300 galden boven kost en inwoning verdienen. Boor kooge salarissen wordt bovendien liet gehalte niet verbeterd. Men krijgt dan de mon- schen. die rnaar één doel hebben: pret maken cm veel verdienen. Nu zijn de salarissen hier niet het hoogst, maar het gehalte van het per* êonecl is daarom niet lager dan in andere ge stichten. .Tenslotte vraagt spr. ol de eischen, die do amhtcnaarsbocd stelt, ook werkelijk noodzake lijk zijn. In dit verband wijst hij op Den Haag, waar voor de schrijvers zeer hooge eischen wer den gesteld. Men stelde als minimum eisch I 1850. maar voor hun eigen bureau vroegen ze een kracht op een salaris van f 1300. Men moet de eischen van dien kant maar niet te ernstig nemen. Als ze het zelf moeten betalen, dan den ken ze er niet aan. Spr. komt er tegen op, dat op een bcleedigen- de wijze over Dr. v. d. Kolk is gesproken. Spr. kent hom nu meer dan 25 jaren, als een man die steeds het belang van het personeel zoekt. Als er wat meer ernst komt in do samenle ving, wat meer liefde en plichtsgevoel, dan is er hoop op betere verhoudingen. De heer Knuttel zeide dat de adviezen van 'de stichtingen een onaangenamen indruk maken. Men vergeto echter niet, dat we de grootste last hebben van den ambtenaarsbond, die met de omstandigheden absoluut niet rekent. Er is geklaagd dat er te weinig geëxamineerd personeel is. Deze klacht is echter zeer onbil lijk, omdat we plotseling voor een groote niy breiding 6tonden, terwijl velen te onverschillig waren om de boeken ter band te nemen. Dit zal echter langzamerhand beter worden. De V o o r z. stelt voor thans te pauzeeren. Aldra besloten. De vergadering wordt geschorst. Avondvergadering. De heer Oost.dam heelt zich verbaasd toen de heer Dubbeldeman smaalde op 't personeel om dat dit grootendeels gerecruteerd is uit arbeiders kringen. Zooiets klinkt vreemd in den mond van iemand die behoort tot een arbeiderspartij. Spr. ontkent dat er in de kringen der arbeiders geen goede verplegers zouden zijn. De geschiktheid is niet afhankelijk van een zekere standing. Spr. ontkent ook, dat een hooger salaris het peil verhoogt wat de practijk heeft geleerd. Het hooger salaris geeft ook niet een ruimeren toevloed van personeel. Rest het materieele belang van het personeel en nu is Spr. volstrekt niet overtuigd dat dit belang salarisverhooging noodig maakt. Had de heer Dubbeldeman do zitting van de Comm. v. Beheer bijgewoond, dan zou hij zeker anders hebben gesproken. De heer Dubbeldeman: Vertel jij het dan maar. De heer Oost dam: Ik zal er wel voor ojv passen. Spr. vraagt tenslotte of salarisverhoo ging wel noodig is in dezen tijd. Deze personen leven in betrekkelijke weelde, ze hebben veel voor, boven vele huisvaders die loonsverlaging krijgen, en daarom is het nu niet de tijd tot verhooging over te gaan. De heer Dubbeldeman zegt dat de «beer Oostdam van wat hij gezegd heeft niets begre pen heeft. Spr. wil niet ontkennen dat or zelfs van koekobakkera nog wel goede verplegers zijn te maken. Spr. ontkent voorts, dat de ambten naarsbond het personeel opruit. De Kath. en Gbr. leden van het personeel hadden het adres van den Bond gaarne willen teekenen. In antwoord aan den heer Pera zegt Spr. dat Dr. v.- d. Kolk zeer link is vooral als hij de reactio kan dienen. Overigens meent Spr. dat de 'heer Pera van de zaak niet veel heeft be grepen. Hij zwamde maar wat in de ruimte. Spr. is het met den heer Pera eens, dat de ver pleging van krankzinnigen een zeer zware taak is. maar hij begrijpt niet hoe de weth. dan kan zeggen dat de lust voor studio zoo gering is. Een zakgeld van f 6.— acht 6pr. van weinig bcteekenis. Ze moeten zich er ook van kleeden, Wat doet men nu met f 6.De hoofdzaak is echter, dat voor dit geld geen geschikt perso neel is te krijgen. Het peil is zoo laag, dat er zijn die zelfs hun handteekening niet kunnen zetten. Do tijden zijn slecht, maar als men van be zuinigen praat dan geldt het altijd de lagere albtcnarcn. Dat is in de vorige zitting geble ken. De heer Huurman: Mis! De heer Dubbeldeman: Ja, je zegt maar mis, maar 't is toch zoo. Spr. dringt op ioonsverhooging aan. De heer Huurman merkt op, dat de heer Eikerbont een schrikbeeld heeft opgehangen van *t loon. Maar waarom sollicitecrcn er dan zoo- reel menseben? Zo weten toch prec-ciee hoe hoog het salaris is. Daarom gaan ze dan ook riet weg, maar omdat zo gevóelen voor 't werk niet geschikt te zijn. Nu is die f 325 het aan- vangsalaris. Binnen drie jaar kan men komen tot f 450. Dan krijgen ze nog vrije dienstklee- ding. De heer Dubbeldeman: Kunnen ze krijgen. Do hoer Huurman: Neen, krijgen ze. Wat nu de voeding betreft, waarvan de heer Knut tel sprak, die is van dien aard, dat spr. zou wenschen dat iedere Leidenaar het zoo kon krij gen. Spr. heeft dit op zeer ongeregelde tijden geconstateerd. Hier wordt schandelijk overdre ven. De heer Dubbeldeman hoeft er over ge sproken dat die meisjes eerst dienstbode of iets van dien aard zijn geweest, maar dat is toch geen schande! Men kan toch niet van de school naar een stichting gaan. De heer Dubbeldeman is arbeider geweest en ik metselaar, do heer v. Stralen letterzetter enz. en we zijn lid van den Raad geworden. Waarom kunnen zulke men- schen geen verpleger (ster) worden. Spr. komt er tegen op, dat die menschen hier op een onzin nige manier naar beneden zijn gehaald. Spr. kent verschillende personen onder het personeel, die ©en sieraad zijn voor Endegeest. De heer A. Eikerbout bespreekt nog nader do groote mutatie, wat hij aan do lagi salarissen blijft toeschrijven. Do heer Dubbeldeman zou het personeel van het 14e tot het 18e jaar willen voorberei den. Spr. zegt verder, dat de salarissen zoo Ina; eijn, dat do vrouwen van gehuwden do stad in gaan om te verpleger. Do heer Huurman: Beslist onjuist. Er zijn er ook wel anderen. De heer Dubbeldc'm an: Dan hebben verpleegden in huis. Ook al uit nood. Do heer Huurman: Hebt u de spaarbank boekjes gevraagd! Do heer Dubbeldeman: Neen, dat heb ik" vergeten. Spr. wil niet- het rersoneel naar beneden halen. Stommen: Maar u doet het dan toch maar. De lieer Dubbeldeman meent dat in het belang der stichtingen hooger salaris noodig is. De heer Pera weth. heeft aan het in eer sten termijn gesprokene weinig toe te voegen. Alleen wil hij nog dit zeggen dat hij de juiste cijfers heeft gebruikt. Do heer Dubbeldeman merkte op, dat ze te gunstig waren, maar spr. heeft do dienstboden uitgeschakeld. Hij ontkent voorts, dat Dr. v. d. Kolk zich door anderen zou laten leiden. De weinige studie is niet een gevolg van den dienst, maar van de weinige belangstelling. De voeding is zegt spr. uitste kend en hij ontkent, dat het salaris te laag moet worden geacht. Een salaris van f 325 tot f 375 is voor meisjes van IS a 19 jaar voldoen de. Voorts moet niet over het hoofd worden ge zien, dat ontwikkeling alleen nog geen goed per soneel maakt. Er moet zijn liefdo, toewijding, zelfopoffering. Wie dat? heeft, zal ook do noo^ dige on tv ikkeling verkrijgen. Er wordt veel ge klaagd over het personeel in het algemeen, maar daar staat tegenover, dat er een belang rijk deel is, dat met groote toewijding het werk verricht. Tenslotte zegt 6pr., dat aanneming van het voorstel-Elkerbout, tengevolge zalhebben, dat de verhouding met het andere personeel verbroken wordt, en dan is de moeilijkheid niet te overzien. Het voorstel van B. en W. in stemming go- bracht wordt aangenomen met 19 tegen 8 6temmen. Tegen do heer Knuttel en de Soc. Dem. 31o. Praeadviés op heb verzoet van de Won-ingbouAwereeniging „Tuinstadwijk" om nu reeds over te gaan tot ophooging vau een terrein nabij de Heerenstraat. Goedgekeurd. 32o. Voortzetting van de behandeling wan het pnaeadviesj a. op het voorst-el van de dames Baart Braggaar en DubbeldemanTrago tot in stelling van een gemeentelijke kraamvrou wen-verzorging b. in zake de toekenning van een 2-tal subsiddën aan de R. K. Vereeniging van Kr aam verzorging en het aangaan van een overeenkomst met die vereeniging betref fende het verleenen van kraam verzorging aan stads-patiënten. De heer Groeneveld zegt, dat men hem bij de eerste behandeling hard heeft gevallen over zijn toelichting Hij hoopt echter dat hier alleen zakelijke motieven zullen gelden. Spreker herhaalt verder zijne bezwaren tegen de R. K Kraamverzorging, wier eerste doel blijkbaar ie, het geld uit de gemeentekas te halen. Spreker blijft aan een gemeentelijke verzorging de voorkeu* geven waarvoor z i. één verpleegster voldoende ie. Gemiddeld zul len 5 bezoeken per dag noodig zijn. Mévr v. Itallie: U schijnt te' denkon dat het een fabriek is, waar per uur gewerkt wordt. De heer Groeneveld betoogt verder dat een gemeentelijke instelling ook de v-oorkeur verdient hoven een particuliere, daar de ge meente dan de betrekkingen kan. vergeven. De Voorz.: U wil één verpleegster. De heer Groeneveld acht het nieuwe voorstel beter dan het oude, maar hij hand haaft niettemin zijn voorstel. Wordt het ver worpen, dan zal bij met het voorstel van B. en W. meegaan. Alleen vraagt hij, wat verstaan wordt, onder door de gemeente aan te wijzen gevallen. Wordt het bedrag ook betaald als de menschen liever niet door een R. K. zuster worden behandeld. Voorts beeft bij bezwaar, dat de ontsmetting aanbeen particuliere veree niging wordt gedragen. Verder vraagt hij of de gemeente invloed heeft op de arbeidsvoorwaar den van het personeel opdat uitbuiting wordt voorkomen, en waarom niet jaarlijks aan de Gemeente verslag wordt uitgebracht. Valt hier iets te verbergen? Spreker stelt voor een ver slag verplichtend te stellen. Mevr. v. Itallie heeft naar alle kanten geïnformeerd en kan in verband daarmede met het voorstel meegaan. Zij geeft aan-gemeenle lijke verzorging de voorkeur, maar van de meest bevoegde zijde is haar verzekerd dat kwee verpleegsters absoluut onvoldoende zijn. Men moet op alle tijden gereed staan. Ge meentelijke verzorging zou veel te duur wor den. Daarom kan spr. met het gewijzigde voor stel meegaan, vooral omdat nu ook aan andere richtingen gelegenheid wordt gegeven. Het komt spr. echter voor dat de vergoeding „per geval" wel wat hoog is. Een particuliere in richting geeft 15. Dat blijkt echter wat laag. maar 25 per geval i6 naar spr. meent vol doende. De heer WilbTink dankt B. en W. voor het gewijzigde voorstel. Tegen het eerste bad hij bezwaar, omdat aan een vereeniging een privilegie verleend werd. maar dat bezwaar is thans vervallen. Voorts meent spr. ook. dat de voorgestelde vergoeding aan den hoogen kant is, maar, daar het niet gemakkelijk is dit pre cies aan te geven en de wethouder deze zijde van de zaak wel in het oog zal hebben gehou den, wil spr. dit voorstel niet in gevaar bren gen. Hij keurt het af, dat de heer Groeneveld' gezegd heeft, dat het hier gaat om de subsidie en niet om de verzorging. In dit gezicht heeft hij volle vertrouwen in het college van B. en W De heer S ij t s m a en Mevr. v. Itallie stellen voor 25 per geval u-H te keeren. De heer Heemskerk doet het genoegen dat Mevr v. Itallie thans aan particuliere ver zorging de voorkeur geeft. Hij betreurt het dat B. en W hun voorstel hebben gewijzigd, om dat nu de kans op subsidie van Rijk en Provincie is vervallen. Het verwondert spr. niet dat de heer Groe neveld gemeentelijke verzorging wil. Voor de gemeente is dit echter niet voordeeliger. Alleen het salaris van twee verpleegsters zal veel hooger worden. In bepaalde gevallen zal ech ter dit getal veel te gering zijn. Bovendien zal de regeling van de arbeidsvoorwaarden on overkomelijke bezwaren geven. Spr. wil dus in geen geval een gemeentelijke instelling. Den heer Groeneveld merkt hij op, dat het aantal leden der Kath. vereeniging veel grooler is, dan dezo aangaf. Men heeft, er op gewezen dat deze vereeniging een bepaald cachet heeft, maar bij de wijkver pleging heeft men toch ook zusters van be paalde richting. Spreker acht het ondenk baar dat andere dan behandelde gevallen in rekening worden gebrach. Ook ten opzichte van do ontsmetting, moet bic-r goede trouw worden aangenomen. Er is geen enkele reden dit niet te doen Tegen hot uitbrengen van een verslag heeft spreker geen bezwaar, maar, nn de subsidie vervalt, kunnen we de Vereeniging j niet dwingen een ver. lag to verstrekken. Wat j de berekening betreft, zegt spreker, dat deze naar zijne mooning niet te hoog is. Hulp bij bevalling, 10 dagen verzorging en eveutuecle ontsmetting is heden met 3b niet te hoog betaald. Spreker juicht het voorstel van B. en W. van harte toe. De heer W i 1 ra e r herinnert er aan, dat het oeiste voorstel door de Geneesk. Commissie mot griote meerderheid werd aangenomen. Hij be treurt dan ook de aangebrachte wijziging. Wor den de amendementen aangenomen, dan zal de Vereeniging zeker niet hare diensten kun nen bewijzen. Spreker betreurt ook de wij ziging. om den indruk die daardoor is gemaakt naar biiiten Er werd tot nu toe op dit gebied niets gedaan En nu werd dat voorstel bes-tre den omdat men vreesde, dat deze Vereeniging een zekere voorkeur zou hebben. *t Getuigt niet van een breedo opvatting! Spr. wijst er voorts op dat thans van een subsidie geen sprake meer is. Met stijgende ergernis heeft ©preker den heer Groeneveld gehoord, als hij bijv. betoogde dat hel deze Vereeniging om de subsidie te doen is. cn dat getracht zal worden de gezinnen binnen te dringen. Spr. begrijpt niet hoe van deze zijde verleende 'hulp be zwaar gemaakt zou kunnen worden. Spreker wijst voorts op de financieele bezwaren tegen een gemeentelijke verzorging. Met geen van de ingediende amendementen kan spreker zich vereeniging. Het voorgestelde bedrag is heslist terwijl er geen enkele reden is om het verstrekken van een verslag als eisch te mogen stellen. De heer Knuttel is niet overtuigd dat een emeentelijke voorziening duurder zou zijn. Ll° er zooveel geëischt wordt, hoe kan dan de Vereeniging het noodige personeel beschikbaar lubben. Spreker meent dat een gemeentelijke dienst zou kunnen heslaan als ook oen betaalde dienst frerd ingericht. Hij vreert. dat deze dienst door do Kath. vereeniging voor bckee- ringsdóelemden zal worden uitgebuit. De heer Jan de Lange acht dit nieuwe voorstel beter dan het eerste, daar hij niet aan alle mogelijke dingen subsidie wil ge ven. Onjuist acht hij de voorstelling van den heer Groeneveld, dat de gemeentelijke subsidie moet dienen om de zaak op de heen te houden. Hij is van meening, dat de bezoeken voel meer tijd vergen, dan de heer Groeneveld het voor stelde. Eén gemeentelijke verpleegster zou be slist onvoldoende zijn, temeer daar de moge lijkheid bestaat, dat er meerdere gevallen op 1 dag plaats hebben, 't Bezwaar van den heer Groeneveld, dat sommige menschen tegen een katholieke zuster zijn, moge niet geheel onge grond zijn, vergeten mag echter niet, dat ook profes tan tsclie verzorgsters zullen worden aan gewezen. Het voorgestelde bedrag aebt spreker zeer laag. De heer v d. Lip. wethouder, kan. na de zeer uitvoerige verdediging van het voorstel door verschillende leden, zeer kort zijn. De heer Wilmer heeft betreurd, dat B. en W zoo spoedig bakzeil hebben, gehaald. De zaak was echter, dat B. en W. de kansen voor het vóorstel zeór gering achtten-, en zij toch de zaak wilden trachten te Tedden. Daarom is gepoogd de bezwaren te ondervangen. Veel van wat de héér Groeneveld hoeft ge zegd kan onbesproken blijven, daar hij telkens weer sprak van het vorige voorstel. Spreker zal zich tot enkele punten bepalen. Een gemeentelijke verzorging is, nu we bier volgens alle adviezen 'n uitstekende vereen, hebben, niet noodig. Bij de subsidieering van zuigelingenzorg en bij de tuberculosebestrijding heeft de heer Groeneveld ook niet op gemeen telijke dienst aangedrongen. Een gemeentelijke dienst zal in elk geval duurder zijn. Twee verpleegsters zijn minstens noodig, wat alleen al aan salaris 3600,zou vragen. In het ongunstigste geval zal nu ook 3600 noodig zijn. Verder zouden allerlei artikelen noodig, zijn, zoodat het in elk geval veel duurder zou zijn. dan wanneer deze overeenkomst wordt aangegaan. Het is hier een overeenkomst, geen subsidie. Daarom is het ook onnoodig een verslag te eischen Wat betreft de ontsmetting, vergeet de heer Groeneveld, dat hier meer reiniging be doeld is. Natuurlijk is hier sprake van behan delde gevallen. Het is even natuurlijk dat geen andere gevallen in rekening worden gebracht, als dat de gemeente controle zal uitoefenen. Het voorgestelde bedrag, door Mevr. Van Itallie te hoog geacht, is volgens verklaring van deskundigen zeker niet te hoog. Men krijgt voor dit bedrag niet alleen verzorging, maar ook alle artikelen die noodig zijn. De Vereeni ging is trouwens niet bereid het voor minder te doen. Wie niet lijdt aan antipapisme op zijn smalst, kan naar spreker meent met dit voor stel mee gaan. Mevr. van 11 a 114 e zegt dat zij met haar voorstel niemand onaangenaam heeft wilien zijn. Het spreekt echter vanzelf, dat ieder gaarno een verpleegster van eigen richting heeft. Na de verklaring van den wethouder, trekt spr. haar amendement in. Zij wil deze zaak niet in gevaar brengen. De heer Groeneveld repliceert, maar eindigt met de verklaring dat hij voor bet voor stel zal stemmen. De heer Heemskerk besrijdt den heer Groeneveld, die do overeenkomst met een sub sidie verwart. Nadat de heer Jan de lange nog een opmerking hoeft gemaakt: wordt het voorstel van Mevrouw Dubbeldeman in stemming ge bracht. Het voorstel werd verworpen met 15 tegen 10 stemmen Voor de heeren Knuttel, Sijtsma, Mevr. van Itallie en de Soc. Demo craten. Het amendement van den heer Groeneveld verplicht jaarverslag wordt ver pen met 17 tegen 8 stemmen Voor de Soc. Dem. en de lieer Knuttel. Het voorstel van B. en W. ordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. 33o. Praeodvies op do motie van den heer Groeneveld in zate heb maken vau een verbindingsweg van af he,t midden van den Maresingel naar de binnenstad, en voor-stel t-ot beschikbaarstelling vau gelden voor de verwildering van de Werf- brug en de doortrekking van een sloot van den Heerensingel naar de Binnenvest- gracht. De heer van Eek s-telt voor, dit voorstel aan te houden. Aldus hesloteo. 34o. Verdeeling van den Baad in Sec tiën. In de eerste sectie zullen zitting nemen, do heeren Bots. Voorzitter, Mulder, Huurman, Sch olieveld, Jan do Lange, Wilmer, Kuiven ho ven, Knuttel, Dubbeldeman, Van Eek, en Van Hamel. 1 1 1I 1 In de tweede: de heer Bots. Voorzitter, de dames Van Itallie en Dubbeldeman, en de hee ren De Lange, Heemskerk, Stijnman, Splinter, Groeneveld, A. Eikerbout en Sijtsma. In de derdo de heeren: Pera, Voorzitter F. Elkerbout, 'Jostdam, Bisschop. Sanders, Meij- men, Wilbrink, Van Stralen, Pikaar en Eerd- mans. Rondvraag. De heer v. Stralen zegt, dat er geruchten 1 o opende rijn omtrent een voorgenomen ver lenging van den arbeidsdag. De Voorz. zeg, dat bij de wet de arbeids dag is verlengd. We zijn nu bezig na te gaan hoe wij daartegenover hebben te slaan. De beeT v. Stralen vraagt of dezo zaak bii het -georganiseerd overleg ter sprake komt. De Voorz. zegt, dat B, en W. geen verant woording schuldig zijn over maatregelen die nog slechts in voorbereiding zijn. De beer A Eikerbout zou gaarno zien, dat de borden bij de Havenbr.ug werden ver plaatst. De Voorz. zegt, dat deze zaak door den Raad bij verordening is geregeld. Omtrent de plaats van de beiden zal een onderzoek wor den ingesteld. Mevr. v. Itallie vraagt hoe het slaat met den levensgevaarlijken Rijnsburgerweg. De heer Mulder zegt. dat met de verschil lende autoriteiten wordt onderhandeld. Daarna wordt de vergadering gesloten. 3e klas Nederl. Bond uit Haarlem, binn lijnen onder scheidsrechter Weigraven kampen om zilveren lauwertak on zilveren SPORT. VOETBAL. G/V. B. Seriewodstrijdcu tc Zwamjmcrdam. Z.V.V. I—Alphen Alphen aan den Rijn II 0-4 Rood-Wit I Alphen aan den RijnBo degraven I Bodegraven 01 Men schrijft ons uit Woerden: Zondag was de 2de dag der seriewedstrijden van V E P. Thans was de beurt aan de 2de kiasse. De eerste wedstrijd werd gespeeld door lhos I en M V V II Montfoort. Deze wedstrijd was niet van de mooiste. Dios toont zich spoedig de meerdere. Door haar mooi samenspel weet zij voor rust tweemaal bet net te vinden. M V V speelt zeer forsch wat haar menige aanmerking van den scheids rechter bezorgt. Na de rust werd het er niet beter op. M V V zet onstuimig op doch de DiosmannetjeS zijn op hun plaats. Door hun vlug doch mooi spel we ten zij het ruwe spel van M V V te trolseeren en laten MV V-keeper nog viermaal visscken De doelvcrdediging bij M V V was totaal onvol doende. De herhaalde aanmaning van den scheids rechter om elkander niet tot ruw spel aan te sporen had geen succes waardoor deze zich ge noodzaakt ziet een speler het veld doen verlaten. Dit heeft tot gevolg dat eenige speler3 dc partij van dien speler kiezen en de wedstrijd eindigt met een klein incident. M V V mag het voetballen wel eens meer als spel opvatten en niet als voetbalvechten. Dios hoeft welverdiend gewonnen met 60. De tweede wedstrijd werd gespeeld door Utrechtenaren II en V E P II. Direct na aanvang ontwikkelt zich een vlot spel. V E P breekt spoedig door. Wanneer het spel neg maar oenige minuten oud i6 moet Utrecht's keeper reeds vissóhen. De Utrechtenaren vinden dit te bar en zetten flink op; zij hebben echter geen succes. V E P's achterhoede retourneert alles. De rust gaat in met 10 voor V E P Na de rust een slap gelijk opgaand spel. V E P vindt de een punt meerderheid blijkbaar voldoende en toont wei nig activiteit. De Utrechtenaren geven mooi samenspel doch hebben geen succes. Het einde komt met 10 voor V E P. De 3de wedstrijd wordt gespeeld door de beide verliezers om den. derden prijs, zijnde M V V II en Utrechtenaren II. M V V's woede is wat gekalmeerd, zij spe len nu minder forsch. Utrecht zet allies er op om evenals haar 1ste elftal met een prijs naar huis te gaan, haar spel is wel vlug doch blijft fair. Spoedig weet Utrecht dc achterhoede van M V V te passeeren en daar M V V's doelvcr dediging onvoldoende is weet Utrecht tweemaal te doelpunten. Na rust zet M V V flink op. Utrecht vermoeit zich echter niet meer en on derneemt geen verdere aanvallen, daar zij een voorsprong van twee doelpunten voldoende acht. M V V probeert wanhopig nog eenige malen het net te vinden. Utrecht verdedigt ech ter, soms met het goheele elftal, zoodat een doorbraak onm-ogelijk wordt M V V speelde dezen wodsrjjd minder forsch doch nog te veel op don man. De kleine mannetjes van Utrecht gaven in dezen wedstrijd een aardig spel te zien Avaaraan echter ook nog wel iets te verbeteren valt. Deze wedstrijd eindigt met 20 voor de Utrechtenaren waardoor zij met den 3den prijs naar buis gingen. Men schrijft ons uit Leimuiden: Zondagmiddag hield de Voetbal-Vereeniging Sparta twee prachtige Propaganda-Wedstrijden om zilveren lauAvertak, zilveren kruis en zilveren medaille. Ongeveer 1 uur trad Sparta I en H. S. V. III van Haarlem binnen d© lijnen om te kampen om een zilveren medaille. Sparta I stelt zich op met 9 man, H. S. V. Ill is voltallig. H. S. V. kies tegen zon. Al spoedig ontwikkeld een vurig spel van beide zijden, doch heel gauw weet de middenvoor van Sparta den keeper van H. S. V. to verschalken, zoodat Sparta leidt met 1—0. Nu komen de II. S. V.-ers uit allo kracht opzetten, doch de A'erdediging van Sparta was dezen middag uit muntend, vooral de spil muntte Aveer uit. Rust komt met 1—0. Na do rust spoelt Sparta met 11 man waaron der 2 invallers. Jammer dat do kranige middens voor van Sparta onwel werd en het veld moest verlaten. Hoe II. S. V. na rust ook op komt zet ten, Sparto.'s doel bleek dezen middag ondoor- boorbaar. Einde kwam mte 1—0 voor Sparta, zoodat zij weder een medaille in haar bezit kreeg - buiten verwachting. I Ongeveer 4 uur kwam H. S. V. I D. O. A. I zijn. Het einde brak aan met gelijk Hierna werd verlengd met- 2 maal 7J Toecn zagen do H. S. V.-ers kans 2 doelpunten, zoodat de overwinning H. S. V. I met 42. Hierdoor was zij van do prachtige zilveren lauwcikrans le- D. O. A. I 2e prijs, zilveren kruis. Mcdaillcued strijden to Leidselicnd* Om 1 uur komen A.V.V. I en BI; Zwart I binnen de lijnen. A.V.V. wins toss en verkiest tegen zon le spelen blauw-zwarlen laten vrij goed spel en weten dit spoedig in een doelpin*!^,'" te drukken. Voor half timo weten plaalsgenooten echter ook te scoren, kele oerners,benevens een penalty door den A.V.V.-keeper mooi weggen Na half t.ime weten do Blauw-Zwart® een doelpunt te maken. Einde breekt met 21 voor BI. Zwart. Hierna komen Leiden II en L. en? Jjna op het veld. Beide elftallen geven i uj*i vurig spel te zien. Echter moest'L.-; jgon zijn meerdere in Leiden II erkennan. resultaat was 31 voor Leiden II. Vervolgens treden A.V.V. I en L.t eer ni aan. In dezen wedstrijd geven dep jihe gonooten in tegenstelling met den ee er wedstrijd, vlug spel te zien. Spoe-i.g dan ook een doelpunt voor A.V.V. L. en S. weert zich echter geduel scoort reeds spoedig hierop. Na ha': igle. me zijn de plaatsgenooten in goede ditie. Vooral de middenvoor weer geducht, en weet dan ook voor het nog 3 maal te doelpunten, zoodat A.T met 41 in het bezit kwam van des prijs. Tenslotte komen Leiden II en Zwart I in het veld. In dezen wedji-zr werd laatstgenoemde winnaar met Aldus zag deze zich in liet bezit van den len en Leiden IT van den 2; Dezo elftallen schenen aan elkaar gewas. nfu Na; hi in i nl. Pa WATERSPORT. Op de Algemeens Vergadering vï }tto Zeil- en Motoreportvoreeniging „Le is besloten: -op Zondag 17 Sept, at 2den wedstrijd tc honden op de K |e. plassen. Voor motorbootenRingsteken Vossenjacht, om kunstvoorwerpen. elly Voor zeilers: ook kunstvoorwerp® B(sj Om nu ieder zeiler en motorboot rad der in de gelegenheid te stellen, k: ook nieteleden aan dezen wedstrijd nemen. (Men zie verder de adverted ZWEMMEN. Poginc om het Kanaal over te zwej De Amerikaamsche zwemmer Cï s Toth heeft op zijn beurt de pogii m g het Kanaal over te zwemmen moele. ((e] geven, na 11 uur in het water gewa zijn. Vertrokken van do Engelsclie"- is Toth gekomen tot 9 K.M. vau Griz Nez LUCHTVAART, Dc Vliegdicnst LondenHerlijn ee| In verband met de Engeische pl tot liet openen van een luchlrouto L ing Amsterdam BremenHamburg- lijn, waarbij een Napier-vliegmaclu; nori dienst zal worden gesteld, merkt de, am M it tag" op: Dat de Engclschen wenscli koesleren een vliegdicnst I roo Berlijn met hun machines in te ri m ie begrijpelijk. Zij kunnen ook I einde van dit jaar in Duitschland vlJrac doch onder voorbehoud, dat hun n nes precies beantwoorden aan de schriften, welke de internationale trole-commissie voor het luehtverkf e"' Duitschland heeft voorgeschreven, zulke machines zijn tot nu tee in hel tenlandsche handelsluchtverkecr radiS- teu Tot een luchldienst Lo'nden-Ef™1 met Napier-vliegtuigen zal dus i sche regcering haar toestemming noch kunnen geven. - Col leif Ijk. N.V. „De Tijdgee Disirict Leiden, u-j, UITGELOTE NUMMERS. Trekking van 4 Sept. 1921 «m Prijs van f 1500 630; f 1000 5204, f100 12646, 15307. Prijzen van 190.(eigen geil, 180 220 282 305 391 746 777 1436 1449 16S 1664 1778 1809 1859 lf 2031 2)92 2222 2242 2® 255-2 2609 2761 2765 2851 4308 4333 5746 5779 72# 7433 7945 8311 12017 1201! 1-2645 13601 13607 13659 1500115® 1.5120 15134 15164 15170 15172 1518 15349 15390 15467 15477 15.5S815® 15C82 15700 15772 15828 1584015® 158S9 159541597317211 188741» 458 1656 2028 2382 3096 7289 UITGELOTE NUMMERS, Trekking van 5 Sept. 19Ï Prijs van f25,000 10978; f50» f 20CK) 4507; f1000 4736. Prijzen van f90.(eigen 149 167 193 290 390 J" 738 751 779 1423 1642 1® 1796 1797 1852 1918 2022 20» j„, 2135 2171 2205 2273 2373 2» ft,, 2531 2628 2635 2691 2701 Jap 2806 2845 2889 2975 2993 3057 4249 4324 5229 5233 oi 5824 7949 12592 12607 12765127 13424 134S8 14765 15012 150141» 15184 15209 15244 15297 15308 lf* fe 15370 15371 15480 15483 1553010® 15678 15756 15764 15824 1583611$ ftr. - - 312» fc JL'JUIO Jl'JidU JL'JI'J-I 15991 17213 18814194961953120e j Hoofd ver tcgenAV oom 5527 J. A. SMIT, J Vrouw ensteeg 1- Ia nel Ron

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4