Meeivergiftiging. Te ZuicTveen, onmiddellijk bij Slccnwijk. doen asich in het gezin van den landbouwer Jan Nij- si-r.gh ernstigegevallen van m'eelvergifliging voor.. Alle huiegen ooien werden na het etea van paniiekoek, een enkele had zelfs nog maar een klein stukje gebruikt, direct ongesteld, som migen zelfs zeer ernstig. Houd en kat werd eenige olie, waarin de ponnekoek gebakken was, toegediend. De die ren bleven gezond, doch toon de kat eenige van het ineei gemaakte pap opgegeten' had, stierfhet dier bijna onmiddellijk. ,Eenig meel is ter onderzoek in beslag ge- Angstige oegenblikken. Men meldt uit Haarlem aan de „Msid.": Dezer dagen was een deir arbeiders van de Ned Spoorwegen M. genaamd, bezig met het smeren van wissels nabij de spoorbrug te Velzen, toen de wi-sspl uit het station werd overgehaald, waardoor M. mét zijn hand daar- tusschen beklemd raakte. Daar er een trein uit Beverwijk op komst was had M. voor oogen, dat zijn hand, indien hij niet bevTijd werd, ver morzeld zou worden. Hij begon daarom uit alle macht te schreeuwen en had het geluk gehoord te worden doör een paar Engelsche zeelieden' van een hier liggend stoomschip, die den reeds aankomenden trein tegemoet gingen en door zwaaien de oplettendheid van den ma chinist zochten te wekken, wat gelukte, zoo dat de trein tot stillam} werd gebracht Met een breekijzer wisten de Eng election den wissel daarop ora te krijgen en M uit zijn benarde positie positie te bevrijder. Aldus liep dit on geval voor- M. gced af Kind verbrand. Te Haarlem is het 3-jarig zoontje van H wonende aan de Hooimarkt door onbekende oorzaak in brand geraakt m zoodanig verwond dat het aan de gevolgen is overleden. Aangehouden'. Woensdagnacht is nog even voot de H-oHand- eche grens aangehouden een bankbeambte, die er met 130,000 Mark van door ging en via N. Schans naar Holland wilde reizen. Vreemde nestpiaais. De tuinbouwkundige medewerker van het L". D schrijft: Eenige weken hadden de heer Kwikstaart op het terrein der firma Nering Bügcl uitgekeken naar een veilige nestplaats. Zij had eerst nogal bezwaren, immers, er werken honderden menschen, het vuur komt als een hivastroom uit den oven, de machines stampen er het is er dus allesbehalve rustig. Manlief verweet z'n aanstaande vrouw, dat zij het ter rein niet kende en noodïgde haar uit naar een hoop cokes te vliegen, waar je niemand geen straatjongen kon komen en waar ze fijn de wittebroodsweken kon doorbrengen. Zij krikte een paar malen met haar rank gebouwd staartje en hij begon de eerste materialen te zoeken voor de fundamenen van het nest, dat tusschcn een paar groote bonken cokes ge maakt werd. En thans hebben zij kindertjes on de gelukkige ouders vliegen naar de haven en IJsel om voed sel voer dézé donzige, kleintjes te zoeken. Wormstekigheid bij appel en peer. Eenigen tijd geleden is er op gewezen, dat door een bespuiting mei arsenicumboudende middelen direct na den bloei, de wormstekigheid van het fruit voorkomen kon worden. Voor het sp-uiten met die stoffen tegen dè wormstekigheid is het seizoen thans te ver ge* vorderd. De rupsjes,-.die de wormstekigheid ver oorzaken, zijn nu in de vruchten en dus niet meer met uitwendige middelen te bestrijden. Thans kunnen er echter maatregelen genomen worden, om ten minste den oogst van het vol gend jaar voor wormstekigheid te vrijwaren. Ie. De vruchtjes, die hier meer, daar minder, maar toch bijna overal in vrij belangrijke hoe veelheden afvallen, moeten geregeld -verzameld en vernietigd worden. In die vruchten zitten kirfjes, welke het volgend jaar zich in vlinder tjes of wespjes veranderen, die dan weer op de pas gezette vruchten, eitjes leggen, waaruit lar ven komen, die het fruit wormstekig maken. Als men de vruchten, dadelijk nadat zij afgevallen zijn, vervoe.dert of vernietigt, men dus tevens die larven en beperkt daarmede de aantasting voor het volgend jaar. 2e Door- het aanleggen van. z g. vangbanden, geeft men den rupsen, die in de komende maan den de vruchten verlaten om zich voor hun win- terrust in te spinnen, daartoe een gunstige gele genheid. Deze vangbanden bestaan uit een dubbele laag voor water ondoordringbaar papier, waartus- aehen geribd karton of een dun laagje houtwol. Zij worden met een touwtje alleen aan den bo venrand om den stam gebonden; aan de onder zijde blijven zij open om toegang te verschaffen aan de rupsen. In den nazomer worden de vangbanden weer afgenomen en verbrand. Dan vernietigt men talrijke vijanden van ons fruit, want behalve de rupsen, die de wormstekigheid ver orzaken, zoeken ook de appelbloesemsnuit- kevers, donsvlinderrups en enkele andere een beschut plaatsje 'in den band, VERKiEZ! WGSVAF.i A. In de Zorgvlietstraat le Den Haag hebben Woensdagavond twee vrouwtjes het met elkander aan den stek gehad, zoodat de heele straat uitliep en waarbij de politie zelfs te pas moest komen om een van. de vrouwtjes te kalmeeren Ze had hét zóó te pakken dat het schuim om haar m-end stond en haar stem van heescbhei-d geen geluid meer kon geven. En "waarover liep het ruzietje? Het vrouwtje, dat sic.h zoo geweldig boos had gemaakt, was van de lijstKlaas ter Laan en het andere vrouwtje had het voor de lijstMr. Kolkman opgen-omen. £n nu haddc-n de propagandisten voor Ter Laan gebruik gemaakt van een auto dien zij hadden boeten betalen en die voor mr. Kolkman had- 'Jen de beschikking gehad over een auto.... -rfie hun niets had gekost En daarover liep de ruzie, die heel wat opschudding verwekte. (,,Vad.") Op een der Haagsche stembureaus komt Woensdag even over 8 uur een heer haastig binnensnellen. Wanhopig ziet hij naar de lange 4'van kiezers, die langzaam op het stembu reau aanschuifelt. Hij neemt een kloek besluit, fluistert iets met den voorzitter en roept dan met luider stemme: dames en heeren. i-k moet ajaar Duitschland, de trein wacht niet, vergunt v. dat ik u allemaal voorga?" .Geen woord van protest doet zich hooren ee als de kiezer daaruit, terecht, de vrijheid put om7 vóór allen te stemmen, en vervolgens met een zwaai van zijn hoed het gezelschap vaarwel zegt, krijgt hij tot afscheid een „goede reist" te hooren. Maar een blijkbaar wat sceptisch aangelegde kiezer merkt mompelend op: „dat lap ik 'm een velgend keer ook." Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat de 95-jarige heer A Bakker, te Zand-brink bij Barneveld, zich gisteren nog zonder eenige hulp van zijn stemplicht heeft gekweten. LUCHTVAART. De vlucht MoskouBerlijn. Omtrent de vlucht naar Moskou van Berlijn in 15 uur onafgebroken vliegen, worden de volgende bijzonderheden gemeld: De bestuurder>an hot Fokker-vliegtuig R 4, Joachim. Stijlbrock van de DeutschRussische Luftreederei". die op W-oensdag 21 Juni den Sovjet-gezant' te Berlijn, den heer Krestinski in een 15-jarige onafgebroken vlucht van Moskou naar Berlijn bracht, heeft in een onderhoud het volgende verklaard: Ik kon inderdaad niet gelooven, dat ik zoo gauw BerlijnMoskou heen en terug zou afleg gen. Vrijdag vloog ik met mijn Fokker ,3. 4" van h-et vliegveld Staak en (bij Berlijn) naar Königsbergen en vandaar op Zondag d. a. v. met den -Sovjet-gezant Krestinski als passagier naar Moskou. EnWoensdags daaTop landde ik, regelrecht van Moskou komende weer te BerlijnAlweer met Krestinski als passagier. Op een vraag, wat de eigenlijke bedoeling was van deze directe vlucht, antwoordde de piloot, dat de heer Krestinski voor een belang rijke diplomatieke missie zou gauw mogelijk weer in Berlijn terug moest zijn Hij zou dan tot Königssbergen vliegen en van daar met den nachttrein zijn reis voortzetten, zoodat hij op zijn vroegst Donderdagochtend in Berlijn zou kun nen zjjn. Krestinski ging teem onmiddellijk in op Stijlb rocks voorstel om door te vliegen naair Berlijn, waardoor het mogelijk zou zijn de gan- eohe reis in éénen dag af te leggen. Behalve Krestinski vlogen nog mede een mecanicien en twee koeriers van de Sovjet-Regeering, terwijl bovendien een rijkelijke hoeveelheid bagage en post werd meegevoerd. Wij volgden, aldus ver telde Stijlbrocb, op onzen tocht meestentijds de spoorlijn en vlogen over de steden Wjasma, Smolensk en verder over Witebsk en Polotsk naar Dunaburg. Ingevolge verordening van de Duitsche regeering moesten wij zéér ver Noorde lijk van Dunaburg houden. Vervolgens zetten wij koers via Kovno naar Königsbergen, wat anders in'gewone omstandigheden ons eindpunt is. Do vlucht over Duitschland liep heel vlot, hoewel wij met een zeer sterken tegenwind te kampen hadden. De afstand MoskouBerlijn is in het geheel iets meer dan 1800 K.M., waarhij reke ning moet word en gehouden met het feit, dat de Poolsche autoriteiten geen toestemming verlee- nen tot het vliegen over Poolsch territoir, waar door een belangrijke omweg moet worden ge maakt. Natuurlijk is dit een voor don vlieger buitenge woon zware prestatie. Hetgeen echter niet weg neemt, dat Stijlbrock verklaarde, bereid te zijn dadelijk op deze'fde wijze naar Moskou terug te keeren. Stijlbrock vliegt reeds van 1 Mei af op de Urn KönigsbergenMoskou voor de „Derulult" (Döutsch-Ri'ssisehe Luftreederei). Hij was de tweede piloot van deze Maatschappij die in Mos kou aankwam en hij heeft den tocht reeds 14 maal gemaakt. Voor de Fokkerfabriek (Nederlaudsohe Vlieg tuigen-fabriek) is deze prestatie ook een groot succes evenals voor de Engelsche motor: Rolls Royce, waarmede deze vliegtuigen alle zijn uit gerust. dat dit voorbeeld, door alle R-oomsche vrouwen, met succes, als wij den uit-slag der stemming na gaan, is gevolgd. Uit de Omgeving. LEIjWUIBFN. Lib. Kamerleden A.-R. Clir. Volkspartij N. K. P. Comm. Partij S. P. Vrijz. Dem. Platteland. Links Platteland Rechl.s j Vrijheidsbond Vrijheidsbond 3 Chr. Dem. Partij Geref. Staatspartij Dem. Partij Chr. Hist. Partij II Christ.-Hist. Partij I R.-K. S. D. A. P.- Neutr. Middenstandspar' NIEUWYE' Liberale Kamerleden. Staatspartij Volkswelzi - A.-R. Chr. Volkspartij N. K. P. Comm. Partij S. P. Vrijz.-Dem. Platteland Links Vrijheidsbond I Vrijheidsbond II Vrijheidsbond IK Chr. Dem. Partij Onafhankelijken Geref. Staatspartij Dem. Partij Christ.-Hist. Partij I Chrio. Hist. Partij II R.-K. S. D. A. P. Chr. Soc. Partij Herv. Staatspartij RIJNSATEIttVOLDE. A.-R. N. K. P. Vrijz.-Dem. Platteland Links Platteland Rechts Vrijheidsbond I Vrijheidsbond II 9385 Geref. Staatspartij J4 Chr. Dem. Partij i Chris. Hist. Partij I 45 R.-K. 107 Plallelandsparlij 1 Larsgeraar. Op de Katholieke lijst ston den vermeld 744 stemmen op Kooien. Dit moet zijnKoo-len 727. Moer el 2, Loerak ker 7, dus totaal 736. Wassenaar: Op de Katholieke lijst zijn uitgebracht 40 stemmen minder, ml. 1489 stemmen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Niet op dc hoogte! Op een der stem- bureaux: alhier vervoegde zich een juf frouw. Voor haar oproepingskaart ont vangt zij het stembiljet; zij gaat in vier stemhokjes kijken, en vraagt ten slotte: waar moet ik nu op stemmen, ik zie geen stembiljet, waarop de voorzitter baar ant woord: dat beeft u in uw hand. KATWIJK AAN DEN RIJN. - Stemming. Van de 1042 kiezers namen er hier 1008 aan de stemming deel. LANGERAAR. Dc stemming. De opkomst ter stem ming was voor onze R.-K. Staatspartij zeer bemoedigend te noemen. Zoowel vrou wen als mannen zijn goed opgekomen. Er zijn bijna geen stemmen van onwaarde ge weest. Verme!dingswaard is wel, dat aan het Stembureau alhier het eerste aan de stemming deelnam een moeder van 17 kinderen.. En 't mag zeker worden gezegd, WARMOND. Veiling, Bij de gisteren gehouden vei ling bij inzet, door notaris Frijlinek van de landerijen in den Laker-, Krogjes- en Tuinderpolder, zijn een huis, erf, en al de landerijen groot 54,71.31 H.A. te samen in totaal in bod gezet op 102675 wat wei nig verschil vertoont met de prijzen bij een vroegere verkooping van dezelfde per- ceelen. Ongeval. Gistermiddag is van een ge- loden schuit (met steenen) van de steen fabriek Sp. te Leiderdorp bij het in varen van de Groote Sloot de mast afgekna.pt, en de schuit is daarop vastgeloopen en gezonken. De schipper kon zich nog met moeite redden. Het gezonken vaartuig ligt nog gedeel telijk in de Zijl en -was bestemd om alhier te worden gelost. ALKEMADE. Politie. Door de gemeen tepo- lilie zijn in de afgeloopen maand 31 proces sen-verbaal opgemaakt. Hiervan zijn er verscheidene bij wegens overtreding van de Keur van Rijnlandsch Boezemwater. 0UDE-WETERING. Brand. Donderdagmorgen te ongeveer zeven uur geraakte de woning van den heer A. Keyzer alhier, waar schijnlijk door een lekkage in den schoor steen van een der buren in brand. Aan gewakkerd door den sterken wind vatte spoedig het rieten dak vlam, Als een .ge weldige vuurmassa viel dit naar beneden. De brandspuit was spoedig ter plaatse; zij kon echter niet verhinderen, dat het huis geheel uitbrandde. Ook een aan grenzende schuur vatte vlam. Deze werd echter behouden. Te ongeveer 10 uur kon de brandspuit inrukken. Het huis werd door drie gezinnen be woond. Verzekering dekt de schade. ZEGWAART. Ongeluk. De arbeider H., in dienst bij Vaai Alph-en in de Rog geveen, had het ongeluk in een zeds te grijpen. Drie vingers werden, hem afge sneden. Hij werd per auto naar het ziekenhuis -vervoerd. Een Aartsbisschoppelijk woord. In ecu herderlijk schrijven, al-dus meldt Kipa, heeft de aartsbisschop van. Kalocsa dezer dagen den algemeenen politiekon toestand in verband met de godsdienstige kwesties besproken Hij zegt daarbij o.m. De wereld, heeft den laats ten tijd geweldige omwentelingen doorgemaakt. Tro nen zijn ineengestort en het sociale leven is in. zijn grondslagen geschokt, die omwentelingen hebben vaak onder den christelijken d elan an tel plaats gehad. Als wij echter de leiders, die aan iiet hoofd dezer evoluties stonden, wat nader beschouwen en de afzonderlijke partijen naar haar daden beoordeelen, krijgen wij den indruk dat het nadruk leggen op het christelijk element slechts een voorwendsel is om de kiezers voor zich te winnen en zoo de -macht in handen te krijgen. Zijn zij eenmaal aan het bewind, dan zoeken zij slechts bun eigen belangen, en niet het welzijn van het volk. Over de noodzakelijkheid, van de katholieke pers zegt het herderlijk schrijven: Het beste middel voot de verbreiding van ons H. Geloof Is de goede pers. De slechte pers smokkelt in de zielen laster, leugen en zonde binnen, zwijgt de edelste daden en waarheden dood, en overlaadt schadelijke instituten en instellingen, die h-et christendom vijandig gezind zijn, met loftuitin gen. De slechte pers kan slechts door de ver breiding der goede pers onschadelijk gemaakt worden. Wie met overtuiging of door goed voorbeeld tot verbreiding der goede pers bij draagt, richt voor dc goede zaak een tribune op, van welke de zaak der kerk verdedigd wordt. Kecfc zomers. Wanneer u liet, zooals dezer dagen dezen laat begonnen zomer eens behoorlijk warm krijgt mopper dan niet en bedenk, dat het -de tegen woordige zomers wat -de temperatuur betreft achterlijke kinderen zijn De geschiedenis wijst uit, dat de zomers vroeger nog veel warmer kon den. zijn In 627 bijvoorbeeld was de hitte in Frankrijk en Duitschland zóó groot, dat rivieren en sloolen opdroogden en menschen en dieren stierven van dorst. In 879 moest de landbou wer den oogst prijsgeven, want wie zich in het veld aan den arbeid waagde was een kind des doods. Nog erger was het in 993, toen braadde heit vee in de weide als aan een -braadspit. Het jaar 1000 veroorzaakte door de droogte, die de visschen in massa's aan verrotting prijs gaf de pest, deze maakte tallooze slachtoffers. 22 jaren later vielen menschen en dieren door de felle zonnestralen dood! in de straten neer. De her senen droogden in de schedels, zegt dc geschie denis. In 1132 waren d-e rivieren niet alleen opgedroogd', maar bet land was zoo hard ais steen, zelfs de Rijn was in den Elzas aan een gracht gelijk, zeven jaar daarna werd Italië zwaar door de hitte geteisterd', de bladeren ver brandden aan de hoornen. Bij den veldslag van Bela in 1260 vielen er evenveel mannen door» den zonnesteek als door den kogel. In 1277 wis ten de landbouwers geen raad, omdat al bet veevoeder was verbrand. De Rijn, de Loire en de Seine waren in den zomer van 1303 en 1304 na genoeg droog. Hierop volgden een paar eeuwen zonder ernstige zomerplagen. In 1615 echter werd heel Europa door een ondragelijke hitte geteisterd en vooral in Schotland. Nog erger was het in 1705;- toen was dc hitte hier en daar gelijk aan de temperatuur der glasblazerijen -men kon vleesch braden in den zonneschijn, tossclien 124- uur op den dag waagde zich niemand buitenshuis. La 1718 had men. zee - maanden volslagen droogte; alle schouwburgen hieven gesloten, eh talrijke winkels staakten den verkoop, omdat eT geen koopers waren en het door de hitte onmogelijk was zaken te doen. De thermometer steeg in 1753 tot 38 gr. Celsius. Te Boulogne vielen in 1779 tal van personen dood neer, de lucht was zóó ondragelijk, dat men alleen in onderaardsche gewelven vrij kon- ademen. In 1793 was de maand Juli 'n ramp spoedige maand, de groenten en de vruchten droogden weg, in de tuinen en in de woningen het de lijm der meubelen los en deze vielen stuksgewijze uit- elkander. Het vleesch bedierf onder de bereiding. In 1811 wa-s er weder volslagen gebrek aan rivier water en voor de -besproeiing der velden moest men van kunstmestmid-delen gebruik maken. Elf jaren later ging de hitte van -onweders zonder voorbeeld en van aardbevingen vergezeld; de grond was geheel uitgedroogd en bij milliocnen kwamen de sprinkhanen te voorschijn, zij over stroomden vooral den Elzas en Lotharingen. De latere heele zomers veroorzaakten geen bepaal de rampen van algemeenen aard. Laatste Berichten. KATHOLIEKE KAMERLEDEN. Van de Roomsche Katholieken, zijn ge kozen. -de hoeren. Nolens, Ri:ys de Beerenbrouck, Bongaerts, Hermans, Ament Sasse van Ysselt, Fleskens, Deckers, Win- termans, v. Ryckevorsel, v. Rijzewijk, Fe- ber, Juten, Fruytier, v. Wijnbergen, Van Schaik, Surirag, Bulten, Kolkman, v. Vuu- ren, v. Dijk, Mevr. Bronsveld, Stulemeijer, Bomans, v. d. Bilt, Reymer, Moerel, En gels Kooien, Kuiper, v. Voorst tot Voorst (tweemaal. Er moet worden geloot tus- Gc-hen Minister Aalberse en Knigge). STADSNIEUWS. DIAMANTEN FEEST. Het Diamantenfee-st. van de Eerw. Zus tors van Liefde is gds-ter-avond besloten met een feest in de Stadsgehoorzaal voor de ouders der kinderen van de St. Josephs en Sb. Theresia-school. Het programma van deze feestavond was hetzelfde als van het kind efeest op Vrijdag 30 Juni in dezelfde zaal voor de kinderen van alle scholen der ju-bileerende Zusters was ge geven. Dit programma te bespreken is dus over bodig, wijl hiervan reeds verslag gegeven is, doch ongetwijfeld zeggen wij niet te veel als wij beweren, dat allen die in de zaal tegenwoordig waren, zich uitstekend hebben geamuseerd nie.t alleen, doch ook vol bewondering waren voor het in keu rige verscheidenheid samengestelde pro gramma. Groot en klein verleende- hare medewer king en de uitvoering verwierf aller lof om de nauwkeurige wijze waarop de kin deren de verschillende voordrachten en gymnaatieknurnmers wisten te geven. De leiding vaai dezen feestavond w-as ge heel in handen der dames-onderwijzeres sen aan de verschillende scholen verbon den, er aan h-a-ar komt dus een groot ge deelte van dezen lof toe voor het uit muntende regeling waarmede zij de kinde ren de verschillende nummers ten toqnee- le hebben doen voeren. Bij het begin van d© pauze stelde mej. v. Dijk namens alle onderwijzeressen voor een collecte te doen houden ten bate van de nieuwe St. Joseplikerk alhier, welke collecte ongeveer 80 opbracht. Aan het einde van den avond bedenkt© de ZeerEerw. Pastoor Leusen voor deze collecte en feliciteerde de Eerw. Zusters met haar feest. Uit naam van allen dank te hij voor het thans genotene en wekte de ouder8 der kinderen op tot dankbaar heid aan de Eerw. Zusters en onderwijze ressen, welke dankbaarheid niet gevraagd werd in stoffel ijken zin. doch in erkente lijkheid van liet hart, door met de '.org- zame liefde der Eerw. Zusters en haar helpsters mede te werken en mede te le ven tót heil van de aan beider zorg toe vertrouwde kinderen. Vanmorgen w-as de 25-j-arige O. Doeve wonende op Kei Heinsiusp-lein, ten huize van zijn broeder in de v. d. Wer ff straat ■10 bezig in een eetketeldeksel een meng sel van was en benzine te koken, toen de vlam in het mengsel sloeg. D. pakt© toen GEMEENTELIJKE AA^KONOIGIMGEM Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Zaterdag) aan- de gemeentelijke Viseh- winkel Vischmarkt verkrijgbaar is SCHELVISCH h 014 en SCHOL 0.15 per pond. Leiden, 7 Julr 1922. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Directe Belastingen De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeeue kennis, dat aaai den Ontvanger der Directe Belastingen, is ter hond ga-' steld het kohier der Persoeele Bela-sting No. 6 vaai den dienst 1922, executoir ver klaard den 4 Juli jj. en. herinnert voorts den belanghebbenden, aan hunne verplich ting om dein aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Ledden, den 7 Juli 1922. KATHOLIEKE AGENDA LEIOEN. Zaterdag R.-K. Volksbond, Vierde Lakerjhal- hezoek De Tooneelclub van den R.-K D. Vronwen- bond beeft vacantie tot Augustus. Vrijdag. R. K. Bouwvakarbeidersbond, Bpncis- gebouw, te 8 uur. Vrijdag „Onze Reiskas", Bondsgebouw, te 8 uur. Vrijdag, Bond van Overheidspersoneel, Bonds gebouw, te 8 uur. ALGEMEENE AGENDA LEIDEN. Vrijdag, Voordracht met Lichtbeelden over „Zwemmen" door K. H. Schragen, Seer Ned. Zwembond, 8 uur in „Ia den Vergulden Turk". Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zondagi geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morpen van 7 Juli 1922, medege leeld door liet Kon. Ned. Meteorolieisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 763,3 Biarritz Laagste Barometerstand: 737.6 Roest -Verwachting tot den avond van S Juli: Tijdelijk afnemende Zuid-Westelijke tot Zuide lijke wind Gedeeltelijk: bewolkt, weinig of geen regen; Warmer overdag. het deksel op om de brandende massa naar buiten te brengen, doch dit lukte hem niet. Hij kreeg echter ernstige brand wonden aan zijn armen en ook, hoewel minder ernstig, aan het gelaat. In de apotheek van Hulp der Menschheid is hij verbonden en vervolgens per politie-bran card naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Zijn toetsand is gelukkig niet ernstig. De vlammen werden met behulp van eenige buren spoedig gedoofd. Marktnerschte--. LEIDEN, 7 Juli Veemarkt. Aangevoerd: 489 Runderen, 218 Kalveren en 736 Schapen Prij zen: Stieren 125—570; Kalf- en Melkkoeien 200515; Varekoeien 125290; Vette ossen en koeien, f 220585, schoon a. w. haak 0,85 i,30; Vette Kalveren 35155, schoon a. d. haak 0.701,50; Nuchtere Kalveren 817; Vette Schapen 4354, schoon aan de haak 1,201,26; Weideschapen 2536; Magere varkens voot fokkerij en Londen 2560. per Kg. levend gewicht 6474 cent; Biggen 10 22; Bokken of geiten 618 Kaas. Aangevoerd 151 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 4249, 2e idem 3540, le soort Leidsphe kaas 40 46, 2e soort 2539, alles per 50 Kg. Han del vóór Goudsche en Leidsche kaas matig. LEEUWARDEN, 7 Juli. Kaas. Sleutélkaas 10,080,70, Nagelkaas f O.070.31 Gouda Kaas 10,180,91, Edammer Kaas f0,300,76. Aangevoerd 59311 KG. Bo3ei% Fabrïeksboter fl,8ü2.22 p. KG. Aanvoer 32/8, 106/16 vaten. DELFT, 6 Juli 1922. Veemarkt. Vette Koeien le kw. f 325475; 2e. k\v. f 200325 Rundvlcesch. per Kilo f 1.35 a f 1.10 a f 0.80. Kalflcoeien lo kw. f 325—450; 2e kw. f 200-. 325; Vaarkoeicn le kw. f 275350; 2e kw. f 150—275; Vette schapen f 2545; Vette lanw meren f 2035; Magere varlcen6 f 18—85; Big-» gen f 12—24; Nuchtere kalveren f 10—18; Paar den f 100400. Aanvoer 242 Runderen; 333 schapen of lam* meren6 paarden623 varkens1 vet kalf503 biggen; 191 magere kalveren, 9 geiien oï bok ken. Boter. f 2.20 f 2.55 per Kilo. STGMPWIJK, 5 Juli. Veiling. Op de gisteren gehouden eierenveiling werden aange voerd 3975 kippeneieren die verkocht werden voor 6.908.40; benevens 65 eendeneieren die verkocht werden voor J 8.759.05. KATWIJK a-d. RIIJN, 6 Juli. Veiling. Due cf York per 25 Kg. 1,30—1,70; Idem DrieüEr gen 11,30. Peen per 100 bos 3,206, Aanvoer: 530 'maaL 25 Kg. groote aardappelen, 80 maal 25 Kg. kleine aardappelen. 4350 bos 1 LANGERAAR, 6 Juli. „St. Phocas". Jonge /Peulen 3,30, Groene Peuleh 2,78, Peulen I 1,85, Idem II 1,35, Capdoppers 2.05, Tuin- boonen 0,40. Doperwten I 2,05, Idem'II 1,70 per zak. Aardbeien 3244 cent, Zwarte bessen 75 cent. Roode bessen 40 cent per kilo. Augurken 5,60 per 25 kilo. Aanvoer 102 zak Groene Peulen, 254 Peulen I, 1839 Doperwten I, Idem 450 zak II.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2