Uit de Omgeving :d beschikken, ann 'gehuwden, ..uohuwde kostwinners en kostgangers een loeiagc te verstrekken van 5.in dc eerste, 3,50 in de tweede en 2. in de derde week. Van het Ho!. H. M. dc Koningin heeft, niet ingang van heden benoemd, tot Kaïnerheer in bui- tengewonon dienst: Jhr. W. Z. van Tey- lingen en de Kamerjonkers Mr. A. Baron Schimmel penninak van der Oye van Hoe velaken en Jhr. Mr. J. D. H. de Beaufort. Do I.C.A.R. Z. K. H. de Prins der Nederlanden, eere-voorzitter van de Koninklijke Neder- bmdsche Vereeniging voor Luchtvaart, zal de I.C.A.R. Zaterdag a.s. op het vliegveld Waalhaven te Rotterdam offi cieel openen. De Raad van Toezicht op do Spoorweg diensten. De Raad van Tezïcht op de Spoorweg diensten bepaalt ingevolge het. voorschrift van art. 42, 3e lid, van het Kon. Besluit tot regeling van het algemeen toezicht op de spoorwegdiensten, dat met ingang van 1 Sept. 1922 de dist-rictsindeeling wordtf gewijzigd als volgt: lo. district XI, waarvan de stand plaats was gevestigd te Haarlem, wordt opgeheven 2-o. de lijnen HaarlemHoofddorp en Leiden (Hcerensingel)Hoofddorp gaan over naar district IV. Do staking in de bouwvakkon te Amsterdam. De Plaatselijke Federatie van Bouw vakarbeiders te Amsterdam heef! een al- gemcene ledenvergadering gehouden, waarin met overgroote meerderheid van stemmen een voorstel werd aangenomen, hetgeen, naar het bestuur mededeelde, kan leiden tot oplossing van het conflict. In dit voorstel wordt o. a. het volgende vastgesteld: Er wordt een commissie benoemd, be^ staande uit vier personen, waarvan twee vertegenwoordigers van de Federatie van Bouwvakarbeiders en twee van de Fede- raliet van Zelfstandig Werkende Groepen, die met hun vieren een voorzitter benoe men. Do commissie zal onderzoeken of*het loon van 1.50 per uur kan blijven ge handhaafd en zoo niet wat het loon dan wel moet zijn. De commissie zal dan de loongrens, die moet varieeren van 1.35 tot 1.50 per uur, in een voorstel moeten omlijnen. Binnen acht dagen na de be noeming der commissie brengt zij rap por/ uit aan de beide partijen, welke ge houden zijn binnen acht dagen na dien een uitspraak te doen. Het werk zal wor den hervat op de voorwaarden welke gel dig waren voordat het conflict was ont staan, cn iedere staker moet op zijn oude plaats terugkomen. Ten slofte wordt in het goedgekeurde voorstel aan de commissie de taak op gelegd om in overleg met de arbeiders be staande misstanden uit den weg te ruimen De Scheveningsche haven. De havencommissie te Scheveningen heeft aan de Koningin, den Voorzitter van den Ministerraad en aan den Minister van Waterstaat telegrammen gezonden, waar in erop gewezen wordt, dat de ondiepte m de buitenhaven steeds verergert en een geregeld uitgaan der schepen ten zeerste belemmert. Verschillende schepen liggen reeds en kele dagen voorgaats en zijn nu gedwon gen naar de Maashaven door te zeilen, zeer- tot schade van het bedrijf, dat toch reeds door de tijdsomstandigheden zwaar getroffen is. De havencommissie verzoekt daarom met den meesten spoed de haven op het wettelijke peil te brengen. Blijkens de laatste peiling blijft de haven i Meter beneden de wettelijke diepte. ALPHEN AAN DEN RIJN. W i ih ohnina-feest. Een druilerige lucht^ welke weinig goeds voorspelde, bracht ons 30 Augustus, de dag waarop de Wilhelmina-Vereeni- ging de feestelijkheden begon ter eere van Koninginne-verjaardag. Toen dan ook to circa 2 uur in den middag het feestter rein geopend werd, ontlastte zich een fik- sclie regenbui, die gelukkig niet al te lang aanhield en weldra plaats moest maken voor het traditioneel Oranje-zonnetje, dat zoo nu en dan even achter de wolken te voorschijn kwam. Ondertusschen hadden de deelnemers aan de Ringrijdorij zich verzameld bij het Bui'gcmeester-Visaerpark, vanwaar zij in een dertigtal tilbury's, vooraf gegaan door muziek en de commissie gezeten m open landauwer, optrokken naar het feestter rein, waar de feestelijkheden geopend werden met een rede van den heer D. Brouwer, Voorzitter der W. V., die namens het bestuur allen welkom heette. Wij hopen, aldus spreker, thans weder een feest te vieren, waarop wij alten trotsch kunnen zijn, te meer nog, omdat wij heden voor den eersten keer het woord kunnen voeren vanaf een gebouw, dat niet ge zeteld is op zand maar op vasten grond. Spreker wees op de toevallige omstandig heid, dat nu dit gebouw is gesticht^ 't juist in 1922 350 jaar geleden is, dat de grondsteen werd gelegd van Neerlands on afhankelijkheid, waarvoor onze voor vaderen streden en overwonnen. Ook de Wilhelrama-Vereeniging heeft dikwijls met moeilijkheden te kampen, doch als alle leden voor onze Vereeniging Mijven strijden, zulten wij in staat wor den gesteld steeds op grootsche wijze de verjaring onzer beminde Koningin te vie ren. De muziek zette hierna het Wilhel mus in, waarna de verschillende ver makelijkheden aanvingen, zooals 't kuipje- steken, touwklimmen enz., dat als altijd veel bekijks had. Voor de ringrijdery was yeel belagj-% stolling. Te circa half zes ks uitreiking plaats. Bij het rirgr.; ion v. - den de prijzen behaald als volgtle prijs J. Blok. Nicmverburg, dame mcj. Streef kerk; 2e prijs A. Schalij. Kieuwveen, dame mej. Hendriks; 3e prijs W. D. v. d. Stoel, Alphen, dame mcj. W. Vroege; 4e prijs L. v. Galen, Hazcrswoude, dame A. Reineveld. Volksspelen, zakloopen: ie prijs N. Rietveld, 2e prijs J. Zitweld, 3e prijs L. Houweling, 4e prijs G. Verhoef, 5o prijs J. M. Hendrikse. Kuipsteken: le prijs C. de Jong, 2e prijs Wolswijk, 3e prijs C. Rundersnva, 4e prijs K. Witlebol. Touwklimmen: le prijs C. Bahlmann, 2e prijs G. Zuidam, 3e prijs Joh. v. Eek, 4e prijs D. Verkade. Op het schitterend electrisch verlicht feestterrein had van 8 tot 11 uur een groot avondfeest plaats, waarbij het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" van Rijp- wetering, directeur de heer M. Bolderdijk van Leiden, een uitstekend geslaagd con cert gaf. De bioscoopvoorstelling op het terrein te 9 uur werd eveneens door dui zenden personen bijgewoond. Deze eerste dag der feestviering mag zeker zeer ge slaagd heeten. Fietsen in do Brugstraat. De Kanton rechter deed heden uitspraak inzake het berijden der Brugstraat per fiets op bij gemeente verordening verboden uren en verleende aan beklaagde ontslag van rechtsvervolging overeenkomstig den eisch van den Ambtenaar van het O. M. LANGERAAR. Vergadering haifiuinders. Dinsdagavond vergaderden de halftuinders tor bespreking hunner belangen in bet Gaié van don beer M. van Tol. De beer P. Hoogervorst bad namens oomité en tuinders de leiding. Nadat de ver gadering was geopend, bespreekt de Voorzitter de faalftuinderij in *t verleden, dat naar aan leiding van een door hem ingezonden stuk In enkele bladen, waarin de meening geuit wordt dat, nu er aülerwege verbetering bestaat voor bet loontrekkend personeel en hot arbeidapro- cent eteeds zwaarder wordt, dit vooral den half tuinder drukt. Spreker zegt, dat zonder mede werking vaai don patroon er niet veel zal zijn te bereiken, doch bij vertrouwt dat allen of ze ker velen bun medewerking zullen geven. Als wij half tuinders moeten blijven, aldus spreker, dan moet bet ook loonend wezen. Een weinig lager den een arbeider willen wij wel, gezien enkele voordeel en, aan het bedrijf verbonden Doch spreker acht bet overbodig, dat in on gunstige zomers de patroon zooveel van den arbeid profiteert De ondervinding leert, dat, als de patroon zijn. land in loondienst laai be werken, bet voor hem met een nadeeHg saldo sluit. Onder den naam Tan balftuinder wordt verstaan dat men 60 procent ontvangt, doch het is slechts 46 procent. Daarbij komt nog praamhuur onderhoud van handwerk enz. In het najaar zijn velen op andere werkzaam heden aangewezen om in het onderhoud hun ner gezinnen te voorzien. Spreker somt nog op bij de liquidatie van den Tuindersbond, dat 10500, welke waren bestemd voor aankoop afmijntoestél, werden bestemd tot delging van de zakkenschuïd, ook ten nadeele der halftuin- ders; daar komt nog bij het faillissement van de L. T. Bank, epTeker komt tot de oonclusie dat door hen te veel risico wordt gedragen, temvyl de patroon in het algemeen alléén van de winst profiteert. De aanleg Tan don spoor weg, de 60 procent aflossing op de gebouwen van St. Phocas dit alles moot van de 50 pot afgetrokken worden. De heer Hoogervorst zegt reeds uit overtui ging te weten, dat verschillende patroons hun roedewerking zuilen geven en hij vertrouwt, dat allen de billijkheid zullen inzien, van een on derhoud met de halftuinders. Verschillende voorstellen ter verbetering werden gedaan, zooals 52 procent van de bruto opbrengst der geteelde vruchten; alsmede waar de gewoonte nog niet bestaat, in loon dienst te laten houtvaren, mestvaren, baggeren, alles arbeid buiten het bedrijf om De voorstel len zullen in een daartoe bestemde verga dering van patroons en ha.lftuinders worden gedaan. Algemeen word! ook naar een tegemoet kaming van de patroons uitgezien. Nadat de vergadering welke goed bezocht was, door den heer P. Hoogervorst was gesloten, bracht de heer L. de Haan een woord van dani voor diens goede leiding. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam gisteravond te 7.30 ure in vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester de heer v. d. Valk B onman. Afwezig de heer Boot. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen, welko ander dank voor de nauwkeurige aamenstolling onveranderd worden vastgesteld. Aan de orde is punt 1 van de agenda: Mode- doelingen, w.o.: 1. Een schrijven van B. en W. van Leidan, waarin als keurmooster voor vee en vleesch in de gemeente Leiderdorp aanwijzen, den directeur van het Openb. Slachthuis te Leiden, tevens met vormei ding van het honorarium. 2. Een schrijven van Ged. Staten bevattende goedkeuring van het raadsbesluit bevattende een verordening op de keuring van Waren, alsmede van het raadsbesluit tot wijziging van de be grooting over 1923. S. De Vo o r z i 11 e r deelt mede op de desbe treffende vraag door den heer de Graaf in de vorige vergadering gedaan, dat het hokje op de begraafplaats hersteld is. 4. Een mededeoling, dat den heer Koorn, on derwijzer alhier, op zijn verzook, verlenging van ziekteverlof is verleend, voorloopig tot 1 Octo= ber a.s. 5. Het jaarverslag van do Gezondheidscommis sie. Voor kennisgeving aangenomen. 6. Een sehrijven van de plaatselijke burger wacht, inhoudende een verzoek om ook dit jaar eenige subsidie te mogen ontvangen, daar de Rijkssubsidie niet geheel toereikend is. In zijn toelichting zegt de Voorz., dat ook andere jaren eon subsidie werd gegeven, rij het dan ook in den vorm van medailles enz. waarop hij namens B. ea W. aan den raad voorstelt, een subsidie te geven van f25; aldus besloten. 7. Ren schrijven yan de Algemeens Ned Het Groene Kruis", - Let Hoofdbestuur d:zer vc;vc;..ri-j. i- mi vervolg meer haar hulp in to roepen bij voor komende ontSmettingswerfczaarohoden, aangezien zij bij de geringe belangstelling die rij thans geniet, haar nuttig werk op den duur, niet zal kunnen voortzetten. Do Voorz. wijst er op, dat do gemeento uit practisch oogpunt, &teods verbinding heeft go- zocht mot den ontsmettingsd. van Leiden, doch stelt namens B. on W. aan den raad voor, aan boidio vereen, een subsidie van f 10.te geven. Aldus wordt besloten. 8. Een verzoek van den Inspecteur der Volks gezondheid, om, waar de keuvingsverordeaing te vroeg is ingezonden, dit thans opnieuw te doen. Aangenomen. 9. Verzoek van een inwoner om het schoolgeld van rijn beide kinderen te verlagen. D© Voorz. merkt op, dat schrijver dozos, moot rcclameeren bij den dienst der belastingen, aangezieu de heffing van schoolgeld wordt afge leid van de gegevens van den Hoofdelijken Ont slag. Voor kennisgeving aangenomen. Thans is aan de orde punt 2 van do agcDda, betreffende het vaststellen van de gemeenteroke- ning over 1921. Nadat de desbetreffende commissie bij monde van den heer Rijn6burger rapport he-eft uit gebracht, wordt do rekening over 1921 onveran derd vastgesteld. Punt 3. De begrooting over 1923, die in Octo ber zal worden behandeld, wordt aan de leden tor inzage overhandigd. Punt 4 betreffende een afzonderlijke overeen* komst met de gemeente Leiden inzake de heffing on invordering der keurloonen. Het tarief van do heffing dor keurloonen wordt vastgesteld, terwijl daarbij tevens wordt bepaald, dat de keurloonen direct bij aangifte moeten worden betaald. Vervolgens wordt aan de orde gesteld punt 5, botroffende belastingvorderingen, wat wordt goed gekeurd. Daarna punt 6 inzake een verordening op het verkeer met motorrijwielen. B. en W. stellen voor, om een maximum snelheid te bepalen, voer automobielen en motorrijwielen met luchtbanden van 25 K.M. per uur, voor automobielen zonder luchtbanden van 10 K.M. per uur. Aldus wordt besloten. Punt 7: Wijziging der bogrooting van 1922 door de subsidies, welke thans zijn verleend, wordt aangenomen, terwijl punt 8, „Reclames Hoofdelijken Omslag" in gesloten zitting werd be handeld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Snijbloemen. Nog zelden is het in den enijbleemenhandel zoo 6lecht geweest als dezer dagen. En dit niettegenstaande dat op meerdere plaatsen feeeten worden ge vierd. De verwachting was, dat juist deze dagen goede prijzen basteed zouden wor den en kweeker en handelaar eens een ex tra ontvangst zouden kunnen boeken. Zooals gezegd, juist het tegendeel ie het geval geweest. Asters waren onverkoop baar gingen soms voor niets van de hand. Evenzoo Dahlia's. Wat extra was bracht nog iets op. De massa's Oranje kleurige bloemen a]s Pompon, Afrikanen, en Goudsbloemen moesten ook weg tegen lage prijzen. De voorraad is schijnbaar te groot geweest. Tuinbouw. Was men eenige dagen te rug weer eenigszins hoopvol gestemd om dat de bloemkool, wat op heden hier wel bet hoofdproduct ie, weer eenigzins rede lijke prijzen opbracht-, het blijkt geweest te zijn van korten duur. Op heden is de prijs weer aanmerkelijk gezakt en niet loo nend voor de tninders. De prijzen die be taald worden voor aardappelen grenzen aan het ongeloofelijke. Ook deze teelt kost den tninders dit jaar sommen gelds. Waar het op deze wijze heen gaat is niet te zeggen. KOUDEKERK. Personalia. Voor het examen hoofd akte slaagde ie s-Gravenhage mej. D. J. de Nie, alhier. LISSE. Bestrating. In het „Vierkant" is men van Gemeentewege begonnen met het leggen van een tegeltrottoir aan den kant van de „Witte Zwaan". Dit is voorzeker èn uit verfraaiingsoogpunt èn uit veilig heidsoogpunt een mooie verbetering. Daar het trottoir aanmerkelijk hooger ligt dan de straat kunnen geen rij- en voertuigen meer zoo kort aan de boomen komen nog minder daar achter. Nieuw bouw. Aan den nieuwen ver keersweg „Veldhorststraat" begint men thans ook te bouwen. Daar ter plaatse zullen een paar burgerwoonhuizen wor den gebouwd. Eveneens twee langs de Kanaalstraat en een villa aan den Heere- weg op den tuin van Th. v. d. Vlugt. NIEUWKOOP. Anto-ongeval. Dinsdag geraakte de melkauto van den hoer Hooimans nit Alphen aan den Rijn, -welk© dagelijks melk ophaalt van Nieuwkoop, Noorden en Zevenhoven, verzakt in den slootkant aan de z.g. Ziende, doordat de heer Hooimans moest uitwijken voor een ander voertuig. Het voertuig zakte echter zoo diep dat de echoepema^ ker S. v. d. L. alhier moest ontboden worden, wien het met veel materiaal en veel menschan geluk to den anto te lichten. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. N00RDWIJK. Personalia. Tot inspecteur van poli tie te Delft is benoemd de heer G. G. Aaf- jes, inspecteur van politie alhier. N00RDWIJK AAN ZEE. Doodelijk ongeluk. Gistermorgen had hier aan do oude remise een treurig on geluk plaats. De 22-jarige L. v. d. Zalm, woonachtig alhier, was behulpzaam bij het inrijden van eenige wagens in de remise, waarbij hij vermoedelijk door iets te laat in te stappen bekoeld raakte tussehen den wa gen en do deurstijl waartusschen zich slechts een 20 c.M. ruimte bevindt. Direct opgenomen klaagde hij-, over he vige pijnen, waaronder hij, na van de laatste H.H. Sacramenten te zijn voor zien, spoedig na het ongeval overleed. De ouders direct van het. ongeval verwittigd, konden nog juist hun zoon stervend te- -ïugzien, Man. beschrijve do Arot*Shei4 end» -• beproefde ouders. t - - "•morgen om negen uur zi.'n de ie ij-heden alhier begon nen door een rondwandeling met muziek mot eenige henderden schoolkinderen, al len gelooid met. oranjesjerp en vlaggetjes. De blijde gezichten der kinderen leverden een vroolijken blik op en getuigden van de feestelijke stemming. Over het verdere verloop der feestelijkheden morgen meer. VOORHOUT. Volksfeesten. Do Oranjevereniging orga niseert togen Woensdag 6 en Donderdag 7 September valksfeesten. Deze vangen op 6 September voorm. aan met een openingswoord van den eere-voorzitter Burgemeester Bulten. Daarna een aubade der schoolkinderen voor het Raadhuis. Vervolgens optocht door het dorp kinderspelen en tractatie. Wedstrijden zullen gehouden worden: Voor jongens en meisjes (naet sob-oolgaande) als: Naar den trein, Blaastrappen, Turfrapen, Boeg sprielloopen, Hardloopen met "hindernissen; Muiftjeloopon, Polstoksprdngen, Draadjcknip- pen en Zakloopen. Brijsbiljarten in „Be Bonte Koe". De club van het Patronaat zal- gymnastiek oefeningen houden. Dos avonds geven de Zang vereeniging „Voor- hout's Gemengd Koor" en de R. K. Muziekver- eeniging „St. Cecilia'' resp een uitvoering en concert. 7 Scjttember is als volgt verdeeld: Keuring dex versierde rijtuigen, Ttingrijden met paard en tilbury Beschuit eteu, Snelrooken, Vogel schieten, Keuring der versierde rijwielen, Tonkn-uppolen, Rang-rijden per rijwiel voor Heeren en voor Hoer en Dame, Blaastrappen, uitreiking dor prijzen. Het devies van het Bestuur luid-t: „Vlaggen uit, Vrool ijk gestemd en Oranjegezind." Gemeenteraad. De Raad dezer Gemeente kwam gisterenmid dag 7 uur iu openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de heer G. Bulten, burgemeester. Afwezig zondep kennisgeving de heer C. Roo zen. De notulen worden na een kleine wijziging goedgekeurd. Intusschen is de heer Roozen ter vergadering gekomen. Ingekomen zijn de volgende stukken: le. Een mcdedoeling van Ged Staten, dut de bij drage in de kosten van don keuringsdienst van waren, kring Leiden, voor deze Gemeente 337.23 bedraagt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2e. Een verzoek am subsidie van het Groene Kruis B. en W advieeeren afwijzend te be schikken, op grond, dat hét Witte Kruis, alhier in doze behoefte voorziet. De heer v. Werkhoven meent, dat de wijkverpleging, alhier, een' on derdeel van het Groene Kruis ie, hetgeen bij nadere informatie blijkt niet juiet te zijn. Wordt conform het voorstel van B. en W. be sloten. Se. Een mcdedeéling van Ged. Stalen, dat de tritkeorfng krachtens de artikelen 1-9bis van de wot van 24 Mei 1897, voor onze Gemeente bedraagt 2481,04, Wordt voor kennisgeving aangenomen. 4e Een voorstel van 't M v. d. Voet, om den bocht in den weg, ongeveer terr hoogte van perceol Wijk III23, bewoond door den heer P v. d Berg Ca., krachtens art. 42 der Algemeen© Bolitie-verordening als gevaarlijk punt op te nemen en te bepalen, dat de daaraan grenzen de heg over een lengte van 50 meter, tot op 1.20 M. hoogte te honden. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 5e. Een verzoek van de Inspectie van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, om dc verordening op de keuring van waren opnieuw vast te stellen en aan -Ged-, Staten ter goedkeu ring toe te zenden. Aldus wordt besloten. 6e. Een verzoek van het R. K Kerkbestuur om verhooging van subsidie voor instandhouding der Bewaarschool, In handen van B. en W. ■gesteld om advies. 7e Rapport van de Commissie tot nazien der Geaneenterékening 1921, dat zij hoeken en kas in orde hébben bevonden. De rekening wordt als volgt vastgesteld. Werkelijke ontvangsten ge wonen dienst 57521.07 Kbuitenge won en dienst 53552,81; totaal 111073.88K De uitgaven zijn Tesp. 55864,6214; 54135.99K en 111000,62. Batig saldo gewonen dienst 1656.45, Nadoolig saldo buitengewonen dienst 1073,26 M. Batig saldo 083,18*$ De verordening op het Openhaar Lager Ver volgonderwijs, wordt artikeisgewijze behandeld en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De begrooting 1923 wordt aangeboden, In oen oommissie dienaangaande worden benoemd do heeren: Colijn, Roozen en Van Werkhoven. De bogrooting 1922 wordt aangevuld met aan Inkomsten en Uitgaven voor 4078.41 Vt. Een geldloening voor de asphalieering Dorps straat blijkt niet, noodig. Besloten wordt geen verandering te brengen in da bijdragen van het personeel ten aanzien va.u Weduwen en Weezen pensioen. De Voorz. deelt mede, dat bij ©nderhandsch© aanbeste ding van het bouwen van een ketelhuis toot Centrale Verwarming; benevens het aanbrengen van veranderingen ter secretarie, hebben inge schreven de volgende heerenP. v. d. Geer voor de som van 1173,W. van Werkhoven voor 1150,en UJjee voor 525,De hoer B P Schutte biedt den aanleg en installatie der C. V. aan voor de som van 1920.Besloten wordt het eerste aan Uljeo en het tweed© aan B. P Schutte te gunnen. De Voorzatter stelt voor het aanschaffen van een Hamoudschrijf machine. In banden van B. en W. gesteld om advies. Bij de rondvraag brengt de heeren Roozen ter sprake, het punt ter hoogte van het perceel, bewoond door B. Warmerdam, als gevaarlijk te beschouwen, waarop opgemerkt wordt dat dit punt reeds opgenomen is In verband hier mede deelt de Voorz. mede dat B. en W. te ge legener tijd met een voorstel zullen komen, im de A P. V. op te nemen, dat op bepaalde tijdon onderzocht zal worden of de heggen op ge vaarlijke punten op de veroisohte hoogte wor den gebonden. Nog wordit besloten aan de voetbalclub V. F. C eep atuk Gemeentegrond te verhuren voor de somma van 175,per jaar, op voorwaar de, d'at zoo eventueel de gemeente deze gron den kan verknopen, de club geen recht op schadevergoeding heeft. V. F. C. moet zelf hot terrein in orde brengen, onder toezicht van B. en W Er zal een ingang naast de St. Anlonaus s.rhool smaakt -worden. -Hierna duiking. GE E EBT SLIIKS A ASKOÜt Gemeentelijke Vischvei Aan den Gemeentelijken Vïschmarkf 18 (Te!. 1225) is krijgbani* SCHELVTSCI1 a /o 0.24, SCKOL a 0.12—0.30 e li 0.55 per pond. N. C. DE GIJSE Leiden, 31 Augustus 1922, KATHOLIEKE AGEl LEIDEN. Vrijdag. Tentoonstelling Teckensclij bouw te 8 uur, om 9 uur voor het publiek. Vrijdag Repetitie R.-K. Oratorium- St. JozefgezeJlen-Vereeni^. Zaterdag, Tentoonstelling Teek onset gebouw. 26 uur. Zondag. Tentoonstelling Teekensehoi houw, 124 uur. NIEUWKOOP. Zondag, R K. Kies vereeniging, p; 7,30 uur. I die ste ken Apothekers die tot en mo Maandagmorgen eiken nacht en de geopend zijn: H. J. M. Proot, Maarsmans Tel. 432. gei De apotheek van het Zieken! 1$ Hulp der Menschheid is steeds uit Telegrafisch Weerbi volgens "waarnemingen verricht gen van 31 Aug. 1922, mede door het Kon. Ned. Meteoroli Instituut te De BiMt, Hoogste Barometerst.765.4 Hap Laagste Barpmeterst.748.6 Th< Verwachting tot den avond va {rt Zwakke tot matige Zuidelijke: lijke wii^d, aanvankelijk nog zwa ini tot betrokken met kans op re? weer, zelfde temperatuur. VOORSCHOTEN, Burgemeester Vernsde (jeridi Gisterenavond verspreidde zich ete het bericht door onze gemeente meester Vernède, alhier, door H. ningin be-noemd was tot Ridder in Oranje Nassau. Met blijdschap bebl bericht van deze Koninklijke ontvangen, waardoOT H. M.'s regeer diensten heeft erkend van onzen Wij wenscben zijn Edelachtbare <t dat hij nog velo jaren moge staas hoofd van onze gemeente Reeds gi as Zijne. Edelachtbare bij monde C. Eggdnk Sr., namens den Raad Ongeveer een 30-tal jaren heeft Vernède zijn beste krachten gewijd langen van onze gemeente Onder is o. m. de ga-s- en waterleiding t< komen. Verkooplng. Openbare overstaan van notaris G J. A. Per schoten in Hotel „Deurloo" alhier Eene villa aan den Leidsehen stras' groot 3 aren 31 centiaren Gemijnd op 9150. Perceel 2 Een wood hui huis en erf aan den Achterweg 1 are 14 centiaren. Gemijnd door qq te Hilversum op 4400. Pern woonhuis aan do Kattelean gemijnd Graaf te Voorschoten op 490. Pen woonhuis met bloembollenhuis an ethen Straatweg 33B, groot 4 aren Hoogst© bi-eder P. J. Root te Voort 7500. Percee.' 5. Een perceel teel'? Hectare 11 aren en 50 centiaren, dor H. A. de Groot voor 4100. Pe perceel teelland, groot 1 Hectare 21 centiaren. Hoogste bieder A. J. Tu- 4000 Zes per ceel en bouwterrein groot 3987 M2. Hoogste bieder TV Wijngaard voor 1820. WARMOND. Harddraverij. Gisteren w do gewone jaarlijksche harddt houden, die onder begunstiging bevredigend weer, een zeer go? had, en werkelijk zeer interna te zien gaf. Er namen 10 pa 1 deel. Eerst te ruim 6 uren iaatste ritten gereden. De uitslag was als volgt: le prijs, 150, won „Kora", Schacht Sabel, Zoeterwoude, lf Pronk; le premie, 75.won eigenaar Jac. van Haaster, Zot 2e prijs, 40.—. won „Mailing» naar D. van Wel, Alpli., berijder 3e prijs, 20.won „Lou Dili naar Vermeulen, Schiebroek, Koot; lo troostprijs, f 25.„R eigenaar C. J. van Gassel, Voorbt der eigenaar; 2e troostprijs, „Francina", eigenaar Vermcult'- broek, berijder B. Koot. Na afloop reikte de burgen* het houden van een korte los prijzen aan de winnaars uit-, in optocht naar het dorp ging. werd evenals do draverij o[ door een tweetal muziekkorps dorp waren verschillende vei heden, waarheen zich de drukte ffte en die nog geruimen tijd heerschen. STADSNIEUVf i Volksbond-nieuws. B ostuursraad Gisterenavond vergaderde de te die vrij goed bezocht was. De Voorzitter wekio de aanwci'? aanwezig to zijn bij de opening echooltentoonstoLlingen hoopte da! propaganda zou worden gemaakt zoek aan dio ten toonstelling 200 -het teekenondorwijs aetf_

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2