Derde Blad. in- .ZAL HELGOLAN D VERDWIJNEN? De forten van het eiland Helgoland zijn afgebroken, zooals de heeren van Versailles het gelast hebben. Maar thans schijnt de natuur te willen, dat het eiland geheel verdwijnt. Hierboven ziet men, hoe de storm op Helgoland heeft huisgehouden. Het grootste gedeelte van de kaai-muur is reeds weggeslagen, on het bekende Noordzee-museum, het zee-instituut en het aquarium (de drie gebouwen op den achtergrond) worden bij een nieuwen storm ernstig bedreigd. Vrijdag 2 Februari i923 Gemengd® isrichten. Overstrooming in Indië. 27 mensehen verdronken. De omgeving van Kendal staat onder water; bij de suikerfabriek Gcmoe (van de firma Tiedeman en Van Kerchem) ver dronken 27 personen. Do aanplant had weinig schade. Treinontsporing. Woensdagavond ontsoooHen te Henge- 8.39 uur van Enschedé aankomt, de twee lo van den personentrein 5S9, welke om laatste wagons in de nabijheid van het stationsemplacement Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. De materi eels schade is gering. De dienst onder vond des avonds in de richting Enschedé ecnige vertraging. Moord. Te Aschendorp, 3chter Bellingwoldow (Gr.) is Woensdagavond de 19-jarige Adal bert Abels door zijn kameraad K. K. dood gestoken. De dader is aangehouden. Verdronken. Uit het Wilhelminakanaal onder Tilburg is gisterenmorgen- opgehaald het lijk van een zekeren v. H., uit de Missionarisstraat aldaar. Vermoed wordt, dat de man gis terenavond door de duisternis misleid te water is geraakt, Te Deventer is uit den IJsel opge haald het lijk van J. F. M. uit Arnhem, die daar sederi enkele dagen werd vermist. Overleden. De 19-jarige jongeman te Hilversum, die eenige dagen geledenb ij een worstel oefening plotseling verlamd werd, is gis terochtend overleden. Vermist. Te Assert, wordt sedert Woensdag ver mist het 12-jarig zoontje van den heer Landkroou. Men vreest dat het kind ver dronken is. Smokkelen. Te Bellingwolde achterhaalden de kom miezen eenige smokkelaars, die groote vrachten spriet in den steek lieten. Een smokkelaar werd bij het gebruik maken der wapens door de komraiezon in den rug verwond. Bijna verjaard. Zekere B. te Den Haag, die vroeger te Drachten een schoenenfabriek exploi teerde, is onlangs, verdacht van brand stichting gearresteerd. Een onderzoek naar de oorzaak van den brand, waar door indertijd de fabriek te Drachten ver woest werd, wordt nu eveneens ingesteld. De „Dr. Crt." herinnerd er aan, dat de brand plaats had op Zaterdag 11 Februari 1911, dus slechts op een paar weken na 12 jaarge leden. Waren deze 12 jaar vol ge weest, dan zou 't feit voor een gerechte lijk onderzoek verjaard zijn geworden. Oplichter. Bij tal van bewoners der gemeente 33ar- neveld heeft zekere v. d. B., zoogenaamd ten behoeve van een teringlijder, een lijst gepresenteerd, waarop druk werd getee- kend, zoodat v. d. B. al spoedig ruim f200 hijeen had, welk bedrag hij echter ten eigen bate heeft aangewend. Deswege is proces-verbaal tegen hem opgejnadfct. De diefstal bij den Gemeente-Ontvanger te Eygelshoven. 'Alsverdacht van de diefstal van f 1760 ia de woning van den gemeente-ontvanger te Eygelslioven, welko gelden toebehooren aan de gemeente, zijn gearresteerd een schoonzoon van E., wonende te Schoes- berg en een Duitscher. De gefopte strooper. Een 17-jarige jongen te Loosduinen had den laatsten tijd bijzonder' veel idee het stroopersvak te gaan beoefenen. Hij deel de zijn plannen aan twee leden van zijn vaders personeel mede. En de afspraak werd gemaakt, dat het drietal den volgen den avond een strooptocht met lichtbak zou gaan ondernemen op eon buitenplaats ra. het boschrijk gedeelte der gemeente. Doch de helpers van den jongen vonden het beter, eerst den boschwachter in ken nis te stellen van hun komst en maakten ook met hem een afspraak, waarbij te vens werd bepaald, waar de jacht een aan vang zou nemen. Op den bewusten avond ging het. trio op stap en bereikte het be doelde bosch. De lichtbak werd ontstoken en de jacht nam een aanvang. Doch spoe dig had de boschwachter den jeugdigen strooper bij den kraag en waren de hel pers spoorloos verdwenen. Natuurlijk werd bij medegenomen en de lichtbak in beslag genomen. Proces-verbaal is niet opgemaakt maar de jongen heeft een paar onaange name uurtjes doorgebracht en thuis zat er ook nog wat voor hem op. Daar ging het geld. Een rondtrekkend koopman uit Cuyck, die gedurende eenige jaren onvindbaar was geweest, moest, zijn eerste ouderdoms rente nog ontvangen en zag zicdi dezer da gen in eens de voor hem kapitale som van rumx f 400 uitgekeerd. Hij wist geen betere belegging voor de gelden te vinden, dan vrienden en rond- rekkende lotgenooten eens gul en harte- Jk op Schiedammer te onthalen, met het ?ev°lg, dat eenige uren daarna hijzelf zoo- Wel als zijn mannelijke en vrouwelijke ken nissen stomdronken langs de straat zwaai- Brutale roovers. J Drie mannen, gekleed als werkman, zijn j de woning van den 70-jarigcn B. de G..-te Botterdam, die alleen woont en een han del in brandhout drijft, binnengedrongen. Ze hebben hem met touwen handen en voeten gebonden en een oude lap in den mond gestopt cm hem het schreeuwen tc beletten. Daarna doorzochten zij het huisje vonden een portemonnaie met f 4.50, wat gaspenningen en een paar loterijbriefje", die zij meenamen. Iemand, die 's avonds bij den ouden, man hout komt hakken, vond hem een uur later op den grond lig gen'. Twist om een paard. H. P. uit Tilburg, ging naar de paarden markt te Gorinchem om een paard te koo- pen. Hij kocht van v. A. en F. B., beiden ook uit Tilburg, een hit doch bij de afre kening ontstond een woordentwist. Nadat P. zich des avonds met het paard op weg had begeven naar zijn woonplaats, werd hij op een eenzamen weg onder Kaatsheu vel vermoedelijk door de beide vermelde personen aangevallen en met een ijzer voor werp op het hoofd geslagen, ten gevolge waarvan hij vrij ernstig werd verwond. De aanranders verdwenen met het paard. ..Tel." Het drama in de Rembrandtstraat te 's-Gravenhage. Gisterenmorgen is uit het water van den Zuid-Binnensingel opgehaald het lijkje van het knaapje M„ dat sinds het drama in de Rembrandtstraat vermist werd. Een schip persvrouw heeft het. lijkje het eerst gezien en de politie er van kennis gegeven, die het heeft opgehaald en per brancard ver voerd. Het einde van het vreoselijk drama in de Rembrandtstraat is dus, dat het hcele huisgezin M. dood is; de moeder en de heide kinderen verdronken en do vader lieeft door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Ook werkloozensteun. De coiffeur W. Jansen te Baarn is vanaf Zatexvlag begonnen de wcrkloozen voor den halven prijs te scheren. Veel animo. -Bij de provinciale keuringsdienst to Assen werd gevraagd een klerk op een aanvangssalaris van f 1200. Niet minder dan 181 sollicitanten meldden zich voor deze betrekkingen aan. Winterbloeiers. Als curiositeit wordt on? gemeld, dat in een verborgen hoekje in den tuin van den heer P. te Woensel de Sleutelbloempjes sinds een half jaar onafgebroken bloeien. „M.sb." Land- en Tuinbouw Bloemboitenbedrijf. Bij oen Woensdag te Lisse gehouden bespreking tusschen vertegenwoordigers van werkgevers- en werknemersbonden in het bloembollnbedrijf in de streek Leiden Haarlem is men over do voorwaarden van een collectief contract 1923/1924 niet tot een resultaat gekomen. Van arbeiderszijde werd de voorgestel de arbeidsverlegging van 1 uur per dag gedurende de maanden Maart, April en Mei, als niet noodzakelijk, van de hand gewezen. Ook inzake het loon bleek geen over eenstemming te bestaan. Met kwam over een, dat de geschilpunten in de ledenver gaderingen van wederzijdsche partijen zullen worden besproken, waarna de be sturen de besprekingen zullen hervatten. Hoenderteelt. Op 23 Januari j.l. hield de „Eierbond" te Baarlc-Nasau zijn algemeene jaarver gadering,* waarbij de hier in het Zuiden aan dergelijke feiten immer verhonden „teeravond" niet ontbrak. Dat de 168 le den zich die weelde echter best kdnnen. veroorlooven, moge blijken uit hetgeen wij hier ontleenen aan bet jaarverslag, hetwelk tevens een beeld geeft van den omvang en het frnancieeie belang der pluimveeteelt. Ingeleverd werden over 1922 591.300 kippeneiereu. tot een gewicht van 35299 K.G., en 9:1.6 eendeneieren. De bruto-op- brengst bedroeg: f 46.702.58. De gemid delde opbengrt was per 100 eieren f7.65, of ruim cent per stuk. De totale omzet der veiling te Breda bedroeg pl.m. 2.000.000 eieren. Over 1921 werden geleverd 423.836 eie ren, gemiddelde opbrengst 10.6 cent per ei. Hoewel dus de gemiddeldo opbrengst per ei ongeveer 3 cent minder was dan het vorige jaar, is de gemiddelde prijs toch nog zeer thoog te noem™ als men in aanmerking neemt, dat de grootste kwantums geleverd worden in den tijd, dat de eieren het goedkoopst zijn. Deze gunstige resultaten prikkelen sterk het animo voor de kipnenhouderij, zoodat vermoedelijk de opbrengst over 1923 het millioen dicht zal naderen. Moge dit verslag ook een spoorslag zijn voor zoovele streken in Nederland, waar geheel volgens den ouden sleur, dit gemakkelijk en weinig kostbaar middel tot productiviteit, verwaarloosd wordt, en men zelfs met een zekere minachting op de pluimveeteelt neerziet. R.-K. v. Gei ton fok ver. in Z.-Hol land Woenag hield deze R.-K. instelling haar 6e jaarv. in „Zomerzorg" te Leiden. De vergadering was flink bezet. Tc ruim één uur opende de Bondsvoor zitter, de heer J. H. M. Balvers, te Ilille- gom, met den Chr. groet en heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder den Wcleerw. lieer Bondsadviseur, Kap. H. J. M. Nieuwenhuizen, te Heemstede, en de overige aanwezige Eerw. hoeren. Spr. wenscht op deze Alg. Verg. allen een Za lig Nieuwjaar voor hun persoon, hun be drijf, hun afdeel.ing, hun gezin en hoopt, dat 1923 ook voor den Bond een gelukkig jaar moge zijn. Vertrouwend dat de be sprekingen zakelijk zullen zijn, verzoekt hij den Bondssecretaris de notulen te le zen. Deze worden onveranderd onder dankzegging vastgesteld. De Voorz. wijst nu op 't vorig jaar, dat een donker jaar was: meerdere af dodin gen onttrokken zich aan de leiding van den Bond, zelfs gingen zij heen met ach terlaten van schuld. Het Dag. Bestuur wendde zich via zijn Bondsadviseur tot Mgr. Gallier, die steeds voor onze belan gen een open oog heeft en aan wien spr. bij dezen voor zijn hooggewaardcerden steun eerbiedig dank zegt. Verder be spreekt de Voorz. de kwestie der vrije bokken en geeft aan hoe dank zij 't internationaal Congres voor de Geiten- teclt in 1921 to Roermond gehouden reeds Zuid-Holl. geiten en bokken naar Curasao zijn verzonden, terwijl Engeland en België onze dieren importecrcn. Goed gekeurd wordt, dat dit jaar nog geen aflossing der obligaties zal plaats hebben De tïondsvoorzitter geeft nog enkele licht punten aan, die voor de toekomst van den Bond hoopvol stemmen. Dc Bondssecretaris leest nu het goed verzorgde en keurig gestijleerd jaarver slag. Hieruit blijkt, dat in 1922 gehouden werden 10 bestuursvergaderingen, 1 hoofd bestuursvergadering en 1 Alg. Verg.; dat er voordcelig is gewerkt; dat de kippen en varkensaffaire winst oplevert en dat het aantal afdeelingen thans 33 bedraagt n.l. 21 in Zuid-Holland en 12 in Noord- Holland. Dit verslag werd met applaus begroet. De Bondsadviseur verkrijgt nu het woord. Z.Ecrw. zegt, dat het Dag. Bestuur in het aTgcloopen jaar weder zijn uiterste best lieeft gedaan. Straks gewaagde de Voorz. van sterretjes aan onzen hemel. Spr. wijst op het verband met de Sterre van Bethlehem,w elke den H. Koningen ge luk bracht. Het sterretje dat schijnt bo ven den Bondshemcl, wil ook ons brengen tot geluk. Maar dan moeten ook wij als de Drie-koningen gehoor geven aan wat die ster bctcekent doo# onzen plicht te doen. We moeten dit jaar met den Bond meeleven, voortleven met zijn beginselen, als echte Roomsclien luisteren naar het woord van uw Bisschop, die uitdruk kelijk wenscht dat allen zich scharen om het Roomsche vaan, dat allen die daar voor in aanmerking komen lid zullen zijn van onzen Roomschen Bond. Het is zelfs opmerkelijk, dat na het schrijven van Mgr. voor enkelo weken een betere toe komst schijnt aan te lichten. Deze woor den werden met applaus onderstreept en de Voorz. dankte den Bondsadv. voor diens steun en werken voor den Bond, ge durende het geëindigde jaar. De Bondsponningmeesler deed rekening en verantwoording van het gevoerde be heer en'lichtte een en ander op duidelij ke wijze toe. Het kassaldo per 31 Dec. 1922 bedroeg 282.835; ercjjn erhter nog beduidende bedragen te voldoen, zoodat de financiën alle aandacht blijven eischen. Do concept-begrooting voor 1923 werd onveranderd vastgesteld in ontvang sten en uilgaven op 8444.93 geraamd. Met alg. stemmen werd het dekgeld voor 1923 vastgesteld op 50 ct, per ge dekte geit en de bondscontributie op 25 ct. per lid en per jaar. Het salaris van den bedrijfsleider bleef onveranderd, n.l. ƒ1200 plus vrije woning en enkele andere emolumenten. Getuigd werd dat bet be- stuuro ver zijn beheer ten volle tevreden kon zijn. Uit het verslag van den bonds- penningmeester inzake de derde groote verloting ten bafo der bondskas, bleek, dat deze een batig saldo heeft opgele verd van /970.G5. Aan de hand der finan cieel e operaties bepleitte het bestuur krachtige propaganda voor de -4e verloting met keur van mooie prijzen en die in Mei a.s. trekt. Met klem werd er op aangedron gen de onverkochte en den vermoedelijk niet meer te plaatsen loten midden Mei aan den bondspenuingmeester te retour nee ren. De Directie der Onderlinge Verzekering „De Geit", instelling van den Bond, bracht bij monde van den Directeur, den heer G. J. Schoonderw-oerd, te Oegstgecst, ver slag uit van het eerste verzekeringsjaar. Hieruit bleek dat de zaak op gezonde ba sis staat. De Voorz. bracht dank aan Dir. en Commissarissen voor hun belangcloo- zen en veclomvattendcn arbeid cn beval de verzekering gaarne aan. De afd. Rceu- wijk trad hierna toe. Met alg. stemmen werd besloten, dat de Bond aan de Vera. ƒ100 voorschot zal geven om de oprich tingskosten te dekken. Besloten werd dat een nieuwe (jaarlijksclie) taxatie der ver zekerde geiten zal plaats hebben en dat voortaan bij overlijden van cene* verze kerde geit terstond 50 van het verze kerd bedrag zal worden uitgekeerd en bij 't einde van 't boekjaar zooveel zat wor den bijbetaald als de kas toelaat, dus 't zuivero onderlinge systeem. Thans komt aan de orde de stichting van een eigen orgaan. De Bondsady. zet een en ander uiteen; er wordt vooral ge wezen op den band die er door gelegdzal worden tussclien bond, afdeelingen en le den. Dc prijs zal bedragen ƒ1.20 per jaar, terwijl 't orgaan maandelijks verschijnt. Besloten wordt, dat iedere afdeeling vóór 1 Mei aan den Bondssecretaris het aan tal abonné's zijner afd. zal opgeven. Blijkt hieruit, dat 't aantal belangstellenden to gering is, dan moet de oprichting vooi- loopig worden aangehouden. Van de rondvraag werd door een 3-tal afgevaardigden gebruik gemaakt voor za ken van internen aard, waarna de voorz. onder dankzegging voor de aangename discussies met den Chr. groet de verga dering sloot. ÜIT DE OiiüGEWIÜGS AALSMEER. Personalia. De heer J. R. Prakken, alhier, is te Amsterdam tot arts bevor derd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering. Wij verwijzen naaa* een advertentie van het R.-K. Zangkoor, aan kondigend een uitvoering ten bate van 't Ongelfon.de. We durven een bezoek aan deze uitvoering ieder met gerustheid aan bevelen. Zulk een program moet in den smaak vallen. Er is voor ieder wat. Die van muziek houdt jkan genieten van man nenkoren, kwartetten en duo's. Wie van tooneelspcl houdt wordlb vofdiaan door c*e opvoering van het blijspel „De Mislukte Erfenis", en ook voor voordnaehtenlief- hebbers(s;teips) is gezorgd. Het ia een keu rig eu uitgebreid programma. En voor de goede uitvoering der verschillende Hum mes staat do naam van het koor borg. De zaai loopt natuurlijk vol en daar cr geen gelegenheid is voor plaatsbespreking wi le n we den bezoekers wel een goeden raad geven cn deze iszorgt zeer tijdig pre sent te rijn. NOORDWIJK. Personalia. Do heer O. -I. P. Bakho ven, alhier, is te Amsterdam tot arts be vorderd. VOORHOUT. Uitvoering. (Ingezonden) Wij zijn gisterenavond naar „de uitvoering" ge weest Zelden hebben wij in 't Patronaat zóó genoten, waarlijk geestelijk genot ge smaakt van een drama, nooit hebben wij zóó gelachen om een blijspel als bij deze opvoering door de onder afdeeling der St. Jozefgezellen: VaderKolping", geassis teerd dbor ecnige leden van ons Barthe- lomeus-Pabrónaat. Wij worden 'trolsch. op onze gezellen! Seeds meermalen kooren wij den roep over hetgeen aan onze jon gens wordt gedaan en wij beginnen het te vaarde erenbeginnen, ja: 'want wij waardeeren 'het niet kalf genoeg, dien onvermoeiden ijver, waarmede er aan on ze groc'tcro jongens „gewerkt" wordt. Als men ze echter gisterenavond (Woensdag) •bezig zag en zulk werk zag leveren, dait bepaald „af" was, dan geraken wij, ouders in dankbare stemming. Hoeveel moeite wordt er godlaan om die o n d e r-a fdee- ïing op zoo hoog pijl te brengen: onbe kend blijft voed van wat -gedaan wordt om do St. Jozefgezellcnveffeenigiiiig te doen rijn een kweekschool van Christe lijke on maatschappelijke deugden, een school voor ware, degelijke karaktervor ming. Wat maakte het spe»l zoo koog- voor treffelijk, zooals men het zelden o.p dorpen ziet? Het viel algemeen op dat de jongens zoo natuurlijk, zoo los en on gedwongen speeldenvervolgens rij waren zóó „in" hun rol. dat in de zaal van meerdere kanten de zeer typoerende beoordeeling weid gehoord: „rij spelen alsof het „èöht" gebeurt; wij denken, dat zij dat nu ,,èclït" beleven!" Een woord van hulde aan regisseur en spelers. Wij hopen 'gaarne, dat de St. Jozefgezellen-. veroenigiü'g in liaar geheel©n. opzet oveu goed moge slagen ais in haar onder-af dea ling dat zal onzen ouders een troost, on zen jongens een weldaad zijn en oen for- sche stoot naar hun geluk. ZEGWAART. Schoorsteenbrandje. Bij den hoer W. Lcxmond vloog gistermorgen de schoor steen dn brand'; de vlammen sloegen er onderaan uit. Door zout in den schoor steen to werpen werd dat brandje ge- blusdht. Z0ETERMEER—ZEGWAART. R.-K. Volksbond. De R.-K. Volks bond hield dezer dagen zijn jaarvergade ring in het Café van den hoer H. de Mol. Do vergadering was slecht bezodht; van do 82 leden wairen er maar 21 aanwezig. Do Voorzitter, de heer J. v. Wenevecn, 1 Opende q© vergadering met don Chris tol. groot cn hield eenigo bcachouwingei:-. j Ver velgen* warden de notulen .-'jorgo- i lcz-eu en onveranderd goedgekeurd. Uit de. door den penningmeester te* tafel gebracht© rokening en verantwoor ding blijkt, dat de ontvangsten in het af geloopen boekjaar 237.— bobben bo d-ragen de uitgaven 181.71er ia du» een batig saldo ad 55.29. Aangezien do secretaris niet aanwezig is, werd geen jaairverslag uitgebracht. Wegens periodieke aftreding van de heeren M. v. Dorp, H. Bolleboom en 3. Opdam, moet or een verkiezing voor drié bestuursleden plaats vinden. De aftre denden waren echter herkiesbaar en wor den ook wederom gestemd. Voorlezing werd gedaan van oen danük= schrijven van Z. D. H. den Bisschop Haarlem vootr de giften voor het nie-uwC Seminarie bij gelegenheid van het gouden- jubileum van Mgr. In het gehee-l werd door dén R.-K. Volksbond c.a. ƒ11.000 bij gedragen. De begirooting voor 1923, door het hoofdbestuur ingezonden, werd nog al becritiseerd wat betreft de daarop voorkomende hoogo salarissen. Besloten werd om hiertegen te pro teste eren Dé penningmeester hield daarna een bespre king over „Concordia" waaruit bleek dat deze instelling zeer solied is. De rondvraag levorde niet veel vermel- diogswaard op en werd de vergadering hierna op de gewone wijze gesloten. Voor „Hulp in Ncod" werd 1.94 ge collecteerd. „Onderling Hulpbetoon". Gedurende het afgeloopen boekjaar kwam aan ont vangsten een bedrag ad 2223 69 binnen.' De uitgaven beliepen 2-187.71. De ia- komsten overtroffen dus de uitgaven met 35.98 hetgeen nog nimmer is voorge komen. Herkozen werden de heeren J. v. Staalduinen, H. Gouweleeuw en C. v. Dijk Voor den hear Scheer, die bedankt had, kwam de heer S. Glijnis. Het- ledental be- dToeg op 31 December 1922 263 en ia steeds klimmende. Kampioen. In het afgeloopen jaar werd oen oompctitic-wedstrijd gehouden: tusschen de verschillende atliletiekver- eenigin.gen. Pro Patria alnier nam aan dezen wedstrijd ook deel en kwa-m in klas 3 uit. Na vergelijking der punten door dé winnende ploegen uit verschillende dis tricten. behaald, blijkt Pro Patria do meeste te hebibcn verkregen en is zij dien tengevolge tot kampioen van Zuid- Holland in haar klasse uitgeroepen. Dit is voorwaar oen mooie prestatie. Naar ons weid medegedeeld vindt -ete jaarlijksoho uitvoering dezer vereeniging op G en 3" Febr. a.s. y1 "ris Buiteni. t^epicit^en Het mijnongeluk bij Bei Het ongeluk in de Hoinitz-mijn bit Be.u- t-hen schijnt wat verlies van menschenle- vens betreft een der grootste te worden irt de geschiedenis der Duitschc mijnen. Tob dusver zijn reeds 116 lijken geborgen, ter wijl nog 57 mijnwerkers worden vermist. Het reddingswerk wordt bemoeilijkt daar de lucht vlak bij dc plaats des onheils met gas verzadigd is. President- Ebert schonk 2 millioen als eerste hulp. Een aardschok in Zuid-Afrika. Uit Johannesburg moldt men aan de „Tel.": In de Simmer and Jack goudmijn werden 19 zwarte mijnwerkers en één blanke bedolven onder neervallend ge steente ten gevolge van een schok, die vijf minuten duurde en over een afstand van 15 mijl werd gevoeld. Een der mijnambte- naren zeide: „Het was. alsof de geheeïo bodem zich bewoog". Het reddingswerk werd gedurende den nacht voortgezet- en zestien van de twintig bedolven arbeiders werden te voorschijn gehaald, waaronder vijf inboorlingen, die gedood waren. Al dé anderen waren meer of minder ernstig ge wond. Een gashouder ontpioft.. Ten gevolge van een ontploffing van een gashouder der gasfabriek, te Springfield, (Massachusetts) zijn drie personen ge dood en talrijke gewond. De ontploffing ver oorzaakte een hevigen schok in de stad,. Er werd een schade van duizenden dollars aangericht, tengevolge van vernielde rui ten. De straten waren bezaaid met scher ven. Vier compagnieën militie-troepen heb- bon bevel gekregen de politie bij te staan bij de handhaving der orde en het voorko men van plundoringen. Ingezonden Stukken (Builen verantwoordlijkheid Amsterdams Eer ende Opkomen, 1345—1923. Nog slechts enkele weken scheiden ons van het Amsterdamsch Miralcelfeest- En dan? Dan trekken wij op ter naclilelijkcn Stillen Omgang. Waarom? Om den God onzer altaren hulde en eer herstel te brengen, en wij zeggen dan St. Thomas van Aquine na: lk aanbid U Groote God, Gij rijt al hier verholen, het oog van mijn geloof het ziet U zon der dolen, Ik vat dit wonder niet, maar weet dat Uwe macht te boven gaat 't begrip cn onzer kennie kracht. En? Dan bidden we gezamenlijk voor het her stel der maatschappelijke orde. We- gedenken H. M. onze geëerbiedigde Koningin, brengen ons in herinnering wat zij voor ons welzijn deed, biddend d*t zij nog vele jaren voor ons gespaard moge blijven. Vragen den Gever, van alle goed dat- on ze afgedwaalde broeders en zuster» een» mogen wederkceren. Zij allen mochten wederkceren! Op ter nachtclijken Stillen Omgang! Roclofarendsveen. C. W. KORTEKA-.\

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 9