PLANTA H. HARTBEELDEN - Onze specialiteit in prijs en kwaliteit bovenaan Magazijn „Si JOZEF", Hoogstraat. Koopt onze spotgoedkoope 12760 w PETROLEUM GODSLAMPJES voor de totstandkoming van hot prachtige vaan del aan Geest. Adviseur, Bestuur en Comité, twens de geest, adviseur voor de leerrijke rede en uit den wenseh, dat het devies hetwelk op den achterkant van het vaandel prijkt, in volle ernst moge worden nageleefd. Ter afwisseling werden door eenige heeren een paar liederen ten beste gegeven, terwijl de heer H. v. d. Werf de lachlust wist op te wek ken door leuke moppen en voordrachten. Hierna voerden nog het woord de heeren J. van Eeden en W. P. A. M Peelcrs> welke laatste mede deelde dat de gehouden collecte 40,had opgebracht, waarmede het tekort op het vaan del ten volle is gedekt. De Voorzitter sloot hierna, na een woord van dank aan allen, doch vooral aan den Geestelijk Adviseur den heeren zangers en H. v. d. Werf en den pianist voor diens muziek, dezen goed ge slaagden avond. STOMPW IJK. Veiling. Dinsdag 27 Juni zullen 500 roeden gras geveild worden van den heer G. v. d. Poel. Onderscheiding. Gisteren gewerd het fan faregezolschap Juliana alhier de wisselprijs door deze voreeniging behaald op het concours te Sliedrecht met het hoogste aantal punten. WGUBRUGGE. Een herinnering. Dezer dagen is het juist een halve eeuw geleden, dat men hier bezig was Hoogmade met ons dorp dooT een rijweg te verbinden. Den 16den Juli 1868 was op voorstel van Cor n el is van Dam een commissie uit den Raad benoemd, om een grondig onderzoek te doen omtrent den aanleg van dien weg, welke 4620 meter lang zou-worden. De uitslag van dit on der^ ik was om het werk aan te besteden. De hegTooting was 36,000,do provincie zou twee derde bijdragen. Onze dorpsgenoot A. G Verplocgh nam het werk aan voor 30485,waar nog bij kwam 4685,voor aankoop van grond. In 1872 was deze weg gereed en de brug de Does zou de verbinding voltooien; een jaar te voren was door genoemde aannemers, daar reedö mede aangevangen. Onder het contract lazen wij nog de handle© koning als borg van onzen voormaligen dorpsge noot den heer Gijsbert Heenk, die Maart jl. zijn 80sten verjaardag vierde. Omtrent de brug over do Does liepen de ge dachten der raadsleden uiteen. De voorzitter, bur gemeesler van Schravendijk, bracht eerst in stemming een draaibrug, doch dit voorstel vond geen meerderheid, wel een vaste brug, welke begroot werd op 15000,Ook dit he «fuit kwam niet tot etamd, een wipbrug was sierlijker, en deze prijkt daar thans nog en geeft, als men er op staat, Oost en Westwaar et en de Does met haar fraai geiliustreerde oevers een schilderachtig vergezicht. Tot 1895 had deze brug een doorvaartwijdte Tan 5,98 M. en toen is hij verwijd met een z.g. Hap. Den 17den September 1872 werd tot brug wachter benoemd de heer Bernardus Zwetsloot en den 15den October d.a-v. werd de brug der eenig ceremonieel geopend, daar men vreesde dat een plechtige vertooning het drankmisbruik zou bevorderen. Den 23sten Februari 1899 volgde de heer Pieter Zwetsloot te Hoogmade zijn vader als brugwachter op, zoodat nu straks, vader zoon. deze brug 50 jaar achtereen hebben be diend; iets dat zeer zeldzaam zal voorkomen Door deze verbinding kwam Hoogmade uit haar eeuwenoude isolement, daar in 1862 r< de grindweg naar Leiderdorp in gebruik werd gesteld, die zonder de onteigening der vereischte gronden 28245,kostte. SPORT. VOETBAL. Overzicht De kampioenschapscompetitie wacht nog slechts op drie te spelen wedstrijden van Blauw Wit. In Amsterdam tegen N.A.C. en de twee overige wedstrijden in Deven ter en Groningen. Morgen dan. zal de hoofd-s-tad voor het Saatst een voetbalwedstrijd kunnen zien, 3aJ de Westelijke kampioansclnib haar patsten thuiswedstrijd spelen tegen de duidelijke kampioenen. Dachten we oorspronkelijk, dat N. A. 0. «el een heel eind achter zou blijven bij tfe overige gewestelijke kampioenen, jl. Zondag, hebben Hoogstede c.s. nog wel Biet drie invallers spelend, tegen een vol ledig studenten-elftal in Groningen een fraaie overwinning behaald en waar in de competitie elk punt een flink woord- Je meespreekt, moeten we nu al weer Schrijven dat de mogelijkheid niet uitge sloten is, dat een andere kampioen als fcekkensluiter zal moeten fungeeren. N. A. 0. zal dus het voetbalseizoen ein delijk morgen ook beëindigen aan den iAmstelveenschen Weg. Ook al hebben de Zebra's van de zes te veroveren punten er rijf binnengehaald, toch blijken de Sta- üaonmcnschen niet in een bijzonderen 5©rni te zijn. Men spreekt van een met *dheel „fit" zijn van den. aanvoerder, v. d. Bluft, en van een uit vorm zijn van den Isnksfoack Lietzen, maar gelukkig doet Schmdeler in het doel menige goede daad en zoo wordt misschien het behaalde suc ces tot nog toe verklaard. De Amsterdam- sohe geest schijnt eohter unaniem van oordeel te zijn diat Blauw-Wit niet meer geslagen zal worden in dit seizoen en bomt dit uit, dan mag N. A. C. een punt je rijker worden, maar een overwinning fcal ze dan toch niet kunnen bevechten. Toch geloovan wij, dat de bewoners der Zuidelijke landen alle krachten zullen in spannen en wee dan het uit-vorm-zijndo Blauw-Wit. Een gelijk spel zou wellicht te bewer ken zijn, maar een groote nederlaag voor oe westelijken lijkt ons uitgesloten. Nwa verrons Wedstrijdprogramma. Kampioenschap van Nederland. Blauw-WitN. A. C. Seriewedstrijden te Noordwijkerhout. Het program van deze wedstrijden zal an. Zondag voor onze supporters van groot belang zijn, daar alle drie de elftallen van N. V. C. uitkomen, waaronder wij zeker eenigo mooie wedstrijden kunnen verwachten. Om half een begint N. V. G. IllLisso III, daarna kwart voor twee N. V. G. IIEdoh I uit Den Haag welke vorige week was afgelast en om 3 uur N. V C. ILisse I Hierin zullen onze jongens bun best moeten doen om van het steeds ster kor wordende Lisse de overwinning te behalen. KORFBAL. Bcstuurvergadering N. K. B. Op de laatste vergadering van het bondsbestuur van den Ned. Korfbalbond werd besloten in geen geval toestemming te verleenen tot het houden van 6©riewed- 6trijden in het tijdvak 15 June tot 15 Augustus. De samenstelling van het jaar verslag, dat in het officieel orgaan afge drukt zal worden, werd opgedragen aan den secr.-penningmeester. De begrooting] die aan de algemeene vergadering van 9 Juli a.s. voorgelegd zal worden, werd vastgesteld. De eindcijfers zijn f 7281. Na loting werd de Westelijke le klasse voor het seizoen 1922-1923 als volgt ge vormd; afdeeling A: Advendo (Haarlem) D.T.V. (Amsterdam), Excelsior (Hilver sum), H/K.V. (den Haag), Nausikaa (Am sterdam), O.S.C.R. (Rotterdam) en Vi tesse (Leiden). Afdeeling B: Deetos (Dordrecht), D.E. V. (Amsterdam), Fluks (Leiden), Hercu les (Amsterdam), H.S.V. (den Haag), Ready (Amsterdam) en Rozenburg (Rot terdam). Getracht zal worden in do Paaschweék 1923 een tweetal Hollandsche ploegen naar Weenen te zenden voor het spelen van een of meer demonstratiewedstrijden. De proeven voor het athletiekdiploma zullen dezen zomer bij voldoende deelna me- afgenomen worden to Amsterdam, Rotterdam, Nijmegen en Hengelo. Op de jaarvergadering moet voorzien worden in 4 vacatures in het Bondsbe stuur door het pereodiek aftreden van de heeren Broekhuyzen, Deenen en van Beek en het bedanken van den heer A. v d. Horst. Op de agenda komt o.m. voor een voorstel tot uitbreiding van het bondsbestuur met éée lid. teneinde de Noordelijke clubs gelegenheid te geven zich in dat college te doen vertegenwoor digen. Wordt dit voorstel aanvaard, dan zal nog in een 5de bestuursvacature voor zien moeten worden. Verder zal aan het oordeel der vergadering onderworpen worden een voorstel tot, wijziging van het punten6telsel. Wordt dit wet, dan zal vortaan ook bij den N.K.B. bij niet opko men het puntenaantal met 2 verminderd worden en de wedstrijd opnieuw vastge steld worden. ZWEMMEN. Nieuw Zwemrecord. Uit Honolulu wordt aan L,Auto ge seind, dat. J. Weismuller den recordhou der Kealoha over 100 M. rugzwemmen geslagen heeft, waarbij hij het oude re cord, dat met 1 min. 6 2/5 sec. op naam van Keealoha stond, bracht op 1 m. 4 4/5 sec. Wismuller verbeterde het record 400 M. van 5 m. 14 2/5 sec. (Norman Ross) tot 5 min. 8 1/5 sec., terwijl hij hierbij de 400 yards aflegde in 4 min. 40 2/5 sec., terwijl het wereld-record over 440 yards 5 min. 14 2/5 sec. bedraagt. Verder verbeterde miss H. Wainwright het wereldrecord 150 yards dat met 1 min. 49 4/5 6ee. op naam van mis6 Boyle stond met 1/5 sec. WATERPOLO. Schorsing van een speler. De Waterpolo-Commis6ie van den Ne- dat in den wedstrijd Maas II tegen A. Z. 6 P. C. II, welke wedstrijd door Maas II verloren werd met 0—2 voor laatstge noemd 'zevental, een spoler uit de. vereeni- ging Hilligereberg heeft medegespeeld. Voor De Maas zal de wedstrijd als verlo ren worden beschouwd met 0—5. 'Gemengde Berichten. De razzia in Den Haag. De politie heeft gisteren wederom on der leiding van den commissaris,den lieer Besseling en de inspecteurs de heer Herf- ken en Hal een razzia gehouden onder be- rovingsperceelen. Het operatieterrein was ditmaal beperkt tot de Spinozaslraat. Twee vrouwen en één man werden mede genomen naar het politie-commissariaat. Voordat de politie tot den inval overging was de straat afgezet. Ernstig auto-ongeluk. Donderdagovond is te Amsterdam een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door den heer De Haan, kwam van den kant van het Rijksmuseum de Stadhouderskade op rijden en botste na bij café „Parkzicht" tegen een motorrij der, die evenals het jongetje, dat op het duo-zitje zat, van den motor geslingerd werd. Beiden werden vrij ernstig gewond. Het slachtoffer bleek te zijn jhr. v. d. Maesen de Sombref uit Amsterdam en een 10-jarig jongetje, dat bij hem gelogeerd was. Jhr. v. d. Maesen had een kneuzing aim de knie en een ontvelling aan den enkel en het jongetje een ontvelling aan het hoofd. De. motor was grootencTeels vernield. Toen het toestroomend publiek bezig was de beide gewonden to helpen, trachtte de heer De Haan mei zijn auto een goed heenkomen te zoeken, hetgeen hem aanvankelijk gelukte. Een inspecteur in burger, die dit bemerkte, ging den auto achterna, die in de Marnixstraat bleef stilstaan. De inspecteur, die hem na was gegaan, maakte van deze gelegenheid gebruik en rekende hem; in. Op het poli tiebureau is tegen hem proces-verbaal opgemaakt. De beide gewonden waren in- tusschen per rijtuig naar huis gebracht. IJsco verboden. In de gemeenteraadsvergadering van Wildervank werd het volgend concept tot besluit verheven: Onverminderd het bepaalde bij art. f36j is het verboden des Maandags, des Dins dags, des Woensdags, des Donderdags, des Vrijdags en des Zaterdags vóór des na namiddags één uur, met z.g. ijsco-kar- retjes te venten of daaruit te verkoopen. Van deze bepaling kan gedurende ker missen of andere publieke vermakelijk heden door B. en W. dispensatie worden verleend. De steeds toenemende snoepzucht der ijsco-minnende jeugd wordt hierdoor wel beperkt, doch de broodwinning der vele venters wordt grootendeels teniet gedaan. „Hbld." Verdronken Donderdagmiddag geraakte het 6jarig zoonlje van do echtelieden. L. in de Zuid Willemsvaart te Helmond le water en word eenigo oogon blikken later levenloos opgehaald. Valsch Engelsch bankpapier. Do bekende vervaardiger van valsche Engel sche bankbiljetten L. W. Heckman, die in den zemer van 1918 te Apeldoorn werd gearresteerd maar elnds cenigen tijd weer op vrije voelen is. werd gistermorgen opnieuw gearresteerd, wegens het in omloop brengen van valsch En gelsch bankpapier. De arrestatie van Heckman in 1917 was een geruchtmakende zaak. Hij had destijds een werkplaats in zijn woning op den Zevenhuizen sche weg te Apeldoorn en hij gaf zijn productie in omloop door zich voor te doen als Engelsch officier. Hij kleedde zich in Engelsche uniform en verkeerde bij de Engelsche officieren te Den Haag als kind' in huis. Hijt wist de mystificatie schitterend, vol te houden en de door hom ver vaardigde biljetten waren buitengewoon good nagemafikt. Hij kreeg twee jaar gevangenis straf. Maandag heeft Heckman een Engc-lseh biljet van 100 pond ingewisseld bij de Nationale Bank te Deventer, wat later gebleken is valsch te zijn. Gistel-morgen heeft de politie van Deventer in samenwerking met do. Haarlemscbe politic Heek man te Haarlem" gearresteerd. dURGENS PLANTENBOTER VOEDZAAM HEERLIJK VOORDEELIG Geen aftrek. Te Oldebove (Gr.) zou do hear Mr. Oud in een openbare vergadering van do Vrijz. Demo cratischo Kiesvereeniging een redo houden. Hot bestuur mee inbegrepen, waren een half uur na den vastgeslelden openingstijd6 perso non aanwezig, zoodat de vergadering niet door ging. Eén dag later was er vergadering van den Vrijheidsbond Aa/nwezig buiten bet bestuur.... 1 belangstellende! Telefoneeren zonder juffrouw. Te Amsterdam is men op weg naar het auto matische telefoontoestel, waarbij de abonné's zonder medewerking van een telefoniste zelf de verbinding tot stand brengen Daartoe bevindt zich op het toestel, een schijf met gaatjes, waar boven cijfers «staan. Door het ronddraaien van de schijf, telkens den vinger in eon 'der gaatjes stekende, formeert de abonné het nummer, waarbij do schijf na elk cijfer terugspringt. Heeft bij het nummer gevormd, dan gaat bij den opgeroepeno het signaal, de bekende fluit tonen, waarbij men hooren kan, of de opgeroe pene al of niet in gesprek is. Maakt hij een verkeerde verbinding, dan is het eigen schuld. Bij zeshonderd abonné's zijn, naar het N. v. d. D. meldt, automatische toestellen geplaatst. Do schijf was nog met een loodje bevestigd. Van heden, af worden de loodjes successievelijk ver wijderd Inmiddels is aan de abonné's een nit legging van het systeem gegeven, en is hun een handleiding verstrekt, opdat zij ervan op de hoogte zijn. Voor den eersten keer wordt dus te Amsterdam op groote schaal het vol automa tische stelsel ingevoerd. De eindtoestand zal na tuurlijk zijn, dat het gcheele telefoonsysteem vol automatisch is. Doch zoover zijn wij nog lang niet. Verscheidene werkzaamheden zijn daartoe nog noodig. Bovendien ie de directeur der gemeentctolefoon van plan, voorloopig het vol automatische systeem niet verplicht te stel len Wil iemand het half automatische, en dus wel de bemiddeling van de telefoonjuffrouwen, dan zal dit toegestaan worden. Men heeft dus dan nog de keuze. Eerst, als de meerderheid der abonné's automatisch telefoneeren. zal het nieuwe stelsel verplichtend zijn en voor alle ahomné'8 worden ingevoerd'. Noodlottige botsing. Uit Straatsburg wordt gemeld: Bij een over weg te Saarwerden, is een rijtuig, waarin een man en vijf kinderen, gezeten waren door een locomotief verrast. Twee personen werden ge dood, twee stervende weggedragen, terwijl twee ernstig werden gewond Een gentlemandief. Een gentleman dief, zooals er in de criml neele statistiek wellicht geen tweede valt aan te wijzen, is gisteren door de Berlijnsche politie in de persoon van den directeuT Beraulat ont .maskerd. De zaak van dezen oplichter was zoo winstgevend, dat hij er een prachtigen auto en drie eigen paarden op na kon houden, terwijl hij een weelderig ingerichte woning met kostbare bibliotheek bezat. Bernutat was reeds vele jaren geleden we geus inbraak gearresteerd, doch allo aanteeke ningen hieromtrent waren uit het archief der politie verdwenen. In de woning van Bernutat vond men vele sieraden en kostbaarheden, die hij uit pensions had ontvreemd, alsmede buitenlandsch geld, ordeteekenen, enz. Men heeft reeds van vele diefstallen de bewijzen in handen, o.m. van een grooten diefstal in het Westen der stad, waarhij hij een half millioen mark buit wist te maken. Twee personen verdronken. Men meldt uit Delft aan de „Tijd": De jeugdige werkman L., wien do toegang tot de ouderlijke woning was ontzegd, heeft zich gisternacht in de gracht van de Zuiderstraat al- hier verdronken. Zijn verloofde, de 19-jarigo C. J. C., die hem rosprong, kwam daarbij eveneens om het leven. Overreden. Woensdagavond kwam do auto van déta heer den 0. van IJsselmond© naar Bolnes, toen een pas of ze6 daarvoor het zevenjarig dochtertje van W. B. den weg wilde oversteken. Zij werd door de auto gegrepen en overreden, tengevolge waarvan zij heide beenen brak. Doodelijk ongeval. De landbouwer Groosbock die in zijn bedrijf door aanrijding van een wagen, van zijn rjwiol tuimelde, is na eenige dagen lijden aan zijn fn- wendigo* kneuzingen overleden. Kalender der week. 18—25 Juni. ZONDAG, TWEEDE NA PINKSTEREN. Mis: Faclus est 2e gebed van het Octaaf v. Sacramentsdag, 3e v. d. H. Ephrem, 4e v. d. H.H. Marcus en Marcellus. Credo. Praef. va*» Kerstmis. MAANDAG, VIJFDE DAG VAN HET OCTAAF. Mis: Gibavit, 2e gebed van de H. Juliana, 3e van. de H.H. Gervasius en Protasius, Credo Praef van Kerstmis. DINSDAG, ZESDE DAG VAN HET OCTAAF. Mis: Gibavit, 2e gdbed van don H. Silverius, 3c van de H. Maagd. Credo. Praef van Kerstmis. WOENSDAG, ZEVENDE DAG VAN HET OG TAAF. Mis: Gibavit, 2e gebed v d. H. Engel mond, 3e v. d. H. Aloysius, Credo. Praef. van Kerst mis DONDERDAG, LAATSTE DAG VAN HET OCTAAF. Mis: Gibavit Credo Praef. van Kerstmis. VRIJDAG, ALLERH HART VAN JEZUS. Mis: Miscreatur. Credo. Praef. van het H. Kruis. ZATERDAG, GEBOORTE VAN DEN H JOAN NES DEN DOOPER. Mas: Misereatur Credo Praef. van het H. van den H. Joannes. Gewone praefatie. Land- en Tuinbouw. Mond- en Klauwzeer in Spanje. Naar uit Cadix wordt gemold, heeft men aldaar mond- en klauwzeer geconsta teerd. Maatregelen 'zijn genomen om uit breiding der ziekte te vorkomen. Antwoord: Leiden, Koudekerk Alphen, Bodegraven, Woerden, Harmele^ Utrecht, Zeist, Driebergen, Doom, L©er. sum, Amerongen, Rhenen, Wageningen, Reakum, Oosterbeek, Arnhem. Afstap 115,2 K.M. Berichten reeds geplaatst in een groot Gedeelte onzer vorige oplage. GEHEIMZINNIGE DOOD. In den nacht van Maandag op Dinsdag is op weg van Amsterdam naar Den Haag een jonge dame, die ziöh met 4 personen in een auto tx vond, op geheimzinnige wijze om het leven gj komen. De jongedame, een zekere L., 20 jaar oud, vm VToeger kantoorbediende te Amsterdam, doek was sind6 korten tijd in Den Haag op een kan toor werkzaam. L. is Maandag naar Amsterdam gekomen a heeft een haar bekende familie opgebeld, bij vrii zij ging -dineeren. Na het diner werd zij onwel Zij moest echter op uitdrukkelijk verlangen vaa haar patroon in Den Haag dienzelfden dag li rugkomen. Daarom besloot men nog demzelfd» nacht (het was inmiddels vrij laat geworden) per auto naar Den Haag te gaan. Do zoon der familie, een student, huurde een auto en ver zooht zijn vriend, die ook een bekende van de jonge dame bleek te zijn, met hem de Teis naar de Residentie te maken Dez© ging mee en mel hun. drieën namen zij in de auto plaats, m voorop de chauffeur en de zoon van den eigi naar van den auto, die dezen nachtelijkcn tocht niet geheel vertrouwde en daarom zijn zoca meestuurde. De juffrouw schijnt nu op weg vaa Amsterdam naar Den Haag en zelfs naar d> inzittenden mededeelen reeds te Amsterdaa plotseling te zijn overleden. In Den Haag wed aangifte gedaan en het lijk in beslag genomen, De vier reizigers werden naar Amsterdam overgebracht endoor do justitie verhoord. Of ei een misdaad bedreven is, kan tot nu toe tiltl worden uitgemaakt. Uit het onderzoek is tot nog toe niet gebleken dat de beide begeleiders met het geheimzinnig geval iets te maken hebben In een tasohje va het slachtoffer is gevonden een stukje papier met een adres, zoowel bestaande in de hoofd, stad. als in de Residentie. De Justitie hoop!» me<t dit adres een aanwijzing te hebben, doch zoowel te Den Haag als te Amsterdam bleek nla mand te wonen die bij deze zaak betrokken kan zijn. De zaak blijft dus nog zeer duister. Het meisje heeft ten huize van boven bedoel de familie, waar zij onwel was geworden, niets uitgelaten. Er moet thans nog een sectti op het lijk verricht worden. Misschien brengt die meer licht in het geheimzinnig geval Vele personen, door de justitie gehoord, werden on middellijk op vrije voeten gesteld. Arrestatie*] hadden nog niet plaats. Buitenlandsche Berichten. Zware brand. In een spinnerij te Tourcoing (Frank rijk) is door een brand, een schade van IJ millioen frs. aangericht. Dc censuur in Rusland. Amerikaamsche journalisten, die eenige maan den in sovjet Rusland vertoefd hebben, klagen steen en been over de behandeling, die zij bij hun werk aldaar hebben ondervonden. Terwijl het officieel heet, dat er geen censuur bestaat, is de censor voortdurend met nieuwe ba palingen bezig. Dit gaat zoover, dat telegrammen in 5 exemplaren moeten worden aangeboden en gewoonlijk neemt dan Lenioi persoonlijk evenals de tscheka kennis van den inhoud. Alle mededeelingen, die iiiet berusten op be richten in de „Prawda" of andere regeerings organen, worden onherroepelijk geschrapt om' dat zij onjuist hectcn te zijn en zelfs de mede deelingen van de regeeringsperg worden niet steeds toegelaten. Die censuur strekt zich niet alleen uit tot d* buitenlandsche berichtgeving, maar ook tot de binnen]andsche en vaak mogen voor het 'pit bestemde bladen verschillende berichten niet opnemen, dio wel in de „Prawda" verschijnen. Dit verklaart de enorme verscheidenheid in de berichtgeving omtrent den Russischen toestand en het verklaart het optimisme van verschillen de bezoekers van Rusland, die voor hun infor malies op de pers afgaan. VRAGENBUS. Vraag: Welke is de kortste weg per motorfiets van Haeerswoudè naar Breda 1 Hoeveel K.M. 1 Antwoord: Hazerswoude, Benthui zen, Zegwaart-, De Kruisweg, Bledswijk, Bergscheai Hoek, HiLlegersberg, R'cLain, Oosthoek, De Punt, Hordijk, Wevenshoek, Rijsoord- Zwijnd recht, Dordrecht, De Mijl, Wallemsdorp, Moerdijk, Zeveribengschen Hoek, Terheiden, Zand, Terheydensche Weg, Breda. Afstand; 68.5 K.M, V raag: Welke is de kortste weg per motorrijwiel van Hazerswoude naar Hed- deheim, gemeente Beesel. Hoeveel K.M. Antwoord: Hazerswoude, Wad- dinxveen, Gouda, Haastrecht, Schoonho ven, Nieuwpoort, Goudriaan, Schelluineal, Gorinchem, Woudrichem, Neer- en Op Andel, Wijk, Heusden, Elshout, Niouw- kuijk, Vlijmen, VHertogenbosch, langs Willemsvaart naar Helmond, Stapdonk, Asten, Meyel, Pannrngen, Helden, Kessel, Kesseleik, Beesel. Afstand 148.2 K.M. V raag: Welke is de kortste weg per Hete van Leiden naar Arnhem? Hoeveel K.M.;

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4