A.W.E.T. T Uii de Omgeving. Lyi@ Koperwaren N.V. LEIDSCHE IJZERHANDEL Wat beteekent de wijizing in het wets ontwerp inzake de burgerlijke pensioenen? (BianenJarwi 2de Blad). PROF. Dr. DE GROOT, t Gisteravond is- to Amsterdam overleden de ZeerEerw. Zeergcl. Pater J. V. de Groot O.P. De overleden werd in 1848 te Schie dam geboren, trad in 18G6 in de Orde van den H. Dominicus en werd in 1S73 le Utrecht tot priester gewijd. In 1SS5 deed hij het examen ad graden, voltooide rijn studie te Rome en verkreeg in 1S91 den titel van magister Sa-crae Theologiae. Sedert 1895 was hij hoogleer aar, benoemd door het R.-BL Episcopaat van Nederland, aan de Universiteit te Amsterdam, om on derwijs te geven in de "Wijsbegeerte van den H. Thomas van Aquino. De voornaamste werken van zijn hand zijn: „Do Pausen en de Christelijke be schaving'', „Vondel in rijn bespiegelingen" „Summa Apologetica", „De H. Thomas v. Aquino als wijsgeer", „Leven v. d. T. Tho mas van Aquino en „Leo XIII en de H. Thomas van Aquino", „Levenswijding", „Wedergeboorte"', „Denkers van onzen tijd". Voorts tal van tijdschriftartikelen, vooral in „De Katholiek". Niet alleen als schrijver, ook als rede naar was pater De Groot zoowel om den diepen wijsgeerigen inhoud als aan den bui tengewoon schoonen literairen vorm van rijn taal een der eersten in ons land. Pater De Groot heeft als professor en als moderator van del R.-K. Studentenver. te Amsterdam aan zeer velen leiding ge geven voor hèèl het volgend leven een leiding waarvoor tal van hoogstaande Ka tholieken in ons land hem ten diepste en onvergetelijk dankbaar zijn. Er waren weinig Katholieken in ons land, even geleerd als deze geleerde Do minicaan maar er was er zeker geen enkele, eenvoudiger dam deze heilige pries ter Wij mogen deze lofspraak zonder vrees voor eenige tegenspraak neerschrij ven. Katholiek Nederland lijdt een groot ver hes bij den dood van dezen groot-en, een- voudigen Priester. ALKEMADE. Slechte wegen. Dat de wegen tengevolge van de vorst zeer slecht zijn moge hieruit blijken, dat verschillende wagens met eenige vracht zoo diep in de karrosporem geraken, dat deze met man cm macht eruit gehaald moeten worden. Vooral in Rijpwetering naar de richting Hoog- znade is de weg zeer slecht. Gelukkig is men bezig de grootste gaten met puin dicht te gooien. H ILLEGOPd. Brand. Gistermorgen werden we gewekt door de brandklok Aan den Stationsweg was brand uitgebroken. Verbrand is eenig meubi lair van Mevr de "Wed. van Waveren en een hoeveelheid bout, dat door de firma J. van den Bosch en Zonen beneden was opgeslagen. Door Jubileum. Woensdag herdenkt C. van Rcoden den dag waarop bij voor 25 jaar werk zaam werd gesteld bij do heeren v. d. Schoof alhier Schandelijk. De manier, waarop de A. N. E. M (de maatschappij die de electrificatie van Hillegom, Usee en Sassenbeim verzorgt) de ongelukken in de hand werkt is eenvoudig schandelijk. De vorige week lag aan den Sta tionsweg nabij de Geref. Kerk een flink gal in den weg, gedurende een paar dagen en nachten. Er was geen licht bij. De boor Vanz, uit Lisse, die met den 'oestand niet bekend was reed met zijn motorfiets in c'Jt gat en be liep pl.m 200 schade Wonder boven wonder kreeg bij geen verwondingen. Hij beeft 't ge val bij de politie aangegeven. Deze week etond ©en „tent" van de electra aan de Weerestein- straat op een voetpad en weer geen lantaarn er bij. Wordt bet geen hoog tijd, dat de direc teur door de overheid gedwongen wordt, voor de veiligheid van de menschen meer zorg te dragen? Een end. rscheldino. Dezer dagen was het '1214 jaar geleden, dat J. 0. Vermeer als chef- bakkor in dienst trad bij de firma P. W. v: Hou wen in ge. Onder zeer waardeerende woc den, getuigend van respect voor den onderga achikte bood de firma den beer Vermeer e< gouden horloge met inscriptie aan De een voudige man was op dezo onverwachte onder scheiding niet bet minst voorbereid en dankte seer onder den indruk. KATWIJK. Arbeidsbeurs. De gemeentelij be ar beidsbemiddeling verstrekt omtrent den •tand der werkloosheid de volgende opga ve: Visschers 187, losse arbeiders 124, op perlieden 23, grondwerkers 20, kuipers 33, andere vakken 12, totaal 399. Het aantal werMoozen verminderdt. dus goed. Inbraak. In de villa „Duinhisi" is de zer dagen ingebroken in de autoga*age. Er was niets van hun gading. Korfbal. De Katwijk&clie Korfbal- vereeniging „S. D. O." heeft een terrein gehuurd bij den Tol. Een -stuk weiland vaa den heer Th. d. L. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering. De netto-opbrengst van de uitvoering gegeven door het R.-K. Zangkoor ten bate van het Orgelfonds be draagt 118.15. Te water. Het zoontje van H. v. d. E. viel gisteren spelende met kameraadjes bij de wachtkamer der tram in den Rijn. Rap pe handen hielpen hem weer spoedig op het droge. LEIDSCHENDAM. R.-K. Kiesvereeniging. Donderdag 23 Februari j.l. hield de R -K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" haar jaarvergadering onder presidium van den heer G. C. Scholles. Na opening met gebed heette de Voorzitter de leden (waaronder ook eenige dames-) van harte weikom. Met 'n sneltreinvaart je werd de agenda af gewerkt. De notulen werden gelezen en on veranderd goedgekeurd Hierna kregen we de Jaarverslagen van secretarie en penningmees ter. Balde verslagen werden met applaus be boet, Hierna kregen we de bestuursverkiezing. Tort bestuursleden werden gekozen de heeren J. Schunaard, De Gies, De Korte en W. Vader. Bij de bespreking over de lijst voor kamer- candidalen sprak d© heer Do Lange er zijn leedwezen over uit, dat Mr. Aalberse, de stoere werker voor arbeidersbelangen, geen hoogere plaats had gekregen op de lijst van den Kies kring Leiden In antwoord hierop deelde de Voorzitter mede, dat dit geschied was op nitd-rukkelijk verlangen van Mr. Aalberse. Daarenboven ver zekerde de Voorzitter, dat deze eminente man in een ander district zulk een plaats kreeg op de lijst, dat zijn verkiezing in elk geval ver zekerd is. Hij Taadde dan ook de leden aan, niet van het Politiek Advies af te wijken. Ge laakt weTd ook nog de actie, welke gevoerd werd om de heer Balvers oen hoogere plaats te doen verkrijgen. Bij verkiezing van een stembureau over de volgorde van de groslijst werden benoemd de heeren J. de Lang, C. Teunissen, J Remmers- waal, H. van Wijk en G. C. Scholtes. Omtrent de afgevaardigden voor Kamer- en Staten- kieskring werd besloten deze te laten benoemen door en uit bet bestuur. Bij de rondvraag sprak de beer De Gier zijn dank uit voor zijn benoeming als bestuurslid en zegde toe steeds een ijverig bestuurslid te zullen zijn De Voorzitter bespreekt aan bet einde der vergadering de komende verkiezing. Hij stelde zich voor, dat, indien er een vrouw was, die omreden van huiselijken aard niet ter stembus zou kunnen gaan, hierin zal worden voorzien. Uitvoering. Op Dinsdag 21 en Woens dag 22 Febr. gaf de R.-K. Tooneelvereeni- ging „St. Genesius", met medewerking van de R.-K. Harm, kapel „St. Caeeifia" een tweetal goed geslaagde uitvoeringen. Bei de avonden was de zaal goed bezet, en had deze, in afwijking van een vorig maal, een wat pittiger aanblik. Door de Tooneelvereeniging werd voor de pauze opgevoerd het drama in drie be drijven: „Pastor Bonus", hetwelk zeer vlot gespeeld werd. Alleen voldeed in het laatste bedrijf de abt ons niet erg. Het scheen hem onmogelijk om bij het spre ken stil te staan. Na de pauze lieten de heeren tooneelis- "wermg"van „Johan als Rentenier". Toch beviel ons het spel over het geheel niet zoo goed als we wel van deze club gewend zijn; komt dit misschien doordat een paar goede krachten de club verlie ten? Ook de Harmonie speelde lang niet zoo als we dit van haar gewoon zijn. Het was goed merkbaar dat haar directeur niet dirigeerde. De nuanceering ontbrak geheel en ik zeg niet te veel als ik beweer dat de muzikanten alle pianissimo's over het hoofd zagen. NIEUWVEEN. Ongeval. De landbouwer J. K. wilde proefmalen met een graanmaal-machine, gedreven door een tractor, met het gevolg, dat, voordat de machine op volle kracht werkte, deze geheel uit elkaar sprong.De zware steen spatte aan stukken, waardoor J. de L. een ernstige hoofdwonde bekwam en meerdere personen lichtelijk werden gekwetst. NIEUWKOOP. Jacht. Door dan commissaris der Kor ningin is aan een elftal ingezetenen dezer gemeente machtiging verleend tot het schieten van wilde eenden. NOORDEN. Personalia. Tot bestuurslid van de Coöp. Brandwaarborg Mij. Noorden Nieuwkoop is herkozen de heer A. Vink, alhier. Veel animo. Voor de betrekking ma chinist bij don Polder Nieuwkoop hebben zich 122 sollicitanten aangemeld. Stemming. Op Zondag, 5 Maart a.s., zullen de stemmingen van de groslijst voor de definitieve candidaten]ijst plaats heb ben in het Patronaatsgebouw van uit de vroegmis, na de Hoogmis tot 1 uur en na het Lof. ROELOFARENDSVEEN. R.-K. Kiesvereeniging. In het café van den heer Bakker trad als spreker voor de Kiesvereeniging op dc heer J. H. M. Bal vers van Hillegom met het onderwerp „Het Ministerie Ruys en de aanstaande verkie zingen''. Spreker toonde breedvoerig aan wat dit Ministerie in het belang van land en volk heeft gedaan, en dat wij als een man moeten optrekken om dit Ministerie te behouden en te versterken. Spreker spoorde allen aan lid der R.-K. Kiesver eeniging te zijn of te worden. Van de gele genheid om vragen te stelden werd ruim gebruik gemaakt en do heer Balvers be antwoordde allen zeCr naar genoegen. Om het Politiek Advies te bespreken wordt gelegenheid gegeven op Donderdag 2 Maart. Diefstal. De Leidsche recherche deed alhier Vrijdag een huiszoeking bij een zekere M. H. alhier, aangezien mej. H. ver dacht werd van ontvreemding van winkel- goederen ten nadeele van 'n winkelierster uit Leiden. Bij onderzoeik werden bij haar in huis gevonden linten, kant en andere voorwerpen op het modevak betrekking hebbende. Zij bekende de goederen ge stolen te hebben. Tegen haar is proces verbaal opgemaakt. in de STADS-GEHOORZAAL van 3-12 Maart a.s. jg U Vanaf Dinsdag 23 Februari, geven wij §j aan ieder kooper boven f 5.- Contant een tot de L. A. W. E, T., waar wij speciaal Exposeeren met Zilver en voorheen Firma J. C. BERNARD Telef- Inf. 479 H VEUR. R.-K. Kiesvereeniging. Het Bestuur der R.-Iv. Kiesvereeniging „Eensgezind heid" alhier is na de jongste verkiezing aldus samengesteld: A. M. J. Smeelen, voorzitter; N. Bergman, secretaris; M. Schalkwijk, penningmeester; leden: Th. Raaphorst, Joh. Meijer, C. v. Heijningen, Mej. Gerritsma, mej. Scholtes, H. A. van Elewout, G. G. Weerdenburg, G. J. van Veen Czn. VOORSCHOTEN. „St Genesius." Zooals te voorzien was, bleek de belangstelling zeer groot voor onze R.-K. Tooneelvereeniging „St Genesius", die Zondagavond een uitvoe ring gaf in het Vereenigingsgebouw, alhier. De WelEerw. heer B. Ren-gs, kapelaan al hier, opende de bijeenkomst met den Chr. groet en wenschte de aanwezigen een ge- noegelijken avond. De groote zaal was ge heel bezet. De Tooneelvereeniging voerde beel uitstekend op het karakterspel in 5 bedrijven van Molière geheeten „De Vrek". Na de pauze Voerde het tooneelgezel- ®C'hap op het blijspel in één bedrijf gehee ten „Een gezellige kamer" en een tweetal voordrachten welke eveneens uitstekend hebben voldaan. Onze Tooneelvereeniging heeft haar goede «mutatie eebandhaafd en wij hopen nog vele malen dir xOoneelgezdsctiap te zien optreden tot groot genoegen en nut van alle belangstellenden. Gedurende de pauze zorgden de heeren J. Gordijn, als pianist èn M. Aniba, als violist voor de vroolijke stemming onder de aanwezigen en gaven menig nummertje ten beste. Geslaagd. Van het Kinderhuis „Nieuw Voordorp" aJhier daagden alle vier de dames, die opgingen voor de aclo nuttige handwer ken, nl. de dames Derksen, Hofstede, Koning en Sterrenburg Negen maanden hadden deze dar mes les gehad van Mevrouw Wisse te Leiden. Natuurschoon. Aan. den heer J. de Marei, alhier, is opgedragen tot het doen rooien van 1100 zware boom en lang© den straatweg tus- echen Den Haag en Delft. Deze verkeersweg zal er dua niet fraaier op worden en des zomers weinig schaduwrijk zijn. An. Dinsdag wordt aan het werk begonnen. De electrlscho lram. Het gTaven van een nieuwe sloot, in verband met het verbreeden van den weg voor de a.s. electrische spoorlijn, vordert reeds aardig. Voor verscheidene men schen een goede werkverschaffing. De meesten zijn echter afkomstig uit Katwijk en omstreken, visschers. die thans, naar men ons mededeelde, werken voor een loon van 2,50 per dag. Tweelingen. In betrekkelijk zeer korten tijd zijn alhier een drietal ouders gezegend met de geboorte van een tweeling. Veel geluk en veel voorspoed! WARMOND. Uitvoering. - In de derde afdeelingvan den tooneelwedstrijd trad gisterenavond de R.-K. Tooneelvereeniging „St. Mar Li nus" te Hillegom op. De heer Sala opende met een kort inleidend woord, waarna de secretaris, de heer Machen, mededeelde, dat eerst gis teren bericht was ingekomen, dat de Re derijkerskamer „Vondel" te Leiden, Maan dagavond niet kon optreden. Het was het Bestuur echter gelukt voor dezen avond de „St. Jozefgezeüen-tooneelclub te kun nen krijgen, wat zeker wel de goedkeu ring van de leden zal wegdragen, want dezo komen met de stukken, waarmede zij onlangs te Schiedam den eersten prijs behaalden, n.l. .,De erfenis van Oom Jan" en „de Geleerde Heeren". Opgevoerd werden „De Brief' van Bern. Kleijn; „De Zwarte Hand", door Pierre en „Bij Cisje in den Scheerwinkel", klucht in één bedrijf. Over het algemeen voldeed het 6pel der Hillegommcrs wel en was vooral Verschoor in „De Brief" zeer goed1. André voldeed beter als André dan als Hendrikse, terwijl Pater Willemse aardig spel te zien gaf en Frans goed in zijn rol was. Dr. Verwaaien had een weinig dank bare rol. In „De Zwarte Hand" was Watts' spel goed en kwam dat van Sant ook goed uit, terwijl in „Cisje" Cisje aardig spel le verde. Alleen was er wel eens eenige „te" in. Over het algemeen genomen is een ge noeglijke avond gegeven. Na afloop van het programma, werd door den heer Spendel uit Leiden, als voor zitter van de jury, een woord van dank gebracht aan de spelers, die hun best ge daan hadden om dezen avond goo genoeg lijk mogelijk te maken, wat hun ook was gelukt; hij hadden nu verder af te wach ten, wat de uitspraak zou zijn, welke hun later zou wgrden medegedeeld, en voor de uitreiking der prijzen zou een aparte avond gesteld worden na Paschen. Ook bracht spr. een woord van dank aan het publiek, door wiens medewerking de jury haar taak gemakkelijker kon vervullen. En spreker hoopte, dat die medewerking en belangstelling morgenavond, wanneer een geheel nieuw programma afgewerkt zou worden, in ieder geval wederom min stens zoo groot zou zijn, wat hij wel durf de verwachten. De Hillegommers gaven hierna nog eenige aardige voordrachten, waarna de avond gesloten werd. Z0ETERW0UDE. Burgerwacht. Vrijdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de Zoeter- woudsche Burgerwacht in het café van den heer L. Dolle, Weipoort. Bij verhindering van den voorzitter, den heer C. H. de Boer, werd de vergadering geleid door den 2den voorzitter, den heer R. Hendriks. Door den secretaris, den heer Jac. v. d. Hoeven, werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De Commandant, tevens penningmees ter, dc neer J. L. van ueteren, gaf hierna het financieel verslag over 1921. Inkom sten (waaronder subsidies van Rijk en gemeente) 1110.49}, uitgaven ƒ981.33, al- zoo een batig saldo van 129.16}. Ook werd door den Commandant een uitvoerig verslag uitgebracht over de werkzaamheden der Z. W. B. W. in het Jaar 1921, waaruit wij constateercn een geregelde deelname van een zaker aantal leden aan de oefeningen, waartoe de ver schillende wedstrijden zeker hebben mede gewerkt.. De voorzitter bracht een woord van dank aan den Commandant voor diens uitgebreid verslag, hierbij den wensch uit sprekende, dat door geregelde oefening do Wiisselbéker van de Federatie Rijnland Oost, a.s. zomer gewonnen zoude worden door de Zoeterwoudsche Burgerwacht. Hierna werden door den voorz. met toe passelijke woorden de prijzen uitgereikt van den gedurende 16 weken gehouden wedstrijd fn het marga-schieten op de B. W. schijf. De prijzen werden gewon nen door: le pr. zilveren horlogo met gouden rand: M. van Stein; 2e pr. een rookstel: A. van Vliet, 3e pr. een paar gouden mancketknoopen: P. Tijssen Thz., 4e pr. een koperen tabakspot: L. A. Zand bergen, 5e pr. een vulpenhouder: Q. Ver stegen, 6e pr. een luxe koperen sigaren kist: G. W. v. d. Poel en de 7e pr. een gou den dasspeld-: G. v. Leeuwen Hzn. Vanwege het bestuur van de B. W. was een extra prijs beschikbaar gesteld voor het meest getrouw bezoeken van de oefe ningen met het hoogst aantal punten. De ze prijs, bestaande uit een vulpenhouder, werd uitgereikt aan P. Thijssen Thz. Na eenige mededeelragen van den Com mandant werd besloten, dat de leden zes maal de schietoefeningen moeten hebben bijgewoond, wil men op den a.s. wedstrijd, te houden vermoedelijk in de maand Mei te Katwijk, mededingen naar de prijzen. Dit besluit zal aan alle leden worden be kend gemaakt. Op verzoek van een der prijswinners bij den het vorig jaar gehou den Federatie-wedstrijd, werd besloten, do op die wedstrijd gewonnen medailles op kosten van de Z. W. B. W. te laten gra veeren. Ook werden bekend gemaakt de nieuwe regelingen, welke getroffen zullen worden voor de schietoefeningen te Katwjik. Wanneer deze definitief zijn vastgesteld, zullen ze per ciculaire worden bekend ge maakt. Dezen zomer zal er gelegenheid worden gegeven, proeven van bekwaam heid af te leggen in het schieten met scherpe patronen. Hiermede zal te beha len zijn een diploma voor schietvaardig heid in drie klassen. Met een woord van dank voor de aan genaam gevoerde discussies werd hierna de vergadering door den 2den voorzitter gesloten. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Uitvoering. Gisteravond werd door de tooneelvereeniging „Liefde voor Tooneel* de 2e vastenavond-uitvoering gegeven lis het Patronaatsgebouw. Wederom werd op gevoerd het blijspel ln drie bedrijven: „De gril van don Hertog" Er is weer gelachen. GEMEENTELIJKE AANKONDIGING» Gemeentelijke Vischverkoop, De Burgemeester van Leiden brengt u kennis van de ingezetenen dat mom. (Dinsdag) aan de gemeentelijke Vk winkels tVisehmarkt en StadsbnlpxMH, verkrijgbaar is SCHELVISCH n J GROOTE SCHELVISCH k ƒ0.28, SCHOL k 0.21 en. BOT k f 0.18 peor pond. Voor 'ooveel mogelijk zullen beste% gen, mits tijdig aan den vischivinU Vischmaxkt 18, (Tel. 1225) gedaan, na 1 uur middags worden thuisbezorgd. N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Leiden, 27 Februari 1922. KATHOLIEKE AGENDA LEIDEN. Woensdag. R K. Reclasseeringsverceiiigiij Bondsgebouw te 8 uur. Donderdag. R K. Fabrieksarbeiders, Bonjj. gebouw, te 8 uur. VOORHOUT. Donderdag. Prop. Club „St. Petrus", vergaf ring en debatavond, te 7,30 uur Apothekers die tot en met Zondag 05 Maandagmorgen eiken nacht en des Zondar geopend zijn: D. J. van Driesum, L. Mare 76, Tel. 4% W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 591 De apotheek van het Ziekenfonds td Hulp der Menschheid is steeds geopeu( dooh allleen voor leden van dit fonds, Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgjt van 27 Febr. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 768.4 Toulouse. Laagete Barometerstand: 726.1 Seydisfjord, Verwachting tot den avond van 28 Februsri Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuidva telijke wind, zwaarbewolkt of betrokka regenbnien. 7elfdc tenrnetatunr Letteren en kunst. Leidsche Concert Vcrecniging. Mozart Beethoven Dvorak Ditmaal bracht de matinée ons hel Haagsche Strijkkwartet, bestaande jildi heeren H. Stevens, le viool; P. Mook, viool; F. Broek van Dijk, alt-viool en W. Bakker, violoncel, die ten g brachten: Quartett No. 4 in Es dur, vaa Mozart; Quartett in C moll op. 18 No. van Beethoven en Quartett opus 96, Dvorak De indruk, dien wij verkregen van des drie toonwerken, zoo verschillend aard, is verdeeld. Mozart's opus geviel eet vertolking ten deel, die ons inderdaad goeden dunk van de uitvoerenden deel krijgen, vooral door de keurige vertolkinj van het Menuetto Allegretto, dat werke lijk op artistiek peil stond.Kleur en klank van het geheel gaven blijk van intens studie en rijpe opvatting. Minder gunstig deed ons Beethoven! opus aan. Waren daar dezelfde manna aan het woord? Hebben zij zich bij hel instudceren wel rekenschap gegeven vu de hooge eischen, die een werk van Beet hoven stelt aan de executanten? zij zich hier wel welen te ontworstelt! aan den invloed van het orkestmalige, waarin zij dagelijks hun diensten stellen! Beethoven verdient toch zeker wel dieper intreden in zijn magistrale werken die zoo zeer lijden onder elke oppervlak kigheid, welke slechts kan schaden au bouw en wezen van de producten van rijken geest. Den spelers is het plicht hem te analisceren, bijeen te lezen groote gedachte, die als een gouden draal door zijn scheppingen loopt. Er dial aandacht te worden gewijd aan de onder linge verhoudingen der instrumenten, plaats die elk inneemt, en de taak docf elk te vervullen, welke klank en kleur be* zielen en het werk maken tot een zielvd geheel, aard en wezen van het toonwerk beheerschen. Beethoven kan ontroeren den hoorder gevangen houden in zijn g ten rijkdom van"melodischen en harmo* nischen bouw, die in staat waren kunst gewrochten te stichten, welke door eeuwen zich hebben gehandhaafd en zullen blijven doen. En dan te hooren de oppervlakkigheid waarmede dit viertal de weergave bracht De reinheid van toon was er niet steeds; de warmte in het spel liet te wenschee over; het ensemble blonk niet uit en J' totaal indruk liet ons koud. Wat jammer was, want "uit Dvorak's werk bleek oM dat hier toch zaten een stel musici die betere en grootere praestaties in staat ren. Hier viel te onderkennen de rijkdom van melodischen bouw en harmonie, hoorden wij dat kunstenaars aan woord waren, die, gunstelingen van Fra) Musica, hun kunnen in dienst wisten stellen van de heerlijke toonkunst, do1-'1 Dvorak benut om een meesterwerk scheppen dat van groote artistieke talen* ten getuigt. De uitvoerenden wisten on* fijn technisch spel voor te zetten en een schat van schoonheid te lezen uit d.1' schoone opus. Fraai was hun toon, r'J illustreerden zij de partituur en zij niM* ten veel goed van wat zij o.i. hadden in geboet bij Beethoven's werk. Ook &e publiek wisten zij onder de bekoring w hun subliem spel te brengen, getuige Wj, dankbaar applaus na het Lento en spontane hulde die de artisten haddon ontvangst te nemen na het ten slotte speelde Vivace, waardoor een w' werd besloten van veel artistiek voor de leden der L. C. V.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2