Inqezonden stukken. Margarine. N.V. van den Bergh's fabriek tc Rotterdam i'0.68 en flJZO; Ven nootschap Margarine fabriek. Rotterdam f 0.80 en f 1.02A. Jurgehs Marg. fabriek te Os3 f 0.68 en f0.92; A. G. Lagerberg f0.67 en f 1.09; A. van de Polder, Rotter dam f 0.G8 en f0.94; P. F. v. d. Voort f0.67 en f 0.79; Nieuwe Marg. fabriek, Rijswijk f o.67 en f0.92; Van Pelten en Zonen f0.75. Kruidenierswaren. G. Kort lang. Ermelo, bruine boonen f 41 en f50, capuc.ijners f30, gort f22 50, soeprijst f22 tafelrïjst f30 per 100 kgr. G. J. de Jongli en Zn., soeprijst f0.21.5, f050, tafelrijst f 0.35. f 0.30 en f057, gort f0.22, bruine boonen f0.60, groene erwten f0.30, ca- pucijncrs f057, f056, boekwijlgort f0 32 witte suiker f0.57, basterd-suiker f0.60, siroop f 0.38, zout f 0.09.5, vermicelli f0.59 f0.50. pruimen f0.70, abrikozen f2.20, schijfjes appelen f154, rozijnen fl.50, krenten f0.75 per kgr. Maïzena f 155 per pakje, griesmeel f0.3o per kgr. aardappel meel f 0.12 p. pakje, havermout f054, sa go f 055 p. k. Boterolie f0.65 p. liter, zeep f0.32 per kgr., soda f 0.76.7, stijfsel f0.30, stukjes appelen f 1.48 p. kgr. D. A. Kelder: soeprijst f053. f0.22, tafel rijst f 0.34 en f059, gort f054.5, witte suiker f0.57, b. suiker f0.60. vermicelli f 0.58 en f 0.46, pruimen f0.95 en f0.75, abrikozen f2.40, schijfjes appelen f 1.30 eri fl.60, rozijnen fl.60, krenten f0.80, mai- zena f 1055 per kist van 80 pakjes, gries meel f0.32, havermout f055, boterolie f 0.65. zachte groene zeep f 0.33. P. M. C. van Ipenburg, Rotterdam: soep Tijst f 0.19.5 en f 0.17.75, tafelrijst f 0.31.5 en f0,25, gort f050, bruine, boonen f0.57, capucijners f 0.26.5, boekweitgrutten f0.33 witte suiker f0.56, br. suiker f0.57, prui- - men f 0.85, abrikozen f 1.82, schijfjes ap pelen f 1.15, stuk appelen f 1.—, rozijnen f 1.37, maizena f 10.50 per kist van 80 pak jes, griesmeel f0.22 en f0.31, aardappel meel f0.10.5, sago f 054.5, havermout f 0.21.5, stijfsel f 0.37.5. Van Pelten en Zonen, soeprijst f 050, ta felrijst f056, gort f054, bruine boonen f0.55, capucijners f0.33, boekweitgrutten f 0.36, witte suiker f 0.55.5, br. suiker f 0.58 «iroop f056, zout f 0.10.5, vermicelli f0.63 pruimen f 1.10, abrikozen f3.50, schijfjes appelen f 1.35 en fl.50, krenten f0.80, ro zijnen f0.55, maizena f0.12 en f0.13 p. pakje, griesmeel 8 p. 055 kgr., aardappel meel f 0.12 en f0.08 p. pakje, havermout f054, sago f0.25 en f0.17, groote ronde beschuit f52 pér 4000 stuks, boterolie f0.65 p. liter, zeep, (zachte groene) f 0.30.5, soda f 0.06.77 p. kgr. Zooverre geen. woonplaats vermeld is 'deze Leiden. KERKNIEUWS. De Provinciaal der Augustijnen Dr. Leo Beke overleden. -L/nreaagavona om barf tien te Utrecht overleden. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd hij getroffen door een beroerte, die hem ter rechterzijde van het lichaam ernstig verlamde. Dinsdagmiddag volgde, nadat hem Maandagavond de genademid delen der H. Kerk waren toegediend, een tweede beroerte, die een gedeeltelijke verlamming der linkerzijde ten gevolge bad. Maandag a.s. zou Pater dr. Leo Beke 43 jaar zijn geworden. Hij is geboren te Amsterdam en studeerde aanvankelijk te Uden bij de Kruisheeren. Vervolgens ging hij naar Eindhoven en voorts naar Rome, waar hij 5 jaar verbleef tot zijn promotie tot doctor in het kerkelijk recht. Daarop keerde hij naar Nederland terug en kwam ie Utrecht, waar hij sedert bleef. In do Monica-parochie werd hij magister pro- fessorum en professor in de dogmatiek. In 1911 keerde hij korten tijd naar Rome terug, ten einde er den titel van Regens Theologiae te behalen. Daarna weerge keerd was wederom de Monica-parochie lijn standplaats. In 1915 koos het kapittel hem tot Pro vinciaal en herhaalde die benoeming in 4919. Juist dit jaar in Juli had hij moe ien aftreden. Bij gelegenheid van zijn 12i-jarig pries terfeest gewerd hem de Magisterstitel. In middels bleef hij steeds te Utrecht profes •or in de dogmatiek en de laatste drie ja ren ook in het kerkelijk recht. Gedurende zijn 'bediening heeft dr. Leo Beke te Utrecht de nieuwe parochie ge- «licht van O. L. Vr. van Goeden Raad, de parochie van de H. Rita te Amsterdam, die op Sacramentsdag werd ingewijd, het gymnasium te Venlo en hij verzekerde de grondslagen van een R.-K. Lyceum te Haairiem, waarvan de bouw is begonnen en dat het volgend jaar zal worden ge opend. Reeds als jeugdig priester was hij li- brorum censor van het Aartsbisdom. Hij was voorts te Utrecht voorzitter der K.S. A. en plaatselijk adviseur der A. R. K. A. Reeds geruimen tijd gevoelde dr. Beke zich onwel en steeds gevoelde hij als 't ware door een beroerte te zullen worden getroffen. Het verloop der ziekte i$ zeer snel geweest, immers de vorige week be vond hij zich nog onder de bedevaarlgan gers naar Heilo. Het stoffelijk overschot zou hedenmid dag Daar de H. Monicakerk worden over gebracht, waar 's avonds en morgenoch tend de Lauden worden gezongen. Mor gen te negen uur heeft de uitvaart plaats waarna de begrafenis op het k'oosterkerk hof te Eindhoven. Paler Antonïus Dijkmans SJ. t Over het voorbeeldig leven van dezen ontsla pen Jezuïet schrijft men aan „De Tijd" nog het volgende: Onverwacht ie in het St Willibrordus-College 4c Katwijk aan den Rijn de vriendelijke sympa thieke pater Dijkmans overleden. In Den Bosch geboren op 2 Februari 1851, kreeg hij daar zijn .••rate opleiding voor architect. Tot voltooiing zijner bouwkundige studie, verbleef liij aeóigen tijd in Frankrijk en Italië. Reeds gedurende zijn Törming&tijd werden hem schitterende aanbiedin gen gedaan in het buitenland Hij ging er niot op in, omdat hij roeping meende te gevoelen tot het reiigieuse leven Na een vrij ernstige ziekto in Italië, keerde hij, vast besloten om religieus le worden, naar het vaderland terug. Zijn voor bereidende studies deed hij te Avignon onder o leiding van een beroemd jeugdvormer en z n- loider. pater A. de Foresta S.J. Op 26 September 1874 trad hij te Mn, ndaaJ in de Sociëteit van Jezus. Gedurende z.\ theo logische studies werd reeds gebruik gemaakt •van zijn bouwkundige talenten voor do inrich ting van een uiterst eenvoudig, maar hoogst praetisoh theologaat. Na zijn priesterwijding heeft hij den houw ge leid der kerken van Culemborg en Gracing an-. In 1888 vertrok hij naar Indië, om als missio naris te gaan arbeiden^ maar op den dag zelf van zijn aankomst werd hem opgedragen de bouw van de prachtige kapel der Ursulinen te "Weltevreden Vooral was hij bouwmeester in de missie in plaats van missionaris; maar daar door heeft hij buitengewone diensten aan de katholieke zaak in de Oost bewezen. Hij kon zijn vurigste verlangen onderdrukken, om zich zeiven in den dienst van anderen te stellen. Zijn meesterwerk is de Kathedraal te Batavia De voltooiing van zijn werk mocht hij niet meer zien. Een Indische ziekte deed hem weer ierug- keeren naar het vaderland. Daar heeft hij nog Teel meegewerkt aan den bouw van het Gani- eiuscollege. Zijn laatste levensjaren bracht hij door in het St. Willobrord-College, met de zorg voor finam- cieele zaken heiast. Een paar maanden geleden .werd dat werk hem te zwaar. P. Provinciaal gaf hem een opvolger; en nu dacht hij nog eenige jaren in zijn dierbaar Katwijk te kunnen door brengen in stichtend gebed en harlelijken om gang met zijne medebroeders. Altijd bleef hij, ook te midden van veel lichaamspijnen, de prettige, de gemoedelijke Pa ter dankbaar voor do minste diensten Op Za terdag 17 Juni ging alles nog, zooals do vorige dagen; zelfs werkte hij in den morgen aan zijn correspondentie.- Toen de geneesheer hem echleT op het gewone uur. bezocht, vond hij hem dood in zijn leuningstoel, de handen eerbiedig gevou wen. Dinsdag. 20 Juni, werd hij begraven op het kleine kerkhof van het college, waar hij de laatste zomerdagen dikwijls heenging om even te bidden voor zijn broeders in Christus, die daar zijn begraven. R. I. P Mflp. <li'. Jan Smit. Naar wij vernemen, zal Mgr. dr. Jan Smit op 15 Aug. a.9. fe Zulphen aan zijn broeder de Heilige Priesterwijding toe dienen. ONDERWIJS De nieuwe opleiding. De reed6 lang verbeide Kon. besluiten be treffende de nieuwe opleiding der onderwijzers de voornemens der Regeering om het aantal kweekscholen, zoowel openbare als bijzondere, aanmerkelijk in te krimpen. De kosten eener volledige kweekschool zijn, in verband met de nieuwe eischen. zoo hoog gebleken, dat nood zakelijk op het aantal inrichtingen zal moeten bezuinigd worden. Vcor hef Grieksch. Gelijk in andere plaatsen van ons land reeds is geschied, kwam ook in Den Haag een Comité tot stand ter verdediging van het door hel aan hangige wetsontwerp op het Middelbaar Onder wijs in gevaar gebracht onderwijs in het Grieksch. Dit comité heeft aansluiting met het Amsterdamsche om door gezamenlijke actie nut tiger werkzaam te kunnen zijn. Tevens wordt een organisatie, die het geheele lamd omvat, voorbereid. Wie met. het doel van het comité sympathi seert, wordt ui.tgenoodigd daarvan blijk te ge ven aan een der leden van het voorloopig bu reau: mr. J. A. N Patijn, Groot Hertoginnelaan 18; Jïlt. Mr. W. H; de Savornin Lobman, van de Spiegelstraat 9; Jhr. Mr. G. G. W. van Tets, Groenh ovenstraat 13. Land- en Tuinbouw. Aardbeien-ex perf. Ofschoon de opbrengst van het aardbeienge was sterk tegenvalt zijn exporteurs te Bever wijk er in geslaagd een scheepslading bij elkaar te krygen. Deze wordt nu met het Britschc stoomschip „Fume" naar Engeland uitgevoerd Hooigras. De prijzen van het hooigras zijn dit jaar weer hoog in Maas en Waal. Tenmgevolge van de hooge melkprijzen der laatste paren is het aantal veehouders zeer toegenomen, van daar het opbieden" bij het pachten. Fruit Liet het zich voor een paar maanden aanzien dat het voor de Betuwe en Maas en Waal een echt fruitjaar zou zijn, thans blijkt dat de ver- wachingen te hoog gespannen waren. Door het droge, koude weer is veel fruit afgevallen. Het kersengewas ie. middelmatig abrikozen en prui men zijn er nog al veel, op de peren en appels is de langdurige droogte van ongunsligen in vloed geweest, In verband met de minder goede vooruitzichten zijn do prijzen nogal hoog Kersen, Bij de kersen-verpachtingen in Maas en Waal en de Betuwe werd voor het gewas op het hout 15 tot 20 cent per pond besteed. Gemengde Berichten. Een uitbreker ingerekend. Te Rotterdam is aangehouden Theodorus Schabbi'ng die op 13 Februari 1.1. uit de strafge vangenis is ontvlucht Naar men weet is over die ontvluohting te Scheveningen indertijd nog al wat te doen geweest, en is zelfs naar aanlei ding van de ontvluchting van Schabbing een vraag uit de Kamer aan den Minister van Ju stitie gesteld. De man die in Scheveningen een straf van een jaar uitzat, hem opgelegd in ver- 1 hand met den diefstal van twee motorrijwielen, verklaarde voor de Rotlerdamsche politie geen helpers hij zijn ontvluchting te hebben gehad. Hij liep vrij in do gevangenis rond, werkte in de keukon, had op een goeden dag een slot opengepeuterd met een ijzerdraad. Men had hem al eens verteld, dat de sloten zoo eenvoudig wa xen en had zoo op de binnenplaats kunnen komen en was met behulp van een ijzeren haak dien hij daar vond, gemakkelijk over den muur geklommen. Hij had du6 in het geheel geen hulp noodig gehad. Na zijn ontvluchting heeft hij een tijd in Duitschland gewerkt was zelfs in Bremen al eens gearresteerd, omdat hij geen papieren had, dooli weer op vrije voeten gesteld. Omdat zijn vrouw on kinderen geen pas voor Duitschland konden bekomen was hij naar Holland terugge keerd Vanmorgen kwam hij met den trein uit Haarlem te Rotterdam. Nauwelijks in de stad zag hij hij de Roschjes- kerk een damesrijwiel etaan, dat hij wegnam. De koster der keTk zag het feit, liep hem na, door Schabbing fietste de linker Robbekade op en zette in de Goudschestraait, toen hij geen vervolgers meer zag, de fiets in een portiek neer. Even later ontmoette hij tot zijn ongeluk echter den concierge weer in de Jonker Frane- etraat die hem aan een paar agenten aanwees. Hij vluchtte weer de linker Rebbekade op in het kantoortje van een pakschuitdienst waar hij gegrepen werd. „Hbld." Het lijk in den auto. Vorige week gaven we een relaas van een ge heimzinnig voorval met een auto, waarin een meisje van Amsterdam naar Den Haag werd vervoerd en dat plotseling overleden bleek te zijn Do „Tel." verneemt over deze zaak o.m. nog, dat het meisje, toe«n ze in den auto gedra gen werd, nog leefde doch tijdens het vervoer ie gestorven. Uit het onderzoek moet gebleken zijn, dat op het ongelukkige kind abortus gepleegd is en dat zij tengevolge van bloedverlies is overleden. Verduistering. De Dtrechtsche filiaalhouder der firma Van Haltren en Co., uit Amsterdam verliet Maan dagavond zijn magazijn in de Elisabethstraat lo Utrecht om daarin niet meer terug te keexen. Na raming vermist de firma een som kasgeld ten bedrage van 600 tot 1000. De winkel houder, die, naar men vermoedt, een Duitsch meisje in zijn gezelschap heeft, is voortvluchtig en wordt door de politie gezocht Bloedvergiftiging. Te St. Jansteen ia oen man aan bloedvergif tiging overleden, die het gevolg was van. het openkrabben van een puistje. Kippendicfsta'ilen. In verband met de talrijke kippendiefstallen hebben de dagelijksche besturon van verschil lende gemeenten in den Achterhoek van Gelder land 'besloten den gemeenteraden een voorstel te doen tot aanvulling der politieverordening met een bepaling, die het vervoer van pluimvee tus- flehen zonsondergang en zonsopgang verbiedt, i-nw ,Ar-ye anrfln"3ê1'f/f£rnixcentraïer Na wij vernemen, is de schade, tenj^volge van den brand in de Marnixcentrale te 's-Gra- venkage geschat op ongeveer 8000. Buitengewoon royaal. Een conducteur van lijn 8 te 's Gravenhage, vond in zijn wagen een groot en zilveren dames- tasch, inhoudende een portefeuille met bankpa pier. waaronder oen biljet van 200, een por- tcmonnaie met veel zilvergeld en bijouterieën. Eenigen tijd later kwam, zoo meldt de Rsb., de echtgenoot der dame zenuwachtig informee- ren of de tasoh ook gevonden wa§ en- tot zijn s groote geruststelling hoorde hij van den con ducteur de blijde tijding. Mevrouw woTd nu gehaald en, nadat deze den inhoud nauwkeurig had opgegeven, kreeg ze haar kostbaar eigendom terug. Voor den conducteur was het ook een goede avond, want zijn eerlijkheid werd beloond met de royale gift van.... 10 cent. In zijn verbou wereerdheid nam de man deze koninklijke gift nog in ontvangst. Het bruine monster. Het voetballerrein der R. K voetbalclub Ex celsior le Schiedam grenst aan een weiland, waar telkens ballen terecht komen, wat dan aanleiding geeft, dat voetballers of personen uit het publiek over de sloot springen om dien bal ie halen. Dit heeft zich zoo uitgebreid, dat, vaak toeschouwers zich een ligplaats kiezen in het weiland. De eigenaar, die het volgend jaar dit land als hooiland denkt le gebruiken, wenschte dit betreden van zijn land te doen ophouden en verlangde een afscheiding langs het terrein. Za terdag, toen een wedstrijd werd gespeeld tus- schen de clubs H. D. V. S. en S. V. V., kwam weer een bal over, en de eigenaar van het land liet dien door zijn knechtje oprapen met het doel om door die inbeslagneming aanleiding te geven tot afsluiting te komen. Eenige spelers kwamen over de sloot, om den bal terug to ha len. ook personen uit het publiek bemoeiden zich met de zaak. De bal werd meegenomen en de eigenaar kreeg eenige slagen. Hij heeft nu bij de politio aangifte gedaan, ter zake van be treden van zijn land en mishandeling. Goedkoop roeken. Men schrijft aan het „Vad.": 't Zal een dag of acht geleden zijn, dat ük onderweg werd aangesproken door een par mantig oud heertje, zoo op 't gezicht een renteniertje of een gepensioneerde, die me allervriendelijkst om een weinig vuur verzocht. Gaarne, zeg ik. en do oude heer krijgt uit z'n binnenzak den sigarenkoker, die, o schrik blijkt ledig te zijn! 's Mans consternatie doet me vragen, of ik de vrijheid mag hebben.. „Nu, met genoegen", is 't antwoord, „als ik u niet derangeer', en blijkbaar met smaak wordt een mijner rookertjes opgestoken. Daar stevent gisteren dezelfde oolijke oude baas weer op mo af. „Meneer, astublief een beetje vuur?" En weer graait hij naar den sigarenkoker.... en weer as deze even trooste loos ledig cn weer staat de goedige vrager even beteuterd to kijken! Ik heb me nu een paar klapsigaren aange schaft voor het geval ketjne vergund wordt ten derde owl* een blik te slaan in zijn ledigen koker. Buitenlandsche Berichten. Een wolkbreuk teistert Sofia. 10.000 menechen dakloos. Een hevige stortregen heeft in verschillende wijken van de hoofdstad van Bulgarijs ware overstroomingen aangericht Een groot aantal huizen in de buitenwijken is verwoest. Het water sleepte meubelen en vee mee. Tienduizend imenscben zijn op het oogenblik zonder onder dak Er is niemand omgekomen Sneeuwstormen in Zwitserland. Sinds eenige dagen is er in 'het Berner Ober land veel sneeuw gevallen, zoodat alle toppen, tot 1400 M. boven de zee met sneeuw zijn be dekt. Op de oostelijke helling van den Watzmann. in de Salzburger Alpen zijn een aantal toeristen door een sneeuwstorm verrast, waardoor er twee zijn omgekomen, drie anderen, worden vermist. Een gift van 134 Ion aardappelen. Een te Londen welbekend handelaar in groenten, die anonym wenschte te blijven, heeft naar de „Daily Chronicle" meldt, 134 ton aard appelen ter beschikking van de armen en werk- loozen van Poplar gesteld. Aan elk gezin, dat hiervoor in aanmerking kwam, is per hoofd tien pond aardappelen verstrekt. Groote brand In een spinnerij. Uit Boubers-sux-Canche (Pas de Calais) wordt gemeld: Een brand in een spinnerij heeft acht millioen francs schade veroorzaakt. Een hon derdtal vrouwen zijn werkloos geworden. Door een visch doodgebeten. Het bad-diietrict van Florida is, naar de „Times" meldt, opgeschrikt door den vreemd- soortigen dood: van miss Dorothy Mc Glatchie, die Zondag jl. hij het zwemmen door een reu- zenharracude (soort snoek) werd gedood. Miss Mc Glatchie, die pas 18 jaar oud was, maar zeer goed kon zwemmen, zwom met haar vriendin miss Mary Buhnery ongeveer een halve mijl van de kust. Plotseling verdween zij van de oppervlakte. Toen zij weer boven kwam, riep zij uit: „Ik ben gebeten, ik denk dat een van mijn voeten is afgerukt." Het water_ was rood van het bloed, toen miss Buhnery haar te hulp kwam en naar land om hulp riep Toen een boot ter plaatse aankwam, was miss Mc. Clatchie doodgebloed uit enkele gapende won den Een slagader van baar linkerbeen was opengescheurd. De barricade is een visch, die soms vijf voet lang is. Gruwelijke heiligschennis. Naar de ,,Reichspost" uit Sleyer (Oostenrijk) verneemt, is in den nacht van Zaterdag op Zon dag 1.1. aldaar ingebroken in de St. Michaels- kerk De inbrekers zijn van de zijkapel' uit in de kerk binnengedrongen, opendon het taber nakel, verspreidden de geconsacreerde Hosties, verborgen de monstrans en namen de kostbaar heden mede. Behalve uit zucht naar goud en andere kost baarheden, vervolgt 'het blad, zou de heilig schennis ook om andere motieven bedreven zijn cwwirhebben ~wlïïen Tcrbindefen haat tegen den te Steyer verblijvenden bischop die aldaar het H. Vormsel zou toedienen, wil don lucht geven. CXnder de katholieke bevolking der stad heeTsebt groote opgewondenheid. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Vergiftigde chccolade. Er waart langs Leiden's grachten thans een geest van „Kwalta" en „Sickesz". i Men kan zich niet in do stad vertoon on, of bet chocolade-dobbelspel treft de opmerkzaam heid. Voor sommige winkels staan op enkele tijden rijen van groote en kleine kinderen lo wachten totdat ook zij een beurt krijgen, om voor enkele centen mee te doen aan 'het hazardspel! Zoodra hebben ze niet de met geestdrift he geerde reep in handen, of met van hartstocht flikkerende oogen wordt deze door midden ge broken om te zien, of het lot heeft gewild, dat zich in het ontvangen stuk een bon bevindt' Het uiterlijk der winkels waar deze choco- lade verkrijgbaar is gelijkt door de talrijke briefjes op dat van eommige loterij-kantoren. Met dit onderscheid evenwel, dat in deze win kels vooral kinderen, tot liet hazardspel worden gebracht! Bedenkt, ouders, wat groot gevaar deze dob- belarij voor de ziel van uw kind bcteekenen kan! Reeds vroeg schieten de kiemen der gok- 'hartstocht wortel in het hart van uw kleine! Bewaart ze daarvoor! En ook dit nog! Wanneer ge uw kind op alle wijzen voor dit groote ongeluk meent beveiligd te hebben; wanneer ge niet éénmaal be zwijkt voor het aanhoudend gebedel om enkele centen, wie zegt u dan. dat de kinderen sterk genoeg zijn om niet te.... om niet. op onge- wenschte wijze zich geld te verschaffen Gij allen, ouders, voelt mèt ons dit 2de groote gevaar! Hier past dan ook 'n ernstig protest tegen deze afschuwelijke reclame! Ook van de betrokken „Middenstands"-vereenigingen verwachten, wij een protest! Ook zij zullen don fabrikanten van ..Kwatta"- en „Sickesz"-reepen op zeer duidelijke wijze hun afkeuring doen blijken! Hier past een ernstig en waardig protest van alle weldenkende menschen tegen, de verfoeilijke vergiftiging der kinderziel! Voor de Afd. Leiden van den Bond van Neder]. Onderwijzers, J. C. VAN SCHAIK. Voorzitter. G. W L. MONNé, Secretaris. Bij het bovenstaand protest sluiten on-d er ge- te eken den zich gaarne aan in hot vertrouwen, dat vele ouders in hot belang hunner kinderen zullen medewerken om het kwaad te keeron. Mr. C A COSMAN, Voorz. v d. Centraion Oudersraad. G. G. COLIN, Secretaris idem. Wij hebben zelf reeds dezer dagen op het verderfelijke der hier terecht veroordeelde re clame gewc-zen. Ook wij hopen, dat de georgani seerde middenstand hier, in het behing der maatschappij, krachtig en doeltreffend zal op treden. Red L. Git, Mijnbeer do RecTaeteiiTl Gelieve Onderstaande regelen in Uw geacht blad te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn dauk. In Uw blad van Maandag jl. komt in de Sport rubriek een verslag voor van de seriewedstrijden te Warmond, waaronder wordt vermeld, dat S. J. C III uit Noord wijk niet is opgekomen tegen S. B. G. I uit Voorbout, dus dat S B. G. dezen wedstrijd gewonnen heeft •Naar aanleiding hiervan wilde ik echter on der de aandacht der lezers brengen, dat dezC wedstrijd nimmer door S. B. G I is aanvaard., doch dat een andere veréeniging, genaamd V. V. C., door middel van onrechtmatige gebruibs making van don naam S. B. C., d'ezen wedstrijd^ wilde speden, hetgeen aan het bestuur van S. J-, C ter oore kwam, dat hiermede niet acooorfi ging, en om deze reden dien wedstrijd niefi wilde spélen. U. Mijnheer de Redacteur, nogmaals dankwtü voor de verleende plaatsruimte! Een lid van de R K Vootbalvercenigin^p S. B. G. te Voorhout. SPORT. ZWEMMEN. Veiligheid en gezondheid. Naar aanleiding van het ontzettende omgelu? in hel Rijn- en Scliiekanaal op Dinsdag, worcfc ons bericht dat de Secretaris van den Neder- landscben Zwembomd op uitnoodiging van de afdeeling Leiden van den Nederlandschen Boni voor Lichamelijke Opvoeding in samenwerking mot de Leidsche Zwemclub, een lezing zal houden op Vrijdag 8 Juli over het onderwerp: „Zwemmen leeren uit een oogpunt va". Veiligheid en Gezondheid." jl' ROEIEN. Om den Telegraaf beker. Laga won gisteren wederom den Ti graafbeker #te Amsterdam. Do 4500 afstand werd in den recordtijd van 16 .t 2, sec. afgelegd. WATERPOLO. L.Z.C.—Dolfijn m. Dinsdagavond wordt in de gemeente" ke zweminrichting aan den Hooge R.: dijk bovengenoemde competilie-wedstt i gespeeld. LUCHTVAART. Een ernstig vliegongeluk bij Cherbourg. In de haven van Cherbourg 'heeft dezer da? en een ernstig vliegongeluk plaats gehad. Een watervliegtuig, dat op geringe hoogte zweefde, kwam in aanraking met een klein stoombootje van de Royal Mail Steam Packet Company, dat passagiers aan den wal bracht. Het vliegtuig botste tegen den mast en den schoorsteen van het vaartuig aan, welke afgerukt en in het wa ter werden geworpen Het vliegtoestel stortte deerlijk gehavend omlaag, terwijl de twee inzit tenden zwaar gewond werden. WetenschappelijkeBerichten De tocht van de Quest. De expeditie teKaa pstad aangekomen. De „Quest" is Zaterdag te Kaapsta I aangekomen na Tristan da Cusifoa en ;<p naburige eilanden te hebben bezocht f> haar reis van Zuid-Georgië. De „Que vond de inwoners van Tristan de Cum v in zeer behoeftige omstandigheden, <!r -c zij de laatste maanden slechts door schip waren aangedaan. De geheele br W - king bestaat uit 127 mensehen. De „Quest" heeft hen voorzien vaa voedsel, touwen, kleejen enz., uit de prd viand van he-t schip. Belangrijke biologj. sche, geografische, ed.fonologische en hycrV logische waarnemingen zijn in de ornrj vin.g, ondanks het slechte weer, gedaan. umummnmnMimnwmwm imuiij Burgerlijke Stand. LEIDEN. 1719 Joni. Geboren: Pietornella d. van C. T. Hop« penbrouwer en S. Voorzaat Cornelis z. van A. v. d. Burg en J. v. Ginkel Helena Jacoha d. van A. v. d. Linden en H. J. Piket Pieter z. van A. W. v. Rossen en W. Smal VVilhefo mus z. van L. M. W. Zeegers en J. v. Stecn-s bergen Johanna Gerarda Maria d. van B. C. Kriek en J. J. H. de Romijn Helena d. van J. Pracht en 1^, de Bruijn Theodoor Willem z. van V. D. Krone en M. J. A. Valleggia. Overleden: J. M. P. de Graaf w. 89 j. J. Hogen boom m. 50 j. Ondertrouwd: A. Eekhof jm. 37 j. cn G. Bosch jd. 38 j. L. A. A. v. Dekken jm. 27 j. en F. Hoetmcr jd. 25 j. - C. v. d. Zeeuw jm. 24 j. en S. W. de Groot jd. 20 j. A. M. Slcijser jm. 24 j. en W. Hoogstraaten jd. 22 j. A. v. d. Berg wedr. 43 j. en J. E. E. do Jong 40 j. J. J. v. Benten wedr. 36 j. en A. E. Dijkstra jd. 27 j. M. J. Tuenhofel jm. 25 j. en R. de Boer jd. 26 j. J. Grocnhuyzen jm. 21 j. en P. Flamman jd. 20 j. H. Tegelaar jm. 18 j. en N. C. Hoogkamer jd. 19 j. F. v. d. Blom jm. 25 j. en W. M. v. Vliet jd. 25 j. t W. Bekooi jm. 21 j. en J. Bekooy jd. 20 j. i A. Simons jm. 24 j. en A. de Wit jd. 22 j. P. G. v. d. Goes jm. 21 j. en E. Maas jd. 22 j. 20 Juni. Geboren: Apolonia Wilbelmina d. van K. van 't Wout en W. A. Heijkoop Jan z, van J. v. d. Heijden en A. M. v. Amsterdam Ger* rit z. van L. Vrieling on A. M. Heisterborg t Ferdinand Cornelis Petrus z. van C. P. J. v. d. Meor en G. M. Hakkaart Elizabeth Maria d. van J. Fokko en C. Fockema Hermanus z. van J. Stokkol en L. 6mit Henri Gerard van J. P. J. G. v. Blarkom en A. J. Francken i Maria Magdalena d. van W. J. M. Driessen cn F. C. Pas Susanna Catkarina d. van M. Baart en S. C. Braggaar Gerrigje Jacoba d. van C. van Doesburg en J. Brussee Janke d. van L. v. d. Eikhoff en J. Bunnig. Ondertrouwd: J. Veenendaal jm. 26 j. en M. L. Pera jd. 26 j. Overlcdenr W. Verhoog m. 7G j. A. Verhoog m. 73 j. Lcvenl. aangeg. kind van A. van Soest en M. M. van Putten.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4