starm, liaar cr loe leiden, over de hou ding:, die de beide heeren tegenover de partij hebben aangenomen, haar scherp ste afkeuring uit te spreken, en gaat over tot de orde van den dag". Met algcmeene stemmen (163) werd bij hoofdelijke stemming een motie-Amster dam aangenomen, waarbij vertrouwen in het bestuur werd uitgesproken. Te Harlingen is onder de timmer lieden een staking uitgebroken, omdat de patroons geen loonsverhooging willen toe staan, doch juist het loon willen vermin deren. De werkloosheid in de sigarenindus- trie te Kampen blijft nog steeds toene men. Thans is weer door de fabriek „Was cana" de eenige die nog werkte op nor male sterkte, aan 140 werklieden ontslag aangezegd waardoor het aantal werkloo- zen daar tot over de 900 stijgt. De kopergieterij en sehroevenfa- briek te IJsselmonde zal met 1 April ten gevolge der heerschende slapte worden stopgezet. De werklieden en het kantoor personeel hebben tegen dien datum hun ontslag gekregen. Op de pannenfahriek der N.V. De- ricks en Geldens te bruten, worden bij gebrek aan werk a.s. Donderdag GO werk-- lieden ontslagen. STADSNIEUWS Burgemeester De Gijselaar. Bij Koninkl. Besluit van heden is herbe noemd tot burgemeester der gemeente Leiden Jhr. Mr. Dr. N. C de Gijselaar. St. Augustinus. Gisteravond kwamen de studenten van de R.-K. Stud. Vereeniging „St. Augusti- nus" in de bovenzaal van het café-restau rant „In den vergulden Turk" in buitenge wone vergadering bijeen. Verscheidene ingezetenen van Leiden waren voor dezen avond de gasten der vereeniging en als spreker had het be stuur geïnviteerd Bernard Verhoeven, wiens naam al meer en meer een beken den klank kiujgt in den lande, om een voordracht te houden over Henriette Ro land Holstvan der Schalk en C. S. Ada- ma van Scheltema. De pracses van St. Auguslinus, opende de vergadering met een welkomstwoord aan allen en in het bijzonder aan prof. Groenen, moderator der vereeniging, dr. Ki snier, verschillende hoogleeraren en leeraren van de beide Seminaries War mond en Hageveld en aan den praeses en de afgevaardigden van de Delft-sche Zusterverceniging „St. Vergilius". Vervol gens noodigde hij den spreker" uit zijn voordracht te willen aanvangen, die een vergelijkende beschouwing zal zijn van twee dichterzielen, Henriette' Roland Holst en Adama van Scheltema. Hoewel beiden socialist, is er oogenschijnlijk een zeer diepgaande scheiding tusschen deze twee, die zelf zich zouden verwonderen dat zij met elkaar vergeleken werden. Al kon Adama van Scheltema in zijn goede dagen een echte bulderbast zijn, toch bezat hij, verscholen onder uiterlijk gebulder, een vrouwelijk week gemoed, terwiji wij in Henriette Roland Holst, de vollere, öe rijkere, de meer universeele, een voortdurenden tragischen strijd waar nemen tusschen den man en de vrouw in haar. Adama v. Scheltema was de Zon dagssocialist, die populaire liedjes zong, maar hangen bleef aan het uiterlijke van het socialisme; Roland Holst drong met haar mannelijken bespiegelenden geest veel d epcr door, terwijl zij met de aan de vrouw eigen consequentie in groote za ken bij de scheuring in de socialistische partij de zijde der communisten koos. Liep Adama van Scheltema met z'n ont vankelijk gemoed spoedig warm, -maar koelde hij even spoedig weer- af, Roland Holst zocht met moeilijk vorschen en in een zwaren strijd van jaren rust voor haar steeds onrustigen geest. Spr. behan delt in drie phascn beider socialistische levensbaan, hun opgang naar het socialis me, het bereiken, en hun neergang do des illusie. Deze drie phascn gelden echter niet voor hun dichterschap, tenminste ze ker niet bij Henriette Roland Holst, wier dichtbundel uitgegeven in haar periode van neergang: „De vrouw in het woud" een harer mooiste bundels is. Treffend en zeer typeerend waren de laatste gedichten uit de laatste bundels van beiden, bezingende den naderenden dood. Zoowel „Do keerende kudde" van Adama van Scheltema als „Verzonken grenzen" van Henriette Roland Holst, zijn donker van doodsgedachten. Doch bij den een Gofl'e gelatenheid, bij de dichteres nog immer een fanatiek, satanisch vech ten om den dood de baas te blijven. En deze laatste gedichten vergeleek Betnard Verhoeven met het door en door Christe lijke doodsbed van Guido Gezelle, ook een laatste geslicht uit een laatste verzenbun del. Hoe heel anders klonk dat, hoe blij en vol voorgevoelens van terugkeer naar het,gelukkig Vaderhuis. Spr. eindigde met do vraag uit 1c spre ken of beide dichterzielen nog eens zul len komen putten, daar waar Frederik v. Eeden lafenis vond? Adama v. Scheltema is er niet zoo heel ver meer vandaan, doch Henriette Roland ■Holst zal eerst haar ingeroeste hoogmoed xnoeteri afleggen. Gedurende de pauze en na de voor dracht van Bernard Verhoeven declameer de mej. Corry de Rijk verscheidene ge dichten, zoowel van Adama v. Scheltema en Henriette Roland Holst als van Bernard Verhoeven en Alphons Laudy. Van den laatste de proloog van: „De Paradijsvloek". Het declameeren van deze gedichten, vooral van do meer naïeve en geestige/ wasvoor mej.'de Rijk een bijzonder ta lent heeft, was heel mooi en meermalen gaven de aanwwigen door geestdriftig ip- p'aus van hun ingenomenheid blijk. Den 2den Maart a.s. is Let 40 jaar geleden, dat onze stadgenoot W. van Weeren in dienst trad, bij de Kon. Ned. Grofsmederij alhier. Do Coöperatieve Keuken alhier, viert d9Q lsten Maart a.s. haar 124 jarig bestaan. Ge durende dien tijd is de inrichting steeds r v!«ei toegenomen en thans worden plarnen overwogen om een restaurant er aan te verhinden. Mej. J. T. K. Schoondergang alhier, is te Rotterdam geslaagd vor het examen Nuttige Handwerken. >-* De erven van -ijlen don lieer W. J. Su- ringar. hebben aan het- Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis, op de Hoogln«dscho Kerk* gracht alhier een gift geschonken, groot f 2000. Wij brengen gaarne over het verzoek van den penningmeester van de 3 Octobervereeniging, om de kwitanties bij eerste aanbieding te vol doen. Verder „Stadsnieuws" op de derde pagina. Men geve acht op de aankondiging, dat de vergadering van de J. G niet doorgaat. Uit de Omaevina. ALPHEN AAN DEN RIJN. R.-K. Kiesvereeniging, In de St. Josephzaal werd gisteravond een zeer druk bezochte vergadering gehouden van de R.-K. Kiesvereeniging waarrp als spreker optrad de heer B. Th. de Wolf. De heer J. Vlasman opende de bijeenkomst met den Chr. groet en heette namens het Bestuur allen, in- zonder den HoogEerw. heer Deken, hartelijk welkom Spr zeide vervolgens dat deze ver gadering uitgaat van „De Leidsche CtL", welke binnenkort haar 12hj-jarig bestaan herdenkt. Ze heeft gedacht de lezers bij deze gelegen heid iets te moeten aanbieden. Daarom treedt nu op de heer B Th. de Wolf voor hot houden van een politieke lede. Hierna verkreeg de heer de Wolf het woord, die in een duidelijke met aandacht gevolgde rede uiteen zette „de noodzakelijkheid van onze politieke eenheid". Teneinde deze Roomsche eenheid steeds meer op te voeren wees spr. in het tweede gedeelte op het nut en den invloed in deze van de Roomsche pers en de nadeelige gevolgen der slechte lectuur. Op een en ander komen wij nog nader terug NOGRDWIJKERHOUT. R. K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond ver gaderde, zooals we reeds in het kort meldden, de R_ K. Kiesvereeniging in het café „De Zwaan" Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter, do heer G Oostdam. de vergadering met den Ckr. groet. Spreker betreurde dat de jaarvergade ring niet beter was bezocht, doch moest velen der leden wegens het slechte weer en de bijna onbegaanbare wegen, wel verontschuldigen. Spreker begon, na de aanwezigen te hebben verwelkomd, met te zeggen dat er sinds de laatsto -vergadering veel belangrijks was ge beurd. Hij memoreerde het afsterven van Zijne Heiligheid Paus Benedictus XV aan wien de wereld zooveel te danken beeft, door Zijn on vermoeibaar werken voor den wereldvrede. Nu hebben we een nieuwe Paus Z. H. Pius XI. Spr. prees het dat de Katholieke ideën meer en meer in alle kringen gingen doordringen en baalde nog aan, dat bij de opening van het Permanent Hof van international Justitie te" 's-Gravenhago de voorzitter, onze beroemde rechtskundige Mr. Loder, was begonnen met den zegen des Hemels af te smeken over dan arbeid, die werd aangevangen. De Voorzitter bracht verdèr nog hulde aan de propagandisten en het bestuur voor de verrichte werkzaam heden bij het aanwerven van nieuwe leden. Spr. deelde mede, dat het aantal leden der ver eeniging ten gevolge van de gevoerde doel matige propaganda was gestegen van -34-5 tot ruim 800. Aan bel einde van zijn openingswoord deel de de Voorzitter de vergadering mede, dat de ZeerEerw heer B. van leeuwen, wegens droe vige familie-omstandigheden verhinderd was ais spreker op te treden. In diens plaats zou den WelEerw. heer Kapelaan Wortel uit Eil- legom eene redo houden en wel over „De pers in verband met de politiek". ZijnEerw. begon, nadat hij het woord had verkregen met de clementie der vergadering in te roepen, omdat hij zoo plotseling en vrijwel in voorbereid er voor gesteld was geworden in eene vergade ring van de'R.-K. Kiesvereeniging eene rede te houden. Spreker begon met te zeggen, dat de politiek in beslag nam de aandacht van zeer velen en dat nog meerderen wel eens over politieke vraagstukken spraken. Waar nu zoovelen hetzij veel, hetzij weinig,, aan politiek doen, is het vanzelf sprekend, dat ook in de pers dik wijls artikelen over dit onderwerp verschijnen. De pers is een groote macht en kan du3 veel invloed op de ..richting van de te voeren poli tiek uitoefenen. Het is dus voor ieder van be lang te welen, welke courant hij leest. Wij' Ka tholieken lezen natuurlijk een R.-K. courant, waarin naar waarheid wordt voorgelicht. Spr. spoorde de aanwezigen, die nog geen R.-K. courant lazen, aan, een abonnement tc nemen op de Leidsche Courant omdat men dan zeker kan zijn een goed R.-K. blad te lezen, waarin men zal vinden eene goede en betrouwbare voorlichting. Na deze rede ging de vergadering over tot afhandeling der agenda. De uitgebreide notulen werden goedgekeurd. Hierna bracht de Penningmeester, de heer D M. van Noort, het jaarverslag uit en werd de rekening en verantwoording overgelegd. De inkomsten hadden bedragen 150.50; de uit gaven bedroegen met in begrip van het na- deelig saldo 1920 ad ƒ26.27, 155.37, zoodat het jaar 1921 sloot met een nadeolig saldo van 4.87,. Op verzoek werden rekening en be scheiden nagezien door de hecren Roodcnburg en Buschman, die rapporteerden dat zij alles ip. de beste orde hadden bevonden. De Voor zitter dankte hierna den lsten penningmeester voor zij'n accuraat beheer, waarna de rekening werd vastgesteld. De Voorzitter deelde vervol gens de vergadering mede, -dat de stemming over de definitieve groslijst zou plaats vinden in het Dorp in de Zilk en in het Café „De Vlashoven" aan den Kerkweg en wel op 7 Maart a.s. van des namiddags 2 tot 8 uur. De door het Bestuur voorgestelde Regle mentsherziening lokto nogal discussies uit. Do voorgestelde wijziging van art. 24 werd met groote meerderheid van stemmen verworpen. Door een der leden werd nog voorgesteld art. 33 van het Reglement te wijzigen. Na lang durige gedachtenwisseling werd besloten deze aangelegenheid aan te houden tot een volgende vergadering. Bij de rondvraag werd door een der aan wezige inlichtingen gevraagd over het te Utrecht gegeven politiek advies. Spr stelde het bestuur de vraag of betreffende deze aange legenheid ook een schrijven was gericht ge worden aan den heer A. Moerel te Oudewater. Ten gevolge van deze vraag werd breedvoerig gediscussieerd over het politiek advies. Op voorstel van een der aanwezige Eerw. Geeste lijke werd tenslotte besloten een populairen polilieken spreker uit te noodïgen om voor de leden der Kiesvereeniging uiteen te zetten waarom het voor de R.-F.. Staatspartij hel beste is het politiek advies op te volgen. De Voorzitter sloot hierna met den Christel, groet deze zeer geanimeerde bijeenkomst Ongeluk. Zondag j.l. was een knecht van J W aan den Kerkweg alhier bezig met het schieten óp allerlei vogels. Door hot slecht functioneeren van het geweer kreeg de onge lukkige een gedeelte van de lading in het ge zicht tengevolge waarvan het rechferoog werd uitgeschoten. Geneeskundige hulp werd ingeroepen waarna opneming in het Ziekenhuis te Leiden nood zakelijk bleek. Waaghalzerij. Zondag j.L waren enkele jongens bezig met de sterkte van het ijs nog eens te proheeren. Een er van kon wel over den sloot van de firma Zonneveld, doch mid- doüop het ijs brak dit en verdween de waag hals in do diepte. Na eenige moeite kon de drenkeling gelukkig nog worden gered. Voetbal Op het N V. C.-terrein had Zondag j.l. oen voetbalwedstrijd plaats tus schen N V. C. I en S. J. C. I uit Noordtvijk. Na een pittigen wedstrijd waarhij van heide zijde mooi spel te zien werd gegeven won N. V C. met 2—0. ROELOFARENDSVEEN. R.-K. Kiesvereeniging. Dinsdag 21 Februari a.s. des avonds 7 uur zal bij den heer Bakker, café „de Vier Heemskinde ren" als spreker voor de R. K. Kiesver eeniging optreden de heer J. H. M. Bal vers, Statenlid van Zuid-Holland ~nefc het onderwerp, „Het ministerie-Ruys en de aan staande verkiezingen.'' Pastoor de. Groot. Kapelaan W H. de Groot is benoemd tot pastoor te Ierseke. Deze tijding zal met een hartelijken gelukwenscli aan Pastoor Do Groot door Katholiek Roelofarends- oeen worden begroet. Maar tevens zal er spijt worden gevoeld over het vertrek van den pries ter, die sedert 1915 hier heeft gearbeid en door zijn priesterlijk werk recht oj. zoo veler dank baarheid' heeft. VOORSCHOTEN. Personalia. -- Voor hoofd van de Chris telijke school alhier hebben niet minder dan 70 personen gesolliciteerd. R.-K. Kiesvereeniging. Gisteravond vergaderde de R.-K. Kies- vereenigng in het Vereenigingsgebouw al hier. Als spreker trad op de Zeer Eeerw. heer B. van Leeuwen, pastoor, te Hille- gom, op verzoek van ttet bestuur van „De Leidsche Courant". De voorzitter, de heer Joh. A. Mens, opende de vergadering met gebed, waar na spreker een woord van welkom sprak tot do vergadering, die druk be zocht was. In zijn openingswoord bracht de voorzitter dank aan het bestuur van „De Leidsche Courant" voor de zorg voor een spreker tot het houden van eene po litieke rede. Tevens sprak de voorzitter eenige woorden van waardeering tot den oud-voorzitter, den heer J. J. Smit, die vele jaren de leider der R.-K. Kiesver eeniging is geweest en wel op eene uit stekende wijze. Daarna betrad de Zeereerw. Heer B. van Leeuwen het podium, tot het houden van zijne rede. De Eerw. spreker begon met te zeggen, dat hij geen zware politieke rede wilde houden, doch slechts een lesje wildo geven. (Nu, het bleek te zijn een schitterende les, Corr.) Spr. begon met een terugblik op het verledene van de Roomsch-Ivatholieken van ons Vaderland, n.l. in de vorige eeuw. Tijdens de Hervor ming was het, aldus spr., met de Katho lieken in ons Vaderland gedaan. De Pro- lestanlsche godsdienst was de Staalsgods-r dienst. Dc Kerken waren den Katholieken ontnomen en aan de stedelijke besturen gegeven, welke de R.-K. Kerken gaven aan de belijders van den nieuwen gods dienst. De Roomschen bleken echter on- verdelgbaar en onze voorouders bleven trouw aan de Kerk van Romo. In het jaar 1800 begon het voor de Katholieken te da gen; toen werden do R.-K. erkend en ge duld. In 1848 telden de R.-K. 2/5 der be volking, /joch zij hadden nog niets in te brengen in het Staatsbestuur. De R.-K. partij groeide echter tegen de verdruk king in. In breede trekken en in een gloedvolen zeer begrijpelijk betoog liet de Eerwaarde spreker voor den geest tre den de groote mannen, die in dien tijd op stonden en streden voor de rechten der verdrukte Roomsch-Katholieken, o.a. Lo Sage ten Broek, Bilderdijk, Broere, Alber- dingk-Thijm enz. In het jaar 1848 lrwam eene grondwetsherziening tot stand onder Koning Willem II en kregen de R.-K. vrijheid van onderwijs. Eenige jaren la ter herwonnen de Katholieken wederom eCü'ge. meerdere vrijheid, waardoor de Bisschoppelijke hiërarchie in ers Vader land werd hersteld. Roomsche Bisschop pen mochten voor dien tijd in ons land volstrekt niet aanwezig zijn. In 1880 s'.onil onder ons Kalholiekcn een genie op, een redenaar, dichter, een strijder, een mo dern kruisridder, een Hercules in Rome's leger, een staatsman, kkek en forsch als een reus en dat genie was Mgr. Dr II. Srhaepman. Hij is geweest de stichter van onze Roomsch-Katliolieke Slaate- partij. Hij wilde komen tot een verbond met de geloovige Protestanten; Rome en Dordr, het z.g. monsterverbond. In 1887 kwam het eerste Christelijke Ministerie. Jaren lang waren de Liberalen de baas gewet st. Dit Ministerie heeft echter niet lang geregeerd, in 1901 kwam echtej we derom een Christelijk Ministerie mot i)r. Abram lvuyper aan het hoofd en een mi nisterie dat geregeerd heeft en een zegen is geweest voor ons Christelijk volk. 'ihans hebben wij een Christelijk Minis terie mot Ruys de Beerenbrouck aan het hoofd. Do schoo'sirijd is glansrijk gewon nen. De groote mannen, die ons zijn voor gegaan, hebben het R.-K. volk voorge licht in woord en in geschrift; hebben op gericht R.-K. Dagbladen om» het volk op te voeden en voor te lichten. Laten wij toch waken! Er zijn Katholieken die spe len met vuur. Katholieken, die nabouwen wat de liberale en neutrale pers hua te lezen geeft. Nu volgde een krachtigo omwekking om de liberale en neutrale courant uit de ge zinnen te verbannen en te lezen het R.-K. Dagblad. 124 jaar geleden heeft men voor dit gewest opgericht „De Leidsche Cou rant" die het Katholieke volk geeft wat' het noodig heeft. Hiermede sloot de Eerwaarde redenaar zijne schitterende en met groote aandacht gevolgde rede. De voorzitter bracht den Eerw. redenaar een woord van dank toe en sprak den weusrh uit dat het- gespro kene rijpe vruchten moge voortbrengen, wat wel de beste belooning voor den Eerw. spreker zou zijn. De Zeereerw. Heer P. Meyer, pastoor der parochie, beklom thans het podium en bracht een woord van dank aan de directie van „De Leidsche Courant", wel ke de Kiesvcreen. in de gelegenheid heeft gesteld deze zeer schoonc ^ede to hooren. Ons gewestelijk Roomseh-Kalholiek Dag blad kan thans schitterend een vergelij king doorstaan met gelijksoortige dagbla den. De Leidsche Courant moet zijn het 1 ij f b 1 a d voor do Katholie ken in deze omgeving. Tevens brengt Z. Eerw. hulde aan den correspondent uit onze parochie, voor het werk door hem verricht. Steeds met zeer groot genoegen lezen wij de verslagen en berichten uit onze gemeente, van onzen correspondent, die zoo uitnemend door hem worden ge- ridigeerd. Hierna sloot de voorzitter deze uitste kend geslaagde en druk bezochte verga- dei ing met het gebed. WOERDEN. Ongeval. Een jëugdig schipper weiisch te deze week de eerste te zijo. die het ijs in den Rijn zou openbreken. Trots de waaischi'-.vingen van ouderen, die ver klaarden dat zijn schuit hiervoor niet ge schikt was, trachtte hij toch zijn plan te volvoeren. Edoch nog voor hij de Kwakel had bereikt was er reeds een groot lek, zoodat de schuit spoedig naar den werf van den heer N. moest worden' gebracht ter reparatie. ZOETERWOUDE (Hoogc Rijndijk). Uitvoering. Zondagavond werd door de tooneelvereeniging „Liefde voor Tooneel" de eerste v?.stenavond uitvoering gegeven in het Patronaatsgebouw. Bijna een half uur na den aangegeven tijd werd aangevangen met de opvoering van: „De gril van den Hertog", blijspel in drie bedrijven met een voorspel, door G van Nielen. De nachtelijke thuiskomst van Hertog Hein- rich von Blümenstein in gezelschap van Hans den knecht uit het café „De Witte Ezel" gaf reeds in het voorspel de zekerheid dat er dezen avond gelachen zou worden, en werkelijk er is gelachen. Door alle spelers werd goed spel geleverd, zelfs de jonge Eduard, het stal- knechtje, heeft getoond een goed speler te zul len worden. In tegenstelling met Zijne Hoog heid Hertog Heinrich, die in zijn droom den ouden Palzeld verweer, dat hij het er slecht had afgebracht, willen wij nog wel zeggen, dat het Zondagavond zoo slecht nog niet was hoewel hij niet de aangewezen persoon was voor zulk een rol Het slagen van deze uitvoe ring was mede te danken aan den heer H P Klein lid van de tooneelvereeniging ..Adolf Kolping", onderafdeeling van de St. Jozefge- zeHenverceniging te Leiden, die, wegens ziekte van een der leden, op uitstekende wijze speelde de niet onbelangrijke rol van: Knak, kastelein in 't café ..De Witte Ezel". De gelijkenis van den Hertog en Knak was zeer goed, wat zeker voor een groot deel te danken was aan de grimeering, verzorgd door de Firma Gebr. v. d Pijl ie leiden. Jammer, dal de heeren kappers de oorzaak waren dat zoo laat moest worden begonnen. Hierna werd opgevoerd: „StudentcnwTaak". operette in één bedrijf Ook hiermede wisten de hoeren succes te behalen. Hef geheel werd af gewisseld met muziek (piano en viool). Met dezen avond hebben de heeren tooneelis- ten een schitterend succes behaald: een aan sporing voor volgendon Zondagavond is daar om overbodig; jammer dat de meeste belang stelling van buiten de gemeente komt ZEVENHOVEN. Verdwijnende molens. Door hot bestuur van den Zevenbovcnschen polder is besloten do twee molens aan de zoogenaamde Zoutsluis gedeeltelijk af te breken en de windkracht te vervangen door twee motoren Laatste Berichten. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. De heer Wijnkoop vraagt verlof voor de in terpellatie over de vervolging van de commu nisten op Ternate. Dc Justitiebegrooting wordt voortgezet. De motie-Kleerekop e r over het aanhangig maken van wettelijke voorzieningen met het doel, de vrouw tot rechterlijke ambt toe to laten wordt aangenomen met 41 tegen 36 stemmen De heer Beumer betoogt dat de heer Scha per vorkeerde voorstelling gaf van het optre den der politic tegen de bctoogende werkloozen in de venen. De Minister meent, dat het optreden van de politie geen blaam treft. Burgemeester van Hilversum. Benoemd is tob burgemeester va-n Hil versum de heer Mr. P. J. Re ij m e lid van de Tweede Kamer. GEMEENTELIJKE AflNKONGIS» Gemeentelijke Vischverkao; De Burgemeester van Leiden brem kennis van de ingezetenen dat (Woensdag) aan de gemeentelijke winkels V'ischmfukt en Siais'ni verkrijgbaar is SCHELVISCH a GROOTE SCHELVISCH a /0.23,'$h a 0.20, SCHOL k 0.20, GRt SCHOL a 0.33, BOT k f 0.23, KA JA UW k 0.35 en TARBOT a oï pond. Voor -ooveel mogelijk zullen bes: gen, mits tijdig a-air den visch* Vischmarbt 18, (Tel. 1225) gedaan. uur 's middags worden thuisbezorgt N. O. DE GTJSELAl Leiden, 21 Februari 1922. KATHOLIEKE AGEND L E I O E N Dinsdag. Studieclub Graf. Bond, Bondsgfi te 8 uur. Woensdag. R. K Bond van Houtbew., makers. Behangers enz „St. At van Padua", Bondsgebouw, te Woensdag. Metaalbewerkers, Bondsgebg 8 uur. Woensdag St. Jozefsgezellenvercenig: ste avond voordraclvten-weaslrijj Woensdag. Bijeenkomst Retraitanten, Bot bouw,- te 8.30 uur. Donderdag „Kunst en Wetenschap tj Volk", voordracht met lichtbt Bondsgebouw te 8 uur ALGEMEENE AGEND E5B TOO!,'EEL leiden Donderdag. ..Het Duistere Punt". d( Stud Toonoelclub A. G. A. B„ Sc burg. te 8 uur. Vrijdag. Beéihoven-avond, Frederic lai Schouwburg, te 8 uur. WERGROERIMGEW Woensdag Lezing met iicblbee'den over gerend Rusland. Graanbeurs. te Apothekers die tot en met Zond» Maandagmorgen eiken nacht, en des Zos geopend zijn: H. J. M Proot, Maarsmansstea Tel. 43? De apotheek van het Ziekenfonds Hulp dpr Menschheid is steeds geoj doch allleen voor leden van dit fora) Telegrafisch Weerbericht, volgens waarnemingen verricht in den van 21 Febr. 1922, medegedeeld door Kon. Ned. Meteoroligisch Ihstitnul te De Bil-lt. Hoogste Barometerstand: 765.*> Müncht Laagste Barometerstand: - 733.2 Y-esiïni Verwachting tot den avond van 22 Febi ftachtige tot matige Zuidelijke tot ff lijke wind, zwaarbewolkt of betrokken, opklarend, waarsclii-rlrk an wortel;;!: en iets zachte.» WissemoleeriQgen (Araste Zicht, Lonaon t ll.48Ü Berlijn 1.2" P*rij» 23-S 9 Brussel .22.7 Zwitserland 51.1 Weenen i Kopennagen .54.6 Christiania s 44.6 Stockholm 69.3 New-York 2.0 Marken 1.21 Kronen 0 05 Prolongatie 3%. pcjirvgnv/FPTJPHT De Culturen op dc Amstcrdamscbe reageerden eenigszins, hoewel geen en verliezen werden geleden. Aandeelen in Cult Banken werden alle iets lager gene Op de Petr. afd. was het weer zeer stil en bewogen zich weer op dezelfde prijzen vas teren. Gec. niet noemenswaard veranderd, del in Rubber en Tabakken was minimaal lusteloos voorkomen In Comp was te doen Het aanbod had vrijwel de overt In Ins. olie vormde zich weer een hoek fonds zakto in tot bijna 4 pot. Amerikaas marlet bijna geheel verwaarloosd. DE ZESDE NEDERL. JAARBEURS Men meldt ons uit Utrecht: De zesde Ni landscho Internationale Jaarbeurs is liedea gen 9 uur geopend zonder eenige plecbtif De beurs is nu gevestigd op een vaste f' nl. hot terrein Vrcdenburgb Alles is «w voudig mogelijk ingericht. Verwacht worai de Koningin de Jaarbeurs dit jaar niet u zoeken. Er zijn 909 deelnemers tegen 1508 m vorige najaar. De oorzaak hiervan is gelegen, deels malaise vanhandel en industrie, deels feit. dat na deze nog een najaarsbeurs komen. Het aantal bezoekers is reeds groot. T* duizend toegangskaarten zijn verkocht. Hedenmiddag hield het gemeentc-bestau' Utrecht in het Gebouw van K. en TV. f ceptie TELEGRAMMEN, PARIJS 21 Fcbr. (V. D. draadloos) - do Petit Parisien verneemt, zal dc Rasd Volkenbond op verzoek v. d. Pookehe fcg" een internationale conferentie tc Warscta' eenroepen. Deze zal zich bezig honden verbetering der sanitaire verhoudingen 13 land, en met het nemen vau maatregelen het binnenkomen van epi:lenii»:he zicktw het hongergebied v. Rusland. ROME 20 Febr. (V. D. Draadloos.) lotte bracht in den namiddag en nieutf

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2