Uit de Ömqevincj. ALKEMADE. Paspoorten. In het jaar 1922 werden ter gemeentesecretarie afgegeven 40 pas poorten. meerendeel allen voor Duitschland. Bvolking. Het aantal zielen op 1 Ja nuari 1922 bedroeg 5612. In dén loop van het jaar werden 196 geboren en in de regis ters van den Burgerlijken Stand ingeschre ven. 74 personen stierven in het afgeloopen jaar. Het. aantal gevestigde personen be droeg 182. en het aantal vertrokken perso nen 245. zoodat het aantal zielen op 1 Jan. 1923 bedroeg 5701. Het aantal voltrokken huwelijken bedroeg 32. ALPHEN AAN DEN BUN. Vcrkcopiiuf. Gisteren had bij afslag de verkooping plaats ten overstaan van notaris B. v. d. Berg. van de bouwterrei nen alhier en het weiland gelegen bij Bos koop. Perceel. I. het bouwterrein in bod ge bracht op ƒ1865 werd niet gegund. Perceel II, weiland slechts polder in bod gebracht op ƒ2150, werd toegewezen voor ƒ2156 aan den heer S. v. Vliet, al hier. Perc. II en III. Wei'and bij Boskoop in bod gebracht op 3850, werd toegewezen vcor ƒ3851 aan E. Schouten alhier. HOOGMACE. L. T. B. Op uitnoodiging van den G A. waren Dinsdagavond 16 personen, versche nen op de propaganda vergadering van don L. T. B. Nadat ZijnEevw. nogmaals op het nut en de noodzakelijkhe:d van den L. T. B. voor de IR. K. Land- en Tuinbouwers had gewezen en ook op liet verlangen van Z. D. H. den Bisschop, opmerkzaam had gemaakt, werden eenige instellingen van den Bor.d besproken en de aanwezigen uit- genoodigd als propagandist voor den Bond op te treden. Ten slotte werd besloten op 21 Februari een nieuwe vergadering te houden, waarin, zoo mogelijk, de Eerw. Heer Stroc-ner zal ontreden om ts spreken over den Bond van Melkveehouders. Mogen alle Land- en Tuinbouwers zich aangespoord gevoelen om, door lid te blijven of te worden van dn L. T. B., te voldoen aan het vurig ver langen van onzen geëerbiedigden Bisschop Burgerwacht. Alle gewapende leden der Burgerwacht alhier zijn opg oepen tot een algemeene vergadering op Maandag 15 Januari. KATWMK AAN DEN RIJN. Cursus. Vrijdagavond te 7.30 uur zal In de zaal de tweede cursusavond ge houden worden van den B.-K. Volkshond. De geachte spreker van dien avond zal in leiden het onderwerp: „Do Ned. R.-K. Volksbond op sociaal-economisch gebied" Bloemenhandel. Het is in den bloe menhandel weer iets trager. Dit komt te meer ongelegen omdat, de aanvoe^ van diverse bloemen als Tulpen, Hyacinthen en Darwintulpen van beteelcenis gaat wor den aan de veilidgen. Eerste kwaliteit wordt op heden per 100 betaald mp(. de volgende prijzen: Salvafor Rose f5.30— f5.60; La Reine f 1.00f250; Gele Prins f3.80f 4.05; Witte Valk f3 tot. f355; Tho mas Moore f3.80f4.10; Courone d'Or f5i00f6.10; <La Matalas f 460—f4.80; Herman Schlegel f2.70f2.80; Mon Tre- sor f2.60—f2.70; Darwintulp William Copland gaat voor f 1355 per 100. LISSE. Uitvoering. Dinsdagavond gaf de R- K. Gemengde Zangvereeniging ..St. Gre gorys'. onderafdeeling van den R.-K. Volksbond, baar 2e jaarlijksche uitvoering in het Bordsgebouw, onder leiding van den heer Th. van der Meij, te Hillegom. Was verleden jaar bij de-eerste uitvoering de opkomst groot, thans wa9 ze enorm. Geen plaatsje was onbezet, ja velen, zeer velen moesten zich met eer staanplaats tevreden stellen. De voorzitter, de heer C Broekhof, opende de feesver-gadering en heette <le plaatselijke Geestelijkheid en de talrijke opgekomenen welkom. In 't bijzonder verwelkomde hij mej. Joh. v. d. Meer. die belangloos enkele nummers op de piano zou begeleiden, den heer W. Bruijnen, die ter afwisseling met mej. v. d. Meer enkele muziekstukjes op de piano zou geven en ten slotte den heer A. J. van Zeist, die zoo bereidwillig was den heer Beissens, welke wegens ziekte de laatste repetities niet heeft kunnen bij- j wonen, te vervangen in de Baryton-solo. Hij wenschte voorts allen een genoeglijken avond en hij verzocht aller medewerking deze uitvoering te doen slagen. Alsnu werd begonnen het goed gevulde program- Mary Campbell; klant. Miss Campbell had een hoedenzaak; wegens de dure tijden verschenen de klan ten heel 9chaars en 'f was een bijzonde- heid, wanneer de bel overging. Op zeke ren morgen, toen Mary dit heerlijke ge luid door het. huis meende te hooren, weer klinken, spoedde ze zich naar de voor deur. Bonjour Miss, zeide een klein leven dig Fransch heertje; Miss Campbel! was rijzig gebouwd en vond daarom kleino heeren minderwaardig. „Wat is er van uw dienst?' vroeg zij beleefd, haar best doende zich 't Fransch fe herinneren, dat zij op school geleerd had. Ik wenschte de hoeden te zien, die in de éfalagekaststaan, vroeg hij. Het verwonderde Mary wel eenigszins, dat een heer belangstelde in haar kunst, maar van Franschen kun je alles verwachten, en zij wist, dat. ze zeer bekwaam in haar vak was, misschien wil de hij zijn vrouw met een mooien hoed verrassen. Mary haalde de bedoelde hoofd deksels te voorsch;:,if waarvan een wit. en zwart gekleurd was. ..Dat noemt u stijl, nietwaar'? vroeg bij in gebroken En- ge'sch. dat Marv erg amuseerde. ..Wilt u hem eens op uw lief hoofdje zeüen?"vroeg hij beleefd. ..O. zeker', zei ze bereidwil lig, want het was niets bijzonders, dat de klanten haar dit vroegen. He f. effect was buitengewoon en de Franschmon sprong ma af te werken, waarop een tiental num mors voor de Zangvereeniging werden vermeld als: „Domioe salvam fac", Jesu riülcis memoria. De laatste Kerkgang. Ma ria's naam, De krekel en de wandelaar, Het liedje van verlangen. Meilief, In Mei, Spreekwoorden Quodlibet en Dorpsklok ken. In no. 3 zong mej. C. Elfci'ing do so praan en A. J. v. Zeist op zeer verdien stelijke wijze de barytonsolo, terwijl mej v. d. Meer begeleidde. Na dit nummer werd laatstgenoemde door den voorzitter een prachtig bouquet aangeboden. Door A. J. v. Zetst werd ais extra nummer nog ten gehoore gebracht de solo: „Panis An- gelicus". In Dorpsklokje zong mej. Ag. v. Kesteren op prachtige wijze de sopraan solo. Na de pauze wisten het Duo Hellman en van Leeuwen uit Leiden de belang stellenden een paar uur op uitnemende wijze te vermaken met hun 'duetten en voordrachten. :t Was een prachtig ge slaagde uitvoering. NIEUWE WETERING. Aanvaring. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de brug te Nieuwe Wete ring weder aangevaren geworden door een motorschuit uit Purmerend schipper M. H. Een paal is stukgevaren. Dc schade be draagt naar schatting f 200. NIEUWKOOP. Pclderlasten. De zitting voor het innen van de polderlasten in den Polder Nieuw koop en Noorden zal dit jaar gehouden worden op Donderdagen IS en 25 Januari a.s. van 10 tot 2 uur in Hotel „Het Vliegen de Paard, alhier. Rente Waarbcrggslden. De Rentmees ter van Rijnland zal op Donderdag IS Ja nuari a.s. van 11 tot 1 uur in Hotel „Het Vliegende Paard" zitting houden voor het uitbetalen van de rente der waarborggel den, gevestigd op de verveende landen in den Polder Nieuwkoop en Noorden. Tuinbouw. Door wijziging van ambts gebied zal deze gemeente ressorteeren on der den Riikstuinbouwconsulcnt, den lieer C. Ph. Morlands, directeur der Rijkstüin.- bonwwinterschocl te Boskoop. Personalia. Tot predikant bii de Re- monstrante Gemeente alhier is benoemd de heer P. D. Tjalsma* te Deventer. ROELOFARENDSVEEN. Ridderorde. Bij Kon. Besluit van 1 December 1922 no. 37 is aan den WelEerw. Heer Van Lieshout, kapelaan alhier, toe stemming verleend tot het dragen van de ridderorde in de Kroon van België. WCUBRUGGE. Een ernstige aanvaring. Dinsdag had alhier in de Woudwatering een ernstige aanvaring plaats tusscheru een praam, ge laden met graanden de motorboot „Alicia" uit R cel ofaT-endsveen. De praam zonk on middellijk de voerman H. wist zich zwemmende te redden. Een Ma-ebb is tegen den motorschipper ingediend, de heeren Gebrs. van Luiing hebben do pre am weder boven water ge bracht. Bevolking. Het aantal bewoners dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 19-23, 2336 zielen tegen 22S5 het vorig jaar. Tn dat tijdperk, zijn overleden 33 personen en gelxiren 70 kinderen, en vertrokken 122 personen en er vestigde zich 136. KERKNIEUWS. Missie der Paters Carmelietcn in Brazilië In het 12 December gehouden Provin ciaal Kapittel der Paters Carmeliet-en. in Brazilië werd herkozen tot Provinciaal de HoogEerw. Pater Cyrillus Thew es en ge kozen tot Prior te Rio de Janeiro P. Eli- seus van de Weijerte San Paulo P. Ca- nisius Mulerdimante Santos P. Alexan der Reinderste Angra dos Reis P. Sebastianus Boerkamp te Itn P. Ambro- eiius Vroling: te Mogy das.C-ruzes P. Bro- cardus de Vlieger. Buiteniandsche Berichten. Droevig ongeluk. Op het FlisfjoTd bij Aalesund in Noor wegen is een boot met vijf mensdhen door een rukwind omgeslagen. Do inzittenden, vader, twee zoons, een getrouwde doch ter en haar schoonvader, zijn allen ver dronken. Storm aan de Fransche kust. Aan de Fransche kust heerscht wederom een lievige storm. van bewondering het vertrek rond, Mary moest ervan blozen, want zulk eene waar deering had ze zelfs niet bij haar dames klanten ondervonden. En toen ze den twee den hoed had opgezet vroeg ze: „Is uw dame donker of blond?" „Blond", ant woordde hij verstrooid, „maar ze is heel mooi". „Welke zal haar 'f. beste bevallen dunkt, u?" „Wel beide, ik zal ze beide koopen"" en hij haalde zijn heurs Ueeds uit den zak. om 1e betalen. ..Mag ik uw adres weten?" vroeg Mary, die reeds een potlood en papier te voorschijn had ge haald. „Neen. pak ze maar in, ik zal ze wel zelf medenemen'. Toen de klant met 't pak vertrokken was, kon Mary nipt nalaten om zich in de handen to wrijven over haar buiten kansje: ze had nog wel gevreesd in die dure tijden, de mooie modelhoeden niet kwijt te kunnen raken eb nu twee opeens Was het fo verwonderen, dat Monsieur's bezoek indruk op haar gemaakt had, en dat ze zich in allerlei fantasieën omtrent hem verdiepte? Wat moest hij veel van zijn vrouw houden om zoo twee hoeden voor haar te koopen, krenterig was hij in- geen geval. Waar had zij hem toch ge zien? Hij kwam haar zoo bekend voor. Ja, nu wist zo 't, in de Kathedraal Zondag in de Hoogmis. Mary was goed Katholiek en ofschoon ze een harden strijd om 't bestaan te De Duitsche graanoogst. Me schrijft uit Dusseldorp aan het „Vud.;;: Blijkens de statistieken wordt den laat- sten tijd in den Duitschen graanoogst 'n bedenkelijke vermindering geconstateerd, welke den toch reeds heerschenden nood nog grooter dreigt te maken. Vooral 1922 heeft in vergelijking met vorige jaren een belangrijk kleiner oogst opgeleverd. Bij wintertarwe bedroeg de vermindering 89.793 H.A., waartegenover een vermeerdering van den oogst van zomertarwe van 18.173 H.A. staat. Bij winterspelt bedroeg de ver mindering 24.062 H. A. bij winterrogge 105.035 H.A. Over het geheel bracht het vorige jaar een totale vermindering van 212.635 H. A. koren in vergelijking met 1921 en zelfs 1.563.673 H.A. of VA millioen H. A. minder dan in 1913 over dezelfde hoeveelheid bebouwden grond. Slechts voor haver is een toename van 36.730 H.A. ge constateerd, wat in vergelijking met 1913 nog een vermindering is van 725.752 H.A. De oogst der zomergerst is met 13.281 H.A. toegenomen, in vergelijking met 1913 echter nog 231.596 H.A. verminderd. De totale graanoogst toont in vergelij king met 1921 een vermindering van 152.624 H.A'. en met 1913 een verlies van niet minder dan 2.521.018 H.A. of rond de 2% millioen. In 1913 werd in totaal 26 K millioen ton graan geoogst, waarvan 14M millioen ton broodkoren; 1922 daarentegen bracht een totaal van 13 millioen ton, dus nauwelijks de helft van voor den oorlog- oogst, waarvan 7 1/3 millioen broodkoren. Merkwaardig getuigenis. Dc Javapost die in een omgeving zit. waar sterk de befaamde Btelling werdt verbreid: als je maar goed leeft, komt het er niet op aan wat je gelooft, geeft een merkwaardig citaat van Hippolyte Taine, bekend propagandist van ongeloof, maar die toch moest erkennen: „Heden na achttien eeuwen bestaaris. strekt het Christendom zich uit over alle werelddeelen. Van het Oeral- tot aan het Rotsgebergte in het. hart van Russische boeren en van Amerikaansclie planters, arbeidt het met gelijke kracht als eertijds in de zielen der visschers van Galiïea. Het roeit de eigen liefde uit en vervangt ze door liefde tot den naaste. Noch zijn zelfstandigheid noch zijn bediening hebben verandering onder gaan. 't Zij het optreden in Grieknch, in katholiek of protestantsch gewaad, het is en blijft voor meer. dan vier honderd mil lioen menschelijke wezens een orgaan des gees Ces, een vleugelpaar dat den mensch opheft boven zièh zeiven, boven het krui pende des levens, boven den beperkten ge zichteinder det aarde, om hem door de kringen van het. geduld, van de berusting en de hoop, in de sfeer tc brengen der hoogste tevredenheid: c?n hem, boven de matigheid, de zuiverheid en de goedheid, te dragen naar de toewijding en cle offe ring van zich zeiven. Altijd en overal, sedert achttien honderd jaren daalt het peil der openbare en bij zondere zedelijkheid, zoodra die vljugel wordt saamgevouwen of geknakt. In Italic tijdens de Renaissance, in En geland tijdens de Restauratie, in Frankrijk tijdens de Conventie en het Directoire, heeft men gezien hoe de mensch zich tot heiden maakte, gelijk hij deed in vroeger eeuwen. En terzelfder ure werd hij, wat hij was toen Augustus en Tiberius den scepter zwaaide: wellustig en hardvochtig. Hij maakte "misbruik van zichzelf en an deren. Plompe of listig berekenende zelf zucht. beheerschien zijne ziel: wreedheid en zinnelijkheid traden ongesluierd op; ge heel de maatschappij werd in een moord hol herschapen, in een huis van slechte ze den. Heeft men de oogen des gecstes op dat schouwspel gevestigd, dan eerst kan men naar waarheid beseffen, wat de hui dige maatschappij a.an het Christendom verschuldigd is: welk een mate van eer baarheid, van zachtmoedigheid, van men- schelijkheid het der wc reld geschonken heeft; wat welvoegeliikheid, wat goede trouw, wat rechtvaardigheid het er in on derhoudt. Noch de wiisgeerige rede, noch de be schaving van kunsten cn letteren, noch het. militaire en ridderlijke eergevoel, niet één wetboek, niet één wijze van volksbestuur vermag het te vervangen. Het Christendom alléén kan den mensch weerhouden op dc glooiing, waar zijn geboorte hem geplaatst heeft; het Christendom alléén kan hem verhoeden neder tc glijden in den afgrond, waarheen zijn natuurlijke neiging hem trekt. Het oude Evangelie is nog heden ten dage de beste bondgenoot van het maat- voeren had gehad zo was weeg zou ze nooit met een protestant, hebben wil len huwen. Onlangs nog, toen haar een schitterend aanzoek werd gedaan had zij do kennismaking afgebroken, toen ze be merkte, dat er geen kwestie van was. dat haar aanstaande man zich wilde bekeeren Mary zag dus een eenzaam leven voor zich zooals zoovelen leidden, ze, was braaf en energiek en liet het aan God over om er -verandering in te brengen. Den volgenden Zondag ontmoette ze haar Franschman weer in de kerk. maar hij was alleen. Zijn cchtgenoote, de Fran- cai.se is zeker uit de stad, fantaseerde ze weer, of misschien i* ze wel protestant. Dat zou ze hem een9 vragen als hij den volgenden keer weer in den winkel kwam Monsieur was sinds die eerste maal ver schillende keeren in de zaak geweest, dan om handschoenen of zakdoeken te kom en Mary bewonderde hem steeds om zijn mildheid; maar over zijn vrouw sprak hij niet en Mary durfde hem niet naar Mada me vragen. Op een goeden dag echter, toen'Monsieur weer een hoed gekocht had er was langzamerhand toenadering ont staan, hoo kon 't cok anders had hij Mary gevraagd, of ze iederen Zondag naar St. Paul ging? Neen, had ze geant woord, ik ga er bij uitzondering, als ik niet '9 morgens om acht uur in de Joscf- kerk te communie ten geweest". Mary schappelijke instinct. (Kevue des 2 Mon- des. 1 Juli 1891). LEIDEN. Gevonden voorwerpen. Duimstok, portera cmua ie met inhoud, dames- ceintuur, zilver dameshorloge, zakmes, scbool- tasch, balsehoen, kerkboekje van W. van N'ie- kerk, zilverbon, plank (plm. 5 M. lang), linnen zakje inh. f 0.95, leder riempje, boodschappen- zak, pak kousen, actetasch, bankbiljet, kinder- par&pluie, pak ondergoederen, sleutels, pakje ank. schortje, enz., bril, griffelkoker en spon sen doos, zilver dameshorloge, pakje anh. haakwerk, handschoenen, leder damestaschje, vulpenhouder, rijwielpomp, pakje kant, auto hand, gouden halskettinkje, heerenstrikje, poppotje, gouden manchetknoop, oorbelletje, etui met schrijfbehoeften, papiertje inh. f 0,50, gouden damesring, rozenkrans, papieren zak inh. klein gold, böodschappennet, zilveien ro zenkrans, zilveren rozenkrans in etui,"" pijp- etui, jogenspet, broche „Ruitersckool Vlissin- gen", wollen das, honden. Gevonden in de Electrische Tram (Stads- lijn) parapluie, broche, zakje, streng touw, paar handschoenen, R.-K. kerkboekje van P. M. v. d. Vooren. Personen te Leiden jjevastlgd. Wede. A. A. VerwerJager, Heerenstraat 59 Y. P. Visser, Drie Octoberslraat 21a A. G. Bak, Breestraat 52a Mej. E. Siebert, keukenmeisje, Witte Singel 83 Mej. G. Stille, dienstbode, Witte Singel 83 G. Barends en gezin, .elegrafist, Groenhovenstraat 5 A. W. Jongepier, Hoogtwoerd 129a J. Hellbach, koopman, Hoogewoerd 165 H. C. Topssain-t, leeraar, Hcogewoerd 89 V/. M. Horning, surnr. Ind. P. en T., Vrouwensite 3 J. H. F. Vermond, Mo-rschweg 127 F W Snapper, boekbinder, Groenhazenstraat 5 J. Y. Scha- ger, surnr. Ind. P. en T., Rustoordstraat 1 A. van der Linden en gezin, monteur, Raam- steeg 69 Mej. W. J. van Leeuwen, dienst bode, Oegstgeesierlaan 4 A. M. van der Vélde, winkelchef, Haarlemmerstraat 170 Mej. J. Sleg-tenhorst, dienstbode. Prinsenstraat 90 Mevr. M. C. Bodde—Walle, L. Rijndijk 88 J. Wesselman en gezin, brugwachter, L. Rijndijk 91 J. H. Prevoos Maresingel 74 Mevr. M. Vermeerv. d. Plas, Beestenmarkt 26 Mej. A. E. Heij, dienstbode, .Koogo Rijn dijk 60 Mej. M. van Bun ren, Stecneiraat 51 Mej. E. van don Bergh, dienstbode, Prinses Wilhelminastraat 49F. W. Elfert, zadel mater, Era nierstraat 23 W, .T. G. van Eu- rijk, Garenmarkt 16 Mej. G. Zandvliet Westerman, Hocgs Rijndijk COB W. J. Brouwer, Breestraat 159 Mevr. T. R. Jou st raFeenstra, Schelpenkade 39 Mej: A. Smitvan der Aarde, v. Limb. Sti ramstraat 5. P. Snoek, leerling machinist, Vischmarkt 18 Mej. C'. H. Groen, Haa?wc-g 43 H. J. P. ten Cate, Pieterskerkhof 26 F- van der Mark, smid, Rijn- "èn Schietndo 53 G. F. van Dijk, koopman, Doe'engtacht 10 Mej. C. Kokke, kinderjuffrouw, Pieterskcrkstraat 2 C. Kulk, Jns werkman, Haari. weg 12 Wede. A. C. HakkaartVan Velzen, Jan van Hout- kade 21 J. F. de Ridder, surnr. Trid. P. en T-, Lan.ee Mare 11 M. de Jong. Trompetraat 16 P, J. }f. van Ierse?, Oude Singel 136 F. Kramer, Rapenburg' 81 M. Vreeken, schipper, KI. Lpeuwstoeg 7 K. H. van Dorsten, dienstbode, Hooigracht 25 H. M. Wernink. 'chemiker, Noordrir.den!ein 2b A. O. van kfusscher cn gezin. P. WilholmLnastraat 49 G. J. Crans, Rapenburg 110. Persons»* uil Lelden vertrokken. A. L. J. Tan üaaien, Hoorn, Hoo.oo Oost 37 A. Bink, Hilversum, Cbrysante-nslraat 7a. J. V. MM Stijgers; Ofstgoes'.. Groencsteeg 3! iM. P. de Lange, Katwijk, Zeeweg 45 Mej. C. H. Hettema. 0e.gcf7Acst, „Endeg-eest" A. Sajet. Amsterdam, Vrolikstraat 7711 N. Wunnink, Bnssura, Gr. Her.'og.Taan 14 W. F. Verkuijlen, Ocge^ee^t, Groenestese 3 W. Lrgwijn. Den Haag, Dibbctsstraat 23 Mej. M. 7. Claes, Haarlem, Wil son plein 15 Mej. A. 'f). M. v d Hoek, Apeldoorn, Zevenb. weg 10 Me'. Frieda Bas.se. Don Kan". Van Lnmeijstraat 22 D. van Ifersnn, Tilburg, Leliestraat 74 Mej. M. van Beekum, Heem stede, Westerhoutstraat 9 G. .T. D. Bontje, Maassluis, Pieronctiael 55a G. TT. S'ien, Botterdam, Oude,dijk 177a Mei. E. Bittner, Den Haag, J. r. Stolberglaan 36 Mej. L. Louwrier—Devilé, Voorburg, Laan v. Midden- burg 21 Mej. A. Krotz, Warmond, bij de fam. Spieleker O- N. Munk, Medemblik, Krankz.gesticht Mej. S. Meeuwenoord, Bre da, St. Elieab. gesticht Mej. Chr, van der Stok, idem idem J. M. Rieff, Den Haag, Meidoorn.straat. 90 .T. J. Rosier, Noordwij- kerhout, Gesticht „St. Bavo" G. ,T. Poulides, Bergen op Zoom, Wassé.naarstraat 27 N. W Siekler, Amsterdam, Bronckborststraat 4-RI W. J. A. F. van Munster, Rotterdam, Elenno- rast rn at 30b W. Pi elan od, B a r wou fswa ar der, wilde niet zeggen, dat. ze iederen dag om acht uur fe communie ging. Is uw vrouw protestant? vroeg ze. „C'est friste, t-rès friste". Ja. droevig, dat vond Mary ook toen ze on f dekte, dat haar Franschman even vurig Katholiek was als zijzelf; im mers 't duurde niet lang of ze bemerkte, dat ook hij om aclït uur dagelijks le com munie ging. Op zekeren dag toen hij weer veel in- koopen had gedaan, vroeg hij haar of ze de pakjes niet bij hem thuis wilde laten bezorgen, ze kon dan tevens kennis met zijn vrouw maken. Mary beloofde dit, ze vond 't wel belangwekkend nader de om geving en 't leven van haar vriendelijken Franschen vriend to lee.ren kennen. Ze toog dus de volgenden avond met pak en zak naar de 12 Earlsdon .Avenue, waar een Fransche dienstbode haar opendeed. Op haar vraag of Monsieur en Madame Rupé thuis w?aren, werd ze in een klein keurig salonnetje gelaten. Ze behoefde niet lang lo wmehten of de vriendelijke stem van haar Franschman begroette haar reeds. „Charmant, Miss, dat u geko men zijt. U wilde aan Madame Rupé voor gesteld worden, nietwaar?" En hij nam haar vriendelijk bij de hand en bracht haar aan 't eind van de kamer voor een groote spiegel. Look at here, dat is ze. jolie. nietwaar?" „Toe, Mademoiselle, wordt mijn vrouw?" Marv kéék n vrr- Nieuwerbrug Mej. C. van der Bijl, Rotterdam "Hoogstraat 237 Mej. L. G. van Vu uren, Alk maar, Roemer Visscberstraat 1 Mej. E. Ba ron, Meppol, Havenstraat Mej. W. Taeko- ma, Arnhem,- Zwancnslraat J. W. Wie hers Alkmaar, Kennemerstraatweg 26 Mej. E. Sclielke, Oegslgocst. Julianalaan 12 C. B. Ken- tie, Mijnsh.land, bij notaris van der Straaten Mej. E. Griffioen, Den Haag, Ohmstraat 122 G. Dekker, Amsterdam, Ma mix straat 284292 J. G. de Haak, Ocgstgeosf, Da Kempenaerstraat 58 Mej. E. J. W. Kraa- neveld, Den Haag, Valkenboschlaan 348 Wede. J. Mieremct geboren v. d. Blom, Den- Haag, Gopcnicüsslraat 487 Mej. A. Henk es, Prineenhage, Huize „Vredcnb.rrg". Bisraerlilke Stand. ALKEMADE. Geboren: Nicolaas, zoon van T. Bouw* meeser en M. C. van Ha as tr egt Jobannen Engelbertus, zoon van Th. van der Meer en CL Bakker -Theodorus Wilhelmus, zoon va& G. H. van Haastregt en A. W. Hoogenboom Gerardus Cornells, zoon van L. A. Mollers en A. van Roon Hendrika Cornelis, dochter van J. Straver en H. Borst Johannes Alber to a zoon van Tb. Bakker en J. Hoogenboom. Ondertrouwd: J. Saras w. 70 jaar met A. Vdehweg 55 jaar J. Akerboom w. 63 jaar met M. van der Klugt jd. 42 jaar A. van Egmond 21 jaar met J. M. Kennis jd. 18 jaar. LISSE. Geboren: Lijnlje, dochter van P. Bauer en A. van Biezen Tiena Johanna Cornelia, d. van R. v. d. Neut en J. Bogerd Petrus Jacobus Nicolaas, z. van P. Jo Kors en S. Weijers. Ondertrouwd: G. B. J. te Wiel en J. M. de Ree C. v. d Zwet on A C Burgmcijer. OEGSTGEEST. Geboren: Johannes Hendricus, z. van D. A. Driessen en A. M, Thoma:. Overleden: E. Keet, 77 jaar, weduwe J. Piket. VOORSCHOTEN. Geboren: Gerardm Johannes. 200:1 van C. P. Kriek en J. M. Opdam Haniia, d. van R. van Mulligen en J. M van Wink A Wil helmus, zoon van J. Bondam en M. W. v. d. Hoeven Calharina IHndrika, dochter van M. C. v. d. Valk en M. H. Mulder. Overleden: S. de Groen, oud 71 jaar K. J. de Jong, oud 70 jaar. WOERDEN. Geboren: Johannes Wilhelmus, zoon van C. van Zuijlen en H. Woests Marinus Adrinnus, zoon van A. Schee! én N.' P. Baren- drecbl Dirkje -Grietje, d. van W. Goedhart en W. T. van den Wijngaard. Getrouwd: Arie Lekkerkerker cn Her- mijnjfjo Spruijt. Stoomvaartbericti ten. STV. MIJ. NEDERLAND. BAND A arr. 9 Jan. v. Amst. te Hamburg JOIIAN DE WITT, tliuisr. arr. 9 Jan. tc Suez, - PRINSES JULIANA uilr. verlr. 9 Jan. van Southampton. VONDEL uitr. arr. r Jan. te Sabang. KON. NED. STB. MIJ. NEREUS arr. 10 Jan. te Amst rdam. PLT3TO verlr. 9 Jan. van Bordeaux. ZEUS arr. 9 Jan. te Londen. KC HOLL. LLC-YD. OR A NI A thufiv. verlr. 9 Jan. v. Santos. SALLAXD vertr. 10 Jan. van Rotterdam HOLLAND AMERIKA LIJN. DIN TEL DDK v-rïr. 9 Jan. v. Hamburg GAASTERDIJK vertr. 10 Jan. van Rot terdam. BOLLAND AUSTRALIË LIJN. ENGGANO vertr. 9 Jan. van Hamburg TJ1KANDI uitr. arr. 10 Jan. te Antwer pen. HOLL. OOST-AFRIKA LIJN. MARKEN tliuisr. vertr. 9 Jan. v. Aden. HOLLAND OOP AZIE LIJN. OUDERKERK thuisr. verlr. 9 Jan. v. Gibraltar. HOLLAND 7.UÏD-AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN uitr. vertr. 9 Jan. v. Port. Elizabeth. KLIPFONTEIN thuisr. verlr. 9 Jan. v. Durban. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GOENTOER uitr. vertr. 9 Jan. v. Mar seille. ROTTERD. ZUII3-AMERIKA LIJN. POELDIJK uitr. arr. 8 Jan. te Rio Gran de. STOCMV. MIJ. OCEAAN. ELPENOR, arr. 8 Jan. te Shanghai. NELEUS vertr. 8 Jan. v. Medan n. Sin gapore. schrikt aan, ze wist niet, waf, ze ervan denken moest. Toen ze eindelijk haar spraak had herkregen vroeg ze, „en u heeft zooveel hoeden en handschoenen voor haar gekocht en heeft u mo niet verteld, dat ze protestant was?" Hij trok haar naast zich op de canapé. Luister, zeide hij. ik heb je bemind van den eersten dog af dat ik ie zag. Die in- koopen waren maar een voorwendsel om je nader te leeren kennen. Dp hoeden, enz. kunt ge alle terug krijgen. Omdat ik geen vrouw had kon ze, katholiek of protes tant zijn, dat deed niets ter zake. ..Toe Mary, wordt mijn vrouw?" smeekte hij. Mary Campbell dacht eenige oogenblik- ken na en keek hem toen in de goedige, donkere oogen. Dat was een verschil met 't vorige aanzoek, dat zoo koud en hoog hartig van de lippen kwam. Waarom zou zij dit warmvoelende Franschmannetje. dat van haar hield, en bovendien vurig Katholiek was. afslaan? Beslist antwoord de ze: „Ik wil Je vrouw worden". Zij kus ten elkaar voor de eerste maal. De modistezaak word verkocht, want nu Mary Madame Rupé was geworden, was 't niet meer nondi? in eigen onderhoud te vO'cr -

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4