DE ONDERLINGE SPAARKAS 7 voor een uitzet, studiefonds of aanvangskapitaal voor Uw kinderen. O.O.S. SPAARSYSTEEM past zich aan bij alle omstandigheden en dekt alle gebeurtenissen. Ouders: HET IS UW PLICHT ons gratis prospectus aan te vragen* COLLEGE VAN COMMISSARISSEN: Mk. J. A. A. BOSCH, Lid van den Hoogen Raad der Nederlanden, President-Commissaris Mr. P; J. M. AALBERSE. G. W. VAN BERGEN WALRAVEN, Directeur der H.A.V.-Bank. J. H. F. GRAAF DU MONCEAU, Üpper-Cereinoniemeester van H.M. de Koningin A. J. A.' GILISSEN, Bankier, Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Mr. Dr. G. F. M, BARON VAN HUGENPOTH TOT AERDT, Staatsraad. A. L. KULENKAMP LEMMERS, Agent van het Ministerie van Financiën, Directeur van de Grootboeken der Nationale Schuld. DIRECTEUR: 856 Jhr. T. W. M. VAN GROTENHUIS VAN ONSTEIN, Candidaat-Notaris. GEDELEGEERD VOORZITTER VAN DE COMMISSIE UIT DE DEELNEMERS BIJKANTOOR LEIDEN C. DE WITTE, Pasteurstraat 2c (hoek Maresingel). anfagkkafthëaaH BBBESST# H mv jremeenle Outgoes!P. H. 1 of 'dag hech tenis. Vrijgesproken werd J. W. te Leiderdorp, be klaagd van overtreding der politieverordening dor gemeente Leiden; E. v. d. N. te Noordwijk, die terechtstond ter zake van overtreding der politieverordening der gemeente Noordwijk, werd ontslagen van alle rechtsvervolging. Waar geen woonplaats is vermeld, zijn do veroordeelden te Leiden woonachtig. Do Kantonrechter te Leiden heelt veroor deeld Wegens loopen op verboden grond: A. T.; A. B.; G. B.: J. 13.; allen te Haarlem 5 of 3 dagen hechtenis; wegens burengerucht A. de B. 3 of 3 dagen hechtenis; wegens schoolver zuim M. van D.; H. J. W.; N. M C. S P D.; J. H. S.; E. van der S. huisvrouw R.; G. de R J. K.; F. J. K.; H. M. van R.; J van K.: P. II.; S. F. huisvrouw II.; C. de la R. hoiisvroaiw de J.; C. B.; J. M. D. wed. L.; P. A.; J. S.; M. C. P.; P. R J van der B;- W. J. van der B.; G. J. K.; J. R.; Tl. J K; G. van E.; A P.: W. C.; J. I. E.; P J J N: J. de W.; J. D N. B. huisvrouw W.; M. N. huisvrouw K.; C. H. huisvrouw W. te Katwijk aan Zee; A. M. wed. M.; M. H. huisvrouw Ch. van. D.; S. S.: L. 0. huisvrouw v. d. P.; T. van V.; S. S.; K. van D. huisvrouw S.; J. v. d. B. huisvrouw B.; G. van dor W.; P. H.; P. W. T.; C. van der D D. H. huisvrouw D.; A. R.; K. Z. wed. H.; J. de J.; A. van der H. allen te .Katwijk aan Zee; G. van R. wed van B.; D. B.; D. P. wed. van der Z. allen te Noordwijk; II. J. E.; J. C. van G.; D. D., allen te Noord- wijkerhout; N. S.; H. N. heiden te Sassenheim; L. v. d. V. Leiderdorp; J. de M. Rijnsburg, ieder tot 3 of 3 dagen hechtenis; J. B. wed. S. -0.50 of 1 dag hechtenis; J. S. huisvrouw B. 2 maal 3 boete of 2 maal 3 dagen hech tenis; G. Z. Katwijk aan den Rijn 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der IJk- ■wet: E. H. huisvrouw van E.; B. L. v. d. K.; K. 0 K. B.; E. J. V.; J. B.; C. M N; E D. wed. T.; J. van E. Katwijk aan Zee ieder tot 0,50 of 1 dag hechtenis; B. R.; J. G.; S. P. B.; A. J. S. B. 2 maal 0.50 of 2 maal 1 dag hechtenis; P. J. H.; 7 maal 0.50 of 7 maal 1 dag hech tenis; wegens overtreding der arbeidswet: L. L. J. G. 2 maal 3 of 2 maal 3 dagen hechte nis; B. M. J. de H. Voorscholen 2 of 2 dagen hechtenis; C. J. v. d. B. Katwijk aan den Rijn 3 maal 2 of 3 maal 2 dagen hechtenis; we gens overtreding der drankwet: J. L. 0. 2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtreding der spoorwegwet: W. N. K. 2 of 2 diagen hech tenis; W. J. Bodegraven 3 of 3 dagen hech tenis; wegens overtreding van het Prov. Re glement op de wateren: K. D. Leidsohendara 2 maal 3 of 2 maal 3 dagen hechtenis; J. H. 3 of 3 dagen hechtenis; G. B. Amsterdam 6 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der algemconc keur van Rijnland: I. B.; E. B. 1 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding van hot motor en rijwiel reglement: J. H. Am sterdam 10 of 10 dagen hechtenis; wegens rijden «onder Mcht: Oh. K. 3 of 3 dagen hechtenis; H. S.: N. do W. 0.50 of 1 maand tuchtschool; F. H. E. G. Den Haag 3 of 3 «dagen hechtenis; B V. Katwijk aan Zee 2 of 1 maand tuchtschool; wegens overtreding der politieverordening der gemeente Leiden: J, de. V. 1 of 1 dag hechtenis; J. D. do V. 0,50 of 1 dag hechtenis; S. J. van R. Dordrecht 1 of 1 dag hechtenis; W. Th. F. den H. 3 of 3 dogen hechtenis; wegens overtreding der poli tieverordening der gemeento Katwijk: J. S. te ■Katwijk aan Zee 2 of 2 dagen hechtenis: we gens opgeven van een valschc-n naanu A. de B. 5 of 5 dagen hechtenis. Vrijgesproken werden: M. G. S. Den Haag, beklaagd van overtreding deT vissoherijwet; A. F. V. d. 0. beklaagd van overtreding der ar beidswet; H. de G.; J. K. huisvrouw S J. K. H. beklaagd van overtreding der politieveror dening der gemeente Leiden. "Waar geen woonplaats is vermeld zijn de veroordeelden te Leidon woonachtig.- De verwonding van Arnhem's burgemeester Do officier van justitie bij de rechtbank "te Arnhem heeft tegen don fotograaf A. L., die 12 December tijdens een zitting van den gemeenteraad van Arnhem een steen wierp naar de tafel van B. en W., waardoor de burgemeester aan het hoofd werd verwond, zes maanden gevangenis straf geëischt. De dienstweigeraar Herman Groenendaal. Gisteren heeft voor het Hoog Militair Gerechtshof terecht gestaan de dienstwei geraar- Herman Groenendaal. Reeds lang vóór den tijd van den aan vang der zitting verdrong zich een dichte menigte voor heb gerechtsgebouw en onder FEUILLETON De geheimzinnige Derde. door WILLIAM HOLT. A. r (Nadruk verboden), t Toen zij weggegaan was, schoven 'de beide vrienden een paar fautuils bij den haard en Antoon van Gielen strekte zich met een zucht van welbehagen gemakke lijk daarin uit. „Laten we nog een sigaar rooken," zeide bij, „vóór we ook naar bed gaan." „Naar bed gaan? Ik denk er niet aan*, antwoordde Werner.v „Wat wil je dan," vroeg z'n vriend ver wonderd. „Je meent toch niet, dat we van nacht wakend zouden moeten blijven om den professor te beschermen." „Ja, dat m$en ik. Luister eens, ik heb er absoluut geen idee van wie den pro- lessor bedreigt, maar dat een zeer onmid dellijk gevaar hem bedreigt, daarvan ben lk overtuigd." „Maar waarom toch? Als dat waar was, zou die heele vlucht naar hier een mis lukking zijn. Professor Evan heeft een vijand, die hem naar het leven slaat, maar zelfs al kan die er achter komen, dat hij hierheen do wijk genomen heeft, dan is toch moeilijk te veronderstellen, dat hij dit nu al weet." „Het is inderdaad moeilijk te veronder stellen, dat geef ilc u toe,_maar dien boom Over den weg, denk daar" eens aan." „Och wat, ik keur jo voorzichtigheid groote belangstelling van hef- publiek heeft de behandeling der zaak plaats gehad. Voorzitter was mr. H. W. van Sandicb. Advocaat-fiscaal jhr. mr. J. A. O. van Sasse raai IJsselt eischto na verhoor van beklaagde bevestiging van het vonnis van den Ha-agschen Krijgsraad, nl. veioordee- ling tot- een gevangenisstraf van 9 maan den en ontzegging voor 5 jaar van de be voegdheid om bij de gewapende macht te dienen. De uitspraak volgt later. De Snijgroentenkwee'xerij te Gouda en de Staat De rechtbank te Rotterdam had de Snij- groentenkweekerij te Gouda veroordeeld tot terugbetaling van 52.710 a-an den Staat als restitutievan naar he.fc oordeel eener commissie te veel genoten huur van kassen ter herberging van Belgische vluch telingen. Van deze veroorde-eling ging de SnijgToentonkweekerij in beroep bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, op grond, dat de door partijen benoemde commissie slechts had moeten bepalen, welke huur prijs voortaan tusschen .partijen zou gel den, maar niet had uit te maken, dat aan den Staat een bedrag moest worden geres titueerd door welke beslissing de commis sie buiten en tegen haar mandaat had ge handeld, en appellante derhalve niet ge bonden was. Het gerechtshof verwierp vooreerst de door den Staat beweerde nietigheid van dagvaarding, die, ofschoon de vennoot schap inmiddels in liquidatie was gegaau, door haarzelf was uitgebracht en niet door liquida leuren. Het Hof oordeelde, dat vooreerst in eersten aanleg ook tegen de vennootschap zelf was geageerd en dat het hier gold de afwikkeling van een han deling van vóór het liquidatiebesluit, te welker aanzien de naamlooze vennoot schap nog wordt gehouden te bestaan. Het Hof overwoog voorts, dat de Staat zich steeds op het standpunt had gesteld, o.a. door een brief van den Minister van Binnenlandscbe Zaken, dab hij zich niet verantwoord achtte, den hoogen huurprijs langer te handhaven en dat door partijen een commissie was benoemd om dien te ver lagen, echter niet dat reeds genoten huur huur zou moeten worden teruggegeven. Toch brengt de overeenkomst tusschen par tijen niet mee, dat die verlaagde huur eerst zou ingaan, op het oogenblik, dat de den auto een omweg te laten maken niet af, doch duizend tegen een was die weg versperring een toeval." „Maar er is iets anders nog", zeide Frits Werner ernstig. Zooeven toen wij met juffrouw Evan spraken, zag ik door het raam. Welnu ik linb duidelijk gezien, dat iemand wegdook en vluchtte." „Onmogelijk. Ge zult het u verbeeld hebben." „Neen, waarachtig niet, ik had groote moeite mij zelf te beheerschen op dat oogenblik. Ik zeide echter niets, om Alice Evan niet te verschrikken. Maar ik weel, nu, dat wij bespied worden, dat de vijan den van den professor dus reeds hier zijn, dat zijn leven gevaar loopt." „Maar ik begrijp van dit alles niets" stamelde Van Gielen, „kan het niet een nieuwsgierige bediende geweest zijn, die Hij voleindigde zijn veronderstelling, waaraan hij blijkbaar zelf geen gelojf hechtte, niet, want op dit oogenblik hoor den zij een kreet van ontzetting, die hee! het huis doorgalmde. „Groote God, wat is dat", riep Werner. III. Op den kreet, die beide vrienden zoo vreeselijk verschrikte, vo'gdo een oogen blik van ijselijke stilte. Dan vernamen zij liet openslaan van deuren, geloop en ge fluister. Zij zelf haastten zich nu ook bui ten do kamer en troffen op de gang do ontstelde huisbewaarster. „Hebt u dien kreet gehoord"/ vroeg zij. Haar lippen beefden cn haar gelaat was van angst vertrokken. Er kwamen twee commissie haar rapport- inleverde, maar veeleer op den dag, dat partijen overeen kwamen door een commissie een even tueels verlaging te doen vaststellen. Nu de oom missie derhalve tot do slotsom is ge komen, dat de huur met een bedrag van 50 per dag moest worden verminderd moet sedert den dag der overeenkomst die lagere huur gelden en aan den Staat een bedrag van 5150 worden geresti tueerd. Gemengde Berichten. DE MOORD IN DEN TREIN. Het garnalenverhaal. Het gare aten verhaal van De Avond post is, zoo meldt het Hdbl. wel juist, dcoh kan tot geen enk el o aanwijzing van -den dader lei den. Bij hot onderzoek, dat de politie tè Rot terdam, onder leiding van hcofdiuspoctcur Van de Pol, in den moordcoupé instelde, werden onder de kussens van de zittingen die papier tjes. waaraan twee platgedrukte garnalen wa ren vastgekleefd, gevonden. Die garnalen wa ren wit, en hadden, volgens de verklaringen van deskundigen, ten minste zes a zeven we ken onder de kussens gelegen. Uil den grooten duim? Man schrijft aan hot „Vad." uit Middelburg: Bij de politie alhier, die ook hare volle aandacht schenkt aan den moord op mr. "Wijs man, werd dezer dagc-n' aangifte gedaan, dat men kort na den moord alhier een persoon in oen auto heeft gezien, die ve.A overeenkomst heeft met het signalement van den vermoede- lijken moordenaar. Daar de auto van een verhuurder, van auto's te Goes was, wordt aldaar een nader onder zoek ingesteld. Twijfel. Men meWt uit Amsterdam aan de „Möb.": Waar wij vernomen, wordt door de Amster- daaasdie recherche allerminst als vaststaand aangenomen, dat de aangehoudene, de 31-jari- ge (handelsreiziger H. S., inderdaadde moor denaar van Mr. Wijsman is. Toen wij ons gis terenmorgen tot den dhef der Amstcrdamsche recherche, den beer Paleer wendden, zeide deze te betreuren, dat de arrestatie van dozen S. niet zoo ongemerkt kon geschieden als an bedienden de trap opstormen. „Van waar kwam het", vroeg Werner. „Ik was juist in de gang, ik heb het dui clelijk gehoord, uit de kamer van den oud§n heer", antwoordde de juffrouw. „Maar ik durf er niet heen". „Wijs ons de kamer van mijnheer Evan" zeide van Gielen tot een der bedienden, „vlug". De aangesprokene ging hen voor en wees op de laatste deur rechts. Van Gielen voelde aan de kruk. Do deur bleek niet gesloten cn werd gemakkelijk geopend. In de kamer deed eën tooneel vol verschrik king zich aan hen voor. Op het bed lag professor Evan met een breedo gapende wonde in de borst en op den vloer lag zijn dochter, schijnbaar levenloos. Zij had blijkbaar haar vader goedenacht willen wenschen, en hem in dezen deerniswaar- digen toestand aangetroffen. Haar was de kreet van ontzetting ontsnapt, die door heel het huis weergalmde. Toen was zij bewusteloos ineen gezakt. De beide vrienden zagen in óén oogop slag den toestand. Terwijl van Gielen zich over den pro fessor boog, nam Frits Werner de bewe- ginglooze Alice in zijn slerko armen cn droeg haar de gang op, waar nu al het dienstpersoneel zich reeds verzameld bad. „Wijs rne een kamer, waar we haar te bed kunnen leggen", zeide hij, en toen hij haar voorzichtig had neergelegd, liet hij het meisje aan de zorg der oude juffrouw over. „Zij is van schrik flauw gevallen, als ze bij mocht komen laat haar dan niet naar de andore kamer komen", beval Werner nog en haastte zich weg. dere welke in verband met 'd en trein moord reeds hebban plaats gevonden. Gisteren todh beeft men to Amsterdam niet minder da/n drie personen naar het hoofdbu reau geleid ouder verdenking bij de moordzaak betrokken le zijn, die edhter na kort verhoor weer zijn vrijgelaten, am'dat zij bun alibi kon den bewijzen. Ook de aangehouden S. heeft tal van perso nen kunnen opnoemen, waaronder een meester in de rechten, met wiie bij den Oudejaarsavond beeft doorgebracht. De heer Pateer zeide ook niet te gelooven, dat men in S. den dader in handen had. Zijn uiterlijk beantwoordt dan óok minder aan het oorspronkelijk door do verpleegster gegeven signalement dan dat van do andere personen, die reeds waren aangefli ouden. De recherche zou uit eigen beweging niets omtrent de arrestatie van den heer S. hebben meegedeeld, doch het feit, dat zij op straat ge schiedde, was oorzaak, dat er een en ander van uitlekte. De heer Pateer zei ons nog, dat de herken ning van een portret, gelijk ten aanzien van don heer S. het geval is geweest, 'herhaalde lijk tot vergissingen aanleiding heeft gege ven. De recherche hoopte dan ook niet, dat wan neer deze herkenning door do e enige reizigster uit don coupé definitief een vergissing zou blijken, de voornaamste geturge in deze zaak haar zal zijn ontvallen. De verdachte Hendrikus Adrianus Johannes S., de ver dachte, is, zegt bet Volk, iemand, die in het maatschappelijk leven niet bijzonder gunstig bekend staat. Dat is ook de reden, waarom zijn broer kort geleden het compagnonsohap met hem verbroken heeft. Sedert voerde hdj de agen turen 7. aak geheel voor eigen Tekening. Personen, die hem goed kennen, kunnen zich niet voorstellen, dat hij inderdaad de dader is. Hij was de laatste dagen volkomen kalm en van eenige nervositeit viel bij hem niets te be speuren. Het verhoer. Bij het verhoor, dat commissaris Tenkinek S afnam, was tegenwoordig de Haarlemsche officier van justitie, mr. van Löbcn Seis. S. ontkendo positief de dader te zijn en eveneens dat hij in den bewust en tTein had ge seten. Zonder dat 't hem was gevraagd, vertelde hij op Oudejaarsavond in geen geval oin vijf uur 'e middags in bc-t eethuis van Van Laar op het Damrak garnaienbroodjes te 'hebben ge kocht. Wat bedoelt u daarmede? Wel, ik ten om vijf uur bij een barbier geweest. Op de vraag, welke dan die baTbier is ge weest, bleef S. evenwel het antwoord schuldig en zei: Dat weet ik niet, meer. S. gaf zich alle moeite uiterst kalm te schij nen, doch af en toe viel groote zenuwachtigheid hij hem op te merken. Geconfronteerd. Bij de confrontatie gisterenmiddag van S. met de oondupteurs van den bewuslen trein, hebben deze laatsjen verklaard den gearres teerde niet te kunnen herkennen. Wel moet het „zoo'n soort man" zijn. Bij de hcrkenningsproeX is S. de gabardine- regenjas aangetrokken, welke op zijn kamer is gevonden. De klceren. Op de kamers van S. zijn drie overjassen gevonden, t. w. een getailleerde, een nict-gelail- leexdo en een beige gabardine regenjas, welke aan het signalement beantwoordt. Ook de cos- tuums zijn in bes-lag genomen; hierbij zijn o. a. oen gestreept pak en een jacquelte met ge streepte pantalon. De hoed is van donker groen grijze kleur, zonder komvormige duik, wel met neergeslagen rand. Een revolver is niet gevonden. S. zei er wel een op zicht gehad te hebben van een wapen handelaar, maar hem terug gestuurd te heb ben. Den datum van terugzending kon hij zich nauwkeurig herinneren. Ecu verklaring.- Een dame heeft aan de Tel. verklaard, op Oudejaarsavond met don bewusten trein van Amsterdam naar den Haag vertrokken te zijn. Zij heeft eenigen tijd op het perron heen en weer geloopen, daar de trein nog niet voorge reden was. Bij hot buffet op het tweeda perron zag zij twee hoeren, waarvan een door zijn rij zige figuur haar aandacht trok. In het portret van Mr. Wijsman herkende zij den tweeden. De lange had een rood gezicht, was clean shaven en droeg een beige regenjas. Zijn hoed had oen artistiek model. Zijn pantalon was grij«-zwart en zijn schoenen rood-bruin. De dame is door do politie gehoord. Ecu vergissing? Do redacteur van de „Msb." te Amslercl seint: Aan de hand der inlichtingen, welke ons bet oogenblik ten dienste slaan, meenen thans met zekerheid te kunneü z;«ggon, i de Haarlemsche recherche met de aanhoud) van den heer S. een ernstige en voor den 1 tiokkene zelf hoogst onaangename vergiss] beeft begaan. Wo vernemen nu immers dat het alibi v den aangehoudene voor den'geheelen Oud jaarsavond volkomen is bewezen. Gisterenmiddag zijn mr. Levenbach, die echtgënoote en een tweetal harer vriend inn nadat ze in den loop van den dag in Amste dam omtrent het alibi van den heer S. wari gehoord, naar Haarlem vertrokken, om da den Officier van Justitie moe te deelen, d S. don gek cel en Oudejaarsavond in hun g zelBehap heeft doorgebracht. S. was een hui) vriend van mr. L. en had de gewoonte da; zeer vroeg in den avond op visite te kouij Ook Ou dej aars avond wr.s dit wxlerom het gi val geweest. Voor de Amsterdamscho ri cherclie staat het net, dal. niet metden trein van 7.1 uur naar Den Haag is kunne gaan, om daarna weer zoo vroeg bij de fa mille L. in Amsterdam ts zijn. S. heeft dien Oudejaar® avond dan ook Amster-dar, niet verlaten, 's Middags is bij ui Haarlem naar-Amslerdam gekomen -en heeft di &lad niet meer verlaten. Het onderzoek der pok tie is thans in eci hopeloos stadium gekomen, doordat do eenigj getuige, de verpleegster, geen goede imlichtste! is gebleken. Weder een geheime branderij ontdekt Amsterdamscke rechercheurs hebben me kommiezen en politie le Bergen (N.-H.) eon ge heime branderij ontdekt. Do heele in ven taxi waaronder eenige okshoofden is in beslag ge nomen en op 5 wagons naar de belastinginspcc. lio te Alkmaar gebracht. Het pand, waarii bet bedrijf gevestigd was, was hot gebouw vai do voormalige brandstoffendistributie, dat in September verhuurd werd aan twee Amslor dammers, die een rioleering haddon laten aan brengen, om, naar zij voorgaven, de paarden die zij zouden stallen, beter van water le kun nen voorzien. (Het gebouw7 was vroeger stal van de voormalige renbaan). Om allen argwaan af te snijden, was lea paar weken geleden he" gebouw in tweeën gesplitst en hot achterste deel verhuurd aan een autogarage. Er was nooili iets van het geheime bedrijf ontdekt en dc Am- sterdamsehe Techercke had reeds Vrijdag een onderzoek ingesteld, doch toen zonder succes, j De geheime branders moeten in Bergen medeplichtigen kobben. Dat er sinds een tijd heel wat mei het ver boden bedrijf verdiend kan zijn, blyjkt wel, ai» men-weet, dal de. in 'beslag genomen wa-tei i i»! len een zoo omvangrijken inventaris: vormen, daft daarmee een productie mogelijk was. waan ooi wekelijks 3000 aan het rijk had moeten w^r-s den geofferd aan accijns .1 Bergsiertingen in Italic. Tengevo'ige van een hèvigen regenval heefi een hevige hergslorting plaats gehad te Sanf Fralcllo (op Ciciiië). Het gemeentehuis, de kegk, het post- en telegraafkantoor en talrijke huizen zijn verwoest. Do bevolking vlucht. 'Men gelooft, dat er geen slachtoffers zijn. De'heig- stortingen duren voort, de rest van het dorp, vernielende. De. verbindingen- zijn verbruken. Hulp wordt gezonden. Om van te watertanden! Dank zij het gevoerde beheer, zal in de ge* meente Zwaag (N.-H.) dit jaar de helft van den hoofdelijkon omslag van 1921 worden ge heven. Weinige gemeenten zullen een zoo gu.nSik-onl toestand kunnen melden, na de moeilijke cri sisjaren. Gisternacht is te Peizer- made bij Hoogkerk een groote boerderij, toebo- lioorende aan den landbouwer Engels, geheel uitgebrand. Zeven koeien kwamen daarbij i-m. Do brandweer uit Hoogkerk en Groningenkon geen hulp verlcenen, daar de boerderij midden! in het land ligt. Was Vrijdag een zwer-j \er, die op een stortplaats der fabrieken tel Au toon Van Gielen had zich intusscben met den professor onledig gehouden. De wonde was diep en had veel bloedverlies veroorzaakt. De gowonde ademde nog zwak maar was stervende. Als medisch student wist Van Gielen wel hoe te handelen, maar hij zag dadelijk, dat hier de hulp ook van den meest ervaren dokter weinig zou kun nen baten. Hij was bezig de kleeren rond de wonde open te snijden om een voorloc- pig verband te kunne aanleggen. „Welnu", vroeg Frits hem, „wat dunkt je er van?" „Hopeloos! Er zal geen redding meer mogelijk zijn. De dolkstoot is maar al te goed aangekomen." „Is er om een dokter gestuurd?" „Ja men is al naar het dorp". „En dan dadelijk den auto naar do stad om een specialiteit te halen." „Vóór do auto daarvan terugkeert, is hij overleden". Van Gielen bleek den ernstigen toestand juist tc hebben ingezien, want toen na een half uur ongeveer de dokter van Rens- woude kwam, schudde ook deze het hoofd. „Hij is al stervende", flusterdo hij. En inderdaad een kwartier later was alles af- geloopen. Het slachtoffer was niet tot bewustzijn teruggekeerd. De geneesheer had zich intusschen be zig gehouden met Alice Evan, die nog altijd bewusteloos was. Het gelukte hem haar eindelijk tot bewustzijn te brengen. Het eerste oogenblik herinnerde het ongeluk kige meisje zich niet, wat er gebeurd toas en zag zij bevreemd naar de juffrouw cn den dokter die voor hot bed stonden. Maar toen opeens stond alles weer voor haar geest. „Mijn vader is vermoord, ik wil naai.' mi.jn vader", riep zij. Met zacht geweld hield dc dokter li :ar terug. „Neen juffrouw", zeide hij, „u kunt uw vader nu niet zien. Hier drinkt dit e<-ns uit." Hij gaf haar le drinken cn spoedig daar op viel zij in een onrusligen slaap. „Vergetelheid is voor het oogenblik do grootste weldaad, dio we haar kunnen schenken", zei de doktor, „zij zal nu wel eenige uren slapende blijven". Intusschen waren op den Beukenhof go-1 arriveerd, dc burgemeester van het dorp, een oude kortademige baron en do veld-, wachter, die men gewaarschuwd had, dal er een misdaad gepleegd was. Toen de dokter in de kamer, waar -ie moord gepleegd was terugkwam, hadden Van Gielen en Werner zich reeds aan den' burgemeester voorgesteld. „Vreeselijk, vreeselijk", mompelde deze,! „zooiels is hier nog nimmer voorgevallen.) En wat moeien we doen". „Mij dunkt", zei de dokter, „er is hier) weinig te doen, vóór de morgen aan breekt. U moet natuurlijk dadelijk naar de stad seinen". „Ja juist, het parket zal natuurlijk mor-| gen dadelijk komen". „En u kunt in afwachting daarvan, eed! voorloopig verhoor afnemen", meende de veldwachter. „Een voorloopig verhoor, ja". „Hoe 'langer daarmee wordt gewaiM hoe meer voorsprong de moordenaa* krijgt", (Wordt vcrvolg<L\ ,j

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4