezigen de wapens verscharfto tegen de aanvallen, die op hunne Katholieke zede-beginselen door ongeloof en materi alisme worden gedaan. Pastoor Perquin dankte den Zeereerw. spreker voor zijn rede, waarop een lang- aanhoudend applaus was gevolgd. „Voci et Amicitiao" zong daarna „Ave Verum" van Huigens, „Quam dilecta" van Loots en „Het Gebed voor den Tempel" en Psalm 137 van Frcd. Roeske. Mej. Annie Bollen, sopraanzangeres uit Utrecht, verleende voorts haar gewaar deerde medewerking. Vermelden wij tenslotte, dat aan den ingang der zaal vanwego den Halthusianis tischen Bond strooibiljetten uitgegeven werden, waarin z.g. de beslrijdings-argu- menten werden weerlegd. De actieve le den van do Propsgandaclub traden echter krachtig tegen deze verspreiding op en waarschuwden de bezoekers der vergade ring de biljetten niet aan te nemen. Neder!. R.-K. Tabaksbev/erkcrsbond. Het hoofdbestuur van den R.-K. Ta- bakshewerkersbond zegt in een circulaire aan de afdeelingsfcesturen o.m.: "Wij kunnen u mededeelen, dat op 30 Mei partijen tot overeenstemming zijn ge- tomen. Het resultaat daarvan was: a. dat de W. O. genoegen nemen met 5ndeeling Weesp in de derde klas: b. dat de W. O. een aftrek van 2 procent voor „Steeltjesdek" ode lengte voor hand- «n vormwerk hebben aanvaard, waarbij uitdrukkelijk is bepaald hoedanig dit dek aioet zijn bewerkt en waarvoor en hoe het mag worden verwerkt. c. dat voer stukloon plakwerk een hoo- ger loon is bedongen dan do patroons oor spronkelijk wilden geven. n.l. f 4.25f 4.20 en f4.20 voor respectievelijk 1ste, 2de en 3do bewerking zonder binnenrugband plak ken. d. dat de W. O. hebben afgewezen en de patroons hebben teruggenomen hun eisch opzichtens: 1. het stellen van cautie; deze is dus vervallen; 2. eerste en tweede klas plaatsen het bestaande procentelijk loonsverschil dit blijft dus zooals het is geweest; 3. vrouwenloon blijft als voor mannelijk personeel, dus gelijk; 4. Valkenswaard is in de 3de klas ge bleven. Gezien alle omstandigheden, was liet re sultaat dezer laatste conferentie voor de W. O. zeer bevredigend te noemen hoewel dit is vanzelf sprekend de vertegen woordigers der "W. O. liever nog een nog beter resultaat hadden gewensche en daar voor hun uiterste best hebben gedaan. Bootje gezonken. Zaterdagmiddag, omstreeks half vier, vertrokken, meldt „de Leeuw, Crt.", vier vrienden, te Leeuwarden woonachtig, met een bootje, voorzien van een. aanhang- motor, in do richting van Wartena, om tot Maandagmorgen bij Eernewoude te gaan ,varen cn visschen. In -ïri bootje had men de noodige kam- peerafftkelen, dekens, enz. en ook visch- netten meegenomen, zoodat het zwaarbe laden was en slechts weinig boven water uitstak. Het van Voren opspattend© buiswater werd voortdurend door de dekens en kus sens, die daar lagen opgestapeld, opge- jogen, waardoor het bootje steeds zwaar der belast geraakte, zoodat bet in bet Langdeel bij dc Langemeer in de diepte •choot. De inzittenden kwamen in het water %erecht en de heer Grimm, een van de in zittenden, waarschijnlijk onder de drij vende netten. Hij was de eenige, die kon zwemmen, doch dit heeft hem niet gebaat De andere drie personen konden zich spartelende boven water houden, totdat ide heer A. Koopal met zijn motorboot ^Deentje" te hulp schoot en hen redde. Inmiddels snelden eenige schippers met Oen bootje te hulp en trachtten met do nog drijvende vischnetten naar Grimm te dreggen, hetgeen na eenigen tijd gelukte. Dr. Maathuis, van "Warga, die met zijn motorboot voorbij voer, heeft gedurende uur getracht, de levensgeesten weder op to wekken, helaas tevergeefs. De 29-jarige beer Grimm laat een weduwe met een twee-jarig kindje na. Moordaanslag op een veldwachter. Te IJselmonde is door P. van W. Zon dagavond een poging tot moord gedaan op den gemeenteveldwachter K. Er werden vier schoten gelost die alle misten. Later Werd v. W. gearresteerd. Maandagmorgen is hij gevankelijk naar Dordrecht gevoerd. „Tel." T Een inbraak zonder resultaat. Ongeveer een kwartier buiten Steenwijk tan den rijksweg naar Meppel wonen een- Jaam zonder eenige andere huisgenooten op een boerderij de beide halfbroeders H. Fransen en H. Poortman. Laatstgenoemde bevond zich Maandag ©p de markt te Steenwijk. Zijn alleen thuis fcijndo broer ontving toen van een tot nu toe onbekend persoon een briefje van den volgenden inhoud: „Uw broer ernstig ongeluk gehad, kom dadelijk in de stad", 't Briefje had de oa- derteekening van dr. I. de Vries. Deze on- derteekening bleek later valsch te zijn. Fransen spoedde zich naar Steenwijk en dr. De Vries. Aldaar kwam de onwaar- beid dadelijk aan het licht. Dr. de Vries begreep dat er onraad in het spel was en waarschuwde een paar politiemannen. De zen begaven zich onmiddellijk op weg naar genoemde woning. Aldaar aangekomen bleek dat er door verbreking van een deur was ingebroken. In do woonkamer was een kabinet opengebroken en alles door elkaar gehaald, terwijl de inhoud van de drie la den over den vloer lag verspreid. Niets wordt vermist. Waarschijnlijk hebben de dieven onraad gemerkt en zich den tijd niet gegund, de andere kasten te doorzoeken. Zoodoende bleef hun buit nihil cn werd hun zoo listig in elkaar gezet plan verijdeld. „Hbld" i Nederlandsch advocaat opgelicht. Een zwendelaar, te Bèrlijn woonachtig en zich noemende Kaufmann Max Knöchel heeft naar de Tel. ontleent aan de Vossische Zeitung onlangs kans gezien een Nederlandsch advocaat in Den Haag f 2500 afhandig te maken. was niet de eerste keer, dat Max Kncchel zijn oplichtorspractijkcn uitoefen de; hij kwam reeds meer met de politie in panraking. En wel voor het volgende feit. Hij wist zich twee jaar lang als directeur van een mijnbouwmaatschappij te handha ven. In deze functie pleegde hij een aantal verduisteringen, waardoor hij in dc gevan genis kwam. Na zijn straftijd te hebben uitgezeten, vestigde Kaufmann Max Knö chel zich als Rechtsanwalt Dr. Kunze in de Linkstrasse tc Berlijn. Het spreekt van zelf, dat hij dezen titel en naam niet liet ontbroken op zijn postpapier. Trouwens, hij hield er als Rechtsanwalt een heel kan toor op na. In één woord; naar den schijn te oordec-len, was hij een volkomen bona fide advocaat. Op zekeren dag schreef Lij aan een ad vocaat in Den Haag, dat hij in Nederland een concern wilde oprichten van een twaalf tal fabrieken, waarvan hij de rechtskundi ge adviseur was. Hij verzocht den advo caat de voorbereidende werkzaamheden te verrichten en zegdo hem een honorarium van niet minder dan 7000 gulden toe. Kor ten tijd daarna ontving de Haagsche ad vocaat een schrijven van een zekeren Rechtsanwalt Bi*. Knöchel evenals Dr. Kunze de vroegere Kaufmann Max Knö chel waarin deze hem mededeelde, dat hij eveneens bij het op te richten concern was geïnteresseerd en ook voor andere aangelegenheden naar Nederland moest ko men. Hij zou dan aldus deelde Rechts anwalt Dr. Knöchel in genoemd schrijven mede tevens den advocaat bezoeken om eenige nadere bijzonderheden over het be treffende concern met hem te besproken. Terloops verzoekt hij den Haagschen rechts geleerde in een goed pension een kamer voor hem te reserveeren. Dit geschiedde en eenige dagen later arriveeixlo de Berlijn- sche Rechtsanwalt Dr. Knöchel in Den Haag en nam zijn intrek in het pension, waar de huur der kamer door den advo caat in Den Haag reeds vooruit betaald was. Nadat hij den advocaat eenige keeren had bezocht en verschillende aangelegen heden betreffende het op te richten1, con cern met hem had besproken, vroeg Knö chel den Haagschen advocaat 2500 gulden ter leen, welk bedrag bij voor rekening van het concern moest uitgeven, naar hij zeido. De rechtsgeleerde gaf het geld en zag dr. Knöchel nooit meer terug. Toen hij te Ber lijn inlichtingen inwon, kwam de oplich terij aan het licht. Men vermoedt, dat Knöchel naar Berlijn teruggekeerd is. Tot dusver is men er echter niet in ge- hem op het spoor te komen. De vroegere secretaris van Didam. Het is nu reeds eenige maanden geleden, dat de gemeente-secretaris van Didam, H. van Uum, spoorloos verdween. De meest vreemde geruchten deden den laatsten tijd de ronde en beweerd werd, dat de ver miste in Amerika zou zijn herkend door een landgenoot. Noch het een, noch het ander schijnt het geval. Men noemt nu aan dat de secretaris overleden ia. r De zomertijd-verwarring. Zooals men weet, vormen de vier Lan- gendijker gemeenten één geheel. Ze zijn dit echter niet in hun houding ten opzichte van den zomertijd. De Oudkarspelsche gemeentetoren: wijst den nieuwen tijd aan, doch de tuinbouw- vereeniging volgt met bijna alle ingezete nen den ouden tijd. In Noord-Scharwoude wijst de R. K. klok den ouden, de klok der Ned. Herv. Kerk den nieuwen, terwijl de tuinbouwverceniging verordineert den ouden tijd te volgen. In Zuid-Schar- woudo heeft men dezelfde verwarring, ter wijl men in Broek, wat de tuinbouwers en de groenteveiling betreft, aan den ouden tijd is gebonden, doch de publieke lichamen den nieuwen tijd volgen. HiegneMezs Ontploffing. _Uit Genua wordt gemeld: Bij de ontla ding van oorlogsoverblijfselen op de werk plaatsen van Arena ontstond er een ont ploffing, waardoor 4 arbeiders en een be ambte gedood en een werkman ernstig ge wond werden. j Diefstal van relikwieën. Te Napels heeft zich een zonderling feit voorgedaan. Op de openbare straat werden in den vroegen morgen door eenige vrou wen twee menschelijke schedels en eenige beenderen gevonden. Verontrust over deze ontdekking, waarschuwden zij andere voor bijgangers, zoodat spoedig een grootc me nigte ter plaatse was bijeengestroomd. Bij onderzoek zon gebleken zijn, dab de over blijfselen relikwieën waren, die nog voor zien waren van gezegelde labels met op schriften. Men vermoedt, dab zij met de bijbehoorende relikwie-schrijnen gestolen zijn en dat. men slechts de schrijnen be houden heeft en de relikwieën heeft weg geworpen. Do overblijfselen zoudert vart eenige hei ligen uit de 16do eeuw zijn. Maar het ge heimzinnige van het geval is, dat geen kerk of klooster in Napels cn omgeving iets vermist. Aldus ongeveer het verhaal, dat dé cor respondent van een niet-Katholiek En- gelsch blad uit Napels seint en dat ,wij met de noodige reserve weergeven. Droevig verschijnsel. Het is een droevig verschijnsel vati onzen tijd, dat het aantal zelfmoorden niet al leen onder volwassenen toeneemt, maar dat ook de berichten over zelfmoorden, door kinderen bedreven, steeds talrijker worden. Te Weeraen. hebben zich op één dag weer twee gevallen) van zelfmoord-poging door kinderen voorgedaan; nadat pas kort gele den een 12-jarig meisje daar uit de derde verdieping van een schoolgebouw gespron gen is. In het park te Woeden word een 13-jari- ge schooljongen aangetroffen, met twee snijwonden van 3} c.M. lang aan den lin ker onderarm, die hij zichzelf niet een scheermes had toegebracht, met de bedoe ling aldus een einde aan zijn leven to ma ken. Als reden voor zijn daad gaf hij aan, dat bij door zijn onderwijzer beknord was ens dit niet kon verdragen. Op den avond van denzelfden dag sprong een 13-jarig meisje in het Donauka- naaL Zij kon echter door een voorbijgan ger gered worden. Het meisje verklaarde, zich van het leven te hebben willen beroo- ven, omdat zij haar blouse bad. gescheurd en daarom vreesde, docr haar moeder ge straft te zullen worden. Herziening van het strafstelsel in Denemarken. De commissie inzake het Deensche straf stelsel, dio sedert November 1917 zitting beeft gehouden, heeft thans haar verslag uitgebracht aan het ministerie van justi tie. Er zijn ten aanzien van do meeste on derdeden meerderheids- cn minderheids- voorstellen en onder do mcerderlieidsvoor- stellen zijn de volgende de voornaamste: afschaffing van de doodstraf, dio de laatste 30 jaar niet is toegepast en slechts vier maal sedert de huidige wet in I860 in wer king trad; afschaffing van gevangen zet ten op water en brood; van dwangarbeid; van verlies van ambt, van verlies van het kiesrecht, en van lichaamsstraffen, toege diend met disciplinaire bedoelingen. De straf wordt aldus beperkt tot ver schillende vormen van gevangenschap en boeten. Dc commissie stelt de invoering voor van een speciaal stelsel van gevan genschap tot een maximum van drie jaar -voor jeugdige misdadigers onder do 22 jaar. Ten a<mzl«n. van zedenmisdrijven tegen vrouwen en kinderen verklaart de com missie zich tegen andere aanbevolen maat regelen dan strenger bestraffing. In haar voorstellen: 'inzake ©en nieuwe wet adviseert do commissie geen bepalin gen te treffen inzake godslastering, daar zij het niet als vanzelfsprekend beschouwt om geloofsbelijdenissen en vormen van godsdienstoefening door religieuze genoot schappen wettelijk to beschermen tegen spot en heen. Zij acht het oordeel der open bare meening in zulke gevallen' veel doel treffender en natuurlijker. HIT OSHGEVIMG ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileumfeesten. Dinsdagavond werd onder voorzitterschap van dr. H. J. Lo- vink, burgemeester dezer gemeente, een vergadering gehouden van het Plaatselijk Huldigingscomité in do Trouwzaal van het Hui3 der Gemeente, tot vaststelling van de wijze van feestviering bij gelegen heid van het 25-jarig Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. De Voorz. heette allen welkom, waarna hij in zijn verdere inleiding de afgeloopen werkzaamheden van het Eoofdcomité me moreerde. Ter inzameling der gelden had den zich verschillende sub-commissies ge-* vormd, die in totaal ruim f 4000 bijeen brachten. Besloten werd dat Aarlanderveen zelf standig zal feestvieren en wel op 5 Sep tember a.s., terwijl Alphen a. d. Rijn dit feest op 6 September zal herdenken. Als bijdrago voor het Nat. Huldeblijk werd f 1000 afgezonderd. Het programma der feestviering voor Aarlanderveen zal nog nader worden hekend gemaakt. Het con cept-program voor Alphen werd vastge steld als volgt: Voorm. 8 uur: feestgave uit to reiken aan daarvoor in aanmerking komende personen; voorm. 89 uur muzikale rondgang door de versierde kom der gemeente; 9.3011 uur voorm: Godsdienstoefenin gen in de verschillende kerken en verga deringen; 11.30 uur: aubade door de kinderen van alle scholen op nader te bepalen plaats. Een drietal liederen zullen worden ge zongen, t. w.: „Wilhelmus" „Het Vader land", benevens een nummer wat een spe ciaal Alphensch orgiën draagt; 12 uur: optocht van circa 900 kinderen Voorts zullen do kinderfeesten de vol gende dag, 'snam. van 2—41 uur worden voortgezet. In samenwerking met de W. V. en Oranje-vereenïging zal 's nam. een histo rische optocht worden gehouden. Daarna van 36 uur volksspelen. 79 uur con cert op het feestterrein. 811 uur ver lichting van verschillende gebouwen. De wenschelijkheid werd betoogd, dat het particuliere initiatief daarin zal mede werken. De dag zal besloten worden met eeij vuurwerk. Nadat aldus dit voorloopig program was vastgesteld» werd gelegenheid goge- ven tot vragen étcllen, waarvan een goed gebruik werd gemaakt. Ten slotte bracht de Voorz. den aanwe zigen dank en besloot met een beroep op aller samenwerking om van dien dag te maken een nat. feest, Alphen waardig. Concert. Het eerste zcmer-concerf, dat gisteravond door do Chr. Muziek vereniging „Arli et Religione" in het Burgemeester Visser-park gegeven werd, is zeer wel geslaagd. Het publiek, dat in grooten getale aanwezig was, gedroeg zich zeer ordelijk, en, wanneer zulks bij voort during het geval mogo zijn, zal dit niet weinig bijdragen tot het welslagen dezer wekelijkscho concerten. Schietwedstrijd. Bij de gehouden Nat. Schietwedstrijden te 's-Hertogenbosch be haalde de heer A. G. Mijs, lid der Al- phensche Burgerwacht, den 4en prijs op de Margabaan, terwijl hot lid der A. B., de heer G. Bergshoef, op do scherps baan den 8sten en 20sten prijs behaalde. HILLEG0M. Personalia. Te 's-Gravenhage is voor het examen Boekhouden (Practijk-Diplo- ma Pont), o.a. geslaagd Mej. J. v. Stokman alhier. lisse. r.-K. Kiesvereeniging. Do R.-K. Kiesvereeniging hield Maan dagavond een best bezochte vergadering in het Bondsgebouw. De vergadering was bo legd ter verkiezing van een nieuw be stuur, daar het huidige bestuur èn bloc bedankte. De voorzitter opende de verga dering met den Ghrislclijkcn groet en heette allen welkom. Hij zette nog eens uiteen de reden waarvoor deze vergade ring werd gehoudc-n; dit was naar aan leiding van het feit, dat de heer A. Th. van Kesteren, die met 231 voorkeurstemmen tot lid van den gemeenteraad was gekozen, op een desbetreffende vraag van het be stuur niet voor dezen raadszctel wilde be danken en waaruit het bestuur de conclu sie trok dat zij het vertrouwen heeft ver loren van een groot gedeelte der leden. Hij vertrouwde dat do besprekingen in echt Katholieken geest zouden worden ge voerd, zooals we dat steeds gewoon zijn. Spr. zeide voorts dat er vele leden waren welke weigerden hunne contributie-kwi tantie te voldoen omdat zij als lid bedank ten; bij wees er echter op dat het vcr- eenigingsjaar loopt van 1 Januari tot 31 December en do loopende contributie be taald moet worden. Do notulen werden ge lezen en vastgesteld. Hierna deelde de Voorz. mede dat van de Kamercentrale een circulaire was ontvangen voor hare vergadering en dat het bestuur had ge zorgd voor afgevaardigden. Voorts dat op deze vergadering de heer P. Warmer dam was gekozen als afgevaardigde naar Utrecht. Thans is aan de orde: bestuurs verkiezing. Een lijst met vijf namen was bij het bestuur ingekomen. Do heer War merdam verzocht het woord even te mo gen voeren vooraleer deze lijst werd voor gelezen. In een vurig en klemmend betoog schetsto hij dat eenheid tot het behoud der Katholieke kracht noodzakelijk is en dat alles dient to worden beproefd die te bewaren. Daarom sleldo hij voor dat het bestuur zou aanblijven tot na do verschij ning van het rapport-Barge, daar dit misschien een heele wijziging kan brengen waardoor voorkomen kan worden wat hier is geschied. Hij hoopte dat het versland en niet de hartstocht zal spreken in het belang der Katholieke eenheid. De verga dering onderstreepte met een luid ap plaus dit goed geargumenteerd betoog. Na een kert onderling overleg zeide dc Voorz. namens het bestuur to kunnen meedcelen dat het hun trof dat de hoer Warmerdam het behoud der eenheid ter sprak© bracht Hij kon toch weten dat het bestuur deze niet alleen heeft trachten le bewaren, doch streng heeft bevorderd. Onder haar be wind zijn twee kranige propagandaclubs opgericht en het ledental opgevoerd van 600 tot ruim 1200! Doch bij de laatste ge meenteraadsverkiezing heeft men de een heid verscheurd en met voeten getreden. Het bestuur treft geen blaam; het heeft zich onzijdig gehouden buiten candidaat- stelling en rangschikking der definitieve lijst. Het trekt derhalve do conclusie dat men van hare leiding niet meer i3 gediend Hij deed hierna den secretaris de namen der candidaten voorlezen, welke waren do heeren H. v. Tongeren, A. Bon, C. v. d. Laan, J. Potter en G. v. d. Berg. De beer G. Schrama meende dat niemand zou be danken als lid en zou weigeren contributie te betalen als het bestuur bleef en dat evenmin iemand er op tegen zou zijn de candidatenlijst le verscheuren en deze te beschouwen als een bloote formaliteit. De heer A. Bon onderschreef een on ander. De heer P. v. d. Poel zeide dat ook hij voor de eenheid was doch dat dan ieder lid daaraan moest medewerken. Do lieer A. Th. van Kesteren zeide dat hij niet bad medegewerkt ter verkrijging van voor keurstemmen. doch nu 231 menschon op hem hebben gestemd heeft hij niet den moed te bedanken. Do Voorzitter wees er echter op dat hij ec-n verklaring had onder teekend om met geen voorkeurstemmen tot lid van den raad gekozen lo willen worden; wat het aantal voorkeurstemmen betreft dit bedraagt maar 22 pGt. zoodat 78 pCt. het anders heeft gewild. Weigert de heer v. Kesteren nu te bedauken voor den raadszetel dan is zijn onderteekende verklaring te beschouwen als een vodje papier.Hierover ontspon zich een discussie tusschen den heer v. Kesteren en den voor zit ter, welke wij echter in de pen zullen houden. De heer Warmerdam drong nog maals aan dat het bestuur zou aanblijven. Na kort beraad zeide de Voorzitter dat het bestuur bereid was aan te blijven onder de volgende voorwaarde: do hoer v. Kes teren bedankt voor een raadszetel; do heer L. Onderwater wil geen raadszetel; de vol gende, do heer Raaphorst ambieert ook geen zetel; zoodat dan de heer M. v. d. Lans zou zijn gekozen. Gaat do vergade ring hiermee accoord dan blijft het be stuur aan tot na het rapport-Barge. D9 Voorzitter zeide alles te wilton doen om da eenheid te bewaren maar boven alles stelt' het bestuur prijs op een ongerept blazoetf en dit wenscht zij niet te ontecren door* een verklaring als een vodje papier le bo." schouwen. De heer v. Kesteren zeide ecy! ter niet voor een raadszetel to willen bo.'* danken. Dit dachten wij wel, zei de Voor.J' zitter, en juist daarom draait het zeide do; Voorzitter. Al blijft het bestuur aan en Kesteren handhaaft zijn raadszetel dan] valt -de Kiesvereeniging uit elkaar. Door! de heeren G. Schrama, A. Bon en J. Q." de Haan werd nog aangedrongen dat het; bestuur zou blijven, doch het weigerdo pertinent. Ten slotte stemde hot bestuur op verzoek van den heer P. Warmerdam too om na sluiting even met liem en een paar andere leden to confcroeren, waarbij hij nog een uiterste poging wilde wagen het bestuur te behouden. Gelukte dit niet dan zou het bestuur de bescheiden binnen acht dagen overdragen aan de ingediendo bestuurscandidatcn. De Voorz. sloot nu na een krachtig dankwoord aan do bcido propaganda^ clubs voor haar steeds betoonden ijver, d? vergadering. VOORHOUT. r. K. Ziekenfonds. Het R. K. Ziokoa; fonds „St. Antonius" vergaderdo op Zon dag j.l. in 't Patronaatsgebouw. Do op. komst was minder goed. Uit 't jaarverslag van den penningmeester, den heer B. v. Werkhoven, stippen wij aan, dat over 1922. is ingekomen f 625.01; uitgegeven f 489.1G, aldus ©en batig saldo van f 135.85. Met, inbegrip van het saldo van 't vorig jaar, is er nu ©en batig saldo van f 1555.8G. Het ledental is 76, waarvan 35 dubbel cn 41 enkel verzekerd. De heeren P. Kovtekaas Lzn. en A. v. Berkel, zullen kas cn boeken van den penningmeester nazien. Gc*rien 't Bchitterend aanzien wat do kas geeft, 3lclb het bestuur voor, de dubbele uitkecring van f 9 op f 12 en do enkel© uitkeering vatf f 4.50 op f 6 per week te brengen, te begin, nen met 1 Juli e.k. Van de f 1555.86 is f 10C0 in:- r-go. vend belegd, en wordt als res. beschouwd. De hoogere uitkeeringen zullen niet meer gegeven worden, als blijkt, dat hiervoor da reserve aangesproken meet worden. Do proef geldt voor drie maanden en zal, bij gunstige resultaten, telkens voer drie maanden herhaald worden, 't Bestuur vraagt een vrij mandaat, om zoo noodig; de hoogere uitkeeringen stop te zetten ca weer op het oude peil te brengen. Na ampele discussie, besluit do vergade ring, overeenkomstig genoemd voorstel. Het bestuur wordt met don beer C. i d. Meij Jzn., aangevuld. Inplaats van dca heer M. L. Tetteroo wc-rdt dö beer A. de Groot, tot voorzitter gekozen. Den afge treden voorzitter, die 20 jaren lang deze functie naar behcoren waarnam cn nu om gezondheidsredenen heengaat, wordt voor al hetgeen hij in hst belang van 't fond9 beeft gedaan dank gebracht. Besloten wordt, dat in 't vervolg do jaar vergadering op 10 cents boete, voor be zeek verplichtend wordt, gesteld. Hierna slui ting. WOERDEN. Voetbal. Zondag had de laatste wed strijd plaats der seriewedstrijden van V.E, P. Er werd gespeeld cm den eersten cn- tweeden prijs tusschen E. M. M. II Hilver- sum en V. E. P. I. Als scheidsrechter Sma ling te half drie beginnen blaast crt wikkel./1 zich een vlug en pittig doch gelijk opgaan! spel. Al spoedig ondernemen de gasten cel aanval op het V. E. P.-doel doch een van hun spelers maakt voor het doel handi waardoor dit op niets uitloopt. V. E. P. is nu weer eenige keeren in den aanval, do voorhoede is in zeer goeuo conditie doel» stuit geregeld op de hechte verdediging de: gasten. V. E. P.'s achterhoede is thans echter minder goed hij, een paar maal wordt door hen gemist terwijl men te veel op den bal en tc weinig op den man let. Do gevolgen blijven niet uit en na een vlugg* doorbraak -weet E. M. M. te scoren. Spoe dig hierna is het half time. Stand 10 ia het voordeel der gasten. Na rust komt V. E. P. weer eens Hirk opzetten, de achterhoede is nu ook beter. Verschillende aanvallen der gasten wor den nu even vlug geretourneerd waarbij het haar linkervleugel gelukt den gelijkmaker te brengen. Daverend applaus bij de tal rijke supporters. V. E. P. begint nu met hoe langer hoe meer enthousiasme tc spe len- Ze zijn echter niet erg gelukkig vel schillende mooie voorzetten worden of <lcor den keeper prachtig gehouden of men schiet vlak langs den paal. Men laat echter den" moed niet zinken en na enkele minuten brengt Vlug het winnend punt. Stand 2—1 voor V. E. P. E. M. M. zet nu alles op alle3. Dc spe lers verwisselen van plaats, niets helpt hca. V. E. P. achterhoede is safe. Tensloljf krijgt E. M. M. nog do handen vol, om fl«; nederlaag niet grooter te doen worden. Het einde komt met 21 en V. E. P. komt hier door in het bezit van den vurig begeerde® beker lien door een royalcn sportvriend ge schonken. Over den wedstrijd in zijn geheel kun* nen we vermelden dat het een fraai S®* speeldo match wa3. Ruwheid, dio wo 7.oo dikwijto hij spannende wedstrijden bcspcu-; ren was hier niet aanwezig. Moge V. K l* waarvan we verwachten dat bet BonJsbiM stuur haa-r een plaats in. een hoogere hïass j waardig keurt ons nog vele van deze *e:i' strijden in het volgend seizoen geven. Zeetj zeker zal zij dan nog meer aa.n zij reeds H "bij Woerd en's burgerij populair wordem Na afloop van den wedstrijd had in 1 Neuf'de prijsuitreiking plaats. N. ontving als tweede prijs een verguld zaïvft^ ren krnis, terwijl eenige Woerdonsc sportvrienden aan hen een fraaie iauwor •krans aanbodon als een blijk van sJrQP1: •thic, waarbij men den wenscb uitsprak E. M. M. en V. E. P. nog menigmaal zw». een prettigen wedstrijd mogen spelen, j ZOETERMEER—ZEGWAARD., 1 ZiekenhuisYcrpleging. Door o alhier gevestigde gcnecshceren waren r

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6