Je LeidscEee GjnT Tweede Blad Zaterdag 2 December 1922 Wat leert de handelsstatistiek omtrent den toestand in onze tabaksindustrie? Onder bovensiaand opschrift deelt hot Centraal Bureau voor de Statistiek hot volgende mede: Een goedo aanwijzing voor den toestand onzer tabaksnijverheid, die steeds voor een aanzienlijk deel voor export werkte, «yen de uitvjercijfers van bewerkte tar- bak in het bijzonder van sigaren en siga- retten; de sigarettenfabricatie heeft in en na den oorlogstijd een niet onaanzienlijken omvang gekregen: de export van sigaret ten was die van .sigaren reeds op zijde ge komen, zooals uit onderstaande cijfers blijkt. Uitvoer van bewerkte tabak X 1000 K.G. Gekorven Sigaren Sigaretten tabak Jan.—Sept. 1920 3 270 1250 1.000 idem 1921 2.630 549 1261 idem 1922 2.095 615 207 Hierbij moet men in het oog houden, dat de stijging van den uitvoer van sigaren in het loopende jaar het gevolg is van de order van de Spoansche regie, welke met tfgeeringssubsidie als werkverschaffing, uitgevoerd wordt: in Jan. t/m. Sept. 1920 cn 1921 werd niets naar Spanje uitgevoerd, terwijl in denze.fden tijd van het loopen- do jaar 161 duizend K.G. naar dat land geëxporteerd werd. Toont de uit boven staand staatje blijkende achteruitgang van den export reeds aan, dat de toestand in de tabaksindustrie nirt rooskleurig is,voor de sigarenindustrie wordt het beeld nog somberder, indien men tevens de invoer- cijfers van bewerkte tabak bekijkt. Inge voerd werd, (X 1000 K.G.) in Gekorven Sigaren Sigaretten tabak Jan.—Sept. 1920 77 182 3253 idem 1921 566 395 3.325 idem 1922 28 1.164 384 FEUILLETON Van helden en verraders. 25) Maar drie dagen waren noodig om van den voet van Mené-Hom het beroemde heiligdom van Auray te bereiken. Toen de drie getrouwe dienaren aangekomen waren, vonden zij slechts den graaf, die weende bij de pas gesloten lijkkist. En ate zij hot lichaam opeischten om het bij te zetten in het graf harer voorvaderen haaldo de overste van het klooster een wort testament voor den dag, dat een be- J'ond en gebroken schrift toonde. -< Daar ik mijne belofte niet heb kun nen volbrengen, zoo vermeldde dit «tuk, verlang ik dat mijn stoffelijk overschot voor altijd ruste in de grafkel ders van bet klooster. Deze boteekeonis van den laatsten wil der doode was niet onderteekend, hetgeen de goede zustors verklaarden door de geestesverwarring van de stervende. Graaf Arthur bevestigde hun zoggen, en 0111 dit alles nog zekerder te doen schij nen, schonk hij aan hot klooster een gift yen duizend pond voor het onderhoud van het graf en de fundatie voor honderd zie lmissen tot rust van haar ziel. Aldus handelende, zeide hij, slechts te gemoet te komen aan het uitdrukkelijk Verlangen van de jeugdige ontslapene, bil alles kwam den drie reizigers wei- h'S waarschijnlijk voor. Hun achterdocht er t!?or °P?ewekt. Maar zij begrepen dat bet hier een ^r&t sluw doordachte zaak gold. Zij Hieruit blijkt, "dat, terwijl in 1920 de uit voer van sigaren den invoer verre over trof in 1922 het omgekeerde liet geval is geworden. De thans in zoo belangrijke hoeveelheden ingevoerd wordende sigaren komen voor het leeuwenaandeel uit Duitschland (1132 duizend K.G.) Boven dien betrekt Duitschland thans niets meer, terwijl or m 1920 nog 296 duizend K.G. sigaren naar dat land geëxporteerd werden. De met ingang van 1 Juni 1920 in wer king getreden aanzienlijke verhooging der invoerrechten op tabaksfabrikaten heeft dus de valutaconcurrentie, wat de sigaren betreft, niet tegen kunnen houden. Dit blijkt met de sigaretten wel het geval te zijn, ten opzichte waarvan de verminder de uitvoer ruimschoots door den nog veel sterkeren achteruitgang van den invoer gecompenseerd is. indien althans de con sumenten er genoegen mede nomen Hol- landsche sigaretten te rooken in plaats van de buitenlandsche (in hoofdzaak van Engelsche herkomst), welke zij tot nu toe gewoon waren. De sigaretten zijn echter hooger belast (45 pet. tegen 30 pet. van de sigaren) en kwamen grootendeels uit landen met z.g. „sterke valuta". Dat de valutaconcurrentie echter tegen de 45 pet. invoerrecht niet bestand is. blijkt ten overvloede nog hieruit, dat, terwijl in Jan. •t./m. Sept. van 1920 en 1921 nog resp. 354 duizend K.G. en 453 duizend K.G. sigaret ten uit Duitschland ingevoerd werden, er in dezelfde periode van het loopende jaar, volgens de gegevens der statistiek, geen enkele sigaret uil dat land geïmporteerd werd. De moeilijkheden, waarin onze sigaren- industrie verkeert, mogen echter niet ge heel aan den verminderden export cn de valula-concurrer.tie geweten worden, hoe zwaar vooral laatstgenoemde, blijkens de cijfers, ook drukt: ook de binnenlandsche afzet speelt een rol. Voor zoover men ten gevolge van de malaise minder rookt of do sigaar door een pijp vervangt, zal het hierdoor vermirderde verbruik van siga ren zich met de verbetering van den cco- nomischen toestand wel herstellen, maar dit zal niet het geval zijn waar de sigaret de sigaar verdrongen heeft, hetwelk in niet geringe mate het geval is: sinds den oorlog wordt ook hier te lande het ronken van sigaretten meer en meer gewoonte. In ondeirftfcaanid grafiekje zijn de cijfers omtrent den in- en uitvoer van sigaren en sigaretten in beeld gebracht. vertrouwden aan elkander hun wederkee- rig vermoeden, dat de Engolschman zon der twijfel de uiterste voorzorgen had genomen om zijn misdaad, indien hier ten minste aan misdaad moert gedacht worden, geheim te houden. Zij gaven dus voor zich to verwijderen, om aan den graaf eveneens tijd en gele genheid te laten tot vertrekken. Hun vermoedens bleken weldra ge grond. Arthur de Kergroaz haastte zich het klooster te verlaten, waar het verblijf, zoo zeide hij, bem ondragelijk geworden was. Maar inplaa's van op het slot weder te koeren, reisde hij naar Parijs om daar nu zoogenaamd afleiding te zoeken voor zijn voorgewend verdriet. Alain en Jean hadden gelegenheid een en ander te doorvorschen. Van de drie berlines, die de gehuwden en hun gevolg hadden bestegen, bevonden er zich slechts twee te Saintc-Anne. Daarenboven, baron Saint Julien, de Engelsche officier Schotten en de dienst knecht Ralph Gregh waren er ook niet meer. Haastig vormden de twee broeders en de slotkapelaan de abbé Kerhuol, hun plan. Zij eischten van de overste, de lijkkist te openen alvorens de grafkelder zou ge sloten worden. Deze weigerde aan dit be vel te voldoen bij afwezigheid van den graaf en vordorde een bevel van de over heid of ten minste van den naasten bloed verwant der ontslapene. Deze nu was de markies De Féror. Jean Prigent vertrok in vliegende vaart en na een ontstuimigeq, rit keerde hij na Uit deOmpving. KATWIJK. Tuinbouw. Do prijzen der verschil lende luinbouwpioducten gaan nog steeds in dalende richting. Voor ƒ2 per 100 wordt thans beste roode kool verkocht aan de veiling, terwijl goede gele kool het ook niet hooger kan brengen dan ƒ4.30 per 100 stuks. Met de bloemkool is hetafgoloopen Wat nog wordt aangevoerd brengt onge veer niets op. Een zeer enkel partijtje Het geeft ook nog veel arbeid, vooral wan- 100 stuks. Veei bewaarkool wordt opge legd. Wat zal de uitkomst hiervan zijn? begaven zich naar liet gemeentehuis waar neer het niet vriest. Bazar. De Bazar, welike gehouden is ten bate der Kotwijksche Ziekenverple ging in de Gemeentezaal, werd goed be zocht. De opbrengst zal de 3000 dicht na. deren. Werkloosheid. Een groep werkloozen bggaven zich naar het gemeentehuis waar een deputatie den burgemeester een onder houd vroeg.. Wijl deze afwezig was stond de wethouder van Publieke Werken de deputatie ie woord. Gezien den toe stand in de gemeente en de gemeentekas kon geen definitieve toezegging worden gedaan. Het waren bovendien niet-georga- niseerden. Waar de geheele gemeente noodlijdend is, zullen ook in deze de ar beiders zelf, wat betreft het uit te keeren bedrag door de gemeente, zelf het gelag weer moeten h< talen, in den vorm van belasting. Snijbloemen. Er komt meer leven digheid in den bloemenhandel. De tulpen zullen eerstdaags in groo'lere hoeveelhe den gaan komen en de aanvoer van Chry santhen blijft zoo ongeveer dezelfde. Be halve Scharlet due zullen do eerstvolgen de dagen ook Due van Thol Roso aange voerd worden. Ook komen gebroeide Hyacinthen aan de veiling. Deze brengen per 100 van ƒ14 tot ƒ16 op. Chrysanthen gaan graag weg voor ƒ0.50 lot ƒ0.80 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding. De uilslag der aanbe steding van het ophalen van asch -en vuil nis te Katwijk aan Zee, tweemaal per week te transpor-teeren -naar de Gemeen telijke vuilnis:»!aal is als volgt: H. Haas noot ƒ2475, J. Verdoes ƒ2483, P. de Vreugd ƒ3699, M. Schaap ƒ3850, G. van Duijn ƒ5000; per week was ingeschreven door A van den Oever Az. ƒ89 cn D. Parlevliet 90. Voor Katwijk aan den Rijn: alsvoren, plus het éénmaal per week ledigen der vuilnisbakken: J. v. d. Gugten Pz. ƒ360, P. v. d. Gugten Jz. ƒ500 en G. Verdoes ƒ520. Voor vervoer bazalt, enz.: J. v. d. Gug ten Pz. ƒ0.75 pen M3. steenen,kalkpitten enz ƒ0.55 per kar. G. Verdoes, bazalt ƒ1.60 per M3, steenen, -ka'kpibten enz. ƒ0.53 per kar P. v. d. Gugten Jz., jjaralt ƒ0.79 per M3., öteencn, puin, er.z. ƒ0.64, zand, kalkpitten ƒ0.31 per kar. Het afgraven van een gedeelte van het Vuurbaakspad: N. Hoek 278.85, G. v. Duijn ƒ210, M. Haasnoot ƒ280, C. Gebius ƒ225, A. v. d. Oever ƒ385, J. Remmers waal 180, P. J. Kuijt 129, Jac. Jonker ƒ209, C. van Phee ƒ286 en L. van Rijn ƒ190 HOOGMADE R.-ÏC Volksbond. Op 29 November had in de zaal van den heer C. Hillcbrand een buitengewone vergadering plaats, ter vie ring van het Patroonsfeest. De Zeereerw. heer B. v. Leeuwen, pastoor le Hillego-m, hield de feestrede. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, sprak een woord van welkom tot alle aanwezigen en bedankte de leden dat zij in zoo grooten getale hadden deelgenomen aan de Gene rale H. Communie. De Eerw. redenaar 6chet9to duidelijk het nut en de kracht van het vereenigingsleven, vooral voor de jongeren, daar zij er toch niet zeker van zijn, altijd op hun dorpje te zullen blijven Spr. toonde ook op geestige manier het nut van een goede propagandaclub aan, En do met groote aandacht gevolgde rede naar besloot met een uiteenzetting van het leven van den H. Willibrordus. De Voorz. dankte den Eerw. spreker twee dagen terug met den markies De Féror zeiven, aan wien hij van zijn ver moedens kennis had gegeven. Toen had er m de grafkelder van het klooster een ontzettende scène plaats. De lijkkist werd geopend in. tegenwoor digheid van de oversto en den aalmoeze nier van het klooster, van den markies Do Fcror, van den abbé Eerhuel en de broeders Prigent. Een gelijktijdige kreet van verontwaar diging ontsnapte aan de aanwezigen. Het stoffelijk overschot dat zij voor hun verbaasde oogen to zien' kregen was niet dat van de gravin Ameline do la Croix de Kergrcaz. Er was een ander lijk, namelijk dat van Marie Ange le Gao, de kamenier van de gravin. Wat was er van Ameline geworden? Was zij nog in leven of dood? Do zusters, ontzet door het gruwelijk vergrijp waaraan zij onvrijwillig mede plichtig waren geweest,, wilden de tus- sclienkomst der rechters inroepen. De markies de Féror, de slotkapelaan en de twee broeders verzetten zich hier te gen. Het meest waurschijnijk was dat Ame line nog onder de levenden behoorde, en dat haar misdadige echtgenoot, die alles in het werk had gesteld om haar dood te wanen, haar hier of daar verborgen hield Als de waarheid uitlekte was het dan niet boven alles te vreezen dat de arme vrouw werkelijk het slachtoffer werd van het gruwzame complot dat tegen haar ge smeed was? De overste en de aalmoezenier 'stemden hiermede in, en men'besloot, tot nader he. voor zijn begeesterende rede. Daarna werd eenige minuten gepau zeerd, waarna het Bondslied werd gezon gen. Een gratis verloting gaf wel aanlei ding tot grooto hilariteit. Na een dank woord door den Voorz. werd deze goed geslaagde vergadering met gebed geslo ten. De collecte voor het Vaandel, aanbe volen door den geest, adviseur, bracht ƒ15.96 op. HILLEGOM. „St. Jeroen". Gisteravond vergaderde deze vereeniging in don R.-K. Volksbond. Opkomst was vrij goed. De Voorz., de heer Jac. v. Bakel, opent de vergadering met gebed en een woord van welkom, waarna de notulen worden gelezen cn goedgekeurd. Het jaarverslag gaf een kleine vermeerdering van leden, welk getal nog zeer moet stijgen. Uit de rekening en verantwoording van den pen ningmeester bleek, dat er een batig saldo was van 34.09*. De aftredende bestuurs leden, de hoeren Van Bakel, Van der Vos sen en Roeien werden met bijna alg. st. herkozen; in de vacature-P. Bakker werd gekozen de heer N. Smit. Hierna werden 4 prijzen verloot: 4 gra tis-toegangskaarten voor een gesloten re traite. De gelukkige winnaars waren de heeren P. L. Langeveld, P. Walkers, G. Mooikind en D. Markman Sr. Bij de rondvraag werd voorgesteld vol gend jaar de bedevaart te doen plaats hebben op 15 Aug., omdat op dien dag de gelegenheid is opengesteld om het Mar telveld to bezoeken. Dit punt werd aan gehouden tot de volgende vergadering. Hierna sluiting met gebed. R.-K. Onderwijs. Woensdagmiddag had ia Café „Flora" een bijeenkomst plaats van R.-K. onderwijzeressen), ten emde te komen tot oprichting eener on- derafdeeling der Diocesane Ver., in het Bisdom Haarlem. Do heeren R. J. J. Heirman en E. A. Janssen, die het initiatief genomen had den leidden de bijeenkomst, terwijl eerst genoemde na opening met den Ghr. gr. een 30-tal dames en heeren het welkom toeriep. Spr. deelde mee, dat het Hoofd bestuur der D.V. had besloten tot de op richting eener afd. tusschen Leiden en Haarlem en hiervoor Hillegom had aan gewezen. Spr. liet echter aan de vergade ring over een andere plaats te preferee- ren. Na de hoon uitgesproken le hebben dat de vergadering zou leiden tot de op richting eener afdceürïg, waardoor het roftgoüjk zou zijn, dat nHe.R.-K. onderwij zeressen) trouwe leden werden, wat zo- ker zou samengaan met e?n groei en bloei van ons Kath. onderwijs, ving de behan deling der agenda aan, na mondelinge me dedeel ing van verhindering van eenige heeren. Met alg. »t. werd besloten een afd. „Hillegom en Omstreken" te stich t§n, die beurtelings ófinL'.sse óf in Hille gom zou verg v.leren. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren R. J. J. Heirman, Th. Remmers waal. E. A. Janssen, en de dames Fl. Faase cn B. Heinink. Hierna werd het reglement behandeld, waarbij als leiddraad werd gevolgd dat der afd. Leiden rn Omstreken. Na artikels gewijze behandeling werd hot reglement met alg. st goedgekeurd. Bij do rondvraag bleek. dal. de vergade ring den Donderdagavond als vergadering avond 't meest geschikt oordeelde, mits zij circa 6 uur zou aanvangen. Hierna sluiting met den Chr. groet. Het Bestuur verdeelde de functies als -volgt: R. J. J. Heirman, voorzitter; Th. Rcmmerswaal, 2e Voorz.; E. A. Janssen, Secretaris: Fl. Faase. Penningmeostercsse B. Heinink, Alg. Secunda. Gemeenteraad. Do Raad dezer ge meente houdt een oninbare vcgedcri-g op Maandag 4 Dec. 1922, nam. 2 uur. De agenda bevat slechts één punt, n.l. Be noeming van twee-leden van de commis- sio inzake werkverschaffing. SASSENHEÊM. Gemeenteraad. (V ervolg.) Direct na de opening der middagverga dering stelde de Voorz. de gemeente-be grooting aan de orde. Over de ontvangsten werd weinig ge zegd. Wethouder War na ar besprak even vei het diepste stilzwijgen te bewaren om trent deze geheimzinnige misdaad. Een authentieke akte der vinding van het ondergeschoven lijk werd opgemaakt door den notaris der nabijliggende gemeen le en ieder der getuigen ontving er een afschrift van, naar behooren, door dedes- betrcffendcn beleekend. Vervolgens hernamen dc markies De Féror, ternedergcdru'kt door dit onge hoorde voorval, de slotkapelaan en de twee broeders den terugweg naar het slot, dat nu hel eigendom geworden was van den ellendigen moordenaar van Ameline. Toen zij Carbaix doorgingen, verna men zij het feit van de geheimzinnige vondst van het vrouwenlijk op het grond gebied van den graaf van Plestin. Onder het volk gemengd, gingen de twee broeders het gemeentehuis van het dorp binnen, en herkenden Ameline onder den irouwpraal. De twee broeders vormden op staanden voot hun plan, om het lichaam heimelijk te ontvoeren en brachten het dan ook, zooals wij_ gezien hebben, ten uitvoer. Een flauwe hoop moedigde hen in hun pogingen aan, Ameline die veel leed aan bezwijmingen, leefde wellicht nog. Alain deed- een beroep op de gehecht heid, den moed en het beleid van de broe dorschap van Kerrot-ar-Laz, die hem tot haar aanvoerder had gekozen, en haar ge hechtheid deed niet onder voor zijn eigen heldhaftigheid. Wat was er eigenlijk gebeurd met gra vin Ameline op den weg door het bosch naar Saint-Anne d'Auray? Wat de gravin later aan Alain verhaalde, was op zich- terloops zijn ideaal om in do toekomst de zaken zoo to regelen, dat do gemeente alleen zou heffen een belasting op 't in komen. Die opcenten op do Rijksbelastin gen zijn volgens spr. stille belastingen die zoo spoedig mogelijk moeten verdwijnen. De heer v. Zonneveld besprak ceni van zijn oude lievelingsonderwerpen, de hondenbelasting, en wilde deze bedangrijk verhoogen, wat don heer Spoolman aanleiding gaf om ook met zijn oude vuur voor de hondjes en him bazen in heb lcrijb te treden. B. en W. zullen deze zaak nog eens nader in studie nemen. Ook de post vorgunningsrecht van f 350 vindt de heer v. Zonneveld te laag, vooral waar deze post in 1921 nog f 531 opbracht. De Voorz. merkte op, dat doze post niet verhoogd kan worden daar tegen woordig alle basis van aanslag ontbreekt, doordat het Rijk geen gcgcveDS meer ver strekt betreffende den inslag. De heer Speelman wilde de lasten voor do vergunninghouders niet te zwaar maken, daar deze menschcn volgens hem toch al moeite hebben om er te komen. De heer v. Zonneveld meende dat dit wel gaat. B. en W. zullen do zaak nog eens over wegen, maar de Voorz. kon niet veel moed geven. Over de uitgaven werd natuurlijk meer gezegd. De heer Speelman was tegen een tijdelijke geldleening en herinnerde aan het Raadsbesluit, waarbij B. en W. uitge- noodigd werden een geldleening aan te gaan op langeren termijn. Verder stelde hij voor een pensioenrege ling in te voeren voor de wethouders. Hij wil dit vaststellen op f 25 voor elk dienst jaar, tot een maximum van 70 van de jaarwedde. Na eenige bespreking werd op voorstel van den heer v. Zonneveld vastgesteld, dat B. en W. deze zaak onder oogen zul len zien, en den Raad in de eerstvolgende vergadering een uitgewerkt voorstel zullen aanbieden. De lieer Bader vond de st 1500 uitgetrokken voor schrijf-, druk- en bind werk te hoog. Hij dringt er op aan dat het drukwerk zooveel mogelijk in groo- tere posten zal worden besteed, en dat men voor deze leveringen zal laten in schrijven. De heer Bader vindt de pest van f 900 voor verlichting en verwarming to hoog. Do heer v. Zonneveld zegt hetzelfde van de kosten voor vergaderen en de heer Bader acht f 800 voor do kiezerslijst een groot bedrag. De "Voorz. weet echter alle na; uilen meesterlijk af to slaan, en dc verschillende posten te handhaven als door B. en W. be groot. Wethouder Wamaar acht het niet wenschelijk om aan de politiedienaren edk f 100 toe. te kormen voor gebruik van eigen rijwiel. Hij meent dat" do gemeente goed- kooper Maar kan komen als ze een con tract sluit met een rïjwi»ili ^ndelaar die tegen een vast bedrag goede fietsen ter be schikking van do politie stelt.. B. en W. zullen deze zaak nader overwegen. De heer Speelman 1 e°* rijdt de post steun Burgerwacht k f 200. Hij wil eigen lijk niets voor deze zaak geven, maar stelt eerst f 100 daarna f 150 voor in de hoop do andere Raadsleden mee te krijgen. De heer v. Zonneveld en weth. W a r- n a a r verdedigen deze post. Ze wordt ten slotte aangenomen als door B. en W. voor gesteld, met de stemmen van de heeren Bader, ven der Geest en Speelman tegen. Ook het bedrag van f 590 uitgetrokken voor belooningen brandweer lokte f yiigo bespreking uit. De Voorz. merkte .j-hter zeer terecht op dat dezo post niet begroot kan worden, aangezien we niet weten hoe dikwijls er brand zal wezen. Tegelijkertijd deelde hij mede dat het personeel nu was aangesteid, en dat de heer Stouten was aangewezen voor de levering van het ma teriaal en het onderhoud van de spuit. Besloten werd het oude spuitmateriaal ten spoedigste op to ruimen. De heer v. Zonneveld merkt op dat de straatverlichting wel mooi, maar nogal duur is, waarop do Voorz. antwoordde, dat nu ook meer straten worden verlicht. jelf zeer eenvoudig. Do aKiordennars haddon reeds laag (o voren het plan xoor hun gruwelijke mis daad overlegd. Graaf Arthur had er niet direct d-eel aan genomen. Hij liet er de zorg van over aan zijn drie schurkenvrien den. Deze drie ellendelingen waren baroa Saint-Julien, do Engelschman James Shol ton en de dienstknecht Ralph Gregh, ge naamd Ivillerton. Sholton had met zijn gewone brutaliteit tot Arthur gezegd: Ik lees in uwe gedachten, mylord. Laat het maar aan mij over, u van die vrouw te ontdoen. Dooden alleen zwijgen. En Saint-Julien, in merg en been bcdor von, had ook zoo gesproken. Als gij u op mijn eer wilt verlaten, neem ik het wel op mij, u van dat schep sel te verlossen, zonder bloed te vergieten, of haar het minste leed te doen. Dit hoorende. had graaf Arthur zijni twee bandcloozc trawanten bij zich geroe pen en verklaarde hun kortaf: Doet, zooals het u zal goeddunken. Ik laat u hierin geheel vrij. Verdeelt de werkzaamheden onder u beiden. Ik ver lang slechts een enkele zaak, namelijk dat het werk zoo spoedig mogelijk afgelo« pen zij. En dasr gij wellicht niet goed met elkander zult overeen komen, zal ik u ook Ralph Gix-gh toevoegen, die u me# raad en daad kan bijstaan. Men weet het reeds: het werk liep zo$ spoedig mogelijk af. ïWordt vervolgd). SIGAREN SIGARETTEN UITVOER IN DUIZEND TALLEN KI LD GR. INVOER IN OUIZENO TALLEN KILO GR. JANUARI Ti, SEPTEMBER i 1920 1921 1922 -«ANUARIV. SEPTEMBER I92Q .1921 1922

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 5