Ivoor kennisgeving aangenomen 'o.aï: procesverbaal van kasopname bij den ge meente-ontvanger waaruit blijkt dat er in kas was ƒ22021.18. Ontvangstbericht van Ged. Staten der verordening op bet in voorraad hebben, afleveren en vervoer van benzine, etc. besluit van Ged. Staten boudendo goedkeuring van bet raadsbe sluit tot bet aangaan eener geklleening ad ƒ100.000.voor sclioolbouw en verslag der brandweer over 1921. De bcgrooling van. 1922, waarlegen Ged. Staten eenigo kleinere bezwaren hebben ■wordt overeenkomstig die bezwaren ge wijzigd. liet cindsaldo blijft onveranderd. Andermaal is terug ontvangen van Ged. Staten de verordening regelende het ver keer op do wegen, welke betreffen: ie. De bebouwde kom aan den Hoogen Rijn dijk is volgens bet College niet omschre ven zooals de toestand feitelijk -s. Vol gens hen zou deze moeten aanvangen bij den toegangsweg naar de Leidcrdorpsobe brug en niet bij villa Grcnshoek. De heer Wesselingb wcnsclit de omschrijving te handhaven met het oog op de veiligheid van het verkeer bij de Bruggesfraal. De Voorzitter deelt nog mede dal iu de thans nog geldende verordening de be bouwde kom gelijkluidend omschreven is en stelt voor de redactie te bendhavou. Aldus wordt besloten. 2e. Voorts willen Ged. Staten de maximum asbelaslir.g ge bracht zien op 5000 K.G. terwijl ove? de bruggen niet liggende in de Rijkswegen kan worden bepaald dat de/e door geen motorrijtuigen mogen worden bereden met een zwaardere asbeiasling dan 2000 K.G. De voorzitter stelt voor om de asbe- lasting voor do wegen Ie steileu op 0000 K.G. Aldus wordt besloten. 3. Eeno bepaling dat het verboden is met aanhangwagens over de wegen ie rijden (voorstel-Los) is reeds geregeld, in art. 18 van het Motor- en Rijsvielteglamenl en moet dus vervallen. Wordt bestolen. Van de Bank voer Ned. Gemeenten "s eeno uitnoodiging ontvangen om aandee- len te nemen in het kapitaal Uier oank. B. en W. 6tellcn den Raad voor aan Ged. Staten te verzoeken machtig.ng te v dien verleenen om in plaats van de verplichte bijschrijving op het groothoek voor J921 en 1922 aandeden te kunnen nemen in het kapitaal van voornoemde bank ten bedrage van ƒ2000. Aldus wordt besloten Op het verzoek van den heer C. J. Witsen burg om kwijtschelding van de door hem verbeurde boete wegens te late opleve ring der sccrelariswoning, stellen B. en W. voor gunstig de beschikken. Aldus besloten met 8 tegen 1 stem (de lieer Los). Op een verzoek van den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportar beiders en van H. Roest alhier, om alsnog toe te treden lot de steunregeling van den Minister van Arbeid, wordt afwijzend beschikt in verband met de le dier zake genomen beschikking in de vorige verga dering. Eveneens is de Raad van meening dat er geen termen aanwezig zijn om gunstig te beschikken op het adres van J. W. v. d. Salm, Zuidbuurt, lot vrijstel ling van de verplichting tot aansluiting aan de waterleiding, op grond dat hij vroe ger (voor de verplichting lot aansluiting er was) door hem vergunning is verleend tot het leggen van buizen in zijn land. De voorz. zegt dat B. en W. in deze de beslis sing hebben en stelt voor bet adres te renvoyeeren naar B. en W. Aldus wordt besloten. Van L. J. v. d. Zon c.a., bewoners van het Wesleinde, is een verzoek ingekomen om op het erf van W. A. de Jong een elee trische straatlantaarnte plaatsen,omreden bedoeld erf het eindpunt van den weg is en gebruikt wordt als keerpunt voor rij tuigen. De voorzitter stelt voor liet adres aan te houden totdat het net voltooid is, want er is aldaar een voorloopige stil stand van het werk, doordat er moeilijk beden gerezen zijn tusschen de bewoners van het Wesleinde. die willen aansluiten met de Stedelijke Fabrieken over de aan sluiting. Aldus besloten. Een adres van den gemeente-opzichter om salarisverhooging wordt gcrenvoycerd naar B. en W. om advies. Een verzoek van H. Roest om het veergeld van zijn school gaande kinderen voor rekening der ge meente le nemen, wordt toegestaan. Voor kennisgeving wordt aangenomen het be richt van den heer P. J. Ramakers, brug wachter le Leiderdorp, waarbij deze te gen een bedrag van 1.— voor een jaar vrije passage verleent aan de schoolgaan de kinderen. De voorz. doet vervolgens mededecling van het verslag der com missie lot wering van schoolverzuim en fcegt met genoegen te hebben geconsta teerd, dat het schoolverzuim in deze Ineen te zeer gering is. Wordt voor ken nisgeving aangenomen. Het 2o suppl. kohier H. O. 1921 wordt Vastgesteld op ƒ41.89. Het primitief ko hier over de eerste vier maanden van 1922 op 14554.58, en het primitief kohier hondenbelasting 1922 op ƒ210. In verband met de laatste wijziging der Gemeentewet moet er tevens eene wijziging plaats heb ben in de verordening op de invordering Ider Hondenbelasting. B. en W. bicden een concept-verordening aan, welke onveran derd door den Raad wordt vastgesteld. Besloten wordt uit den post onvoorzie ne 1920 alsnog le voldoen eene rekening van N. Samsom wegens geleverde druk werken aan het Comité van den Volks zangdag in 1920, ten bedrage van ƒ10.75 en eene vordering van J. L. Overmeer we gens teruggave van gelden voor bedorven aardappelen 80.—, benevens ƒ9.60 rente, rente. De stembureaus worden samengesteld als volgt: Stemdistrict 1: Gemeentehuis. Do bur gemeester: voorzitter. J. de Graaf, H. F. Noordman. Plaatsvervaneers: J. P. Dijk man en J. van Leeuwen. Stemdistrict 2: Weipoort. M. Th. Kom pier, voorzitter; J. C. Stadhouder, E. Los. Plaatsvervangers: A. van Bennekom, L. Dompeling. Stemdistrict 3: Hooge Rijndijk. C. H. 8e Boer, voorzitter; J, B. Wessclïngh, G. van Leeuwen. Plaatsvervangers: Q. Dóes- wijk, G. Dorrepaal. Hoofd- en Centraalslembureau voor de verkiezingen van den Gemeenteraad: De burgemeester, voorzitter; J. do Graaf plaatsvervangend voorzitter, H. F. Noord man, J. P. Dijkman, J. van Leeuwen. Plaatsvervangers: G. van Leeuwen, J. G. Stadhouder en A. van Bennekom. Bij de rondvraag deelt 'de voorzitter mede dat aan Jac. v. d. Lubbe voor ƒ8.— 'sjaars een perceeltje tuingrond is ver huurd onder Voorscholen, waarvan con tract is opgemaakt; dat het land aan den Hoogen Rijndijk is verhuurd aan P. J. Vlasyeld voor ƒ144 'sjaars en ook hier van contract is opgemaakt. Beide contrac ten worden vervolgens voorgelezen. Op een vraag van den voorzitter op wel ke wijze de raad de takkebossen wenscht te verkoop en, besluit de raad dit publick te doen plaats hebben. De heer de Graaf vestigt de aandacht van den voorzitter op den slechten toe stand van den weg vanaf den spoorweg tot van Rijt. De heer Stadhouder verzoekt voortaan zwaarder papier le doen gebruiken voor de officieelc bekendmakingen op de aan plakborden. De voorzitter zegt van beide mededeelingen nota fo zullen nemen. Aan het eind der vergadering deelt ver volgens de voorzitter mede dat op de con vocatie was vermeld: „behandeling van een aanvrage van de Woningbouwverceni ging „SI. Joseph" om voorschot en steun voor den bouw van arbeiderswoningen", doch dat de aanvrage ongezcgcld was in gekomen en daarom aan het bestuur ver zocht is deze gezegeld in te dienen. Tot heden kwam er evenwel niets meer in, zoodat de voorzitter voorstelt dit punt van de agenda af te voeren. Aldus wordt besloten. Hierna gaat men over tot vergadering met gesloten deuren. Sociale Berichten. Nieuwe overeenkomst in de Kleeding- industrie. Namens de hoofdbesturen van den Bond in de Kleedingindustrie, den R.-K. Naai sters en Kleermakers bond en Chris tel ijken Bond in de Kleedingindustrie, den Federa tieven Bond in de Kleedingindustrie en den Neutralen Bond in de Kleedingindu strie, wordt ons geschreven Nadat van midden December 1921 af, de hoofdbesturen van de werknemersbonden briefwisseling met de Centrale Commis sie uit de Federatie van Werkgeversbon den hadden gevoerd en verschillende be sprekingen tusschen de partijen waren ge houden kwamen de vertegenwoordigers der werknemersbonden Dinsdag 16 Febr. opnieuw bijeen. Geconstateerd werd, dat ten eerste van werkgeverszijde het voor stel om aan de huisarbeiders niet me.er een „zomer uitkeering'' (vaeantie) toe !e staan, was ingetrokken, ten tweede dat opnieuw aan de atelierwerkers een garan tie van 2200 uren per jaar zou worden ge geven op den grondslag van de regeling, die in de Overeenkomst 1921 was opge nomen, ten derde dat ten aanzien van de toepassing der tarieven eene Commissie van controle zal worden benoemd, die zoo noodig onder leiding van een onpartijdig voorzitter, zal waken voor een juiste toe passing der tarieven, ten vierde dat de Centrale Commissie haar .voorstel van 15 pCt. loonsverlaging met ingang van 35 Februari had teruggebracht op 10 pCt. cn wel 5 pCt. ingaande op Maandag 20 Febr. en 5 pCt. ingaande op Maandag 20 Maart 1922. Hoewel het voorstel van 10 pCt. loonsverlaging op scherpen tegenstand bij de kleermakers had gestuit, bleek na uit voerige besprekingen, dat alle hoofdbe sturen van de meerderheid hunner leden, mandaat hadden ontvangen om in laatste instantie op den grondslag der laatste werkgevers voor s tellen een nieuwe O er- eenkomst of te sluiten. Hiervan is der Centrale Commissie uit de "Werkgeversfederatie mededeeling ge daan, terwijl tevens eene conferentie werd verzocht om nogmaals verschillende pun ten de nieuwe Overeenkomst betreffende te bespreken. 0.m. werd in een brief ge vraagd, de tweede-loonsverlaging uit te 6tellen tot Maandag 10 April en eene her ziening der indeel Lag der gemeenten naar loonklasse-n met de vertegenwoordigers der werknemersbonden te behandelen. In de conferentie gehouden op Maandag avond 20 Februari, werd vastgesteld, dat eene loonsverlaging van 5 pet. zal ingaan voor het werk, dat op of na Maandag 20 Februari 1922 is uitgegeven. Yoor werk, dat vóór Maandag 20 Febr. ter bewerking is uitgegeven, moot het oude loon worden betaald. Om reden van administratie ven aard, zal de eerste 5 pet. loonsverlaging worden af getrokken van het totaal wekelijks te ont vangen loon. Vóór het ingaan van de tweede 5 pet. loonsverlaging werden de uurloocjen defi nitief vastgesteld. Ten aanzien van het voorstel der werknemersbonden om de tweede 5 pet. loonsverlaging te laten in gaan op Maandag 10 April verklaarde de Centrale Commissie niet verder te kun nen gaan, dan de leden der werkgevers- bond de vrijheid te geven dezo verlaging van 20 Ma-art tot op 10 April te verschui ven. De Centrale Commissie verklaarde zich bereid, met de hoofdbesturen der werk nemersbonden voorstellen tot herziening der indeeling der gemeenten in loonklas se-n te behandelen. Voorstellen dienaangaande zullen spoe dig door de hoofdbesturen worden inge diend. Loonsverlaging in 'de Meubelindustrie. De Commissie van vertegenwoordigers van werkgeversorganisaties in de Meubel makers, Stoffeerders- en Aanverwante Bedrijven heeft aan de samenwerkende organisaties van Meubelmakers-, Behan gers, Stoffeerders en Aanverwante vakge- nooten nieuwe voorstellen gezonden inza ke de arbeidsvoorwaarden in de meubel industrie. De toestand van ontreddering, waarin over het algemeen onze bedrijven zich thans bevinden, wordt in het begeleidend schrijven der werkgevers gezegd, noopt ons U voor te stellen do Iconen met ongeveer 15 pet. te verminderen, terwijl voor de z.g. routine-arbeiders een loon wordt vast gesteld dat 4 cent lager is. Welke verlaging het maximumloon zal dienen te ondergaan, wordt door onze or ganisatie nog nader overwogen. Hot is naar onze meening overbodig be treffende den maximumarbeidsduur bepa lingen in de overeenkomst- op te nemen, vij zijn van oordeel, dat de belangen van de werknemers in deze voldoende door de Arbeidswet gewaarborgd worden. Ten aanzien van de routine-arbeiders mogen wij verwijzen naar de te dezer zake tusschen onze en uwe organisaties gevoer de onderhandelingen, wij xüeenen dat een bepaling als door ons bedoeld niet langer meer gemist kan worden. Wat aangaat den seizoenarbeid, heeft de praotijk ons geleerd, dat die niet te ■ermijden is, wij meenen daarom, dat de gelegenheid- om gedurende twee uur over te laten werken, welke vroeger bestond, weer moet worden opengesteld. In verband met de thans geldende korte arbeidsweek en de opgedane ervaringen meenen wij niet verder te kunnen gaan dan het waarborgen van een werkweek van 35 uur voor de behangers. De vacantieregeling, zooals die tot nu toe gold, gaf nog al eens tot bezwaren en moeilijkheden aanleiding en bracht boven dien veel ftdministraticven omslag met zich. Wij hopen deze bij de door ons thans voorgestelde regeling te kunnen ondervan- gen. De toepassing van de bepalingen betref fende de ziekteverzekering heeft eenige te kortkomingen daarvan aan het licht ge bracht, die wij in de thans voorgestelde be palingen hebben aangevuld. Wij meenen ons tot deze korte schrifte lijke toelichting te kunnen bepalen, aange zien onze voorstellen voor zichzelf spre ken en wij gaarne bereid zijn deze nog mondeling toe te lichten. Waar onzerzijds de collectieve arbeids overeenkomst werd opgezegd, ligt het voor de hand, dat wij van meening waren, dat de bepalingen van de bestaande overeen komst in verband met de tijdsomstandig heden a oor ons te bezwarend zijn. Het heeft ons daarom pijnlijk getroffen dat door Uwe organisaties zóó weinig reke ning gehouden wordt met de reali teit, dat U ons in antwoord op onze op zegging een ooi twerp-contract toezendt, waarin hoogere loonen dan de bestaande zijn opgenomen, alsmede verschillende an dere bepalingen die de op de bedrijven drukkende lasten nog meer- zouden bezwa ren. Het komt ons dan ook voor, dat uwe oorstellen niet als grondslag voor de be sprekingen kunnen worden aangenomen. Ten slotte wordt een conferentie voorge steld ter bespreking der voorstellen op Maandag 27 Februari a.s. des namiddags te 2 uur in de Induslricele Club te Am sterdam. De R.-K. Bond van Meubelmakers enz. ook tot deze conferentie uitgenoodigd. Aan de voorstellen ontleenen wij nog dat de minimumloonen met 15 pet. worden erlaagd, het loon voor z.g. routine-arbei ders ondergaat een verlaging van 20 pCt. terwijl de leeftijd voor het hoogste mini mum van. 25 jaar op 26 jaar en voor beeld houwersop 28 jaar zal worden gebracht. De ext-ra-belooiiing voor overwerk zal van 1/3 tot 25 pGfc. worden verminderd. Een nieuw artikel wordt voorgesteld om een commissie te vormen om een leerling- regeling te ontwerpen. Uit liet bouwbedrijf. De hoofdbesturen der samenwerkende orga nisaties van bouwvakarbeiders hebben beslo ten, den 4den Maart een openbaar congres te houden in verband met de pogingen om gedu rende de zomermaanden den 8-urigen werkdag in bet bouwbedrijf uit te schakelen. De organi saties zijn van roeeiiing. dat de tienurige werk dag als regel voor bel bouwbedrijf geen ver- eischle is en slechts schadelijk en storend zou werken voor den woningbouw. Besloten is de \\ilgende stellingen te doen behandelen: le. Uil de cliaos len opzichte van de arbeids voorwaarden in bet bouwbedrijf zijn langza merhand, in overleg tusschen patroons- en werklieden organisaties, regelingen ontstaan, welke zeer gunstig voor bet bedrijf en bet be drijfsleven hebben gewerkt. 2e. Bij pogingen om regelend op te treden, in het bijzonder ten opzichte van den arbeidsduur, werd zeer dikwijls steun ondervonden van over heidslichamen, door bet opnemen van bestek bepalingen, die deze voorwaarden voor werken door deze lichamen aanbesteed, verplicht voor schreven. 3e Uit plaatselijke regelingen zijn tenslotte, door meerdere centralisatie zoowél van werk gevers- en werknemersorganisaties, regelingen voortgekomen, welke voor bet gebeelo land gel dend waren. Het culminatiepunt in deze is wel geweest do regeling van de arbeidsvoorwaarden in 1926 waarbij voor bet gebeide land de 8-urige werk dag voor bel bouwbedrijf werd ingevoerd. 4e De werktijdverkorting beeft in bet alge meen nooit tot beperking van -de productie ge leid. in geen geva! zoodanig, dat een tekort aan bouwvakarbeiders moest worden geconstateerd. Na verkorting van den werktijd kon-dikwijls nog eon betrekkelijk groolo werkloosheid in hel be drijf worden waargenomen. 5e. Het tekort aan arbeiders, in sommige groepen den laatsten tijd geconstateerd, is dan ook niet bel gevolg van den verkorten arbeids dag. Tal van andcro factoren hebben hieraan medegewerkt, hetwelk reeds blijkt uit bet feit, dat in sommige 6trcken en tal van steden ona land geen tekort aan arbeidskrachten be slaat doch integendeel groote werkloosheid wordt geconstateerd. 6e, De 6lrijd tegen den aebturendag vloeit dan ook niet voort uit overwegingen, speciaal aan hot bouwbedrijf ontleend. In menig bedrijf wordt naar argumenten gezocht om van dezo wettelijke maatregelen, die zijn in bet belang van de arbeiders, af lo komen Zoo ook in bet bouwbedrijf. Doel» do pogingen van den Aan- nemersbond moeten worden bezien in bet licht van de algemeenc agitatie, welke xan werkge verszijde tegen den aebturendag wordt gevoerd en waarin veelal een reactionaire strooming op (e merken valt. i Op gronden, ontleend aan bot bouwbedrijf, behoeft van de algemeene wettelijke regeling niet te worden afgeweken. 7e. Aan den wettelijk gerogelden aebturen dag moet een zoodanige moreele beleekenis worden toegekend, dat om een niet bewezen stélliDg als in het adres van den Nederl. Aan- nemersbond neergelegd, deze niet in gevaar mag worden gebracht. De Arbeidswet 1919 biedt in werkelijk noodzakelijke omstandigheden vol doende gelegenheid om werktijd verruiming mo gelijk te maken. Het congres zal worden gehouden te Utrecht. Ala spreker in de morgenzitting zal optreden de beer Schaafsraa, secretaris van den Nederl. Cbr. Bouwarbeiderebond, en in dé middagzit- >f.ing do beer Jenscb, voorzitter van den Nederl. Schiidersgezellenbond. In de morgenzitting zul len de eerste drie «tellingen en in de middag zitting de laatste vier stellingen nader worden toegelicht. Over de stellingen is tusschen de hoofdbe sturen de grootst mogelijke eenheid verkregen. De Roomscb-Katbolieko Bouwvakarbeidsbond neemt echter om principieele redenen geen deel aan congressen met andersdenkenden, doch zal zelfstandig een soortgelijk congres beleggen, waar ook deze stellingen zullen worden behan deld. De Federatie van Bouwvakarbeiders zal over deelneming nog nader beslissen. Uitgenoodigd zijn tol bijwoning van het congres de Minister van Ai-beid en de leden van den Hoogen Raad van Arbeid, benevens de besturen der Vakvereenigingen. RECHTZAKEN een ernstig nauwgezet" onderzoek, zonder zien des persoons gevoerd. Verder gispte bij bet optreden van bIJK meester, veldwachter en gemeenloveoarU 4 verklaarde dat deze procedure een eerste jL. wae op den weg om do toestanden daar der te maken en sloot zich ten «lotte bij requisitoir aan. W Do kantonrechter onmiddellijk vonnis vrij^ «prak beklaagde vrij, op grond dat er £o$ naamd niets bewezen was van de beschuldi» De tweede beklaagde D. van Rijn terzako een soortgelijk vergrijp vervolgd, was ook oenzelfdo requieitoir waarbij Mr. J. Hartog Vries zich weer aansloot, direct op dez-U-; k zitting vrijgesproken. Nader vernemen wij nog dat thans in y8 band met bedoelde vrijspraken Mr. J. Hart, de Vries met een aanvullingsrequest zich den zal tot den raad onder toezending van i ccliriflcn daarvan en van andere stukken uitSen dossier aan Ged. Staten van N.-Holland. SPORT. PAARDEN. John Porter, t Do „Evening Standard" meldt, dat Joj Porter, de beroemde trainer van voorbeen, pij seling is overleden. Ingezonden stukken. (Builen verantwoordelijkheid der Red) Een keurings-bwestie. Op 21 October 1921 werden van den veehouder C. J. Kandelaar to Vrouweuakker twee var kens door don gemeente-veearts De Ruiter, wo nende te Mijdrecht, afgekeurd als zijnde hoogst nadeelig voor de gezondheid; direct werd bij alle bewoners, die iets van deze beestjes in buis hadden, dit vlceseh in beslag genomen. Direct daarop werd beklag gedaan bij den beer burgemeester namens Kandelaar, dewelke diens gemachtigde Röling toestond dat het overge- kcurd moclit worden door den rijksveearts L. Eikelcnboom te Mijdrecht en dat zoo deze bet vlecsch mocht goedkeuren, een derde veearts, als onpartijdige zou beslissen, alles qp kosten van ongelijk. De beer Enkelenboom constateerde dat het vlecsch gaaf gezond was cn dat De Ruiter niet gekeurd bad, daar geen enkele orgaans- of lichaamsklier was aangesneden, een daad, vol-- gens deskundigen, allernoodzakelijkst voor bet constateeren der z.g. bier aanwezige pestziekte. Dadelijk werden nu voorbereidingen getroffen voor do dorde keuring, doch de politie was allen voor: in allerijl werd bet vlcesch weggehaald en begraven. Men stelde zicli hierop in verbinding met Mr. J. Hartog do Vries te Amsterdam welke o.a. bij den Raad een request indiende ter vergoe* ding der schade wegens bet onrechtmatig ver nietigen der twee varkens. In een gemeenteraadsvergadering van 12 No vember j.l. werd dit request besproken en kwam hier lot uiting dat enkele der raadsleden de handelingen niet goedkeurden. Op voorstel van den voorzitten werd besloten af te wachten wat do strafrechter zou beslissen, daar, volgens me dedeeling van den voorz., door den heer Eando laar, een klacht was ingediend bij den officier van justitie. Om klaarheid in dozc zaak te krijgen werd uitgelokt een strafvervolging tegen gemelden Kandelaar wegens liet uitdoeion van voor de gezondheid schadelijk vlocecb, om op deze wij ze meer licht over de zaak to doen Bcbijnen. Do gemeenteveldwachter Bakker had een pro* ces-verbaal houdende verhoor van verschillende getuigen ingeleverd, dat bij nader onderzoek niet geheel naar waarheid bleek te zijn .opge* maakt. Onmiddellijk werd den rijksveldwachter ver zocht dezelfde getuigen opnieuw te hooren, die daarop een op vele punten afwijkend proces verbaal inleverde. Hierop werd beklaagde gedagvaard en dien de de zaak Dinsdag voor bot kantongerecht te Amsterdam voor den heer kantonrechter Mr. A. J. Carslen, terwijl het O. M. werd waarge nomen door Mr. J. C. V. Meischko. Als verdedi ger in deze zaak zoomede in een tweede zaak, the tegelijk hiermee wa6 aangebracht, trad op Mr J. Hartog de Vries. Gedagvaard waren zestien getuigen. Alle getuigen verklaarden eensluidend dat het vleosch best was, dat zij zelf of hunne kinderen hot hadden gebruikt, zonder cenig nadeelig ge* volg ie ondervinden. Het meest pijnlijk was het verhoor van getuige veearts De Ruiter. Diens verklaring kwam hoofdzakelijk hierop neer, dat Lij de varkens niet gekeurd had, maar voor aHe zekerheid maar afgekeurd had. Do algemeene lachlust werd opgewekt toen bij op een vraag van Mr. Careten waarom bij de losse stukken vleeech afgekeurd bad, anfc» woordde, dat bij daar niets aan bemerkt had, maar wiet dat bet van Kandelaar was en daara om afkeurde. Getuige Eikelcnboom, rijksveearts, verklaar de dat het vleesch goed was en niet gekeurd. De Burgemeester, als getuige gehoord, ont kende do toezegging van horkeuring en arbitrage en wist zich verder niet veel te berinneren. Het O. M., waargenomen door Mr. J. C. V. Mcischke, hekelde in krachtige termen het op treden der vertegenwoordigers van het gezag, vooral den burgemeester, die in de raadszitting zich of met een „Jantje van Leiden'1 er af maakte of den raadsleden onjuiste inlichtingen gaf. Het optreden van dit driemanschap noemde hij onrechtmatig en beklaagde de gemeentena ren, die daarvan de dupe worden. In volle gerustheid, verklaarde Z.E.A. bij het einde van zijn requisitoir, durf ik voor dezen beklaagde vrijspraak te vragen. Mr. J. Hartog de Vries, hierop bet woord verkrijgend, bracht hulde zoowel aan den kan* tonrechter als aan den ambtenaar van het O. M. voor de minutieuse wijze van onderzoek alsmede voor de moeite gedaan, om in deze zaak achter de volle waarheid te komen. De te geven uitspraak zal in Uithoorn met al zijn gewicht gevoeld worden, als resultaat van De Leidsche Mnrktkwcstie. Mijnheer do Redacteur. Beleefd verzoeken wij U onderstaande in blad te plaatsen. In do j.l. gehouden Raadszitting is thans ds jj( kwestie in voor ons gunstigen zin geregeld. Met een groote meerderheid sprak de E ach uit voor het voortbestaan der Algemsi Markt op de Yischmarkt en^omgeving en deze als zoodanig in do verordening te vaststellen. Eindelijk zal dan het bestaan van den Mai Ce koopman in Leiden zijn verzekerd. Wij viag ons af, zullen de donkere wolken thans voorts voor goed zijn verdwenen; is do Marktkwei nu definitief geregeld? Is het niet wcnsctój daar nu de bestaande verordening toch gevi;_; moet worden, dezo geheel te herzien? Wenai lijk ia het toch dat de Markt-autoriteiten kunnen beroepen op een goede vorordening, n in de belangen van Gemeente en Kooplieden t; vastgelegd. Mijuheer de Redacteur het zou onbesclie& wezen nog meer plaatsruimte voor dezo kwsi van U te vragen. Toch kunnon wij niet risf onzen dank uit le eprekon aan allen, die m4 gewerkt hebben om het bestaan der Kooplied in Leiden te grondvesten. In het bijzonder i wij dankbaar den heer K. Sijtsma, die zich warm verdediger voor onze belangen toonde, M. de Red., wij danken U voor uw6 bereid liglieid om eteeda onze artikolen te doen of. men, die wij noodig achtten in het belang oc zaak. Hoogachtend, den M. K. L. B. „Ons Belang", H. ZOUTENDIJK, Voorz. C. SLEGTENHORST. Secr. Burgerlijke Stang, LEIDuN. 21 Februari. Geboren: Barlkolomeus z. van P. Cl» dron en P. J. v. d. Hoed Theodores He-i bus z. van T. Orie en A. E. de Water 1 C"i! lina d. van D. v. Schoonderwoerd den BeW en C. de Jaeger. Overleden: M. Meijer-Samson m. - C. Hogenes z. 2 mud. C. H. Krïest-S vr. 54 j. HAARLEMMERMEER. GeborenCornelis J. z. v. D. Gladpootjes ca H. van Voen Teunis z. van E. van Veen J. P. Dierkx Adiiaan z. van L. Buis cc A. Groenendaal s Antjc d. van H. van en J. Spaargaren Willem Wouter z. van L. Aangcenbrug en G. A. Pbilippo. Overleden: Leendert do Fockert gel», met M. Kooijman Gorrit Petera 0 ongel). i-s Arnoldu3 van Braak 78 j. Autje Schering 43 j., geb. met M. Bol. VOORHOUT. Geboren: Cornolue, z. van G. v. d. M wendijk—Stcenvoorden Margarctba d. van Braina—Koelcman Potrouella Quiiina d. J. H.- Ooetdam—Langeveld. Overleden: A. H. Banning ongoïi. R te Geertruidcnbcrg C. van Stcijn ongel). Getrouwd: H. W. van Oosten Lissej J. E. Plasmcijcr H. J. Warmerdam cn ÏP v. d. ReSp Lisse D. v. Rijn en J. W. kerk, wed. van H. van Stcijn A. v. dj Noordwijkerbout en S M. Warmerdam 1 d. Ham 's-Gravenbagc en C. A. Diemel. Vertrokken: H. W. Caspers naar wijkerhout f— M. C. Hooijmans naar Wasss P. W. Simons naar Rotterdam A. Roozen naar Sasesnheim H. J. Hoek Konderen A. J. Witkamp naar Middelbur; J. G. Pbambuleau naar Kwadedamme. N. Gouwerak naar Amsterdam N- naar Uden H. J. P. Kuinders naar 14 vcort A. F. H. Larson naar Amsterdam C. de Groot naar Steenbergen A. B. Scbulto Kupcrjans naar Sassenhcim C. hemen naar' s-Gravcnhago H. C. S®®5 raar Noordwijk-Binncn M. J. Tocback* Noordwijk-Binnen A. F. R. Frencken zj 's-Gravonhage A. M. v. d. Borgh naar eterrkm E. H. ter Meulon naar Gevestigd: E. G. Borgman en EezJ° Lisse te Wijk II 32. ■-» G. J. Muizen Leeuwarden te Wijk I 80. H. F. Uk' Rotterdam te Seminarie Hageveld ?- M. 1 uit Amsterdam eveneens te Hageveld. VOORSCHOTEN. Geboren: Johanna Elisabeth, d TH v. d. Eikhoff en P. v. d. Zeeuw M«» hanna, d. van M. v. <L Meij en H. Krogt Jacob Dirk, z. van J. D. van burg en G. Kooij Evalina, d. van denburg en E. v. Mouvik. i Overleden: G. Woilers—-la Lau.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 6