van de 'Altaarwacht zullen .in den loop van eenige dagen den mannelijken leden van de gezinnen in de parochie een bezoek bren gen en trachten de parochianen op te wek ken ieder voor zich een bid half uur op zich te nemen, opdat op Eucharistische da gen (nl. de derde Zondag van iedere maand) (en veertiguren gebed des Zondags) steeds een zeker getal parochianen zich in de kerk zullen bevinden op de Zondagen ge durende den geheelen dag ter aanbidding van God in de Eucharistie. Moge de propagandisten bij de manne lijke parochianen een bereidwillig gehoor vinden. Een extra half uurtje op zulko dagen ter aanbidding doorgebracht bij den God-mensch onzer altaren is toch heusch geen overdadige weelde. Tevens zal men trachten het getal mannen, die deelnemen aan de processies in onze kerk, te vergroo- ten, daar het getal deelnemers onder de mannen tot op heden zeer gering is. Of dit nu altijd bescheidenheid is, is een vraag, die ieder voor zich nu maar eens moet be antwoorden. Nu tot over eenige dagen! ZEVENHOVEN. Brand. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag brandde 't huis, bewoond door de wed. Angenent alhier, totaal af. Voorbij gangers, die circa haiftwaalf passeerden, hadden nog niets bemerkt. Ongeveer om twaalf uren moesten de bewoners zich door een overhaaste vlucht redden, en om 1 uur was de brand bij gebrek aan voedsel, gebluscht. Ongeveer f 300 aan geld kou nog gered worden. Verder dekt verzeke ring de schade. Oorzaak onbekend. WOERDEN. Huizennood en een veldslag. Vrijdag avond speelde zich op Geestdorp, gem. Woerden een groote scène af. De familie J. was door den eigenaar aangezegd, dat zij de woning moest verla ten. Wegens woninggebrek was hieraan geen gevolg gegeven. De huurcommissie gaf uitstel op uitstel, totdat de laatste uit spraak was, dat geen uitstel meer kon worden gegeven. De eigenaar H. wonende naast voor noemd perceel zou nu zelf wel eens zor gen, dat J. vertrok. Toen J. nu Vrijdag avond thuis kwam werd hij door de ge- heele familie H. opgewacht en de veld slag begon. Het regende allerlei projectie len, een paar maal werd door H. een buks afgeschoten en toen deze weigerde werd een schietmasker voor den dag gehaald en hiermede geschoten. Ook een overbuur van H. schaarde zich aan de zijde van K. waardoor de positie van J. nog hachelijker werd. Door de langzamerhand bijeenko mende buren eindigde de strijd. J. was in- tusschen in huis gevlucht, waarna de deu ren door H. werden dicht gespijkerd. J. had gelukkig in dezen veldslag geen ver wondingen opgeloopen. Toen de fam. H. ter ruste was is J. door een raam uit huis ge komen en heeft aangifte hiervan gedaan bij de politie. Zaterdag is door de jDolitie een nauwheu Tig onderzoek ingesteld. H. en van D. wer den in arrest gesteld, doch na verhoor Zon dag weder vrijgelaten. Gssïïengaa Bspichfen. Moordaanslag le Grave. Bij een ruzie tusschen Van B. en S. to Grave, waarin zich anderen mengden, bracht S. aan zekeren J. vijf messteken toe, waardoor deze levensgevaarlijk ge wond werd. Zijn toestand is hoogst ern stig. Van B. en S. zijn gearresteerd. Verdronken. Te Bierum (Gr.) is gisteren het 25-jarig zoontje van den landbouwer A j. B. in een tobbe verdronken. Zondag is te Helmond de heer P. v. d. S. bij het zwemmen verdronken. Kind verbrand. Te Middelburg heeft een meisje van 15 maanden, tijdens de afwezigheid van de moeder een stoel waarop een kan koken de koffie, omgetrokken. De kleine werd met hevige brandwonden naar het gast huis overgebracht, waar het na smartelijk lijden is overleden. Brand. Gisternacht is de woning van den heer Wilhelm, aan den Hulkerweg te Hoorn geheel afgebrand. De oorzaak is niet be kend. Verzekering dekt de schade. Aanranding. Men meldt uit Barneveld: Zondagmiddag heeft een 31-jarige ver pleegde van de Landkolonie van hot Leger des Heils de reeds bejaarde boerendochter T. S., wonende onder de gemeente Barne veld, en die een fietstochtje ging maken, gewelddadig aangerand, waarna hij op haar rijwiel er vandoor ging. Toen een jachtopziener den dader nog denzelfden middag arresteerde, bleek laatstgenoemde, bij fouilleering, in het be zit van een mes en een masker te zijn. De aangehoudene, die reeds eerder, wegens moord, 10 jaar in de gevangenis heeft doorgebracht, heeft volledig bekend. Op den trein geschoten. Op trein 693, Zondagavond om 6 u. 36 uit Rotterdam naar Dordt vertrokken, vrerd ter hoogte van den Varkenoordschen dijk geschoten. Twee ruiten uit het restau ratierijtuig werden daardoor vernield. De inzittenden waarschuwden^ uit Dordrecht telegrafisch de Rotterdanischo politie, die op onderzoek uittoogen aan dien dijk aan hield een bende van zes jóngens van 15 tot 17 jaar, waarvan er een in het bezit van een windbuks was. In beslaggenomen. 'Anto H 18525, die te Culemborg in den Bfcclrt van Zondag op Maandag per gier- pont zou overgezet worden, is door de commiezen der directe belastingen aange houden en in beslag genomen, daar men zonder geleibiljet 9 melkbussen en 2 an dere bussen met spiritus vervoerde. Smokkelwaar. De douaneboot „Zeemeeuw" heeft te Ter schelling binnengebracht de U.K. 203, die in do Terschellinger gronden werd aan gehouden, omdat de commiezen (door him reukorganen gewaarschuwd) spiritualiën aan boord vermoedden. Bij onderzoek bleek dat in de ijsvaten van het schip tien vaten alcoholspiritus was verborgen, be nevens eenige flesschen cognac en rum; alles te zaam een belastbare waarde van f 6000. De U.K. kwam van Helgoland en al spoedig bleek, dat do schipper deze smokkelwaar vervoerde voor een hande laar uit Winschoten, die zelf,, ook aan boord was en de zaak aanva'nkelijk van zijn schouders wentelde doordien hij Duitsch poogde te spreken. Hij had den schipper f 500 voor het vrachtje toege zegd. Do U. K. ligt in 'de haven van Terschel ling, van een goed slot voorzien. Brutale inbraak me! diefstal. Bij den heer H. V. I te Etten heeft gis ternacht een brutale Inbraak pfaats ge had. Toen do vrouw van genoemde v. Iv Zondagmorgen opstond vond zij 't geheele huis overhoop. Alle kasten en laden waren uitgehaald en den inhoud over den vloer verspreid. Hevig onlsield wekte zij spoedig haar man, terwijl onmiddellijk de commandant der plaatselijke marechaussee werd ge waarschuwd. In het achterhuis waren twee ruiten uitgesneden, waarvan de stuk ken glas zorgvuldig bijeen gelegd waren. Eenmaal binnen, hebben de dieven zich toegang verschaft tot de rijwielherstel- smederij, waaruit zij diverse gereedschap pen hebben genomen, om zich verder toe gang door de afgesloten deuren to ver schaffen. Zoo werden o.a. in het woonver trek gevonden een boormachine en breek ijzers. Diverse goederen van waarde, als zil veren voorwerpen, een goud horloge en gouden ringen alsmede een flinke som gelds, zijn door de inbrekers medegenomen De ledige spaarpotten der kinderen, als mede ledige portemonnaies en doosjes zijn- op eenige afstand van de woning terugge vonden. Door de marechaussee wordt ijverig ge zocht. Getracht is met een politiehond eenige aanwijzingen te krijgen. Tot dus ver echter voor zoover bekend zonder resultaat. Een vergissing. Het parket te Haarlem heeft een mon teur van het circus Hermann Althoff, die electrischen stroom zette op het prikkel draad, waardoor veel kinderen brandwon den kregen, verhoord. Hij zal worden ver volgd. Er werden evenwel geen termen ge vonden, om hem in verzekerde bewaring te houden, want uit het onderzoek is ge bleken, dat de man het niet met opzet ge daan heeft. Het gebeurde is aan een ver gissing te wijten. Trouwe koeien. Dinsdag 1.1. kocht iemand to Zunder- dorp een koe op de markt te Purmerend. Thuis gekomen bracht hij het heest in het land. Het dier zwom echter door oen sloot en ging vervolgens naar Purmerend terug Een veehouder te Terwispel verkocht een koe aan een veehandelaar le Ureterp. Den volgenden dag was' t dier echter ver dwenen; na een heelen dag zoeken bleek, dat het dier zijn „oude beimath" weer had opgezocht, en daarvoor een reis had afgelegd van Ureterp, door Altenterp en Beeslerzwaag naar Terwispel. Jonge vossen. In de Kootwijksche zandduinen Lebben eenige arbeiders met heel veel moeite een viertal jonge vossen uitgegraven. De dier tjes, die ongeveer de grootte van een vol wassen kat hebben bereikt, zijn thans door de eigenaars aan een ketting gelegd, met het doel ze verder op te fokken. Een vondst. Te Bolsward zijn, bij het graafwerk aan de R.-K. Bewaarschool, twee potten ge- ten, in totaal bijna 600 stuks. Deze mun ten, in totaal bijne 800 stuks. Deze mun ten, w.o. groote en kleine, dateeren uit de zestiende eeuw. Huiienii Berichten Een spoowegramp op Cuba. 30 dooden, 50 gewonden. Twee olectrische treinen zijn met elkaar in botsing gekomen op hei traject tusschen Havana en Matanzas. Het ongeluk had plaats in een bocht. De schok was zóó hevig, dat dertig personen onmiddellijk werden gedood en 50 werden gewónd. Do twee eerste waggons van eiken trein ont spoorden, vielen om en vlogen door kort sluiting in brand. Vele lijken werden on herkenbaar verkoold teruggevonden. Het ongeluk wordt toegeschreven aan het onvoorzichtige, te snelle rijden van een der wagenbestuurders. Een mijnongeluk. Naar men gelooft zijn 10 menschenle- vens teloor gegaan bij een mijnongeluk in Aguilar (Colorado). Een ontploffing ver nielde verschillende mijninrichtingen en versperde alle gangen. Twee lijken zijn reeds gevonden. Laffe moord. Te Parijs heeft zich Zondagavond een bloedig drama afgespeeld, dat wel be wijst, hoezeer de eerbied voor het rnen- schelijk leven den laatsten tijd gedaald is Een werkman had in een herberg eeni ge staaltjes van zijn buitengewone li chaamskracht vertoond en begaf zich na afloop daarvan met eenige vrienden naar huis. Onderweg bespraken zij de vertoon de experimenten, toen zich plotseling een soldaat bij hen voegde, die op dreigenden toon eischte, dat de sterkste man zich met hem zou meten. Deze had echter weinig zin in een vechtpartij en liep door, toen de soldaat plotseling een mes te voorschijn haalde en den uitgedaagde in de borst stak. De aangevallene viel dood neer, ter wijl de laffe aanrander het op een loopen zette. Men kon echter zijn identiteit spoe dig vaststellen. De moordenaar werd nog in den nacht van zijn bed gelicht. Ernstig auto-ongeval te Brugge. Gistermorgen omstreeks elf uur is ïe Brugge een ernstig ongeluk gebeurd, waar van tal van personen het slachtoffer zijn geworden. Verscheidene hunner verkeeren in levensgevaar. Zekere heer P., een koopman uit den omtrek van Brugge, was met zijn veer tienjarig zoontje per auto naar Brugge gekomen om de processie van het Heilig Bloed bij te wonen. Hij reed te Brugge, uit de rue Forze »ux Loups komend, de rue Nord du Sablon op, waar het verkeer door een dichte menigte evenwel was ge stremd. Hij stapte uit den auto om te ïnformeeren, welke andere richting hij met zijn wagen kon inslaan, dóch had daarbij de onvoorzichtigheid zijn motor niet stil te zetten. Gedurende zijn afwezigheid trap te zijn zoontje, zonder dit te weten, op 't dehrayage-pedaal. Op hetzelfde oogenhlik vloog de auto met volle snelheid vooruU en stortte zich op de dichte menigte. Vree- selijke kreten stegen uit het volk op. Hei bleek, dat een twintigtal personen tegen den grond was geworpen en gekwetst. Een ruiter werd met zijn paard eveneens te gen den grond geslingerd. Ten slotte liep de auto tegen den gevel van een huis en kwam zoo tot stilstand Van onder den wagen haalde men oen dame te voorschijn, die vreeselijk was ge wond. Onder de andere slachtoffers bevin den zich vijf eveneens in levensgevaar. Zij zijn dadelijk naar het ziekenhuis ge bracht Op de plaats van het ongeluk waren reeds spoedig tal van doktoren aanwezig, die den anderen slachtoffers de eerste hulp verleenden in do naburige woningen, waar men dezen had binnengedragen. Gisteravond is een dame aan de beko men verwondingen overleden, - Een auto-ongeluk. Ten gevolge van het breken van het stuurrad sloeg een auto, die door een in dustrieel uit Brussel werd bestuurd en waarin zijn vrouw, schoonmoeder en zoontje waren gezeten, op den weg bij Na men om. Een persoon werd gedood, de an deren werden gewond; zij verkeeren in levensgevaar. Vijf menschen verdronken. Uit Berlijn aan het „Hbld.": Een ern stig ongeluk is Zondag gebeurd op het Wolziger-meer in de nabijheid van Kö- nigs Wusterhausen. Drio dames en drie heeren,.leden van een Berlijnsche roeiver- eeniging, hadden een tochtje ondernomen, toen plotseling een onweer opstak. Een windhoos deed de boot omslaan, en van de zes inzittenden kon er slechts éen wor den gered. Do andere vijf verdronken; hun lijken zijn nog niet gevonden. De Wolzigersee staat bij sportmenschen als zeer gevaarlijk bekend, vooral bij plotse ling opstekend onweer. De trein-overval in China. Een vreemdeling, de Engelschman Roth man is bij den trein-aanval nabij Lin Tsjang gedood. Onder gevangen vreemde lingen zijn een twaalftal Amerikanen en eenige Italianen en Britten. Miss Lucy Aldrich, de schoondochter van Rockefsller behoorde tot de meege voerde vrouwen, maar een bericht uit New-York meldt inmiddels, dat de ban dieten allen vrouwen, waaronder ook Al drich, de vrijheid hergaven. VOETBAL. Bestuursvergadering van den N. V. B. Zaterdag heeft het bestuur van den N. Y. B. vergaderd. Ter voorziening in de va cature, ontstaand door het bedanken van mr. M. H. de Boer als voorzitter van de Commissie voor Schoolvoetbal, wordt voor den duur van het nog loopende seizoen be noemd dr. D. J. van Prooije. De mogelijkheid van een wedstrijd Ned Elftal tegen een vertegenwoordigend elf tal van den Zuid-Afrikaanschen Voetbal bond zal nader in overweging worden ge nomen, zoodra de heer J. M. Donker uit Kaapstad zal zijn gearriveerd en bijzon derheden bekend geworden zullen zijn. Naar aanleiding van een door het Zui delijk Districtsbestuur ontvangen brief van den Luxemburgschen Voetbalbond, wordt besloten het Zuidelijk Districtsbe stuur te machtigen in 1923/24 een wed strijd LuxemburgZuidelijk elftal te doen spelen en den returnwedstrijd te laten plaats hebben in seizoen 1924/25. Het bestuur besluit, naar aanleiding van het desbetreffende agendapunt van het F. I. F. A.-congres, in seizoen 1923/24 tegen België een uitwedstrijd en een thuiswed strijd te spelen. Bovendien zal worden ge speeld de returnwedstrijd tegen Duitsch- land, terwijl als derde wedstrijd Neder landZwitserland zal worden vastgesteld. Als slot van het internationale program ma volgt dan de Olympiade te Parijs. De N. V. B. zal op het congres van de F. I. F. A., hetwelk den 20sten en 21sten Mei a.s. te Genua zal worden gehouden, worden vertegenwoordigd door de heeren Ir. J. W. Kips, G. A. W. Hirschman en jhr. mr. dr. B. de Jong van Beek en Donk, consul van den N. V. B. voor Zwitserland. Met betrekking tot de regeling, welko getroffen is om te komen tot nieuwe in- dceling van de Westelijke 2de en 3de klas se, besluit het bestuur terug te komen van zijn eerder gedaan voorstel. Behoudens goedkeuring van de Alge- meene Regelen door de jaarlijksehe alge- meene vergadering zal de Westelijke 2e klasse aan het begin van seizoen 1923/24 bestaan uit: A. de nummers 10, 11 en 12 van de Overgangsklasse. B. de nummers 3 t/m. 6 van de compe titie, welke wordt gespeeld tusschen de nummers 7, 8 en 9 van de Overgangsklasse en de 3 kampioenen van de WestcJiike 2e klasse. G. de nummers 2 t/m 8 van de W-sate-- lijke 2e klasse afdeelingen. D. de 9 derde klasse kampioenen. E. H. V. G. (Amersfoort.) F. de nummers 9 van do 2e klasse, die feitelijk naar de 3e klasse moeten verhui zen, spelen een halve competitie om 2 plaatsen in de 2e klasse. Westelijke derde klasse. Hiervoor komen in aanmerking: A. de club, die bij de hierboven onder F, genoemde competitie is afgevallen. B. de 3 nummers laatst van de 2c klasse afdeelingen. G. de 61 overige 3e klasse clubs. D. Quick (Amersfoort. •U - (Sp. Kr) Voorl. nieuwe* comp. indecli.ig. De uitslag van den wedstrijd DJI.C.— Hilversum, in Gouda gespeeld, is 01. Om den Rijnstreekbeker. Hemelvaartsdag zullen op het terrein der A MN. „Alpben" weder de jaarlijk sehe populaire voetbalwedstrijden plaat* hebben am den zilveren Rijnstreekbekey; waaraan, zooals wij reeds hebben verroef door een viertal vereenigingen uit de w ste en overgangsklasse van den 'NWXi wordt deelgenomen. Wij gcloovcn, het aan spanning bij deze wedstrijden fcl- j lerminst zal ontbreken, te meer omdat Blauw-Wit nu de kans heeft definitief eigenaresse te worden van den Beker. Voor het voethal-lievend publiek uit Al- f phen en omgeving bieden deze wedstrijden intusschen een schoone gelegenheid om van voetbal te geniéten. Seriewedstrijden ..V. E. P." Men schrijft ons uit Woerden: Zondag 6 Mei opende de R. K. Voetbal ver. V. E. P. alhier haar seriewedstrijden' welke worden gehouden op 6, 13, 21, 27 Mei. Er wordt in twee afdeelingen gespoeld.; Voor de eerste afdeeling is als le prijs een prachtige zilveren beker geschonken, 2do prijs is een verguld zilveren medaille, 3e prijs een kleine verguld zilveren medaille (geschonken door eenige V.E.P.-supporlers) 2de Afdeeling: ls prijs een zilveren kruis met vergulden Kroon, 2de pr?s vergulde medaille, 3de prijs vergulden medaille. De wedstrijden. Om ruim 2 uur stellen Dios I uit Bode graven en Utrechtenaren I (Utrecht) zich op onder leiding van scheidsrechter Sma ling. Na een slap begin, waarbij geen der partijen in de meerderheid was doelpunt Dios na een kwartier door haar midvoor., Beurtelings zijn beide partijen in de meer derheid. Rust 10. Na rust zetten de Utrechtenaren flink op, doch hebben pech voor doel, daar zij niet voldoende schieten. Als daarna- Dic^ doorbreekt doelpunt haar linksbuiten ua een flinke ren. Even daarna maakt de zelfde speler er 30 van. Dan een opleving der Utrechtenaren waaruit zij een tcgen- punt maakten. Einde komt met 31 voor Draadlooze Teiephonie. -IIL Gramophoon en Telephoon. Nu wij de trillingen hebben gedwongen ©en deel van haar geheimen ons mede te deelen gaan we eens onderzoeken hoe de menschen deze trillingen aan zich dienst baar hebben weten te maken. Het was de Amerikaan Edison, die 'n 45 jaar geleden op de gedachte kwam de trillingen in boeien te binden, zoodat ze hem naar willekeur zouden dienen. Hij vond een toestel uit dat bet geluid kon opteekenen en het kon weerom geven zoo dikwijls als men wilde. Wanneer rul. door een of ander voor werp of door de menscheliike stem een muzikaal geluid wordt voortgebracht, brengt dit de lucht in trilling en de tril lende lucht doet weer do voorwerpen waarmede zij in aanraking komt meetril len. Hugo Verriest vertelde, hoe hij als knaap dikwijls stond voor de opgehangen blinkende koekepaxmen van zijn moeder in do keuken en hoe hij dan hard riep: Ha! Dan zinderden de koekepannen mee en riepen zachtker.s na: haaa! Hetzelfde principe paste Edison toe. Hji spande een metalen plaatje achter in een trechter. En achter dat plaatje was een caoutchouc ringetje, dat de trillingen overbracht naar e»en stalen punt van een veer. En deze punt, die zwak tegen een rol van bladtin drukte, teekende iedere trilling precies af op het bladtin. De rol werd onder het spreken of zingen rondge draaid zoodat iedere klank netjes op deze rol werd neergeschreven. Hier is bet instrument van Edison schematisch voor- p het metalen plaatje. r r de cao"utchouc ring. v de veer met het puntje. R de bladtin-rol. T de trechter. Wordt do rol daarna weer in z'n oor- spronkelijken stand teruggebracht en dan weer met dezelfde snelheid rondgedraaid, dan zal de stalen punt weer precies de holten volgen en het metalen plaatje op dezelfde wijze in trilling brengen. Plaatst men nu een hoorn op den trechter die het geluid flink versterkt, dan hoort men het gesprokene of de zang weer opnieuw. Dat is het principe van de phonograaf en van de gramophoon. Eén plaatje, dat in trilling wordt gebracht, geeft hier allo geluid weer. Eén enkel klein plaatje kan dus een heel orkest weerge ven. Dat is wel iets, dat men zich moei lijk kan voorstellen, maar het gebeurt, kijk maar naar de gramophoon. Dat kleine plaatje komt meer voor, het speelt ook een groote rol bij de draadloo ze teiephonie en telegraphic. Maar voor we aan de draadlooze teiephonie begin nen moeten we eerst de werking van de telephoon met draad nagaan. U hebt allemaal wel eens een electro- magneet gezien. Niet? Kijkt n anders, maar eens van binnen in uw electrisch belletje. Daar zit er een. Ook is er een binnen in de hoorn van uw telephoon. Voor degenen die deze dingen niet kun nen of niet durven openmaken zullen wij er een teekenjen. Hier is hij. Twee ijzeren staafjes, die van boven met een ander stukje ijzer verbonden zijn, ^worden omwikkeld met geïsoleerd koperdraad. Staat er nu stroom op de draad dan worden de staafjes magnetisch en kunnen andere metalen voorwerpen aantrekken juist als gewone magneten. Hoe sterker de stroom is des té steviger houdt de electromagneet het metalen voorwerp vast en des te krachtiger trekt hij aan. Nu ziet de hoorn van een telephoon er aldus uit. 3 E de electromagneet'. p een metalen plaatje. d de draden, waardoor do stroom' gaat. Wordt er nu stroom door de drades van de electromagneet gezonden, dan zal deze het plaatje aantrekken doch dit plaatje komt niet zoover, dat het de- mag- 'i neet raakt. Het blijft er altijd even van af. Wordt de stroom sterker dan komt het plaatje dichterbij, wordt do stroom zwakker, dan verwijdert het plaatje, zich wee?. Kan men nu do stroom maar vlug ge noeg zwakker en sterker doen worden, 7 dan gaat'het plaatje aan het trillen. Voelt u al, waar dat heen gaat? Als het f plaatje op die manier in trilling gebracht kan worden, kan men het ook zoo doen j trillen dat het spreekt. j Dat moeten dus de stroom-variaties doen. Hoe krijgt men die snelle stroom- veranderingen? Daarvoor zorgt de mi- crophoon, die u hieronder vindt. Tegen het plaaje P. rust het veertje v. door middel van een bolletje, dat aan de andere zijde rust tegen een koolplantje k. De stroom van de batterij B. komt b.v. bij a. binnen, loopt door bet veertje over het bolletje door het plaatje, zoo door de telephoon t. terug naar de batterij. Wordt nu tegen de plaat p. gesproken en begint hij daardoor to trillen, dan drukt hij bij iedere trilling harder of zachter tegen: het bolletje. Drukt, de plaat harder, dan wordt het stroomconlact vaster en gaftt er meer stroom door. Drukt de plaat min* der hard, dan wordt het contact losser en 'do stroom wordt minder. Met het gevolg dat de stroom door de electromagneet 1 de telephoon varieert, hetgeen de trilling van de telephoonplaat te weeg brengt. telephoon spreekt als iemand voor de mi* crophoon staat te spreken. Spreekt men dus met iemand in Am* 1 sterdam, dan moet er door de draden, di® van hier naar Amsterdam liggen, electn-I sche stroom gaan. Dat is een heel eind en er wordt heel wat stroom vereischt. y® zullen probeeren of we die draden m®' missen kunnen. Maar de electriscu® stroom moeten we houden. Wo zullen oc®' J kijken wat eigenlijk electrische stroom H. G.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4