verschillende voorstellen in stemming. Goedgekeurd wordt liet voorstel tot den aanleg van de straat. Ten tweede tot het toestaan van een crcdiet van f 27100 ter bestrijding der kosten. Het voorstel tot onderhandscho aanbesteding wordt verwor pen met 76 stemmen. Voor de heeren D. van Leeuwen, De Wolf, J. van Leeuwen, J. Vlasman, Hoo rnen en Herngreen. Het werk zal dus publiek worden aanbe steed. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gcmeentebcgrooting dienst 1923. Z. li. s. goedgekeurd. 13: Voorstel van B. en W. tot onbewoon- baarverÈlaïing van de woningen Nesse 2 en 3. Z. h. s. goedgekeurd. Bij de rondvraag vestigt de lieer v. d. Linden de aandacht erop, dat er in de van Boelzelacrstraat steeds woonwagens staan Met het oog op den aanbouw van nieuwe huizen is spreker bang, dat niemand er zal willen wonen. De Voorzitter doet de toezegging deze zaak onder de aandacht van het grondbe drijf te zullen brengen. Hierna volgde sluiting. HILLEGOM. Gemeenteraadsverkiezing. Laatste stemming groslijst R.-K. Kiesvereeniging. Woensdag had in café „Flora" de stem ming plaats voor de nummers 8, 9, 10, 11 en 12 der groslijst R.-K. Kiesvereeniging (Gemeenteraad). Vóór de stemming had den de heeren Murk, van Houten en Sel- horst zich als candidaten teruggetrokken. Uitgebracht werden 602 stemmen, waar van 62 van onwaarde en 5 blanco. Van de geldige stemmen verkregen do volgende heeren het achter hun naam geplaatste stemmencijfer: F. C. van Lierop Jzn. 58; W. Mesman 487; A. Th. Murk 53; S. Sel- horst 31; F. J. A. J. van Gennip 474; J. van Houten Jr. 66; Joh. Bekkers 82; A. Th. Goemans 475; Jac. Heemskerk 480 en G. H. Hermans 464. Hieruit volgt, dat de heer Mesman wordt no. 8, de heer Heems kerk no. 9, de heer Goemans no. 10; de heer van Gennip no. 11 en de heer Her mans no. 12 Spaansche Griep. Alhier heeft zich een griepgeval met doodelijken afloop voorgedaan. Liefdadigheidsuitvoering. Woensdag avond had in Café „Flora" een uitvoering der tooneelvereeniging „Vondel" plaats ten bate der kas van do R.-K. Kiesver eeniging „R.-K. Kring" alhier. De belang stelling was niet groot, wat heel jammer was, gezien het mooie spel en het goede doel. De aanwezigen hebben echter ter dege genoten en zullen geen spijt gehad hebben de uitvoering te hebben bijge woond. Een woord van dank voor de on baatzuchtigheid van „Vondel" is zeker niet misplaatst. SASSENHEIM. Gemeenferaad. fVerroIV-} Een ingek. schrijven v. Nobelen om schadevergoeding voor zijn gepacht gras aan. de Menneweg, wat door de woon wagenbewoners met de oranjefeesten is vertrapt. De gevraagde vergoeding be draagt 78 gld. B. en W. stellen voor f 10.te geven. De heer Bader vindt dit wel wat laag, en wil f 25.voorstellen. De heeren Lekkerkerkr en Zonneveld steunen het voorstel van B: en W. De heer v. d. Geest heeft de zaak aldaar opgenomen en werkelijk is de nasnéé geheel verloren gegaan, alhoewel de pach ter had verzocht aan de politie die wa gens te verwijderen. De heer Roest: De weg is openbaar. Dit weet men als men pacht. B. en W. nemen over het voorstel-Ba- der: f25 vergoeding. Dit wordt aangeno men. De Oranjevereeniging vraagt een voor schot van de subsidie, groot f200 voor de eerste onkosten. De heer Speelman: •jesloten is er deze vereeniging niet eer ier subsidie te geven dan als zij met om lijnde plannen komt. De heer Warnaar: laat de vereeniging eerst contributie in zien. Op de aanvrage wordt afwijzend be-r schikt. Aan B. en W. is door de Zwolsche Verz. Mij., agent de heer Lagerberg, een verzoek gericht om het Gemeenteperso- neel te verzekeren togen ongevallen. Deze instelling is goedkooper dan de Rijks-On gevallenwet. B. en W. gingen ermede ac- coord toen eene andere Maatschappij ook kwam opdagen. De Raad besluit deze zaak aan B. en W. over te laten. In de Sckattings-commissie worden bij acclamatie herbenoemd de heeren: Roest, Marbus, Roozen en Warnaar. De Balans-, Winst- en Verliesrekening „Vooruitgang" sluit met een nadeelig zaldo over 1921 groot f3245,07, waarvan V\ komt voor Gemeenterekening. Het be treft de 103 woningen dezer vereeniging. Comptabiliteit 1922/'23 wordt goedge keurd. De Voorz. licht het punt Sportterrein toe, in verband met de huuropzegging Ni- cola. De heer Warnaar wenscht het eerst met de betrokken huurders te bespreken voor dit jaar, in verband met de feesten. Deze persoon heeft het pas gehuurd. De Voorz. is er voor, dat voor 1923 eene schikking wordt gevonden met den Iuur- der, maar wenscht den Raad in 1924 er self over te beschikken, dan moet men in Mei opzeggen; er is een drang naar een Gem. Sportterrein. De heer Speelman wenscht dat de Gemeente het behoudt, an ders hangt alles af van een persoon. De heer Warnaar wil besluiten in de volgen de vergadering. De Voorz.: wil men het reserveeren, ja dan neen. De heer Zonne veld is erg voor een sportterrein als er op Zondag niet gespeeld mag worden. De heer Speelman: er wordt op Zaterdag ook veel gespeold. En, als nu een kleine min derheid die 's Zondags wil spelen wordt gedupeerd door 'n eventjes grooter meer derheid, is dit nu goed. Men besluit do huu: op te zeggen en *al met Nicola in overleg treden. Hij blijft in ieder geval de begunstigde bij cventueele onderhuur. Aan do vereeniging Patrimonium wordt de oude grond huize Rusthofflaan overgedragen, voor een bedrag zijnde 6 pet. tier evfpaebtsom groot f 1650. Een verzoek om uitpad woning pasto rie Horv. Gemeente naar park Rusthof wordt ingewilligd met een verhuur van 11 aan de Gemeente per jaar en f 1 aan den derden eigenaar der strook gronds, O. v. Eek. Op de begrooting is eene post uitge trokken aankoop lastauto en sproeiwa gen. De Voorz. had reeds daaromtrent een onderhoud gehad met eenige firma's, maar hij wenscht liever een commissie uit den Raad te benoemen om deze plan nen uit te werken, daar het hier eene uit gaven geldt van ongeveer f 6000. Op voor stel van den Voorz. worden in deze com missie benoemd de heeren Warnaar, Ba der en Speelman. De heer Bader draagt zijne benoeming over aan den heer v. Zonneveld; hij is met werkzaamheden overbelast; aldus wordt besloten. Een ontwerp-verordening om het park Rusthoff te sluiten een uur na zonsonder gang en een uur voor zonsopgang te ope nen wordt aangenomen. Punt 10 wordt aangehouden tot na punt 11. Na een korte geheime zitting wordt in behandeling genomen: Benoeming onder wijzeres O. L. School. De Voorz. licht toe, hoe voor de gemeentebelangen het beter is den tegenwoordigen onderwijzer te ont slaan op wachtgeld en eene onderwijze res voor handwerken enz. te benoemen. Ged. St, gaan echter niet accoord met dit besluit, terwijl do Voorz. en eenige raadsleden met verschillende autoriteiten deze zaak hebben besproken. Vele leden verschillen in meening omtrent het ont slag van den heer Fortuin. De heer Speelman vraagt, of, als de Raad besluit, dit besluit al van kracht is, of dat Ged. St. dit nog moeten goedkeuren. B. en W. hebben op No. 1 der voordracht geplaatst Mej. v. Hemerik te Leiden voor deze be noeming. De heer v. Zonneveld meent dat we het Rijk met die wachtgeldregeling op kósten jagen; we moeten bezuinigen. B. en W. willen de onderwijzeres benoemen tegen 17 April en aan den heer Fortuin het ontslag eervol verleenen legen 1 Mei e.k. De heer Lekkerkerkcr vindt iets etootend in dat ontslag aan iemand die al reeds zoolang hier onderwijzer is. Do Voorzitter: we hebben u het geval mede gedeeld; de Raad heeft reeds een besluit genomen over deze ontslagkwestie en nu komen de heeren er weder tegen op. De heer Speelman stelt voor den Voorz. in audiëntie te laten treden over dit geval met Min. de Visser en dan, na inlichtin gen te hebben ingewonnen, een spoed- eischende vergadering bijeen te roepen. Besloten wordt, dat de Voorz. en de hee ren Warnaar en Speelman op audiëntie zullen gaan. Aan de orde komt: Pensioen Wethou ders. De heer Roest verwijdert zich. De Voorz. stelt voor aan de thans zittende Wall.<*»-- TXT.ii„4 ccn aan. tal dienstjaren van 15 een pensioen toe te kennen van 2 pet. per dienstjaar. Als Weth. Roest heengaat, die 26 dienstjaren heeft, zal dat pensioen bedragen f208 per jaar. De heer Warnaar wenscht ieder geval afzonderlijk te behandelen en niet een besluit te nemen voor alle Weth. die er zijn of komen. De lieer Speelman wenscht bij 12 jaar dienst pensioen toe te ken nen. Het voorstel-Warnaar wordt ver worpen met 2 stemmen voor, die van do heeren v. d. Geest en Warnaar. Het voor stel van den Voorz. wordt met algem. stemmen aangenomen. Weth. Roest komt ter vergadering. De Voorz. doet mededeeling- van dit besluit, met algem. stemmen genomen. De heer Roest brengt dank aan de leden van den Raad en zegt o.m. dat het hem hard zal vallen te gaan rusten als politicus. Hij wenscht den heeren kracht en sterkte in het politieke leven en wenscht de laatste raadszitting bij zijn vertrek een eenigs- zins feestelijk aanzien te geven. Bij de Rondvraag vestigt de heer Speelman de aandacht op den verkoop oude brandhluschmiddelen. De Voorz. deelt mede dat dit reeds de aandacht heeft van B. en W. aan wie de afwikke ling voor verder wordt overgedragen. Hierna geheime zitting. ZOETERMEER. 1- Gemeenferaad. De Raad dezer gemeente hield j.l. Za terdag 31 Maart, 's morgens half 10 een openbare vergadering, waarin afwezig waren de heeren P. Baxmeier en L'. Ka rens, beiden met kennisgeving. Na opening met gebed worden de notu len der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn o.m.: 1. Missive van Ged. Staten houdende bericht dat de aanslag van den heer G. F Stokvis ad f 6200 wordt gehandhaafd. De Voorzitter feliciteert de gemeente met dezen uitslag. 2. Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Schrijven van den Raad der gemeen te Gouda houdende regeling van de uit- keering aan die gemeente voor leerlingen uit de buitengemeenten die de scholen in Gouda bezoeken. Goedgekeurd. 4. Schrijven van de directie van het Gem. Electr. Bedrijf te Delft, waarbij zij de prijzen voor uitbreiding van het net opgeeft, geldende tot 1 April a.s. en wel: a. Voorweg tot de woning van J. A. W. Bos f 2635.— b. Idem tot aan K. Visser f 8500 c. Idem tot de Elizabeth's hoeve f9000 en voor 45 lampen f 1985. De Voorzitter deelt mede, dat deze week bij de Mol eene vergadering is gehouden met de bewoners van den Voorweg.De ver gadering sprak zich uit voor aansluiting ook dogenen, die op 't oogenblik brongas hebben. In 1921 is door bet G. E. B. - als prijs opgegeven resp. f3100, f 10.000.50 en f 10.500.50 en voor 45 lampen f 1911. De prijzen van het koper zijn rijzende en zal de aanleg na 1 April waarschijn lijk meer kosten. De heer Scheer pleit voor aansluiting. De boeren aan den Voorweg behoor en tot de hoogst aangeslagenen en zijn er vóór, en daar moet men rekening mee houden. Spreker meent met vrijmoedigheid tot aanneming van het voorstel te kunnen ad- viseeren. De heer Duinisveld raadt aan met Delft een goede regeling te treffen, wat den prijs betreft. De Voorzitter heeft deze zaak ook in de vergadering met de ingezetenen van den Voorweg besproken. De stoomprijs zal hetzelfde zijn als voor de kom der ge meente. De heer Duinisveld vindt het eene tieele financieele opoffering voor do gemeente, waartegenover de Voorzitter aanvoert dat de gemeente in twee jaar een hoof do- lij ken omslag van den heer Stokvis heeft ontvangen van ruim f 10.000, een buiten gewone inkomst waaruit deze uitgaven ongeveer bestreden kunnen worden. De heer Duinisveld vermoedt dat men met 35 lampen wel zal kunnen volstaan. De heer van Staalduinen vindt den ter mijn om te besluiten (1 April) erg kort, Hij vermoedt dat Delft wel voorraad zal hebben. Als de tijd wat langer was, zou men nog eens nader naar den prijs kun nen informeeren. De heer Scheer vreest dat uitstel prijs- verhooging zal beteekenen. De heer Groenewegen zegt, dat in Augustus de aansluiting klaar zou kunnen zijn. Op het oogenblik is Wilsveeen ver licht en zit alleen de Voorweg nog in het donker. Het is er 's avonds lcvensgevaar- lijk. Het voorstel van B. en W. tot verlich ting van den Voorweg (sub c. bedoeld) wordt met algemeene stemmen aangeno- men. De Voorzitter noemt het een gewichtig besluit zoowel in het belang van de veilig heid als van de zedelijkheid, die in den laatsten tijd nogal wat te wensclien over laat. Tot leden van het stembureau voor de a.s. verkiezingen worden benoemd: P. Baxmeier en J. W. Groenewegen en tot plaatsvervangers W. Duinisveld en J. Scheer. Niemand heeft bij de rondvraag iets in het midden te brengen, waarna de verga dering half 11 wordt gesloten. „Hot Nieuws". ZWAMMERDAM. Gemeenteraad. Dezer dagen vergaderdo dc raad dezer gemeente. Aanwezig alle leden. Na lezing der notulen worden deze onveranderd vastgesteld. Van Ged. Staten is ingekomen oen missive, houdende goedkeuring der begrooting 1923. Idem houdende mededee ling dat het beroep van C. J. v. Zijl (reeds eerder uitvoerig in ons blad medegedeeld) is afgewezen. Idem houdende mededeeling dab heb door doze gemeente bij te dragen bedrag voor den Keuringsdienst van wa ren, kring Leiden, f 299.86 bedraagt. Ingekomen is een schrijven van den Bond tegen het schenden van Gods Heili gen Naam, waarin wordt verzocht een. regeling te treffen waarbij het vloeken verboden wordt op alle terrein waar de plaatselijke overheid haar gezag kan doen gelden. Op voorstel van B. en W. wordt dit verzoek voor kennisgeving aangeno men. Ingediend is een rapport der plaatse lijke schoolcommissie over de afgelegde bezoeken aan de verschillende scholen, waarin zij haar bevindingen mededeelt. In dit rapport wordt met veel lof gespro ken over den toestand der scholen wat het onderwijs betreft, doch wordt ook melding gemaakt van de moeilijkheid waar in sommige scholen verkeeren wat de ruim te betreft, o.a. is er te weinig ruimte en ventilatie in de Ncd. Eerv. school. Op de tweede plaats wordt de toestand aan de school in „de Tempel" treurig genoemd. Aan 6 leerjaren met 2 leerkrachten wordt in één lokaal onderwijs gegeven; de com missie is van oordeel dat aan dezen toe stand een einde moet komen. Aan het eind van het verslag wordt mededeeling ge daan, dat door toevallige omstandigheden de school van den heer Koster niet be zocht kon worden. Naar aanleiding van het rapport worden door de leden nog eenige opmerkingen gemaakt. Vastgesteld worden vervolgens de reke ningen der Gezondheidscommissie 1923 en do begrooting over 1924. De rekening over 1922 sluit met een batig saldo groot f 263.39. De begrooting 1924 sluit in ont vangsten en uitgaven met een bedrag groot f 2471. De bijdrage voor Zwammer- dam is hierin bepaald op f 83.12*. De re kening van het Burgerlijk Armbestuur sloot over 1921 met een- batig saldo groot f 391.72. De begrooting over 1923 is vast gesteld op f 460. Van de afdeeling Volksonderwijs is een. verzoek ingekomen cm de lokalen van de Openbare school No. 1 te mogen gebrui ken voor het houden van oen ouderavond. Op voorstel van B. en W. wordt op dit verzoek gunstig beschikt. Ingekomen is een adres van eenige ouders wier kinderen de school in de Tempel bezoeken, houdende verzoek tot verbetering der school. Adressanten her inneren in dit verzoek aan do beloften gedaan door B. en W. in dc gehouden pro- testvergadering. De Voorz. merkt op dat dit adres ter sprake zal komen bij het voorstel dat B. en W. in deze aangelegen heid zullen doen- De heer v. Muiswinkel merkt op dat reeds verschillende malen en ook nu weer in deze vergadering ge sproken is over die bewuste protestverga dering alsof deze uitging of onder leiding stond van B. en W. Deze vergadering was echter samengeroepen door een comitó, waarvan spieker Voorzitter was. De gere leveerde vorwijten van onvervulde belofte behooren dus niet thuis aan het adres van B. en W. maar bij spreker persoonlijk. Hierop komt het voorstel van B. en W. betreffende deze school in behandeling. B. en W. stellen voor over te gaan tot bij bouw van een lokaal of verandering van de C. L. school in den Teinpeipoidor, en tovens hierbij op to nemen een plan om do school van goed drinkwater te voor zien. Na eenige discussie wordt het voor stel aangenomen. Van het bestuur der Ned. Herv. school, hoofd de heer Huisman, is een verzoek ingekomen, om, aangezien het getal leer lingen zich steeds uitbreidt en de tegen woordige school te klein is, in deze be hoefte te voorzien door beschikbaarstel ling van een school met 3 lokalen. B. en W. stellen voor tot het in gebruik geven, over te gaan, van een lokaal der O- L. scbool in het dorp. Ook dit voorstel wordt na oenige discussie aangenomen. Van de R. K. Jongensschool is een adres ingekomen, houdende verzoek om beschik baarstelling van de benoodigde gelden ten behoeve van deze school, tot de aan koop van 10 banken voor het eerste leer jaar. B. en W. stellen voor, dit bedrag be schikbaar te stellen; met algemeene stemmen aldus besloten. Door het bestuur der Nutsbewaars hooi te Bodegraven is een verzoek ingediend tot het verkrijgen van subsidie, waarbij een bcgrooting wordt overgelegd. B. en W. stellen voor om voor elk Zwammer- danisch kind, zijnde 11, f 5 per kind sub sidie te verleenen. De heer Linschoten kan zich met dit voorstel niet vereenigen; hij stelt voor 8 gld. subsidie per kind te ver leenen- Het voorstel-Linschoten om f 8 per kind ie verleinen wedt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren van Muiswinkel, Hoogendijk, Hoeks en v. d. Poll. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. (Wordt vervolgd.) Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid cior Eo.hv.ie) Het kiesstelsel. Door de Kiesvereeniging te Warmond is de proef op de som gesteld om in één keer én de candidaat-keuzo én de rangorde aan te wijzen. Ook te Voorhout is zulks geschied, eu dezer dagen ook te Zoetermeer, waarvan ons echter nog geen gespecificeerde uitslag bekend is. Voor Warmond was hierbij nog een klei ne afwijking aangebracht, door de bepaling er bij te maken, dat, alvorens iemand in een of andere rangorde gekozen geacht zou kunnen worden, hij in ieder geval ook daar in een volstrekte meerderheid moest heb ben, zoodat niet het meeste stemmensy3- teem in de achterste kolom, doch het meer derheidsstelsel de beslissing gaf. Vooraf zij al gezegd, dat de kiezers het wel snappen, want nog geen 7 pet. kon men ongeldig noemen, wat voor ,,'n eerste keer" niet zoo hoog is." Het opmaken van den uitslag heeft ech ter geleerd, dat wat men te Zoetermeer voornemens was te doen, het opnemen op 3 of 4 listen, nl. op de één de cijfers 1, 2. on o, op cto IttoocIo 4, 5 on C ons mogelijk wel beter is, dan dat men voor alle cijfers alleen staat, wijl men dan zoo als hier 'n drieduizend maal het blaadje heeft om te slaan, wat heel wat is. al is men er dan nok niet ééns af. Den dames bestuursleden komt hiervoor een comrJiment toe, daar die nog het best bestand bleken tesren het oogverblindend bladengcfladder, waaraan niet te ontkomen was, wilde men vlug af werken. Doch nu wii practijk hierin hebben, kan dat wel gewijzigd worden. Laten wij nu het resultaat eens over zien. Wij laten hier den volledigen uitslag vol gen: 123456789 10 Tot. Ba 26 6 14 5 8 8 15 14 19 32 147 Be 2 19 9 6 12 49 83 30 28 31 269 Ha 47 35 47 95 22 19 5 15 5 6 289 Fe 145 73 16 28 1 6 2 2 9 4 236 Kc 1 12 13 4 22 22 45 43 66 29 257 Ko 1 3 13 9 6 19 21 55 30 56 212 Ma 3 2 1 7 20 25 29 50 55 58 250 On 5 3 13 39 47 90 27 25 20 20 289 Pa 5 73 23 19 42 11 26 16 18 16 254 Sch 36 12 23 33 84 29 24 21 14 5 231 St 15 39 113 41 20 8 3 8 16 9 272 Vo 7 16 3 7 9 14 13 14 13 27 123 293 293 293 293 293 293 293 293 293 2930 Daar in een der reien een meerderheid, en nog wel een volstrekte werd geëischt, kwam er uit kolom 1 geen enkele met een meerderheid, zoodat de 2e moest worden aangsproken. Dabrin werd He, als hebbend de meer derheid daar, als no. 1 aangewezen. Ofschoon hij niet de meeste stemmen had, hebben de meeste kiezers hem do hoogste rangcijfers gegeven. Tn de 3e rei komt St. tot een meerder heid en werd deze 2. In rei 4 heeft Ha dat fortuintje en is met een der meeste stem men no. 3. Tn de 5e rei komen wij met twee volstrekte meerderheden, waarbij dc groot ste meerderheid Seh het geluk dient boven de andere meerderheid Pa te komen als 4 en Pa als 5. Met zoogoed als de meeste stemmen wordt On 6, omdat zijn meerder heid eerst op de 6e plaats is behaald enz. Nadat het oppositoloon was uitgereikt, is de kop en de staart verdwenen van de kaart, was do uitslag als volgt: 1 He met 257 st. en 218 in de 2e-rei. 2 St 272 167 3e 3 Ha 289 224 4e 4 Sch 281 '188 5e 5 Pa 254 167 5e 6 On 289 197 6e 7 Be 269 180 7e 8 Ke 257 162 8e 9 Ma 250 192 9e 10 Ko 212 212 10e Had men nu te werk gegaan, wie het eerst de meeste stemmen had in een rei, dan had de volgorde er aldus uitgezien; He met 145 st. 1 Ha 82 2 Sb E167 3 Pa 125 4 Sell 188 5 terwijl do overige volgorde onveranderd bleef. Bü en BS APR[n 10 April worden overal in den laJ candidaten voor den Gemeenteraad! stcld. I 11 April is het in eenige provJ stemming voor de Provinciale o.a. in Zuid-Holland. Vooral Zuid-IIolalnd moet rechts Ir. ven. Daarom op 11 April alle KalVI kiezers naar de stembus en allooi stemd op No. 1 der Katholieke M n den Sfaienkieskring LEI is enze lijst: (C. J. L. v. d. MEER.) In den Statenkieskring is onze lijst (P. A. TH. v. d. WEiJDEI Had men ten slotte het Goudselel aanvaard, dan hadden wij een uitdj kregen als volgt: Ha en On no. 1 en 2 of 2 en 1. He no. 3, Sch. no. 4, St. no. 5, Be no. 6, Ke no. 7, Pa no. 8, Ma no. 9, Ko no. 10. Conclusie; dat de waardebepaliDil zijn of haar stem een zeer beteeköf invloed heeft, wat, als dat de bedoel do bruikbaarheid van het stelsel o;| feld eenigen voorrang geeft. Warmond. A. Tl| VOETBAL. De Natris en Tweiker. Naar wij vernemen is het zeer cshijnlijk, dat de Bl.-Wit-spelers R tris en Tweiker in het aanstaande voor Ajax zullen uitkomen. WATERSPORT. De Universiteifs-roeiwcdstriji De loting voor de Universiteit den op Hemelvaartsdag (10 Mei) volgt: Hoofdnummer: Oude Vier (SOOöj Laga, 2. Triton, 3. Nereus, 4. Fjj Aegir. Overnaadsche Vier: 1. Njord I,2| 3. Laga, 4. Njord H, 5. Nereos. Overnaadsche twee: 1. Triton, ij 3. Njord. Skiff: 1. Laga, 2. Triton, 3. }'j Jonge vier: 1. Laga, 2. Njord, 3 Jonge acht: 1. Laga, 2. Njord, rcue. Minerva-nummer. Dat is ets) nummer op 2000 M. van oud-Jl die voor een roeivereeniging, m een ploeg vormen. Dit is dus liclj nummer, waarin feitelijk geen; uitkomen. Toch moeten de deejne geschreven zijn geweest hij een Ij teit. Hiervan zijn de inschrijving niet bekend. Zeker is, dat Neraj misschien wel twee vieren heeft, zal De Maas (Rotterdam) met eei verschijnen, die ook op de volgaj wedstrijden als oude vier zal en samen met een vier van Laga j Maas of als Laga een oude achli men. Viiegtuig nesrgGsicri. Twee vliegeniers zwij gewond. In het polderland te Baarn t middag een militair vliegtuig N<J Soesterberg, neergestort. Dc i twee vliegeniers, werden zwaar I De machine is vernield; de gencd dienst van Baarn was ter plaat»! te verleenen; de gewonden zijtj ziekenhuis te Baarn vervoerd. De beide gewonde vliegers geant-vliegenier H. P. J. Slefi] aspirant-reserve-of f.-waarnem« j ron van Isselmuöen. Aan het „Vad." wordt ge vliegenier Sleeuw is overleden.) Het ongeluk is geschied der Sleeuw op 100 M. hoogte loopmpl bij het afzetten van den molorj het toestel liceft gegrepen en r -zittii je l laar Gsanssasjdie Beriti Doodgereden. De courantenbezorger J. 0.' man uit Haarlem is onder door de stoomtram overreden Bioseocpgefeouw afge^1. Gisternacht is te Hoogezatwi coopgebouw, eigenaar G. Miltèl bekende oorzaak geheel afgeljj woners waren afwezig. Verz«tf de schade. Slaapziekte. Te Val the doet zich bij een] knaap van G. D. een geval van I voor. 1 Berooving in een »wl Blijkens een te 's-Gravciik^j schrijven, is mr. H. F. LütgVX procureur aldaar, op oen Madrid te Antwerpen hot s'*T worden van treindieven, die yjr tot een int erna tionalo bende ®j De heer Lübge had tweo en had die gelegd in het b^jj do eerste-klasse-coupé, waan» X Toen hij in Antwerpen zicjj 1 verwijderde, verzocht hij e r [Tot. de penra i volg pg vai gntiel f gezin Pt zoo' eS go (f3 zou f ferzoe gen j

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4