tie van voorzitter van het voorloopig hoofdbestuur allo voorbereidende werk zaamheden heeft geleid. Op Zaterdag 7 Januari heeft te Utrecht een vergadering der verschillende groe pen plaats tot vaststelling der groeps-re- glementen en ter verkiezing der groeps besturen. Het alg. secretariaat is gevestigd in „Het Gildenhuis", Warmoesstraat 145, Amster dam. Verzekering van arlxüdcrswoningen. Door tusschenkomst van Ged. Staten van Zuid-Holland is ter kennis van de ge- meentebeturen gebracht, dat de minister van Arbeid op hun desbetreffende vraag verklaarde, zich niet bevoegd te achten om een maatstaf voor de beoordeeling van de soliditeit van verzekeringsmaatschap pijen, waarbij door vereenigingen met Rijkssteun gebouwde vereenigingen met worden verzekerd aan te geven wijl als dan in geval van schade het Rijk mede verantwoordelijk zou kunnen worden ge steld. De gemeente is ten allen tijde en in alle gevallen tegenover het Rijk verantwoor delijk voor de rentebetalingen de aflossing der voorschotten. Een eerste vereischte is dus dat de verzekering tegen brandschade van het complex door de vereeniging 'aan do goedkeuring van het gemeentebestuur wordt onderworpen. Heeft de gemeente verzuimd, deze voorwaarde bij het ver- leenen van het voorschot aan de vereeni ging te stellen, dan moet zij zelve bijvoor- komend geval de gevolgen daarvan dragen. Salariecring gcmcentepersoneel. Naar het Dbl. van N.-Brabant verneemt heeft de staatscommissie inzake salariee- ring van genieentepersoncel haar laatste vergadering gehouden, en kan haar ver slag binnenkort worden tegemoet gezien. De Bond van Ned. Onderwijzers. Woensdag heeft te Utrecht de Bond van Ned. Onderwijzers vergaderd. Voorzitter Ossendorp gewaagde van malaise in den bond, en de voornaamste- reden daarvan is: de verloren salarisactie. Toch wekte hij op tot strijd. Medegedeeld werd, dat de Bond dit jaar 227 leden minder bijkreeg dan verloor. Met 145 tegen 114 stemmen werd, zooals gisteren reeds vernield, tegen den zin van de meerderheid in het Hoofdbestuur beslist dat de hoofden van scholen niet tot den bond zullen worden toegelaten. Verder werd o.a. nog een motie aange nomen. die zich uitspreekt vóór een herfst vacantie. Bij acclamatie werd de volgende motie aangenomen: De vergadering enz., constaterende dat tal van onderwijzeressen en onderwijzers in 1920 en een deel van 1921 ouderwijs heb ben gegeven buiten do gewone schooluren in opdracht der betrokken gemeente- of schoolbesturen; dat zoowel bij de lastgc- vende besturen als bij de leerkrachten de overtuiging bestond, dat voor dezen extra- arbeid een billijke salarisverhooging zou worden uitgekeerd; dat door verschillende besturen deze verhooging zelfs reeds was uitbetaald, doch, als gevolg van de terug werkende kracht der Onderwijswet 1920, op last van de regeering is teruggevor derd. terwiji in de overige gevallen beta ling der extra-diensten werd verboden; protesteert met kracht tegen deze han delwijze der regeering, en dringt er bij de Tweede Kamer met den meesten klem op aan. het daarheen te leiden, dat alsnog een behoorlijke bezoldiging voor dezen extra- arbeid wordt vastgesteld. Zaandam cn do gehuwde onderwijzeres. Een der meest opvallende benoemingen bij het onderwijs in do laatste zitting van den gemeenteraad is die geweest, waarbij een gehuwdo candidate met 6 tijdelijke dienstjaren in de gemeente doorgebracht-, sn als no. 1 op do voordracht geplaatst, gepasseerd werd met 10 tegen 8 stemmen. Voor de gehuwde vrouw schijnt dus in dienst der gemeente Zaandam nu geen plaats meer. ,,'t Kan verkeeren"!!! Ter Laan verdedigde het ontslag en £tiys bestreed het. Het rijwiel bij de Post. De postadministratie heeft, naar de Gelderl. meldt, bepaald dat van 1 Jan. a.s. af de vergoeding voor het gebruik door do ambtenaren van een eigen rijwiel zal wor den verlaagd. Bedroeg deze vergoeding tot dusverre 15 ct. per uur, voortaan zal voor de eerste twee uur gebruik slechts dit bedrag worden gegeven, terwijl voor elk volgend uur een vergoeding zal gel den van 10 cent per uur. Uit de Omqevinq. BOSKOOP. Arrestaties. Nog steeds bobben to Wad- dinxveen arrestaties plaats van personen, die 'rij belangrijke diefstallen beirokken zijn. Na rijn weer aangehouden F. uit Waddinxveen en d. uit Boskoop, die betrokken zijn in verschil lende diefstallen voor oen paar jaar gepleegd. Zij moeten na een langdurig verhoor een Volledige bekentenis hebben afgelegd. Bedwelming. Toen schipper W. van L. Vit Gouda met zijn vaartuig door de Gcv.de onder Boskoop voer, vond hij zijn knecht be wusteloos in de machinekamer liggen, door ga-s-;cn bedwelmd. De man is door een ge neesheer bijgebracht. NIEUWKOOP. Bouwvakarbeiders. Gisteren vergaderde de Bouwvakarbeidersbond in hel Patronaals- gebouw. De Voorzitter oper.de de vergadering met den Cbr. groet en heette alle aanwezigen van harte welkom, waarna de Secretaris dc notulen las en zijn jaarverslag uitbracht. Hierna volgder" het jaarverslag van den Pen ningmeester, waaruil bleek dat do inkomsten waren 435,18, dc uitgaven 527,71, dus een nadcclig saldo van 92,53. Als controle-commissie werden gekozen de hecren G. A. van Leeuwen en C. Zimmerman. Als Voorzitter werd gekozen de heer A. van Houten. Daarna werd breedvoerig besproken bet aannemen van nieuwe leden, doch er werd met algemeone stemmen besloten dit geheel over te laten aan het bestuur. Dan werd nog besproken de steun voor de Metaalbewerkers en er werd besloten dat de Penningmeester bij het in ontvangst nemen der contributie een inteekenlijst zal presenteeren. Ook werd nog besproken het verzoek van 't hoofdbestuur om do vereeniging aan te slui ten bij den Girodienst cn er werd daartoe be sloten. Ten «slotte bracht de Geestel. Adviseur oen woord vau dank aan den aftredenden Voor zitter, die veel gewerkt heeft en veel opgeofferd om hier een vakbond tot stand te brengen. Hierna sloot de voorzitter do vergadering op de gebruikelijke wijze. NOORDWIJK AAN ZEE. Geslaagd. Voor het examen Handelsken nis L. O. slaagde te 's-Gravenhago de heer P. D. Bardclmeijer, alhier. OEGSTGEEST. Aanrijding. Gisteren te ongeveer elf uur is vlak bij de woning van Dr. Muller op dem Leidschen Straatweg Mej. Sw. aangereden door de Haarlemsche stoomtram. Zij was door de stoom verblind geworden. Door eenige heeren werd zij bij dr. Muller binnengebracht. Later is zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. VOORSCHOTEN. Motorbrandspuit. Gistermiddag is in onze gemeente een demonstratie gehou den met de nieuwe motorbrandspuit onder zeer groote belangstelling van jong en oud. In tegenwoordigheid van de leden van den gemeenteraad werd de spuit gepro beerd. De Ned. Herv. Kerk werd het eerst bespoten, waarna men zioh begaf naar het R.-K. kerkgebouw. De demonstra tie slaagde uitmuntend. De spuit heeft twee kranen, doch kan met 3 straalpijpen werken en werpt met groote kracht in enkele oogenblikken een massa water uit. Indien wij nu maar het geluk hebben dat bij het uitbreken van brand de mot-or zijn dienst- niet weigert-, dan voorzeker is de brandweer alhier zeer verbeterd. V/ASSENAAR. Jacht. Op DuinreU werden deze week in één jaeht 186 konijnen geschoten. Wegverbetering. Het fietspad tus- sóhen den D-eyl en het. Haa-gsche Schouw wordt door het Rijk als een stiefkind be schouwt, Sedert het pad is aangelegd wordt het verhard nu eens met grove erind, dan w- met sintels, die in geen maanden verpulveren. Nu heeft men er weer sintels opgebracht, maar voor dezen keer vermengd met stukjes* ijzer, spijkers en meer dergelijke vijanden van een fiets band. Ieder, die er langs komt, vraagt zich af, of de verharding van dat pad nu niet eens op een andere nj^hjL kan geschie den. Zooals het tot nu gebeurde is het meer dan ergerlijk. Boter. De prijs van de roomboter is alhier verhoogd tot 1.10 per pond. Notariaat. Naar wij vernemen is no taris Mimnick, die sedert eenige maanden de practijk niet meer waarneemt, voorne mens ontslag te vragen uit zijn ambt. WOERDEN. Verpachting. Woensdag had in de stadsherberg door B. en W. de verpachting plaats voor 3 achtereenvolgende jaren: 1. Het grasgewas langs den Waardschendijk 2. id. langs den Nieuwendijk en 3. id. langs den Singel. De pcrceelen werden toegewe zen aan,den heer J. Bol voor ƒ1800. 4. Het grasgewas langs den Oost- en Westdam, de Prins Hendrik Nassau en Emmakade, de plantsoenen en begraaf plaatsen. Hiervoor waren geen liefheb bers. Het teelland aan den Nieuwendijk in 42 perc.; id. aan de Van der Valk Bouman- laan in 25 perc.; id. tusschcn Wilhelmina- weg en Pr. Hendrikkade in 8 perc-. Hier voor waren zeer veel liefhebbers. De prij zen varieerden van 75 ct. tot ƒ1.30 per Rijnl. roede; dit maakte voor sommige tuinders een verschil van 10 verhooging per jaar. Afgekeurd. Donderdag werd door den gemeentekern-meester een koe voor de consumptie afgekeurd. Onder politiego- leide werd het cadaver naar de relorlcn der gasfabriek vervoerd voor do gasfabri- cage. Kerstfeest. Woensdagavond vierd de onderafd, van den R.-K. Volksbond Jvin- derkerstfeest" het kerstfeest. Deze avond is schitterend geslaagd. Er was veel be langstelling. ZWAMMERDAM. Geslaagd. Voor het examen Handelsken nis L. O. slaagde te 's-Gravcnhage de lieer G. Fokker, alhier. STADSNIEUWS. Aan Ouders van schoolgaande kinderen. Overeenkomstig de nieuwe lager-onderwijs- wet zullen op 1 Januari 1922 dc R.-K. Scholen voor M. U. L. O. aan do Haarlemmerstraat voor de meisjes en aan het Rapenburg voor de jongens, gesplitst worden, ieder in een school voor gewoon lager onderwijs en voor uitgebreid lager .ouderwijs. De scholen voor gewoon lager onderwijs blijven aan beide scholen voortbestaan, zooals tot beden, als scholen van zes achtereenvol gende JeerjaTen. Voor deze scholen zijn echter nieuwe hoof den benoemd. Tot hoofd van de lagere echooi voor meisjes aan -de Haarlemmerstraat is benoemd de Ecrw. Zuster Francisco. Tot hoofd van de lagere school voor jon gens aan het Rapenburg is-benoemd do heer W. P. Melief. Het uitgebreid lagCT onderwijs (U. L. O.) zal aan heide scholen worden gegeven in ten minste drie achtereenvolgende leerjaren, aan- sluitende aan het zesde leerjaar der scholen voor gewoon lager onderwijs. Als hoofd der U. L. O. 6chool voor meisjes aau de Haarlenïfnerslraat zal optreden do Eerw. Zuster Agnes. Als hoofd der U. L. O. school voor jongens aan het Rapenburg zal optreden de heer P. H. Snijders. Volgens de nieuwe lager onderwijswet wordt het schoolgeld geheven door het Gemeentebe stuur, niet door het Schoolbestuur. Het schoolgeld voor de U. L. O. scholen (dus voor de drie hoogsto leerjaren) is hooger dan voor het lager onderwijs. Indien de ouders de kinderen niet langer dan zeven jaren op school laten, kunnen zij het zevende leerjaar laten volgen, zonder verhoo ging van schoolgeld te betalen, door de meis jes aan de St. Joseplischool aan de v. d. Werf- straat en door (Le jongens aan de 6chool aan de Haarlemmerstraat no. 240. Namens het Bestuur der R. K. Meisjesscholen, P. L. DESSENS, Deken, Voorzitter. A. LEIJSEN, Pr., loco-Secretaris. Namens het Bestuur der R. K. Jongensscholen A. LEUSEN, Pr., Voorzitter, A. FILBRY, Secretaris. GEMEENTERAAD. II. Benoeming. Onder overlegging van het desbetreffend advies van den heer Inspecteur der Gymnasia bevelen B. on W. ter benoeming tot tijdelijk leeraar in de "Wis- en Natuurkunde aau het Gymnasium alhier, aan: Dr. T. van Lohuyzen, te 's-Gravenhage, zulks gerekend vanaf 5 December jJ. tot 1 September 1922. Verlichtings- en verwarmingstoestellen In het nieuwe Stedelijk Museum. Onder opmerking dat te zijn er lijd gelden zullen worden aangevraagd voor de aan schaffing van vitrines, meubilair en ver dere benoodigd'heden, geven B. en W. thans in overweging voor het aanschaffen en aan brengen van de noodige verlichtings- en verw a rm i r. g-sar t ik el en in het Stedelijk Mu seum een bedrag van 2000 beschikbaar te stellen. Burgerlijk Armbestuur. Wij hebben gisteren medegedeeld, dat B. en W. afwijzend praeadvies voorstellen op het voorstel-v. Stralen (gemeentelijke steuncom- missie) en de motie-v. Stralen en Heemskerk (verhooging norm van uitkeering bij het Bur gerlijk Armbestuur). B. en W. meenen aanneming van het voor- stei-Van Stralen te moeten ontraden om drie redenen. Vooreerst achten zij het niet ge- wenscht reeds, zoo spoedig terug te komen op het besluit genomen in de vergadering van 29 Augustus 1921. Toen werd vastgehouden aan dezen stelregel, dat dc gemeente met haar steunregeling niet verder zou gaan dan het Rijk en dus geen eigen steunregeling meer in het leven zou houden tusschcn de verzekering en het Armbestuur. Zij zien niet in, dat do omstandigheden sedert zoodanig zijn veran derd, dat een andere gedragslijn geboden is. Van oen algeinCme crisis kan in onze ge meente gelukkig nog niet gesproten worden. De cijfers wijzen dit uit. Ook verwachten B. en W. dat de toestanden niet veel erger zullen worden, al geven zij toe, dat de zoo lang ver beide opleving in het economisch leven zich nog laat wachten. Ten tweede achten zij de instelling van oen algeme-ene 6teuncommïssie niet gewensebt het belang der verzekering. Voor hen blijft de verzekering de eenigo juiste maatregel tegen dc werkioosheid. Het is een algemeen belang dc vakverecnigingen te steunen in hun propaganda voor dit nuttig instituut. Dit ge schiedt thans door de overheid door het ver- leenen van subsidies en zij wezen er reeds in de laatste vergadering op, dat zij daarom ook de nieuwe regeling van den Minister van Ar beid nopens den steun aan noodlijdende werk- loozenkasscn, afgezien nog van de kosten verdeling, niet gelukkig kunnen vinden. Ging men over tot het in het leven roepen van een aigemcene steunregeling, dan vreezen zij, dat langzamerhand de-verzekering zal afbrokkelen en deze moeizaam opgebouwde en tijdens do oorlogsjaren en daarna met zooveel zorg dn stand gebonden instelling de concurrentie met een algemeen steuncomité niet zal kunnen vol houden. In de derde plaat-s zouden B. en W. het denkbeeld van den heer Van Stralen ern stig ontraden om financieele redenen. Zij vree zen toch, dat do gestie van een steun comité niet zoo zorgzaam zal geschieden als met hel oog op de gemeentekas, voor wier rekening deze steun uitsluitend zal komen, noodiig is. Ooi: zal Leiden, indien daar een ge lijk Steuncomité wordt ingesteld, een zeer on- gevcnschte aantrekking verkrijgen en zal niet iedereen omtrent de bedoeling van. zulk een comité zich een juiste voorstelling maken. De ervaringen door het Steuncomité uit de oor log-jaren opgedaan, lokken niet tot een her haling. Wat aangaat de motie van de hoeren Van •Stralen'en Heemskerk merken zij op, dat de door hen gogoven cijfers als norm iots voor- dceligcr zijn. Wat echter de werkloozen prac- üsch in handen zullen krijgen, hangt mede van gezinsinkomsten af.B. en W. nemen hierbij aan, dat hiermede- ook de heeren Van Stralen cn Heemskerk rekening zullen willen houden en hel- behoeft geen betoog, dat in verband mot de vrijheid van handelen^ die het Bur gerlijk Armbestuur heeft, op die inkomston scherper zal worden toegezien naarmate hol steunbedrag hooger is, waarbij in het oog moet worden gehouden, dat do hulp van hel Burgerlijk Armbestuur toch ecnigszins ver band moet houden met de uitkeering uit de workloozenkas en den steun van de regeling van don Minister van Birmenlandsche Zaken, die o. a. 1en opzichte van de hierboven be doelde personen slechts 10 1.05 per kind bedraagt. Elke norm is ecnigszins willekeurig. Het blijft altijd een kwestie van meer of minder en als de kosten geheel voor rekening van de gemeente komen, d. w. z. de belastingbe talers, waaronder thans ook vele Heine in komens, ligt het voor de hand, dat B. en W. niet geneigd zijn aan het Burgerlijk Armbe stuur verhooging der normen in overweging te geven. Pensioen-verordening. Het in handen van B. en W. ten fine van praeadvies gestelde voorstel van de hee ren Dubbeldeman, Sijtsma, van Stralen, Heemskerk en Knuttel, luidende: „Ondcrgeteekcnden stellen voor: le. de verordening regelende het verlee nen van pensioen en wachtgeld aan ge meente-ambtenaren aldus te wijzigen, dat uit den derden regel van het laatste lid van art. 10 dier verordening, het woord „eervol" komt te vervallen; 2e. aan die verordening een artikel toe te voegen, waarbij wordt bepaald, dat deze wijziging ook toepasselijk is op ambtena ren lie voor het inwerking treden der ge wijzigde verordening, doch na 1917 zijn ontslagen" geeft B. en W. aanleiding het volgende onder de aandacht vin den Raad te bren gen. Volgens artikel 151 der Gemeentewet houden de bepalingen van plaatselijke ver ordeningen in wier onderwerp door een wet, een algemeenen maatregel van be stuur of provinciale verordening wordt voorzien, van rechtswege op te gelden. Op grond van dit artikel zijn derhalve op 1 October 1913 de gemeentelijke pen sioenverordeningen vervallen, nu vanaf dien datum in de pensionneering van de gemeenteambtenaren en hunne weduwen en weezen door de Pensioenwet voor de gemeenteambtenaren 1913 en de Wedu wen-wet voor de gemeenteambtenaren 1913 werd voorzien. Deze wetten houden echtre een bepaling in, waardoor de besturen van gemeente, waar op 1 October 1913 pensioensbepalin gen golden, die hoogere pensioensaanspra ken gaven dan de wet, voor slechts één maal in de gelegenheid werden gesteld, die bepalingen vóór 1 April 1914 zoolang te herzien, dat deze hoogere pensioensaan spraken voor de op 1 October 1913 in dienst zijnde ambtenaren zouden blijven, gelden. Ingevolge deze bepaling heeft ook de gemeente Leiden bij besluit van 26 Maart 1914, goedgekeurd door Gedeputeerde Sta ten op 21 April d.a.v., de gemeentelijke pensioenverordeningen, uitsluitend ten op zichte van die hoogere pensioensaanspra ken en slechts voor de op 1 October 1913 in dienst zijnde ambtenaren, gehandhaafd. De gemeente heeft dus hare verordenin gen aan de nieuwe wetelijke bepalingen aangepast; een raadsbesluit, waarbij deze verordeningen thans andermaal zal wor den herzien, zou dus, als. zijnde in strijd met do wet, zeer zeker niet de goedkeuring vau Gedeputeerde Staten vewerrven. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging het voorstel van de heeren Dubbeldeman c.s. niet aan te nemen. Nod. R.-K. Volksbond. Gisteravond té 8 uur werd in het Bonds gebouw de jaarvergadering gehouden van de afd. Leiden van boven.eeiioemdenborid. Aanwezig waren ruim 90 leden. De Voorz., de heer P. Heemskerk, o:•••!.- de de vergadering met gebod, waarna hij een korte uiteenzetting gaf van hetgeen in het afgeloopen vereen'gingsjaar ten op zichte van de stands- ea vakorganisatie was geschied. Wijzend op de groote moeilijkheden, die voor den komenden strijd te wachten zijn, zegt spr. te meenen, dat niet al'en van den erstigen toestand doordrongen zijn. Spr. meent in den strijd in de metaal industrie een begin te kunnen constatec- ren van nog grootere moeilijkheden. Wat de Leidsche afdeclmg betreft, kan spr. tevreden zijn, maar hij is niet vol daan. Het ledenaantal is stationair geble ven, hoewel in het begin van het jaar etn vooruitgang werd voorspeld. Wat het komende jaar betreft, zegt spr., dat ook met de uitgavén uit de Bondskas de grootste zuinigheid moet be tracht worden. Zulks vooral in verhand met te wachten werkloosheid. Spr. uit voorts den wensch, dat het nieuwe jaar voor de afd. een voorspoedig jaar moge zijn cn hij besluit zijn openings woord met een woord van afkeuring over het feit, dat in den gisteren gehouden op tocht van werkloozen ook Katholieken mcdel iepen. Spr. wijst erop, dat ieder Ka tholiek op de eerste plaats Katholiek moet zijn en hij uit dan ook den wensoh, dat Katholieke arbeiders zich voortaan zullen onthouden van dergelijke beloogingen, uit geschreven door een andere organisatie. De notulen der vorige vergadering wor den hierna door den secretaris, den heer v. Ives teren, gelezen en onveranderd vast gesteld. De Voorz. deelt hierna mede, dat do Prop. Club „St. Petrus" haar eersten avond van den le houden apologetiscben cursus heeft vastgesteld op Maandag 9 Januari. In de Stadsgehoorzaal zal alsdan optreden de Zeereerw. Pater Borromacus do Greeve, met het onderwerp: „Oorlogen Religie!'. De voorz. zegt voorts, dat voor goede afdoening van zaken de werkloozen zich moeten wenden tot deh penningmeester of den secretaris van de vakafdeeling, bij voorkeur tot eerstgenoemde. Hierna werd de agenda afgehandeld, terwijl to gelijkertijd de bestuursverkie zing plaats had. Do voorz. brengt hierbij een woord van hartelijken dank aan mej. de Groot, die haar bestuursfunctie had neergelegd. Spr. wees er vooral op, hoe mej. de Groot ge durende langen tijd zitting had in het bestuur als ecnigst vrouwelijk bestuurs lid, en zulks terwijl de afd. uit 95 man nen bestaat. Aan het zeer uitvoerige jaarverslag van den secretaris is het volgende ontleend: L ed ontal: 30 Nov. 1920: 946 leden. 865 mann., 78 vrouw, en 3 aspiranten. 30 Nov. 1921: 950 leden, verdeekl als volgt: „ge wone" leden 115 mann., 11 vrouw., 3 asp., „vakverccnigings"-leden 827 mann. en 3 vrouw. Dc Jaatslen als volgt verdeeld: 53 bakkers, 137 bouwvakarbeiders, 10 bloemisten, land- en tuinbouwarbeiders, 62 fabrieks arbeiders, 55 graf. bond, 10 handels- kan- Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop, De Burgemeester van Leiden brengt tec kennis van de ingezetenen dat inorgea (Zaterdag) aan de gemeentelijke Viscb- winkHs Visohmarkt en 8ta-dshulpwerf) verkrijgbaar is TONG k 0.95 per pond. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. leiden, 30 Decefber 1921. HONDENBELASTING. Burgemeester en Wethouders van Le! den brengen ter kennis van belanghebber, den, dat ingevolge art. 2 de<r Verordening regelende de invordering der plaatselijke directe belasting op de honden, iedere houder van een of meer honden, die aan die belasting onderhevig zijn, verplicht is daarvan vóór of op den 31 en Januari a.s. bij den Gemeemteijonfcvanger aangifte te doen, door inlevering van een behoorlijk- ingevulde en door den aangever ondertee» kend biljet en dat bedoelde inschrijvings biljet (ten. voor heit dienstjaar 1922 kosteloos ten kantore van den Gemeente-ontvanger verkrijgbaar zijn. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dot door Johannes Daniël Frederik Cheizoo woende te Leiden eeni verzoekschrift is ingediend, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het Hein voor gebruik ter plaats van verkoop in het benedenlokaal en het aangrenzend' achterlokaal van het perceel Noordeinde No. 49. KATHOLIEKE AGENDA LEIDEN Zaterdag Comlié tot steun R.-K. Meiaalbewea t- kers, Bondsgebouw, te 5 uur. Dinsdag. Ned. R. K. Graf Bond Jaarvergade ring, Bondseebouw. te 8 uur. NIEUWKOOP. Dinsdag. R. K. Volksbond. Patronaatsgébouw, te 7.30 uur OEGSTGEEST. Vrijdag. Zitting Spaarkas Brandstoffen Sic* - Antonius. ten huize van W. Th. Zand vliet, Wijtenbacbwee 29. tusschen 7 en 8 uur ALGEMEENE AGENDA MUZIEK EN TOONEEL LEIDEN Maandag Z. B. B. H. H —NV bet.Schouw- tooneel. Schouwburg. 8 uur. Dinsdag Goudsprookjes Tooverlied, Schouw burg, 7.30 uur. Apotheken die icsi on net Vaan- zr.acht eiken nacht d -,..^4 ün: D. J. v. Driesum Mare 76. Te» 406. Firma C- B. Duiislér Nieuwe Riio 18 Tel- 523; Telet ranse eci volgens waarnemingen vemem u> uen morgen van 30 Dec. 1921, medeseueeid door het Kon. Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 779.6 loulouse. Laagste Barometerstand: 738.3 Stornoway. VerwacbtiDg tot aen avonu van 31 DeeernCer Stormachtige tot krachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, betrokkem met regen, later tijdelijk opklarend, zacoter. toor- en winkelbedienden, 29 houtbewer kers, 131 metaalbewerkers, 22 kleerma kers, 27 overheidspersoneel, 14 slagers, 12 schoenmakers, 51 spoor- en tramwegper- sopeel, 35 tabaksbewerkers, 75 textielar beiders, 77 transportarbeiders en 27 werk meesters. Het aantal vrouwelijke leden vermin derde met 01, doordat de lexiielbond zich hij den R.-K. Vrouwenbond aansloot. De afd. telt verder 19 nnderafdeelingen en commission. Uitvoerig weidt dc secretaris verder uit over de werkzaamheden der verschillende commission en instellingen, waarover o.a. het volgende. Op dc Spaarbank werd ingelegd ƒ12574.575, terugbetaald ƒ9453.49, zoodat ƒ3121.085 meer werd ingelegd dan terug betaald. Door de "Voorschotbank werden 55 voorschotten verstrekt tot een bedrag van 4295. 38 nieuwe spaarboekjes werden uit gegeven, in totaal zijn er nu 402. De Teekenschoo 1-cursus 1920—' 1921 begon met 160 leerlingen, die van 1921 1922 met 179, waarvan 72 Katholieken, 105 protestanten en 2 zonder godsdienst. De secretaris besluit zijn verslag met den wensch, dat de afdeeling Leiden van den R.-K. Volksbond onder Gods zegen met eere haar plaats onder de R.-K. So ciale vereenigingen moge innemen en blij- ven voortwerken ter ecre Gods cn den le den tot heil. Het jaarverslag van den penningmeester dén heer J. II. Nijhuis, geeft aan inkom- slen een bedrag van 7028.72 aan, terwijl do uitgaven ƒ7006.493- waren, aldus slui-j) tend met een batig saldo van ƒ22223. Het' financieel overzicht geeft aan actief en l passief een bedrag aan van ƒ36.688221. i j De voorz. brengt beiden functionarissen] hartelijk dank voor hun uitgebrachte ver-| slagen. 7 Bij monde van den heer J. Naber brengfii de commissie van verificateurs eenwoordj van hulde en dank aan den penningmees-1 ter voor zijn uitstekend beheer. Tot verificateurs voor het volgende jaar worden benoemd de heeren H. Goddijih Vernooy en d© Groot. De uitslag der bestuursverkiezing is als| volgt. In de plaats van mej. de Groot werdj gekozen de beer B. C. Klein. Dc aftreden-) do leden P. Heemskerk, A. Bisschop, J- H\ï Nijhuis en A. J. van Dam werden met meerderheid van stemmen herkozen. Tot,

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 2