Generaal mr. Tak voor den Hoogcn Raad ontloenen wij: ,j)e Hooge Raad heeft terecht aangc- Bomen, dat beleediging slechts dan voor ligt, wanneer iemand in zijn karakter rechtstreeks wordt aangerand. Dit ge schiedt indien men een ambtenaar min achtend verwijt zich aan een handeling als van een snotneus te hebben schuldig ge maakt, maar dit gebeurt niet, wanneer men dien ambtenaar krenkend naar een plaats wenscht, vanwaar hij niet licht zal wederkomen. „Loop naar den bliksem" is, evenals „loop naar de maan" of, gelet op de ver kregen communicatie met die planeet, „loop naar de Mars", eene verwensching, een minder aangenaam uitgedrukt ver langen naar een snel komend scheidings uur, echter geen beleediging en de amb tenaar, wien het geldt, wordt daardoor niet in zijn eer aangetast. Het* wil mij derhalve voorkomen, dat ten onrechte het verzoek om naar den blik sem te loopen als beleediging is aange merkt en dat requirant deswege zal moe ten worden ontslagen van alle rechtsver volging, met eeii evenredige vermindering der strafmaat voor het overblijvende". Conclusie was ontslag van rechtsvervol ging voor „loop naar den bliksem" en f 30 voor „dit is pon s*,-inon7,pns<'-',nk". fleaoEeiiE-gigEajjgs LEIDEN Na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld „De con stitutie van Cantharidine", werd heden be vorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde (scheikunde) de heer Samuel Cof fey, geb. te Nottingham (Engeland), wo nende te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het eindexamen Ned.-Ind. rechterlijken dienst do hoer Mr. J. E. K. Bondam (Den Haag) UIT DE OHIGEVIHG ALKEMADE. Verpachting. Op 15 Mei a.s. zal ten overstaan van notaris Veens tra des voormiddags ten 10 uur in het café Zoete melk te Rijpwetering de grasverpachting gehouden worden. Vleeschkeuring. In de afgeloopen maand werden ter gemeente-secretarie aangegeven do volgende slachtingen: Bedrijfslachting: 9 koeien, 6 varkens, 1 nuchter kalf en 1 geit. Noodslachting: 9 koeien, 4 nuchtere kalveren, 1 geit en 1 pink. Ingevoerd werd 540 K.G. vieesch. Totaal werd aan keurloon ontvangen f 157.50. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongevallen-, In de Hooftstraat werd gistermiddag J. M. per rijwiel aangere den door een vraoht-auto. Hij kwam daardoor te vallen en maakte met zijn hoofd op gevoelige wijze kennis met een rijwiel werd beschadigd. In de Van Mandersloos(raat werd eei&jongen door een wielrijder' tegen de straat gereden, zoodat hij bewusteloos bleef liggen. De jongen werd binnen ge dragen bij de heer v. W. van waar hij na eenigen tijd weder kon vertrekken. Personalia. Tot Directeur van de met 1 September a.s. te openen Chr. H. B. S. te Hoogeveen is benoemd de heer A. J. Scherpbier, lecraar aan de Ghr. H. B. S. alhier. LANGERAAR. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R. K. school is benoemd Mej. C. M. van Tol uit Amsterdam. LISSE. N.V. Eleetriciteifsbedrijf. Op Maan dag 30 April 1923 werd te Lisse de ge wone Algemeene Vergadering van Aan deelhoudsters gehouden der N.V. Electri- citeitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassenheim ter behandeling der Balans en Verlies- en Winsterekening, waarop Commissa rissen een gunstig prae-advies hadden verstrekt. De Algemeene Vergadering van Aan deelhoudsters besloot met algemeene stemmen de balans en verlies- en winst rekening goed te keuren. Aan. de balans ontleenen wij de volgende cijfers: Debetzijde: Kabelnet f 102.319.35, Huisaansluitingen f 28.266.86 Transformatorgebouwen f23.918.65, Ge bouwen f 1295, Eigen installatie, Inventa ris enz. f2687.41/;. Geplaatste meters f 14.443.74, Lichtinstallaties in huurkoop verminderd met de afbetalingen f781.40, Aansluitleidingen in huurkoop vermin derd met afbetalingen f 867.10, Voorraden op magazijn enz. f18028.2414. Vorderin gen f37.780.11. Kas f 144.49, Oprichtings kosten f2467.96, Diversen f6307.97. Creditzijde: Aandeelenkapitaal f2100, Lceningen f 200.000, Bank Rek.-crt. f24970.59, Crediteuren f 14.189.17, Waar borgsommen Installateurs f 2700. De Verlies- en Winstrekening sluit met een verliescijfer van f4651.47. Geitenfckkerij. 'Vanwege de R.-K Geitenfokvereeniging „De Werkmanskoe" zal op Zaterdag 12 Mei a.s., des nam. te 6 uur, op de paardenwerf aan de Bonds- straat, de jaarlijksche geiten- en geiten- lammerenkeuring plaats hebben. Het be stuur vertrouwt, dat alle leden hun best zullen doen deze keuring zoo goed moge lijk te doen slagen, temeer daar het be stuur zoo mogelijk prijzen beschikbaar zal stellen voor alle rassen, zoowel gehoornd als ongehoornd, Niemand blijve dus thuis! NIEUW-VENNEP. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. De Zaterdagmiddag 1.1. uitgeschreven hijeen- komst voor leden van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, Afd. Nieuw-Ven- nep was bijzonder druk bezocht. De Kapitein K. L. Schell, geassisteerd door den heer J. C. Tanis, secretaris van de Plaatselijke Landstorm-Commissie had den handen vol werk ora den toegestroom- den landstormers allen gelegenheid te geven lot het plaatsen van de handteekening in het aan te bieden Regeeringsjubileum Ge denk Album. Van alle zijden werd de noodige mede werking ondervonden, niet in het minst van den heer Th. Appelman, die een deel zijner woning tijdelijk had afgestaan. Gedurende deze bijeenkomst bestond er voor de leden tevens gelegenheid deel te nemen aan een prijsschietwedstrijd, wel ke door de heeren Appelman en J. A. van Leeuwen werd geleid. Het resultaat van dezen wedstrijd was als volgt: le pr. 50 p. (maximum) J. Ta- tes: Klokje; 2e pr. 49 p. G. J. Bakker: Garnituur; 3e pr. 49 p. C. Hent: Wekker; 4e pr. 48 p. J. Maliepaard: Horloge; 5e pr. 48 p. J. Vaalburg: Inktstel; 6o pr. 48 p. P. van Saarloos: Horlogeketting; 7e pr. 47 p. P. Bogers, id.; 8e pr. 47 p. H. Bck- ker, id.: 9e pr. 47 p. Th. Otte, id.; 10e pr. 47 p. J. van Staveren; id.; lie pr. 47 p. W. van de Pol: Zakmes; 12e pr. 47 p. M. van Rijswijk: Ketting; 13e pr. 47 p. G. H. Jansen: Dasspeld; 14e pr. 47 p. J. G. Nieuwveen: Sigaren; 15e pr. 46 p. J. van Alkemade: id.; 16e pr. 45 p. Th. Appelman id.; terwijl nog prijzen werden uitgereikt aan de heeren A. van Damme, J. Groene- woud, M. H. Vastenhout, P. Visbeen, T. J. Krom, J, Korlenhoeven, A. van der Groef en H. Houhos (allen sigaren). 0EGSTGEEST. R. K. Volksbond. Gisterenavond hield de propagandaclub van den R. K. Volks bond een propaganda-avond. De Voorzitter de heer A. Meijer opende de vergadering en sprak zijn teleurstelling uit over de ge ringe opkomst. Na het zingen van het Bondslied werden drie nieuwe leden geinstalleerd en gaf de voorzitter het woord aan den spreker den heer J. Silvius, voorzitter van het Cen traal Bestuur van den Volksbond. Na een korte inleiding komt deze tot zijn onderwerp, do taak der propagandisten van den Volksbond. Deze wordt vaak ver keerd opgevat, en dikwijls alleen overge laten aan de jongeren, omdat men meent, dat ze slechts bestaat in bet verspreiden van boekjes, rondbrengen van Convocaties e. d. maar de propagandisten moeten zijn voortrekkers en daarom moeten onder hen evengoed de ouderen zijn. Spreker wijst hierbij op 't goede voorbeeld dat de pro pagandisten moeten geven, door mee te doen, en voor te gaan bij alles wat wordt gedaan om de leden van- den Volksbond op te heffen. Door anderen tot goede leden van den Volksbond te maken, moeten zo zich op de hoogte stellen van en bestudeeren het pro gram van den Volksbond. Zij moeten aan de leden het bewustzijn bijbrengen van de grootc geestelijke en stoffelijke voordeelen EiCMTfT zij* moeten medewerken om den echt katholieken geest onder de leden te ver sterken en om hen op te wekken de in stellingen to steunen welke het stoffelijk belang van de leden bevorderen. Spreker wijst in verband hiermede op verschillen de door den Volksbond tot stand gebrachte werken van sociaal belang zooals de Le vensverzekeringmaatschappij „Concordia" de „Centrale Volksbank". Onze Roomsche invloed moet vergroot worden om met suc ces werkzaam te zijn op gebieden, waar anders onze tegenstanders ons voor zullen zijn. Ten slotte beveelt spreker aan vooral voor <Ie propagandisten het bezoeken van Apologetische- en ontwikkelingscursussen. De Voorzitter bedankte spreker voor zijn leerrijke en geestdriftige rede en sprak eenige opwekkende woorden tot de aanwe- zigo propagandisten. Verder deelde hij mede, dat de Encycliekmeeting gehouden zou worden te Wassenaar op 27 Mei. Nadat nog enkele andere zaken waren afgehandeld sloot de voorzitter ongeveer kwart voor tien deze vergadering. ROELOFARENDSVEEN. Concert. -Begunstigd door mooi len teweer werd Zondagavond een concert gegeven door de muziekvereeniging Lief de Voor Harmonie ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Ju liana in den tuin van den heer Wage naar. De opkomst van belangstellend Roelofar ends veen was bevredigend te noemen. Met het spelen van het Nedcr- landsch Volkslied werd met de muziek een aanvang gemaakt Het program werd onder leiding van den heer N. Wagenaar keurig uitgevoerd. Jammer dat het aan tal medewerkende leden voor zoo'n plaats als hier zoo klein is. Ondanks het klein getal leden werd er goed gespeeld en de muziekvereeniging heeft ons een echt gc- zelligen avond bezorgd. We hopen dat deze avond nog door tal van andere avonden zal opgevolgd worden. Elcctriciieit. Dezer dagen kregen we van den chef-monteur, den heer van Dijk alhier, een uitnoodiging om een kijkje ie komen nemen naar de in zijn woning staande ©lectrische broedmachine in eigendom toebehoorende aan de Lichtfa brieken te Leiden. Deze machine was door Leiden als proef naar hier gezon den. Er waren in deze machine 125 eie ren gelegd. lederen dag werden deze éie- ren tweemaal gekeerd. Het resultaat op den 2Ien dag was in een woord schitte rend. 06 kuikens gezond en wel werden in deze machine geboren. Het overige deel der eieren was voor het grootste gedeelte onbevrucht. De kuikens werden in een anderen hak overgebracht, in wel ken hak een kunstmoeder was geplaatst eveneens electrisch verwarmd. De proef neming is dus schitterend gelukt en de machine heeft geloond goed te function- neeren. De machine is van Duitsch fabri kaat. Voor liefhebbers van een kl^in hoenderpark is deze machine een ware uitkomst. Het stroomverbruik bij woon huistarief kost voor een broedsel slechts f 3.50. WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderde op Vrijdag jJ. Na opening door den Voorzit ter met gebed worden de notulen onver anderd goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken. Goedkeuring van Ged. Staten van verschillende Raadsbe sluiten o.m. betreffende aankoop steen- kuilen enz. Ingekomen is een verzoek van den Bond tegen het vloeken om in de politieverordening een vloekvc-rbod op te nemen. De Comm. voor de strafveror deningen stelt voor afwijzend hierop te beschikken. Weth. Engel vindt het resul taat op dit adres zeer mager. Hoewel hij het voor Woerden niet direct noodig acht, kan het voor de toekomst misschien nood zakelijk zijn iets in deze te doen. Spr. wijst in dit verband op berichten in de dagbladen, hoe doerede .Dageraad" open lijk wordt geannonceerd: „God is het kwaad". Spr. stelt voor het adres te ren- voyeeren naar B. en W. om oen artikel in de A. P. V. op te nemen, waarbij het wordt verboden, in woord of geschrift God te hoonen. De Voorzitter kan zich hier mee wel vereenigen. De heer Zon vindt het eigenaardig, dat de heer Engel derge lijke bepalingen wil maken, terwijl hij beweert, dat het voor Woerden niet noo dig is. Spr. verklaart zich tegen dergelijke bepalingen. Het verzoek wordt naar B. en W. gezonden. Verzoek van de firma Kannovoortp om aankoop grond. Wordt besloten, dit toe te staan voor f 5.00 per M2. Transport zal moeten geschieden binnen 2 maanden. Verzoek van den Chr. Nat. Werkmans bond om 3 waterslangen voor de wonin gen der vereen, aan de Nassaukade. Wordt aan B. en W. opgedragen ter afdoe ning.. 2. Rekening gezondheidscommissie. Deze sluit met een batig saldo van f 263.39. Z. h. st. goedgekeurd. 3. De veemarktverordening wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. goedgekeurd. 4. Eervol ontslag Gemeente-ontvanger. Wordt besloten dit te verleenien met in gang van 18 Juni. De Voorzitter brengt hulde en dank aan den ontvanger voor zijn accuraat beheer 20 jaar verricht. Spr. uit den wensch, dat Z.Ed. nog vele jaren rustig in Woerden mag blijven wonen. 5. De vaststelling van de zekerheid voor den gem. ontvanger wordt overeenkomstig het advies van do comm. voor de finan ciën vastgesteld op f 10.000. vanger wordt z. h. st. goedgekeurd. 7. Benoeming gemeene-ontvanger. Met den Voorzitter vormen de heeren Rooze- boom en Smerenburg het stembureau. De voordracht bestaat uit de heeren 1. L. Burger, commies ter Secretarie; 2. R. de Jager, a-dj. commies ter Secretarie. De heer H. Brunt wenscht niet meer deel te nemen aan de voorvergadering, hij acht deze uit dien booze en noemt de geheele handelwijze unfair. Spr. verklaart ge>en nieuwen ambtenaar te willen. Aan de voorgeselde f 1900 bezuiniging twijfelt hij. De heer van Tuijl is ook tegen die beslo ten vergaderingen. De heer Zon en N. Brunt zijn er voor, daar ïn comité beter over personen gesproken kan worden. Vervolgens hebben B. en W. beter hou vast voor hun voorstellen. Do heer Smits ziet ook in de voorvergadering een goede zijde. De bezuiniging is spr. echter tegen gevallen. Tot ontvanger wordt benoemd de heer L. Burger met 8 stemmen op den heer R. de Jager die 2 stemmen had ver kregen, 1 stem blanco. De heer Snel ver klaart een verkeerd briefje in de bus ge daan te hebben, vandaar de blanco stem. 8. Wijziging besluit jaarwedderegeling. B. en W. stellen voor, het salaris van den commies te verhoogen tot f 2400, van den adjunct commies tot f 1800, van den vo lontair tot f 500. De heer de Kruijf acht het nu geen tijd voor verhooging. De heer Zon acht het salaris van den ontvangor, nu diens werkzaamheden vermeerderd zijn met secretariewerkzaamkeden, te laag. Weth. Engel verkaart, dat het verschil al leen zit in de pensioenbijdragen, die nu door de betrokken persoon zelf betaald moeten worden. Do heer de Kruii ziet hier weer geen bezuiniging doch alles zal wel meer kosten. Spr. stelt voor geen nieuwen ambtenaar aan te stellen. De heer H. Brunt en van Tuijl steunen dit voorstel. De heer Zon zegt, dat men in deze B. en W. moet vertrouwen. De heer Snel is van meening, dat die voorvergadering niet goed is geweest, er wordt over alles heen gepraat en nu komen er wel 4 of 5 andero voorstellen. De Voorzitter noemt het voorstel-do Kruif dwaasheid. De heer Snel meent, dat nu B. en W. een vast plan van bezuiniging op do secretarie hebben wo hierin moeten vertrouwen. Den heer N. Brunt bevreemdt het dat er nu nog meer ambtenaren noodig zijn als in den distri butie-tijd. De heer Roozeboom steunt het Voorstel-de Kruif. De ambtenaren moeten ©en goed salaris hebben, doch hun arbeids tijd kan makkelijk van 7 tot 8 uur wor den verlengd. Do Voorzitter zot een en ander nog eens uitvoerig uiteen. De heer Smorenburg is voor het voorstel van B. en W. daar hij meent, dat de andere voorstellen veel duurder worden. De Voorzitter vindt dit een wijs woord en brengt het voorstel van B. en W. in stem ming, dat aangenomen wordt met 74 stemmen. Tegen de heeren de Kruif, van Tuijl, H. Brunt en Roozeboom. Het voor stel van den heer Zon, om den ontvanger vrij te stellen van pensioenbijdragen, wordt niet ondersteund. 9. Voorschotten schoolbesturen. De heer H. Brunt vestigt de aandacht van B. en W. op de lage onkosten van de O. L. school en moent dat hier niet alles in re kening wordt gebracht. Do Voorzitter zegt onderzoek toe. (Wordt vervolgd.) KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloempjesdag. Door het Plaatselijk Comité der K. S. A. alhier zal a.s. Donder dag 10 Mei een „bloempjesdag" georgani seerd worden waar van de baten komen aan het Centraal Bureau der K. S. A. Wel is ons Comité nog een jeugdige afdeeling doch waar het deel is, mede te helpen, om het voortbestaan van die nuttige instelling het Centraal Bureau, hierdoor te helpen verzekeren, twijfelen we er niet aan, of do dames, die zich met den verkoop zullen be lasten, zullen bij allen, wien het bloempje te koop wordt aangeboden, een goed ont haal vinden. Wij wenschen den dames veel succes. Door Z. D. H. den Bisschop is tot Geestelijk Adviseur van het Plaatselijk Comité der K. S. A. benoemd de Z.Eerw. heer H. J. Maas, Pastoor der Parochie. KATWIJK. Niet plakken. Door B. en W. is aan de besturen der Kiesvereenigingen een schrijven gericht waarin verzocht wordt hij de a.s. gemeenteraadsverkiezing er toe •te willen meewerken dat door het aan plakken der propagandabfljetten voor de verschillende candidaten de straten niet te veel worden ontsierd. Het gemeentebe stuur heeft vergunning gekregen van eenige particulieren om op diens schuttin gen of muren te plakken. Deze plaatsen zijn aan de besturen der Kiesver. bekend gemaakt. Na afloop der stemmingen wor den do biljetten van gemeentewege weer verwijderd. NIEUWKOOP. Inbraak. Dezer dagen hebben zich ongenoode gasten toegang weten te ver schaffen in do woning van den heer B. Plomp. Zij hebben zich meester gemaakt van twee heerenrijwielen, één van den heer B. Plomp en één van zijn knecht, Y. van 't Woud. Deze laatste fiets was nog fonkelnieuw. Do dieven hebben de deur wederom achter zich gesloten. Van de da ders is nog geen spoor ontdekt, doch een ernstig onderzoek wordt ingesteld. Ned. R.-K. Volksbond. Dezer dagen vergaderde de Volksbond in het Patro naatsgebouw. Nadat do vergadering door den voorzitter was geopend, werden door den secretaris de notulen gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld. Daarna werd door den voorzitter mededeeling ge daan van een gezamenlijken Brandstof- feninkoop over het geheele Diocees, waar bij zich alle afdeelingen kunnen aanslui ten. Hierna volgde een bespreking over de Encycliekviering op 10 Juni; een tri- dium zal worden gebonden door een Eerw. Pater op 7, 8 en 10 Juni. Vervolgens beantwoording door den Eerw. Geestel. Adviseur van de vraag, ge steld door den Voorz. op de vorige ver gadering. Deze vraag betrot ae bewijzen van 't Godsbestaan. Pastoor v. Dijk gaf een zeer duidelijke, leerzame en boeiende uiteenzetting. Op de volgende vergadering zal weer een nieuw gestelde vraag over dezelfde stof worden behandeld. Een woord van erkentelijkheid aan don Zeereerw. heer Pastoor van Dijk is hier zeker op zijn plaats. Na dank te hebben gebracht aan den Geest. Adv. sloot de voorz. de vergadering. De collecte voor het fonds „Hulp in Nood" bracht op f 0.75. ^OORDWIJK. Patronaat. Vanwege het Patronaafcs- bestuur is tot de ouders en patroons van de Patronaatsjongens de volgende oproep gericht: Evenals verleden jaar zal er ook dit jaar voor de Patronaatsjongens een tri duüm worden gegeven, hetwelk gehouden zal worden op Donderdag 10 Mei, Vrijdag 11, Zaterdag 12 en op Zondag 13 Mei de sluiting. Het triduum begint Donderdagavond (Hemelvaartsdag) met een Lof in de kerk om 7 uur. Vervolgens is er Vrijdag en Zaterdagmorgen van 78.30 uur oefening en Vrijdagavond weer Lof. Zaterdag avond is het gelegenheid om te biechten en Zondagmorgen om 7 uur H. Mis met gezangen door de jongens, waaronder al gemeene H. Communie. Na een gepaste dankzegging is het gemeenschappelijk ont bijt. Des avonds om 7 uur is het Lof met preek, opdracht der nieuwe leden van de Maria-Congregatie en wijding van het nieuwe Vaandel. Dit triduum. wat we als een soort re traite voor alle jongens moeten beschou wen, zal gegevn worden door den beken den jeugdopvoeder, Professor G. v. d. Burg van het Seminarie Ha geveld. Wij vragen aan IJ, Ouders en Patroons, ons to willen helpen, om dit triduum te doen slagen. Aan de Ouders vragen wij, hun jongens te willen wijzen op het groot gewicht van deze. geestelijke oefeningen, en er voor te willen zorgen, dat hun jongens alle oefenin gen bijwonen en op tijd aanwezig zijn. Aan de heeren Patroons verzoeken wij vriendelijk om te willen toestaan, dat de jongens van het Patronaat op Vrijdag en Zaterdagmorgen, mogen verzuimen tot 9 uur, en dat zij Donderdag- en Vrijdag avond, zoo tijdig mogen heengaan, dat zij om half acht in de kerk kunnen zijn. Tevens maken wij van deze gelegenheid gebruik TJ, Ouders en Patroons, vriende lijk uit te noodigen tot den grootcn feest avond op Maandag 14 Mei des avonds acht uur in het Juvenaatsgebouw. WASSENAAR. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.-K. Meisjesschool alhier is benoemd Mej. M. Konings uit deze gemeente. Diefstal. Door Graaf van Z. van N. alhier is aan de politie kennis gegeven, dat een rijwiel, hetwelk eenige oogenblikken achter het huis had gestaan, was gestolen Brutale berooving. Een juffrouw, die Gemcsn^elijke fèasafcosi«ii, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOf Aan den gemeentelijken vischwink Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDi verkrjigbaar SCHELVISCH a foil f 0.25, SCHOL k f 0.15—f 0.32, KAB2 JAUW k f0.40 en TARBOT a f 0.65 pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgen^ Leiden, 8 Mei 1923. B. en W. van Leiden brengen tor meene kennis, dat door a. J. Diks, te Leiden, b. J. Bouman, te Leiden, een verzoekschrift is ingediend ter ming van verlof voor den verkoop coholhoudenden drank, anderen dan. ken drank, voor gebruik ter plaatse verkoop, respectievelijk in den foyer e. Ibioscoopzaal van het perceel Hoogewj No. 49 en de benedenlokaliteit van perceel Lage Rijndijk No. 1. KafcHiotüeke ^gesids LEIDEN. Woensdag Missieclub „Sancta Ui, Patronaat Hooigracht, te 8$ Woensdag Repetitie „Onze Tooneeld Bondsgebouw te 8 uur. Vrijdag 11 Mei 8.15 in den Foyer Gehoorzaal Durand en' Duranj Vrijdag 11 Mei 8 uur Stadsschowi (Hagliespelcrs) „De Eenzame Vrijdag Ned. R.-K. Bond van Houtk kers, Meubelmakers, Behangen Aanverwante Vakgenooten, Antonius van Padua", Steenschuur, 8 uur. Maandag. Naaicursus R. K. Vrouwe* Bondsgebouw, te 7.30 uur. OEGSTGEEST. Vrijdag Brandstoffen-Spaarka! Willibrordusgebouv/. te S u NIEUWKOOP. Zondag. R.-K. Kiesvereeniging. naatsgebonw, te balfacht. ALGEMEENE AGEND Donderdag, Zaterdag en Zondag. stratie „Der Eenigste WereH Stadsgehoorzaal (kl. zaal). B3UZSEK EM TOQfSEE! Maandag. „Overschotje", Hofstadte Schouwburg, te 8 uur. Dinsdag. It. K. Oratorjumvereen. ring in dé" Pf u dsgeKonrzaal. Woensdag. Kerkconcert „Con A Hooglandscke Kerk, te 8 ra De avond- en nachtdienst wordt \n nomen tot en met Donderdag. A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. O-. F "Roijst, Steenstraat 35, TeL Van Vrijdag tot en met Zondag. H. J. M. Pxoot Maarsmansstee Tel. 432,. De apotlicC' van h'oT'Ziefrenfoni Hulp der Meuschheid is steeds doch alleen vror leden van dit Foa Telegrafisch Weerberic volgens waarnemingen verricht in gen van 7 Mei 1923, medeged door het Kon. Ned. Meteorologie Instituut te De Bildt. Hoogste Barometers!767.4 Valent Laagste Barometers!: 749.5 Hapan Verwachting tot den avond van Zwakke tot matige Noordweateü; Noordoostelijke wind, meest zwaarbi waarschijnlijk eenige regen, zelfde 1 ratuur. in Rijksdorp fietste, werd Maandag plotseling omvergereden door een a! gekleed persoon, eveneens op een gezeten. Terwijl do juffrouw haa deed om weer op de been te kome do onverlaat er tu&schen uit met neming van een handtaschje, wain portemonnaie met ruim f 10. snuisterijen waren geborgen. Tentoonstelling. Zondagmiddi' in het Patronaatsgebouw een tent'1 ling gehouden van teekeningen digd door de leerlingen van de PalK teekenschool. Een 20-tal jongens zich beijverd om op dezo lentofê goed voor den dag te komen en daai ze goed geslaagd. Een honderdtal ningen prijkten in de zaal en verda al door beroépsmenschen met ai bekeken. Na afloop van de tentoos nam de WelEerw. heer Kapelaan f Burg het woord om allen to bedanj aan het welslagen van deze expositi den medegewerkt. In het bijzondei hij dank aan den heer P. van der leider van de teekenschool, voor bemoeiingen om van de jongen.' vakmenschen te maken en aan de J. A. Beijersbergen en P. N. de die zich met de keuring der hadden belast. De prijzen, besta» nuttige gereedschappen vielen ten01 le en extra prijs J. Mouw, 2e j geest, 3e F. v. Leeuwen, 4e D. 5e M. van Veen, 6e H. Rooyakkcrt Parlevliet, 8o G. Eswildcr cn aan P. Overdevest. STAPSIilEUjS Kapitein J. W. de Kolff, van Reg. Veld-Artillerie alhier, vrorw gedetacheerd in de legerplaats broek. Wij wijzen do kenners van spel op de étalages bij j denj1' vliet, Haarlemmerstraat 11'* de advertentie in dit nummer. 37) M SCllU mede verst tem Dc tuite. nog j nitgei fflen. Mei ®aak' logm; - Uü; matsb hij woede Do, I öen j, - I m be Waa Bi Wgen ^üirer -Ei Wik Jwoi 'eerst

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2