snaar verhouding de vorJaezimg in 1918 heeft meegebracht, stellen B. cn W. voor een presentiegeld toe te kcainen van 5 per lid. Aldus besloten. 3. Benoeming van drie leden van do Coram ie* ei© tot Wering van schoolverzuimvacatures J. F. Henderickx, P. J. Heemskerken D. Meijer. Aanbeveling van B. en W.: 1. C. P. Jansen-=i G. M. Bellen; 2. J. P. Uljee-J. van der Geest; 3. C. P. van der BieJ. F. de Ren. Benoemd worden de beeren G. M. Bee- len, J. v. d. Geest en J. F. de Ren. 4. Benoeming van drie leden voor de Commie-* sie va a Toezicht op het Lager Onderwijs, vre^ gens het ontstaan van twee vacatures Ds. A. E. van Baaien en D. Meijer en wogens uitbreiding met een lid. Aanboveling van B. en W.: 1. J. F. do Ren D. Klees; 2. C. P. Jansen— S. van Eins; 3. C. P. v. d. BieJ. Pronk. Benoemd worden de heeren J. F. de Ben, C. P. Jansen en O. P. die Bie. 5. Vaststelling verordening op den keurings dienst voor voe en vleesch, ingevolge de Vleeech- beuringswct (SLbl. 1919 No. 524.) De Voorzitter zegt, dat in de laatste vergadering is besloten de keuring te doen plaats hebben door den Keuringsdienst te Leiden. Aan Ged. Staten is machtiging ge vraagd hieromtrent een overeenkomst aan te gaan met de gemeente Ledden. Een desbetreffende conoepb-verordening is den leden thuis gezonden. de gezondheids commissie te Alphen ad. Rijn is bericht ingekomen, dat zij tegen deze verordening niet het minste bezwaar heeft. Indien gewenscht ie de heer dr. Schuur man, directeur aan het abattoir te Leiden bereid nog nadere inlichtingen te ver strekken. De heer Los vraagt of er van vereeni- gimgen geen adlreesen betreffende dit punt zijn ingekomen, waarop de Voorzit ter zegt, dat er drie zijn ingekomen, die bij de ingekomen stukken ter tafel kernen. Op een vraag van den heer Los of rij nu niet kunnen behandeld worden, ant woordt de Voorzitter dat zulks geen zin beeft, wijl door het raadsbesluit der vorige vergadering eenmaal besloten is tot aansluiting bij Leiden. Op aandringen van den heer Los, zegt de Voorzitter geen bezwaar te hebben tegen het behandelen der adressen, die hoofdzakelijk wijzen op de financieel© resultaten, die de aansluiting zal hebben. De Voorzitter licihit nader toe, dat de finantieele resultaten zeker niet ongunsti ger zullen rijn dan bij eigen keurimgs- tfienst. De heer Verweöj vinaagt toestemming ever deze kwestie nog eenage algemeene beschouwingen te mogen houden, waarop ide Voorzitter toestemmend antwoordt, doch hij wil hierbij dr. Huurman doen tegenwoordig zijn, opdiat hij dan in deze advies zal kunnen geven. De heer Huurman wordt hierop de zaal binnengeleid. De heer Verweij geeft hierna in den breed e een uiteenzetting van de wordings geschiedenis der vleesohkeuringswet in deze gemeente, waarin hij er op wijst, dat oorspronkelijk een geheel plan voor eigen keuringsdienst met drie gemeenten Haar was, dat later plotseling opzij werd gezet voor een aansluiting bij Leiden. De voorz. merkt op, dat hij den heer Verwey het woord heeft gegeven voor ©enige beschouwingen over de concept verordening waarop de heer Verwey ant woordt, dat zulks niet het geval is. Voortgaande, betoogt de heer Verwey, öat de raad niet rijpelijk heeft kunnen overwegen, wat de wet met zich mede brengt, dat ingegaan wordt tegen de" be langen van de veehouders en verder, dat ide bedrij fmrijhedd der boeren zal worden overgeleverd aan ambtelijke bemoeiingen. Hij zou daarom willen voorstellen op het genomen raadsbesluit terug te komen Men zal hem toevoegen, dat het slechts voor een jaar ie, doch bij hem ia het ze ker, dat men aan het einde van het jaar niet. meer van Leiden zal afkomen. De voorzitter wijst er in zijn antwoord op, dat de gemeenteraad van Rijnzater- woude, waarin verschillende veehouders kitten, toch ook besloten heeft tot aan- «hiiting bij Ledden. Bovendien zijn noodig ©en laboratorium, een steriliseer-inrich ting enz. Bovendien is dit punt niet aan de orde en hij kan de behandeling ervan met toelaten. De heer Stuurman iicht een en ander nader toe. De heer de Koning moet, ten aanzien !«in het betoog van den heer Verwey, toe geven, dat de raad in de vorige verga dering wel eenigs«'üs spoedig heeft, moe ten besluiten. De bezwaren van (Pen heer Verwey kan hij echter niet deelen, v)0' hem is de finanjieele zijde de reden, dat hij voor aansluiting hij Led den is. De heer Verwey repliceert en zegS, dat hij zich met vele veehouders niet kan ont worstelen aan de ongerustïieid, die zich bij hem opdringt, wanneer men tij Leiden blijft. De heer dr. van Dooren zegt-, dat bij deze kwestie de financiën een gr co te. rol «pelen. En hij meent, wanneer het de bygiëne betreft, mogen do financiën niet te zwaar wegen. En van neer er gespre ken wordt van soepelh«5'i1, meent hij dat men hiermede vocviriitig moet zijn. De voorzitter stelt hierna voor de inge diende adressen voor kennisgeving aan te nemen. Na stemming wo-.It met fi—5 stemmen besloten de adressen voor kennisgeving aan te nemen en bij Leiden ie blijven Te gen etemden de Lee.vn Verwey, Koks hoorn, Bouwmeestv, v. d. Geest en Los Hierna heeft de behandeling plaats der ontwerp-verordening op den keurings dienst. Bij het artikel, dat op ''ondag niet gekeurd mag worden, wijst de heer Ver wey er op, dat hij dit niet goed kon vin den, waarop de heer Stuurman zegt. dat zulks is bedoeld aaszonder noodzaak. In dien geest wordt het desbec.rcften.de ar tikel aangevuld. De verordening wordt ^erder z h. st. vastgesteld. 6. Bespreking ontwerp-overeenkomst betreffen de de aansluiting van dezo gemeente bij den Muringedienst van vee en vleesch der gemeente Leiden wat betreft de uitvoering van de Vleosoh- keuringswet. Bij de behandeli'1^ hiervan zou de heer Verwey lagere tarieven gillen stellen voor de keuring. De voorzitter antwoordt hierop, dat tegen deze kosten van de zijde van belanghebbenden geen enkel be zwaar is gemaakt. De heer Verwey stelt voor, in dit arti kel iai te voegen, dat de kosten ten. hoog ste 8 per rund zullen bedragen. De heer Rotteveel zegt, dat de gemeente Leiden, dan ook wel 8 zal laten beta len, zoodat er een vast tarief komt. Zulks is ook niet gewenscht. Het. voorstel van den heer Verwey wordt niet voldoende ondersteund, zoo dat het geen punt van bespreking verder uitmaakt. In verband met het feit, dat men drie maanden voor het einde des jaars de overeenkomst moet opzeggen en men dan geen overzicht van het jaar kan hebben, wórdt op voorstel van den heer Verwey besloten het contract twee jaar te doen loopen. Na stemming wordt de verordening aan genomen met 92 stemmen. Tegen de heeren Verwey en Los. De voorzitter sprak hierna dein wens oh uit, dat men steeds in aangename samen werking de zaken mocht behandelen. 7. Wijziging instructie Gemeent-o-Ontvanger, in verband met een ingekomen schrijven vaö heeren Gedeputeerde Staten. B. en W. stellen voor den gemeente ontvanger tegen inbraak te verzekeren. De heer Verwey stelt voor eerst naar de kosten hiervan te informe eren. Aldus besloten. 8. Vaststelling Raadsbesluit om do evcnluoole overtollige kasgelden van deze gemeente in de posito te kannen storten bij de Bank voor Ne-: derlandsche gemeenten te 's-Gravenhage. B. en W. stellen voor, te bepalen, dat dO overtollige gelden der gemeente kun nen worden geplaatst bij de Bank voor Nederlandsche gemeenten te 's-Graven hage of bij d'e Boerenleenbank. Aldus -besloten. 9. Vaststelling le suppletoir kohier Hoofdelij- ken Omslag, dienst 1922. "Wordt behandeld in de geheime zitting. 10. Wijziging begrootiDg, dienst 1921. Aldus besloten. 11. Voorstel van B. en W. tot. onderhandscho verhuring van een gedeelte van den berm onder Oud-Ade loopende vanaf de brug bij G. van der Meer tot aan de brug van A. van Haastrecht aan P. van der Ploeg. Conform besloten. 12. Aanbieding gemeente-verslag over het jaar 1921. Ligt. ter visie voor de leden. De heer Verwey vraagt of het verslag den leden niet in druk kan worden toege zonden. De voorzitter wijst op de hooge kosten hieraan verbonden. 13. Reclames Hoofd. Omslag, dienst 1921 en 1922. Worden behandeld in geheime zitting. 14. Ingekomen stukken en medodeelingcn. Ingekomen stukken. lo. Verslag van de Commissie van Toe zicht op het L. O. over het jaar 1921. 2o. Schrijven van bovengenoemde Commissie betreffende de. samenstelling van de Com missie. 3o. Verzoek van J. C. van der Geest om vermindering van zijn aanslag in het vergunningsrecht. B. en W. stellen voor om op dit. verzoek afwijzend te be schikken. Aldus besloten. 4o. Verzoek van Ds. A. E. van Baaien e-n nog 73 anderen, allen ingezetenen van de buurtschap Kaag om aldaar een stembureau te vestigen. De voorzitter zegt., dat er reeds vier nieuwe stembureaus zijn bijgekomen en hij heeft geen bezwaar tegen een vijfde te Kaag, zoodat er dan zeven zijn, hoewel zulks weer meer kosten medebrengt. Evenwel is het nu. te laat, doch er zal in het vervolg rekening mede gehouden worden. 5o. Ver slag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim over het jaar 1921 in de buurtschap RoeLofarendsveen. 6o. Reke ning en verantwoording Gezondheidscom missie te Alphen aan den Rijn. 7o. Ver zoek van D. Meyer om eerval ontslag als lid van de Commissie tot. Wering van Schoolverzuim en van de Plaatselijke Schoolcommissie in deze gemeente we gens zijn vertrek naar Leiden. 8o. Reke ning van het Alg. Burg. Armbestuur van de Vrije en Lage Boekhorst te Oud-Ade, over het jaar 1921. Goedgekeurd. De re kening sluit met een batig saldo van 588. 9o. Rekening van het Alg. Burg. Armbestuur van Rijpwetering en Oud- Ade over- het jaar 1921. Goedgekeurd. De rekening sluit met een batig saldo van ruim 1039. lOo. Verschillende door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten, llo. Begrooting dienst 1923 van de Gezond heidscommissie te Alphen aan den Rijn. Wordt goedgekeurd op 180. 12o. Ver slag keuringsdienst van eet- en drink waren te Leiden. 13o. Schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling van het bedrag der nooduibkeering over het jaar' 1922, groot 2511.10 14o. Verzoek van J. M. van der Heyden om eervol ontslag uit zijne betrekking als onderwijzer aan do O. L. School te Rijpwetering ingaande 1 Juli e.t. wegens zijn benoeming te Siebcn- gewald. B. en W. vragen den Raad mach tigi-ng tot het nader bepalen van den da tum van het ontslag, in verband met de voorziening in de vacature. Wordt, ver leend. 15o. Declaratie van A. J. Mulder te Delft wegens het uitbrengen van een rap port, het maken van een plan met be grooting van kosten voor de herstelling van de brug te Nieuwe-Wetering groot 478, met verzoek om vereffening van deze declaratie. Aldus besloten. Na de rondvraag ging de Raad in ge heime zitting. LEIDERDORP. Gernesnteraad. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzittor openf do vergadering met gebed; de notulen worden voorgelezen cn zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. 1. Ingekomen 6tukken en mededeel ingen. Gedeputeerden doen mededeel ing van een Koninklijk Besluit-, waarbij bet ten vorigen jare verleende salaris van den Gem. Ontvanger over dit jaar blijft bostendigd, en dooien modo, dat het gevraagde uitstel van de invoering van vale j (vrije- en ordeoefeningon) op <fe 0. E. school is verleend. De heer A. Koren, epoorwegwachter wonond in de vorsproide woningon, verzoekt volgens art. 13 der L. 0. wet tegemoetkoming in de kosten verbonden aai! bet bezoeken der school van zijn dochtertje, daar hij het kind niet alleen naar school durft laten gaan langs den eenzamen weg. Do Voorzitter zegt, dat hier van k"o6ten van vervoer geen sprako is; de trein stopt bij de woonplaats van den heer Koren niet. De inspecteur L. 0. adviseert het D. B. om aan den Min. te vragen hoe in dit geval te han-* delen. Het adres wordt in handen van B. en W. go-: steld om advies. Ingekomen is de rekening der Gezondheids1' comrnissio te Alphen aan den Rijn, die een ont vangst aangeeft van f2400.23 en een batig soldo van f 267.79. De rekening wordt goedgekeurd. 2. Verordening Vleeschkeuringswet'. In een der laatste vergaderingen is besloten tot aansluiting bij den Leidschen keuringsdienst. Thans wordt een ontwerpverordening uit 44 art. bestaande aangeboden. Later zullen nog verordeningen op de heffing van het keurloon en en op de samenwerking met do Gemeente Leiden moeten worden vastgesteld. Do verordening wordt artikelsgewijze behan deld. Wij deelen hiervan het volgende mede: Dagelijks zal op een door B. en W. vast te stellen tijdstip, vermoedelijk tusschen 10 en 2 uur, gekeurd worden. Uit nood geslachte of gestorven dieren kun nen op de plaats zelve worden gekeurd, tor voor koming van verdere overbodige kosten. Invoer van vleesch tusschen 5 uur 'e avonds en 8 uur 's morgens in de Gemeente is verbo den. De verordening wordt zonder hoofd, stemming vastgesteld. S. Wijziging begroeting dienst 1921. Doordat de uitgaven der Huurcommissie f 40 meer bedroegen, dan geraamd was, moot het verschil uit de post „onvoorziene uitgaven" bc streden worden. 4. Herhaaldelijk zijn verzoeken ingekomen om den Zijldijk van waterleiding te voorzien, en daar de Gemeentraad van Warmond onlangs tot aansluiting bij Leiden besloot wordt het thans noodzakelijk deze zaak onder de oogen te zien. B. en W. 6tcllen voor hen te machtigen ©en leiding aan to leggen tot aan de Driegatenbrug, na opgave aan verschillende deskundigen to heb ben gevraagd. Door een „meevaller" op de begrooting 1921 (o.a. door de tantieme belasting) zullen we den aanleg uit eigen zak kunnen bekostigen. In verband hiermede heeft een af- en over schrijving op de begrooting plaats. Rondvraag. De heer Boot klaagt over een hoop uil bij het riool bij den slager Rietkerk. De Voorzitter zegt onderzoek toe. De Raad gaat hierop in geheime zitting ter behandeling van eenige reclames plaatselijke be lastingen. RECHTZAKEN ILVAGSCIIE RECHTBANK. L. O., anbeïder le Boskoop, uit anderen hoofde gedetineerd. J. W. v d V, a-rbeider te Moordrecht, A. R., brievenbesteller te Boskoop, uit anderen hoofde gedetineerd en A. v d. F., koopman te Boskoop, uit anderen hoofde gedetineerd te Goes, hebben terecht gestaan terzake van diefstal in vereenigimg van kaas uit een pakhuis te Hazerswoudt, ten na deele van J v. d. Poel, gepleegd in Mei 1918. De bek! bekenden. Eisch tegen ieder 16 maanden gevangenisstraf. Nog is geëisclit 4egen J W. v. d. H. te Wassenaar (verstek) wegens eenvoudige beleediging van een ambtenaar 10 boete sub sidiair 10 dagen hechtenis. Maandag heeft terecht gestaan een in dustrieel uit Katwijk, G. C. A. van D., terzake dat hij aldaar toen een aldaar dienstdoende en in uniform gekleed zijn de wachtmeester der Kon. Maréchaussee zich ten kantore van zijn fabriek had ver voegd ten einde te controleeren of de be palingen der Arbeidswet werden nage leefd en gevorderd had hem toegang te verleenen tot de fabriek, opzettelijk niet had voldaan aan diens vordering en den wachtmeester den toegang had geweigerd Beklaagde verklaarde gemeend te heb» ben in zijn recht te zijn den maréchaus see, die mede namens een tweeden maré chaussee toegang vroeg, dien toegang le weigeren, omdat hij niet de zekerheid had dat hij met maréchaussees te doen had. De bedoelde personen hadden n.l. ge weigerd zich te legitimceren en hun naam te noemen. Hij had order van zijn commissarissen om geen personen in de fabriek toe te laten die er niet zijn mochten. De wachtmeester, als getuige gehoord, verklaarde den beklaagde t© hebben ge zegd, dat zich niet behoefde te legitimee- ren, omdat hij in uniform was. Nadat nog eenige getuigen waren ge hoord, heeft de officier van justitie, mr. van Traa, een geldboete van ƒ100, subsi diair 25 dagen hechtenis geëischt. De verdediger, mr. Oppenheimer, acht te dezo zaak minder eenvoudig dan zij schijnt. Het betreft hier de uitvoering van de Arbeidswet, waarbij men mag eischen, dat rekening wordt gehouden met do belangen dier fabrieken die ge controleerd worden. Het gold hier een chemische fabriek, waarbij herhaaldelijk door concurrenten gepoogd wordt onder valsche voorwend sels binnen te komen om de fabrieksge heimen te ontdekken. Pleiter vroeg vrijspraak. De uitspraak is bepaald' öp Maandag a.s. Gemengde Berichten. Onveilig Twente. De landbouwer Piepers te Weerselo, bij wicn de vorigo week is ingebroken, heeft Zondag een Duitscher aangehouden en aan de politie te Hengelo uitgeleverd. 1 1 Overreden. 1 De 61jarige J Kroon von Baarn is Zondag middag te Diomen door een automobiel over reden en 's nachts aan d'e bekomen verwonding in 1 Binnengasthuis te Amsterdam overleden. Brand in een telegraafkantoor. In de eeinzaal van het telegraaf kantoor te Arnhem, is gisteren een Hughetoeslel bij het schoonmaken met benzine door het vonken van dem motor, in brand geraakt. Het vuur werd met een minimax gcbluscht. Branden. Door onbekende oorzaak is de boerderij van S Zijlstra, te Akkerwoude (Fr.), geheel afge brand. Drie runderen verbrandden; de inboedel ging geheel verloren. Te Uffolte is de woning bewoond, door J. A. v, d Helm door don bliksem getroffen en ge heel afgebrand. Het vee werd gered Te Delft is gistermiddag om half één een zware uitslaande -brand uitgebroken in, het pakhuis van de firma Wed. T. Helbers, dn de Oude Kerkstraat, waarin een groote hoeveelheid papier en lucifers was opgeslagen Het pakhuis is geheel uitgebrand. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist de omliggende gebouwen voor het vuur te sparen De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Brand in een telefooncentrale. Gisterenavond tusschen half elf en elf uur is brand uitgebroken in het hoofdgebouw van den gemeentelijken telefoondienst aan de Marnix straat te Gravenhage. Omtrent de oorzaak last men nog in het duister. Het is echter zeker, dat hij is aangekomen in een kast. dienende lot bergplaats van schoonmaakartikelen op een zolder boven den linkervleugel van het gebouw. Deze zolder stond overigens leeg. De eerste oogenblikken liet de brand zich ernstig aanzien, daar het dak van het gebouw op enkele plaatsen vrij spoedig doorgebrand was, waarop de vlam men er boven uitsloegen Het vuur greep snel om zich heen, zoodat, toen de brandweer, ter- plaatse verscheen, reeds een gedeelte van de kap in vlam stond Dank zij haar krachtige op treden, kon het vuur echter In korten tijd be dwongen warden en bleef de brand tot deze zolderruimte beperkt. De onder den door het vuqr aangetasten zolder gelegen vertrekken, o. a. de kamer van den directeur en eenige ver •trekken voor de administratie, hebben aanmer" kelijke waterschade gekregen. In denzelfden vleugel is ook de centrale van. de gemeentelijke tijdaanwijzing gelegen Deze heeft echter geen schade opgeloopen. Storing in den gang van den gemeentelijken telefoondienst of van de gemeentelijke tijdaan wijzing is niet te 'vreezen. Het laatste blus sohingswerk was omstreeks 12 uur afgeloopen. Doodgevallen. Te Geldrop is do 25jarige electricien v d V. uit Eindhoven, achterover uit een paal gevallen. Hy brak den nek en was terstond een lijk. Do ongelukkige laat vrouw met twee 'kinderen, achter. Door den trein gedood. Bij het station Valkenburg (L.) is Maandag avond de leerling telegrafist K. door een der laatste 'treinen overreden en gedood. Terecht. Het meisje uit Boedapest, dat met een trans port Hongaarsche kinderen uit Groningen was vertrokken en vermist werd, is ter bestemder plaatse aangekomen. Het 8jarig jongentje, wonende aan het Gras-pad te Groningen, dat vermist werd, ie weer thuis gekomen. De droogte De drinkwaterbéhoefte in vele doTpen boven Amsterdam wordt door de aanhoudende droogte van dien aard, dat leidingwater per Noord Hollandscho Tram vanuit Amsterdam moet worden aangevoerd. Hoenderieeli. In Friesland gaat men eenvereeniging op richten voor hot weer aanfokken van het Friesche hoenderras. De Friesche kip, de goud, zilver en geelpcl Ion die men vroeger op alle boerderijen zag komt nu nog zelden voor. Ze is verdrongen door do leghorns uit Italië ingevoerd, die flink eieren leggen groot van 6tuk, sterk van schaal en wijl nu de eieren per gewicht worden ver kocht en uitgevoerd heter voor export ge schikt dan die van het Friesche ras Voor liefhebbers kippenhouders is bet Friesche Tas to prefereoren, omdat het ©i van deze 6O0rt lekkerder is dan van andere rassen; bovendien is het onderhoud van de Friesche 3cip, die geen vleeschkip i6, veel goedkooper, omdat zij, als ze losloopt bij do boerderij, hoofdzakelijk haar voedsel zelf zoekt Zij vliegt over sloot en, kruipt door kleine gaatjes in heg of schuttingen en is dus niet de vriend van den tuinman. Voor fokken is het Friesche ras uitstekend geschikt, omdat er bijna geen ras is, dat zooveel ver scheidenheid biedt als het Friesche. „Bbld." Een boerenbruiloft in de vorige eeuw. Maandag, na afloop van de landbouwtentoon stelling te Opmeer (N.H.) is op initiatief van dr. van Balen Blanken een boerenbruiloft uit de 19do eeuw georganiseerd. Alom uit den lande was er belangstelling, zelfs werd ,,de bruiloft" verfilmd voor een Amerikaanscho onderneming. Onder de vervoermiddelen waren do echt Hollandsche sjees, de stoelkar, de kar op rie men, een z. g. Zijper Kriekeltje van 1851 Beem ster wagen, enz De kleedij liep terug tot 1834. In optocht trok de bruiloftstoet binnen. Na een rondgang, werd een rondedans gehouden met gebruikmaking van do oude brandewijn kom. De aanbieding van do ouderwetsdhe dikker tjes, werd gevolgd door de boercnschots „Donnigo" met voet en handgeklap. H Proeven van den ouden Jan Hagel met kersensap, en van do theerandjes mot dxui vennat werd afgewisseld door Oeutigen zang. begeleid door een „echten" boerenviolist uit d'e vorigo eeuw Do vertooning van deze bruiloft was inderdaad een unicum, om do natuurgetrouwe uitbeeldin gen en de aardige schilderachtige tafreeltjes. „Msb." Buitenlandsche Berichten. Ontaarde ouders. De Fransche politie is oj^nieuw een geval vam een menschontecrend-o behandeling door ouders van oen hunner kinderen op het spoor gekomen. Den zekere Pïssot heeft een zoontje thans 7 jaar uit zijn eerste huwelijk 5 jaar lang in een krotkamertje gevangen gahouden. Verschillende geruchten omtrent 'het jongske waren in omloop maar het juiste wist men er niet van wijl nooit iemand den knaap had gesproken, anderen, be weerden hem wel eens in den tuin te hebben gezien. Toevallig kwam enkele dagen geleden een verhuurder van ongemeubileerde woningen ten huize van Pissot. Do bezoeker hoorde gesteun, en geschrei van een klein kamertje uitkomen. Zich de geruchten herinnerend die over - den: kleinen jongen in omloop waren waarschuwde do verhuurder de politie Nog denzelfden middag kwam do recherche du de woning van Pissot een onderzoek instellen. Na cenig zoeken werd een klein kamertje ontdekt. Bij opening kwam een afschuw el ijken stank de politie tegemoet. Geheel de meubileering bestond uit een klein ijzeren ledikant mot bed zonder lakens of de kena. Aan hot voeteinde van dit bed vond men, op de knietjes gezeten do handjes samengevou wen en steunend op den rand van het. ledikant een klein vormloos mensc'b en-lichaampje. Dat was het knaapje 7 jaar oud, geheel misvormd door de slagen, die het kind had ontvangen D? oorlellen waTen buitengewoon groot een gevolg van hot vele trekken daaraan, terwijl smerige lompen ongetwijfeld reeds jaTen den knaap bedekten. De ouders werden vervolgens naar he#, politiebureau geleid, terwijl de jongen aan een' dokter werd toevertrouwd, die kon constateeren, dat de heenderen van armen cn rug geheel mis vormd waren -door de brutale behandeling Da kleine voelt zich thans gelukkig. Hij krijgt geen slaag meer. Bij het verhoor hebben de oudere hun afschuwelijke misdaad nog niet bekend. Zij beschuldigen elkander Een soupeerend spook. Sedert drie nachten werd een zekere mej. Daniël te Parijs gewekt door verdachte geluiden alsof een spook in haar woning zijn intrek had genomen Tenslotte begaf de bewoonster zich naar haar kamermeisje, wier kaïmer aan den andoren kant van het huis was gelegen. Spreek me er niet van, mevrouw,, antwoordde het sidderende meisje, ik beef nog. Gisteravond heb ik het spook in de voorkamer gezien met een groot wit laken over het hoofd. Mej. Daniël, zonder verder iets te zeggen, waarschuwde de politie en er kwam een inspec teur om de dame tegen spoken te beschermen. Tegen middernacht, hoorde de politieman inder daad geruchten en geluiden uit de eetzaal Hij begaf zich erheen, keek door het sleutelgat en waf zag hij: Het spook zat aan tafel en was in gezelschap van de dienstbode bezig met rijn souper. Beiden werd daarop verzocht n_/ar onmiddellijk to vertrekken. Afschuwelijke moord. Een afschuwelijke moord beeft plaats geliai in 'het dorpje Schaufenbcrg, dicht 'bij Aken, niet. ver van d'e Hollandsche grens. In dé herberg Jakobs waren in den kost twe* mijnwerkers, een Pool en een Pommeraan Dt Pool was vlijtig en spaarzaam, weldra zou hij gaan trouwen. De Pommeraan was een dron kenlap De Pool had een kapitaaltje van 10,000 a 15.000 mark bespaard. Dit wist zijn slaap kameraad. De herbergier rook nu gisteren een! bloedlucht in huis; hij brak de slaapkamer der •mijnwerkers open en vond daar het lijk van den Pool. Met een timmermansbijl was -deze vermoord Het slachtoffer 'had vijf diepo slagen op hot hoofd en in het gelaat. Toen de herbergier den mooTd ontdekte, moet Pool reeds minstens twee etmalen vermoord» geweest zijn. De vermoedelijke dader is de spoorloos verdwenen slaapkameraad van den" Pool. Dorp afgebrand. Door brandstichting is Zondag jl. het dorp Kapcrn aan de Elbo vernield. Vijf hofsteden met groote graanvoorraden en twintig andere gebouwen zijn verbrand. Smokkelaars voor de rechtbank in Aken. Een Hollaud-sch koopman met zijn kantoor be diende, die te Aken woonachtig waren, had den zich wegens smokkelaffaires te verantwoor den voor de rechtbank te Aken. Het openbaar ministerie eischle tegen den' Hollander twee jaren gevangenisstraf en 500,000 mark boete; tegen den kantoorbediende 9 maanden gevange nisstraf en 100,000 mark boete, en tegen een koopman uit Aken, die de smokkelwaar groo tc-ndcels geleverd 'had, 6 maanden gevangenis straf en 100,000 -mark boete. 500,000 Mark aan postzegels verdwenen. Naar de ,,Montagpost" uit Hamburg verneemt had een der firmanten van oen zaak uit Inns brück op het hoofdstation van Hamburg een tasch met postzegels verloren, volgens catalogus voor een waarde van 500,000 Mark Een eerüjko vinder, leverde do tasch bij 'het spoorwegburoau voor gevonden voorwerpen in doch een onbeken de heeft op bedriegolijke wijze de tasch in ontvangst genomen. De postzegels waren voor namelijk uit Engelsche en Duitsche koloniën afkomstig. Verder Russische Ghineesche en mid den Europeesche zegels. Burgerlijke Stand. BOSKOOP. Geb. Jacques M. z. v. H. Nieuwesteeg en E. M. Jacques Matthijs z. van H. Nieuwesteeg en E. M. Kortenhof Aleida Elizabeth d. van J. v. Lent en C. P. v. d. Woude Jacoba d. van C. Oos* terwijk en C. v. d. Spek Jacoba d. van J. Romijn en J. v. Meure Jacob Bevan Cecil van W. v. d. Vis en C. van Ghesel Grothe Cornells Antonius z. van K. M. Vermeulen e" H. Menken. Ondertrouwd: Dirk v. d. Wolf en G. Aw senherg. NOORDWIJK. Geboren: Anna Garola, d. van A. E. H. Kouwenhoven en C/hr P. Kropholler Johan na Wilhelmina, d van A. W. Krol en C. M- Langeveld Volkcrt Franciscus, z van S. Vink on H. Vcrstcege Hendrica, d. van A Scheurwater en M. van Beelen, Johanna Christianus, z van F. J. BuSchman en E. M- C. J. Kret.' Getrouwd: J. C Ruijs 37 jaar alhier en A. H Scheelings 25 jaar to Noordwijkerhout Overleden: Apollonia Gatharina van der Holst jd. 26 jaar.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4