Bliksem ingeslagen. cï$dens het zware onweer, dat in den Vrijdagnacht boven Den Haag losbarstte, is de bliksem ingeslagen op het stoomge maal Hanenburg, tegenover do boerderij van Boomstoppel. De topgevel en een stuk van den zolder werden weggeslagen. Ge lukkig ontstond er geen brand. Verder zijn bij den Telefoondienst meer dan 500 storingen gemeld. De hevige ont ladingen hadden ten gevolge, dat op ver scheidene plaatsen in de stad de zekerin gen sprongen. Inbreker-kindervriend. Men meldt uit Voorburg dd. 12 Mei aan het ,,Vad.'': Gisterenavond tusschen S en 10 uur is ingebroken bij den heer G. op de Laan van Heldenbhrg 14. Gestolen»is een geld kistje met f 650. De bewoners waren uit alleen twee kinderen van 8 en 5 jaar lagen te bed. Eigenaardig is, dafe de dief met het oudste meisje gesproken heeft. Het kind werd wakker en toen vroeg de dief, die juist in de slaapkamer der kleinen was, of papa gauw thuiskwam en waar het geld geborgen was. Het kind heeft toen vrien delijk geantwoord, dat papa wel gauw te rug zou komen, maar waar het geld lag wist ze niet. De dief heeft het kindje toen vriendelijk bedankt, een hand gegeven en goeden nacht gewenscht. Het geld heeft hij toch gevonden, nadat hij alle kasten door zocht had. Maar de komst van papa heeft hij niet afgewacht. De gedwongen woningafbraak gestaakt. Zaterdag meldden wij, dat te Schoor] van gemeentewege, was overgegaan tot af braak van een houten landhuis, dat daar zonder toestemming van B. en W. werd gebouwd. De afbraak is thans gestaakt, daar drie gemeenteraadsleden een spoed vergadering van den raad hebben aange vraagd. „Vad." Een fantastisch verhaal. De 30-iarige werkman Th. J. S. uit Mon ster wilde met een Haagsch meisje trou wen. Hii vertelde haar thuis f 1600 te heb ben, welk geld hij had opgespaard. Een dezer dagen kochten ze in Den Haag wat huishoudelijke artikelen, waarvoor het meisje f 300 voorschoot. Dit bedrag zou hij haar Hemelvaartsdag teruggeven en met een zou hij zijn overige spaarcentjes aan haar afdragen, waarvoor de overige meu belen zouden worden gekocht. Maar onderweg, 't was ongeveer 5 uur in den namiddag, op de Laan van Nieuw Eyk en Duynen werd S., naar hij aan de politie heeft medegedeeld, aangesproken door drie kerels, die hem vropgen hoe laat het was. S. sprong van de fiets en wilde zijn horloge uit den zak halen, maar merk te dat hij het thuis had laten liggen. Daar werden de kerels zoo kwaad over, dat ze hem beetgrepen en zijn f 1600 afpakten. S. schrok zeer en ging langs den weg zitten. Hoewel aan den overkant huizen waren heeft hii niet om hulp geroepen. Hij is eerst aangifte komen doen, nadat hij weer wat op verhaal was gekomen. De drie kerels waren, toen reeds lang verdwe nen. De Haagsche politie heeft een onderzoek ingesteld om na te gaan, in hoeverre dit fantastisch verhaal waarheid bevat. Fietsbanden gevuld met... cognac. De cognacsmokkelarij in do omgeving pan de grens om Nijmegen houdt nog niet op. Het toezicht op dezen smokkelhandel fs wel verscherpt, maar de smokkelaars zijn sluwer geworden. Gisteren werd er aan de grens bij Berg en Dal een aange houden, die beide fietsbanden gevuld had met cognac. In het frame werd het pompje gevonden, waarmee de banden gevuld en geleegd werden. Een stuurman van de Kon. Paketvaart vermoord. Aneta meldt uit Weltevreden: Te Tandjong Priok heeft een inlander den stuurman van de Kon. Paketvaart-Mij. X Bais, vermoord. Meer stilte! In een te 's-Gravenhage gehouden ver gadering, die geleid werd door dr. Binnerts is besloten tot oprichting van een „Comité van actie voor meer stilte". Een uitvoerige bespreking ging aan dat besluit vooraf. Daaruit bleek, dat op vele plaatsen, ook in het centrum der stad, ernstige last wordt ondervonden, vooral des nachts, van geluiden van dieren, speciaal van honden en hanen. Yelen richten in kleine door booge muren ingesloten stadtuintjes een eomplete kippenfokkerij in. In dit verband werd gewezen o. a. op de schier ongeloofe- ïijke toestanden in de Van der Heimstraat waar jn drie aan elkaar grenzende kleine «uintjes 50 a 60 kippen en ongeveer 5 ha- ■aen rondloopen. Van verschillende kanten werd er op ge wezen op het buitensporig en ergerlijke iawaai, in den nacht veroorzaakt door de iarde en aanhoudende signalen van be stuurders van motorrijtuigen. Daartegen dienen maatregelen te worden genomen. Ten slotte werd nog de aandacht gevestigd ©d ander rumoer, waardoor geheel onnoo- dig de rust van velen zoowel overdag als *s nachts gestoord wordt (gramophoons, kloppen van kleeden op balcons achter de iuizen, uitlaten van blaffende honden op vroege morgen- en late avonduren, ge- krijsch van vensters op ontijdige uren, ge dreun van te hard rijdende zware vracht auto's, enz.). Hoewel het zeer gewenscht geoordeeld werd, dat ook daartegen bepa lingen werden getroffen, was men toch vrij algemeen van oordeel dat het comité meer kans had eenig resultaat te bereiken, in dien het op dit oogenblik zijn actie be perkte tot het laWaai des nachts (dit be grip nader te omschrijven als bovenver meld) veroorzaakt door onder de hoede van anderen zich bevindende dieren en door signalen van motorrijtuigen. Reeds is herhaaldelijk bij de autoriteiten op voorziening te dien aanzien aange drongen. Een der leden van het comité deelde mede, dat hij reeds meer don een DE VERMOORDE SOVJET- VERTEGENWOORDIGER W0R0WSKI. jaar geleden den wethouder van Openbars Werken meermalen had bezocht om te klagen over de reeds ^gemelde toestanden in de v. d. Heimstraat en dat de wethou der na ingesteld onderzoek verklaarde over tuigd te zijn van de onhoudbaarheid dier toestanden met belofte tc dier zake voor stellen te doen in het college van B. en W. Ook de Inspecteur der Volksgezondheid èn de Gezondheidscommissie heeft zelf meer malen voorstellen te dier zake aan het college van B. en W. gedaan. Algemeen was men daarom van oordeel dat het oogenblik voor een actie gunstig was en dat er een krachtig beroep moest woi'den gedaan op de publieke opinie. Hot comité stelde daarna in den hierbo ven aangegeven zin een adres aan den ge meenteraad vast en besloot in de couranten te doen opneinen een dringenden oproep aan alle belangstellenden om het adres dat gedurende de volgende week (van 1419 Mei a.s.) zal worden gedeponeerd bij de firma Gebr. van Stocknm. Buitenhof 36 te onderteekenen, of om door middel van een kaartje aan een der comitéleden adhaesie te betuigen. Drooggelegd. De Limb. Koerier schrijft: 't Gebeurde dezer dagen in een dorpje in de omgeving .onzer stad. JDooi'ke, een fiksche boerendeerne en Hannes, een ferme boerenzoon, hadden elkaar reeds lang, gezetev. bij lange win termaanden op den turfbak terzijden van den haard, voor eeuwig trouw gezworen. Nu kwam Mei in 't land en besloten zij de gedane belofte in te lossen" om een huwelijksnestje te gaa-n bouwen. Doorke en Hannes gingen op d'r Zon- dagsch naar pastoor en burgemeester om hun voornemen tot het aangaan van een huwelijk kenbaar te maken. Overgelukkig kwamen ze weer thuis op Doorke's ouderlijk erf, waar buren en vrienden en vriendinnen gereed stonden het bruidspaar geluk te wenschen in af wachting van de traditioneele tractatïe op bier en krentenbrood. Maar de bruidsdagen gingen voorbij, de huwelijksdag kwam en Doorke en 'Hannes betrokken hun nestje, doch de langver wachte tractatie bleef uit. Dat was te veel voor de buurt. De kop pen werden bijeengestoken. Er werd fluis terend beraadslaagd, als gold het een ge heime samenzwering. Des avonds, toen Hannes en Doorke reeds sliepen, kwam de buurt samen, voor de woning. Een tweetal stroopoppen wer den aangesleept en aan een boom voor het linis gehangen. De eene pop kreeg een mand aan haar arm. Onder de poppen hing men een klomp, waar de voorbijgan ger z'n offergave voor een buurttractatie kon neerleggen. Een groot plakkaat, tegen den boom ge spijkerd, vermeldde in reuzenletters: ..Hier hedde Hannus en Doorkus hange; 'k gleuf det dur Doorke ook omtrent dur Hannuske Bierkan is gescheurd. Dus jongens 't is ouw nouw gezeed Doorke en Hannus hebben drooggeleedt" Toen Hannes en Doorke 's morgens bui ten kwamen en de poppen plus de dichter lijke ontboezeming aanschouwden, glim lachten ze eens en zeiden niets. De biertractatie bleef er uit. Auto's In het bezette gebied. De heer Emile Swagemakers, te Tilburg, schrijft- in de Kampioen: „In het bezette gebied van Duitschland ziin de spoorwegovergangen niet bewaakt. Toen ik in de nabijheid van Koblenz met mijn auto een overweg wilde passeeren. werd ik toevallig door een teeken va-n een automobilist gewaarschuwd te stoppen. Toen ik dit gedaan had, snelde op een me ter afstand van mijn auto een door Fran- schen bestuurde D-trein voorbij. Naar ik later vernam, hebben sommige gemeenten wachters aangesteld voor de overwegen doch dezen kunnen het gevaar slechts in geringe mate bezweren, daar het hun on bekend is, op welke uren van den dag de Fransohen hun treinen laten loopen. Voor al langs den Rijn, waar de wegen hier en daar zoo sterk buigen, is voorzichtigheid ten zeerste aan te bevelen." SPORT VOETBAL. Overzicht. Een regendag, die om zijn ïroosteloozc zwartheid maar matig wordt gewaardeerd, vindt ook bij de voetbalbende geen gunstig onthaal. Als de velden liggen te doorwee- ken van overtollig hemelwater en de een tonige muziek van den regenval haar triomflied neuriet, dan voelt de voetballer zich Verlaten, sluit zich op in zijn huis om zijn verloren Zondag te betreuren. Weinig vermoeden zal er hebben bestaan, dat er hier en daar toch nog gewedstrijd is. In Deventer ging onder leiding van J. Mutters dc kamp Go AheadWillem II door, al vielen de regendruppels gestadig neer. Toen de koekmenschen een 31 ach terstand na de rust hadden omgezet in een 53 voorsprong, achtte Willem II den tijd gekomen om tegen het ongunstige weer te protesteeren en verliet onder mededee- ling aan den fluitist het veld. Deze daad maakt de Tilhurgcnaars niet sympathiek. Ze hadden desnoods in de rust met gelijken stand (33) kunnen staken, maar juist 18 minuten voor het einde, toen het 53 in hun nadeel was, lijkt ons onsportief. Afwachten maar wat het Bondsbestuur doet! Ook A. S.-C. heeft gespeeld tegen Spar taan en verraste ons met een 21-over- winning op het E. D. O.-veld tc Haarlem bevochten. Er valt nog maar weinig te zeggen van den eindstand, maar zeker zal deze vic torie voor onze rood-zwarte stadgenooten een aansporing zijn om ook hun laatsteu wedstrijd tegen Hilversum met alle in spanning van krachten te spelen en zoo doende de grootste kans te beloopen tot een der eerste twee te behooren. Geluk er mee! Te Rotterdam vond de wedstrijd Rotter damHamburg plaats, ook al onder voort- durenden regen. „De Crt." geeft van dezen wedstrijd volgend verslag: De Rotterdammers zijn het eerst in den aanval en al dadelijk forceert Groosjohan een hoekschop. De bal wordt echter door Koonings oevrgeschopt. Vlak daarop schiet de Duitsche middenvoor Jager van verren afstand juist over. Na een kort overwicht der Rotterdammers, komen de Hambur gers er beter in. Hun voorhoede combi neert, ondanks het gladde veld, dikwijls uitstekend en herhaaldelijk wordt Jager, ongetwijfeld de Leste speler uit de voor hoede, in staat gesteld gevaarlijke schoten te lossen. Roem is echter uitnemend op dreef. Toch kan hij niet verhinderen, dat Jager na ongeveer een half uur spelens, den Hamburgers met een ver hoog schot de leiding bezorgt (01). In de volgende minuut brengt Ruffelse na goéd kort sa menspel met Formenov, de partijen ech ter weer op gelijken voet, terwijl nauwe lijks 5 minuten later dezelfde speler een voorzet van Groosjohan benut en Meier voor de tweede maal passeert (21). Tot de rust blijft het snel verdeeld. Na de hervatting zijn de Duitschers aan vankelijk overwe~end sterker en bijna voortdurend wordt on de Rotterdamsche helft gespeeld. Klip en Weber ziin echter zeer trapvast, terwijl vooral ook Roem, in liet doel goed werk verricht. Bovendien blijkt de Hamburgsche voorhoede, die wel aardig combineert,, geen schutters te be zitten, zoodat een groot aantal schoten naast of achter het doel terecht komen. Bij één der weinige aanvallen der Rotterdam mers, raakt Ruffelse geblesseerd. Na met Groosjohan van plaats verwisseld te heb ben, speelt hij op halve,, kracht verder. Spoedig blijkt, dat de omzetting der Rot terdamsche voorhoede een verbetering is. De aanvallen der gastheerën worden steeds talrijker. Wanneer een der Duitsche backs den hal met de hand speelt, kent de scheidsrechter Hazeu Rotterdam een strafschop toe, die docr Groosjohan opzet telijk wordt gemist. Het is echter uitstel van executie, want nadat Meier eeniga moeilijke hallen van Beyers en Groosjohan heeft gestopt, moet hij voor een schot van Koonings, die den bal door den Duitsclier Mülïer voor de voeten wordt gespeeld, zwichten. (31). De Rotterdammers hou den nu een tijdlang het beste van het spel en spoedig vergroot Groosjohan met een onhoudbaar schot den voorsprong (41). Tegen het einde zijn de Duitschers weer het meest in den aanval; doelpunten blij ven echter uit, zoodat Rotterdam ten slotte met 41 den voor dezen wedstrijd uitge loofden Miss Blanche-beker wint. De uitslagen. Deventer: Go Ahead—Willem II 5—3 Haarlem: SpartaanA. S. C. (terrein E. D. O.) 1—2. Door Willem II gestaakt. Kampioenschap van Nederland. Be Quick (Gr.) 3 111 3—2 3 Go Ahead 4 112 26 3 R. C. H. 2 1—1 3—2 2 .Willem II 11;20 2 Willem II twee verliespunten. Buitengewone Competitie. „Nieuwe Indeeling". A. S. G. 4 2 11 5—6 5 Spartaan 3 2 1 64 4 D. H. C. 4 2 2 54 4 Hilversum 1 1 10 2 s. V. V. 1—1 1-1 1 Zandvoort 3 3 25 Het conflict „Biauw Wit"-„Het Sportpark" Naar aanleiding van het conflict tus- Blauw Wit en do Maatschappij „Het Sportpark" inzake den oefenwedstrijd Ned. Elftal versus Go Ahead van 12 No vember j.l., heeft de Arbitrage-Commis sie thans de Mij. „Het Sportpark" in het ongelijk gesteld, wegens schending van het contract en veroordeeld in alle kosten van het geding. Barend van Hemert. Naar wij vernemen, zal Barend van He mert, de bekende Dordtsche doelman, he den in den wedstrijd D.F.C.—Ajax voor het laatst uitkomen. Hij bergt de voetbal schoenen voor goed op. Jaap Buider. Jaap Bulder van Be Quick, komt het a. s. seizoen voor H.F.G. uit als midvoor. „Msb." POSTDUIVEN. „De Snelvlieger". Wedvluoht met postduiven, gisteren ge houden door de Vereen. „De Snelvlieger" te Leiden, losplaats Lier, afstand 115 K.M los 8 uur, aankomst als volgt: 1. Plasschaert 9 uur 10 min. 5 sec., 2. Vliegenthart 9 u. 11 m. 58 a., 3. Bavelaar 9 u. 12 m. 4 s., 4. Vliegenthart 9 u. 13 m. 5 s., 5. Rijnaarts 9 u. 13 m. 14 s., 0. Fuchs 9 u. 13 m. 17 s., 7. Bavelaar 9 u. 14 m. 2 s. JOSEPH CAILLAUX. Op hefc leven van den Franschen oud premier, die zijn 6traf wegens hoogver raad heeft uitgezeten, werd op Hemel vaartsdag te Toulouse een aanslag ge pleegd. 8. Plasschaert 9 u. 14 m. 16 s., 9. Rijn-' aarts 9 u. 14 m. 47 s., 10. id. 9 u. 15 m., 11 Walraven 9 u. 16 m. 26 s., 12 id. 9 u. 16 m. 40 s., 13. Vliegenthart 9 u. 17 m. 28 s., 14. S. Taverne 9 u. 18 m. 9 s., 15 Walra ven 9 u. 18 m. 38 s., 16. Vliegenthart 9 u. 18 m. 52 s., 17. Fuchs 9 u. 19 m. 5 s., 18 id. 9 u. 19 m. 5 s., 19 Bavelaar 9 u. 19 m. 52 s-, 20. Vliegenthart 9 u. 21 m. 4 s., 21 Rijnaarts 9 u. 21 m. 17 s. Uitgeloofd medaille Plasschaert. Spec, prijs voor eerste twee aangeduide vogels Vliegenthart. Posfdiuvenvereeniging „Warmunde" Op 13 Mei j.l. hield bovengenoemde ver ceniging een wedvlucht vanaf Soignies (België). De duiven aldaar in vrijheid ge steld om 8 uur, kwamen onder geweldigen regen als volgt op hun hok: le G. Arnoldusse, Oegstgeest 9 u. 36 m. 45* s.. 2e id. 10 u. 4 m. 28* s., 3e id. 10 u. 4 m. 37 s., 4e Gebrs. Landman, Warmond 10 u. 13 m. 53 s., 5o H. L. v. Delft, id. 10 u. 16 m. 10 s6e. G. de Graaf, Oegstgeest, 10 u. 23 m. 54 s., 7e id. 10 u. 24 m. 19? s 8e id. 10 u. 24 m. 43) s.. 9e G. Arnoldusse id. 10 u. 25 m. 53= s., 10e C. dc Graaf 10 u. 30 m. 4? s., lie id. 10 u. 50 m. 15^ s., 12e id. 10 u. 50 ra. 50 s., 13e id. 10 u. 53 m. 9& s. „De Zwaluw". Men meldt ons uit Voorschoten: De postduivehverecniging „De Zwaluw" hield Zondag 13 Mei haar derde concouis- vlucht vanaf Tilburg. De vlucht had plaats onder hevigen slagregen, maar niettegen staande het slechte weder had dc vlucht een goed verloop en werden de eerste tien geplaatste duiven als volgt in het hok ge constateerd. Zij werden in vrijheid gesteld om 8 uur: 1 A. J. Kou venhoven te Wassenaar 9 1152; 2 J. G. Luiinenburg Voorschoten 9132; 3 W. Knijnenburg te Wassenaar 9138; 4 A. J. Kouwenhoven te Wasse naar 9143; 5 A. J. Kouwenhoven to Wassenaar 91546; 6 J. G. Luijnenburg te Voorschoten 91753; 7 A. W. Querro- veld te Voorschoten 91759; 8 A. J. Kouwenhoven te Wassenaar 91813; 9 A. J. Fouwcnhoven te Wassenaar 918P.'J 10 J. G. Luijnenbnrg te Voorschoten 9 18—50. Zondag f0 Mei a.s. zal een concours vlucht worden gehouden van af Eindhoven. BILJARTEN. Feesiavc-sid „D.O.S." Zaterdagavond hield de Biljartclub D.O. S. ter sluiting van 't winterseizoen haar feestavond. De voorzitter opende om 10 uur de reeds feestelijk gestemde bijeen komst, wees 'daarbij nogmaals op het doel en streven der vereeniging, en noem de de behaalde resultaten in 't afgeloopen seizoen tegen diverse clubs bevredigend en hoopte met de medewerking van andere clubs zoo spoedig mogelijk te geraken tot oprichting van een Biljartbond voor Lei den en Omstreken. Na den aanwezigen een genoeglijken avond tocgewenscht te heb ben werd overgeaan tot de traditioneele prijsuildeeling aan de leden volgens de volgorde der onderlinge competitie. De he kende humorist-parodist Harry Wood ward bracht daarna op z'n bekende ma nier de lachspieren in beweging, terwijl een comp. Jarz. Bans zorg droeg dat de ponoegelijke stemming er direct in was en bleef. Een geanimeerd bal hield de aan wezigen nog lang bijeen. Voor de verschil lende actracties tijdens het bal (w.o. prijsbiljarten voor dames) bestond veel belangstelling en door de gelukkige prijs- wiuners(sters) werden de daardoor verkre gen fraaie prijzen zeer op prijs gesteld. De feestcommissie met haar ijverige voorzitter, de heer Brommet komt voor de voortreffelijke organisatie alle lof toe. D. 0.5. kan met genoegen op dezen feest avond terugzien. De volgorde der onder linge competitie seizoen 1922/23 is als volgt: Ie klasse (partijen 150 car. cadre 30 c.M.) gesp. gew. ver!, car. h.s. gem. 1. Pardon 8 7 1 1182 43 4.96 J. Th. Beuk 8 6 2 1120 26 4.34 J. Labordus 8 4 4 1028 19 3.92 A. Verstraaten 8 2 6 969 29 3.5S G. A. Burggraaf 8 1 7 988 29 3.57 He klasse A (partijen 100 car., cadre 30 c.M.) gesp. gew. verl. car. h.s. gom. H. Aalbersberg 6 5 1 591 15 2.70 M. Kulk 6 4 2 561 16 2.66 D. J. Rooso 6 2 4 507 17 2.39 A. J. Offenberg 6 1 5 469 13 2.10 He klasse B (partijen 100 car., cadre 30 c.M.) gesp. gew. verl. car. h.s. gcm. W. Huy 6 6 0 600 19 2.05 R. Vos 6 5 1 568 11 1.83 J. Stoeke 6 4 2 582 12 2.34 N. Berge Hene gouwen 6 4 2 561 12 2.04 A. Oskam 6 2 4 464 13 1.61 J. Heemskerk 6 1 5 501 10 1.63 J. Bourgonje 6 0 6 313 9 1.15 Iïe klasse G (partijen 100 car. cadr£ 30 c.M.) gesp. j verl. 0 1 2 3 5 5 6 car. h.s. genw 700 17 2.8S 648 17 2.1t 648 10 1.91 656 11 1.8S 601 14 1.85 445 6 1.1© 475 11 1.1c 394 6 1.1e car., cadrc J. v. d. Berg 7 H. den Holder 7 J. Gelöck 7 W. Verver 7 N. do Vrede 7 J. Lardé 7 W. v. Heeringen 7 F. Veltman 7 16 He klasse D (partijen 100 30 c.M.) :<T i gesp. gew. verl. car. h.s. gem. W. Zomerdijk 3 3 0 300 10 1.9G J. Schild 3 2 1 289 11 2.11 Th. Kieft 3 1 2 268 10 1.7» D. F as spur 3 0 3 219 8 1.3* Van de lHe klasse was de volgorde: I v. Degel 2. Brommet en 3. v. d. Heijden. Buiten!. Berichten s; »tlErnstig tramongeluk. - Zes doooden en 30 gewondeC Een tramwagen, die geheel met werklh» den bezet was en van een steilen heuv£ afkwam, is tusschen Morley en Leeds (Eb- geland) uit de rails geraakt, op een muit van de Bottom-heuvcl 'gebotst en omg«= kanteld. Zes personen werden gedood en mee? dan dertig gewónd.^*^-?;^V£ r De treïn-overva! ïri China. Do Chineesche regeëring heeft toege stemd in een onderzoek, in te stellen door do vertegenwoordigers van de vreemde mogendheden te Peking naar de oorzaken, welke de gevangenneming van Amerikaan- sche en andere buitenlandsehe onderdanen door Chineesche roovers in Shantoeng mo gelijk hebben gemaakt. Miss Lucy Aldrich, 'de schoonzuster van John D. Rockefeller," ~ëên"~ van Jle slacht offers van den overval"" der treinroovers, heeft een en ander Van haar wedervaren verteld. Zij werd gedwongen ergens buiten] een Chineeseh dorp, terwijl zii van det honger rammelde, in haar nachtklecren en zonder iemand die zij kende in haar nabij heid in een hondenhok te slapen. Zii werd. terwijl zij slechts dunne pantoffels aan had, langs ruwe" bergwegen voortgesleept en was getuige van het doodslaan door de roovers van een gevangene, omdat hij uit geput was neergevallen. Zij is thans her stellend in een hospitaal. Twaalf Chineesche kooplieden zijn uit Peking vertrokken om tc trachten de in vrijheidstelling tp verkrijgen van de Euro peanen en Amerikanen, die door de "ban- |v dieten in den Peking-Shangtoeng-exnressj ziin gevangen genomen. Het Ministerie van. Verkeerswezen ie Peking deelt mede, dat de bandieten, die den expresstrein bii Lin Tseng hebben overvallen, zich bereid hebben verklaard alle gevangenen vrii tc laten, op voorwaar de. dat de achtervolgende troepen zich vijf-; tien miil terugtrekken en dat de militaire] autoriteiten de verzekering geven, dat «la 'bedrijvers van den overval niet gestraft, zullen worden. De Chineesche regeeiing] heeft den gouverneur van Sjantoeng last deze «voorwaarden te accepteeren. Volsens de- laatst ontvangen ber'chtei de vierde vrouw van den Mentsjoerscheaj dictator Tsjangtsolin, die bij Linds;eng dei treinroovers was in handen gevallen do: dezen vermoord. Drie kinderen verbrand. Te Billwarder nabij PI am burg onfstonij Vrijdagnacht op nog niet opgehelderde! wijze brand in een met stroo gedekte a? beiderswoning. Daar de bewone: werd de brand eerst laat bemerkt. Tc de man wakker werd en bet gevaar be merkte, ijlde hij onmiddellijk naar dei zolder waar zijn drie kinderen sliepe;, /•Toen hij het zolderluik opende, sloeg hem icn een vlammenzee tegen. Hii zag nog slecht: ors de resten van de verkoolde legerstede ei i,j moest, toen terugkeeren. Dp kinderen y,,. ren verbrand. Het geheelè huis werd te: slotte een prooi der vlammen. Je,, Hevige ontploffing in Noorwegen, »rsl Uit Drontheim wordt gemeld: Vriidag- beë morgen teven vier uur heeft in het Noor iet deliik gedeelte van den muur, welke il Mk vesting Christiansen omgeeft, een vree» hi lijke ontploffing plaats gehad. De mu* rerl werd over een lengte van ongeveer 15! tyr' in de lucht geslingerd. c Nabij de plaats van de explosie worde öng de tot het leger behoorende. onholofffinö stoffen en munitie bewaard. Geweldifl -edoi brokken steen werden honderd meter weggeslingerd. In de stad zelf werden d«| den luchtdruk groote winkelruiten drukt. In het bijzonder heeft een kol' van houten huizen te lijden gehad. Bi werden van vele huizen de daken a fee-rij sn Een dertig-jarige vrouw werd door jjT" steen aan het hoofd getroffen en gedoe Jnv Eenige andere bewoners van de kolonf liepen ernstige kwetsuren op. Het auto-ongeluk te Brussel. Zaterdag heeft men tc Brussel de aDi !P?3 welke in den Leuvenschen Steenweg in* ü'22 rioolput verzwolgen was opgehaald cn lijk van het vermiste meisje gevonden, auto, zoo meldt Het Laatste Nieuws, 12 tot 14 Motor in het gele slijk van kolk gezonken. Om het voertuig boven halen, moest men een lang hellend maken van do straat naar den kuil. Aj de auto werden twee kabels bevestigd dan verbonden aan twee auto-sk'P1 Twintig, dertig maal braken dc kabels1 draadjes door en het scheen wel of dc in het slijk als in mortel vastgerpctscld Met bijlslagen verbrijzelde men dan voorwielen, waardoor de weerstand 1 minderd zou worden. Nu lukte het de81 uit den kolk te krijgen al bleven d«I van het werk in den modder steken. Toen men nadien wrakstukken van^ feci rijtuig uit het slijk dolf, ontdekten de' lieden het lijk van het meisje, dat sleurd was. Het lag in hel slijk, onder plaats, waar do auto «ioh had bevend# mem

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4