r h I rl ONS GEZELLIG JEUGDKRINGETJE 1 /nj Brieven en stukken, voor deze rubriek bestemd, gelieve men te adresseerenaan de redactie van „Ons Gezeuig Jeugdkringetje" [t£\ Hof 6. Alkmaar. 4 Om de groote ronde tafel 4 Dag lieve kinderen Bonjour, hoorJa, ja, ik be grijp wel, dat jullie Oom vrienoelijk wilt begroeten .maar ik heb slechts twee handen en kan dan ook maar twee kinderen tegelijk de hand drukken Niet zoo om me heen dringen Ho Mien, je trapt op mijn likdoorns.. wat doet dat gemeen zeer Kinderen zet je Oom zwijgt nu eens lekker Oom zwijgt als 'n stokvisch en jullie mogen met Opa, die heel wat te vertellen heeft 'n praatje houden. Ik ben benieuwd wat of dat geven zal, want er is vandaag prijsuitreiking OOM PIET. ONZE PRIJSKAMP. Nog steeds in het niet in orde met meik ril nog als ik terug denk aan dien stapel van brieven en kaartenWillen jullie wel gelooven, dat Mien, aie me „geholpen" heeft met het uitzoeken t er inzendingen „geholpen'1 beteekent, Lies, aat ze de pakken bevattende de inzendingen van de redactie naar mijn huis heeft mogen dragen - dat Mien ü'r armen er van slap hingen Eindelijk zijn we dan klaar gekomen--- maar je moet niet rekenen hoe Affijn, dat heb ik wel over voor mijn lieve kleinkinderen en het voornaamste is maar, dat nu alles voorbij is. - Jullie zijn zeker erg nieuwsgierig naar den uitslag hé Ja Opa, erg nieuwsgierig Nu dan zeg ik niets, dan zullen we nog maar 'n tijdje praten over de zon en "t mooie weer als 't niet vriest, niet regent, niet winderig is. niet.. Jasses! wat flauw! 'Toe nou. Opa Kind, omdat jij 't nou zoo lief vraagtzul len we 't nog een beetje uitstellen Opa Kind Spanning is op de gezichtjes van mijn kleinkin- dertjes te lezen Nu ik wil ze dan niet langer la ten wachten en teleurstellen we zullen een aan vang nemen.... Pas op! daar gaat ie! „Mien Kruidstok." Present Opa (haar oogen glinsteren van ver wachting, ze meent heusch, dat ze den eersten prijs zal krijgen.) Mien Kruidstok heeft behaald den 1001-prijs 'n leeg luciferdoosje - Foei Opais me dat nou Kind, ik begin met de laatstej prijzen, er staat toch geschreven dat de laatsten de eersten zullen zijn Mien kijkt al vroolijkerze snapt wel, dat Opa er 'n lolletje van maakt. Opa wil nu ook niet langer het geduld van z'n kinderen op de proef stellen en zal nu maar in vollen ernst beginnen. Alle gekheid op 'n stokkie, kinderen, ik zal maar ineens vertellen waar het opzit 'n Prijs heeft bekomen Theo van Eijndhouen, Weeshuis, 76 Capucyner- straat, Tilburg. Theo, ik heb gehoord van wie, dat vertel ik je lekker niet dat je 'n bovenbeste brave en leerzame jongen bent - om die reden heb ik gemeend, dat 'n vulpotlood je bijzonder pas sen zal, hierzoo jongen, neem het, en zorg, dat je het gebruikt om je kennis uit te breiden en later 'n kranig mensch in de maatschappij te worden Francisca Terwijn, Leeuwenstraat 10 Rotterdam, 'n Rozenkransje zal dit meisje wel te pas komen, daarom heb ik met opzet dit cadeautje voor haar af- gezonderd. Corry van Nunen, Telephoonstraat, 36 Tilburg, krijgt ook 'n rozenkransje, om dezelfde reden. A. de Boer. Fisherstraat, 37. Den Haag en Jaan/je van Schendel, Kerklaan 54, Rijswijk (Z.H.) krijgen een toilet-étui. Johanna Berbee, Voortlaan 41, Lisse, heb ik ge meend een notenhoutschilderijtje te moeten geven. W. J. v. Vliet, Achthoven. IJselstein; Jantje Goudrie, Dibbetstraat 45, Den Haag Bets Buys, Henrica's Hoeve, Oude-Tonge Antoon Schunselaar, Weeshuis-Capucynenstraat 76, Tilburg Hendrik Rodenburg, Zijde 202, Boskoop Adriana Bortsvliet Langeweegje Kwadendamme Dina Jagerberg Leeuweringerstraat Oudewater Amelia Jansen, Zwarteveld Zandvoort Betje Lagerberg Leeuwe ringerstraat Oudewater; johanna Twisterling, Am- sterdamschestraat 6 Scheveningen, ontvangen allen een cartonschilderijtje. Voor Martha de Haar Hem (N. H.) en Anna de Greej Rommeldijk, Akersloot, heb ik gemeend een broche te moeten bewaren. Alida Vermeulen, Achterdijk B37, Purmerend, krijgt een kruisje met kettinkje. Johan Schimmelketel Weeshuis, Capucynenstraat 76. Tilburg Wim Lagerberg, Leeuweringerstraat. Oudewater; Frans Schets, Gravestraat 12,Vlissingen; Christientje Krom, Nieuwland 346, Uitgeest Marie van Egmond, Langebuurt, Uitgeest Matthys v. d. Lee, Fahrenheitstraat244 Den Haag; Kees van Berkel, Weeshuis. Capucynenstraat 76. Tilburg Wim Schimmelketel,Weeshuis, Capucynen straat 76. Tilburg Piet van Saase, Stom petoren Willem Berkelmans. Weeshuis, Capucynenstraat 76. Tilburg, ontvangen allen een plaat. Bovendien krijgen Willem Ernst v. d. Lee, Fa- renheitstraat 244, Den Haag, en Marie Van Egmond Langebuurt, Uitgeest ten titel van aanmoeoi- ging, als extra prijs nog een vulpotlood. Goed zoo. kinderen Tevreden Natuurlijk kan ik ze allen geen prijs toekennen, dat gaat nu eenmaal niet, omdat het niet in overeenstemming is te brengen met mijn portemonnaie Met 'n gelukswensch, dat allen die een prijs be kwamen er nog lang gebruik mogen van maken in volle gezondheid en levenslust sluit voor ditmaal OPA. 4 Onze Verjaringskalender 4 5 hjaarl wordtMarietje vanAlfen, Geestweg, Naaldwijk, 11 jaar Gerarda van den Heuvel. Hee renstraat 183, Wateringen, 8 jaar Willem Holle- stelle, van Foreestsstraat 27, Den Haag, 10 jaar Louis Hendrikus Josephus van Zon, Loosduinsche- weg 1001A, Den Haag. 10 jaar Johannes v. Rooij- en. Lisserdijk R. 221, Haarlemmermeer. 8 jaar; Simon Buis, Dorpsstraat86A, Zoetermeer, 12 jaar; Gerrit van der Velden, Groot Persim 21, Wassenaar, 6 jaar Johannes Josephus van Vugt. Bloemfontein straat 18 A. Rotterdam, 11 jaarDora van Veen. Bezuidenhout 317. Den Haag, 16 jaar Elisabeth van Rossum. Noordeinde 162, Berkel, 7 jaar Cornelis van der Peet. Nicolaas, Beetsstraat 9. Haarlemmerliede, 14 jaar. 6 Maart wordtAdrianus Minck, Margrietelaan 1. Hillegom, 6 jaar, Bertus Ouderwater, In de Meer, Zoetermeer, 12 jaar Gerard Ronde, Anthonie Muijsstraat 57, Schiedam. 16 jaar; Betsie Heskes, Jacob van Campenstraat 33, Naaldwijk, 7 jaar; Jacobus Petrus de Haas. Oosteinde, Warmond. 11 jaar. 7 Maart wordtElisabeth Verberne, Oostersingel lil 106, Medemblik, 8 jaar; Johanna Maria Snel- derwaard, Schoolstraat 56, Wassenaar, 10 jaar; Agatha Lansdaal, Koemarkt 69 B, Purmerend» 11 jaar Jan van der Peet. Nicolaas Beetsstraat 9. Haarlemmerliede, 12jaar Truusje Jekkers Slacht huisdwarsstraat 1, Den Haag, 12 jaar. 8 Maart wordtCornelia Verdegaal, Engelsche- laan, Voorhout, 13 jaar Theodorus van Boheemen, Westvlietweg 27, Voorburg, 8 jaar. 9 Maart wordtBarbara Kortekaas, Veursche- straatweg 68, Veur, 9 jaarToos van Leeuwen, Prinsegracht 136, Den Haag, 11 jaar; Annie Kos ter. Schenkstraat 62. Den Haag, 12 jaar. 10 Maart wordtMaria Catharina Hulsbosch, Hoofdstraat 148, Sassenheim, 7 jaar Truusje Pee lers, Emmastraat 30, Loosdeinen, 9 jaar Annie van der Eist, Lisserdijk 334, Abbenes, Haarlemmer meer, 11 jaar Petrus Groenewegen, Voorweg, Zoe termeer, 12 jaar Marianne Savenije, Oude-Pekela. wijk XI, no 204, 12 jaar; Catharina Kroone, Horstermeer C 135, Nederhorst den Berg, 9 j. Ma- rietje Ronde, Anthonie Muijsstraat 57, Schiedam, 8 jaarWilhelmus Kister, Nieuweweg D 302, Hon- selersdijk, 9 jaar Magda Zimmerman. Nieuweweg 21, Poeldijk, 13 jaar Keesje Zuijderwijk, Nieuwe weg, Poeldijk, 8 jaar Bartholomeus Kortekaas, Van Dijckstraat 184, Den Haag, 10 jaar; Antoon Ooms, Kinderhuisvest 21, Haarlem, 9 jaar. Allemaal wel gefeliciteerd Wie jarig is in de week van 19 MAART tot 26 MAART wil dit wel even VOOR AANSTAANDEN DONDERDAG AVOND per briefkaart of prentbriefkaart (niet per brief) laten weten. Op de kaart moeten staan de naam, de voornamen (voluit,) het juiste adres met plaats en straatnaam en huisnummer, de datum van den verjaardag en hoe oud men dan wordt. Ons Wisselkantoor. Ik heb 50 Honing Maizenaplaatjes, die ik wil ruilen voor vreemde postzegels (1 tegen 1). Maria Hulsbosch. Hoofdstraat 148, Sassenheim. Ik heb 50 Hakavoetbalbons en 10 plaatjes van Schiltes thee, die ik wil ruilen voor Kwattasoldaat- jes (1 tegen I.) Annie van Dijk. Engelenbrug 370, Lisse. Jongensstreken Met z'n drieën, Willem, Jan en Dirk, gingen ze Nelis en Cor halen. „Zeg, gaan jullie,ook vuurwerk koopen vroeg hij aan de drie andere jongens. „Ja, dat is goed „Wat koopen jullie dan „!k koop een zevenklapper en twee doosjes Bengaalsche lucifers." „En ik.... een stinkbom!" „Een stinkbom „Ja, een st.in .n .k b.om." „Van wie weet je dat „Wel, gisteren heb je zelf tegen me gezegd, dat je er een koopen zou en omdat jij het doet, koop ik er ook een." „O Ja, dat is waar ook „Heb jij er al een gekocht „Ja, en Jan ook „Waar is die van jou dan Jan, laat hem eens kijken ,.Eh ja zie je die heb iknee ik. ke bedoelikhaarIk heb haar verkocht „Aan wie dan „Aan eh Willem Nu 7ei Dirk „Jan durft het niet zeggen, en daarom zal ik het maar voor hem doen. Zij is in zijn zak ontploft „Dat zal wel een leuk gezicht geweest zijn." „Ja. we hebben ons gewoonweg dood gelachen. En omdat ik haar nu stuk gemaakt heb, krijgt Jan van mij een gratis nieuwe." „Heusch vroeg Jan. „Natuurlijk Ik zal je toch niet bedriegen Cór Mals ging voor de andere jongens vuurwerk en de bommen halen en kwam na eenige oogenblik- ken terug. Inmiddels was het reeds half negen ge worden en allen gingen naar 't schoolplein, alwaar Nelis Keetens z'n eerste lucifer ontstak. Weldra waren ze door een menigte jongens omringd, die naar het vuurwerk gingen kijken. „Zeg Willem, ik gooi direct mijn bom in een of andere brievenbus," zei Jan. „Ja zeg. Durf jij „Nu, daar is ook veel durf voor noodig," en hij haalde zijn bom te voorschijn en gooide haar in de brievenbus van Hekkers. Hebbers was een rijke vrek, die bijna geen cent uitgaf. Hij had pas een nieuwe mat gekocht, die nu geheel was bedorven, daar de bom die op de mat ontplofte, een groote brandvlek achtergelaten had. Plotseling werd de deur met een ruk opengetrok ken en Hebbers liep met een groote mattenklopper in de hand de jongens achterna, schreeuwende „Ik zal naaar den veldwachter toe gaan, jullie leelijke apen van jongens hebt mijn splinternieuwe mat verbrand." Cor Muls, die geweldig dik was en niet erg hard kon loopen werd in zijn jasje gegrepen en gratis afgedroogd.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 15