I komen en prachtig met het beslaande uit te komen zou misschien deze inrichting op haar plaats zijn geweest, maar voor Leiden en onze schatkist blijft ze, vreezen wij, een eeuwige strop. OST OE OKHGEWSSiS ALPHEN AAN DEN RIJN. Landstorm. Begin Juni vangen weer cursussen aan ter verkrijging van^ het di ploma Voorgeoefendheid. Deze diploma's geven recht op vier maanden verkorting van militairen dienst, zoodat degenen, die dienen moeten, met 6 weken werkelijken dienst van him militaire plichten afkomen. Bij voldoende deelname begint dan ook een opleiding van de wielrijders-afdeeling. Zij, die zich in Februari, Maart of April jl. voor den nieuwen cursus opgaven, moe ten zich thans opnieuw aanmelden; anders wordt geacht dat zij van het volgen van den cursus afzien. Deze aanmelding kan geschieden op Dinsdag 29 Mei tusschen half 8 en half 9 's avonds of op Woensdag 39 Mei tusschen half 8 en S uur 's avonds in het lokaal Bruggestraat no. 1 alhier. Naar wij vernemen zal op 18 Juni a.s. wederom een voetbalwedstrijd worden ge speeld tusschen I. V. V. Landstorm Com binatio en een club hier ter plaatse. De schietoefeningen van den Bijz. V. L. S., welke tot heden met marga gehou den werden, worden vanaf begin Juni met scherpe patronen gehouden op de baan der Burgerwacht aan de Aarkade. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden op Woens dag 30 Mei tusschen lia-lf 8 en S uur des avonds in het lokaal Bruggesiraat no. 7. De eerste wedstrijd vindt begin Juli plaats. HILLEGO W. Veilingen. Donderdagavond werden in hotel S'stermans de volgende veilingen ten overstaan van Notaris Gcldenberg alhier gehouden: I. Een burgerwoonhuis aan dc Maria- straat, hoogste bod f 4500 niet gemijnd; koopster Mej. M. Kruijdenbcrg te Hille- gom. II. Zes arbeiderswoningen aan de Krocht, straat in hoogste bod gebracht op f 7500, niet gemijnd, kooper de heer J. Kruijden- berg te Loosduinen; III. Het Koffiehuis genaamd „Het ïtoode Hert" aan de Hoofdstraat; hoogst© bod f 6200; verhoogd tot f 8000, niet gemijnd, konper de heer C. Zwancveld to Schoten. Onderwijs. Tot onderwijzeres aan de R. K. Jongensschool, Mariastraat 24 is be noemd Mej. J. Heijboer te Haarlem, thans tijdelijk onderwijzeres aan da R. K. Jon gensschool aan de Brouwerlaan. KATWIJK-AAN-ZEE. Schade. Van den heer Pronk stierf een paard. Het werd naar het gebouw voor noodslachtingen van den keurings dienst vervoerd. Het dier werd echter af gekeurd en het cadaver is verbrand. KATWIJK AAM DEN RIJN. BloemenhanrieL Vlugge handel met goede prijzen en matigen aanvoer. Dat is in het kort gezegd de toestand in den bloemenhandel. De snijbloemen van den kouden grond komen zeer langzaam met het koude weer en dit is wel de oorzaak, dat ook de prijzen zich zoo kunnen hand haven. Pioenen gaan graag weg tegen f 5 tot f 6 per 100. Verder gaan alle andere soorten naar verhouding. De variëteiten van heden zijn Lupinen, Anjers, Trol- liums, Papavers, Irissen. WGUBRÜGGE. Het Groene Kruis. Uit het verslag van de Bazaar-commissiebleek, dat alle geschonken goederen zijn verkocht. Nie mand kon den naam van de pop raden; wel begrijpelijk, ze heette: „Cleotilda". De voorz. van het bestuur van het bestuur van het „Groene Kruis, dr. Loth, sloot de bazar, dankte alle geefsters en gevers, do verkoopsters voor haar ijver, beloofde aan de leden der Mandolineclub ieder een lint met initialen van „Het Groe ne Kruis", dankte de dames commissie leden en ook o.a. de heeren Buntsma en Luijt, die „als opperbevelhebbers met hun stafofficieren den veldslag uitnemend had den geleid", en verder de familie Gulde- mond voor het belangloos beschikbaar stellen van de zaal. Het bestuur zal nu spoedig beraadslagen omtrent den bouw van het steenen ge bouw voor magazijn. ZEVENHOVEN. Gemeenteraadsverkiezing. Bij dp in deze gemeente plaat© gehad hebbende verkiezing van leden voor den gemeenteraad zijn al de zittende leden her kozen. De oudo raad bestond uit de volgende heeren: B. P. Koeleman, A. P. van der Weijden, J. J. van dor Bosch, A. J. de Groot H.Pz., die de katholieke partij ver tegenwoordigden, J. Vrijland en Jac. Slin gerland, die zaten voor de liberale partij, en J. Veerman, die voor de A. R. partij zitting had. De R. K. brachten 250 stemmen uit, de Lib. 115 en de A. R. 107. Schietwedstrijd RijnlandCos' Vanwege de Federatie van Bureerwach- Sen „Rijnland-Oost" zal op 24 Juli 1923, öp de schietbanen te Katwijk een schiet wedstrijd worden gehouden. Er zal ge- ■ehoten worden in 2 af deelingen. 1ste afd.: 10 schoten in 60 seconden, (wanneer langer geschoten wordt dan 60 •eeonden zal voor iedere sec. 1 punt wor den afgetrokken). Voor deze af deeling zul ten door de Federatie 30 fraaie prijzen worden beschikbaar gesteld. 2de afd.: Om den Wisselbaker en 2 me dailles. 6 schoten knielend. Ook zal geschoten worden voor den Provincialen Wedstrijd, klasse B en C., 10 •choten. Aan dezen wedstrijd zullen deelnemen de Burgerwachten van Alkemade, Bent huizen, Hazerswoude, Koudekerk, Leider dorp en Zoctcrwoude. Gelangde üe^IcMen. Doodgereden.- Even over de Belgische grens, op den weg naar Lanackcn, is de motorrijder Groux uit Lanaekcn, met zijn motorrijwiel tegen een boom gereden en op slag ge dood. Dc man was gehuwd en vader van elf kinderen. Langs do Zuid-Willemsvaart in de na bijheid van Helmond werd O. uit deze plaats door een auto overreden. Het s'achtoffer is later aan de bekomen ver wondingen bezweken. Wonder boven wonder gered. De student Emil M. Voüte uit Delft was, verblind door do felle schijnwerpers van eenige passeerende auto's, op de tramrails langs den Delftweg te Rijswijk uitgeweken De machinist van de in aantocht zijnde tram, ook in de war door het scherpe licht, kon niets op de baan zien. Het ge volg bleef niet uit. De heer V. werd om vergereden. In zijn val greep hij bij toe val de vacuumsla-—'- en zoo kwam hij op den schokbreker U ren. In dezen hachc- lijken toestand werd hij pl.m. 100 M. mee gesleurd. Do machinist ha-d dadelijk met kracht geremd, toen hij voelde, dat hij tegen iets aanreed. Per motor met zijspan werd V. naar „Bethel" te Delft vervoerd. Hij had twee wonden aan het linkerbeen en een hoofdwonde bekomen. Als door een wonder is bier dus een menschcnleven ge spaard. Ernstig ongeluk te Amsterdam. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur heeft op het terrein van de voormalige Ooster gasfabriek to Amsterdam een ernstig on geluk plaats gevonden, waarbij helaas de dood een slachtoffer heeft geëïseht. Een aantal werklieden, die hier reeds geruimen tijd doende zijn met het verrich ten van opruimings- en sloopingswerkzaam heden, hadden thans de verwijdering uit een der gebouwen van een aantal 10 Meter hooge ijzeren palen, ieder ter zwaarte van ongeveer 1800 K.G., welke in verband met de vroegere bestemming der gebouwen daar aanwending hadden gevonden, onder han den genomen. De palen waren daartoe van hun voetstukken losgemaakt en met tuien aan den kop vastgezet. Een drietal werk lieden was juist boven in een paal bezig deze tuien te bevestigen, toen een dienst ante der gemeentetelefoon bet terrein der gasfabriek opreed en noodlottigerwijze met een der gespannen tuien in aanraking kwam De tui brak af, met gevolg, dat de paal omver viel. Een der werklieden, de arbeider Bruna, kwam onder den paal terecht en werd op slag gedood, do beide anderen, de arbei ders van Lunteren en Natte, werden met min of meer ernstige inwendige kwetsuren opgenomen en per auto-ziokenbrancard naar het Binnengasthuis vervoerd. Gisterenavond laat was de toestand van v. L., die slechts zijn hiel gebroken en een schaafwonde in het gelaat had bekomen, heel goed, dio van Natte redelijk wel, hoe- wel ernstiger. Een verbijsterende inbraak. De politie te 's-Gravenhage vond een dezer nachten de deur van een kappers- zaak in de omgeving van het Plein open staan. Bij onderzoek bleek dat er was in gebroken en dat de cassa, die op de toon bank stond, was geforceerd. Wat er gesto len was kon men niet nagaan, omdat de bewoner afwezig was. Een agent van poli tie wachtte den bewoner af, die eerst den volsrenden morgen kwam opdagen. Het eerste werk was natuurlijk de som te bepalen, die de inbrekers hadden ont voerd. De buit bestond uit den geheelen inhoud der cassa. Deze was volgons verklaring van den kapper niet minder dan.f 0.25 groot. Daarvan zullen de dieven tijdens de Pink sterdagen wel geen buitenlandsche reis hebben gemaakt. Noodlottige ruzie. Twee militairen, K. en. Van D., kregen Donderdagmiddag op een militaire marsch ruzie. In de kazerne te Arnhem aangeko men, gaf K. onverhoeds Van D. met de kolf van zijn geweer een slag, die op den ransel afstuitte. Toen Yan D. zich om keerde, bracht K. hem een slag op het hoofd toe. Van D. zakte hevig bloedende, ineen. Hij werd naar bet hospitaal over gebracht, waar bleek, dat hij een schedel breuk had gekregen. Zijn toestand is ern stig. K. is gearresteerd. Verdronken. Terwijl de ouders ter stembus waren is het 2-jarig kind van den landbouwer K. te Werkendam in een sloot verdron ken. Overreden en gedood. Donderdagavond wilde het twintigjarig meisje Job. Tebak, uit Stratum bij Gel drop uit een in volle vaart zijnde tram springen. Het droevig gevolg was dat zij overreden werd. Geheel verminkt werd het meisje opgenomen. Zij was onmiddel lijk dood. Tragisch. Op de gorzen onder de gemeente Den Bommel is tusschen de koeien gevonden het lijk van den 16-jarigen B. O. aldaar, gorsknecht van den heer AV. M. Buijs. Omtrent de oorzaak van den dood con stateerde de inmiddels geroepen genees heer dat de jongen tengevolge van zwakte wegens ondervoeding en armoede door de koude is bezweken. Plotselinge dood. Donderdagavond werd een man plotse ling onwel in een cafó op de Deventer- straat te Zwolle. De onmiddellijk ontbo den geneesheer kon slechts den dood con; stateeren. De identiteit kon niet worden vastgesteld. Do man is afkomstig uit Rot terdam. Per politie-brancard is zijn lijk naar het Sophia-ziekenhuis aldaar ver voerd. De moordaanslag op Wieringen. Ook de tweede persoon, die medeplich tig is aan den in den tweeden Pinkster- nacht gepleegden moordaanslag op den rijksveldwachter A. Admiraal, is gevan gengenomen. Het is een zekere J. P. Wz die bij een hem afgenomen verhoor een volledige bekentenis heeft afgelegd. Ook deze dader zal heden naar de strafgevan genis te Alkmaar worden vervoerd. Bij informatie bleek ons, dat de rijksveld wachter Admiraal het vrij goed maakt. Ernstige fabrieksbrand. Gisterennacht is te Dongen de groote stoomlederfabriek den firma J. ATcrbunt geheel afgebrand. De brand schijnt te zijn ontstaan boven het ketelhuis en dé* machinekamer. De brandweer stond machteloos tegen over de geweldige vlam men, welke ruimschoots voedsel vonden in de aanwezige voorraad hout, leer cn looistoffen. De voor de fabriek staande woningen bleven gespaard. Gearresteerd. Te Almelo is eon aspirant-klerk ter ge meente-secretarie gearresteerd, die er zijn werk van maakte bij afwezigheid der ambtenaren geld te stelen uit de schrijf bureaus. In het geheel worden f 110 ver mist. Do dader bekende. De strafgevangenis te Sneek verkocht. De voormalige strafgevangenis te Sneek is toegewezen aan de firma Th. Groeneveld, tabaks-fabrikant aldaar, voor f13.751. Het gebouw zal worden ingericht voor fabriek en kantoor. Nachtvorst. Gisternacht heeft het in Twente hard gevroren. In verschillende streken zijn aardappelen, boonen en havervelden ver nield. Geen eieren, maarkatten. Een kippenhouder te Amsterdam, die gistermorgen als naar gewoonte de in het nest gedeponeerde eiereD wilde in bezit ne men, vond daar tot zijn niet geringe ver bazing een poes met jongen. Van een vrijiieidslievendsrs arrestant. 't Gebeurde dezer dagen op het Stations plein te Arnhem, vertelt de „Tel." Een marechaussé stapte, aangegaapt door vele nieuwsgierigen, met twee ge boeide arrestanten langs de stationscon trole het plein op, waar op dat oogenblik een troep jongens en meisjes, die de Pink sterdagen. buiten hadden doorgebracht, hun bivak hadden opgeslagen. Vroolijk en opgewekt klonk het door zoovele jeug dige kelen gezongen: ..Wij leven vrij, wij leven blij" door de lucht. Plotseling werd de zang gestoord door het oorverdoov^nd geschreeuw van: „houdt-'m, houdt-'m A\rat er gebeurd was? Y/aarschijnlijlc getroffen door liet lied der kinderen had een der arrestanten zich aan den greep van den marechaussé weten te ontrukken en ging hij er met een sneltreinvaartje vandoor. Een wilde jacht volgde nu. 't Ge heel vormde een aardige scène voor een filmoperateur. Dakkers en slagers, melk boeren en kruideniers, lieten hun klanten voor een oogenblik in den steek om op hun fietsen don vrijheidslievcnden arres tant na te rijden. Gillende dienstmaagden en ijverige straatvegers vergalen dweilen en bezems om van dit kostelijke en niet- alleöaagsche tooneel getuige te kunnen zijn. Geen mensch stak echter een hand uit om den vluchteling te grijpen. Als trainde hij zich voor een a.s. wed loop, liep de geboeide „arrestant" in een stevig looppasje voort, 't „Houdt-'m" was nu niet meer van de lucht en dit werd 'smans ongeluk. Ter hoogte van de kerk. op hot Nieuwe Plein n.I. werd hij gegre pen en aan den dankbaren marechaussé overgeleverd. De verdwenen erfenis. Eenige dagen geleden maakten wij mel ding van de verdwijning van een erfenis van een plotseling overleden impresario. Hij stond algemeen als zeer vermogend bekend; de naaste familie sehatfc zijn vermogen op circa f 200.000. Het eigen aardige feit doet zich nu voor, dat de er fenis zoek is. Ook het geld, dat de over ledene voor een dame beheerde, is niet te vinden. Het is op verzoek dezer dame, dat de justitieele afdeeling van het bureau Paauwensteeg, naar de „Tel." nader meldt, reeds geruimen tijd een nauwge zet onderzoek heeft ingesteld. De overledene was ingeschreven te Ant werpen, doch te Rotterdam had hij aan de Schickade een kamer in huur. die bij ope ning geheel ledig bleek te zijn. Een te Antwerpen ingpsteld onderzoek heeft geen resultaat gehad. In deze zaak zijn de talrijke vrienden en relaties van den overledene gehoord, het dossier heeft reeds een respectabelen om vang gekregen, doch tot klaarheid is de zaak niet gebracht. Zelfs de naaste familie leden kunnen gpen inlichtingen geven. Nimmer heeft de overledene zich tegen over hen uitgelaten over zijn kapitaal en de plaats, waar dat bewaard werd. Een onderzoek bij de safe-instellingen te Rot terdam leverde al evenmin resultaat. Het eenige wat uit de talrijke verklaringen bleek is, dat de overledene steeds zeer veel geld in contanten bij zich droeg, vaak f 20.000 en meer. Hij deed groote zaken, zoowel op theater-gebied als elders en was in vele ondernemingen geïnteresseerd De gelden der dame werden steeds met dc grootste zorg door hem beheerd, Hij was uiterst punctueel op het gebied van geld zaken. Bij zijn overlijden bestonden er nog verschillende groote vorderingen op derden, o.a. een schuld van f 50.000 van een hekend artist, zoodat 't niet aan te no men is, dat een en ander niet beschreven zou zijn. Er moet een testament bestaan, doch ook dat is nergens te vinden. Het onderzoek zal zich- ook uitstrekken tot verschillende notarissen om het testament op te sporen en daar meer vaststaande gegevens aan te ontleenen. Uit de verschillende verklaringen is ook gebleken, dat de overledene groote beurs zaken te Amsterdam heeft gedaan. AVcl heeft hij, evenals iedereen die bij beurs zaken betrokken is, den Iaatsten tijd ver liezen geleden, doch het is onaannemelijk, dat zijn gansche vermogen daarbij betrok ken was. Een onderzoek, dat bij eenige Amsterdamscho bankiers ingesteld zal worden, moet daarover nadere ophelde ring brengen. Het meest waarschijnlijk wordt ge acht, dat de overledene om de belasting autoriteiten op een dwaalspoor te leiden, zijn geld in veiligheid heeft gebracht op een plaats, die alleen hem bekend was. Want een in anderen zin geleid onder zoek heeft tot geen enkel tastbaar resul taat geleid. Dit vermoeden wint te meer grond in het feit, dat do overledene even vóór zijn dood in een proces gewikkeld was, waarbij een schadevergoeding van f20.000 van hem werd gevorderd. In die richting zal het onderzoek dan ook wor den voortgezet. 5 minuten Raadslid. Men schrijft aan do „Stand.": Bij de Gemeenteraadsverkiezing te Din- teloord deed zich een eigcnaanHg incident voor. Op de gecombineerde "lijst van Chr.- Hist. en Vrijheidsbond, stond als no. 4 de beer O. Y. De Burgemeester, die na het tel len der stemmen op het Raadhuis, ook den uitslag va-n 't andere stembureau was gaan vernemen, kwam terug met de mededeeling dat o.a. ook de beer C. V. gekozen was met 69 stemmen. Een gedienstige vriend bracht het nieuws al spoedig over aan den be trokken persoon. Spoedig waren een 20-tal vrienden in de woning van AL aanwezig, om hem te felicitceren. De kurken knalden en de wijn klokte al spoedig. Dan kwam te midden van de vreugde, als een ijskou de douche iemand binnen, die opmerkte Er is een vergissing in 't spel geweest! Niet no. 4, maar no. 3 van de lijst is geko zen verklaard. De lijstkiesdeeler is ruim 7L Een pijnlijk oogenblik! Men besloot evenwel de fuif nu maar voort te zetten. ÉEGI9TSAKER Radio-telegrammen. Naar het Holl. Nieuwsbureau verneemt, is de dagvaarding, beteekend aan den heer W. N., directeur van de N. V. Hol- landsc.h Nieuwsbureau te 's-Gravenhage. ter zake van het opnemen van draadlooze berichten, welke voor anderen bestemd zijn (de q s t-radio-telegrammen), door den ambtenaar van het O. M. bij het kan ton eer echt te 's-Gravenhage, inard^' Lassd= ©sa ïsainlbêsasKf SpartaanS. V. V. (Terrein Lugdunum Leidej^ Om dén Rijnslreèkbeker. Blauw Wit II—V. V. A. I LEIDSCHE VOETBALBOND. Beker-compctitic. 2 uur: L. F. C. IILugdunum II J. Guldemond. 2e klasse A. 4 uur: L. F. C. VKweekschool E. J. A 4e Klasse B. 12 uur: L. F. C. IXLisserdijk III M. Hoek Om den Rijnstreekbeker. De finale zal morgen te Alphen aan den Rijn tusschen Blauw Wit II en Y. Y. A. I worden gespeeld. De Zebra's hebben thans voor de derde, maal den beker to verdedigen en worden, indien zij winnen, definitief eigenaar van den Beker. Alphen I speelt eveneens Zondag wedstrijd tegen Blauw AVit III. Voor winnaar van dezen wedstrijd is door den heer IJzendoorn, scheidsrechter N. Y. B,, een bronzen beeld op voetstuk beschikbaar gesteld. DICC. HAARL. VOETBALBOND. Wedstriidpronramma voor a.s Zondag. 4e Klasse F. Leiden IIIS. J. O. Ill G. Piinaekev V. F. C. IIR. V. C. I H. Bouckacrt 4e klasse Fa. 12.30 uur: Concordia III—Leiden IAr (Terrein Leiden) J. Meiji KORFBAL. NEDERLANDSCHE IvORFBALBOXD. WedstrUdprogramma voor a.s Zondag. Kampioenschap van Nederland. D. O. S.—D. T. Y. Promotie Oostelijke le klasse: 26 Mei: A. K. A.—D. O. V. A. Promotie West. Overgangsklasse A.:' D. V. D.—D. E. D. Promotie West Overgangsklasse B.: EmmaT. O. AL Zilveren Nieuws van den Dagbal. Vitesse (L.) IIOns Eibernest. D. T. V. II—Excelsior III. Schurft onder schapen. Te Hyken is onder een kudde schapen, groot 277 schapen en 56 lammeren schurft geconstateerd. Koelhuis te Zutphsn. Het koelhuis der Nederl. Coöp. Zuivel- verkoopcentrale te Zulphen in licpiidatie, is aangekocht door den Alg. Nederl. Zui- velbond (F. N. Z.) ter overdracht aan een op le richten naamlooze vennootschap tot exploitatie van het koelhuis. Het bedrijf wordt reeds dezer dagen in werking ge steld. SPORT VOETBAL. Overzicht. Go-Ahead beëindigt morgen het overvolle programma met de herhaling van Go-Ahead Willem II. En al wisten de Kóekmen- schen in de Zuidelijke industriestad hot niet tot een overwinning te brengen, ze zullen, met den 53 stafld voor oogen op Willem II in den gestaakten wedstrijd, zeker alle krachten inspannen om het sei zoen op waardige wijze te beëindigen, ook al hebben ze daardoor den titel van na tionaal kampioen niet in hun bezit. R. C. H.Be-Quick kan menig R. C.H.- enthousiast danig tegenvallen, want o. i. levert de 21 overwinning in Groningen geen voldoende motieven voor een her nieuwde overwinning. We geven zelfs de club van de Bidders een goede kans op revanc-he. In het Westen zal het dan eindelijk toch tot een beslissing komen. De wedstrijd D. F. C...Ajax zal de teerling werpen op H. V. Y. of D. F. C. Spelen de Dordtsche roodhemden aan den Markettenweg slechts gelijk dan vallen de geelzwarte Hagenaars door den wrecden genadeslag der onbillij ke promotieregeling. Anders is D. F. C. het kind van de rekening, 't Zou ons al zeer verwonderen indien Ajax zoo sterk kon verschijnen dat ze over v. Hemert c. s. doodsnood, zal zegevieren. Yoor de extra-compctitic voleinden A. S. C. en Spartaan het programma. A. S. C. speelt voor de derde maal op het E. D. O. terrein te Haarlem. thans tegen Hilversum. De Gooische Overgan- gers hebben een goede reputatie, maar ook onze roodzwarte stadgenooten hebben juist tegen de Overgangers tot heden zich on verslagen gehandhaafd. Is de eindspurt krachtdadig dan zijn wc ook nu vol goeden moed. Aan A. S. C. de daad! S. Y. Y. zal Spartaan bekampen op Lugdunum's' veld. Een puntenverdeling zou de beste oplossing zijn. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. R.. O. H.Be-Quick W. Eijmers. Go-AheadWilcm II Mr. E. G. v. Bissclick Westelijke lo klasse. D. F. C.Ajax Th. van ZwieterctL Extra-Competitie. HilversumA. S. O. (terrein E. D. O. Haarlem). 199 357 509 860 1047 1054 1966 3G18 6337 6353 9028 N.V. „De Tijdgeest", DISTRICT LEIDEN. Trekking 24 Mei 1923. Prijs van f 1500: No. 9301. Prijzen van f 1000: Nos. 192G en 17979. Prijzen van f 90.eigen geld. 140 178 189 322 514 603 740 790 1774 1964 1993 5227 5657 6925 7305 8125 9072 10479 12311 12329 13577 135SI 14242 14662 15001 15189 15193 15258 15321 15383 15450 15538 15627 15659 15' 15729 15796 15807 15837 15S43 16102 197-29 19747 Later aflosbaar. 118 132 151 172 1S7 27S 313 315 343 344 407 428 436 458 476 567 607 628 667 681 761 797 827 837 849 863 895 918 990 1005 1073 1078 1083 1751 1954 5228 5230 5243 5519 5050 0893 6896 6914 6931 6936 9019 9067 9095 9103 913S 9163 9109 10255 10470 10499 12260 12283 12305 12053 12657 13G10 14238 14374 14377 143*9 14793 14S09 14815 15061 15083 15102 15307 15131 15146 15181 15182 15218 15220 15259 15265 15296 15301 15312 15330 15345 1537 15395 15397 15431 15438 15476 15502 15536 15603 15648 15677 15779 15797 15832 15556 15S98 15899 15903 19727 19742 19776 20777 Trekking 25 Mei 1923. Prijs van f 1500: No. 2314. Prijzen van f 1000: Nos. 8169 15805 1598 cn 19213. Prijzen van f 200: Nos. 138 174 en 902). Prijzen van f 90.eigen geld. 133 156 223 456 530 ^590 713 877 894 900 1027 1028 1781 1959 6335 6S52 6853 8045 9083 9955 10251 10505 12702 13165 13601, 13606 14222 14fi| 15034 15170 15190 15241 15254 15427 15119 15472 15572 15661 15G66 15708 1572G 15735 15747 15751 15778 15905 1590G Later aflosbaar. 19S f2ö3 239 £80 SSO 390 113 318 546 892 1789 9110 321 579 973 1997 9124 334 634 869 2223 687 399 791 1059 6905 9141 805 SU 1072 1042 6887 9129 9133 9141 9177 97Uj 12277 12^04 12314 12659 13263 13570 14211 14235 14214 14401 14401 11400 14567 15053 15078 15100 15111 15122 15148 15155 15188 15219 15352 15384 15473 15550 15597 1330' 15624 15633 15615 13670 15673 15674 15731 15781 15806 15852 15914 15915 1970S 19719 19746 19898 (U'03) Hoofdvertegenwoordiger J. A. SMIT, Haarhstr. 83, Tel. HU Kantoor Vrouwensteeg no. Weienschappelijke Beriep Een steekvlam onder water: Een merkwaardige ontdekking i3 v^r marine-officieren te Eastbourne monstroord. Do bekende duiker W Ham-mat. die indertijd de hielp opblazen, daalde in. een veet 1 peu, met helder water gcwb'er. P"1 cc vertoonde op den bodem daarvan werking van een ins.lrur.icnb ",r63,r"' het mogelijk-, is, een vlam orde-'** „aan" to houden. Met deze 'dam "°2 hij een gat in een stalen plaat van Engelsche duim dik. Do proefneming goiukio nj{s{c: belooft van veel nut lo zijn hu zaambeden, aan gezonken scheper, richten, cn voor andcr$ voor ue m belangrijke doeleinden.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 8