De minister van landbouw, nijver heid en handel, heeft met ingang van i Februari als vervallen verklaard de beurs kringen: Apeldoorn, Appelscha, Goudsclie Sluis, Heerenveen, Hoofddorp, St. Maar tensdijk, Roosendaal, Stavoren en Wemel- dinge, en met ingang van 1 Februari op geheven do rijksschippersbeurzen respec tievelijk hulpschippersbeurzen te: Alphen aan den Rijn, Apeldoorn, Appelscha, Ber gen op Zoom, Bolsward, Haarlemmermeer, Halfweg (N.-H.), Heerenveeen, Hillegom, St. Maartensdijk, Makkum, Roosendaal, Stavoren, Veele en Wemeldinge. Tot lid van den gemeenteraad te Zaandam in de vacature-Lombe-rt is be noemd verklaard de heer N. A. Strop (R.Tv.) In do gisteravond gehouden vergade ring van de Vrijzinnig-Democratische Ver- eeniging te Amsterdam, is de heer P. Nol- ting candidaat gesteld voor het lidmaat- scnap der Tweede Ivamer voor de plaat sen 710 op de Vrijzinnig-Democrati sche lijst. Voor de plaatsen 16 zijn reeds, zooals men weet de Candida ten aangewe zen. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Vergadering v. gisteren. De huisvesting van den Raad van State. De Eerste Kamer heeft gis lei-avond een korte vergadering gebonden, waarin de voorzatter allereerst hulde heeft gebracht aan de nagedachten^ van het overleden lid der Kamer Mr. H. Binnerts en. op de beteekenis van diens arbeid heeft gewezen Bij de regeling van de wertzr amheden vroeg de heer De Vos van Steenwijk (C.H.) het woord om voor te .stellen het wetsont werp in zake huisvesting van den Raad van Staten (aankoop van het huis van Jan de Wit op den kneuterdijk) voorloopig van üe agenda af te voeren. Hij erklaarde, dat hij, wanneer het wetsontwerp as. Donderdag in behande ling zou komen, tegen zou stemmen. Hij meende, dat een andere oplossing nog zeer goed mogelijk was en dat de huishoudelijke commissie daarnaar een onderzoek diende in te stellen. De Kamer heeft zich met heb voorstel van den heer De Vos van Steenwijk ver een! J, zoodat het wetsontwerp voorloo pig niet in behandeling zal komen. Vermoe delijk is het nu wel voor goed van de baan, zoodat de Tweede Kamer op andere wijze de benoodigde ruimte zal dienen te vinden. De Eerste Kamer houdt a.s. Donderdag een openbare vergadering ter behandeling van eenige wetsontwerpen. ingezonden stukken. (Builen verantwoordelijkheid der Red.) Leiden, 10 Januari 1922. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van do ingezonden vraag in uw blad van 9 dezer, inzake hot liefdewerk „Oud Papier" verzoek ik TJEd. beleefd onder staande te mogen plaatsen. Het is mij aangenaam te kannen modedoe len dat het Liefdewerk hier ter stede ook in andere plaatsen van ons Jand nog bestaat. Hier ter 6lede gaat het Liefdewerk steeds vooruit. Mochten wij over 1920 ongeveer 103000 küo papier verzamelen, dank zij de gewaar deerde medewerking van de inwoners van Lei den en Omstreken, cvor 1921 is verzameld 121631 kilo papier, een vooruitgang dus van 18631 kilo. Het Bestuur vertrouwt dan. ook, dat in dit jaar een nog grooter aantal Kilo's verzameld zal worden, en dat kan, vooral wanneer allen medewerken om het sdboone Liefdewerk te steunen (hcJaas er verdwijnt nog zooveel oud papier in do vuilnisbak, dat hoeft toch niet). Ib de papiermand of de plaats, daarvoor aangewezen, vol, welnu zendt dan een bood schap aan de Margaretha Corlonastichüng, telefoon 1639, dan wordt het papier onmid dellijk weggehaald. Hebt ge oen klacht over het niet epoodig af halen, wendt u dan tot ondergeteokende, die zooveel hij kan zijn best zal doen, dat het papier op gezegde tijden zal worden, afgehaald. Aanvaard mijn dank voor do verleende plaatsruimte. Hoogachtend, W. J. MAAS, Magazijnmeester. Doozastraat 22a. NIEUWE-WETERING. Baldadigheid. Eenige personen hébben de aardigheid gehad oen dekkleed, dat de kolenr handelaar P. v. d. M. uit RocJofarendsveen over zijn kolcnschuit met lading gelegd had, gobeel met scherpe voorwerpen te vernielen. Van de daders is nog geen spoor gevonden. Het ware te wees eken, dat hun doze ergerlijke baldadigheid eens op eon afdoende wijze werd afgeleerd. NIEUWKOOP. Loop der bevolking. Bevolking op 1 Jan. 1921 (Volkstelling) 3101 personen. Vermeerde ring door geboorte 101, vermeerdering door vestiging 117, totaal 218 personen. Verminde ring door sterfte 34, vermindering door ver trek 179, totaal 213 personen. Bevolking op 1 Januari 1922 9106 pereoooen. Overleden in de gemeente, elders wonende S. Levenloos aange geven 1. Etdere geboren wonende te Nieuw koop 4. Geboren in. de gemeente elders wonenr de 1. Aantal kindserkemningen 2. Aantal hu welijken te Nieuwkoop voltrokken 20. Aantal huwelijken van Nieuwkoop era elders voltrok ken 17. 0UDE-WETERING. Dief sla!. Bij den heer J. W. Bonda, graanhandelaar, is van een partij kisten grondnotenkoeken, dio op de steiger stonden, een kist ontvreemd. "Waarschijnlijk is de dief stal met een vaartuig gepleegd, daar de kiet vlak van den waterkant is weggehaald. R0EL0FARENDSVEEN. Te water. Be 'heer G., die zich Zondag morgen langs den Veenderdijk per fiets naar de kerk begaf, kwam, toon hij voor enkele voetgangers vrilde uitwijken, met fiets en al in de diepe Veenwetering terecht. Met een haak werd de dTenkeling op bet droge ge haald. terwijl zijn fiets later werd opgodregd. Uitvcering. Maandagavond gaf de Har monie hare jaarlijksche uitvoering voor eere leden en donateurs in de bovenzaal van Café Wagonaar. Zoowel Geestelijke als Wereldlijke Overheden vereerden do vereeniging met hunne tegenwoordigheid. Bat de Vereeniging over een flink aantal donateurs beschikt bleek wol hieruit, dat de zaal lot in do uiterste hoeken gevuld was. De Harmonie heeft getoond voor een ge noeglijken avond te kunnen zorgen eai heeft zeker door dezen avond aan populariteit go- Be muzieknummers, onder leiding van den beer Wagenaar, ten gehoorc gebracht, vol deden ten zeerste en bewezen wat ernstig loeren en oefenen vermag. Een extra nummer deed nog een© to meer uitkomen het talent van den heer Elslgeest als oolo-pistomni 4. Eenige jonge krachten werkten voor de pauze ook mode, waardoor een flinke aan vulling in vorsohillende partijen viel waar te ncsmen. Voor jonge muziekliefhebbers is het be oefenen van instrumentale muziek aan zoom vereeniging ^en ontspanning; de liefhebberij hiervoor is hier echter niet bijzonder groot, doch wat niet is kan komen, althans we gaan vooruit. Een goede keus beeft het Bestuur gedaan niet voor hel aan to vullen tooneelgedeelte de hoeren Gebr. Boeenaesh en de heer do Haas te laten zorgen. Deze bekende Rotterdamecho ar tist en hebben gezorgd voor oen allerleukst programma. Ook de verrichtingen van den heer de Haas vielen zeer in don smaak. Op ondubbelzinnige wijze werd ingenomen heid betuigd, met alles wa4 ten gehoor© werd gebracht en te zien werd gegeven. Be heeren artist en waren daarvan ook overtuigd en wc meen en gerust namens allen, die dezen avond bijwoonden langs dezen weg een wederkeerig „tot weerziens" te mogen toeroepen aan den heer Boesnaoh als antwoord op zijn afscheids groet. Inluschen kan de Harmonie op een succes vol! en avond terug zien. RIJNSBURG. Aanbesteding Gisteren had alhier de aanbe steding plaats Toor het houwen van eon bollen schuur met kantoor voor de heeren P. Vianen en P. v. Delft Czn. Ingeschreven werd als volgt: P. Vreeken te Warmond f15.645. IJ. v. Rijn te Katwijk aan Zee f12.195.W. van Beek te Leiden f15.653.A. Mol Leiderdorp f15.925.W. Waarden Voorschoten f16.000. Gebr. Bouwmeester te Noordwijk [14.433.— C. A. Doudcij te Lisse f 13.739.—D. Vorgunst te Lisse f 13.977.—P. Kort to Rijnsburg f 11.400.—J. v. ïterson to Rijr.Siairg f13.750.— Gebr. v. d. Vijver to Rijneburg f 11.885.Bak ker en Zwanenburg to Katwijk aan den Rijn f 10.895.Gebr. Dool te Leiden f16.800. Voor de Christ Gerof. Gem. al hier spreekt heden (Dinsdagavond) 7 uur Ds. W. Vos uit Drachten. Leden aangewezen door het hoofdbestuur van de Ncderlandsche Vereeniging- voor spoor- en tramwegpersoneelP. Moltmaker, plaatsvervanger G. Joustra; den Nederlandschen R.-K. bond van spoor- en tramwegpersoneel St. Raphael Th. F. van Leur, plaatsvervanger C. P. van Oostveen den Bond van ambtenaren in dienst bij de Nedorlandscke spoorwegenL. "Willem- sen, plaatsvervanger J. H. Lijfering den Neutralen bond van spoorwegperso neel P. de Haan, plaatsvervanger A. H. van Wel den Protestantsch Christel ijken Bond v. spoor- en tramwegpersoneel: W. Belger, plaatsvervanger J. Augustijn. Als secretaris van den loonraad is be noemd de heer Th. J. Koning, eerste chef de bureau bij de tweede afdeeling van den algemeenen dienst te Utrecht. De verdwenen afgevaardigde terecht De Daily Mail zegt dat de heer H. W. Versteeven, uit Sohoonhoven, technisch ad viseur van onze delegatie ter arbeiders- conferentie van Genève, te wiens opzichte in Volkenbondskringen ongerustheid be stond wegens zijn onverklaarbaar vertrek uit Genève op 22 Nov., in We en en vertoeft. Hij heeft den correspondent van het blad medegedeeld dat er aan zijn vertrek uit Zwitserland niets geheimzinnigs is geweest Hij was eenige dagen de bergen ingegaan, t-oen hij erg vermoeid was, en zijn familie, beangst, teen de andere afgevaardigden zonder hem in ons land terugkeerden, liet ijverige nasporingen in Zwitserland doen. Sinds 30 Nov. echter, kende zijn familie zijn verblijfplaats. Het Spiritisme. Men schrijft ons uit Schoonhoven:' In een druk bezochte vergadering van 'c „R.-K. Comité voor winterlezingen" te Schoonhoven hield Maandagavond 9 Jan. 1922 de heer Dr. A. O. A. Hoffman, wet houder van Gouda, een lezing over de anti- ohristelijk-geestelijke beteekenis van het huidige internationale spiritisme. Zulks op verzoek, omdat ons land en ook onze stad in den laatsten tijd overstroomd worden met allerlei lezingen over spiritisme. Dok ter Hoffma-n toonde aan, dat het z.g. spi ritisme niet nieuw is. Modern is vooral evenwel de groote belangstelling ook van de lagere breede volkslagen in 't spiritis me. De geheelo cultuurwereld is in een menschen leeftijd totaal van aanzien ver anderd. van materialistisch nu spiritualis tisch. maar anti-christelijk geworden. Kunst en wetenschap, vooral de pers en literatuur, zijn geheel veranderd. De Kerk heeft tegen nieuwe vijanden te strijden. De meeste Katholieken hebben daarvan nog geen flauw besef. Politiek en sociaal le ien staan waar zij buiten 't geopenbaard christendom arbeiden, onder den sterkstee invloed der nieuwere cultuurstroomingen. Het moderne internationa-Ie spiritualisme dat vele dozijnen millioenen aanhangers telt, is opnieuw geboren uit den drang van het verweer der door het materialisme on derdrukte menschelijke ziel, opnieuw ont staan door het „heimwee naar het verloren Paradijs". Spreker bestreed nu vervolgens de dwalingen van ;t spiritisme, dat geloof en wonderen verwetenschappelijken wil, dat het identiteitsbewijs, dat de dooden in de séanee's verschijnen, leveren wildat alle godsdiensten vercenigen wil in éénen godsdienst, dien van de vereering der menschheid zelve, waaruit heb verwachte alles verlossende genie der t-oekomst, als zoon der loutere menschheid, al9 de An- ti-christ zal moeten geboren worden. Spre ker wees, vooral als geneeskundige, op de gevaren voor lichaam en geest van de prak tische bestudeering van 't spiritisme, dat in diepste wezen van duivelsehen aard is. Daarom waarschuwt de Kerk er steeds te gen als tegen een verdachte stndie. Vele vroegere Katholieken zijn nu adepten van spiritisme, theosofie, enz. Het moderne spi ritualisme als centrale leering belooft de onsterfelijkeheid en laat toe, dab zijne aanhangers zelf de eigen zedenleer vast stellen onder leiding der controle-geesten. Vandaar zijne macht. De lezing, die zeer boeide, had een aan dachtig gehoor. Theorie en Practijk. Men schrijft aan „Hsgez.": Door velen wordt de rubriek Raad van Sta-te in de couranten als weinig interes sant overgeslagen. Een enkele maal wordt men beloond door het lezen van deze ove rigens dorre lectuur. Zoo ging het mij Vrijdagavond. Bij de debatten over de laatste Grondwetsher ziening heeft onze Tweede Kamer het amendcment-BToat, de vergoeding voor on ze Tweede Kamerleden op 2500 vaststel lend, eenstemmig verworpen. De functie van Kamerlid, heette het, vereischte den geheelen man 5000 was wel het aller minste dat hem toekwam. Het Kamerlid Ossendorp lijdt aan over spanning. Hij kan wel Kamerlid zijn en als zoodanig vergoeding ontvangen .Hij kan wel leider van den bcruchten Onderwijzersbond zijn en als zoodanig vergoeding ontvan gen. Doch hij kan de zoo rustige betrek king van onderwijzer aan 'n lagere school niet meer waarnemen. Hij moet. gepension- ïieërd worden en pensioen ontvangen. Pen sioen dat hij niet zou ontvangen wanneer hij niet lijdende was aan overspanning. Dit verzoek om pensioen werd onder streept door mr. Hendels, oud-lid der Tweed o Kamer, in de zitting v. d. Raad van State, voor welk lichaam hij het lid maatschap van de Tweede Kamer aller minst een zeer inspannende werkzaamheid noemde. Theorie en practijk slaan, zoo zien wij. hier mijlen ver van elkander. De heer H. A. Musqueüer, sinds l April 1881 burgemeester van Schipluiden, zal f April aftreden. De Raad le Dordrecht benoemde gis teren tof. wethouder de heer A. J. Jansen- Manenschijn (A.-R.L Den afgetreden func tionaris, den heer De Kantor (Lib.) weid een pensioen verleend van ƒ2000 per jaar. De plaatsvervanger vaTi den heer De Kanter als raadslid, de heer A. J. Lebret, werd beëedigd. Uit de Omgeving. ALPHEN AAN DEN RIJN. Griep. In deze gemeente werden, weder velé gevallen van griep geconstateerd, o,a. in de Marïhastichting zijtn een honderdtal rieken, ter wijl in enkele gezinnon verschillende personen aan de ziekte lijdende zijn. De ziekte vertoont gelukkig tot heden geen kwaadaardig karak ter. ALKEMADE. Belastingen. Vele belastingbetalers in deze gemeente hebben de gewoonte hun be lasting eerst dan te betalen, nadat door do betrokken administratie zijn uitgereikt waar schuwing, aanmaning en dwangbevel. Nu evenwel bij de wet van 24 December 1920 deoe kosten verhoogd zijn, zullen velen nu toch niet zoolang moer waditen met hunne be taling. Vanaf 26 Januari as. wordt voor de waarschuwing 15 cis. en Toor (le aanmaning 25 ets. in rekening gebracht. Do kosten voor het dwangbevel zullen bedragen voor sommen beneden ƒ100 0.40 lot ƒ1.50: van ƒ100 of meer 2.50 benevens ƒ1-van elk gdieri bedrag van 100. waarmede zij do som va« 100 te boven gaat. Men zij dus gewaar schuwd. LISSE. Het kinderlijkje. - Kr wordt e -meld, dat liet uit den trein geworpen Jijkj-.-, moet zijn van een kind van ongeveer vier dagen. De dood was vermoedelijk reeds eenige dagen te voren ingetreden. SASSENHEIM. Gemeenteraad De raad dezer gemeen to ver gadert op Donderdag 12 Januari 1922, des na middags te 2 uur. Te behandelond erwerpen: 1. Ingekomen stukken cn modedeelmgen. 2. Be noeming gemachtigde naar de vergadering van aandeeliioudstera de; N. V. Eloetriciteitshcdrij! te Hillegom - Lisse - Sassenbcim. 3. Vaststel ling gasprijzen. 4. Aanvrage Bestuur Vereeniging tot stichting van Christelijke scholen om te mo gen verkrijgen oen gebouw tot stichting eencr nervorindo school voor een 100-tal leerlingen. 5. Coptabilitcit 6. Vaststelling verordening Inkom stenbelasting en vermenigvnldigingscijfer voor het kohier 1922—23. 7. Navordering Hoofd. Om slag 1920'21. VOORSCHOTEN. Spaarbank. Op de spaarbank „Heilige Antonius van Padua" is gedurende de maand December 1921 ingelegd 34.85.. terug niets. Voor tic Missie. Zondag 5 Februari a.s., zal in deze parochie een Missiedag worden ge houden'en tevens een tentoonstelling om aldus meer beJangstelli;.- te wekken voor het Mis siewerk. V/ASSENAAR. Loop der bevolking, Qp 1 Januari be stond ui t zielental dezer gemeente uil 3372 mannen en 3430 vrouwen, totaal 6809. Het vermeerderde door vestiging met 414 m. en 529 vr. door geboorte met 108 m. cn 108 vr. Totale vermeerdering dus 522 m. en 637 vr. Be bevolking verminderde door vertrek met 298 m. en 341 vr. door overlijden met 38 m. en 34 vr. Totaio vermindering aleoo 336 m. en 375 vr. De bevolking vermeerderde alzoo met 186 mannen en 262 vrouwen en bestond dus op 31 December uit 3558 mannen en 3692 vrou wen of m totaal uit 7250 zielen. In 1921 werden 43 huwelijken gesloten. G'meentcraad. Do Raad dezer gemeente vergadert Vrijdag a.s. des voormiddags te 9.30 R.-K. Universiteit. De collecte foor de R.-K. Universiteit bracht alhier pl.m. 1100 op. WOUBRUGGE. Het Groene Kruis. Het bestuur van de afdeeling „Hot Groane Kruis" alhier, heeft be sloten, do bekende Groene Kruis borstspeld door eenige jong© dochters le koop aam te laten bieden. Verder zijn or plannen om eon bazar of iets dergelijks te houden, een en ander om de kas aan te vullen, daar dit noodig zal zijn om een pleegzuster-kraamverzorgster alhier te kunnen suhsidieeren. Het bestuur hoopt dat een of meer jongedochtere zich zullen aanmelden en hist gevoelen voor dien zoo nuttigen arbeid. Voor de opleiding heeft onze pl. geneesheer Dr. Loth, zich reeds bereid verklaard. Nog te weinig wordt hier en te Hoog made don arbeid van „He4 Groene Kruia" gewaar deerd. Dit bleek nu de contributie verhoogd moest worden.Eenigen, onder wie ook gegoede ingezetenen, maakten bezwaar tegen die ver booging. Iets anders, wat ook onder het oog gezien werd. is, dat zelfs bemiddelde lieden niet eerder lid worden, dan als er een zieke in hun gezin verpleegd moet worden. Een behoorlijk bedrag voor intrede, zou voor dezulken niet meer dan billijk zijn, oor deelde een deed van het Bestuur. Mogen spoedig alle ingeze'enen lid wor den. en saam elkanders lasten leeren dragen. Woekerwinst? Naar aanleiding van de laatste raadsvergadering, waarin de voorzitter wees op de hoog© prijzen van levensmiddelen in ons dorp tengevolge van een te groot aan tal winkeliers, en mededeelde, dat hij een plan in 6ludie had om prijszakking te verkrijgen, daar te Hoogmad© zulks door Coöperatie reeds was vorkregen, zendt de heer Ghr. van der Na gel een prijscourant rond met het volgend op- sohrift: „Naar aanleiding van hot Raadeversiag 11. 30 December in onze Gemeente, waarin bijna wordt beweerd, alsof wij als winkeliers woe kerwinst van het publiek zouden nemen, zoo wil ik U even mededeelen iets, wal geen studie behoeft, doch in practijk geleverd", enz. Verder verklaart deze winkelier bereid 4$ zijn, aan ieder, die zijn boeken wil inzien, deze te toonen, opdat blijken dat geen woeker winst wordt genomen. ZOETERMEER—ZEGWAART. R. K. Volksbond. De ledenvergadering, aangekondigd op Vrijdag 13 Jan. zal gehou den worden Maandag 19 Januari bij den heer Velen turf, 's avonds om 7 uur. NieuwjaarscoHecis. Deze collecte maakt het mogelijk dat de gemeenten aan behoeftige gezinnen tweemaal een M mud steenkolen ver schaffen. Daarenboven worden bun voorloopig vier brooden per week gegeven. Het begrip „behoeftig" wordt hier zeer ruim genomen, zoodat velen daaronder vallen STADSNIEUWS. 3-Oetober-Vereeniging. Gisteravond hield de 3-October-Ver eeniging haar jaarlijksche algemeene ver gadering in een der bovenzalen van „In den Vergulden Turk". De voorzitter, de heer W. v. Rossum du Ch&ltcl, heette de niet talrijke aanwezi gen welkom de meer dan 6000 leden waren gelukkig niet allen present en bracht in herinnering het zoo grootsch op gezette en zoo schitterend geslaagde feest, in het afgeloopen jaar gehouden. De op tocht is gebleken wat al to grootsch te zijn geweest, zoo groot, dat het de krachten van do vereeniging is te boven gegaan. Niet op financieel maar op organisatorisch ter rein. Bij de memorcorïng van het zoo goed in den smaak gevallen nieuwe ge deelte van de feestviering, de intocht van de Geuzenvloot, nam spr. de gelegenheid do baat nogmaals dank te brengen aan den Commandant van de Kweekschool v. Zeevaart. Dankbaar werd gewag gemaakt van de welwillendheid zoowel van den Mi nister v. Oorlog, als van den Commandant der Yeld-Artilleric en van de officieren, van wie do heer Ebb ink een extra woordje van hulde in ontvangst mocht nemen. In belangrijke mato is dit jaar van het Ira- ditionecle programma afgeweken, o.a. ook door do aanbieding van het vaandel, ter gelegenheid van het 7e lustrum der ver eeniging, namens do Leidsche burgerij ten geschenke aangeboden. Aan do verschillende medewerkers bij de middag- en avondfeesten, alsook aan gemeen Leb es tuur, politic en pers werd hartelijk dank gebracht. Summa summa- rum, het 35o feest der 3-October-Ver een iging is het mooiste geweest, dat in al die jaren is gevierd. De heer N. G. Spaargaren, secretaris, leest daarna do notulen van de vorige jaar vergadering, welke onveranderd onder dankzegging worden gearresteerd cn brengt vervolgens een uitvoerig jaarver slag uit over 1921. Ondanks een terugloo- pen van het vorige ledental met 14 r/o, is dit getal door nieuw aangeworveu loden toch nog aangegroeid tot 6071, dat is 27 meer dan in het vorig jaar. Over mede werking blijkt niet tc moeten geklaagd, doch wel over do houding van eenige te veel op eigen voordeel beluste leveran ciers. Verschillende leden hadden hun lid- maatschap omgezet in een donateurschap, wat bef. bestuur natuurlijk ook anderen leden ten zeerste kan aanbevelen. Een bijzondeilieidje van den optocht was, dat deze een lengte had van onge veer 2 K.M. De voorzitter wijst er in zijn dank woord aan den secreLaris op, dat er toch een wanklank is vernomen. Sommige deel nemers aan den optocht hebben n.l. ver- Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden bréngt ter kennis van dc ingezetenen dat oiorgea (Donderdag) aan de gemeentelijke Visch- winkels (Vïschmaarkt en Stadshulteperf) verkrijgbaar isSCHELVISCH a 0.2G, GROOTE SCHELVISCH 0.40, SCHAR 0.36, GROOTE SCHOL 0.52, KA BELJAUW (uitgesneden) h, f 0.60, TAR BOT 0.80 en TONG l.io per pond. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GUSELAAR. Leiden, 11 Jan. 1922. KATHOLIEKE AGENDA LEIDEN. Woensdag. On (wikkelingsclub van „De Hanze" In den Vergulden Turk, te 8.30 urn-. Woensdag. R. K. Drankbcstr. Prop. Club „Dr.- Ariëns", bij Wed. v. d. Berg, te 8 uur. Woensdag R.-K. PoBliebond, Bondsgebouw, to 7 uur Donderdag R.-K. Houwvakarbcd'dcrs, Bond's- gefcouw, te 8 uur. Donderdag R.-K. Transportarbeiders, Bonds- gobouw, te 8 uur. Donderdag Ledenvergadering R.-K. Vrouwen bond, Kleine StadszaaT, 8 uur. Donderdag Feeslvergadering Maria-Vereeni- ging, Zomerzorg, 8 uur. Vrijdag. Vergadering Ned. R. K. Metaalbewer kers, Bondsgebouvv, te 8 uur. Vrijdag. Propagaudavergadering van de „Jon ge Garde", Stedezaal, te 8 uur. Zondag Feestavond Handelsreizigers ,,St. Qhristoffel", Foyer Stad®zaa3, 8 uur* OEGSTGEEST. Vrijdag Spaarkas „St. Antonius", Café Korte- kaas, te 7.30 uur. ZOETERMEER ZEGWAAR T. Maandag R.-K. Volksbond, bij den beer Vee- lenturf, te 7 uur. ZOETERWOUDE. Woensdag. R. K. Kiesvereenigiug, Café Roele ven, te 7 uur. ALGEMEENE AGENDA MUZIEK EN TGONEEL LEIOEN Vrijdag. Miscba-Léon, Schouwburg, le 8 uur. Apothekers cbe tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zoudagc geopend zijn: H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Tel. 432. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch allleen voor leden van dit fonds. Telegrafisch Weerbericht. volgons waai nemingen verricht in den morgen van 11 Jan. 1922, medegedeeld door hex Kon. Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 777.5 Toulouse. Laagste Barometerstand? 744.5 Flome. Verwachting tot den avond van 12 Januari. Meest matige Westelijke tot Noordvrcste" lijke wind; ai wisselende bewolking, waar" schijnlijk enkele reeen-ofhavelhui ties, kouder gelen de costuumtf geheel oi gedeeltelijk terug te geven. Van sommige uniformen waren b.v. de gouden kwasten en tressen afgesneden en medegenomen. In verhand met dit afkeurenswaardig feit verzoekt hij aan de Leidsche burgervereenigingen nog meerdere modewerking, opdat men een volgende maal er toe komc dat de deel nemers aan den optocht uitsluitend be staan uit leden van Leidsche vereenigin- gen. Uit het nu volgend verslag van den penningmeester, den heer R. de Wilde, ontleencn wij, dat de kas aan inkomsten cn uitgaven sluit met een bedrag van/26311.11' (meer dan een kwart Ion!). Balig saldo: 1149.53L Dit jaar heeft de vereeniging voor fiet eerst een eigen kapitaal.beslaando uit ƒ7150. De groote optocht blijkt de respectabele som van 19357.231 fp heb ben gekost. Na verslag van do Kas-commissie bij monde van den heer v. Raay, werd dc pen ningmeester onder dank gedechargeerd. Aan de orde was verkiezing vjin vier be stuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren W. v.Rossum du Ch&Ltcl,N.G. Spaargaren. R. de Wilde en W.v. Deventer. Met nagenoeg algemeene stemmen werden genoemde hoeren herkozen. Dc contributie werd. evenals vorige ja ren wederom gesteld op ƒ1.50 De voorzitter deelde nu mede, dat het' bestuur voorstelt aan het gemeentebe stuur een schilderij aan le hiedeD, met het doel dit in het pas voltooide nieuwe gedeelte van den Lakenhal te doen ophan gen, om' het historische moment van do uitdeeling van haring en wittebrood te ver eeuwigen. Dit fraaie schilderij, van de hand van den Leidschen schilder L. v. cl. Vlist, laat1 zien de schepen en schuiten, liggende voor do Waag en de uitdeeling van haring en wittebrood, zooals dit het vorig jaar vóór do Waag heeft plaats gehad. De vergadering gaf door levendig ap plaus haar ingenomenheid met dit voor stel le kennen. Van de-rondvraag word door verschillen de leden gebruik gemaakt. De wöfipclf werd le kennen gegeven een volgende'1 maal een kleineren optocht te houden. Een der leden gevoelde niet veel voor eeri1 stoet van stijve heeren en dames er. zag liever wat lolligs! Een voorstel om het batig saldo of de gekweekte rente af le staan aan dc nood- lijdenden in Friesland en Drente, strand de, hoe sympathiek ook, op do statuten! der vereeniging, die de gelden uitsluitend bestemmen voor 3-Octobcr-aangelegenhe- dcn. Een voorstel om een verhooging vatl

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2