.DE 5. E Engeland. DE RECONSTRUCTIE VAN HET KABINET. Allo ministers uit het kabinet- Bonar Law be ho u d e 11. Gisteravond is de samenstelling van het kabinet officieel hekend gemaakt. Alle mi nisters uit het kabinet-Bonar Law behou den hun portefeuilles. Baldwin zelf zal den post van kanselier van de schatkist blijven bekleeden. Nieuwe leden van het kabinet zijn lord Robert Cecil, die grootzegelbewaarder wordt en Davidson, die optreedt als kan selier van het hertogdom Lancaster. In het vorige kabinet was de laatstgenoemde post niet vervuld, terwijl de eerste tijde lijk werd waargenomen door lord Salis bury bij zijn ambt van lord-president van den geheimen raad. Davidson deed goed werk als parlementair particulier secre taris van Bonar La^v. Reginald Mc Kenna, de vroegere kanse lier van de schatkist onder Asquith, heeft hetzelfde anTbt onder Baldwin aanvaard. In verband echter met zijn jongste ern stige ziekte, zql hij zijn post niet gaan be kleeden, vóór hij geheel genezen is. Tot dan toe zal Baldwin de begrooting afhan delen. Reuter verneemt dat Sir Robert Home definitief geweigerd heeeft den post van kanselier der schatkist aan te nemen. Men gelooft, dat de beslissing van Home beïn vloed is door een afspraak die er, naar men meent, tusschen de unionistische mi nisters der coalitie-regeering bestaat, om alleen gezamenlijk een portefeuille in de nieuwe regeering te aanvaarden. De te verwachten oppositie. Baldwin is door den koning ontvangen, wien hij zijn dank betuigde voor de be noeming tot premier, hetgeen met de ge bruikelijke handkus geschiedde. Men verwacht, dat Baldwin, zoodra hij zijn regeeringsverklaring heeft afgelegd, voor een heet vuur zal komen te staan, omdat zijn kabinet aanstonds eenige zeer moeilijke kwesties zal krijgen te regelen. In de eerste plaats zal Baldwin de in demniteitswet voor Bridgeman moeten ver dedigen, ten einde dezen minister te vrij waren voor de gevolgen van een justilieele en civiele actie inzake de onwettig geble ken uitlevering van O'Brien en de andere Iersche republikeinen. Zooals bekend is, zal de geheele oppositie zich tegen deze indemniteitswet verzetten, zoowel ter ver dediging van de wet van Habeas Corpus zelf, als om de regeering dwars te zitten. Daarbij komt nog, dat de consideratie, die men tegenover Bonar Law als bekend en geacht parlementariër in acht nam en die vooral uit de houding van zijn oud collega's als Asquith en Lloyd George bleek, ten opzichte van Baldwin gehéel achterwege kan blijven en dat men dezen met alle scherpte te lijf kan gaan. Vooral is dit te verwachten van de arbeiderspar tij, die in Baldwin een vertegenwoordiger ziet van het groot-kapitaal en dus zeer zeker geeii doekjes zal winden om haar oordeel. Alles bijeengenomen gelooft men, dat Baldwin nog voor zeer groote moeilijkhe den zal komen te staan, vooral ook omdat hij in de Russische kwestie zijn kaarten op tafel zal moeten leggen en zal hebben te toonen, of hij al dan niet met do op vatting van Curzon en andere onverzoen lijke tegenstanders der sovjet-regeering accoord gaat. De rebellie in Ierland. Een succes der Vrijsta t e r s. ICcn officieel communiqué uit Dublin meldt-, dat een heele staf van het reb.ellen- Jeger door de vrijstaat-troepen in West- Terland is gevangen genomen, 58 geweren, 100 bommen, een groote hoeveelheid ont- uloffingsstoffen en munitie werden buit gemaakt. Voorbereiding der verkiezingen. De toestand in Ierland, aldus wordt uit Dublin gemeld, begint zienderoogen te ver beteren. Terwijl de gewapende macht nog voortdurend voorraden wapens der repu blikeinen in beslag neemt, is de veiligheid in het land zooveel verbeterd, dat zoowel ministers als leden van het parlement van Dublin ongehinderd 't land kunnen door reizen en hun kiesdistricten kunnen bezoe ken. President Cosgrave zal Zondag, voor 't aerst sedert zijn verkiezing, in Kilkenny een redevoering voor het publiek houden, waarin hij, naar men aanneemt, de stem- buspolitiek der regeering zal uiteenzetten uiteenzetten. De republikeinen zijn hunnerzijds ook bezig met de voorbereiding voor den ver kiezingsstrijd. Het heet, dat zij overal Candida ten zullen stellen tegenover de aanhangers van den vrijstaat, ook tegen de arbeiderscandidaten, die tot dusverre *an hun kant weinig oppositie ondervon den. Wanneer de verkiezingerj^zullen plaats hebben, staat echter in het geheel nog niet vast. Sommigen spreken zelfs van een uitstel tot November a.s. Een langdurig ailsfel zou aan de goede orde zeker ten goede komen, als men er ten minste in .slaagt den wapenstilstand te laten voort duren. Als de republikeinen zich geduren de een halfjaar wennen aan grondwettige actie, zal het veel moeilijker voor De Va lera en andere leiders zijn om hun man nen naderhand weder te krijgen tot de praktijken van geweld en vreesaanjaging. Amerika. Het drankverbod. De agent van de Spaansche poststoom- boot Mij. heeft aangekondigd, dat de maatschappij heeft gelast, alle vaarten op Amerika van begin Juni af te staken. Dit besluit is genomen in verband met de beslissing inzake het drankverbod, ge nomen door het hooggerechtshof, welke beslissing strijdig is met de Spaansche wet. De stoomschepen der maatschappij zul len op Havana en Veracruz gaan varen. L p. naa" STUKKEH ZOOLLEER, spotprijzen. TÖSCHJES. uitt SCHOENREPARATIEN HEERENZOLEN f 1.75 DAMESZOLEN. f 1.40 Vanaf heden binnen één dag gereed. Reuter verneemt dat de Britscbe regee ring aan de Amerikaanschc heeft voorge steld, de toepassing van de nieuwe drank verbod-regeling uit tc stellen voor die schepen, welke voor langdurige reizen uit gevaren waren, voordat de beslissing van het hooggerechtshof bekend was. Van het Vaticaan. Het openbaar consistorie. Git Rome wordt aan de „Msbcl." ge meld: Z. H. de Paus hield gistermorgen een openbaar consistorie, waarin Hij den nieuwen kardinalen Locatelli, Reïgy Casa nova, Nasalli Rocca en Sincero den kar dinaalshoed heeft opgezet. Talrijke kardinalen, prelaten, diplo maten en leden van den Romeinschen adel waren tegenwoordig. Een groot getal uit- genoodigden had in de gereserveerde tri bune plaats genomen. Opgemerkt werd o.a aartshertogin Blanche van Bourbon met haar dochter. Gedurende de plechtigheid heeft de ad vocaat van het consistorie de zaak der be atificatie en canonisatie van pater Ludo- vico de Casoria aanbevolen. De nieuwe kardinalen legden dan den voorgeschreven eed af. Daarna volgde een geheim consistorie, waarin de H. Vader de benoeming van enkele Italiaansche bisschoppen aankon digde. De stemplicht. Krachtige doorvoering. Naar de „Nieuwe Arnh. Crt." verneemt zal ditmaal in alle gemeenten van ons land tegen de kiezers voor de gemeente raadsverkiezing, welke niet hun stemplicht hebben vervuld en geen geldige reden van verhindering kunnen opgeven, een vervol ging worden ingesteld. Reeds hij de Provinciale Statenverkie zing heeft de Minister in de verschillende provinciën ^pgavc verzocht van het aantal kiezers, dat aan zijn stemplicht niet vol- deed. Voor de gemeenteraadsverkiezing is een brief aan de burgemeesters van alle ge meenten gericht, waarin is medegedeeld dat de kiezers, die om niet geldige redenen hun stemplicht zouden verzuimen, volgens artikel 150 der Kieswet vervolgd moeten worden. Wijziging van de Leerplichtwet. Memorie van Antwoord. Verschenen is de Memorie van Antwoord over het wetsontwerp tot wijziging van de Leerplichtwet, zooals ze laatstelijk is ge wijzigd hij de wet van 15 October 1921. Reeds in de Memorie van Toelichting gaf de Minister blijk van ziin leedwezen, dat de tegenwoordige geldelijke omstandighe den des Rijks hem er toe noopten in di» wetsontwerp voor te stellen de invoering van het verplichte zevende leerjaar op de lagere scholen tot 1 Januari 1925 op te schorten. Intusschen ware het onbillijk in het ont werp meer te zien dan het bevat, nl. een uitstel tot 1 Januari 1925. Geenszins is hiermede, gelijk deze leden deden, gezegd, dat in het vervolg de leerverplichting met bet volbrengen van het zesde leerjaar zal eindigen; en de zienswijze van deze leden, dat liet bijkans geen twijfel lijdt, dat dc thans voorgestelde maatregel in 1925 zal moeten worden verlengd, js allerminst die van den Minister. Bovendien is het naar de overtuiging van den Minister zaak, met de invoering van het verplichte zevende leerjaar te wachten tot 1 Januari 1925, op welken datum alle scholen georganiseerd moeten zijn. In aansluiting aan bet vorenstaande wijst de Minister met de voorstanders van het wetsontwerp erop, dat niet moet wor den voorbijgezien, dat de verplichting tot- het invoeren van een zevende leeriaar niet uit de Leerplichtwet, doch uit de Lager Onderwijswet 1920 voortvloeit en dat voor de niet sedert 1 Januari 1921 gereorgani seerde scholen vrijstelling van het nakomen dier verplichting in die wet tot 1 Januari 1925 is verleend. Met de hier aan het woord zijnde leden is de Minister het eens, dat de tegenstan ders van het ontwerp niet genoeg nadruk hebben gelegd op het hezuinieringsmotief, dat alleen daaraan ten grondslag ligt. De Minister acht het niet buitengesloten, dat zoowel op paedagogische gronden als om redenen van bezuiniging opschuiving van dc toelating tot de lagere school, en van den aanvang van de leerverplichting met één jaar, voordeelen zou kunnen bie den, waaronder de hetere aansluiting aan de Arbeidswet. Hierbij dient echter niet vergeten te worden, dat aan de overweging van zoodanigen maatregel' een grondig on derzoek, ook in statistiek opzicht, zou moe ten voorafgaan, gedurende welken tijd het toch noodzakelijk moet worden geacht, dat het onderhavige wetsontwerp het Staats blad bereikt. De vraag, of de Regeering 'voornemens is maatregelen te treffen ten opzichte van niet meer leerplichtige kinderen, die krach tens de bepalingen der Arbeidswet nog niet in eene fabriek of werkplaats te werk kun nen worden gesteld, wordt in ontkennenden zin beantwoord. Bij Nota van Wijziging wordt het tijd stip waarop de wet wordt geacht in wer king te zijn getreden, nader bepaald op 1 Januari 1923. Vragen van Kamerleden. Vacanties Bijz. Gymn. en H. B. S. De heer Rutgers heeft tot den Minister van O., K. en W. de volgende vragen ge richt: Is de Minister bereid mede te deelen. welke stappen door hem gedaan zijn bij de besturen van bijzondere gymnasia en T100- gereburgerscholen in zake den duur der vacanties? Op welke wettelijke gronden steunden deze stappen? De Leerplichtwet. De heer Suring heeft den Minister van O.. K. en W. de volgende vraag gesteld: Is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over bet ontwerp van wet tot wijziging der Leerplichtwet 200 tijdig te verwachten, dat afdoening van dit wetsontwerp voor het aanstaande reces der Kamer mogelijk zal zijn? Het vissehersbedrijf te IJ m u i d e n. Op vragen van den heer Michielsen, lirl van de Tweede Kamer, betreffende het ne men van maatregelen in verband met de in de visscherij- en aanverwante bedrijven te IJnmiden heerscbende malaise en tot bestrijding van de daaruit voortvloeiende werkloosheid 1. Ts het den minister hekend, dat in het visseherijbedrijf en daaraan verwante be drijven te TJmuiden de sinds lang heer scbende malaise en de daaruit voortvloeien de werkloosheid den laatsten tiid nog zijn vergroot, doordat eenerzijds Hollandsche schepen hun vangst in Engeland ter markt brengen en anderzijds de Duitsclie treilers. o.a. wegens de verhoogde kolenprijzen, niet meer in TJmuiden komen? 2. Is het den minister mede bekend, dat in verband met een en ander de goede ver standhouding tusschen reeders, vischhan- delarcn en arbeiders, henevens tusschen hun respectieve organ:saties min of meer verstoord is en dat dientengevolge de kans om door vereende pogingen de bestaande bezwaren te overwinnen, belangrijk is ver minderd 3. Is de minister bereid, voor zooveel noo- dig, alsnog een onderzoek naar een en an der in te stellen en in overleg met de or ganisaties der betrokkenen het treffen van maatregelen, waardoor de werkloosheid ter plaatse zal worden beteugeld en de viséh- handel weer zal opbloeien, te overwegen? heeft do Minister van Binnenlandsche zaken en landbouw geantwoord: Ad 1. Deze vraag kan bevestigend wor den beantwoord. Ad 2. Het is den ondergeteekende niet hekend, dat de verstandhouding tusschen belanghebbenden zoodanig is. dat minne lijk overleg niet meer in voldoende mate mogelijk zou zijn. Ad 3. Uit het antwoord op vraag 1 blijkt reeds, dat de ondergeteekende de gerezen moeilijkheden kent. Hieraan kan nog wor den toegevoegd, dat de regeering over weegt, of hulp van rijkswege noodig is en zoo ja. in welke mate. Het spoorwegpersoneel. Op een vraag van den heer Van Braam beek, lid van de Tweede Kamer, betref fende do indiening van een wetsontwerp, houdende een nieuwe pensioenregeling voor het spoorwegpersoneel: Is de minister bereid mede te deelen of weldra te verwachten is een wetsontwerp betreffende de pensioenregeling voor het spoorwegpersoneel, waaromtrent de direc tie der Nederlandsche Spoorwegen reeds op 27 Juni 1922 een voorontwerp aan de vakhonden zond? heeft de minister van waterstaat geant woord: Het overleg met de ministers van fi nanciën en van justitie en met de directie der Nederlandsche spoorwegen, in zake een wetsontwerp, houdende een niéuwe pensioenregeling voor dc spoorwegambte naren en hun weduwen en weezen, is nog niet beëindigd. In verband met den omvang der voor bereidende werkzaamheden, welke zooveel doenlijk worden bespoedigd, kan nog geen toezegging worden gedaan omtrent het tijdstip, waarop de indiening van zooda nig Wetsontwerp kan worden tegemoet ge zien. Op een vraag van den heer Van Braam heek betreffende het bedrag van de ver goeding wegens verblijfkosten van het spoorwegpersoneel: Is de minister alsnog bereid mede te deelen uit welke overwegingen de vergoe ding voor het verblijf van spoorwegper soneel huiten de standplaats lager is ge steld dan die voor het overeenkomstige Rijkspersoneel? heeft de minister var. waterstaat ge antwoord: Do bedoelde wijziging van de vergoe ding van verblijfkosten voor spoorwegper soneel is, gelijk in het öp 21 April j.l. ge geven antwoord reeds werd medegedeeld, een gevolg van den van personeelszijde gegeven wenk, dat die vergoeding te hoog was opgevoerd. Met het oog op de gewijzigde duurtever- houdingen en de bijzondere omstandighe den, waarin het spoorwegpersoneel ver keert, was er geen aanleiding, het tarief van de vergoeding hooger te stellen dan thans is geschied, omdat gedacht kan wor- den, dat daarmede een billijke vergoeding van de te maken verblijfkosten wordt ver kregen, zonder dat daaruit extra inkom sten voortvloeien. Do aandacht moge ook gevestigd worden op het verlaagde tarief, hetwelk aan dit personeel in stationsres tauraties in rekening wordt gebracht. Om die redenen waren geen termen aan wezig, de goedkeuring aan het betrekke lijke voorstel der directie te onthouden, ook al bevatte dit eenige afwijking van de Rijksregeling. Uit de Textielnijverheid. Het. arbeid sges c h i 1 te Almelo. In een gisterenmiddag gehouden verga dering van stakers werd na langdurige dis cussie het bemiddelingsvoorstel van den burgemeester der gemeente met algemeene stemmen aangenomen. Deze zal, naar aan leiding van een mcdedeeling van den heer Van Ingen, secretaris van het A. N. V., dat naar zijn mecning de Minister van Arbeid aarschiinlijk bereid zal worden gevonden zijn bemiddeling te vcrleenen in den vorm van arbitrage, aan de fabrikantenvereeni- ging voorstellen de eventueel door den mi nister aan te bieden arbitrage te aanvaar den, terwijl dan de stakingsleiding de sta king zal opheffen en voorloopig den eisen laten vallen van terugneming der uitge- slotenen, tot de uitspraak der arbitrage commissie. Bezuinigt ngscommissie. Aan dr. J. B. L. G. Ch. baron de Wij- kerslooth de Wccrdesteyn is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lid der Staatscommissie tot onderzoek van de be zetting en werkwijze aan de Departemen ten van Algemeen Bestuur en de daaron der ressort cerendo instellingen (Bezuini- gingscommissie) onder - dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten. Benoemd tot lid van die commis sie L. A. Fruytier, lid van de Tweede Ka mer der Slaten-Generaal te Scheveningen Tweede Kamer. Rapporteurs. De afdeel ingen van de Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over het wetsontwerp Wijziging van de Dienst plichtwet; het wetsontwerp Aanvulling en wijziging van de Militaire Wedmvenwet 1922; dc wetsontwerpen Aanvulling en wijziging van de pensioenwetten voor de land- en zeemacht, houdende eenige maat regelen van bezuiniging betreffende de mi- litairrechterlijke macht: de heeren Tila- nus, Bulten, Duymaer van Twist, Deckers en K. ter Laan; tot rapporteurs voor de raming Van de voor de Kamer henoodigde uitgaven in 1924: do heeren Van Vuuren, Moercl, Van Dijk en Duys en mej. Westerman; tot rapporteurs over het wetsontwerp Goedkeuring van het op 20 Januari 1923 te 's-Gravenhage tusschen Nederland en Tsjecho-Slowakije gesloten handelsver drag het wetsontwerp tot nadere regeling van de heffing en heslemming der Kanse- larijleges; liet wetsontwerp Uitbreiding van het recht van dispensatie van de rech ten, die krachlens de Successiewet worden geheven; het wetsontwerp Naturalisatie van A. Balilmann en 19 anderen; mej. Katz en de heeren Hermans, Gerhard. Bongaerts en Ketelaar. Hillen's Sigaren- en Tabaksfabriek. De directie van de N.V. A. Hillen's Siga ren- en Tabaksfabriek te Delft deelt 'n haar verslag over 1922 o.a. mee, dat hij de herdenking van liet 150-jarig bestaan van het bedrijf in Februari 1922 niemand kon vermoeden, dat hetzelfde jaar ook in an der opzicht tot een zeer bijzonder jaar ge rekend zou moeten worden en wel als het eerste waarin het bedrijf geld verloor. Dit verlies is" in hoofdzaak te wijten aan de re sultaten der deelneming in andere onder nemingen, doch het aloude bedrijf is ook niet gespaard gebleven. De steeds voortgezette liquidatie van groote voorraden bij de concurrenten, ver scherpt door de financieele moeilijkheden, waarin velen hunner geraakten, was oor zaak van een ont reddering in dc sigaren- industrie, welke haar toppunt bereikte, toen Nederland overstroomd werd door circa 200 millioen Duitsche sigaren, tengevolge van het wetsvoorstel betreffende de „bescher mende rechten" op dit artikel, waarom trent ons parlement op het punt stand een beslissing te nemen. De invoering van den tabaksaccijns werd eenige malen uitgesteld; ook dit heeft veel. kwaad veroorzaakt en toen ten slotte 1 Juni als definitieve datum daarvan wevd vastgesteld, was er op bedoeld tijdstip een toestand ontstaan, waarvoor onze vocabu laire geen goed woord geeft. De meeste fabrieken hebben het geheele jaar of totaal stil gelegen of met zeer be prkt personeel gewerkt en noodgedwongen moest, het Hillenbedrijf in Juli cn Augus tus ook ingekrompen worden. Toen einde Augustus lichtpunten te zien waren, werd het geheele personeel opgeroepen om pri mo September weder te gaan werken, doch een nieuwe ramp trof het bedrijf door dc staking in. de sigarenindustrie, die 5 we- keu duurde, wegens een kleine loonsverla ging, welke ruimschoots zou worden onge haaid door den 48-urigen inplaats van den 45-urigen arbeidstijd. De algemeene onkosten bleven veel te hoog, trots alle bezuiniging; de huren van huurcontracten die expireerden, moesten somwijlen tot het dubbele worden ver hoogd. Er is een verliessaldo van f 150.0G6 (v. j. winstsaldo f 143). Z. H. Paus Pius XI heeft den heer Ti. Dijekhoff. tc 's-Gravenhage, benoemd tot Gemeentelijke Aankondig^ GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOi Aan den gemeentelijken vischwinh Vischmarkt 18, tel. 1225, is bedenaro verkrijgbaar SCHOL a f0.15 per pond N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeesli Leiden. 26 Mei 1923. VERKIEZING. De Voorzitters van de Hoofdstembureai in de Kieskringen I, II en III der meente Leiden maken hekend, dat afs. ten van de processen-verbaal der zitting* van de Hoofdstcmbureaux, als bedoeld art. 02 der Kieswet, betreffende de verki i$l zing van de leden van den Gemeenteraj p op de pers van het Raadhuis zijn aang De plakt en ter Gemeente-Secretarie (Kam No. 10) voor een ieder ter inzage node gelegd. De Voorzitters voornoemd- N. C. DE GIJSELAAR J. A. BOTS. A. MULDER. Leiden, 26 Mei 1923. VERKIEZING. De Voorzitter van het Centraal-Slq bureau voor de verkiezing van de led van den Gemeenteraad maakt bekend, het besluit, waarbij de uitslag der verii zing is vastgesteld, als bedoeld in art der Kieswet, voor een ieder ter Secrela der gemeente (Kamer No. 10) ter ii is nedergelegd. De Voorzitter voornoemd: De 1A1 de [Te ji M Kij N. C. DE GIJSEUI 'e', Leiden, 26 Mei 1923. INSCHRIJVING VAN. LEERLINGE! VOOR OPENBARE LAGERE SCKOU- Burgemeester en Wethouders van den brengen ter kennis van helanglü benden; lo. dat tot het doen inschrijven leerlingen voor de openbare lagere scho: gelegenheid zal worden gegeven op Raadhuis (Trouwkamer) op de navolg de dagen: voor de opleidingsschool voor Gymr sium of H. B. S. aan de Aalmarkt, des middags 1.305 uur; voor de opleidingsscholen voor U. L. aan de Langebruo, Heerenstraat, den H|?I resingel; de opleidingsschool voor U. L. 0. vliS Meisjes aan de Boonimarkt en de L« school aan de Oude-Vest; de Jongensschool voor U. L. O. Pieterskerkgracht on de Meisjesscli fte voor U. L. O. aan de Breestraat, op Woensdag 30 Mei, des namiJd|ta van 1.30 tot 5 uur on Dinsdag 29 Mei des avonds 79 uur. voor de openbare lagere scholen het Plantsoen, de Mare, de Duivenbftê^ straat, de Haverstraat, de Paul Kruj straat, den Z»ids"nnel, de Medusastr en de Erandewijnsteeq, op Zaterdag 26 Mei, des avonds 79 uur, en op Dinsdag 29 Mei, des voorniidd; van 912.30 en des namiddags vaii 5 uur; 2o. dat hij de inschrijving het bei van geboorte-inschrijving moet won vertoond; 3o. dat alle bovengenoemde scholen 1 September nieuwe leerlingen opnen Vi N. C. DE GIJSELAAR, Bnrgemefs H' VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Mei 1923. Katholieke fflsgenaüa LEIDEN. Dinsdag- R. K. Bond voor Groote G( nen, Kleine zaal Stadsgelioor (ingang Aalmarkt), te S uur. Woensdag. Kruisverbond Jaarvergader Bondsgebouw, Stecnschuur 15, 8.30 uur. Apotheken die tot en met Zondag Maandagmorgen eiken nacht en des Z da es geopend zijn: Herdingh en Blanken, Iloogcwoerö Tel. 502. P. du Croix, Hapcnburg 9, Tel. 807. De apotheek van het Ziekenfonds j,..c] Hulp der Mecschheid is steeds ?wPe „T( üoch alleen vcor ledeiji van dit Fonds. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandasi gen 8 uur nemen de volgende huisartsen dienst waar: Dr. B ruining, Papenburg 59. Tel Dr. Nremer. Breestraat 72. Tel. 5M Dr. Sehreudcr, TTocieracM 89, Tel Dr. Veldhuijzen, Hooigracht 84, Tel. 61?< De Geneeskundige Zondagsdienst Oegstgeest wordt waargenomen door Varenkamp, Warmonöerweg 22, tel. l- fclo Telegrafisch Weerberieb volgens waarnemingen verrichting'11'1 'lol gen van 26 Mei 1923, roedege^ in door het Kon. Ned. Meteorologie1 Instituut te Dc Bildt. Hoogste Barometerst.770.6 Vesting Laagste Barometerst.: 754.0 Mimet Verwachting tot den avond van-' Zwakke tot matige NoordeljM Westelijke wind, meest zwgar aanvankelijk nog regen- ol 0 later iets zachter. Ridder in de orde van den H- GrcS den Grooten. Tot lid van de Provinciale Noord-Holland (vacalurc-rr.v. P- A- J horst) is gisteren benoemd heer W. J. Bossenbroek. verklad

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2