WRIGLEY'S Yerkooping Verkooping. Huizen en Erven KAUWGOM Spaarfonds vt Bodemcuita "Minister too* de visschers een steunrege ling aan het bestuur der gemeente voor gesteld, welko vrijwel algemeen en ook door den gemeenteraad met algemeene stemmen als zeer onbillijk en voor onze ge meente veel to duur werd geacht. Na lang durige correspondentie heeft de Minister er thans in bewilligd dat B. en W. de re geling zullen uitvoeren zooals die in den gemeenteraad op voorstel van B. en W. op 20 April is aangenomen. NIEUWKOOP. Verkoop woonhuizen. Op Donderdag 24 Mei des voormiddags 11 uur, zullen in Het Vliegende Paard alhier publiek wor den verkocht oen tweetal woonhuizen, eigendom van P. D. Verzijden, waarbij een smederij met rijwielzaak. RIJNSBURG. Verkiczingsvaria. Een onzer kiezers bevond zich dezer dagen door omstandig heden in een zekere inrichting in de Ca- suaristraat in Den Haag en zou alzoo van zijn stemrecht voor den gemeenteraadsver kiezing geen gebruik kunnen maken. Het bestuur der Kiesvereeniging zijner partij steldo hoogen prijs op zijn stem en besloot do boete k f 18.vóór hem te betalen. Hij werd in vrijheid gesteld, voldeed aan zijn stemplicht en dankt het in vrijheid doorbrengen der Pinksterdagen aan de stemming voor den gemeenteraad. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. Uilslag der gemeenteraadsverkiezing is als volgt: uitgebracht 226 stemmen, van onv/aar- de 4. Chr. Hist. Lijst: G. Eikclenboo'm 34, H. Buurman 12, S. J. Wosfsteijn 17; totaal 63. Kath. LijstW. Comperr 82; 'A. Kiebert 8. S. J. Visser 2; totaal 92. A. R. Lijst: M. v. d. Zwa.n 29: A. Ver beek 1, A. Bik 3, Chr. Schild 1; totaal 34. Liberale Lijst: C. v. Tol 30, W. Dorre- paal 2, J. Bulk 1: totaal 33. Gekozen zijn: G. Eikelenboom. S. J. Weslsteija (G. H.); W. Compeer. A. Kie- bert, S. J. Visser (R. K.); M. v. d. Zwam (A. R.); C. v. Tol (Libéraal). NOGRDWIJK. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken bij de heer S. in de Molenstraat. Door overklimming kwam men op het erf, waar de dieven uit een gesloten schuur een heerenrijwiel hebben ontvreemd. Eenigo huizen verder bij do Coop. Broodbakkerij, is in dien zelf den nacht ook ingebroken, waar echter niets to halen viel. daar toevallig een nieuwe heerenfiets, welke gewoonlijk in oen loods wordt opgeborgen. dezen avond in het woonhuis was gezet. Do vermoede lijke daders zijn reeds gevat. VOORHOUT. „St. Caecilia." Onze Tv. K. Muziekver eniging ,,St. Caeejlia", directeur de heer Bolderdijk te Leiden, behaalde op het con cours te Oud-Beijerland een 2en prijs in do 'lo afdecling Harmonie en een len prijs in den .marsphwed strijd. Militie. Do verlofgangers dor Militie- lichtingen 1910. 1911. 1012, zullen zich op Dinsdag 12 Juni e.k. des voormiddags 9.30 uur te Sassenheim in de hal van 't Gemeentehuis aan een onderzcek moeten onderwerper.. Openbare Vrijwillige ten overstaan van Kr. H. M. A. C0EBERGH, Notaris te Leiden, op Vrijdag 25 Mei 1923 bij opbod en Vrijdag 1 Juni 1923 bij afslag des avonds te zeven uur in hot Notarishuis tc Leiden, van eenige te LEIDEN. 1. Het Huis en Erf aan de Lange Mare Nr. 18, groot 80 Centiaren, bevattende: Gang, Voorkamer, Alcoot, Keuken en Plaats; voorts Slaapkamer en Zolder; boven: Voor- en Achterkamer, Alcoof, Keuken en op de '2c etage: Slaapka mer en Zolder. De kamers zijn behangen en voorzien van Ka-ten, Sto ik plaatsen en ver der" gemakken. Verhuurd per week, beneden voor f4.50 en boven voor l'O. 2. Het Winkelhuis cn Erf aan de llocfstrant Nr. 27, groot 60 cententiaren. bevattende Gang Winkel vertrek, Binnen kam er, Keuken en Plaats; boven Por taal. Voorkamer, Keuken en Zoldervoorts Achterkamer en verdere gemakken. Verhuurd benedon voor 13.per week; voor hoven voor f2.p.-week en achter voor f 18,50 per 3 maanden. 3. Hat Kuis en Erf aan de Jan van Houtkade Nr. 6, groot 63 Centiaren, bevattende: Portaal Kamer met Bedstede, Keuken en voorts, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd p. week voor f 1.75. 4. Het Kuis cn Erf a. d. Uiter- stegraoht Nr. 34, gr'Oot45 Cen tiaren, bevattende: Voor- en Achterkamer met Bedstede, Keuken en Plaatsboven Por taal, Voor- en Achterkamer m. Bedstede, Zolder en verdere ge makken. Verhuurd per week, beneden voor f2.40 en boven voor f2.25. 5. Het Huis in de Sophiapoort Gemeenteraad. (Vervolg.) Op een schriftelijk: voorstel van den heer v. d. Voet, om uit de Algemeene Po litieverordening te schrappen, dat men voor het houden van vee aangewezen is op het advies der gebaren, om toestem ming te krijgen van B. 'en W., preadvisee- ren B. en W. ongeveer in gelijken geest als het voorstel, hetgeen z. h. s. wordt aan genomen. De heer Nijssen heeft op,dezelfde wijze een voorstel ingediend, om in de A. P. V. op te nemen de uitbreiding van de kom der Gemeente tot de Klokkcnmakersbrag en 't perceel van de firma Colijn en Zn., zulks met het oog on het toenemende mo- torverkeer. B. en W. preadviseeren, om. zulks niet te doen, doch in het. bebouwden deel van de Engelsclielaan. bordies met maximum snelheid te plaatsen. Na, am pele discussie staken over het voorstel van den lieer Nijssen de stemmen. Tegen stem den beiden Wethouders en de heer v. d. Voet. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. De kosten, van het herstellen der By- landtsbrug moesten, voor 15 Mei jl., door de onderhoudsplichtigen aan de Gemeente voldaan zijn. Vier hebben betaald, een heeft zulks toegezegd en drie blijven wei gerachtig. Deze zullen in rechten worden aangesproken. B. en W. krijgen een vrij mandaat. B:j de rondvraag vestigt de heer Colijn de aandacht op 't niet vervangen van ge rooide hoornen, door nieuwen, aan de Dorpstraat en de Kniplaan. Hieraan zal ter gelegener tijd voorzien werden. De heer Roozen vraagt, hoe het komt, dat bij den gister plaats gehad hebbenden brand, de motorspuit niet goed functioneerde. Do spuit was echter in orde, doch de brand- put niet, waarin voorzien zal worden. Hierna sluiting en gaat de Raad in ge heime zitting over. WASSENAAR. Personalia. Aan den heer P. de Jong is een pensioen toegekend van f 1338, als chef-veldwachter alhier. Vieze liercld. Door de politie is een tweetal personen aangehouden verdacht van onzedelijke handelingen tegenover meisjes. „Wassenaar Vooruit". Deze week is op initiatief van de vcreeniging „Wasse naar Vooruit" een samenkomst gehouden van de besturen van enkele vereenigingen in deze gemeente en het college van B. en W. ten einde plannen te beramen voor de feestelijke opening van de tramlijn. HILLEGOM. Grootc Kath. Propaganda-vergadering. Zaterdagavond werd in café „Flora" een groote katholieke propaganda-verga dering gehouden, in verband met de stem ming voor den Gemeenteraad op Donder dag as. Ondanks den slecht gekozen avond, was de zaal meer dan vol, wat niet verwonderen mag, daar de heer B. Th. de Wolf zou spreken. Op het podium hadden eenige hoeren plaats genomen, die een soort comité van actie vormden. De vergadering werd gepresideerd door den heer G. G. van de Poll, die opende mot den Chr. groet en liet doel van de ver gadering uiteenzette.-Toen de heer Van de Poll zich uitliet over de vrije lijst Murk, ontstond reeds dadelijk verzet, hetgeen echter in ademlooze stilte veranderde, toen de heer De Wolf het spreekgestoelte betrad. De gevierde redenaar zegt, dat hij wil trachten de Roomsche geestdrift op te wekken, dat hij komt propageeren de Roomsche eenheid, die is de Roomsche zaak. De malaise, die van alles de schuld krijgt, krijgt het ook van.de weinige ani mo hij de verkiezingen. Bij ons echter niet. Spr. wijst dan op de N. K. P. van 't vorig jaar en op de R. K. Volkspartij, bei- do scherp beoordeelend en vcroordeelend nic-t 't Doorluchtig Episcopaat als nood lottig voor de eenheid. De bereikte resul taten van dat pogen zijn, dat de tegen partij heeft begrepen, dat er nog wel wat aan onze eenheid te doen valt. En we kun nen ons die weelde niet permitteeren. Nu hebben wc zelfs 33 Kath. Kamerleden Goed geteld is het 33 tegen 67. Spr. illus treert het met b.v. de universiteitskwestie te Nijmegen enz. We zijn vooruitgegaan: vóór 25 jair heelemaal niet in tel, houdt men thans met ons rekening en onze eer volle positie danken we alléén aan onza eenheid. Dat eenheidsfront moeten we be waren, dan is onze toekomst verzekerd. Maar dan ook bij gemeenteraadsverkie zingen die eenheid niet verbreken. En daarom betreurt spr, ook, dat hier 'n dessi dentc lijst is. Spr. is niet persoonlijk,, kent de heeren niet eens, maar waarschuwt nadrukkelijk, daar de gevolgen te IJsel- stein en Lage Z wal uwe reeds treurig wa ren. Bedenken we wel, dat we staan tegen een front van vijanden, 't Is sprekers vaste overtuiging, dal wie aan de eenheid tornt niet goed voelt als Katholiek. Dan schetst de heer Do, Wolf zoo mooi het liberalisme en socialisme met een. leven van 100 of 75 jaren tegen onze rasechte beginselen van 19 eeuwen. Door alle eeuwen heeft do kerk gestreden en geze gevierd, heeft ze immer dank zij haar eenheid. Tc strijden voor die kerk en haar eenheid, is spr. nooit te veel en daar om nam hij, ondanks dat hij reeds 6 we ken aan één stuk op propagandatocht is, "de uitnoodiging der heeren, die hem vroe gen, aan, overtuigd, dat zijn optreden ook cle goedkeuring heeft van het bestuur der R. K. Kiesvereeniging. Met een heerlijke peroratie sluit do heer De Wolf zijn schitterende rede. (Langdurig en spon taan applaus!) Debat. Voor gcdachtenwisseling ga ven zich op de heeren Joh. Schrama, F. Selhorst, A. Th. Murk en Van de Westen. Al heel spoedig werd de vergadering rumoerig, daar de Voorz. den debaters te weinig tijd naar hun zin gaf en den heer Murk 't woord ontnam, niet toestaand, dat deze de minuutjes van den heer Van de Westen in diens plaats er bij nam. Dit gaf een onprettige stemming en wekte ver bittering en teleurstelling. Het debat was zeer scherp en meermalen persoonlijk te gen den heer Van do Poll. Het ging echter meest naast de rede van den heer De Wolf. Wc stippen slechts een 'en ander aan, De heer Schrama vraagt o.a. of de lieer De Wolf wel goed ingelicht was, wel ke heeren hem deden komen; de verdeeld heid wijt deze debater aan het groepje, dat aan de bestuurstafel zit: spr. noemt de vrije lijst een gewilde lijst. De heer Selhorst, die 5 minuten krijgt, verdedigde den heer Murk. In de gecom bineerde vergadering der 3 groepen heeft spr. gebeden en gesmeekt, dat men de be schuldigingen en verdacht makingen tegen den heer Murk zou bewijzen; men heeft het nimmer gedaan. Spr. is van oordeel, dat ware de vrije Ijist niet gekomen, 80- pCt. der Roomsche arbeiders op de socia listen zouden stemmen. (De heer Balvers zegt: neen, dat is niet waar.) De heer Murk betreedt onder applaus den katheder. Het spijt spr., dat hij geen gelegenheid krijgt om de zaken naar vo ren te brengen, zooals ze zijn. Spr. be toogt, dat de heer De Wolf niet is uitge- noodigd om de eenheid te herstellen; daar voor is 't nu to laat: de groep aan deze groene tafel gevoelt haar zwakheid, dat zijn de dissidenten. Als u geweten had, dat Piet Tideman c.s. deze heeren moet verdedigen, dan had u niet gekomen. U, mijnheer De Wolf, heeft edeler zaken te verrichten. De heer Murk wil dan verder do aantijgingen weerleggen, doch do heer Van de Poll ontneemt hem het woord. Rumoer in de zaal en gehamer. De heer De Wolf beantwoordt nu de debaters. Hij wijst den heeren Schrama en Selhorst lang niet malsch op de ge maakte verkeerde voorstellingen. Het pri- vó-levcn van den heer Murk lean noch wil spr. beoordeelen. Doch in zijn pleidooi te gen de vrije ljist beroept hij zich ook op circulaire der R. K. Kiesvereeniging, om te eindigen met het advies: Stemt No. 1 van de lijst der Kiesv.: Balvers. De heer Van de Poll dankt nu den heer Do Wolf voor diens heerlijke rede en sluit mot den Chr. groet de vergade ring. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Nabetrachting over de gehouden Raads verkiezing te Zoetermeer. Wanneer we de cijfers nader beschou wen, inzonderheid onze partij betreffen de, dan valt het direct op, dat wij, K.a- tholieken, ongeveer 10 pCt. van het aan tal stemmen, welke wij kunnen uit brengen, verloren hebben. De oorzaak hiervan is wel het volgende: Daags vóór de verkiezing werd een strooibiljet rond gestrooid, hetwelk hier in zijn geheel volgt: Kiezers en Kiezeressen van Zoetermeer. Bij de a.s. Gemeenteraadsverkiezing staat het in Uw macht of de politiek, do laatste 4 jaar gevoerd, ook in de volgende 4 jaren doorgevoerd zal worden. Reden tot tevredenheid bestaat er ons inziens absoluut niet. Wanneer wij nagaan, wat door onze mannen in den Raad gedaan is, zult ge onmiddellijk moeten toegeven, dat onze (arbeiders)belangen schromelijk verwaar loosd zijn. Daarom ligt het voor de hand, dat wij noodzakelijk naar andere vertegenwoordi gers moeten overzien. Hierbij valt ons oog onmiddellijk op Dr. Faceo Scliaeffer; deze- heeft de laatste jaren herhaaldelijk door woord en geschrift lalen blijken, dat hij 'n goeden kijk heeft op onze ellendige wo ningtoestanden, watervoorziening, enz. Daarom geven wij u allen in ernstige overweging uw stem alleen uit te brengen op Dr. Facee Scliaeffer, omdat hij alleen de man is, die ons met kennis van zaken kan vertegenwoordigen. Het is Lijst 6, No. 1. Groep R. K. Kiezers. Door deze actie en hetgeen er aan v af is gegaan zijn 20 a 30 stemmen ons verloren geraakt en hij den Vrijho? hond terecht gekomen. Dat het in de litieke gelederen der onzen, in deze meente, gistte was bekend: dat mc-n ter tot zulk een uiterste is kunnen kom" zullen weinigen hebben verwacht. 5 Aangenomen kan worden, dat ae a,. voerders dezer actie lid zijn van de R t Kiesvereeniging. Waarom hebben 7jj 'a, hun grieven, terecht of ten onrechte gen het beleid van de R. K. leden van gemeenteraad (want hier gaat het i niet in de vergaderingen, die toch laatsten tijd druk genoeg zijn gehoud- naar voren gebracht. Dat is toch de pfo waar dergelijke aangelegenheden bospr ken moeien worden! Nimmer is echter stem daaromtrent gehoord geworden daarom is de gevoerde actie des te te veroordeelen. 10 Het bedroefendst is, dat de Kathol zaak door zulk een handeling ten zeèw wordt geschaad. R. K. Kiezc-j KERKNIEUWS Kf Paters CarrnêKeten naar Java. Den 2den Pinksterdag had te Os? plechtig afscheid plaats der drie pa:, Garmelieten, bestemd, voor de nieuwe 1!. eie dezer orde op Oost-Java en Madoêr Na de Hoogmis, die werd opgedra? door den Overste der Missie, pator mens van der Plas, geassisteerd door heide andere Missionarissen pater Lij; Henckens en pater Paschalis kwamen dezen weder in het Priosteik; va, terug, vergezeld van den Hoogeerw. p Provinciaal Dr. Cypr. Verbeek. Na het „Veni Creator", door het gezongen, sprak hier de Provinciaal Missionarissen toe, wenschte hun gj met hun uitverkiezing, die hen zeker leven vol opofferingen doet tegemoet maar hun ook de hulp en zegen des ren waarborgt en een des te sch« kroon in den Hemel in het voorwin stelt, naarmate de offers, gebracht Li scheiding van zooveel dierbaars in hol derland, gebracht ook in de Missie i grooter zijn. Onder de Schutse van ria, de Moeder van Garmel, zond hij vervolgens naar de hun toevèrtron Missie. De assistent van den Provinciaal, Eug. Driessen, ksvhierop den officia zendingshrief voor. De Hoogeerw. Provinciaal wijdde daarna de drie siekruisen en hing dié den Mission» In het koor werd nu het „Ave;S Stella" aangeheven gevolgd door'heti den van het kerkelijk reisgebed-* Ata te vertrekken, gaven de drie Misaws: sen van af het Altaar den zeg©* Onder het zingen van het Magaii vergezeld van de geheele kloosters te, trokken de Missionarissen daarna! do kerk naar den gereeds taanden die hen in gezelschap van den Hoogs pater Provinciaal naar Den Bosch Ln waar zij aansluiting vonden op den dagtrein naar ParijsRome. Na da gen van Z. H. den Paus over de Missie te hebben gevraagd, vertrel drie Missionarissen uit Genua, tj met de „Johan de Witt" naar Java, Nr. 1, uitkomende aan dcUiter stegracht, groot 62 Centiaren, bevattendePortaal,Kamerm. Bedstede, Zolder en voorts Tuingrond. Verhuurd p. week voor 11,30. 6. Het Huis, alsvoren Nr. 2, groot 42 Centiaren Verhuurd, per week voor 11.35. 7. Het Huis, alsvoren Nr. 3, groot 42 Centiaren. Verhuurd per week voor fl.40. S. Het Huis, alsvoren, No. 4, groot 43 Centiaren. .Verhuurd per week voor f 1.40. 9. Het Huis, alsvoren, Nr. 5, groot 45 Centiaren. Verhuurd per week voor f 1.35. 10. Het Huis cn Erf aan de Haverstraat Nr. 97, groot 34 Centiaren, bevattende: Gang, Voorkamer, Bedstede, Keuken Plaats, Zolder en verdere ge makken. Veihuurd per week voor f2.10 oude huur). 11. Het Huis en ErfindeSt. Jorissteeg Nr. 40, groot 35 Cen tiaren, bevattende Gang, Voor kamer, Bedstede, Keuken en Plaats; boven Portaal, Voor kamer, Bedstede, Keuken en voorts: Zolder en verdere ge makken. Verhuurd per week voor fl.40 beneden, en boven voor 11.25 (oude buur). 12. Het Huis cn Erf aan de 4e Binnenvestgracht Nr. 49, groot 41 Centiaren, bevattende Gang, Voor- en Achterkamer, Bedstede, Keuken, Plaats, Zol der en verdere gemakken. Ver huurd per weck voor f2. 13. Het Huis aan de Veste- straat Nr. 60, op den hoek van de Breepoort groot 26 Centi aren, bevattende Voorhuis Bed stede, Zolder en verdere gemak ken. Verhuurd p. w. voor 11.75. 14. Het Huis in de Breepoort Nr. 1, groot 16 Centiaren. Ver bum d per week voor f 1. 15. Het Huis, alsvoren, Nr. 2, groot 16 Centiaren en een Erf, groot 1 Centiare. Verhuurd per week voor fl. 16. Het Huis waarin handel in Bieren aan de Middelste gracht Nr. 159 groot 61 Centi aren, bevattendeVerloflokaal Kamer, Keuken en Plaatsbo, ven: Voor- en Achterkamer- Bedstede, Keuken, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week voor 16. 17. Het Huis en Erfmetafz. Bovenwoning aan de Leege Werfsteeg Nr. 7 groot 48 Centi aren, bevattende Gangy Voor- en Achterkamer, Keuken en Plaats; boven Voor- en Achter kamer, Bedstede, Keuken, Zol der en verdere gemakken. Ver huurd per week, beneden voor f2.40 en boven voor f250. 18. Het Huis en Erf aan de v. d. Werffstraat Nr. 33, gr. 61 c.A., bevattende: Gang, Voor- en Achterkamer, Bed stede, Keuken, Plaats en Tuingrond; boven: Voor- en Achterkamer, Bedstede, Zol der en verdere gemakken. Verhuurd per week be neden voor f2,30 en boven voor fl,75. 19. Het Kuis aan de ge dempte Voldersgracht Nr. 53, gr. 25 c.A., bevattende: Win kel, Voorkamer en Bedstede; boven: 2 Kamers,.Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f2,15. 20. Het Huis aan de Langc- gracht Nr. 155, gr. 18 c.A., bevattende: Voor- en Achter kamer, Bedstede, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f 1,25. 21. Het Winkelhuis met afz. Bovenwoning aan de Zuid singel Nr. 15, gr. 52 c.A., bevattende: Winkel, 2 Ka niers, Bedstede en Plaats; de afz. Bovenwoning heeft Por taal, Voorkamer, Bedstede, Keuken, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week beneden en achterhoven voor f3,en de Bovenwoning voor fl,70. 22. Het Huis en Erf niet Tuintje aan de Rijndijkstraat No. 89, groot 86 c.A., bevat tende Gang, Voor- en Achter kamer, Bedstede, Keuken, Plaats en Tuintje, voorts Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f2,70. 23. Het Huis en Erf met Tuintje, gelegen en ingericht alsvoren Nr. S3, gr. 87 c.A. Verhuurd per week voor f2,70. 24. Het Huis en Erf met Tuintje, gelegen en ingericht alsvoren Nr. So, gr. 87 c.A. Verhuurd per week voor f2,70. De perceelen zijn te bezich tigen in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 24 uur. Aanvaarding en betafing 2 Juli 1923. Meerdere inlichtingen geeft voornoemde Notaris. 6969 Openbare Vrijwillige in het Notarishuis te Leiden, bij Opbod en Afslacj, op VRIJ DAGEN 8 en 15 JUNI 1923, v.m. te II uren, t. o. vanJ. A. VAN HAMEL, Notaris te Leiden, van: in den Munnikenpolder onder Leiderdorp, nabij de Does, Munnikenkade en de Stille Wetering, groot 2.04.90 H.A. en 1.95.20 H.A., begrensd door G ERR IT VAN 'T RIET, CORN. DE GRAAF, Stille Wetering, enz. enz. Verhuurd tot Kerstmis 1923 aan ARIE VROMESTEYN te Leiderdorp voor f400.- 'sjaars. Polderlasten f 7.per H.A. Rijnl. Bunderg. f 3.per H.A. Betaaldag 1 Aug. 1923. Meerdere inlichtingen te bekomen bij Notarissen VAN HAMEL en Mr. COEBERGH to Leiden en Dr. LIBOUREL te Delft. 2233 ZANG. Allen, die zich wenschen aan te sluiten aan een nieuw op te richten R.-K. Gem. Zangver- eeniging, komen a.s. Donderdag avond 8 uur in het gebouw Steenschuur 15, Leiden. 2227 Puikbeste DUINZANDAARDAPPELEN per H.L. 2.50. Mooie Drielin gen 1.25 Niet naar genoegen geld terug. P. DUIVENVOOR DEN, Heerenweg no. 202, Lisse. Adverteeren doet verkoopen. MEIM6ERG Mahonio Piano f650.-, in huurkoop f15.- p. mnd, HARTMANN f675.-, f15.- STEINBACH f675.-, f 15.- LAGELEE f300.-, flO.- ORGELS. WORCESTER vanaf f 200.—, HERMANN GRAFF in huurkoop vanaf f 10. en andere merken per maand. 4696 HA TLA SIEQELAAR, P.KEKKKOORS7EEG 16 - LEIDEN eeli Bij vonnis van de Arret sements-Rechtbank te 'jJ venhage van den 14ea 1923 is uitgesproken hel lissement van de N.V. Meubelfabriek J. B. BOUWER te Lei: met benoeming van J!' JELLINGHAUS, Recht n;üj :tc 1 die Rechtbank, tot Re: Commissaris en van on teekende tot Curator. De Curator,' Mr. E. J. M. H. Leiden, 22 Mei 1023. C' Breestraat 4. behalve want Wrigley's Kauwgom smaakt niet alleen lekker, doch zuivert den adem, verfrischt den mond, conser veert de tanden en houdt deze schoon en maakt ze wit, bovendien bevordert Wrigley's Kauwgom de spijsvertering. Gebruikt het onder Uw werk, het zal beter vlotten. Leiden - Stationsweg De DIRECTIE bcrichtl mede, dat het Dividend* 1322 is vastgesteld op Dividendbewijs No. vanaf 22 Mei betaal!»3 1011 het Hoofdkantoor, alsfljp1 mo' alle Bijkantoren en Corroi' 1,11 denten. le-- Ze zijn bijzonder doelmatig verpaKt, daardoor altijd verscli. Zoowel Dij het werk als bij het spel zal Wrigley's Kauw gom U uitstekend bevallen. P-K's (versulkerde pepermunt-kalnvgom) 4 voor 6 CENT. Double mint (pepermuntsmaak) een >/a STUIVER per blaadje. ZES blaadjes voor 15 CENT. OVERAL VERKRIJGBAAR. rag tl Importeurs: Firma B. MEINDERSMA DEN HAAG, AMSTERDAM, SNEEK. of' g lui; 1 p' ïko; Dagelijks voorhand! Dikke Stoof-, Kot en Bakpaling Woensdag, Vriidag en &S in do ïïSandeninakerssteef TELEFOON 155. Aanbevelend, gay BectoSlingen franca aan huis bei HOOGENOIJK'sWATERW met uitneembare filter, }êT' het zuiverste industiiM drinkwater.Overal te onlt» Fa. HOOGENDIJK, IW Telofc^ fi de er,

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4