vorlecuing geen onderscheid maken tus- schen ongeorganiseerden en gcorganiseer- den. De heer de Wolf is hiertegen, omdat de ongeorganiseerden het maar eens moeten voelen. De georganiseerden betalen tij dens hun werk contributie en de ongeor ganiseerden niet, waartegen de heer v. d. Linden aanvoert, dat de uitgetrokken ge- orgauiseerden van hun organisaties uit- keering krijgen, doch daaraan dragen rijk en gemeente bij. De heer v. Dijk zegt,- dat de gemeente alle in nood-verkeerendc gemeentenaren moet helpen. De heer Noemen vindt, dat de geor^ ganiseerden wel ecnig voorrecht mogen hebben -bij de ongeorganiseerden, omdat zij in lijden van welstand bewijzen zorg zaam te zijn. De regeering geeft hier trou wens het voorbeeld. De stemmen over het amendement-v. d, Linden slaken. Langdurig wordt gediscussieerd over de bepaling, dat dc vaste arbeiders in de af- geloopcn 2 jaar minstens IS maanden ge werkt moeten hebben. Het artikel wordt hierna aangenomen met 8—l stemmen. Tegen de liceren de Wolf, den Hertog, Ranke en Noomen. Art. 8 bepaalt de volgende uitkeering: a. Voor gehuwde en ongehuwde koslwin ners SI per week, benevens ƒ0.50 per ge zinslid boven de twee personen tot een maximum van 6 personen; b. Voor kostgangers ƒ6 per week. Voor de georganiseerden in werkloozen- iasscn kunnen dc uitkeeringen per week worden verhoogd voor die sub a met ten hoogste 1, voor die sub b met ten hoog ste ƒ0.75. Do heer de Wolf dient hierop het vol gende amendement in: a. ƒ12 ƒ1 kindertoeslag per kind. b. ƒ9; ongeorganiseerden a ƒ11 -f ƒ0.75 per kind, b. ƒ8. De heer v. d. Linden stelde voor te le zen a. 10 -f 0.50 en b. ƒ6. De schei ding tus9chen de georganiseerden en on georganiseerden wil hij laten vervallen. De heer Ranke stelde voor te lezen: a. ƒ10. De heer Noomen: a ƒ10 -f ƒ0.75. Het Dag. Besluur vereenigt zich met het voorstel-v. d. Linde om de uitkeering voor gehuwde en ongehuwde kostwinners te stellen op ƒ10 per week, behalve dc scheiding tussclien de twee categorieën. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Het voorstel-Noomen om den kindertoeslag te brengen van ƒ0.50 op ƒ0.75 wordt verworpen met 0—3 stem men. Voor de hoeren Noomen. de Wolf en Ranke. Het voorstel van B. en W. sub b. wordt aangenomen. Bij dc stemming over het voorstel van B. en W. tot verhooging der uitkeering 'aan geergani«eerden staken de stemmen Do heer de Wolf stelt verder voor de uitbetalingen te doen geschieden door dc penningmeesters der verschillende afda lingen en aan de ongeorganiseerden door den penningmeester van het Burgerl.. Armbestuur. Dit voorstel wordt verworpen met 10 2 stemmen (de Wolf en Noomen), zoodat allo uitbetalingen zullen geschieden door den penningmeester van het B. A. B. en W. stellen voor de oontrole op deze steunregeling to doen uitoefenen door het Burgerl. Ambestuur, bijgestaan door een commissie van drie lec" uit den Raad. De heer de Wolf wil de commissie doen beslaan uit afgevaardigden van de vak centrales. Het voorstel van den heer de Wolf wordt hierna verworpen met 102 stem men (Noomen en de Wolf). Déze regeling wordt bierna vastgesteld tol 1 Mei a.s. B. en W. vragen tenslotte hiervoor een crediet van ƒ5600 voor steun verleening en 4400 voor subsidie aan bet Burgerl. Armbestuur. Wordt verleend. B. en W. willen voorts een controleur a.nstelien op een salaris van 25.Verschil- lende leden uiten bezwaren hiertegen en willen de controle doen geschieden door een ambtenaar ter Secretarie. Dc heer v. Dijk stelt ten slotte voor geen betaalden controleur aan te stellen. Dit voorstel wordt aangenomen met 9—3 stemmen. In de commissie van advies worden be noemd de heeren v. d. Linden, de Wit en Noomen. 8. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de werktijden van het gemeente- personeel. i— Dc heer ifp V',': i® tegen verlenging, doch bovendienytfifii hfj het onbillijk de werklieden 48 uur fo laten werken en het kantoorpersoneel niet. Do heeren v. Dijk n Bol sluiten zich bij dit laatste aan. Het voorstel v. Dijk om één lijn te trek ken wordt aangenomen met 8—4 stem men. Togen de heeren Noomen, de Wolf, J. v. Leeuwen en Viasman. 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging van do Algemeene Politieverordening. Z. h. st. goedgekeurd. 10. Schrijven van Gedeputeerde Staten waarbij zij bezwaar maken tegen de vast gestelde verordening, regelende de bij dragen welke ambtenaren en oud-ambt c- naren verschuldigd zijn, in verband met pens ioensbijdra gen krachtens de Pen sioenwet 1922, met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor de gemeente-bij drage te verhoogen als door Ged. St. voor jes té ld. De heer v. Dijk meent, dat de Raad zijn standpunt moet handhaven, temeer wijl dezelfde regeling voor de gemeente. ReCuwijk is goedgekeurd. Het standpunt van Ged. St., dat de gemeente Alphen be ter kan betalen acht spr. wel aanvecht baar. Het. voorstel van B". en W. tof wijziging dor desbetreffende veordening wordt ver worpen met 93 stemmen. Voor de wet houders en de heer de Wolf. 11. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de prijzen, van bouwgrond in het Burgemeester Visserpark. Z. li. s. goedgekeurd. 12. Voorstel van B. en. W. tot verlaging van de electriciteisprijs met 2 ct. per K.W Z. h. s. goedgekeurd. 13. Benoeming van de loden en plaats vervangende leden van het hoofdstem- bureau. Benoemd worden lot leden do heeren Joli. Vlasman, Joh. v. Leeuwen, Hern- green en v. d. Linden. Tot plaatsvervan gende leden wordeïi benoemd dc heeren Ranke, de Wit en Noomen. 14. Benoeming van een Voorzitter in het stemdistriot 5 in de plaats van den heer A. van Dam (Art. 60 3e lid kieswet.) Benoemd wordt de heer A. Verduijn Sr In diens plaafs wordt benoemd tot lid de heer J. G. Baart. Tot plaatsvervangend lid wordt benoemd de heer A. de Jong. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegirooting, dienst 1922 en 19-23. Z. h. s. goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van een verzoek van den heer H. Ouderkerk te Aarlander v een om subsidie voor den knipcursus en gebruik van een schoollokaal. Wordt van de agenda afgevoerd, om dat het verzoek is ingetrokken. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Linde of er niet een brandspuit aan het politiebureau geplaatst kon worden, zulks in verband met het feit, dat. bij den laatsten brand de brandweer zeer laat aanwezig was. De voorz. zegt overweging toe en sluit na nog enkele vragen te hebben beant woord de openbare vergadering. HILLEGOMw Gemeenteraad, (Vervolg.) Rondvraag: Deze was hoogst inte ressant. De heer Vermeer wijst op 't afval dat des Zaterdagsavonds wordt neergegooid nabij den heer Koudijs aan de Weerestein- straat en vraagt of er niets aan te doen is. De Voorzitter gelooft het niet. NTog vraagt de heer Vermeer, of B. en W. reeds een baggermolen hebben gekocht. Wetli. Bal vers zegt, de machine is nog niet gekocht en 't is waarschijnlijk dat wij er geen zullen koopen. De 'heer Vermeer zegt, het besluit heeft groote ontevredenheid gewekt. De heer Fijma vraagt eerst iets, dat we niet kon den verstaan en daarna, of het waar 13, dat werkloozen bij particulieren werken en door de gemeente betaald worden. De Voorzitter zégt, geeft u maar voor beelden. De hoer Fijma zegt, bij het aanleggen van 't nieuwe kerkhof voor St. Joseph. Dit gaat niet op, waar is de grens. De heer Klaver wenscht in dezen slechts ééne vraag te stellen nl. deze: vindt de heer Fijma dat zoo erg, waar we verleden jaar de Alg. Begraafplaats vergrootten, ook door werkloozen en als er geen katholieke kerkhoven waren, zou de alg. begraafplaats moeten worden vergroot, wat evenzeer zou kosten. De heer Fijma is niet voldaan; andere soorten mensehen kunnen ook wel om een kerkhof komen. De Voorz. zegt, in gewone omstandighe den zouden we zooiets ook niet doen, maar spreker ziet er niets verkeerds inde men- schen werken toch niet om iets kwaadB te doen. Als andere partijen zouden komen, zouden we zo ook helpen. De heer Paase vindt het een verkeerde instelling. Dc heer Murk weet niet of hij in't. betoog der heeren Paase en Fijma anti-papisme moet. zien; als de heeren echter consequent wildon doorredeneeren, zouden zij aan de zijde van den heer Klaver staan. Aller minst had spreker dit van deze zijde ver wacht, daar het z. i. een arbeidersbelang is dat er door gediend wordt. Een gebouw restaureeren is heel iets anders. De heer Fijma protesteert er tegen, als zou hier anti-papisme in 't spel zijn; spreker heeft daarvan nooit blijk gegeven, wel van het tegendeel. Hij erkent, dat het een arbei dersbelang is. Dc heer Paase zegt, 't gaat omdat ze de overmacht hebben. De heer v. d. Poll, lid der commissie tot bestrijding der werkloosheid zegt, dat in de commissie allen hun stem in deze zaak er voor hebben uitgebracht; spreker staat aan de zijde van den heer Murk, dat het wel een arbeidersbelang is en dat er pro ductief werk door wordt verricht, hetgeen de heer Klaver reeds belichtte. De heer Paase zegt, 't is geen arbeiders belang, maar eigenbelang. De heer Klaver zegt, dat 't hem spijt nu 't zoo loopt, dat er een paar werkloozen aan dat kerkhof arbeiden, misschien is dat aantal 1 pet.; 't overige is allemaal door particulieren verricht. Do heer Vooren zegt, dat we vertrouwen moeten stellen in de commissie. (Applaus). De heer Paase wil nog één vraag stellen: Is de beschoeiing van de Nieuwe Haven aanbesteed en wie zijn de aannemers. De voorz. antwoordt: do heeren van Dithuij- zen en Van de Poll te Zutphcn. De heer Paase zegt: was dat dc laagste? De Voorz. antwoordt bevéstigend. Dc heer Paase vTaagt: is daar inzage van? Ja, wordt geantwoord. De heer Paase zegt: 't Raadslid Van de Poll maakt de palen, Dat strijdt met art. 24 van de Gemeentewet. De Voorz. zegt.: hij levert niet. De heer Van de Poll zegt, de planken worden niet door mij "gemaakt en niet door mij geleverd. De heer Fijma meent, dat de firma DibhuijzenVan dc Poll com pagnons zijn van den heer C. G. van de Poll. De heer Van de Poll zegt, dan moet u het Handelsregister te Haarlem maar eens gaan kijken. De heer Fijma zegt, dat de heer Van de Poll zich zou hebben uitgelaten: als ik 't werk niet krijg, geef ik m'n menschen ge daan en komen ze toch ten laste der ge meente. Hij zal de zaak verder onderzoe ken. De heer Murk informeert naar de Frö belschool. De Voorzitter zegt, er straks in comité- generaal op te zullen antwoorden. Dc heer Jonkheer wijst op de goot aan den Stationsweg aan den boomkant. Hier en daar is de weg door den kabel enz. 10 c.M. verzakt; 't wordt er gevaarlijk. De Voorz. zegt er nota van to zullen nemen. De heer Murk vraagt, of het waar is, dat de Commissie in zake werkloosheid vaak onvoltallig vergadert. Met de samen stelling waren alle Raadsleden tevreden, maar thans bereiken spreker meermalen klachten, dat de menschen op de conferen ties hun man er niet ontmoeten. De Voorz. zegt, je kan er niets aan doen als de menschen niet komen. Hierna sluiting. Iets heel bijzonders. Deze week is door de kweekerij „Stella Matntina" van den heer Weijers een pakket levende bloe men per luchtpost verzonden aan Prinses Mary, Viscountess Lascelles, ter gelegenheid van de geboorte van haar zoon. NIEUWKOOP. Hondenbelasting. In de Raadsver gadering van den Raad dezer gemeente d.d'. 9 November j.L is de verordening op de heffing von een belasting op de hon den alhier algeheel gewijzigd welke wijzi ging bij Koninklijk besluit van 27 Jan. j.l. bekrachtigd1 is. Geschiedde voorheen de aanslag ambts halve thans is ieder houder van een of meer honden, voor welke de belasting verschuldigd is; verplicht, jaarlijks vóór 1 Februari daarvan aangifte te doen op het kantoor van den gemeente-ontvanger, welke termijn voor het belastingjaar 1923 bij overgangsbepaling is bepaald op 1 Mea. Zij, die eerst na het verstrijken der maand Januari een belastbaren hond gaan houden of het getal hunner belast bare honden vermeerderen, doen daarvan binnen twee weken aangifte op het kan toor van den gemeente-ontvanger en zij die na het verstrijken der maand Januari zich binnen xde gemeente komen vestigen, doen de vermelde aangifte binnen vier weken na die vestiging. De betaling der belasting moet geschie den gelijktijdig bij de aangifte. Verzuim van aangifte is strafbaar met hechtenis van ten hoogste zes diagen of geldboete van ten hoogste 25.terwijl honden, waarvoor de belasting niet op den bepaalden tijd betaald is, ingeval zij op den openharen weg worden aangetrof fen, door de politie in bewaring kunnen genomen werden, waarvoor 20 cents per etmaal of gedeelte van een el-maal ver schuldigd is. Het bedrag der belasting is bepaald ge bleven op 2.voor eiken hond, welk bedrag wordt verminderd met 1. voor eiken hond, uitsluitend} gehouden ten dienste van den landbouw of ©enig bod-rijf van nijverheid, of tor bewaking van gebouwen, erven of vaartuigen. Hier onder ziju niet begrepen jachthonden, ge houden door personen, die de jacht niet als beroep uitoefenen, evenmin honden, die losloopen op den openbaren weg, ten zij ddt losloopen voor 't doel, waarvoor zij gehouden worden, noodzakelijk is. De belasting is niet verschuldigd voor honden, die gehouden worden door koop lieden in honden, als voorwerpen van hun handel en voor honden beheden den leeftijd van drie maanden. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Openbare zitting van Donderdag 15 Fe bruari. Afwezig de heeren v. d. Hulst, van Eg- mond en van Delft. 1 vacature. Voorzitter is de burgemeester J. M. G. v. Griethuijsen, die de vergadering opent met een kort woord in verband met de jaarwisseling. Spr. wenscht den leden met hunnen ge zinnen een gelukkig jaar toe, on spreekt den wensch uit, dat het ook voor de ge meente in 't algemeen een goed jaar zal zijn. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. Ingekomen is een schrijven waarin wordt medegedeeld dat de Min. v. O* zijn goed keuring hecht aan het stichten van een Nijverheidsschool voor meisjes in „Duin zicht." Idem van Ged. Staten, waarbij de raad wordt gemachtigd tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Rijnsburg inzake het Lager Ondw^ijs. Idem waarin wordt medegedeeld dat tot keurmeester is benoemd de heer G. J. Vros en tot hulpkcurmeester de heer do Boer. Idem verslag van den dir. v. d. keurings dienst van waren, alsmede de begrooting van dien dienst. Idem verslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim, waarvan voorzit ter is de heer v. Doeveren, en Secretaris de heer van Noort. Idem een afschrift van de rekening van 'de bewaarschool welke sluit met een saldo van f 1990.652. De begrooting van dezelfde inrichting voor 1923 is belangrijk lager, en sluit met een eindcijfer van f 2810. Idem verslag van de O. L. scholen van den Morsch en de Leidsche Buurt, waaruit blijkt dat eerstgenoemde school geregeld wordt bezocht door 61, de andore door ge middeld 14 leerlingen. Een verzoek van den heer W. F. Roozen om restitutie van te veel betaalde belas ting wordt terzijde gelegd aangezien s termijn voor reclame was verstreken. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Voorts is ingekomen een s n m 'e heeren A. F. Kraan en M. A. Groene weg. waarin er bij den raad op aangedrongen wordt, de noodigc stappen te doen om te komen tot opheff ng van het bestaande ge mis aan cenige arbeiderswoningen. In de bij het schrijven gevoegde toelich ting wordt de wenschelijklieid betoogd van particulieren woningbouw, gesteund door de overheid, en dus niet door bouwvereenigin- gen, die meer en meer blijk goven ver ach ter te staan bij het particulier initiatief. Met betrekking tot hetzelfde onderwerp ie tevens een schrijven van do bouwver- eeniging „De Morsch vooruit" waarin even eens wórdt verzocht om voornoemden wo ningbouw te bevorderen door het verstrek ken van gratis bouwgrond en het verlee- nen van bouwcrediet, terwijl het verstrek ken van verdere hulpmiddelen aan den raad zelve wordt overgelaten. Bij het ver- leenen van do gevraagde bouwpremie (f 300 per woning) zal de huurprijs op f 3 k f 4 komen te staan, terwijl de huizen alleen zullen worden verhuurd aan inwoners van de gemeente Oegstgeest. Bij het laatste schrijven zijn tevens gevoegd de ontwerp statuten waarop bereids do Kon, goedkeu ring is aangevraagd, benevens do leenlijst en een schetskaart van de bouwplannen. Gevraagd wordt het beschikbare terrein over de gehecle gemeente te verdeelen. B. en W. stellen voor om beide stukken te stellen in handen van B. en W.. Aldus wordt besloten. Door het bedanken van den lieer Onder water als zoodanig, is een vacature ont staan in de comm. tot wering van school verzuim; B. en W. stellen voor om die va cature aan te vullen door het benoemen van den heer W. den Dubbelden. Aldus besloten. Tot leden van stembureaux worden be noemd Hoofdstembureau: Voorzitter de Burge meester. Leden: de heeren van Egmond, Rubenkamp, Spaargaren en Bakker. Plaatsverv. leden de heeren v. d. Hulst, Breedijk en de Graaf. Bureau I: Voorzitter de burgemeester; plaatsverv. voorzitter de heer^van Egmond. Leden: de heeren van Egmond en Nijssen. Plaatsverv. leden A. v. d. Hulst, N. Zand bergen en G. Lubbe. Bureau II: Voorzitter H. W. Ruben kamp. Leden: de heeren Bakker en Spaar garen, de laatste tevens plaatsverv. voor zitter. Plaatsverv. leden: de heeren Zaal berg, do Graaf en G. Kok. Tot leden van de schattingscommissie ter vaststelling van het kohier voor den H. O., worden benoemd de heeren N. Breedijk, H. W. Rubenkamp, N. C. Spaar garen en G. J. Lubbe. Op verzoek van Ged. Staten zal een^ kleine wijziging worden aangebracht in de verordeninig op de pensioenbijdragen. Ingekomen is een verzoek van den heer M. J. Spaargaren om bij vernieuwing het vischreclit in de gemeente te mogen in- paehlen voor den tijd van 5 jaren, ingaande op 1 April a.s. tegen de bestaande voor waarden. Op voorstel van B. en "W. wordt beslo ten dit verzoek in te willigen. Tevens wordt een voorstel van B_. en W. aangenomen, waarbij dit college wordt ge machtigd om over te gaan tot onderhand- sche verpachting van het grasgewas. Van het bestuur der Chr. bijz. school aan den Hoogen Morschweg is een schrij ven ontvangen, houdende het verzoek om voor onbepaalden tijd gebruik te mogen maken van een lokaal der O. L. School in de Geverstraat. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten om bedoeld lokaal af te staan voor den huurprijs van f 35 per maand. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. om bij Ged. Staten een verzoek in te dienen tot ontheffing van het bepaalde in do verordening op het verkeer met mo torrijtuigen, waarbij eenige dorpsgedeelten voor dit verkeer zijn afgesloten. Do heer Rubenkamp acht het gedeelte tussclien den Hofdijk en het oude raadhuis nog steeds niet voor dit verkeer geschikt. Na eenige wedcrzijdsche opmerkingen wordt het voorstal aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. on W. wordt besloten tot af- en overschrijvin gen op de begrooting voor 1923. O.m. zal de bijdrage aan het burgerlijk armbe stuur met f 300.- worden verhoogd. Do gemeentelijke bijdrage in de kosten van het bijzonder onderwijs is bepaald op f 33.54 per jaar en per leerling. Uitgekeerd worden de volgende bijdra gen. Aan de school in „Duinzicht" f 1489.61; School Endegeesterstraatweg f3040.30; Par. R.K. School Leidsche Straatweg f 3227.88. De door dezelfde besturen gevraagde toelage, bedoeld in Art. 101 der L. O.-wet, kan nog niet worden verleend aangezien de betrokken rekeningen van het loopende jaar nog niet zijn afgesloten en dus geen berekening kan worden gemaakt. Eerst na 1 Juli kan dit punt in overweging worden genomen. Bij de rondvraag informeert de heer de Graaf hoe 't staat met het advies van B. en W. óp de plannen der R. K. Bouwvereeni- ging. De Voorzitter antwoordt, dat dit advies nog niet geheel gereed, maar wel in voor bereiding is. De heer Bakker vraagt of er al iets bekend is omtrent een beslissing van Ged. Staten inzake de te stichten Nijverheids school in „Duinzicht" waarop de Voorz. ontkennend antwoordt. Do heer Nijssen vraagt of geen alge meene regeling kan worden getroffen^ om te komen tot steunverleening bij verple ging in het Acad. ziekenhuis. De Voorz. zegt, dat deze vraag hem wel eenigszins verrast, daar bedoelde re geling reeds is getroffen, en wel op zooda nige wijze, dat daarbij het particulier 'ini tiatief het meest op don voorgrond treedt. Een meer ingrij pende regeling komt spr. niet gewcnscht voor. Daar niemand meer het woord verlangt, wordt de vergadering gesloten. ZOETERIYÜUDE (Dorp). Uitvoering. Zondag- en Maand, avond heeft het St. Aloysiuapatronaai gewone jaarlijksche uitvoering ge»ei echter niet op de wijze, zooals dit and hier gebruik is. Eén van dc heeren dit jaar opgerichte palronaatsconimii had zich er voor gespannen eens iels gineels te geven, heigeen hem dan uitstekend gelukt is. Het programma meldde: „Zoeterwoudc klein eu knus. straks fijn in d' autobus". Ook dozen b was het weer een revue, wat wij kregen. Het 1ste tafereel was: „We krijgen kwartiering 1" Barrabas, de veldwacl. maakte bij bekkenslag bekend, dat er daten „ingekwartierd" zouden wo dat ieder zijn best moest doen, goed de soldaten te zorgen, bedenkende onze eigen jongens er ook wel bij kom zijn. De nieuwsgierigen kwamen spi van alle kanten opdagen, ieder had zijn eigen meening over. Vrouw v. I len en vr. v. Kakelen komen nog nababbelen en geven daarop den kvtj sprekers een geducht lesje. Op een renkaarlavondjo, waar buurman uitge digd is, prijst vader den goeden n| tijd, maar moeder en buurman dat er toen ook wel 'ns wat aan manfe de. Daarna komen enkele jongens ons schillende gezelschapsspelen laten i een zestal S.A.C.'ers komen in flinken hun geliefd voetbalspel toonen. De toonde vergadering van het feestra voor viering van het Zilveren Krjiii feest deed reeds de verwachtingen i dezen zomer hoog gespannen worden. Kon. Marine bracht Haar nu reeds vlaggenhulde. Een grappige parodie op tooniv1- drama-re petitie deed na het ernstig? lachspieren in werking brengen. En maal in dit genre verzeild geraakt, gen we achtereenvolgens paarden goochelaar en boksers, alle van hun digen kant te aanschouwen. Eenige passelijke Vondeliaansche coup!? maalden het verloop van 'smersnhen ven, waarna dc pauze aanving. Van dit oogenbük werd Zondag den ZEeerw. Deken en Maandag door Weleerw. heer Kapelaan gebruik maakt een woord van dank te spn aan het adres van de Patronaatscom sie in het. algemeen en aan den he? P. J. Paardekooper in het bijzonder de wijze, waa-rop deze hun taak opgevat, voor den tijd en dc zorgen de jongens besteed. Ook werd dank zegd aan de weiders van patrom schaapjes en aan degenen, die op wijze hadden bijgedragen troonaatswerk. Met hoorngeschal en in mihtaii komt de infanterie binnenrukken krijgen we te zien, dat het patronaat ke jongens onder z'n vanen heeft. De neren namen op de schoolbanken plaat vertoonden hier, dat ook de g verzorging niets le wenschen Natuurlijk bleef ook het dagelijkse! peet van Zoeterwoude's wegen niet te-r en passeerden achtereenvolgen- koopman, hengelaar, aschman. pes ge en blikslager. Zelfs vroegere klcedrrt ten werden niet vergelen en het het beste, door de gebeurtenissen v laatsten lijd actueel geworden.de mie Jij van verkeer kregen een extra beurtj autobus, het nieuwe vervoermiddel, straks zal gaan komen, was reeds patronaatstooneel aanwezig en ebrb een bont reisgezelschap, dat er van allerlei leuke liedjes te zingen en sehe opmerkingen le maken. Het ordelijke verloop tijdens het vertrek na afloop van deze slaagde avonden, moge den verva» en regisseur en zijn medehelpers tt wijs zijn, dat hun werk ten zeer prijs i9 gesteld geworden. Dat zij huil belooning, alsmede dat de f!io= tronaalsjongens zich onder hun mogen blijven stellen om zoo het naat de blijvende sympathie vnn doen verzekeren1 KERKNIEUWS B M loc MGR. DR. G. Vto.L-.ö VICARIS VAN RABAUL. Een nieuwe Nederland! Bisschop. Naar het. „Huisgezin" verneemt, HoogEerw. Pater Mgr. dr. G. Vesi< de Missionarissen van het H. H26 fcolisch prefect vair Celebes, bcixx apostolisch vicaris van Rabaul apostolisch vicariaat van Nieuw ren). Z. D. H. Mgr. Couppé, die een eeuw apostolisch vicaris van Nic' meren is geweest, heeft zijn ent-1 gevraagd en zal zich te Douglas Sidney (Nieu w-Zuid -Wa 1 esvesti Nieuw-Poininercn, vóór den ooi Duitschc kolonie ten Oosten vJ" Guinea, is in het bezit van A us" komen. Daar geen nieuwe miisK1 van Duitsche nationaliteit er wr: gelaten (die er zijn, hebben vfl gekregen er tot 192-S te blijven) Neder Jan dsclie missionarissen komende plaatsen aanvullen en sterking zorgen. De Ee-rw. Paters Van Klaart Scelen zijn reeds op weg np® Pommeren, terwijl de ZcerEe'1 Nollen eveneens do reis er p vaardt. En thans is een Nederlander otm de leiding en het bestuur apostolisch vicariaat op zich Mgr. Vesters, die aohterecnvols® Phi lippijnen, in Brazilië en tlrë ongeveer drio jaar op Celebes vrucht werkzaam is. De nieuwe apostolisch vicaris Monade orde op zijn zaken to I" teld, zich naar Sidney begevcm tot Bisschop zal worden gew daar de reis naar Rabaul aan^ De nieuwe Nederlands clip Bj® o-Hertogenbosch geboren, is

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4