SPAARFONDS VOOR BODEMCULTUUR lar JA 'iiininiiii a Duynstee van der Velden Geld voor Handel „YELO" Tijdcfeesthriefjes. ïöiÉimeenigiiii „KATWIJK en OMSTREKEN" Donderdag 22 Junl? doch niets heeft tót nu toe af- flute verbetering in den toestand ge» liracht. Zaterdagmiddag had daar weder- i rn een bosting plaats tusschen een auto en een fietsrijder, komende uit de rich ting Utrecht, en twee motorrijders, ko mende uit de richting Leiden. De motor rijders kwamen er het slechtst af. Zij be landden met hun karretjes legen het hek van mej. de wed. N. De berijders bekwa men wonder boven wonder geen noe menswaardig letsel. Hun wagens waren echter deerlijk gehavend.Het hek van mej N. was gedeeltelijk uit den grond gelicht. Koninginnedag. De Ver. „Ivoninginne dag" libudt a.s. Donderdag haar jaarverga dering. Behalve de gewone huishoudelijke zaken zullen er worden bsprokendo fees telijkheden op 31 Aug. a.s. R.-K, Sportterrein. Het R.-K. sport terrein begint zijn voltooiing te naderen. Des 's avonds in hun vrije uren kan men de leden van V.E.P. druk bezig zien de verschillende oneffenheden gelijk te ma ken. Een kleedlokaal is ook reedsgeplaatst Zondag 25 Juli hoopt men het terrein officieel te openen Bij deze gelegenheid zal een wedstrijd worden gespeeld tus- •ehen VJ2.P. I en Vooruit I uit Utrecht. Dit belooft een mooie wedstrijd te wor den. V.E.P. verwacht dan ook een groote belangstelling. Dit laatste is vooral nood- 3akelijk om de k-as, waarvan nu zulke Sroole offers worden gevraagd, eens flink stijven. Hit te water. Maandagmorgen geraak de hit van den melkboer N. bij het uit spannen in den Rijn. Om het beest uit 2ijn netelige positie te redden moest het berst tot de Vischbrug zwemmen, om daar bij de trappen er uit te komen. Ongeval. Zaterdagmiddag kwamen twee fietsrijders bij de Magazijnsbrug met elkaar in botsing, doordat zij beiden Verzuimden de richting aan te geven. Een ■5an hen, een militair, bezeerde zich hier- iij zoodanig, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. De -Nadere fietsrijder, de heer G. R., kwam er "Tij goed af, zijn rijwiel was echter to- onbruikbaar geworden. Veel ongelukken zouden worden voor- -<?men wanneer het fietsend publiek '«seer doordrongen was van het nut met hand de richlin aan te geven. Hemieuy£ng Intronisatie. Zondag öad in de ./aal van den R.-K. Volksbond öe plechtige hernieuwing der intronisatie van het H. Hart plaats. Des morgens naderden vele leden ter H. Tafel en 's avonds na het lof vereenig- ien de leden zich in een vergaderlokaal, Waar de beeltenis van het H. Hart met len schat van bloemen en met licht was versierd. Do voorzitter der afd. de heer G. W. v. Vlist, heette allen hartelijk welkom. Spr. deelt mede, dat de belangrijke be- Orekingen, welke men zich had voor- --^stelddezen avond te houden omtrent den jjp 29 Juni a.s. te houden R.-K. Landdag Alhier niet zal geschieden, daar deze niet S&l plaats hebben. Alle R.-K. Vereenigingen, niet één uit gezonderd, hebben bericht gezonden dat rij h/j aan niet wenschen mee te doen. Verder werd voorgelezen een schrijven van den voorzitter der R.-K. Kiesver. al hier, waarin deze er op wijst, dat 20 Juni de laatste dag is, waarop men zich op de secretarie kan opgeven voor stemmen op andere plaatsen. Hierna wordt staande het Bondslied gezongen. Het jongenskoor zong onder lei ding van den heer F. Forsthovel het inlro- nisatielied. De Eerw. Adv., den leden hierna toe sprekend, wees in treffende woorden op de jroote beteekenis van de daad, welke nu ging gesteld worden. Hierna werden de gebeden verricht, waarna door allen Roomsche Blijdschap werd gezongen. De voorzitter bracht dank aan allen, die tot het welslagen van dezen dag heb ben medegewerkt, in 't ^zonder den Wel Eerw. Adviseur, den heeren Torsthovel en Oorsouw, voor de begeleiding der lie deren, en verder allen, die hebben bijge dragen voor de schoone versiering. Met den Christclijken groet werd de b'j- eenkomst gesloten. Baldadigheid. Vrijdagavond 1 iden baldadige jongens de schoeiing 1 j de Snellebrug in brand gesloken. Do eeni- ge voorbijgangers werd het brandje ge- bluscht.. Gemengde Berichten. De Winschotensche Spaarbank. Te Winschoten is Maandagavond in de ledenvergadering van de Spaar- en Voorschot bank door het bestuur meegedeeld, dat het tekort niet 25,000 maar 50,000 bedroeg, waarom liquidatie werd voorgesteld. Wijl geea tweederde der stemmen verkregen werd, moet opnieuw vergaderd worden. Kaagscho Coöp. Voorschotvereeniging en Spaarbank. Er heeft zich een comité gevormd ui't 'houders van spaarbankboekjes bij bovengenoemde Bank, die de uitbetaling van. spaargelden heeft ge staakt, als gevolg van malversaties van den penningmeester. Het comité heeft zich gewend tot den Provincialen Bond van Effectenbezitters met verzoek, de gemeenschappelijke belangen van spaarders te behartigen en namens hen op te treden. Het hoofdbestuur van dien Bond ver klaarde zich hiertoe bereid en heeft zich gewend tot het bestuur van de Spaarbank met verzoek, aan een door spaarders te benoemen persoon openlegging van den stand van zaken te doen en iDzage van boeken en bescheiden te verlee- De penningmeester Z. van de Haagsche Coöp. Voorschotvereeniging en Spaarbank, die de vo rige'week op aanklacht van het bestuur is aan gehouden als verdacht van valschheid in ge schrifte en verduistering van gelden, is van- raiddag naar het huis van' bewaring overge bracht, Het boekenonderzoek is nog niet geëin digd, maar reeds is komen vast te staan, dat bet totaal-bedrag va^i de verduistering het half millioen gulden to boven gaat Z. heeft volledig bekend. Indertijd is bij tot tet plegen van de malversaties gekomen door het slecht gaan van eigen zaken, het koopen van huizen en derge lijke. Door een hollend paard gewond. Een bollend paard, dat midden door de markt drukte te Rijsaen rende, verwondde twee vrou wen vreeselijk. Voor het leven der ééno wordt gevreesd. De andere moest naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd worden. Branden. Door het springen van een velkelel ontslogid gisterenavond brand in dc Kon, Stearinekaarsen fabriek „Gouda", te Gouda. De brandweer, zeer spoedig op bot terrein van den brand aanwezig, behoefde geen dienst to doen daar do brand door het fabriekspersoneel werd geblusoht Te Schoonoord is, terwijl de bewoners af wezig waren, brand ontstaan in de winkelbebui- zing bewoond door J. Rosema. Het huis brandde geheel af. De brand is op zolder ont staan. Verdronken. Te Achtersluis is het 3-jarig dochtertje van den veehouder v. V in een sloot geraakt en verdronken. Een treinbotsing. Maandag heeft te Schouw op de lijn van do N.-Holl. Tram een zeer ernstige botsing plaats gehad, door dal een werkirein achter op een personentrein liep. De materieele schade was groot en bracht veel vertraging in den dienst. De machinist van den werkirein zou geen schuld treffen, daar het sein op veilig stond. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Memento Mori. Een der firmanten van de bekende melaalwa- renfabriek George Wilson te Den Haag is plot seling te Rotterdam overleden. i De &G-jarige koetsier der firma had verzocht ziju patroon met zijn eigen paarden naar zijn laatste rustplaats te mogan leiden Vóór dat de overledene echter ter aardo besteld was, werd, zoo lezen vjo in de „Stand." de koetsier in de werkplaats der firma door een hartverlamming getroffen en was niet meer Patroon en knecht zijn elkander gjheel onverwachts in den dood gevolgd. Brand in een loods te Rotterdam. Gisterenmiddag is in een looda van de firma Felix Cohen, staande op het voormalig terrein van het Rijks-Entrepot aan de Spoorwegstraat te Rotterdam, bra/nd uitgebroken In de loods was o.m opgeslagen een groote voorraad aard appelen, uien en brandstoffen. Dc loode is geheel uitgebrand Assurantie dekt de schade. Doodgeschoten. Veertien dagen geleden werd te Guyt hét kind van den heer Tax per ongeluk met een revolver doodgeschoten. Thans werd weer het kind van den hdor Theloson door een kogel ge troffen en zoodanig verwond, dat het overleed. Men weet niet van waar het schot kwam. Droevig ongeluk. Gisterenmiddag is een driejarig kind van den heer W. te Sommelsdijk, al spelende terecht gekomen onder een rijdende dorschmachine. Hert rechterarmpje van de kleine werd totaal ver brijzeld. Een proces-verbaal tegen een gemeenteraadslid. Tegen het Bredasche socialistische gemeente raadslid den heer Cohen is Maandag in de Wdlhelminastraat te Breda door een agent van politie, op verzoek van een commandant van een passeerenden troep, proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van artikel 31 lid j. der Algemeeno Politieverordening der gemeente Breda, waarin het verboden wordt de orde in den militairen troep te verstoren. De heer Cohen wilde namelijk, zooder daar toe verlof te hebben bekomen midden door een afdeeling militairen to paard, gaan waarbij bij, toen do officier hem dat wilde beletten; argu menten en uitdrukkingen bezigde, welke geens zins van pen gemeenteraadslid hadden mogen worden verwacht. Het is wol een ironie van bet noodlot, dat dezelfde heer Cohen, die zich in den Taad als specialiteit in politiezaken wilde opwerpen men weet met welk een, za'k maar segge, poo rer resultaat zich thans gecompromitteerd heeft door wetens en willens een politieverorde ning grof te overtreden. 't Is wel fraai! „Dgbl v. N.-Br." Door electrïciteit gedood. De 17-jarige L. B., te Zuidhora, bezig aan het herstellen van electrische geleidingen te Noord- wijk (Gron.) werd daarbij door den stroom ge troffen De ongelukkige was terstond dood. Overleden. De werkman C. S. te Delft, die zich zelf .gis teren na den moordaanslag op het 17-jarig meisje J. A. ernstig verwondde, is kort daarna in 'het gasthuis overleden. Buitenlandsche Berichten. Ernstig ongeluk op de Taag. 20 dooden, 40 gewonden. Uit Lissabon wordt aan de „Times" gemeld: Tijdens de viering van het welslagen van dein tcoht der Portugeesche aviateurs over den At- lantischen Oceaan, had op de Taag eon ontplof fing plaats op een lichter met vuurwerk; de beot zonk. Twintig personen verdronken, ter wijl veertig gewond werden. Spoorwegramp in Italië. De Liberlé verneemt uit Taiga dat de snel trein van Targa te Canco stopte omdat een reiziger overreden was geworden. Het station van Turijn was echter niet op de hoogte gesteld van dit oponthoud en de sneltrein van Rome, die eenige oogenblikken later binnenliep, ver brijzelde drie wagons. Tot op dit oogenblik zijn drie dooden en een twintigtal .gewonden van onder de wrakstukken te voorschijn gehaald. Brutale overval. NaaT het „Berl. Tagebl." uit Licbènwt meldt is in dé nabijheid van Lauehammen drieste overval gepleegd. Toen Zaterdagmiddag een locomotief der maatschappij „Laucliam- mer" naar de Koyne-Bohlenmij onderweg was met de loongelden der aldaar werkende arbei ders stiet de locomotief in een bosch op een man, die met zijn hoofd op de rails lag. Den kend met een levonsmoeden man. to doen te heb ben steeg de machinist van den locomotief, om de lijn vrij te maken. Plotseling sprong de met een revolver gewapende man op, terwijl uit een schuilhoek nog vijf mannen toesnelden. Do roovers hielden met revolvers hei begeleidende personeel in bedwang en namen tenslotte met de 140,000 Mk aan loongelden de vlucht, waarbij zij do brutaliteit hadden van den locomotief ge bruik te maken. Deze vond men later eenige kilometers verder terug. Van de daders nog geen spoor. KERKNIEUWS. Z. D. H de Aartebisschop Tan Utrecht heeft aan den Wel Eerw heer J. M. Gerrits op zijn ver zoek om gezondheidsredenen eervol ontslag ver leend als pastoor to Kampen en 'heeft benoemd: tot pastoor te Kampen den weleerw heer W. L. M. Wentholt; tot pastoor to Eemnes den weleerw, heer B. J. M Müter; tot pastoor te de Steeg den Weleerw heer C. H. A. M. Brom en tot kapelaan te Baarn den weleerw. heer H. B. Lauwaert. Kerkconsccratie te Waarland. Door Z. D. H Mgr. A. J. CaJiier, bisschop van Haarlem, is Maandag de nieuwe St. Wul- framkerk te Waarland (Pastoor de ZeeEerw. heer Vollering) op plechtige wijze geconsa creerd. SPORT. VOETBAL. GOUDSGHE VOETBALBOND. Seriewedetrijden. Z.V.V.—O.N.A. I 1—2 Alphia I—B.V.V. I 1—4 Men schrijft ons uit Bodegraven Zondag werd een aanvang gemaakt met de door B. V. V. uitgeschreven serie wed strijden, De prijzen voor deze wedstrijden zijn aJs volgt: le Groote verguld zilveren beker. 2e Verguld zilveren kruis. 3e Groo te zilveren medaille. Troostprijs kleine zil veren medaille. Even over twee uur wordt onder leiding van scheidsrechter Séhriek afgetrapt. B. V. V. is volledig, O. N. A. heeft een twee tal invallers. Z. V. V. geniet het voordeel van zon en wind. Van heide zijden wordt flirnik aangepakt, waarbij Z. V. V. tot aan de rust vrijwel domineert. E\ren voor de rust neemt Z. V. V. met een fikseh schot de leading. Na de rust blijken de rollen te zijn om gekeerd. Thans is het voornamelijk O.N.A. dat tot den aanval weet over te gaan. Aanvankelijk beter spel wordt nn te zien gegeven en het baart dan ook geen ver wondering wanneer de rood-zwarten reeds spoedig den gelijkmaker in het net depo- neeren. Aan beide zijden wordt alsdan hard gezwoegd om het winnende punt waarin O. N. A. reeds na c.a, 7 minuten weet te slagen. In dezen stand komt ver der geen verandering. Precies 4 uur blaast scheidsrechter v. d. Beng de volgende ploeg B. V. V. I Alphia I tusschen de lijnen. De belang stelling voor dézen „kamp" is nog groo- ter dan voor den eersten wedstrijd. B.V. V. heeft voordeel van zon en wind. Beide elftallen zijn volledig. Aanvankelijk is het spelpeil niet van twee eerste klasse. G. V. B.'ers mag woerden verwacht. Geen der beide partijen weet voor de rust het net te vinden. Na de rust zijn ook lid er de bordjes verhangen. Met vuur wordt thans aangepakt en het spel is dan ook nog geen tien minuten oud als Boele wel qnmc~r:ük hef lc'?r o\cr rip helft brengen. Met ongekend vuur pa.k'-^r: c>n/( plaatsgenooteu aan en ten tweede rwiU plaatst Boelc het leder achter den Alphia. doelman. Veertien minuten na het eerste doelpunt heeft B. V. V. den stand succes- sievelijk op 4—0 gebracht. Alphia gaat dan hare opstelling wijzigen en herstelt zich een weinig. B. V. V. acht het blijk- baar thans voldoende en zichtbaar treedt een inzinking in waarvan Alphia nog op het kantje af weet te profiteeren door juist op het laatst met een 'flink schot dé eer te reddén. Zondag a.s. krijgen wij de finale. Twee wedstrijden welke beide nog meer span nend beloven te wonden dlan die plaats ge had hebbende. R.-K. Voetbalvcreeniging „D. I. 0. S." Het eerste elftal van bovengenoemde ver- eena'ging kwam nit in de tweede af deeling tegen Viknen I van Vianen. Onze plaatsgenooten die bet in de vorige week tegen M. V. V. II moesten afleggen Heten zich thans van de beste zijde zien en wisten bet leder driemaal achter den doelman der tegenpartij te plaatsen. rVianen" slaagde er niet in zelfs maar een maal dén Dios-doelman te verschalken. Door deze overwinning zal D. I. O. S. op Zondag 2 Juli a-.s. te Montfoort in de fi nale spelen om den eersten en tweeden prijs. A. V. V. I—H. D. S -Combinafie. Men schrijft ons uit Leidschendam: Deze wedstrijd had plaajs op het A. V V.-ler- rein om ©en verguld zilveren medaille. H. D. S. wint den toss en verkiest voor zon en tegen wind te spelen. Al spoedig komen de gasten verkennen. A. V. V., die met twee invallers speelt, komt echter successievelijk opzetten, 2 corners voor A. V. V worden niet benut. Spoedig daarna weet A. V. V de leiding te nemen. Uit een corner weten de gasten echter gelijk te maken. Rust gaat in met stand 11. Na rust is A V. V. iets sterker. Er ontwikkelt zich een vlug spel De verdediging van H. D. S. weet verschillende ballen te keeren. De voor hoede van onze plaatsgenooten weten deze ech ter nog S maal te passeeren met succes, zoodafl het einde aanbreekt met 41 voor A. V. V., welke stand voldoende de verhouding weergeeft. KORFBAL. De h'cer A. v d HoTst te Enschede heeft wegens drukke bezigheden bedankt als lid van het bestuur van don Ned. Korfbalbond en tevens als bestuurslid van den Overijsselschen Korfbalbond. „Hbld." WATERPOLO. D. J. K. In België. „Do Jonge Kampioen" de bekende Amstep- damsche club speelde Zondag te Gent een polcK wedstrijd tegen een sterke Belgische combinatie^ Het einde hiervan was een 6—6 gelijk spel. WIELRIJDEN. Het Ned. wegrecord 100 K.M. verbeterd. Joh. Hoehle van Gluijses te Amsterdam heeft gistermiddag op den weg van Nijme gen naar Venlo een geslaagde poging ge daan tot verbetering van het Ned. record! 100 K.M. op den weg achter auto. dat mer- 2 uur 13 min. 7 sec. op Jan Tulleken stond. Hij heeft het verbeterd met 5 m. 5 s. tot 2 uur 8 min. 2 sec. Hoehle heeft met zeer veel tegenspoed te kampen gehad. De ■auto kreeg een lekken band, waardoor hij een eind alleen moest rijden. Zelf kreeg hij tweemaal een lekken band en kort voor bet keerpunt deed hij een ernstigen val, waardoor bij eenige minuten bewus teloos bleef liggen. De, eerste 10 K.M. reed bij in 11 min. 18 sec. en stellig zou hij ook het 25 K.M. record hebben verbe terd wanneer na 15 K.M. niet het ongeval met dén arito had plaats gehad. Hoofdkantoor te LEIDEN 150 Correspondentschappenin Nederland Deposito - Spaarbank - Rekening-courant- Grond- credieten - Grondbedrijf - Aankoop groote com plexen - Boerenwoningbouw - Verhuur en ver koop van Boerderijen en Landarbeidersplaatsen - Taxatiën en beheer van landelijke eigendommen. SPAARBANKRENTE 4.25 °/0 DEPOSITO voor een jaar vast 4.7S pCI. 4883 twee 5.00 drie 5.25 vijf 6.50 Totaal Onbezwaard Grondbezit. waarde der bezittingen. H.A. Boekwaarde 31 Dec. 1918 fl 70.879,92 31 Dec. 1919 742.46S,665 9.79 fl 55.500.— 31 Dec. 1920 ,1.392.015.37 163.23 137.822.365 31 Dec. 1921 „2.210.376,055 304.87 341.151.835 Kassiers en Commissionnairs in Effecten. 4737 RAPENBURG 30 - lioek Houtstraat - INTERC. IEL. 62 S A F E D E P O S I T. en particulier. Rente 6V2 pet- Zonder Borg! Prospectus tegen antw. porto, v. d. GRAAF's Prov. Credietbank - Amsterdam. 4892 HOOI SOUWARTiKELEN. Groote voorraad: prima Zei sen (merk dubb. vier),Zeisen- boomen, Wetsteenen, Strekels, klaarhamers, HaarspitteD, En- gelsche Hooivorken, Draag- vorken, Voor- en Achterbinnen, Heeftreepen, Hooiharken, Ste keltrekkers. Drinkkruiken enz, Speciaal adre3 voor Land- en Tuinbouwartikelen, Harmonica gaas, Kippengaas, Prikkeldraad, Varkenstroggen, Melkgereed- schappen, enz. Informeer U eens naar de thans geldende prijzen, dat kost U niets. Be kende kwaliteiten, vaste prijzen. A. J. HART WIJK Jr., IJzer en Touwhandel, Nieuwe Bees tenmarkt 9 (Schapenmarkt). 4984 L. AMMERLAAN, Kleermaker, Heerenstraat 139, noteert op heden voor colbert Costuums f59.—, f64,en f67,50 in circa 75 dessins ver krijgbaar, waaronder zeer mooie Engelsche Stoffen orima voe- rings le klas bewerking. éO'27 Vraagt Stalen. Odol ia als mondwater onontbeerlijk. Liefhebbers van een tandpasta wordt de Odol-tandpasta in het volste vertrouwen aanbevolen. Zij reinigt voortreffelijk, maakt het tandvleesch krachtig, houdt de tanden gezond en voorkomt bovendien, bij dagelijksch gebruik, de leelijke verkleuring der tanden en het aanzetten van tand steen. De smaak is heerlijk verfrisschend. FLESSCHEN, houden warme dranken een dag heet of koude dranken koeB Buitengewoon Lage Prijzen. Snelkooktoesteilen voor Petroleum of Spiritus. Baden, Geysers, Ijskasten, Vliegenkasten. Zinfcen en Sfoenen Waierfiiters. AALMARKT 25. Postrekening 71164. Adverleeren doet verkoopen. BROEOE9EREN. Red Island, Barnevelders, Zw- Minorea's, Hamb. Zilverpel, Buf, Patrijs en Witte Leghorn en Kuikens, 4 dagen oud, bij F. v. HENSBERGEN, 4912 Noordwijk. Wasschee-ij- eiSenele. Koopt esrs en doet Uw Wasch thuis. Ze betalen zichzelf in korten tijd. Verkrijgbaar en in werking te zien in onze. filialen 4072 LEIDENNieuw straat Vanaf heden wederom verkrijgbaar Heele doorgef. f70.Klassikale f14. Halve f35.— f 7.— Kwarten f 17.50 f 3.50 Vijfden f 14— f 2.80 Tienden f 7.f 1.40 Twintgjes f 3.50 f 0.70 Uitgetrokken nummers worden denzelfden dag door een ander ingeruild. Eigen geld wordt zonder korting uitbetaald. Bijkantoor N.V. „DE TIJDGEEST" VROUWENSTEEG 1. 12961 LEIDEW J. A. SMIT TEI-14,7 te KATWIJK a/d. RIJN. - De Veilingen van vroege Aardappelen en Bospeen zuilen in plaats van Vrijdag, aanvangen op namiddag 2 uur. 2547 JAC. WASSENAAR, Secretaris V. RqSSEM'S^j-^ i3M 3R BESTE VARINAS ,-eral verkrijgbaar SO r-.s pakje

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4