Uit de Omgeving. de nieuwe wet bedragen respectievelijk 30 pet. cn 5}4 pet. (ongelimiteerd). In liet algemeen genomen bedragen do hoogere testen dns voor het vaste perso neel respectievelijk 3 pet. en ii pet. van den «pensioensgrondslag. Hoewel het College van B. en \V. aanvan kelijk van oordeel was, dat l/cfc verhaal tot een hcoger bedrag moest plaats hebben, jneeuen zij, nu het mogelijk is het advies van de Algemeene Ambtenaren- eïi Werk- licdcncommissiën te volgen, dat het ver haal voor 1923 voorloopig tot bedoelde per centages dient tc worden beperkt. De op brengst uit dezen hoofdo wordt geraamd op f 88.000.terwijl de meerdere kosten vermoedelijk zullen bedragen f 124.000,—, (Het verschil wordt voornamelijk veroor zaakt door de gemeente te belaten bijdra ge voor het tijdelijk en in sommige geval len ook voor het losse personeel), een en ander met uitzondering van de bijdragen voor het hier na te noemen onderwijzend personeel. Ten aanzien van het onderwijzend perso- nccr van het gymnasium, do hoogere bur gerschool voor jongens, de hoogere burger school voor meisjes, de kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen afd. A, en dat hij het vervolgonderwijs, alsmede ten aanzien van het onderwijzend personeel aan de school van het gesticht „Yoorgeest" voor zoover dit in salariëering gelijk is ge steld met dat aan de school voor buitenge woon lager onderwijs en ten aanzien van de z.g. onverplichte onderwijzers bij het lager- en buitengewoon lager onderwijs, voor welke personen de gemeente de in ar tikel 36 der Pensioenwet 1922 bedoelde bij drage eveneens verschuldigd is, zal den Baad te dezer zake binnenkort eveneens een voorstel bereiken. In cle tweede plaats moet een beslissing worden genomen in verband met het be paalde in artikel 134 der Pensioenwet 1922, op grond van welk artikel voor pensioen kan worden ingekocht de tijd, dien een ambtenaar voor 1 Juli 1922 boven den leef tijd van 18 jaren: lo. als ambtenaar (ook als tijdelijk amb tenaar), 2o. in zijdelingsohen dienst, bedoeld in artikel 40, eerste lid onder b., 3o. in een onbezoldigde betrekking, be doeld in artikel 40, eerste lid onder a dier wet, heeft doorgebracht, met uitzondering van den tijd, die onder de werking van een vroegere wet reeds voor pensioen geldig was of die op grond van zoodanige wet voor pensioen reeds is of nog wordt inge kocht. Ook deze aangelegenheid is door de Al gemeene Ambtenaren- en "Werklieden-com- missiën behandeld. Zooals in een tor vise liggend advies wordt te kennen gegeven, heeft deze Com- raisie zich met de door B. en W. voorge stelde regeling vereenigd. Op grond van een en ander geven B. on W. den Baad alsnu in overweging te be sluiten A. met ingang van 1 Januari 1923 op do ambtenaren in d<ni zin wan de Penoloenweb TP22, voor wie de gemeente de in artikel 36 dier wet bedoelde bijdrage verschuldigd is. alsmede cp de ambtenaren', bedoeld in ar tikel 158 dier wet, mot uitzondering van het onderwijzend personeel aan het gym nasium, de hoogere burgerschool voor jongens, de hoogere burgerschool voor meisjes, de kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen afd. A', bij het vervolg onderwijs, alsme le van de z.g. onverplich te onderwijzers bij het lager eri buitenge woon lager onderwijs en van het onderwij zend personeel van het gesticht Voor- geest" voor zoover dit in saïarieering is ge- Ejk gesteld met het personeel der school voor buitengewoon lager onderwijs, ter za ke van het ambtenarenpensioen 3 pet. en ter zake van het weduwen- en weezenpen- sfoen 14 pet-, met. de iti de wet aangegeven ber>erkmg, te verhalen? B. van de in artikel 135 der Pensioenwet 1922 bedoelde bijdrage verhaal tot de bij artikel 137 dier wet toegelaten grens te 'doen plaats vinden, met dien verstande, dat dit verhaal niet zal worden toegepast ten opzichte van de bijdrage door de ge meente verschuldigd voor inkoop van diensttijd? a. als tijdelijk gemeente-ambtenaar, in den zin van de Pensioenwet voor de ge meente-ambtenaren 1913, bewezen na 1 Januari 1919; b. als tijdelijk leeraar aan de" kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen, bewezen n& 1 Januari 192Ó; c. als tijdelijk leeraar bij het hooger en middelbaar onderwijs, bewezen nè. 1 Ja nuari 1921. HAZERSW0UDE. Gemeenteraad. Voorzitter Burgemeester van Mouten Tegenwoordig alle leden. Er is één Vacature. De vergadering wondt geopend met ge bed. Door den Secretaris worden de notu len gelezen, die goedgekeurd worden. Onder de ingekomen stukken komen voor de ministerieel© mededeeling dat in Üeze gemeente de huissl ach tangen zijn vrijgest-cüJd van keuring; niet van aangifte-, zegt de Voorzitter op een vraag van den heer Buitenhuis. De Voorzitter knoopt hieraan vaat, dat de werkzaamheden zoover zijn gevorderd, dat 1 Januari de 'keuringsdienst volgens vee- en vleeschikeuringswet in werking kan treden. Ingekomen is een schrijven waarin ge wezen wordt op het vroeger gezonden schrijven van den Minister van Binnenl. Zaken, aansporend tot bezuininging, wat inkeerden indruk heeft Burg." en Weih. stellen voor hieraan ge volg te geven, want vooral voor het platte land is dit een zaak rail zeer groot be lang. wat de-raad unaniem - beaamde; Sassenheims gcineentebcst'uur had ook een adres aan de rogeering over liet on- geddtimeemd rijden van do •vrachtauto's ten schade -van wegen cii huizen. Hieraan besloot men geen adhaesie tc betuigen op grond, dat deze gemeente ia vereeniging met Boskoop reeds een adres van gelijke strekking aan de regeering heeft doen toekomen. Het onderhandsch verhuren van de To-? aan den Geaneenoweg, als ook het Tol huis, was goedgekeurd dkior Ged. Staten Van Leiden's Keuringsdienst (warenwet) was het verslag ingekomen, benevens balans-, verlies- en winstrekening. Het deel voor de gemeente Hamers- woud e zal door Ged. Staten nader worden bepaald. Van het Rijksbureau is bericht inge komen, dat het tekort van de rekening, destijds geconstateerd, uit den weg is ge ruimd doch mogelijk nog inkomende baten aan dat bureau moeten ingezonden worden. Inzake de herbenoeming tot leden van de commissie tot toezicht op het lager on dervijs hebben de heeren Rijkaard en Bol gemeld rich te laten welgevallen. In de vaoature-Wesseling is benoemd door 't Centraal Bureau de heer J. Brug man, die kennis gaf deze benoeming aan te nemen. De Voorzitter wijst aan tot leden voor het onderzoek der geloofsbrieven de hoe ren Heijker, Sehrier en Ncordam, waar van de heer Schier in code bevinding rap port eerde en adviseerde tot toelating. Aan de orde komt de ontslagaanvrage van dien heer v. d. Poel als gemeente ontvanger, wegens ouderdomsgebreken, en wel tegen 1 Januari a s. B. en W. stellen voor dit ontslag als gevraagd' te veriee- nen, wat werd' goedgekeurd. Het punt vaststelling van den borg tocht voor den nieuwen titularis bracht het voorstel van B. en W. dezen te be palen op 7000, vroeger was deze 2500. Ook hiermede gaat de raad aceoord. De heer Ext er stelt voor, nu deze zaak aan de orde komt een van de Secretarie beambten te benoemen tot ontvanger. Dit zou financieel een bezuiniging zijn. De Voorzatter zou dit liever in geheime zitting bespreken waarvan de raad over gaat in comité generaal. Na heropening der vergadering komt het voorstel in stemming en wordt met S tegen 4 stemmen besloten heb ontvanger schap op zich zelf te laten. De Voorzitter vraagt of nog een officdeele oproeping meet worden gedaan van sollicitanten. De heer Sehrier wil niemand buitensluiten en ieder in de gelegenheid stellen te sollici- teereru De Voorzitter wijst er op dat dit met spoed moet gebeuren, want 1 Januari staat voor de deur. De heer de Bruin, ge hoord de besprekingen, oordeelt een op roeping een wassen neus, daar er toch voor anderen weinig, kans is, en men dan hoop geeft, die niet in vervulling gaat. onthoudt zich van stemming) wórdt be sloten gelegenheid te geven- tot sollicitee- tren, waarvan men de kennisgeving uit de pers moet te weten komen, ofschoon geen datums genoemd worden. Andermaal werd „in géheim" gegaan voor het bespreken aankoop grond voor het verbreedien van den weg ter hoogte van den heer Natzijl, die een dioht aan den weg gebouwde schuur afbreekt, welke nu verder van den weg geplaatst moet worden omdat ze het verleer belemmert. Deze bespreking had het povere resultaat dab tot aanhouding voor nader onderzoek werd besloten. De Voorzitter deed hierna nog de mede deeling, dat naar aanleiding van de Zie- kerdiuiscdreul-airo van 7 October B. en W. de Armbesturen hadden aangeschreven, die bereid gevonden werden deze zaak te regelen met hun gemeentenaren en paro chianen, behalve de Ned. Herv. Gemeente, drie op grond van hetgeen was aange nomen op een klaasiale vergadering te Leiden, dia/t n.k do gemeente daarvoor aangewezen is, er niet op ingegaan was De moeilijkheden van paxcchieindeeling enz. werden besproken, waarbij voor- en tegenstandera zich deden gelden wat_ ten slotte tot resultaat had, dat de Voorzitter nog informatie's zal inwinnen en iu een volgende vergadering met omlijnde voor stellen zal kernen. Voor de rondvraag had de heer Exter. die reeds vertrokken was, de vraag ach tengeliaten over een weggebrek bij Boskoop wat volgens den Voorzitter was veertge- kïnnen uit een aansluiting maken van doorstaande huizen aan de Waterleiding op het buizennet uit de gemeente Hoizers- woude. Het beding, de weg weer in goede orde opleveren was dian blijkbaar niet na- aangaande de classificatie aan den Minis ter van Financiën met verzoek adhaesie te betuigen, wordt voor kennisgeving aange nomen. b. Schrijven van de Directrice van het Acad. Ziekenhuis te Leiden aangaande de to betalen onkosten. De Voorz. geeft, een kort resumé wat gedaan zou kunnen worden maar deelt te vens mede wat B. en W. reeds aanvanke lijk gedaan hebben. Zij zullen nader rus tig overleggen, hoe deze zaak ook met de armbesturen, verder kan geregeld worden. c. Van Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen do heffing der opcenten voor de gemeente; te verlagen en te brengen van 100 op 80. d. Missive van den Minister van Onder wijs, K. en W., dat de vergoeding inzake bet vervolgonderwijs over het jaar 1922 bedraagt f 860. e. Van Ged. Staten goedkeuring af en overschrijving der Begrooting en de aan koop van den grond van M. Schenkeveld voor begraafplaats van afgekeurd of uit nood geslacht vee. Kasopname heeft plaats gehad bij den gemeente-ontvanger op 29 Sept. j.l. In kas bleek f 12563.91 J; alle bescheiden waren in orde. Een breedvoerig schrijven van Ged. Sta ten wordt voorgelezen aangaande de sala risregeling van den gemeente- ontvanger, waarover in den breede wordt gediscus sieerd. De heer van Egmond kan zich niet met die regeling vereenigen en steltvoorde regeling voor een deel over te nemen en wel het aanvangsalaris te bepalen op f 800, plus 4 jaarlijksche verhoogingen van f 62.50 en kindertoeslag tot een bedrag van f 60 per kind, beneden 18 jaar. Dit voorstel wordt ondersteund en aan genomen met 5 voor en 1 stem tegen, die van den heer Beijneveld. Bij de rondvraag vestigt de heer van den Berg nogmaals de aandacht op den droeven toestand van den weg in de Lagewaard en de heer d e Jong ver zoekt meer voortgang te maken met de verbetering der voetpaden. De Voorz. zegt verbetering toe, maar moet erkennen dat het weer tegenwerkt; we zijn op den goeden weg, we hebben twee mannen die uitstekend werk verrich ten, maar zij kunnen niet alles doen en overal wezen. Grocte posten tot verbetering zijn uit getrokken en er. wordt flink aangepakt, maar het donkere, natte weer, en de zwa re vrachten, welke passeeren, brengen veel bezwaren. De heer Beijneveld constateert nog eens dat met de gasleiding in de Lage waard de weg is verslechterd. De heer van Egmond zag gaarne de lantaarn ontstoken bij de brug van den heer van der Bijl; dat is een bepaald don ker eind. De Voorz. belooft daaraan zijn aan dacht te wijden. Vervolgens zag de heer Vg,n Egmond ringswet aan de Hand tourers "wercf'vëx- strekt, waarop de' Voorz. antwoordt-, dat- daaraan niet kan worden voldaan, maar dat afschriften tegen kleine vergoeding zijn te bekomen. Ook heeft de heer van E g m o n d be merkt dat er weèr opgraving in den weg verwacht kan wórden voor het leggen van een kabel voor de telephoon. Hij zag dat gaarne uitgesteld tot voorjaar of zomer, want hij verwacht weer een groote ver slechtering van den weg De Voorz. verwacht dat ook, maar kan zulk een zaak niet tegenhouden. Hierna sluit de Voorz. de vergadering. NIEUWKOOP. Inschrijving lichting 1824. De Burge meester heeft door aanplakking bekend ge maakt, dat de inschrijving voor de lichting 1924 zal geschieden op Zaterdag, 20 Ja nuari 1923 van 9 tot 12 uur voorm. Gemengde Berichten. doordien men hieruit heeft opgemaakt dat de salarissen van het gemecmtepersoneel moesten verhoogd worden, wat niet in de bedoeling heeft gelegen. Van het Gemeentebestuur van Ii&sc is een verzoek cm adhae&ie-beiuiging inge komen aan zijn adres van de Begeering c«n clcn Zomert j 1 niet meer in te voeren. De Voorzitter zegde dësfcunddg onder zoek toe van den gemeente-opzichter. Do heer Sehrier merkt op, dat de dok terswoning tegen 1 Mei 1923 is opgezegd, z. i. is het van heit allergrootste belang, dat pogingen in het werk gesteld worden dien dokter dlaar te houiden en te doen women. Ook die Voorzitter ös van drie mee- ning en zou het ook op prijs stellen diat die standplaats niet verloren ging waar voor hij zijn medewerking toezegde. De openbare vergadering werd hierop gesloten. KOUDEKERK. Gemeenteraad, n Vergadering van Dinsdag 12 Dec. 1922. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden, een vacature. De vergadering wordt met gebed ge opend. De Voorz. benoemt tot commissie van onderzoek der geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid den heer M. J. Oppelaar. de heeren ven Egmond, Koot en de Jong, waarvan de eerste rapporteert tot toelating. Aldus besloten. Do notulen der laatst geboudene verga dering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. Schrijven van het gemeentebestuur van Zevenhuizen inhoudende een protest Brand. De boerenhofstede van W. Brouns te Ing- ber-Gulpen is totaal uitgebrand. Woonhuis schuur en stallen werden een prooi der vlammen, terwijl 2 koeien en 6 varkens, alsmede de geheele oogst aan hooi, stroo en granen en ook de geheele inboedel ver brandde. De 'aangrenzende stallen van De Bie zijn mede verbrand, doch hier kon het vee nog gered worden. Behalve het hooi en de oogst was alles verzekerd. De brand weer was veel te laat, er ging görukoen vijd verloren met het zoeken naar de Bleutels van het brandspuitenhuisje! Gelukkig dat de wind gunstig was, anders waren er nog meer huizen in vlammen opgegaan. Te Oud-Beijerland is de groote bouw manswoning van den heer M. I. Hoogen- boom, totaal afgebraad. De groote schuur brandde eveneens af. Aan het ijverige wer ken der brandweer is het te danken, dat het woonhuis gespaard is gebleven. De paarden en de koeien zijn bijtijds gered_ lcunnen worden, ook de auto en het motor rijwiel benevens de landbouwgereedschap pen. Het in de groote schuur geborgen graan en hooi ging verloren. De eigenaar was als gewoonlijk 's avonds niet op de hofstede, maar bij de familie op het dorp, wat ook dezen avond het geval was. Het is den laatsten tijd meermalen voor gekomen, dat ongenoode gasten op de hof stede kwamen, welke bij het verschijnen van een der familieleden de vlucht namen. Vandaar dat aan kwaadwilligheid wordt gedacht. ,j W/v; Verzekering dekt de schade." De roofmoord tusschcn Aken en Vaals. In verband met den roofmoord van Vrij dagnacht tusschen Aken en Vaals kan nog het volgende gemeld worden: De vermoorde is 'n zekere Klein van Vaalscherkwartier. Genoemde persoon dreef een smokkelhandel in wild eu ging Vrijdagavond r -ar Aken met het doel om door te reizen naar Keulen, om hazen in te I koopen. Op 'deze reis raaide hij m gezel schap van verschillende person. In een café vertelde hij, dat hij veel gel i bij zich had. Hij miste den trein naar Keulen en -keerde vermoedelijk vergezeld van een paar lui naar huis terug. Op deze reis is hij vermoord en beroofd van zijn geld. Ver schillende arbeiders uit Vaals, die om streeks half twee naar hun werk gingen, vonden hem stervend en verwittigden de paters aan het kerkhof. Beeds twee perso nen zijn door de politie te Aken in ver band met dezen moord aangehouden. Ver dere inhechtenisnemingen zouden vandaag volgen. De verslagene was gehuwd en had twee kinderen. Tel. De beroovershende te Rotterdam. Onlangs arresteerde de Botterdamsche politie een man en twee vrouwen, die in den nacht van 21 op 22 Nov. in een pand aan de Oostpottebakkersteeg een Pooï- schen fotograaf op zijn doorreis naar Ame rika 8000 dollar hadden ontstolen. Het komplot liep in den val, toen aan een Haag sche bank getracht werd een biljet van 1000 dollar te wisselen. De toen aangehouden souteneur gaf voor zes biljetten van 1000 dollar te hebben weggegooid, toen hij merkte dat de politie de vrouw, die het geld trachtte te wisselen en hem, in de gaten had. Deze poging om de COOO dollar in veiligheid te brengen is mislukt. Thans is de wettige echtgenoot van de tweede publieke vrouw gearres teerd, die het geld verborgen hield. We gens medeplichtigheid is deze bcroover eveneens achter slot en grendel gezet. Ook hij heeft bekend. Hoe lucratief de onderneming was, blijkt wel hieruit, dat toen hef. gezelschap op het politiebureau zat opgesloten, de chauffeur van „mijnheer" den souteneur zich daar kwam melden met het vei zoek om den sleutel van „mijnheer's" garage om de auto schoon te maken. Bii onderzoek bleek „mijnheer" er een keurig pleizierwagentje op na te houden. 'Hbld. Aan gevaar ontsnapt. In tegenstelling mei de voorzichtige wijze van beugelen der trams, zooals dit in an dere plaatsen geschiedt, past men in Arn hem do zonderlinge en tevens zeer gevaar lijke methode too om den beugel om te gooien nog voor de tram aan het eindpunt gekomen is, waardoor, zooals te begrijpen velt, het bovengronclsche net een hevige trilling ondergaat. Ten gevolge van dezo onverantwoordelijke wijze van beugelen brak hedenmorgen circa 7 uur bij den Spoorberg een der draden, die met een voedingsdraad en met een ijzeren paal in aanraking kwam, welke paal door middel' van een staaldraad aan een metalen hek van de Continental Petroleum Cy. verbon den was, en waardoor dit electrisch gela den werd. Een voerman, die met eer. v a-gen voor het hek stil hield, bemerkte op een gegeven moment, dat zijn. paard, dat. in een plas onder den paal stond, plotseling; begon tc steigeren. Toen hij hst paard de poort van het gebouw wi1de Jrinn<^en, het hek, waardoor het dier neerstortte. Do man, die niet dadelijk begreep, wat er gaande was, waarschuwde voor alle zeker- heid e enige vi-.-Mjgangora. Een niets Wa<ls vermoedenc. tangetje opende het ijzeren hek. doeh bleef Terblu; ongedeerd Later bleek, da. hp[ alvorens het hek te openen, /--• °i,* met zijn jas had bedekt. Als door der is deze jongen aan den dood ontk. De politie stelt een onderzoek in naarPn- oorzaak. Tel. Oplichter gearresteerd. -Door de centrale recherche te 's-Graven- hage is gearresteerd een zekere B. W. S., zich noemende directeur van het Algemeen Assurantiekantoor „Het Vaderland" geves tigd aan de Waldeck-Pyrmontkade. Deze persoon wordt verdacht van valschlicid in geschrifte, verduistering en oplichting. Om te beginnen heeft hij van een spaarpobs van zijn verloofde zonder daartoe gemach tigd te zijn een groot voorschot gelicht en daartoe een valsche handteekening gezet. De man beweert echter dat zijn verloofde hem daar toestemming voor had verleend, wat door haar betwist wordt. Vervolgens heeft hij verschillenden per sonen, per advertentie posities aangeboden als agent en als procuratiehouder van zijn Ass. kantoor, onder borgstorting. Verschil lende personen zijn hier weer ingevlogen, alhoewel de politie herhaalde malen heeft gewaarschuwd voor de practijken van deze borgstelling- vragende dubieuse zaken- raenschen. Zoo wist hij iemand te bewegen tot af gifte van f 240 op afbetaling van een borg stelling groot f 500; anderen stelden hem respectievelijk f 50, f 30 en f 50 op afbeta ling van f 150 ter hand, terwijl hij jrist heden met een zijner slachtoffers naar een notaris gaan zou, waar f 150 zou gestort worden. Eveneens zou hij heden een post wissel van iemand uit Zeeland ontvangen van f 100, afkomstig van een procuratie houder. De man is reeds eerder wegens oplichting veroordeeld. Achteraf is geble ken, dat hij ook nog diverse goederen van zijn verloofde heeft beleend, zonder daar toe gerechtigd te zijn. De politie meent met de aanhouding van dezen man een goede vangst gedaan te hebbers De verdwenen postdirecteur van Kollum gearresteerd. Korten tijd geleden werd te Kollum in do provincie Friesland een opzienbare diefstal ten postkantore ontdokb. Een be drag dat de f 60.000 zeer nabij kwam werd uit de kas vermist. Do directeur, zekere Mulder, was ook verdwenen, zoodat het maken van do juiste gevolgtrekking niet moeilijk waa. Er werden in ale richtingen nasporingen gedaan. Thans is Mulder te Amsterdam gearresteerd. Do politie werd gewaarschuwd, dat hij zich in de Openbare Leeszaal aan de Kei zersgracht ophield. Een Tocherchour arres teerde hem. Later werd hij naar het hoofdbureau van politie gebracht. Giste- ïen is hij ter beschikking van den burge meester van Koilumcrland gesteld. Hij verkeerde in vrij berooiden toe stand; van list geld.ïs niets teruggevon den. Verdwenen. De gemccnlebode J. C. F. M. te Does burg heeft, Dinsdagmorgen heimelijk ziin woning verlaten cn is daarin niot terugge keerd. Waar hij sinds go,ruimen tijd zwaarmoodigo buien had. denkt men, dat hem eon ongeluk is overkomen. Hot niet plakken van zegels. Bij don landbouwer V. te Raalte zijn vier koeien in beslag genomen door den Baad van Arbeid, die 'n vordering op hem heeft wegens het niet plakken van zegels. SPORT. VOETBAL. R.-K. DIOC. IIAARL. BOND. i V;\ Vriendschappelijk. 'k - Men schrijft ons uit Voorhout: Zondag j.l. speelde op het V.F.C.-terrein V.F.C. III tegen S.J.G. III uit Noordwijlc, welke wedstrijd eindigde in een 5—2 overwinning voor Noordwijlc. Om 3 uur speelde V.F.C. I togen SJ.C. II. Dezo wedstrijd was zeer spannend. Eenige weken geleden kwam V.F.C. legen dit zelfde team uit en moest een neder laag slikken van 3I. Thans wisten ze echter een gelijk spel te bewerken. Tot even voor de rust waren do V.F.C.'ers steeds in de meerderheid en wisten zij dit ook in een doelpunt uit te drukken. Nu wilde SJ.C. den achterstand verkleinen en na veel werken gelukte het den gelijk maker in het net te zenden. Daarna was het rusten. Na de rust ging het spel vrij wel gelijk op. Een goed genomen corner op he SJ.G.-doet werd overgekopt. Zog naderde het einde. V.F.C. heeft wederom getoond een kwaden tegenstander te zijn. Goed zoo V.F.C., ga zoö door en houd zoo stand vooral in de a.s. competitie. Het tweedo elftal moest te Warmond spelen tegen S.M.C. III, doch liet op zich wachten. We zullen hopen, dat dit niet meer.voor zal.komen en dat dit een aan sporing moge wezen om voortaan getrou wer op te komen. Wedstrijd verslagen. J. v. D. te L. Wij kunnen geen ingezon den stukken over gespeelde wedstrijden meer in onze kolommen toestaan. Daar over kan men in sportbladen diseüssieo- ren. BOKSEN. Het hoksvertod. De burgemeesters van Kerkrade en Delf zijl hebben medegedeeld openbare boks wedstrijden in hunne gemeenten niet te zullen toelaten. BILJARTEN. Arie Bes in Amerika. Naar wij vernemen, zal de HoUandscho Amateur-kampioen biljarter Arie Bos dit seizoen nog deelnemen aan do wedstrijden jar ten, Welke in Amerika worden crehou- Tel. den. Land- en Tuinbouw Tuinhcmv. Men meldt uit het Wcstland aan het „VadJ: Al is het aantal kassen, dat dezer» win ter gebouwd zal worden, lang niet zon "Toot als ten vorigen jam, toch zal de {jghouw, ondanks de steeds doordringe'-- piaf$lai9,?, nog op vrij groofo schaal landsclP^ben. Een feit is, dat de West- neer hij'l'o nog slechts loonend is, wan-. Ook het aa^'orlijk van glas voorzien is. gestadig toe, .schoorsleenen neemt nog kunstmatige verten er op wijst, dat in de prac'ijk woming meer en meer ;cp?st. Burgerlijke HlLLEGöhl. Ondertrouwd: C. Lagendijk en 'j der Ben-I M. A. Bouma cn C. G. van u Wolf. Getrouwd: G. van Gameren en E. Hop man. Geboren: zoon van M. Klinkhamer Chrispijn -dochter van J- C. Meskers—* Brouwer dochter van H. Doorneba! Van Bemmelen zoon van M. van der S'.fen- Roos zoon van IT. M. E. van Dam—Mark. Overleden: A. M. van Engelen man 1 jaar. StöQmvaartfcöncfiter STV. MIJ. NEDuRLAND. BALI vertr. II Dcc. van Batavia. KADJA (uitr.) vertr. 12 Dcc. van Suez, KON. NED. STS. MIJ. BACCHUS vertr. 12 Dcc. van Malaga. BERENICE vertr. 12 Dcc. vsn Vijro. NEPTUNÜS vertr. 12 Dne. «un «na re. KON. K0LL. LLCYD. DELFLAND (nitr.) vartr. 12 D-c. ran Rio Grande. EEMLAND arr. 12 Etc. se Bocnos Ayrti GELRJA (thniai ei») .aftrok li D(..em ber van Las Balmes. KON. WEST-IND. MAILQ. ALMELO arr. 13 Dcc l» Rotterdam. HOLLAND AMERIKA LIJN. GAASTEBLAND arr. 12 Dee te Nev York. HOLLAND OOST-AFRiKA LIJN. RIJPEUKERK vertr. 13 Dec. van Am- sterdam.. HOLLAND OOST-AZIE LIJN. GEMMA vertr. 13 Dcc. v»d Rotterdam. HOLLAND VVEST-AFRIKA LIJN MINEIiVA (thuisr.) arr. 9 Doe. to Havre. HOLLAND ZUIO-AFRIKA LIJN. RANDFONTE1N (uitr.) vertr. 12 Decem ber van Kaapstad.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4