1 Uit de tram gesprongen. Eergisteren sprong de landbouwer M. S. uit Asten, nabij Tivoli te Helmond, uit do in volle vaart zijnde tram, met het ge volg dat hij kwam te vallen en een sche delbreuk bekwam. Gisterenmorgen is hij in het St. Antonius-Gasthuis overleden. Doodgestoken. Maandagavond is tijdens een twist te Tolbert de arbeider J. de M., te Diepswal (Leek) wonende, met een mes doodgesto ken. S., de vermoedelijke dader, is aange houden. De M. was gehuwd. Onder het zand gestikt. Maandagmorgen, ongeveer elf uur ver liet een zevenjarig knaapje, Johannes Charles Hoogsteden, de ouderlijke woning in de Blois van Treslongstraat te 's-Gra- venhage. Gewapend met een kinderschop je ging hij, naar hij zeide, in de buurt wat spelen. Hij kwam echter niet weder opdagen en toen in den middag de ouders ongerust ge worden, naar hem gingen zoeken, was alle moeite vergeefsch. Ook de politie, die te hulp werd geroepen, zocht zonder resul taat naar hem, en reeds was aan de dag bladen een bericht van de verdwijning van het kind gezonden met het verzoek aan ieder, die wellicht iets wist, inlichtingen te verschaffen, toen helaas, de droeve waar heid aan den dag kwam, dat het onder zand bedolven en gestikt was. Om onge veer halfeen vonden eenige spelende kin deren in de Sonoystraat. nabij den Kra- nenburgerweg den iongen Hoogsteden dood in een diepen zandkuil, waar het jongetje gestikt was onder het ingestorte zand. Het knaapje stend rechtop in den kuil. Ver moed wordt dat hij in den kuil staande dezen van onder breeder beeft willen ma ken, ten gevolge waarvan de wanden in stortten. Misdrijf, aldus deelt de politie mede, is uitgesloten. Zware brand te Utrecht. Te Utrecht brak gisterenavond een he vige brand uit in een noodwoning, staan de aan de Magnoliastraat. In enkele oogen blikken tastte bet vuur ook de andere noodwoningen aan en weldra was de ge- beele verzameling bouten gebouwtjes een vuurzee. De brandweer trad krachtig op, doch kon niet anders doen dan de belen dende zteenen buizen beschermen, want aan blusschen van de vuurzee in de bou ten huisjes was geen denken. In een uur h"ds was het gebeelo complex vernield en büna 40 gezinnen waren dakloos. De meeste bewoners moeten niet tegen brandschade verzekerd zijn, zoodat de on- relukkigen al hun have hebben verloren. Van gemeentewege zullen maatregelen worden genomen om de mensehen onder dak te brengen. Verschillende autoriteiten warefi op het terrein aanwezig. Een brutaaltje. Een jongen van 15 jaar, die vroeger in dienst was geweest op het kantoor van Markt te Rotterdam, werd door den be diende van dien deurwaarder op heeter- daad betrapt, toen hij brutaalweg de trap naar het kantoor was opgeloopen, aan de werkvrouw voorgevende, een brief op den lessenaar van den heer Harckser te moeten neerleggen, van de gelegenheid gebruik maakte om te zien of in den lesse naar van den bediende geld aanwezig was. Dc bediende greep hem; het tweetal rolde vechtende de trap af en viel toen net in handen van den deurwaarder, die den jongen aan de politie, overleverde. Bij ver hoor verklaarde het veelbelovende jong- mensch, reeds sedert drie maanden lane postwissel en brieven met geld gestolen te hebben uit de brievenbus van bet deur waarderskantoor en van den apotheker Rnabillié. wiens apotheek beneden het kantoor is gevestigd. Deze bus is, als de zaken gesloten zijn, bevestigd aan een hek, waarmede de portiek van het pand wordt afgesloten. Bedragen tot een totaal van f 200 zijn op deze wijze verdwenen. De postwissels werden van een valsche hand tekening voorzien en brutaalweg geind. Het geld werd voornamelijk aan snoepe rijen besteed. „Hbld." Entreebewijzen uit een brief gestolen. Zoo groot was de belangstelling voor den voetbalwedstrijd NederlandFrankrijk, te Amsterdam, dat men er op uit was de en tree-bewijzen voor de ontmoeting te stelen. Zoo bleek bet o.a. dat eenige entree's zoek geraakt waren uit een brief naar Den Haag. Natuurlijk was het gemakkelijk, met behulp van de kennis van de nummers, de gestolen entree's gisterenmiddag in het Stadion te achterhalen, en het bleek, dat zij in het bezit waren van een enthousias ten postbeambte, die er van gebruik had gemaakt om met zijn familie getuige zijn van een Nederlandsche overwinning vertelt de „Tel.". De man gaf op, dat hij de kaarten gekocht had van een venter op straat, en een on derzoek te zijnen huize gaf geen aanwij zingen welke het tegendeel zouden kunnen bewijzen. Gevaarlijke automobilisten. Dronkenschap achter hét stuurwiel. Twee heeren, G. uit Baarn en v. 't K. trit Soest waren Zondag samen aan het autorijden. Er is Blijkbaar onderweg flink gepimpeld, want zij verkeerden in den avond in zoo'n staat van dronkenschap, dat het publiek trachtte hen terug te hou den toen zij wilden vertrekken van een café waar ze hadden aangelegd. Halfweg 't Laarderhoogt konden ze in derdaad niet verder. Het koelwater inden radiator was «eer warm geworden en één hunner, die de stop afschroefde, kreeg een straal kokend water in den mouw zoodat hij zich deerlijk verwondde. Door inmiddels toegeschoten politie werd de auto met de berijders niet zonder avon turen, naar het dorp gebracht. Daar geko men poogden, de heeren te ontsnappen, doch dank zij toegeschoten burgers, die don wagen vasthielden, Inkto dit niet. Do onverantwoordelijke automobilisten hadden den nacht vrij logies. 't Is reeds het tweede geval van dron kenschap achter het stuurwiel in één week. Massa-vergiftiging van paarden. Vergiften in de haver. In verschillende gemeenten in Limburg en ook in enkele plaatsen in het overig deel van ons land is een massa-vergiftiging bij paarden geconstateerd. In Heerlen en omgeving is op het oogenblik bij verschil lende eigenaren reeds een twintigtal paar den gestorven, terwijl er een groot aantal stervende is. Ook uit Echt, Sittard, Venlo en Dordrecht worden gevallen van vergifti ging gemeld. Een veertien dagen geleden werd de dierenarts D. te Heerlen geroc- in de Coöperatie „Ons dagelijks Brood", waar eenige paarden ziek waren. Een monster haver werd hem getoond en door hem deugdeliik bevonden. Eenige da gen later echter stierven verschillende zie ke paarden, terwijl andere beesten van deze Coöperatie ziek werden. De lieer D., bemerkende, dat men hier met een cumu latieve vergiftiging te doen had. waarvan de aard niet direct vast te stellen was, stelde een onderzoek in en vond in de haver veile witte stukjes krijtachtige stof, soms een speldeknop groot. De stukjes wer den voor onderzoek naar de Rijksserum- Inrichting te Rotterdam gezonden; in het laboratorium van het Ct. Josepshospitaal te Heerlen had eveneens een onderzoek plaats. Ondertusschen werden iri Schaesberg, Voerendaal en elders gelijke gevallen ge constateerd, ook door andej^ artsen. Het chemisch onderzoek heeft thans uit gemaakt, dat in de witte voorwerpjes groote hoeveelheden arsenicum, koper, zink en calcium voorkomen. Voorts is ge bleken, dat de bewuste haver door ver schillende graanhandelaren uit Echt, Sit- rtard en Heerlen op de beurs te Antwer pen gekocht is en per wagonlading aan vorschillende cliënten verkocht. Op de haver is heden door de politie beslaggelegd. Thans is onderzocht aan welke adressen in Nederland van de haver geleverd is. Vermoedelijk is het voedsel te Antwerpen uit Amerika aangevoerd door een boot die bij een vorige reis de witte substantie had overgebracht. Do naam van het schip is nog niet bekend, evenmin waar de sub stantie voor dienen moest. Naar verluidt, zouden honderd wagons haver van deze zelfde zending naar Nederland verkocht zijn. De ziekte openbaart zich bij dc paarden nadat zij deze haver eenige dagen gebruikt hebben, door hooge koorts, speekselover- vloed en vervolgens door aantastingen van de longenvliezen en de slijmvliezen, ge zwollen lever, nieren en milt, waarna de dood volgt. Nu de juiste oorzaak bekend is wordt als teeccneif t onder «ltuIom- A— "ken gegeven. «Tel. Land- en Tuinbouw Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur. De Algem. Vereeniging voor Bloembol len-cultuur heeft gisteren te Haarlem haar 146ste algemeeno vergadering ge houden. De voorzitter, de heer E. H. Kre- lage, herinnerde in zijn openingsrede aan het spontane aanbod van de gemeente Haarlem ter verzekering van het behoud van den zetel van de vereeniging in deze plaats. Het hoofdbestuur is, zoo zeide hij, overtuigd, dat de vereeniging haar geheel en in al hare onderdeelen het besluit van. den Haarlemschen gemeenteraad waar deert, dat wel niet brengt de reeds zoo lang en zoo vurig gewenschte eigen wo ning, maar toch een zeer belangrijke ver betering, zonder eenige vermeerdering van financieele lasten, hetgeen in het tegen woordig stadium voor de vereeniging en het geheele bloembollenvak van niet te onderschatten beleekenis is. Spr. meent derhalve ook op deze plaats openlijk te mogen getuigen, dat de vereeniging de beschikbaarstelling van de lokaliteiten van de voormalige sociëteit Vereeniging op de daarvoor bepaalde voorwaarden op hoogen prijs stelt. In zake den zomertijd zeide de heer Krelage: Het comité van actie voor den zomertijd heeft met kennelijke ingenomen heid een brief vermeld van een ongenoem de bollenfirma, die zich voor den zomer tijd zou hebben verklaard. Het is natuur lijk het volste recht, ook van bollenfirma's, voor den zomertijd te zijn persoonlijk vind ik deze regeling ook heel plezierig maar ik meen toch, dat het niet getuigt van een juist inzicht in de eischen van het vereenigingsleven, wanneer men open lijk propagandamateriaal verschaft aan de tegenstanders van een wensch, met algemeene stemmen door de algemeene vergadering van deze vereeniging uitge sproken. Gij zult waarschijnlijk geneigd zijn met mij aan te nemen, dat de onge noemde firma zich niet voldoende reken schap gegeven heeft van hare adhaesic- betuiging aan den zomertijd. Maar tevens zult gij ongetwijfeld afgezien van en kele persoonlijke afwijkende meeningen nog steeds voor het bloemhollenvak blij ven eischen afschaffing van den zomer tijd. inf. Tuinbouwtentoonstelling te Haarlem. In het voorjaar van 192ö zal te Haar lem een groote internationale tentoon stelling gehouden worden van planten in den vollen grond uitgeplant, benevens van bloembollen. De volgende commissie is voor deze ex-* positie benoemd; Ernst H. Krelage (Haarlem) voorzitter; Jan Boes (Heem stede) vice-voorzitter; H. M. Ruysenaars Hzn., (Heemstede), Jos. M. J. Braam (Heemstede), Jac. W. Bijvoet (Overveen), J. M. G. Hoog (Haarlem), G. Ludwig (Hillegom), L. de Wilde (Heemstede), 'J. Preyde Gzn. (Heemstede), Ghr. Eggink Jr. (Voorschoten), K. J. Grullemans (Lis- se), J. W. A. Lefeber (Lisse), Adr. Vcld- huyzen van Zanten (Hillegom), M. Alder- don Gzn. (Aalsmeer), D. Eveleens-Maar- so (Aalsmeer), J. M. G. Mensing (Aals meer), J. H. Straaten van Nes en D. Frits (Boskoop). Ambtshalve hebben in dit comité zit ting: D. F. Tersteeg (Naarden), G. F. La Croix (Amsterdam) en H. J. Voors (Haarlem). De laatste als algemeen secr.- penningm. der Algemeeno Vereen, voor Bloembollencultuur te Haarlem. LEGER EN VLOOT Op wachtgeld te stellen personeel. Bepaald is dat onderofficieren en min deren, die al of niet op verzoek op wacht geld zullen worden gesteld, zich niet aan een geneeskundig onderzoek behoeven te onderwerpen ter beoordeeling van hunne geschiktheid voor den dienst bij het. re serve-personeel. Voorts is bepaald dat aan deze militai ren, bij hun ontslag uit den dienst een deel der dienstpremie zal worden uitge keerd, waarop zij recht zouden verkrijgen indien hunne verbintenis bleef gehand haafd, en wel in evenredigheid aan Let aantal volle jaren, dat zij voor het ver krijgen van die premie reeds hebben ge diend. Voorts zullen zij worden vrijge steld van het terugbetalen der premie, welke zij over het loopende jaar van de dienstverbintenis hebben genoten. De Hoofdcursus. Bij ministerieel besluit is thans be paald, dat de hoofdcursus met 1 October as. worden overgeplaast naar Breda. De centrale cursus zal op dien datum worden vereenigd met hot instructie-bataljon. De Cadettenschool. (Officieel). In 1923 en in 1924 worden geen plaatsen opengesteld voor toelating tot de Cadettenschool, noch voor het le ger hier te lande, noch met bestemming voor den ïndischen dienst. De rangschikking van de Officieren der Infanterie. De volledige rangschikking van de of ficieren van het wapen der infanterie is als volgt: Majoors: 18 in categorie A, 40 in cate gory B en 7 in categorie C; kapiteins: 122 in categorie A, 171 in categorie B en 19 in categorie C; luitenants: 171 in catego rie A, 300 in categorie B en 21 in catego rie G ONDERWIJS Katholieke Onderwijzers, De diocesane Vereeniging van Roomsch ïfcitiroHckTT-Bijaandere Underwijzers in 't bisdom Haarlem hield gisteren haar 3lsto alg. vergadering in .St.-Bavo" te Haar lem. Nadat om half tien in do H, Jozef-kerk een H, Mis was opgedragen door den eerw, geestelijk adviseur, pastoor Th. M, Beukers, uit Leiden, opende de voorzil- zitter. de heer F. A. Moerel. omstreeks half elf de vergadering. Spr. verwelkomde o.m. prof. Seysener, uit Warmond en wensclite den geestelijk adviseur geluk met zijn benoeming tot pastoor te Leiden. Een telegrafische gelukwensch werd ge zonden-aan do diocesane vereeniging „St. Lebuïnus" in het Aartsbisdom, welke haar 25-jarig feest viert, Meegedeeld werd. dat in Augustus te Den Bosch een paedagogische cursus zal worden gehouden. Op een vraag aan Z. B. H. den Bis schop van Haarlem inzake het schoolhou den op de vroegere R.-K. feestdagen heeft Mgr. geantwoord, dat hij het juist vindt, dat de Schoolraad in casu het schoolbe stuur in deze de beslissing neemt. Besloten werd, de volgende alg. verga dering in Rotterdam te houden. De penningmeester werd gedechargeerd voor zijn beheer en dank gebracht voor het accuraat bijhouden der hoeken, Naar aanleiding van een voorstel van het Hoofdbestuur, om hot bedrag, door de afdeelingen voor ieder lid te betalen, vast te stellen op f 5.50, werden verschil lende vragen gesteld. Do voorzitter deelde ..mede dat een re servefonds zal worden gevormd tot een bedrag van ongeveer f 1500, Mocht de reserve daar beneden dalen, dan kan men door contribulieverhooging de begrooting sluitend maken, Het voorstel-Zeeland, om de reis- en verblijfkosten met f 200 te verminderen, werd verworpen. Het H. B. stelde voor een gedeelte van het winstsaldo over 1921 te bestemmen om de afdeelingen te subsidieeren, in dier voege, dat de besturen der afd. aan het H. B. een subsidie kunnen aanvragen voor het houden van cursussen of voor andere belangrijke acties in het belang van de leden der D. V. Daartoe werd besloten. Het bedrag zal door het H, B. tot een maximum worden bepaald. De afd. Westland werd aangewezen als controle-commissie. De jaarverslagen der S, Alfonsus-com- missie werden goedgekeurd. Tot lid dezer commissie werd herbenoemd de heer Frans Wisse, te Dordrecht. In de vacature-F. A. Moerel, die had bedankt, werd tot lid van het Federatie bestuur gekozen de heer W. J, Speller, te Haarlem. Als bestuurslid van het ondersteunings fonds werd herkozen de heer Th, Badoux en als plaatsvervanger de heer Fontaine. Tot lid van het hoofdbestuur (vacature- F. A. Moerel) werd gekozen de heer Th Remmerswaal te Vogelenzang. Tot plaats- verv, leden van het Federatiebestuur wer den gekozen de heeren Van Breukelen, Kloosterman en v. d. Putte. Bij de bespreking der voorloopige agen da voor de Federatievergadering werden eenige wenken gegeven in verband met de uitgave van het „Kath. Schoolblad", als mede omtrent de onderlinge interdiocesa ne ziekteverzekering, Verscheidene leden spraken zich uit te gen het verplicht lidmaatschap dezer verzekering. Na eenige bespreking werd besloten, dat de D. V. zich ter Fed.-ver- gadering zou uitspreken vóór het ver plicht lidmaatschap. Nog werden verschillende zaken, welke op de Fed.-vergadering aan de orde ko men, besproken. Be voorzitter, die liefst met 1 Juli zou aftreden als lid van het H. B., zou gaarne zien, dat de lieer Remmerswaal dan als hoofdbestuurslid zou optreden. Be lieer De Boer, lid van het H. B roemde de verdiensten van-den voorzitter op zeer waardeerende wijze. Dc vergade ring onderstreepte deze woorden, waarna de heer Moerel een hartelijk dankwoord sprak. (Wordt venolgd). Buiteni. Berichten Eerherstel van de Renan-herdenking. De reid-acteur van de „Msb." te Rome schrijft Het plechtig eerherstel voor den smaad, den Goddel ij ken Verlosser aangedaan we gens de herdenking van Renan, heeft ccn grootsch verloop gehad. Geheel katholiek Rome, kan men wel zeggen heeft zich met den Plaatsvervanger van Christus, Pins XI, en met zijn vicaris vereenigd tot een welsprekend protest. Men stroomde naar die kerken, waar, volgens aanwijzing van den kardinaal-vicaris, het plechtig eer herstel zou plaats hebben. Alle vasten- predikers hebben tegelijkertijd in geheel Rome niet alleen het schandelijke van die herdenking in het daglicht gesteld, maar ook Renan in zijn ware kleinheid doen kennen. Ontelbaar w-as het aantal communies, dat des morgens werd uitgereikt, niet al leen in de aangewezen kerken, maar m bijna alle kerken van Rome. De Jesu, de majestueuze kerk van de paters Jesuïe- ten was des avonds zoo vol, da-t ik de kerk niet meer binnen kon. De „Osservatore Romano" bracht op den vooravond van den dag van het plech tig eerherstel nog een uitvoerig artikel, waarin het blad, na- te hebben aangetoond hoe de geheele herdenking eigenlijk een mislukking is geweest voor diegenen, die het initiatief daarvoor genomen hebben, nogmaals wijst op het groot schandaal, dat men gegeven heeft des te erger om dat er toonaangevende mannen aan heb ben meegedaan, die voorgeven en zelfs beweren, dat een volk zonder godsdienst onmogelijk groot kan worden. „Men wilde niet herdenken, zegt het blad, den ge leerde, omdat hij, volgens zijn vrienden, zelf niet veel meer was dan een belache lijk dilettant, oppervlakkig en kwaadaar digniet den wijsgeer, omdat hij schom melde tussohen liet pessimisme van den apostaat- en het scepticisme van den mensch, die alleen voor het genot leeft niet den patriot omdat hij in de dagen van de commune zelfs onverschillig was voor dé ellende van zijn eigen land niet den vriend van Italië, omdat hij Italië uitmaakt als de vrouw van de Apocalyp- sis, die de wereld heeft verleid, als het land tot onderrichting der wereld, hoffe lijk in het verleiden, en belachelijk bij het vermaken. Renan loochent zelf, vervolgt het b'ïad de christelijke kunst van Rome en neemt den dom van Milaan een mis baksel. Dus, besluit hot blad, wat men heeft willen vieren in Roane is de godslas teraar van Christus, de ontkenner van 't dogma." Bestrijding van het onzedelijk cabaret in Frankrijk. Stéfani-Pol wijdt volgens do „Msb." in de „Figaro" een lezenswaardig artikel aan bovenstaand onderwerp. De schrijver constateert, dat parlement en pers zich reeds lang met de kwestie der bestrijding van onzedelijkheid op het tooneel en in cabarets bezighouden. In April zal er een interpellatie van Marcel Haibert over dit onderwerp in be handeling komen. Het scliijnt, dat de regeering zich reeds nu beli oor lijk gewapend acht om op te treden, daar zij reeds, zonder dc behande ling der interpellatie af te wachten, het instellen van strafvervolgingen gelast heeft om de obsceniteiten in zekere -in richtingen van vermaak tegen te gaan. Het is een feit, dat zekere exploitanten v.an amusementsbedrijven zich goede re cettes pogen te verzekeren door het étu- leeren van nuditeiten. Die goede recettes worden bezorgd door een cosmopolitisch publiek, dat er op uit is, in Frankrijk voor stellingen te gaan zien, welke het in zijn eigen land niet kan bij-wonen. Zoo ontstaan dc voor onzen goeden naam hoogst nadeclige meeningen om trent een modern Babylon, zoo worden de Fransehen als meesters dn de onzede lijkheid beschouwde, door de schuld van eenige weinig talrijke exploitanten van „tableaux vivants". De schrijver van het artikel wijst er op, dot men overdreven prcutscliheid en te groote toegeeflijkheid bij de bestrijding der onzedelijke vertooningen moet vermij den. Voor overdreven preutschheid bestaat intusschen volgens hem in Frankrijk geen gevaar. In overdreven verdraagzaamheid liggen intusschen vele gevaren, behalve, dat wij ons tegenover het buitenland ©ompromit- teeren. Allerlei maatregelen worden geno men ter bescherming der openbare ge zondheid. "Waarom dan de oogen en ooien laten bezoedelen en de gedachten laten verbrutcn door onzedelijke voorstellingen, die een b e treur ens w aardige n invloed heb ben op de deugd; vooral in dé puberteits jaren. Het kind, overspannen door te lange studies, of, integendeel te veel zich over gevend aan luiheid, bezit weinig weer- etandsvermogen. Eén gelegenheid is vol doende om hot van den goeden weg af te brengen en het te d'oen vallen als eilacht- Gemeentelijke Aanko: 'Sttiij ff VERKIEZING. De Burgemeester der gemeente k "trr Vestigt de aandacht van de ing^ jvp op den inhoud van de artt. 55 et Kieswet, luidende als volgt; Art. 55. Personen, bij wie en bestuurders zondere ondernemingen en inatd waarbij personen, die den leeftijd en-twintig jaren hebben bereikt; in betrekking zijn, zijn, voor zoover nj algemcenen maatregel van bestum stelling is verleend, verplicht te dat ieder van dezen, die bevoegd i keuze mede te werken, gc iureado i ste twee achtereenvclgene uren i acht uren des voormiddags en vijf i namiddags daartoe gelegenheid rij Art. 56. Ferson-en en bestuurders, in ttl gaande artikel bedoeld, zijn, voor arbeid wordt verricht in fabriei werkplaatsen, verplicht te zorgen, het arbcidslokaal, en zoo er meert bciidslofcalen zijn, in het grootste in meer dan één arbeidslokaal, g&i J(j twee werkdagen vóór en op den fo ming bepaalden tijd op eenc zicht-bs ze is opgehangen eene door hen i hunnentwege onderteekentic lijst, in het voorgaand artikel bedoeld, dende, voor elk afzonderlik of p wijze cf voor alle gezamenlijk. Het Kon. besluit van 24 (Staatsblad No. 109) tot aanwjja vrijstellingen, bedoeld in art. 57 <fa wet luidt ais volgt Art. 1. „Vrijstelling wordt verlee ja!] „de in art. 57 der Kieswet bedcd ]C „sonen en bestuurders van bijzond stellingen en ondernemingen ten „van bij hen in dienstbetrekking „personen, welke uit hoofde van die „betrekking op den dag der g p, „tusschen de in vermeld artikel g! „tijdstippen niet gedurende twee „een vo-1 geilde uren vertoeven, in „mconto op welker kiezerslijst z:j „komen". Art. 2. „Vrijstelling als omscin ]Pr „het voorgaand artikel wordt m „leend aan geneeskundigen en ap-: „ten aanzien van bij heil in diea „Icing zijnde personen, alsmede aai „nen en bestuurders van bijzon! „stellingen en ondernemingen ten „van bij hen in dienstbetrekking „ziekenverplegers." N. C. DE GIJSEI ito offer van. bekeringen, die eindigen verward denken, in zenuwachtig geestesziekten. Hoeveel overspannen stokkers of misdadigers zijn gevormd in der cabarets en der onzedelijke Men kan het dus slechts tcejuid de wetgever cn de openbare art zich beijveren cm de overstroomn onzedelijkheid te dammen, die na de kunst, noch door de vrijheid vaardigd zijn, dis onze jeugd ve en Frankrijk in den vreemde een naam bezorgen, Wetenschappelijke Serii Drie miiiiosn melaatschen uï de Dr. Leonard Rogers lic^ft onlanp geland een lezing gehouden over vraagstuk. Daarbij gaf hij de volge tistiek van het aantal lepralijders: 7000, Azië 1,650.000, Afrika 523.03 r Amerika 25.000, Noord-Amcrih 'e. Oceaan-eilanden 5000, Australië K' 2.713.100 (globaal 3 millioen). In Euorpa vindt men de lepra Zuid-Rusland (1200), de Oostzeepr (1000), in Turkije (600) en op Krfi In Azië vooral in China (1 xnillip gelsch Indië (half millioen), Japan Indo China (15.000), Philippine Siam (14.000), Java (4500), Palest! Ceylon (G00). In Afrika vooral in centraal Afrika (half millioen), (G500), Madagascar (4200), 'L- (3600). ito FAILLISSEMENT! Uitgesproken: W. de Melj, te Leiden, Sof! 3. Recliter-commiww»4s mr C. ïar Jonclieere; cur. mr. E. A. Cosman. "W. A. Salman, koopman te wijk. Rechter-commissaris jhr. O. Feith; cur. T. Breed veld. BORGERLIJICËSTi HAZERSW0UDE. Geboren: dochter van F. v. 4 boren Wortman dooklcr A. Eniflj ren Oost dam. i.. Ondertrouwd: A. P. J. Ov M KootAdr. C. M Kerkvliet en C(j Geest F. P. Vcelenturf en G IU' Gehuwd: L. Harkes, 26 jaar ;d> man 24 jaar P. Vermeulen 23 js Hogen ca 25 jaar. HILLEGOM. Ondertrouwd: A. Kleer f' Tilborg P. Boljaards en J. B°n' Janse en A. Jongbloed. Geboren: zoon van A. van Van Woudenberg dochter van van der LindenLudlage. Overleden: C. Keijzer m. J. Mathot m. 54 jaar. NIEUWKOOP. Geboren Johanna Francisco van J. Bos en C. M. Schotten. Overleden: Jan Blom, 5 Oostcrom wed. Arie Oosterling, 75 Jj- Ondertrouwd: M. Maawjff Zevenhoven, 27 jaaT cn M. van d8 26 jaar P- Huisman, te Zeven! jaar en M. A. Plomp 26 jaar. jaar on M.-L. Gulver, 22 ïaar. Dik lor i i tul-1

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4