r. mi Letteren en Kunst Tcrkecrjfu weg geloepen nam den troin. Eiscli f 3 M. J-, klofcSüC-zmiakcr te Noord w jj- kerhout* is beklaagd, <iat hij te No- rdwijkerhout een paard heeft vastge houden, en de stuurman-eigenaar belet hoeft verder te gaan, en heeft uitgenoo- digd to t vechten. Een groot e volksoploop is daardooor ontstaan en beklaagde was ock niet geheel vrij van sterken drank lucht. Bekl. kan zich er weinig van her inneren, doch is zeer zenuwachtig en hoeft zelfs twee uur niets van de wereld geweten. Getuige Smit doet het verhaal, dat. bekl. met hem in gezelschap is g •xveest en werkelijk een glaasje heeft ge dronken, wat hem zoo onwel maakte, dat hij niet vorder kon. Door den land bouwer Bouwmeester zijn zij toen per brik naar Noord w ijkerhout gebracht. Toen zij daar ter plaatse kwamen, wilde J. de landbouwer B. niet laten vertrekken, zonder de fietsen af te geven, welke aan de Poelbrug wanen achtergebleven. Al- zoo door het onwel worden was een mis verstand veroorzaakt De kantonrechter informeerde nog naar de grootte van dien vrees el ijken volksoploop waarover getuige niet voel vertellen kon. Er stond altijd volk aan de Steeg. Den ambtenaar blijkt het niet dat noch ten een en noch ten anderen een overtreding heeft plaats ge vonden, waarom hij vrijspraak vraagt. De kantonrechter raadt beklaagde aan geen sterken drank meer te drinken. Hij doet het zelden. Nu nooit meer. Bekl. heeft ook nog een dagvaarding over die zaak voor den Haag, deelt hij mede Ja! zegt de Kantonrechter daar moet je voor naar Den Haag Hier ben je vrijge sproken. Jae. v. d. PI., schipper te K a t w ij k aan Zee, op het schip Katwijk 49. heeft gevaren met een zeil Katwijk 145. Het is gekomen doordat zeil 49 door den sto-rm is weggeslagen en dit er voor in de plaats genomen zonder na te zien, welk nummer er op stond. 'Deze zaak werd aangehouden cm den Beeder de Best te hoeren. Be klaagde moet morgen gaan varen, wat hij gerust kan gaan doen, zegt de Kanton rechter. SPORT. VOETBAL. Het Nederlandsche elftal. Naar de „Sp.crt." verneemt, heeft de N. E. C. besloten het Nederlandsche elf tal, zooals Zondag samengesteld, te hand haven, met dien verstande, dat het nu ook vaststaat, dat Hordijk as. Zondag in Bern speelt. H. Steeman zal als aanvoerder op treden. De navolgende reservespelers zul len de ploeg vergezellen: J. de Boer Jr., A. Groen, H. Tetzner en K. J. Kaufmann (Aohalles). Warburton, de trainer van H. V. V. is de verzorging van de ploeg wederom toevertrouwd. Bestuursvergadering N. V. B. De „Sp-kr." meldtIn de op Zaterdag 11 dezer te 'e-Gravenhage gehouden be stuursvergadering werd door het bestuur de houding van het dagblad „De Tele graaf" sterk veroordeeld, omdat genoemd Wad. door het opzettelijk noemen van -den naam van den met de letters N.N. bedoel den speler J. Bulder het voetbal belan g be wust heeft geschaad. B -K. DIOC. HAABL. BOND. Competities tanden. laatsten wedstrijd van de eerste ronde in de competitie. Door een klinkende over winning handhaafde zij zich aan het hoofd harer afdeeling. C.a. 2.15 uur blaast scheidsrechter van Vliet de beide elftallen tusschen de lijnen. Dios neemt van af den aftrap onmiddel lijk het leder mede en neemt in de eerste oogenblikken reeds de leiding. Dios blijkt alsdan steeds te domineeren en binnen een kwartier is de doelwachter der gas ten reeds voor de vierde maal gepasseerd. Haastrecht geraakt alsdan ook een wei nig ingespeeld en gaat van tijd tot tijd tot den aanval over. waarbij zij echter steeds stuit op de hechte verdediging van Dios. Even voor de thee slaagt Dios er nogmaals in een doorbraak te foreeeren en het leder voor de vijfde maal onhoud baar in de touwen te jagen. Na de rust is Dios wederom dominee- rend en voert zij de score in de eerste 20 minuten successievelijk tot 9—0 op. Bak ker is met dezen stand blijkbaar nog niet tevreden en zorgt reeds spoedig voor het 10e doelpunt. De gasten worden dan* minder fair in hun optreden: waartegen <le scheidsrech ter onvoldoende optreedt en het spel dien tengevolge onnoodig forsch wordt. Dios laat zich echter hierdoor niet verschal ken en slechts enkele minuten voor het einde slaagt Kippersluis er in liet elfde en laatste doelpunt aan de serie toe te voegen. De scheidsrechter kon ons slechts matig bekoren. V. F. C. II—S. J. C. Ill 0-1. Men schrijft ons uit Voorhout: Zondag j.l. speelde op het V. F. C.-ter- rein V. F. C. II tegen S. J. O. III uit Noordwijk. Circa half twee blies de scheidsrechter de béide elftallen binnen de lijnen. V. F. C. trapt af en onderneemt dadelijk een aanval, doch zonder^ re>sul - taait. Dan ontwikkelt zich een vurig spel van beide zijden. De beide keepers ver richtten hier goed werk. Dan bemachtigt de rechtsbuiten van S. 0. C.het leder, zet goed voer waarna de linksbinnen onhoud baar in den bovenhoek plaatst. Stand 1—0 Even daarna gaat rust in met ongewijzig- den stand. Na de rust komen de beide partijen weer flink opzetten met V. F. C. iets in de meerderheid. Het deel van S. J. C. werd nu herhaalde malen bekogeld, zoodat de keeper hier dikwijls reddend op moest treden. Dan wordt nog een paar malen een aanval van S. J. C. ondernomen, zoo dat ook V. F. C.'s keeper handelend moest optreden. Tenslotte komt. het einde met on veranderden stand. V. F. C. had hier echter wel een tegenpuntje verdiend. V. F. C. I—S. J. C. II 1—3. Daarna kwam V. F. C. I tegen S. J. C. II uit Noordwijk tusschen de lijnen. Dade lijk na aftrap ondernam S. J. C. een aan val op het V. F. C.doel waaruit een cor ner ontstond Goed genomen werd deze retour gezonden. Daarna wist V. F. C. de achterhoede van S. J. C. te passeeren doch de bal werd naastgeschoten. Niet te min wist S. J. C. voor de rust toch ecmnial te doelpunten. Na de rust kwamen beide partijen sterk opzetten. Nu breekt V. F. vj. herhaaldelijk door, doch de keeper scheen zich voor zijn taak berekend. Door mooi samenspel zet de midvoor over naar den rechtsbuiten, die daarna onhoudbaar in schiet. Stand 21. Na eenogen tijd heen en weer getrap wist S. J. C/nogmaals te passeeren de scoren op te voeren tot 31. V. F. C. tracht den achterstand te verkleinen en komt overdonderend op-, zetten, dnch spoedig blaast scheidsrechter einde. Volgens werken van spelers en grensrechter zou de derde goal off-side ge weest zijn. Doch daar niet is gefloten, werd het punt aan S. J. C. toegekend. Zoo trad S. J. C. met een 31 overwinning uit het strijdperk. V. F. C. heeft door dezen wedstrijd ge- tcond. een niet te versmaden tegenstander te ziin. daar S. J. C. II een der eerste "plaatsen bezet in klasse 3E yan den Dioc. Haarl. Voetb. Bond. Het derde elftal speelde met 9 man te Noordwijk tegen S. J. C. IV en verloor met 61. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Tweede klasso B. doélp. Eerst© klasse C. gesp. gew. geL verl. v.—t. pnt. gem. 8. M. C. I 5 5 11—0 10 2,— W. F. C. I 5 4 1 13—4 8 1,60 8. D. 0. I 5 3 1 1 12-4 7 1.40 Concordia I 5 2 1 2 17-11 5 1.-* R. K. V. Z 16 11 4 5—15 3 0,50 H. B. c. n 4^1 3 3—18 1 0.25 Westen I 6—1 5 3—12 1 0,16 Tweede klasse D. geep. gew. geL verl. v.t. pnt. gem. Leidon I 6 6 18—3 10 2,— Geel Zw. I 5 4 1 23-6 8 1.60 Liaee I 5 3 2 13-10 6 1.20 8. J. C. I 6 1 1 3 8—9 3 0,60 ZUk I 3 SM 1 2 2—12 1 0.33 E M. S. I 1 H 1 l_2 B. K. V. Z. n 4 4 0-23 w -•) 2 winstpunten in mindering w. n. o. Derde klasse E. gesp. gew. geL verl. v.—t. pnt. gem. 8. j. c. n 5 4 1 17-8 8 1.60 Usee H 5 3 1 1 17—4 7 1,40 Leiden II 5 3 2 6—10 6 1.20 E. M. S. II 5 12 3 7—8 4 0,80 8. P. C. I 5 11 3 10-21 3 0.60 S. M. c, n 3 3 4-10 -M 3de klasse J. gesp. gew. gel. verl. v.L pnt, gem. Dios I 6 6 25-6 12 2,— A. W. I 6 4 2 14—9 8 1,33 Dook m 6 1 1 4 13—13 3 0,50 Haastrecht I 6 1 5 4—28 1 0,16 Dios 1—Haastrecht 1 11-0. Onder begunstiging van ideaal voetbal- weer, Bpeelde Dios Zondag den zesden en gesp. gew •gel.verl. v—t.'priit. gem. A. S. C. 9 7 2 22—8 14 1,56 Zeist 11 7 3 1 20—12 17 1,55 R. F. C. 8 5 2 1 16—6 12 1,50 Concordia 6 3 1 2 11—8 7 1,17 D. E. C. 8 3 3 2 14—11 9 1.12 Velox 8 4 4 14—8 8 1,— D. O. S. 7 1 1 5 2—10 3 0,43 Olympia 7 3 4 4—15 3 0.43 Douar 8 1 1 6 8—20 3 0,38 Victoria 6 2 4 4—17 2 0,33 gesp. gow. gel. verl. v.—t. pnt. gem. D. H. a 6 5 1 16-3 11 1,83 Xerxes 6 4 1 1 11—6 9 1,50 C. V. V. 8 4 2 2 9—5 10 1,25 u. s. c. 5 2 2 1 4—5 6 1,20 Lugdunum 8 2 4 2 6—10 8 1 b. M. T. 9 4 1 4 14—18 9 1,— H. D. V. S. 8 2 2 4 8—11 6 0,75 St. Hoog er 7 2 1 4 12—12 5 0,71 For tun a 7 1 2 4 7—12 4 0,57 Uaii'tas 8 1 2 5 7—14 4 0,50 3e klasso F. Gouda 4 4 15-7 8 2.-—* Vos 6 4 1 1 24-9 9 1,50 Alphen 5 2 3 6-2 7 1.40 L F. C. 5 2 1 2 9-6 5 1,— V. C. S. 6 1 2 3 10-20 4 0,66 D. V. V. 5 2 3 4—16 2 0,40 U. V. S. 6 2 4 4-19 2 0,33 Res. 2. klasse C. R. c. H. n 6 4 2 13—6 10 1,66 A. D. 0. II 4 2 1 1 8-7 5 1.25 Quick II 6 2 3 1 15-5 7 1.17 E. D. o. n 5 1 3 1 6-4 5 1.— A. S. C. TT 5 2 1 2 11-11 5 1,— h. b. e. m 7 3 4 12-21 6 0.85 V. U. C. II 5 5 7-18 o— GOUDSCHE VOETBALBOND, le klasse A. Bodegraven IVivantie I 12. Men schrijft ons uit Bodegraven: Voor onze plaatsgenooten was het Zon dag een vrij gemakkelijke dag. Voor het tweede en derde elftal waren de resp. ter reinen afgekeurd, zoodat alleen de wed strijd voor het eerste op eigen terrein te gen Vivantie I kon doorgaan. Te 2.15 uur wordt onder leiding van scheidsrechter Bezemer begonnen. Slechts enkele oogenblikken zijn gespeeld als het leder reeds door Bcele wordt opgebracht en achter den keeper geplaatst. Deze goal wordt echter wegens off-side geannuleerd. In een minimum van tijd zijn de rood zwarten dan weder terug en thans komt de paal den gasten in laatste instantie te hulp. Plotseling ontstaat dan bij Bodegra ven een merkbare inzinking, waarvan Vi vantie handig partij weet te trekken. Met kracht bestoken zij het gebied der rood zwarten waarna zij uit een scrimage voor het doel weten te doelpunten. Achtereenvolgens heeft Vivantie dan een drietal hoekschoppen te nemen, welke afdoende worden weggewerkt. Alsdan komt ook Bodegraven los. Fanatiek vallen de Rood-zwarten aan en dwingen de ver dediging tot wijken. Na prachtig kort sa menspel brengt Vlaanderen de partijen op gelijken stand 1—1. Verwoed wordt, dan gestreden om het winnende punt. Bij een aanval der gasten constateert de arbiter een overtreding waarvoor hij de o. i. te zware straf van een penalty toekent. Een keihard schot, gelost door een uit de ach terhoede gerequireerde Vivantie-speler, wordt door den keeper gestopt en wegge werkt. Kort hierop is het rusten. Na half time neemt Bodegraven het spel geheel over en belegert zij de Vivantie- veste. Fraai spel wordt thans niet meer ge leverd, terwijl Vivantie zich thans met viif man in de verdediging bepaalt, tot het erdedigen van haar heiligdom. Ondanks de verwoede aanvallen der Rood-zwarten is door deze vex*dediging geen bres te ver oorzaken. Het gelijkt veel op een schiet partij op het doel, waarbij keeper en paal doelpunten voorkomen. De verdediging van Bodegraven begaat de fout. het z. g. een back-systeem veel te ver door te voeren. De gevolgen blijven dan ook niet uit. Bij een plotselingen doorbraak der gasten kan de verdediging zich niet herstellen en bin nen enkele oogenblikken noteert. Vivantie het winnende punt. Nogmaals belegert Bo degraven dan de veste der gasten, echter zonder resultaat. Als de scheidsrechter einde blaast zijn dc leiders geslagen door een club uit de laagste regionen. De uit slag is evenwel zeer geflatteerd. Bodegra ven had weder een ouderwetsche pechdag en een verhouding van 13 zou meer juist zijn geweest. Schorsingen. (Officieel.) J. Hcnrïc van de veroeniging Gouwsluis van 1 Nov. tot 1 Deo. 19-22 we gens wangedrarr. G. Thomrsse speler van Alphia van 1 Nov. tot 1 Dec. 1922 wegens wangedrag. (De laatste speler trad in den wedstrijd Alphia. .Bodegraven op een dergelijke wij ze tegen den scheidsrechter op dat deze schorsing noodzakelijk werd geacht. Deze schorsing zegt meer dan alle over dien wedstriid gezonden verslagen en ingezon den stukken en brengt, de bewering om trent ruw spel van de zijde van Bodegra ven tot de juiste verhouding terug.) Royementovergenomen van de vereeni- ging Woerden: C.' Hilgers wegens wange drag. le klasse A. gesp. eow. gel. ver!, v.f. pnt. gem. Bodegraven Alphia T Alphen IT Vivantie I Zw.dam I Woerden I o p 1.28 3 17—IC, 9 1.12 2' 9—7 C. 1.— 2 9—12 7 1 3 5—6 4 0,90 4 10—19 6 0.71 WATERPOLO. BraziliëBelgië 34. Ter gelegenheid van de eeuwfeesten, welke te Bio de Janeiro worden gehouden speelde het. Belgische w aterpob-zevental tegen het Brarilie-ansche team. De Belgen wonnon met 43. Ruststand 32 voor Brazilië. LUCHTVAART. Vliegongeluk in België. Gietermiddiag is de Belgische ayiateur L-aborie van de Société de Propaganda Ae-roneutique te So.ites met zijn toestel van een hoogte van 20 Meteer neergestort en gedood. „Tel." D. Nieuwenhuizen Sr. t Te Botterdam is op f-S-jarigen leeftijd overleden de revue-speler D. Nieuwen huizen Sr.. voo-ral beikend door zijn rollen in Ter Hali's revues, Gemengde Berichten. Ongelukken. De 18-jarige electricien E. J. Botje, die Zaterdagnacht eenige herstellingen deed in een condensor van het ketelhuis der electrische centrale te Hengelo en om te kunnen zien een electrische lamp had mee genomen, is waarschijnlijk door den stroom gedood. Men vond hem dood in den condensor. Zondagavond is te Hoogezand, waar schijnlijk door den mist, een fietsriider door een auto aangereden. De fietsrijder werd ernstig verwond en is spoedig daarna overleden. Het was H. Dammers van Wol- dendorp, oud 28 jaar. Gisteren nacht ongeveer half één had de 38-jarige G. Klingers, werkzaam bij de firma Joh. Enschede Zoon te Haarlem, het ongeluk in het water van de Nieuwe Gracht te geraken cn te verdrinken. Misdaad? De Justitie heeft schouwing gelast van het lijk van de verdronken vrouw te Drachten, die ongeveer 4 weken vermist werd. Op het lijk was een wonde aan het hoofd ontdekt, wat de Justitie deed grijpen. Ook een vader. Het kwam den laatsten tijd herhaalde lijk voor, aldus het „TJ. D.'\ dat. het poli tierapport van Utrecht melding maakte van gevallen van diefstal uit Bodewagens. Meestal verdwenen er doozen met. choco lade, met suikergoed en andere snoepe rijen, niet terwijl dc wagens on hun stand plaats stonden, maar gedurende den rit. Tot nog toe mocht de politie er niet in sla gen, om de daders van deze diefstallen te vinden, -'ie hun bedrijf met groote bruta liteit schier eiken dag weer voortzetten. Gisteren echter is dat mysterie plotseling opgelost. Een Utrechtenaar, die verbonden ïs aan den Voogdijraad, was des ochtends op bezoek bij een gezin op het. Prin: aandacht., dat de kinderen doorloopend hofje (Nieuwe Gracht). Daar trok het zijn chocolade en bonbons zaten te eten, iets wat hem tamelijk no'-cri1" xrbaar voor kwam. Hij wp.iT 1 erom de poli tie, en een rechercheur ging op ordeboek uit. Deze ontdekten het bewuste huis een gioot aantal kisten cn doozen, deels ledig en deels gevuld met. allerlei snoeperijen. De bergplaats van de gestolen goederen uit de bodewagens was ontdekt. Maar er werden nog méér ontdekkingen gedaan. Het bleek namelijk dat de diefstallen wer den verricht door een 11-jarig jongetje! Niet echter uit. eigen initiatief, maar daar toe aangezet door zijn vader een beken de van de politie die hem eiken dag de deur uitjoeg met de bedreiging, dat hij een flink pak slaag kon krijgen, als hij des avonds niet het noodige meebracht! Vader en zoon zijn door dc politie ge hoord. De jongen is weer op vrije voeten gefield, maar de vader is in verzekerde be waring gehouden. De gasverstikkinlf te Rotterdam. Dc toedracht van dit ongeluk, waardoor de 27-jarige vrouw van den timmerman S. Top en haar dochtertjes van 3 en 4 jaar het leven verloren is ccnigszins anders ge weest, dan in het. V. D.-berïcbt gemeld werd. De man is des morgens naar zijn werk gegaan, terwijl de vrouw nog voor zijn ontbijt gezorgd lieeft. Waarschijnlijk is zij toen gekleed neg wat met haar kinderen, die nog in haar nachtkleertjes waren, te bed gaan liggen. Verondersteld wordt, dat een dor kinderen uit het bed is gekropen en spelende op den grond in de slaapkamer de kraan van de gaskachel heeft geopend. Het ultstroomende gas hppft toen blijkbaar liet drietal in den dom r>|: overvallen. Van half twaalf tot kwart voor één hebben de reddingsbrigade van de brandweer en verplegers van den Ge neeskundigen dienst onder leiding van dr. Landwehr getracht de levensgeesten weer op te wekken, door kunstmatige ademha ling en toediening van zuurstof, maar zm- der resultaat. Hbld. Brandstichting. Te St. Nicolaasga is aangehouden de we duwe G. de J. aldaar, verdacht van brand stichting in haar woning, die gedeeltelijk is uitgebrand. N. B. Crt. Oplichters? Dezèr dagen hebben een paar kooplui te. Kootwijk in tal van gezinnen heel wat lin nen verkocht, onder voorwaarde, dat ieder koopér, die voor f 100 kocht, een rijwiel, ter waarde van f 80, cadeau zou krijgen. Beeds hadden de veelbespraakte kooplui, naar hun zeggen, aan het station te Stroo een spoorwagen vol fietsen staan, om do finnenkoopers gelukkig te maken. Tot nu toe hebben de afnemers echter wel hun (dure) linnen, doch nog geen rijwiel ont vangen. Hbld. Een roofcomplot. In aansluiting met de onlangs gemelde airestaties van schippers en dekknechten ven de firma Varenkamp, expediteur te Den Haag, vernemen wij het volgende: Sinds langen tijd werden telkens uil zendingen van en naar Den Haag winkel waren vermist. Het heette dan dat een kist beschadigd was, of dat er goederen over boord waren gevallen, wat ook Werke lijk op motorbooten wel voorkomt. Omdat er echter steed3 meer goederen „cyer boord violen", is de recherche van den Rijswiikschen weg verleden week met een grondig onderzoek begonnen, voorna- meliik wel naar aanleiding van de ver missing van een kist, inhoudende pl.m. 7000 sigaren. Het resultaat daarvan was, dat in de kajuit van den kapitein van een der motorbooten, den 51-jarigen S. A. uit Amsterdam, G kistjes sigaren werden gevonden. De kapitein was zeer verbaasd dat die kistjes daar verborgen lagen in zijn kajuit. Ook bij den. dekknecht, den lG-jari- gen P. L. W., werden gestolen goederen gevonden. Aanvankelijk gaven deze twee personen elkander de schuld en omdat de recherche vermoedde, dat ten huize van beiden wel wat meer gevonden zou worden toog de politie-inspecteur Donderdag naar Amsterdam. Werkelijk werden in de woning van den kapitein aan de Bilderdiikstraat en in de woonschuit van de moeder van den dek knecht, een massa winkelwaren gevonden, o.a. flesschen eau de cologne en kinawijn, 9 gros klossen garen, sigaretten, 5 Kg. rook vleesch, 12 pond boter, eieren, drankglaas jes en meer. En deze ontdekking leidde mede tot de aanhouding van J. van T., een 29-jarigen schipper van een platte schuit, eveneens in dienst bij genoemde firma. Ook bij hem werden weer goederen, van diefstal afkom stig, in beslag genomen. En de 23-jarige dekknecht, Th. de R.» die meestentijds op de schuit woonde, moest toen ook gearres teerd worden, want ook hij wordt verdacht te hebben meegedaan aan het roofcom plot. Ten laatste heeft de recherche aange houden den 23-jarigcn schipper A. L,. te Leiden, die ook verdacht wordt. Het vermoeden van de recherche is, dat er nog diverse andere schuldigen zijn, voorname lijk helers van de gestolen waren, die ze hielpen aan den man te brengen. Als een staaltje met welke brutaliteit de dieven te werk gingen, kan wel gelden, dat ze in een keer eens 50 pond boter en een anderen keer 35 pond rookvleesch meena men. Hoewel de vijf aangehoudenen eerst absoluut ontkenden, zijn zij thans allen door de mand gevallen. Zij zullen ter be schikking van dc justitie worden gesteld. Een moedige vrouw. Te Barnevcld is een hollend paard door de groote spiegelruit van den manufactu- rier kranenborg gerend. Aanstonds ver volgde het dier zijn ren en zou juist zijn ruitentikkerij herhalen bij den boekhan delaar Mulder, toen diens echtgenoote de buitengewone tegenwoordigheid van geest en tevens durf had, het hollend beest te grijpen en tot staan te brengen. Duitsche roovers. Vrijdagavond is de arbeider H. Freriks te Zevenaar even over de grens, bij bet te- rugkeeren naar liuis, door drie Duitschers aangerand. Zij ontnamen hem zijn geld en sloegen op de vlucht. Het komt vaker voor, dat tegenwoordig Hollanders op Duitsck gebied worden aan gevallen. Dynamiet in de fcöU-i. Een braiulstoffcnhandclaar te Z*-.nd<oort heeft bij do politie aldaar ccn dym»mi»t- patrcon gedeponeerd, door hem in een la ding Belgische anlhraciet gevonden. Het ding is onschadelijk gemaakt cn vernie tigd. Buitesilaniische Berichten. Treinongeluk in België. Verscheiden slachtoffers. Te Niels bij Boom is gisteren een trein, welke hoofdzakelijk arbeiders naar Ant werpen vervoerde, ter hoogte van het sta tion van eerstgenoemde plaats aangereden door een met een snelheid van 30 K.M. per uur uit de richting van Antwerpen komen den goederentrein. De locomotief en enkele wagens van den passagierstrein werden totaal vernield. Uit de vernielde wagens en locomotief werden thans reeds drie dooden opgehaald, een 20-jarig arbeider en de stoker van den passagierstrein. De gewonden, waaronder verschillende vrouwen, liepen meest arm- en beenbreu ken op. Men vreest echter, dat nog meer dere dooden men spreekt van zes onder de puinen van de vernielde wagens bedolven liggen. Men weet nog niet zeker, of de ramp is toe te schrijven aan den dichten mist of aan het verkeerd werken der signalen. Scheepsbrand te Hamburg» Drie slachtoffers. Te Hamburg ontstond gisterenmorgen op de in de haven liggende Noqrsche stoomboot ,,Kong Erik" brand in de ka juit, die zich met groote snelheid uitbreid de en waarbij een Noorsche loods, een kok en een steward door verstikking om- het leven zijn gekomen. Ernstige bioscoopbrand. Een geweldige ontploffing heft Zondag de inwoners van Montreivx in opschudding gebracht. Er was brand uitgebroken in de Palace-bioscoop; juist was de brandweer ter plaatse aangekomen, toen met een ge weldigen slag heel he,t gebouw in de lucht vloog. Dc ontploffing moot in een der sous- torreinen hebben plaats gehad, waar een aanzienlijke voorraad filmmateriaal gebor gen lag. Twee naast de bioscoon gelecen hotels werden zwaar beschadigd, cenige andere huizen werden vernield Er zijn 30 gewon den, waaronder 13 ernstig. De brand te Napels. Omtrent den naftabrnnd in het arsenaal te Napels, waarbij do vlr.mmen ziin over geslagen op eenige schepen in de haven, wordt aan Fransche bladen nog gemeld: De brand ontstond door het vallen van gloeiende sintels in een tank, die gevuld was met nafta. Weldra laaiden de vlam men hoog op, en in een minimum van tijd' sloeg het vuur over op drie oorlogsschepen, het linieschip Marsala", de lichte kruiser „Aquila" en een torpedoboot. De heelo ha ven van Napels was één rook al rook. Iedere poging, om het vuur meester to" worden, 'mislukte. Weidia .vatten ook de h qu tor sla gul -rat sen in de nabijheid van het arsenaal vl ra. Terwijl de groot ere oorlogsschepen slechts geringe schade beliepen, brand 7en boven genoemde en nog drie andere torpedeboo- ten, twee torpedojagers en dn kanonneer boot en ..Rosso" en „Torre-del-Greco" vol komen uit. De gehecle zee, zoover het oog reikt, staat in vlammen. De brandende schepen' ziin naar de open zee gesleept, ondat ze voor andere schepen in de haven geen ge vaar zullen opleveren. Matrozen en infan teristen houden de menigte van het arse naal verwijderd. Blijkens de jongste be richten verwacht men, dat het vuur zicK ook zal meester maken van de munitie magazijnen. Het aantal slachtoffers is nog onbe kend. De schade loopt in de tientallen' millioenen. Burqerliike Srirri. LEIDEN. 1113 November. Geboren: Betsy Johanna d. van M. Delfos en J. van Eek Binse Bastiian z. van J. G. Kijlstra en N. S. Goudswaard Leendert Pieter z. van B. Mooi en P. Koe- kebakker Cornel is z. van B. v. Leeu wen en J. M. Weber David z. van H. v. d. Werff en S. Houtman Cornelis z. van L. B. Noort en G. v. d. Goede Cor nelia d. van G. Kwaadgras en J. Schrama Arie z. van J. Korpershoek en M. Vis ser Albertina Klazina d. van K. Bempfc en T. C. Hak Hendrik z. van B. J. KI u's en J. van Putten Theodorus Francis- cus z. van P. Gulcij en C. Otte Jannetje Susanna d. van W. Bckooij en A. C. Sloos Johanna Margaretha Hendrica d. van B. den Hertog en J. Neuteboom Wilhel mus Johannes z. van II. W. de Graaf cn J. W. Stolwijk Sari Jacoba Susanna Carolina d. van C. A. Crommelin en S. J. S. C. Slotemaker Cornelis Adrianus z. van J. C. de Kan en S. E. Zwarter. Ondertrouwd: M. Vissers jm. 24 j. en A. van Gils jd. 25 j. A. J. van Dijk jm. 28 j. en E. Beidel jd. 20 j. H. I. Te- kamp jm. 23 j. en J. G. Butgers jd. 24 j. L. van Veersen jm. 26 j. en C. M. den Bandt jd. 22 j. B. J. Jalink jm. 25 j. cn D. A. v. d. Vliet jd. 31 j. J. Sommeling jm. 25 j. en G. v. d. Burg jd. 21 j. P- L. A. Schreuder jm. 20 j. en M. Gijsman jd. 17 j. Overleden: C. v. Teijlingen m. 2/ j. E. J. Brugman Ederzeel w. 69 j. W» van Zonneveld m. 55 j. Leverd. aaugeg. kind van J. v. Oosten en J. v. d. Blom O. A. de Kan z. 5 m. H. M. Besoort m. 60 j. rsin len

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4