w m Inbouw kundig opzichter, middelbare tee- Lactes, werktuigkundige tcekenaars en iajj jjchiiischc ambtenaren bij het stoomwezen spr. zegt hierbij met voldoening te kun >n wijzen op de harmonieuse samenwer- (usschcn beide scholen. Aan liet einde gekomen van de beschrij- jjg van de geschiedenis der school zegt opr? allen, die aan de laatste uitbreiding Jun steun en hulp verleende, hartelijk dank. Spr. geeft alle aanwezigen de verzezc- ng, dat het zich bewust is van de plich- n" die het bestuur als zoodanig heeft te .jrvullcn en die het ook zal vervullen, daarbij gesteund door de krachtige mede werking van den directeur der school en van bet corps leeraren, aan de school ver- lioii den. Spr. noodigt allen thans uit de nieuwe lokalen te willen bezichtigen en namens het bestuur verzoekt spr. don Minister van Onderwijs het nieuwe gebouw te willen Openen. Alvorens echter te eindigen wil spr. een warm woord van hulde brengen aan den man, die vanaf haar begin tot op heden de school zoo krachtig en beleidvol heeft bestuurd. Hiermede bedoelt spr. den directeur, den heer A. J. van Achterberg, die, met de school, zijn veertig-jarig ambtsjubileum Tiert. De heer Touw memoreert liicr hetgeen j den 2den Juli van het jaar 1883, toen de Practische Ambachtsschool werd inge wijd, de toenmalige voorzitter, prof. van Bemmelen tot den lieer v. Achterberg sprak, hem schetsend als een man, die zijn laak met ijver en opgewektheid aanvaard de en van v/ien voor een voornaam deel het welslagen der school zou afhangen. Aan U, aldus prof. v. Bemmelen, de laak om onderwijzers en leerlingen te be zielen, te waken voor degelijkheid van het onderwijs en den goeden geest onder de leerlingen aan te kweeken en te bewaren. Als orde, regel en rechtvaardigheid in cene school heerschen, als de leerlingen worden bezig gehouden en geleid, dat vorderingen maken en bekwaam wor den. dan beloonen zij onze pogingen. "Wij hebben eene groole verantwoordelijkheid op gelegd, want wij willen geen direc teuren zijn. Onze taak is van de uwe afgescheiden. Aan ons is het voor de geldelijke aange legenheid te zorgen, het toezicht uit te oefenen, den bloei der school op do meest mogelijke wijze te bevorderen. Als de school tot bloei komt, zal de voldoening voor U in de eerste plaats zijn* des te zwaarder zal Uw taak zijn.- Wijd daaraan de beste krachten die in U zijn. Zoo werd U, aldus de heer Touw tot den directeur, 40 jaar geleden toegesproken Thans sta ik voor U. Ik heb daarbij de steun van krachtige factoren en dat zijn de feiten die meer zeggen, dan ik in de bestgekozen woorden zou kunnen doen. Zio op wat bescheiden schaal de school in 1883 wevi opgericht, met 34 leerlingen en 2 leeraren in .een gebouw, dat met eenig kunst- en vliegwerk voor school werd in gericht, zie wat thans do school is ge worden, met haar ruim 300 leerlingen en 17 leeraren, waarvan 14 voor het vak onderwijs en 3 voor het voortgezet lager «nderwijs, dan hebt ge een voortreffelijk ai veelzeggend beeld van uwe werkzaam heid. Spr. brengt dan uit de hierboven aan gehaalde toespraak van den eersten voorz. nogmaals in herinnering de woorden: „Als de school tot bloei komt, zal do voldoening vcor U in de eerste plaats zijn". Spr. zegt, dat liet voor den directeur zeker een voldoening moet wezen, dat de school tot bloei is gekomen. Dit is voor een zeer belangrijk deel te dauken aan de voortreffelijke wijze, waarop hij de zware, hem opgelegde, taak heeft vervuld. Indien de eerste voorz. hier tegenwoor dig zou kunnen zijn zou hij zeggen, dat de directeur volkomen heeft beantwoord aan de verwachtingen, die het bestuur van hem koesterde. Daarbij zou hij de tolk zijn van het tegenwoordige bestuur, dat hem noemt een voortreffelijk directeur niet alleen, doch ook een vaderlijken vriend van de leerlingen, en vertrouwd raadgever van de ouders. Hierdoor wist hij do school popu lair te maken, het vertrouwen te winnen, het nijverheidsonderwijs tc bevorderen. Voor dit alles willen wij, zegt spr., U heden huRigen, niet slechts met woorden alléén, floch op eene wijze, die tot het tegenwoordige en lot het toekomende ge slacht zal spreken, ook als gij Uw taak als directeur zult hebben neergelegd. Als een blijvende hulde en herinnering aan den directeur, die veertig jaren van zijn leven heeft gewijd met volle toewij ding, onvermoeid, met wijs beleid, tact en bekwaamheid aan do belangen van de heidschc Ambachtsschool, haar leeraren Pil hare leerlingen, biedt bet bestuur U aan eene maquette in brons met Uw beel den aan, Uw naam, liet jaar van Uw komst aan do school het jaar van Uw veertig- Jarig jubileum. Itezo maquette is geplaatst in een zij rand in do vestibule, bet bestuur verzoekt "deze hulde wel te willen aanvaarden. De naam c-n hot beeld van den eersten direc tor dor school zijn daardoor blijvend aan haar verbonden. 8'm\ noodigt den jubilaris en de genoo- digden uit, de onthulling van genoemde gedenkplaat straks te willen bijwonen. Ten slotte brengt spr. hulde en dank tol don tweeden jubilaris, den heer Ver- jj-jaaten. Dit heugelijk feit zal in eeno aarloe fe beleggen vergadering feestelijk women herdacht. met aandacht gevolgde rede, die runn oen half uur duurde, word met luid aPplaus begroet door do talrijke aauwe- «?eu. 1 .?jGrn/} betrad Zijn Excellentie, Minis- e' Visser, het spreekgestoelte. Zijn Excellentie wees erop, dat de gesproken had over de trots van bes[uur over zijn school, zonder daar- 00T Persoonlijk te worden. Als minister van Onderwijs, verklaart spr. zich echter trotsch op een bestuur, dat op zoodanige wijze een school weet te be- heeren. Spr. juicht het toe, dat het Ambachlson- derwijs, gesticht door particulier initiatief, zoo hoog een aanzien heeft, dat de regee ring het volle vertrouwen heeft gesteld in particulieren. Dit onderwijs staat in Lei den, getuige deze school, zeer hoog. Er is geen enkele taak van het onderwijs die niet van liet rijk uitgaat behalve het am- baehtsonderwijs. Dit alleen is overgelaten aan het particulier initiatief, omdat dit alleen dan het practisch effect kan bereiken dat het noodig heeft, gedragen door de be langstelling van zoo velen, die hun tijd cn moeiten daaraan willen geven. De eenige tak van onderwijs, waarhij verschillende richtingen nog gezamenlijk werken, is het nijverheidsonderwijs. Dit is zoo geweest voorheen, zoo is het nog. Dien tengevolge liceft geen onderwijs dan dit ooit zoo hoog in bloei gestaan. Mannen van allerlei richting gaven aan dit onderwijs steeds hun sympathie. Zulks bleek in de Staten-Generaal niet het minst en het is spr. een voldoening te kun nen constateercn, dat de nieuwe nijver- heidsonderwijswet zonder stemming door de Staten-Generaal werd aangenomen. Spr. wijst er verder op, dat er op het oogenblik een algemeene reactie op liet on derwijsgebied wordt waargenomen. Bij het lager onderwijs hoort men spreken over een lui ster school en een doescliool. Bij het nijverheidsonderwijs gaan deze twee elementen harmonieus samen. Spr. memoreert dan hoe het onderwijs mannen kweekt van knapheid niet alleen, doch ook van karakter. Dat ideaal, het vormen van karakter- menschen, voor oogen houdend, zal de regeering met trots neerzien op directeur en leeraren. Met deze woorden verklaarde spr. de hernieuwde ambachtsschool voor geopend. Ha het luide applaus was het woord aan mr. v. d. Lip, w.n. burgemeester en wethouder van onderwijs. Deze wenschfe het bestuur hartelijk ge luk met liet 40-jarig bestaan der school, die, op zoo bescheiden voet begonnen, zich zoo heeft ontwikkeld, dat zij een alge meene bekendheid heeft verkregen. Voor een groot deel is dit te danken aan den bekwamen directeur, den beer v. Achter berg, wien geen moeite te veel was om de school aan haar doel te doen beant woorden. Spr. denkt verder aan al de leeraren en de besluurdeTen, dio hnn krachten heb ben gegeven, niet in het minst het tegen woordige bestuur. Daarvoor is het gemeentebestuur zeer erkentelijk. Het contact tussehen gemeentebestuur en Ambachtsschool is meest van finan- tieelen aard. Spr. juicht de totstandko ming van de nieuwe onderwijswet toe. Er is echter ook alle aanleiding om het gemeentebestuur geluk te wensehen. want het is voor de gemeente een eer, 40 jaren zulk een ambachtsschool bezeten te hebbenSnr., zien de"'wat eén Ter aan "de school en daarmede aan de gemeente wordt bewezen," zegt. dat zijn wethouder- lijk hart sneller gaat kloppen. In ziin slotwoord uit spr. den wenscli, dat het, het bestuur gegeven moge zijn nn" ygel goeds tot stand te brengen. Hierna was het woord aan prof. Ka- merlingh Onnes, voorz. van de vereen, tot opleiding van instrumentmakers. De tentoonstelling. De tentoonstelling van de door de leer lingen vervaardigde werkstukken trok voorbeen steeds veel belangstelling, voor al ook omdat de ouders meestal zeer nieuwsgierig zijn naar wat hun jongens kunnen prestoeren. Ditmaal echter is de tentoonstelling nog meer aantrekkelijk, omdat het gebouw ter gelegenheid van de officieele opening van den linkervleugel en der drievoudige jubi- lea's in een feestgewaad' van groen en bloc-men is gestoken. De tentoonstelling is dezen keer ook daarom vooral aantrekkelijker, omdat de jongens bun uiterste best hebben gedaan om eens iets aparts te geven. "Wij willen er verder niet over in bij zonderheden treden, doch laten het oor deel aan den bezoeker. We willen alleen de aandacht vestigen op do gebruikelijke verloting, waaraan als hoofdprijs is verbonden eén keurig salon- ameublemënt en als troostprijs een brand kast. Dergelijke prijzen zullen er ongetwij feld toe bijdragen om de verloting te doen slagen. De tentoonstelling van de door de leer lingen vervaardigde voorwerpen is te be zichtigen op Donderdag. Vrijdag en Zater dag a.s. van 912 en van 24 uur, en Zondag van 14 uur. De nieuv/e R.-K. Scholen. Zooals we kort geleden reeds hebben medegedeeld en Maandag ter Raadszitting officieel bleek, hebben Ged. Stalen inzake het bekende geschil tussehen het R.-K. Schoolbestuur en B. en W., de zijde van dit college gekozen. Ook Gedeputeerden vinden dus, dat bij een aanvrage om fi nancieels medewerking voor schoolbouw eenvoudig het vermenigvuldigen van bet klassecijfer met dat van het maximum aantal leerlingen per klasse aangeven moet, voor hoeveel leerlingen de school ruimte moet bieden. Dat de scholen daar door en menige klas vooral de koogero te veel ruimte kunnen krijgen, en dus feitelijk niet economisch gebouwd zullen worden, schijnt niet in overweging te worden genomen. Hoe 't zij, het schoolbestuur zal er zich nu naar wij vernemen aan houden. Het zou wel in hoogcr beroep kunnen gaan bij de Kroon, maar we hebben bier groot gebrek aan de nieuwe scholen en daarom meent het do zaak verder to moeten laten rusten. Weldra is dus een nieuwe aanvraag om gemeentelijke medewerking bij school bouw aan de Caeciliastraat van 't school bestuur te verwachten, ingericht volgens de inzichten van Gedeputeerd® Staten. De Woningruimte. De heer Dubbeldeman beeft aan den ge meenteraad verzocht, do volgende vragen lot B. en W. te mogen richten: I. Beschikt het college van B. en W. over statistische gegevens, waaruit blijken kan, hoe groot het woningtekort in Leiden nog is, dit in verband met dc gevestigde gezinnen binnen deze gemeente; cn zoo niet. zijn B. cn W. dan bereid een onderzoek daarnaar in te stellen? II. Zoo uit het onderzoek mocht blijken dat het woningtekort niet is opgeheven, zijn B. en W. dan ook bereid, een onder zoek in te stellen, naar de oorzaak van de veelvuldige dubbelbewoninrr speciaal van die woningen, die slechts ingericht zijn om één gezin te herbergen? III. Beschikt het collége ook over statis tische gegevens in zake de onder de wer king der Huurcommissiewet tot stand ge komen huurverhoogingen in de gemeente Leiden? IV. Zoo neen, is het college dan bereid, met medewerkinc van de Huurcommissie, zich deze gegevens zoo spoedig mogelijk te doen verschaffen, en daarvan dan me- dedeeling tc doen aan den raad? V. Zijn B. en W. eveneens bereid mede te deelen, hoe groot in de gemeente het aantal bewoonde, onbewoonbare verklaar de woningen is? Een grap? De heer Dubbeldeman heeft bij dc rond vraag in de Raadszitting van jl. Maandag de aandacht van B. en W. gevraagd voor de volgende advertentie in het „L. D.": H.H. Stooktechnici en anderen uit Leiden en Omstreken. Zij, die bekend zijn met stoomwerk tuigen en stook installaties worden uitge- noodigd om de nieuwste vlamaanzuig- installatie en onverbrandbaro hoekijzers te komen bezichtigen in het nieuwe Ketel huis der Electr. Centrale te Leiden. Scheikundig ingenieur aanwezig voor explicatie. Belangstellenden wenden zich vooraf schriftelijk tot den Adj.-Directeur. Waarom zoo was des heeren D. ge wichtige vraag: zijn ook niet en aller eerst de Raadsleden uitgenoodigd? Wet houder Sanders zeide, eens te zullen on derzoeken. Wij vernemen nu, dat nu de aandacht yan de Directie der Lichtfabrieken óp deze advertentie is gevestigd, zij heeft ver klaard, van de plaatsing niets af te weten 't Zal dus een„grap" zijn! Te Utrecht werd bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift, getiteld: „Phaenomenologische en klinisch-psychia- trische studie over geluksgevoel", de heer H. C. Rümke, geboren alhier. In de te Utrecht gehouden 150ste algc- meeno vergadering van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen, werden tot leden van het genootschap benoemd mr. J. Kramers, lec tor in het Turksch en Perzisch aan de rijksuniversiteit ajhjer,prof, dr. J. A. J. "Bargé, pïbf. dr. bTgT JÈsclier én dr. E. G. Scheltema, hoogleeraren aan de rijksuni versiteit alhier. O]) de gisteren gehouden paardenmarkt kregen een tweetal veehandelaars, waar van de een niet erg nuchter was, kwestie over den verkoop^ van een paard. De twist liep ten slotte zóó hoog, dat de politie zich genoodzaakt zag om in te grijpen en den eenen persoon, die reeds een mes had ge trokken, fe arresteeren. De andere kooper en het publiek sche nen er echter anders over te denken, en gingen den agent tc lijf, die noodgedwon gen zijn arrestant moest loslaten en ver sterking laten aanrukken. Hu werden én dronken paardenkooper én verzctpleger in arrest genomen. Weer nam het puhliek het voor de gearresteer den op, en wilde het de politie te lijf, die echter meester van het terrein bleef door de menigte met sabel en gummistok uit elkaar te drijven en een paar schoten in de lucht te lossen. Gisteravond werd de politic in ken nis gesteld van vermissing van een twee tal jongens respect. 8 en 10 jaar oud. Reeds werden maatregelen voorbereid om de jongens op te sporen toen de Haag- sche politie telefonisch mededeelde do hoeren in den Haag te hebben aangetrof fen. Ze waren even een. luchtje gaan scheppen. Op de Korte Mare viel hedenmorgen een jongen van een met zakken meel heia den en met paard bespannen wagen. Bij zijn val kwam een zijner voelen in aanraking met een achterwiel waardoor dit lichaamsdeel vrije rnstig werd ge kneusd. Hij werd door den E. H.-dienst naar het acad. Ziekenhuis gebracht ter ver dere behandeling. De Rotterdamsché recherche heeft gisterenavond met assistentie van de Leidsche recherche onder Wassenaar aangehouden zekere R„ wonende alhier, dio zich te Rotterdam had schuldig ge maakt aan rijwieldiefstal. SïEgezoKêisn Staikkeis {Buiten vetnanWoordelijkheid der Radactie) Hoe nu verdrijven of ontlasten we de grachten van den stank? Oplossing: Men brenge de H.H. Fabri kanten naar de uitloozingen van hun fa brieken aan 't Levendaal, Uiterstegracht, Middclstegracht, Oranjegracbt en Lange- gracht. Ha 5 minuten brengt men dien. H.H. voor een opfrissching naar de smalle Waardgracbt waarin geen fabrieken uit- loozen, en zij zullen begrijpen, dat zij de schuldigen zijn van den stank. Om 't vuil te bestrijden is strenger op treden noodig tegen de mcnschen, die met huisvuil de grachten verontreinigen. Om den stank te bestrijden, is noo dig, dat er een voorschrift komt van het gemeentebestuur, waarin de H.H, Fabri kanten worden verplicht, de eerste loozing van hun vergiftige stoffen te doen in put ten op hun eigen terrein, en, wanneer de dikko stoffen zijn uitgezakt, dan eerst mo gen ze door filters (onder controle van het gemeentebestuur aan den walkant ge maakt) in de grachten, uitloozen. Die dikke stoffen mogen ze 's nachts vervoeren naar de vuilverbranding. Dc Vliet ter hoogte van de Neksluis is tot 1921 een friscli water geweest, terwijl, nu daar de afgewerkte verfstoffen geloosd worden, deze gracht gaat stinken. Wanneer aan een en ander, wat betreft optreden en voorschriften, wordt voldaan> dan zullen we met wat baggeren kunnen volstaan. 't Zal dien H.H. wel veel geld kosten, maar ieder zal het met mij eens zijn, dat degene, die de ruit breekt, de ruit moet betalen. 't Zou anders voor de burgers van Lei den dempen en betalen tot in 't oneindige toe worden. Met dank voor de opname: I. J. LOLKES DE BEER. FüiLLiSSEifiEÜYEÜ Uitgesproken E. A. Bogaart, hoofd bijzondere school, Bodegraven; cur. mr. P. G. H. Dop. C. Krug, schoenwinkelier te Noord- wijk; cur. mr. M. B. Vos. Laatste itfet'ichien TWEEDE KA PA ER. Vergadering van heden. An de orde is de supplctoire arbeidsbe- grooting 1923. De heer v. Wijnbergen vraagt het standpunt van den Minister inzake een wettelijke regeling van de winkelsluiting. Minister Aalberse wijst er op dat bei de regelingen thans onder zijn bewind zijn en hij de tot standkoming van beide zal bevorderen. Dc heer Bierema wenscht niet, dat een industrie als proefdier dienst doet bij te nemen maatregelen tegen watervervuiling. Het douane-station van Oldenzaal. Men seint ons uit Oldenzaal: Met ingang van Vrijdag a.s. zal do passencontrole van Oldenzaal naar Bent- heim worden overgebracht Met eenige dagen wordt de overbrenging van den Hol- landschen douanedienst naar Bentheim eveneens verwacht Werklc-ozenuitkeering gestolen. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het kantoor van de afd. Amsterdam van de Hod. Federatie van Transportarbeiders. Vermist wordt een bedrag van f 1000 a f 2000, welk geld bestemd was voor uit- keering aan de crisis-werkloozen. TELEGRAMMEN Demping van Mare en Levendaal. De demping van de Marc is, volgens bet gemeentebestuur, noodig voor het verkeer cn heeft dus een gegronde reden. Is dit op 'fc Levendaal ook van toepassing, dempt dan ook die gracht, maar; nooit of nim mer dempen vanwege drijfvuil of stank! Hoe nu krijgen we 't voor elkaar, dat er in de grachten geen vuil meer zal te vin den zijn? Oplossing: Men brenge de bewoners van 't Levendaal en soortgelijke grachten naar de veel smallere Waardgracbt waar geen vuil in is te vinden^ en zij zpllen begrijpen, dat zij de schuldigen zijn van 't vuil. (Van onzen dt°sadB. diensijo UIT HET RUHRGEBIED. De houding van België. LONDEN, 6 Juni. (V. DA Uit Brussel wordt gemeld, dat Poincaré en Theunis Woensdag bijeen zullen komen met het doel om beide regceriugen tot overeen stemming te doen geraken in zake de kwes tie der schadevergoeding. België is steeds gereed om de Franschen in het Ruhrge- bied te steunen totdat volledige voldoening verkregen zal zijn, doch het meent toch ook dat thans de tijd daar is om zich op nauwere wijze met Engeland te verstaan. Er moeten dus ten spoedigste stappen ge daan worden om een ontmoeting tussehen Poincaré cn Baldwin mogelijk te maken Het nieuwe Duitsche aanbod. LOHDEH, 6 Juni. (V.D.). Gisteren heb ben dc koeriers met de nieuwe Duitsche nota aan de geallieerden, die officieel me morandum genoemd wordt, Berlijn verla ten. Zooals bekend zal deze nota Donder dagmorgen overhandigd worden. Do nota werd op het laatste moment nog gewijzigd In financieele kringen te Berlijn spreekt men over een veel ruimer aanbod, naar men beweert van 75 millioen pd.st. 's jaars durende 35 jaar. De bezettingen der Franschen. BERLIJH, 6 Juni. (V.D.). De Franschen bezetten gisteren te Herne, Altenessen en Dortmund de eenige uitgestrekte spoorba nen, welke tot nu toe nog in Duitsche han den waren. Hiermede is het gansche in dustriegebied van Herne tot Duisburg en Dusseldorf op het verkeer per tram aange wezen. De Franschen willen deze spoorba nen militariseeron en aansluiten bij het Fransch-Belgische spoorwegbeheer. De be zetting geldt waarschijnlijk ook de exploi tatie der aan weerskanten der spoorbanen liggende mijnen en bedrijven. Dc pogingen der Franschen, om door beloften de Duit sche spoorwegbeambten voor zich te win nen, mislukten. Een grooto hoeveelheid wa gens en ander materiaal viel den Fran schen in handen. Bedragen, die bij enkele stationskassen in beslag genomen werden, waren slechts zeer klein. Hitte-golf in Amerika. WASHINGTON, G Juni. (V.D.). Een hitte-golf is plotseling over de Ver. Stalen getrokken. In Washington was de tempe ratuur gisteren 90 graden in de schaduw. Een schooljongen doodgeschoten. BERLIJH, 6 Juni (V. D.). In het haven- district van Dusseldorf werd de Duitsche i scholier Hans Hermes door een Franschen i soldaat doodgeschoten, die bij zijn arres- tatie voorgaf, dat het kind hem beleedigd i had. De moordenaar werd door de Fran- j sche gendarmen gearresteerd. LUGHTVAAttY Neergestort. De Amerikaansche legervliegenier lui tenant Wr. K. Phillips stortte gisteren bij Abendeen met zijn vliegtuig naar beneden Luitenant Phillips werd verpletterd. ÜijlEfiiiCTilERIÜë-IYEta AMSTERDAM, 6 Juni. 328 velte kalveren Je kw. 0,94—1,—, 2e kw. 0,80—0.94, 3e kw. 0.700.80; 76 nucblere kalveren 1625; 345 vette varkens le kw. 1.001.02, 2e en kw. 0.981,Enkele prijzen iets hoo- ger; Vette varkens 0.800.94. WOERDEN, 6 Juni. Kaas. Aangevoerd 439 i partijen. Ie kw. 51—55; 2e kw. 4650, Rijks merk 4850. Handel matig. BOEL0FARENDSVEEN, 6 Juni. Veiling. Sla 4,per 100 Krop; Peen 59 cent per bos; Aardb'ien 19-27 cent per doosje; Peulen 6,006,70 per 10 kilo. Doorsnecprijs van 5 Juni met aftrek van veilingskoslen: Peulen 5.8G. len G.10, Bloemkool I 2037 cent, Bloem-. kool II. 1018 cent, Bloemkool ni 36 com, telen 20 cent por bos. Wisselnoteeringen (Amsterdam^ Zicht. Londen 11.80 Berlijn 0.00341/-. Parijs !6 471'2v- Brussel 14.?-- Zürich 46.00 Ween en nGS6 Rome 11.95 Madrid 33.65 J Kopenhagen 46.65 Christiania <2.^0 Stockholm 68.00 t New-York 2.55V8 Marken 0,015 Kronen O.OO51/2 BEURSOVERZICHT. Het zakenverkeer op de beurs scheen heden bijna geheel tot stilstand gekomen. Do belang stelling voor Ind. Tramwaarden was grooten- deel6 geweken. Gelukkig zorgden op de OlieafJ. Kon voor eenige afleiding en ontmoetten die thans oenigo -vraag, met gevolg een koen- avance. Gec. niet veel veranderd. Aan Amster dam Rubbers eenige aandacht die in de na bijheid van 153 waren. Tabakken stil en daar bij iets zwakker, zoodat voor de meeste St:® matra-soortcn lager noleeringcn tot stand kwa men. Voor Culture^ weinig interesse, hoewel weinig veranderd, waren zij niet slecht gedis poneerd. In Schcepv. weinig handel, zelfs nief in Holl. Lloyd- Ned. Iadustrieelen veronacht zaamd. Prolongatie 3'A pet. N. V. „De Tiidqeest'Yj District Leiden. i UITCELOTE NUMMERS. Trekking vat: 4 Juni 1323. Prijzen van f1000 281G 12024 129S7 14343 20422, f400 2G8. Prijzen van f90.(eigen geld). 107 1 30 201 235 236 483 502 557 723 780 839 854 987 1019 178G 6352 8011 8133 9036 909110485 10506 12261 14517 14S0S 35028 .1511415263 j 15372 153S61542615477 15650156S2 15705 i 15822 1584215891 Later aflosbaar: 238 254 289 294 299 32S 372 435 442 453 455 488 500 516, 565 582 596 626 652 684 688 712 785 886 890 966 991 1023 1031 1068 1070 1732 1740 1743 1769 1972 2948 6328 6342 6865 6941 6944 7306 8095 8899 8997 9037 9083 909'.) 104S9 10510 1357814231 14243 14247 14383 14595 14810 150141502115042 1507215126 15134 151401516115180 15192 15193 15194 15202 35210 152611528415299 15308 15354 15439 1544415483154841550015504 15543 15566 15637 15647 15664 35717 1571S 15730 15793 15799 1594S 16652 3971519726 19762 Trekking van 5 J::ni 182-3. Prijzen van f1000123501382014017 lüC'üC 17167, f200 15819. Prijzen van f90.(eigen geld). 106 224 245 269 467 503 076 677 728 885 1737 5232 5517 6862 6894 8007 8087 8126105011227415012 15023 1511215117151391532015329 15665 15464 155501572115811 1586516769 19722 Later aflosbaar: 123 377 524 632 816 1026 5243 8148 12251 14565 15022 15150 15298 15415 15619 15858 147 396 549 128 394 531 GGS 6 I 872 923 1057 1784 6336 6354 8153 9026 12259 12263 1458614590 15025 15047 1517915216 1530515353 15453 1546S 1563615653 1594919782 177 406 561 680 954 1976 287 465 571 716 971 2217 6876 8009 9(60 9569 12327 12342 1461014791 1509215101 15217 15229 15367 1 369 15478 15514 15657 15768 291 497 334 507 i 80 629 60 780 i 9S5 986 r 2393 3615 8096 8114 961410725 14223 14387 1480415009 15104 15135 15272 15291 1540915413 1558915618 15787 15850 Hoofdvertegenwoordiger J. A. SWiT, ÏTaarl.str. 83 - Telefoon 1117. 5403 Kantoor: Yrouwenstecg No. 1.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3