KERKNIEUWS. Kinderlectuur. Uit de Ömqevitit?. k Hierna kwamen 8.M.C. IIS J.C II 'te gen elkander te staan. S M.C., hoewel niet invallers, speelt een goede, vurige partij en weet spoedig te doelpunten. Deze wordt echter terecht wegens buiten spel geannuleerd. S M.C. blijft goed aan vallen en neemt spoedig de leiding. Hierv door aangemoedigd, blijven de "Warmou ders Noord wijk's doel bestoken, totdat de mid-half met een mooi soho-t den stand op 2—0 brengt. Hiermede komt de raat. Daarna is hot. spel min of meer gelijk opgaande Vlak voor het einde wijzigt. 8. M.C. haar opstelling en komt de-mid-half naar voren. Dit was echter geen verbete ring. want in deze laatste periode weet RJ.'C. een mooi tegen punt. te maken. Al- eoo komt- het einde met 21 voor S. M. C. II Seriewedstrijden te Alphen aan den Rijn. De A. V. V. „Alphia," organiseerde Zon dag voor de 3e afdce-ling seriewedstrijden, waaraan deelnamen de volgende elftallen „Vivanti" Ter AarAlphia III. Aïpherasch "Wilskracht II—Z.V.V. III, Zwammcr- dam „Yivanti", Alphia en A. W. behaal de resp. den len, 2en en 3en prijs. De uitslag der serie wedstrijd en was als volgt „Yivanti''Z. Y. V. 70 AlphiaA.W. I —0 Verliezer AVerliezer B 25 Winnaar AWinnaar B 3—2 Men schrijft ons uit Hazerswoude (Dorp): Van de gistermiddag te Alphen gehou den wedstrijden zijn de uitslagen als volgt: Rood Wit IIYios I 4—0 Rood Wit IIIYios I 3-1 Yios telde 2 invallers. Onze plaats genoot en waren niet erg fortuinig. Doordat Yios II niet kon spelen wilde Vios I hier wel voor invallen om Rood Wit III niet. te leur te stellen. Be Quick in Hongarije. Uit Zagreb wordt aan De Courant ge meld De Nederlandsche Voetbalclub ,.B© Quick" uit Groningen speelde Zaterdag tegen H.A S.K. De wedstrijd eindigde met een gelijk spel (1—1) Gisteren werd gespeeld tegen Grad jan ski welke wedstrijd door de Hollan ders met 42 werd gewonnen. BOKSEN. Verboden wedstrijd. De loco-burgemeester van Delft, de heer H. L. M van de Seijp heeft wegens het ongeval met dioodelijken afloop bij den bokswedstrijd te s-Gravenliag© de voor Zaterdagavond jl. in Stads Doelen aldaar aangekondigde bokswedstrijden verboden. Lilurgischo dag In het Bisdom Haarlem. De Liturgische dag van de Dioc, liturgische vereenLging in het bisdom Haarlem zal te Gouda gehouden worden op 2 October. Be handeld zal worden het onderwerp dsH.IL Engelbewaarders. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. (Zitting van 21 Augustus). Op de rol staan 116 zaken, waarvan 100 voor openbare behandeling. Het eerst wordt behandeld de zaak te gen G. H. 0., koffiehuishouder te W a r- rn o n d, beklaagd, dat hij in den avond van 9 Juli des avonds na lli uur zijn ver- gunningslokaliteit „de Stad Rome" voor bezoekers heeft opengehouden en hun bier heeft getapt tot des nachts 1 nur, terwijl hij herhaaldelijk door den veld wachter Sleekers was gewaarschuwd. Bekl. is verschenen. Als raadsman v/orot bekl. terzijde gestaan door mr. Averbeck. Nadat de eerste getuige, veldwachter SLcekers, den eed heeft afgelegd, vraagt bek' s raadsman den kantonrechter om den getuige te wijzen op de waarde van den eed. De kantonrechter zegt, dat er niets anders verwacht kan worden van een ambtseedig ambtenaar, hetgeen mr. Averbeck zegt te mogen betwijfelen. Na het eerste verhoor van getuige Stee kers overeenkomstig de bovengenoemde tenlastelegging, houdt bekl. een zelfver dediging die in hoofdzaak hierop neer kwam. dat Steekei s dien avond zelf gast was van het Duitsche clubje dat daar lo geerde tot elf uur, doch ook daarna heeft hij zelf nog wel iets gebruikt. Verder be- criliseerde hij het optreden van Steekers, die zelf het sluitingsuur bepaalt, terwijl bij bovendien toch het recht heeft gasten van zijp. gasten na het sluitingsuur in zijn hotel te houden. Get. Steekers voert hiertegen aan, dat de burgemeester het sluitingsuur regelt, doch dat bij goeden wil niet op enkele minuten gezien wordt, terwijl liet houden van gasten aan sport lui oogluikend wordt toegestaan. Bekl. voert verder aan, dat er op War mond de gekste dingen gebeuren, dat er een zaakje van gemaakt wordt, dat de po litie zelf wel na sluitingsuur in het café heeft verblijf gehouden en gedronken. Verder wordt nog gehoord de nachtwa ker v. Noort, de Duitssher Burbacher, de gemeente-secretaris, de heer van Delft en Hüman. De Ambt. van het O.M., waargenomen door mr. A. L. Hermans, betoogt in zijn requisitoir, dat in den loop van het getui genverhoor is gebleken, dat bekl. in over treding is geweest, hoewel hij het optre den der politic niet correct acht en bekl. zich schijnbaar hierdoor heeft laten mis leider.. waarom hij een lichte straf wil vragen. De Ambt. efëchte hierna ƒ3 boete, subs. 1 dag hechtenis. De raadsman van bekl. wijst er in zijn verdediging op, dat bekl., zoo hij in over treding is geweest, zulks zonder schuld is geweest. Bovendien acht hij bekl. niet in overtreding, omdat ten laste is gelegd, dat bek!, zijn lokaliteit heeft open gehad, het geen niet juist is, daar deze waf gesloten. Volgens zijn meenfng zouden dan dc be zoekers strafbaar zijn geweest. Derhalve vraagt hij ontslag van rechtsvervolging, subsidiair vrijspraak. J. M. v. d. L., winkelierster te Leiden, is ten laste gelegd dat zij des morgens voor 10 uur vcrsch brood heeft afgele verd. Eisch 5 boete, subs. 3 dagen. M. P. B., 6lager te Leiden, is over treding der arbeidswet ten laste gelegd. Eisch ƒ5 boete, subs. 3 dagen. Mej. W. C. S., zonder beroep te Lei- de n, is len laste gelegd, dat zij, als ge tuige opgeroepen, niet ter terechtzitting is verschenen. Op een vraag waarom zij niet verscheen, zegt zij, dat zij zulks niet dorst. Op de wedervaag van den kanton rechter waarom zij dan nu verscheen, ant woordde bekl. dat haar vader had gezegd: „Ga er naar toe, anders trap ik je er naar toe". De Ambt. eisch te hierna 3 subs. 2 dagen, waarop bekl. zegde, dat haar heele familie niet zoo rijk was. De kantonrech ter gaf haar de „geruststelling", dat hij niet aan dezen eisch gebonden was, doch dat hij er ook boven kon gaan. J. A. V., brugophaler te Leiden, is overtreding der arbeidswet ten laste- ge legd. Eisch 10 boete, subs. 5* dagen. S. C. v. d. P.. landbouwer te Noord- wijk, staat terecht, terzake hij met een met paard bespannen wagen den weg is overgestoken zonder dat hij daartoe een teeken gaf, hetgeen een ongeval ten ge volge had. Eisch ƒ5 boete, subs. 5 dagen. J. H. A. M. K., koopman te Hilversum, is overtreding der loterijwet ten laste ge legd. Bekl., eigenaar van de Bchoen- crêmefabriek „Pax" heeft in een winkel te Katwijk, waar de schoencrêmewerd verkocht, lijsten ter teekening nederge- legd, waarbij de inschrijvers een getal moesten opschrijven ter verkrijging van cadeaux. Bekl. ontkent, dat het een loterij is, lm mers er is hoegenaamd van geen loterij sprake, daar van te voren een vast num mer als prijs wordt aangewezen. Boven dien bestaat deze reclame reeds enkele jaren, zonder verplichting tot koopen. Uit het verdere verhoor blijkt, dat de winkelier v. Halen zelf reclame-biljetten en advertenties heeft opgesteld. De Ambt. van het O.M. eischt hierna vrijspraak. P. P. J. v. R,, bleeker te Leiden, niet verschenen ia ten laste gelegd, dat hij voor een strijkster niet de loonlijst heeft bijgehouden, over 'de eerste helft van dit jaar. Eisch ƒ5. subs. 3 dagen. W. J. B., assistent in de chemie tie Lel den, is ten laste gelegd, dat hij op een morgen om half vijf op de Breestraat een vuur heeft gevoed, hetgeen brandgevaar opleverde voor de Sociëteit Minerva, Be klaagde geeft het eerste toe, het laatste ontkent hij echter. Het vuur lag 1.50 M. van de hardstecnen stoep en ongeveer 3 Meter van het plankier. Drie getuigen A décharge worden ge hoord, die overeenkomstig het verhaal van bekl. verklaren. Eisch vrijspraak- J. v. 'd. W., broodbakker te Noord- wijk, is overtreding der Arbeidswet ten laste gelegd, ten opzichte van 4 artikelen Eisch 4 geldboeten van ƒ5, srubs. 3 da gen voor elke boete. D. F. G. M„ student te R'dam, is ten laste gelegd, dat hij in badkostuum m de duinen te Katwijk aan Zee heeft geloopen Bekl. bekent, doch bij wijst erop, dat tal- looze anderen zulks ook doen. Bovendien hij had nu vergunning van den inspecteur van politie. Eisch ƒ5, subs. 5 dagen. Th. M. W. B., slager te Leiden, is overtreding der arbeidswet ten laste ge legd. Bekl. ontkent het ten laste gelegde. De zaak wordt hierop aangehouden. Uitspraak in al deze zaken over 14 dagen Zrodra kinderen op school zoover zijn, dat ze zonder al te veel moeite lezen kun nen, gaan de meeste op zoek naar lectuur. Ze vinden 't heerlijk om verhaaltjes en versjes zelf te kunnen lezen. Nog niet zoo heel lang geleden, bestond er ©en aparte lectuur voor kinderen. Hie- ronymus van Alphen, was de eerste dde gedichtjes schreef, die werkelijk voor kinde ren bestemd waren en nog waren ze zoo weinig aardig en kinderlijk, dat we one niet kunnen voorstellen, dat kinderen daar echt van genoten hebben. En zelf herin neren we ons misschien nog wel van die cruderweteche leesboekjes, waarin de kin deren elkaar met „gij" en „u" toespraken, onmogelijkheid waren en waarin de groote menechen nooit met de kinderen schenen te praten dan om ze een dik opgelegde ze- deles bij te brengen. Gelukkig is 't tegenwoordig anders. Heel veel aardige versjes en mooie ver telselboeken bestaan er voor kinderen, dik wijds met alleraardigste plaatjes en teeke- ningen. Toch moeten we, ook zelfs daar mee, voorzichtig zijn en jonge kinderen niet veel laten lezen Bekende paedagogen raden zelfs aan, kinderen beneden acht jaar nog niets anders in handen te geven dan prenteboeken. Ze hebben op school aan hun leeslesjes en versjes genoeg lec tuur. Lezen ze meer, dan vult dat te veel bun gedachten, ze hebben niet meer zoo veel oog voor hun onmiddellijke omgeving, terwijl dat juist zoo noodig is om hun geest, hun zintuigen, hun opmerkingsgave te ontwikkelen. Zijn de kinderen iets ouder, dan kun nen we hun sprookjes- en vertelselboeken in handen geven, hoewel 't veel aardiger is, wanneer vader of moeder zelf de sprook jes vertellen, in een gezellig schemeruur tje 's winters rondom de kachel gezel en. Jongens van 1115 jaar houden dik wijls heel veel van sagen, legenden en ge schiedkundige verhalen. Waar we bij lezende kinderen voor op moeten passen, is de leeswoede. Ze ver slinden het eène boek na het. andere, ze loopen liefst van spel en kameraadjes weg om alleen te gaan zitten lezen. Onthouden doen ze er niets van, ze le ze» aileen maar zoo yhig mogelijk, qm hot einde van hot verhaal te weten. Hoewel le zen op de goede manier het kind ontwik kel en kijk geeft op allerlei dingen, werkt de slechte manier van lezen verwarrend, ze maakt het kind suf, spant zijn phan- tasie te veel. Het land wordt er zenuwv- «ohtd'g van en prikkelbaar door. Evenmin als we een kind sterke koffie laten drinken, mogen we aan zijn lees woede toegeven. Paedagogen noemen die leeswoede „een neiging, om zich zonder inspanning aangenaam bezig 4e houden, die alle energie doodt, gemakzuchtige droomers kweekt, die met tegenzin han delen, verwaand, voorbarig, oordeelen. en ongeschikt worden om van eenvoudige, werkelijk kinderlijke genoegens te genie ten. Als de leesmanie een kind eenmaal te pakken heeft, dan is een ramp. Hij voelt nergens meer voor, niets kan hem schelen: tot eliken prijs moet hij boeken hebben. "We kunnen dan soms zien, hoe oen Hean meis je, dat bij een vriendinnetje te spelen is gevraagd en daar heerlijk op een fornuis je de lekkerste dingen mag klaar maken, waar ze anders dol op is, van niets en niemand meer notitie neemt, het vrien dinnetje alles alleen laat doen, omdat ze, ongelukkig genoeg, een mooi boek in de kamer ontdekt heeft. Nog afgezien van de leeswoede, is veel lezen niet goed voor het ündhet is scha delijk voor zijn oogen, die hij toch al den heelen dag op school noodig heeftvoor zijn houding, voor zijn heele gezondheid. In zijn vrijen tijd moet hij spelen en ravotten, liefst buiten zijn heele lichaam moet in beweging zijn en hij moet niet met een gloeiend hoofd over zijn boek zit ten gedoken. In dit opzicht moeten de ouders niet te veel om hun gemak denken, want niet waar. als het kind stil zit te le zen, is het rustig, voert geen kattekwaad uit, hoeft niet verboden te worden „ze heibben er geen kind aan" en dat is juist het slechte van de zaak. Paedagogen zijn dan ook tegen kinderbibliotheken en kin dertijdschriften, ze geven den voorkeur aan enkele mooie boeken, die het kind zelf in eigendom heeft. We moeten er echter goed aan denken bij elk boek dat we het kind in handen geven, dat lezen heel grooten invloed' heeft op het kind en dat *t daarom van zoo groot belang is, dat hij iets goeds leest Rousseau zeg in zijn „Confessions" van den grooten invloed, die de lectuur op zijn karakter en ontwikkeling heeft uitge oefend. „Aan haar heb ik dien vrijzinni gen, republakeinschen geest, dien onbuigza men, ontembaren trots te wijten, die de vloek van mijn leven geworden is, en mij juist dèAr het sterkst beheerschte, waar ik hem het meest de baas meest blijven; zoo vormde zich in mij een gemoed, zoo hooghartig en feeder, een karakter, zoo verwijfd en heerschzuchtig tegelijk, dat. ze mij, door het eeuwige weifelen tussc-hen lafheid en moed, tusschen zedelijke zwak heid en deugd, tot aan mijn dood in te- gen»pm<uk racfe mijzelf zmlloii brengen, ent de oorzaak zijn dat ik onthouding, genot, vreugde noch matigheid in mijn leven ge kend heb." Laten we den kinderen daarom nooit boeken in handen geven, die we zelf niet kennen. Krijgen ze met St-Nacolaas of verjaardag boeken ten geschenke, laten we ze eerst zelf door lezen. Vinden wij ze grof, ruw, wreed ziekelijk, dan zijn ze voor het ünd niet geschikt. Niet dat het kind dit zelf zo-u opmerken, t gaat misschien zelfs heelemaai aan hem voorbij, maar on bewust heeft 't invloed op zijn geest en karakter. Alleen die lectuur, die wij zelf mooi kunnen vinden, al is ze voor ons natuurlijk te kinderlijk, is goed voor de kinderen. En dan tenslotte vraagt een paedagoog ons op den man afwat leest ge zelf 1 AI past ge nog zoo op voor uw kinderen hebt. ge zelf minder fijne, piquant© ro mans in uw boekenkast, zwerven door uw huis kranten, die op schandalen belust zijn of tijdschriften, die er niet zoo heele maai mee door kunnen, dan helpt u de grootste kieskeurigheid hij de lectuur uwer kinderen niets. Ze merken maar al te gauw van welk gehalte gij zelf zijt en zul len uw smaak overnemen. „Opgang." ALKEMADE. De Burgemeester. De Burgemeester van Alkemade is vanaf 15 Aug. tot 7 September met verlof. In do waarneming van hel burgemeesters ambt wordt voorzien door den heer P. de Jong. wethouder alhier. BODEGRAVEN De elecfcrificat»e. De werklieden werkzaam aan het kabelleggen zijn thans wederom aan het work gogaan. Zooals wij reeds eerder vermeldden was het werk neergelegd in verband met een streven naar hoog er loon en mode om het feil dat de werkgever des Zaterdags niet aan allen het volle loon had uitbetaald. Na conferentie met den werkgever en oenige Gemeenteraadsleden werd vastgesteld dat de beste werklieden thans 50 en de mindere krachten 40 cents per uur zullen verdienen. Hierop werd de arbeid hervat. Goed «ifgcloopcn. Naar wij vernemen had oen der werklieden bij het elcctriciteitsbedrijf hot ongeluk in den kabel, welke naar "Woerden is gelegd te hakken, op welken kabel een druk stond van 10000 volt. Een groote vlam sloeg uit den kabel. Dank zij het feit dat de betreffende werkman een drogen houten stoel aan zijn hou weel had, kwam hij er met een betrekkelijk lich ten schok af Ware dit niet het geval geweest, dan zou hij dit ongeval met den dood hebben moeten bekoopen. H1LLEG0M. Persenolia. Voor het examen Hoogduitsch M. 0. A. slaagde te 's-Gravenhagc mcj. N Groe- nowegen, alhier. KATWIJK. Werkloosheid. Aan de gemeentelijke ar beidsbeurs zijn op heden nog ingeschreven 100 KATWIJK AAN DEN RIJN. Blccnibollenvciling De veilingsvereoniging „Bloembollenteelt" hield IJ. Zaterdag haar vier de veiling van leverbare bloembollen en plant goed Voor enk el o soorten als La Reine en Mu- iriHo scheen minder vraag te bestaan. De andere scorlen gingen weer vlot weg tegen goede prij zen, Ook hot plantgoed bracht beste prijzen op. Hier volgen eenigo .prijzen per 100: Thomas Moore 2.503.Venn. Brillant 5.70 G-30; Couleur de Cardinall 5.305.80; Grand due 3.203.70; van der Neer 4.50 4.55; Gloria Solus 3.503.55; Ohrijselora 22.30; van den Vondel 1.501.80; Axtus 1,502.Pink Beauty 7.508.Brutus 2.50—3.—; Mac Kinley 3—3.50; Wille Valk 4.505.30; Scarlet due 33.50; Le Matelas 4.755.50; Men Trcsor 2.50 3Watcrioo 9.403.80; La Reine 1.50 1.75; Roi CraunmoisLo 1.501.75; Gele Prins 2.402.80; Püroccr.pine 6.507.50; Prins van Oostenrijk 3.203.50; Cram. Brillant 2.30—2.70; Salvator Rose 4.75—5.25; Mu- rillo 1.501.75; Titaan 2.503Thour- nesoll 4.90—4.80; Cour. 'd Or 4.50—4.55; Pride of Haarlem 22,30; William Copland 9,504.Baron de la Tonay 1.752. La Gamleur 22.50; Painted Lady 2.25 2.40; Prof Rauwenhoff 4.505,Farm Combe Sanders 4,505.Clara But 1.75 —2.25; Gretchen 1.502. N00RDWIJK. Bij het baden verdronken. Gisteren omstreeks 4 uur is op het Stille Strand: in het Zuiden de 26-jarige W. Hofman uit Rotterdam jammerlijk bij het baden ver dronken De heer G. Hermans heeft nog po gingen in het werk gesteld om do drenkeling te redden, wat echter niet mocht gelukken. Gisteravond om 7 uur is het lijk aangespoeld. Het werd naar het lijkenhuisje van de Alg. Begraafplaats overgebracht. Ongeluk. Zaterdagavond had bij hel zwem men in het pas gegraven kanaal oefeningen van de Reddingebrigade een ongeval plaats. Bij het duiken n.l. had dr. Hermanides het ongeluk zich ernstig in den rug te verwonden. Loopen er geruchten als zou de heer Herma- nides verdronken zijn, kunnen wij met zeker heid mededeelen: diens toestand is momenteel weer bevredigend. OUDE WETERING. School. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben hunne goedkeuring onthouden aan het be sluit van den Raad der gemeente Alkemade d<t 28 Juli 1921 tot opheffing van de 0, L. school te Oude-Wetering en tot ingdbruikgeving van die echool aan hot R. K. Kerkbestuur van Oude- Wetering. 0EGSTGEEST. Personalia. Op 55-jarigen leeftijd overleed te Warns veld Mej. E. Brinkman, in leven gepen- sionneerd Hoofdverpleegster der Mannonafdee- ling van het Krankzinnigengesticht Endegeest alhier. Ongeluk. Ter hoogte van de begraafplaats JEUwjnhoF' viel het ongeveer 10-jarige zoontje van v. d. V. alhier van een wagen van den heer Van Haasteren, waarmede hij voor pleizier was gaan rijden. De wielen gingen den kleine over *4 hoofd en armen. Met gebroken arm en verminkt hoofd is het ventje door Dr. Timmermans in BOTgwckkendon toestand opgenomen en naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. RIJNSBURG. Bloemen. Algemeen wordt door de Dablia- itweekeTs geklaagd over het veelvuldig voorko men in de Dahlia's van de z. g. luis, een onge dierte, dat veel schade veroorzaakt, doordat de bloemen niet alleen in hun. groei worden ge- ©toiit dooh ook vole bloemen hierdoor niet tot wasdom komen Ook do kwantiteit is hierdoor veel kleiner dan dit zou kunnen zijn. WASSENAAR. Personalia. De dames Klok en Van Mcnech onderwijzeressen aan de 0. L. School no. 1 al hier behaalden dezer dagen do acte Engelsch L. O. De tuinbouwtentoonstelling. De dxiedaag- eche tentoonstelling van do Tuinbonvrvereonl- ging voor Wassenaar en Omstrek en behoort we der tot het verleden. Dank zij het vrij gunstige weer van de laatste dagen, is de tentoonstelling vrij goed bezocht geworden. Ruim 2100 beta lende bezoekers kwamen een kijkje nemen. Voor al Zaterdag was het bezoek groot. Des middags en in den, avond gaf de muziekvereeniging „Ex celsior" een concert, dot veel belangstelling trok. Des avonds werd het terrein met lampions fan tastisch verlicht en ofschoon er in de tenten niets meer te zien was, bleef de menigte over het terrein rondwandelen, genietend van het mooie weer. Omstreeks half tien werden de prijzen uit gereikt, waarna de tentoonstelling werd1 gesloten. ZOETERMEER. Personalia. Tot Joeraaj in de wie- en. na tuurkunde aan. de Obr. H. B. S. met 5-jarigen cursus te Stadskanaal is benoemd do heer H. G Bos, alhier. Faillissementen. Uitgesproken: De Zuid-Hollandsche Gredietvereeniging te 's-Gravenhage, Prinsestraat; Cur. mr. Ja W. de Kanter en mr. F. Westerouen van Meeteren, De Ned. Bond van Aardappel-, Groenten- en Fruithandelaren te 's-Gravenhage; Cur. mr. H. A. H. H Cantor Cremers, De N. V. Maatschappij tot Exploitatie im het Tain dors- en Warmoezjeniershedrijf voorheen Kontekaas te Loosduinen en te VGravenhage; cut. mr. E. Hijmans. S. Niekerk, te Wassenaar Cur. rur. D J I van den Oever. J. Gevers, te Voorburg; cur. rar. H. Smalhout. C. H. Spoel, te Leiden, cur. mr. E. Bonn CORRESPONDENTIE. v. B te B. Stukje over voetbal, bestemd voor courant van Zaterdag, ontvingen wij eerst Zondagmorgen. Enkele ingezonden stukken moeten tot een volgend nummer blijven liggen. GEMEENTELIJKE fiAWKOWDIGINB Gemeentelijke Vischverkoop, Aan den gemeentelijken Vischwin| Viaehmarkt 18 (Tel. 1225) is Dinsdag ikrijgbaaj SCHELVISCH A ƒ0.11, SCR( A 0.17 en TARBOT A 0.55 por N. C. DE GIJSELAAR, Burgemem Leiden, 21 Aug. 1922. AFSLUITING PASSAGE OVER DE PAUWBRUG. Burgemeester en Wetho-udors van Leid c brengen tor algemeene kennis dat Pauwbrug over de Oude Vest wegens vernieuwing van die brug, vanaf Dinsd- 22 Augustus a.s. tot nadere aankondig; voor alle verkeer zal zijn afgesloten, dab ter plaatse een hulpbrug is gelegd uitsluitend zal dienen voor het verks van voetgangers en handkarren. N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeesl VAN STRTJEN. Secretaii Leiden, 21 Augustus 1922. KATHOLIEKE AGENDA LEIDEN. Maandag. Mannen-Congregatie H. Familie, Père, le 8 uur. Vragenbus, enz. Vrijdag. Ned. R. K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden, Pane tius-Patronaat, to 8,30 uur. ZOETE^WOUDE. Maandag R.-K. Volksbond, bij J. Lubbe, 8 uur. Apothekers die tot en met Zondag Maandagmorgen" eiken nacht en des Zqndt I* geopend zijn: p G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136. A. J. Donk, Doezastraat 31. Tel. 1311 De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Menschhcid is steeds geopet lie Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den moi van 21 Aug. 1922, medegedeeld door lid Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 766.5 Weenen Laagste Barometerstand: 743.3 Seydisfjw Verwachting tot den avond van 22 At va, Zwakke tot matige Zuidelijke tot 0e; lijke wind, nevelig tot lichtbewolkt, dro weer, iets warmer overdag. 430e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 21 Aug. 3e Klasse Ie Lijst. Hooge prijzen: '18015 25000. 20868 1500. 19717 ƒ1000. 1017 1823 19054 elk ƒ400. 22313 200. 2885 11616 18726 20564 elk ƒ100. Prijzen van 45: 78 469 843 1268 1635 2135 2545 100 573 889 1308 1745 2147 2597 3071 3133 3420 3426 3715 3741 3905 4047 4332 4348 4509 4547 4724 4791 5160 5268 5503 5514 5685 5703 5841 5889 6125 6132 6321 6360 6846 6870 7122 7145 7389 7395 7820 7S62 8257 8276 8620 8719 8966 9001 9494 9530 154 590 957 1335 1848 2453 2722 3g43 3533 3816 4187 4358 4621 4884 5284 5540 5738 5901 6168 6445 6896 7245 7410 7908 8288 8735 9082 9623 218 706 968 1339 1877 2-458 288S 3277 3541' 3821 4221 4388 4635 5014 5294 5548 5752 5912 5960 6223 6229 6680 6739 6912 7005 7288 7324 7424 7492 7919 8037 8407 8520 8893 8920 9379 9394 9649 9795 285 733 1075 1387 1943 2496 2914 3366 3561 3843 4262 4407 4656 5028 5345 5634 5755 WIJ 100' 3848 i 4270 4488 4675 5067 i 5355 5638 5786 6026 6233 1 6751 i 7063 1 7361 7530 oo 8144 8570 I0O48 10203 10321 10386 10557 10571 10606 10713 10749 10765 10925 10971 11032 11012 11086 11157 11216 11219 11252 11330 11356 11371 11483 11521 11598 11645 11776 11820 11S3S 11986 11990 12010 12038 12049 12140 122112 12526 12534 12619 12658 126S7 1271.1 12775 12857 12963 13001 13194 13246 13363 13370 13401 13431 13450 13500 13827 13852 13SS2 13887 13934 13955 13996 14018 14085 14100 14107 14117 14229 14290 14333 14364 14381 14395 14470 14483 14530 14652 14653 14709 14822 14823 14878 14914 15078 15121 15366 15370 15408 15409 15442 15484 15583 15676 15792 15916 159S8 16035 16145 16147 16153 16164 16227 16228 16409 16436 16491 16564 16648 16677 16693 16702 16769 16772 16774 16S52 16906 16932 16950 17045 17066 17073 17145 17162 17233 17333 17368 17393 17400 17407 17454 17456 17580 17639 17664 17667 17680 17712 17728 17835 17854 17870 17902 17925 17942 18028 18092 18100 18179 161S4 18203 «233 18294 18307 18419 18518 18522 18539 la: 18585 18709 18719 18866 18921 190" In 19051 19098 19113 19219 19249 19258 - 19324 19354 19503 19511 19537 19546 19620 19661 19676 19689 19790 1981' 19969 19991 19995 20052 20060 20116 20162 20176 20179 20333 20353 2036» 20503 20685 20710 20731 20772 20798 20956 20980 20996 21129 21137 211' 21255 21279 21287 21328 21348 2 34' Ju 21400 21420 21452 21532 21618 2 64 Oe 21730 21770 21783 21S01 21882 21939 tj 21OS0 22000 22006 22043 22052 2205» 22117 22177 22190 22241 22266 2231' 22360 22373 22510 22553 22607 226» 22638 22806 22814 22848 2 2 8 7 6 2292» 22939 22945 22947 22956 22984 3^99' Fouten 2e Klasse 4o Lust: 14318 O* X6575 m.s. 16573. 57) Ti DM 'oei ll nu at n gei Hei Ijl, ihvaa en Ij] llo

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2