13e Jaargang. DONDERDAG 29 DECEMBER 1921 No. 3709 Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN. BUITENLAND. BINNENLAND. De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 10 cent per weelc, 12.50 per kwartaal. Bij onze Agenten 20 cent per week, 12.60 per kwartaal. Franco per post 12 05 per kwartaal. V pet Geïllustreerd Zondagsblad ls voor de Abonné's verkrggbaar tegen betaling van 50 ct. per kwartaal, bij vooruitbetaling. Af- conderlijke nummers 6 ct, met Geïllustreerd Zondagsblad 10 ct. Dit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen. 1 TELEFOON INTERC. 935 POSTBUS No. It. DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: opZiterdag 35 cent per regel Overige en 30 cent per regö Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. KLEINE ADVERTENTIES, van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en verhuur koop en verkoop f 0.75 'a Zaterdag, overige dagen f 0.50 Dit nummer be jtaat uit twee bladen yrouwen-kleeding. Ook buiten onze kringen wordt met angst geconstateerd de verwildering in do kleeding der vrouw. Inderdaad: 't is een verwildering een neerdalen van het menscb-zijn naar het dierlijke, van het zintuigelijk-geestelijke ^naar het uitsluitend-zinnelijke, van het bcschaafd-spirilueclo ïaar het grof-ma- terieele. - Zoo bestaat er :n Dei* Haag een „Oen- draal Comité tot zedelijke verheffing, het- t welk mede tot taak op zich heeft geno- v picn, de vrouwen-kleeding te verbeteren. En dit Comité kan nu mededeelen, dat /hot H.M. de Koningin behaagd lieeft aan jhet bestuur te berichten, dat zij met be langstelling, waardeering en ingenomen heid kennis heeft genomen van de door 'tiet Comité aangewende pogingen, betref fende verbetering van de kleeding der vrouw, en dat H. M. ongevraagd een ruime ^bijdrage beschikbaar heeft gesteld tot /bestrijding der onvermijdelijke onkosten, 1 yelke aan de propaganda verbonden zijn. Dus ook onze Koningin wil den strijd 'medestrijden tegen de verwildering in de kleeding der vrouw. Steeds, waar Zij in het openhaar ver- schijnt, geeft de Koninklijke Vrouwe ook 1 in deze een goed voorbeeld. Misschien is er echter in hofkriftgen en j bij hoffeesten nog wel in deze iets te ver- beleren!... Van b o v e n-a f moet er voorbeeld "worden gegeven, hoe een vrouw zich be hoorlijk eu toch waardig, smaakvol en toch stemmig kan kleeden. HPT VOORNAAMSTE NIEUWS. "f Frankrijk verzet zich tegen het Ameri- kaansche voorstel betreffende de duikboo- ten. Spoorwegstaking in Duitschland. Arbeidsovereenkomsten in Noorwegen {tpgezegd. De Ontwapenings-co nferentie, De düikbootenkwestie. ^DehoudingvanFrankrijfc. De Framsche delegatie heeft gisteren op 1 de zitting van de maritieme oommissie 'opnieuw voor gesteld, dat men het mini- linuni der dnikbooten tot 90.000 ton zou verhoogen. De gedelegeerden vcrHaarden ,'daarop, dat dit voorstel van Frankrijk 'iedere overeenkomst onmogelijk maakt. De Fransche delegatie heeft verklaard, Ijich te vereenigen met de overeenkomst 'nopens de tonnage-verdoe li ng der slagsche .-pen, hoewel zij zioh niet kan vereenigen met de voorgestelde' verdeeling der duik- hootonnage. Frankrijk maaikt echter het 'voorbehoud, dat het met den bouw der "Voor vervanging bestemde schepen in 1927 Vil beginnen, ofschoon heb niet voorne- i mo.us is de bodems te water te laten, vóór fle bij de overeenkomst vastgestelde ter- mijn zal zijn verstreken. Alvorens de commissie uiteenging, be- sprak zij nog het Amerika ans olie voorstel, Dia de tonmemaab der hulpstrijidkrachten te beperken tot een maximum van 10.000 t'ton, met de bepaling d'at zii geen zwaar- diere kanonnen dan van acht inches zul- j len voeren. Reuter seint nader dab Sarraub ver- Haard heeft, dat Frankrijk in gee-n geval ifienoegen zal nemen met minder dan ,830.000 ton hulpstrijdkrackten, waarvan flO.000 ton duikboo ten. Engeland en Japan verklaarden beiden, 0a t zij beiden in verband met de houding tiran Frankrijk zioh alle .vrijheid moeten ■voorbehouden in verhand met de hulp- rtrijdkrachteb. -v Duitschland. 'f _*T*fTr De Herstelkwestie. ■Dezer 'dagen vonden in de rijkskansela rij wederom door het kabinet besprekin gen plaats naar aanleiding van het vrao-g- Atuk der schadeloosstelling. De strengste geheimhouding werd bewaard over de be- sprekingc®. 'Bekend gemaakt word', dat een defini- hef besluit in deze zaak nog niet genomen yWerd. In economische kringen wordt de toe stand zeer sceptisch besproken en is men ?e overtuiging toegedaan, dat Duitsoh- &Qa tot den 15en Februari wel 500 mil joen gouden marken zal moeten betalen. jDe sohadeïoosstelliiigscommissie zal op 29 ecmyihar te Parijs bijeen komen om de vertegenwoordigers, die het andpunt zullen uiteenzetten te hooren. '%^ar wordt ook Kathcnau te Pa- verwacht. Spoorwegstaking. Een nieuwe opwinding, thans weer onder do spoorwegarbeiders vaart door Duitsch land e>n heeft reeds gevoerd tot partieele stakingen. In het Westfaalsche industriegebied heb ben do arbeiders een aanvang gemaakt met hot neerleggen van den arbeid. Zij hebben, schrijft de eorr. van de „Msb." te Berlijn, blijkbaar hun geduld verloren, want de rijksminister van verkeerswezen had aan de spoorwegorganisaties nadruk kelijk verklaard, dat hij voornemens was in het begin van het nieuwe jaar de on derhandelingen over een nieuwe loonrege ling te hervatten. In plaats van het begin dier onderhan delingen af te wachten, hebben de districts organisaties der spoorwegarbeiders te El- berfeld, Keulen, Essen en Dusseklorf mo ties aangenomen, waarin van de rijksre- geeilng voorschotten worden geëiseht tot bedragen van 750 tot 1000 hl ark. Deze mo ties droegen het karakter van een ultima tum, aangezien de inwilliging van den eisch voor gistermiddag twee uur verlangd werd. Gistermorgen hadden besprekingen 'plaats fcussehen vertegenwoordigers der spoor wegorganisaties en den rijksminister van vej-kcer. Naar 't „8 Urh Abendblatt" ver neemt, had deze bespreking geen ander resultaat, dan dat de minister weigerde liet ultimatum der bedoelde districts orga nisaties te aanvaarden, daar hij niet in staat is zonder overleg met den rijksmi nister van financiën dergelijke eisehen in te willigen. Het rijkskabinet zou zich ech ter nog met de eisehen bezighouden. De onderhandelingen kunnen dus nog niet worden beschouwd als te zijn afgebroken. Aan do actie van do spoorwegarbeiders nemen de leden, van den rijles bond van Duitsohe spoorwegambtenaren geen deel. Zii houden zich volkomen neutraal. De partieele stakingen te Elberfeld en Dusseklorf zij,n niet van zoodanigen om vang, dat het spoorwegverkeer -er door komt stil te liggen. Van een stopzetten van liet bedrijf kan des te minder sprake zijn, daar de spoorwegbeambten, waartoe ook de machinisten, stokers en conduc teurs behooren, niet in de partieele sta king zijn betrokken. De Rijn-Westfaalsche spoorwegarbeiders zijn in staking gegaan zonder toestemming van den Duitsehen spoor wegwerkersbond. Afgewacht moet worden of het de Ber- lijnsehc centrale zal gelukken de beweging' waarvan uitbreiding zeer goed mogelijk is, het dreigende karakter te ontnemen, dat zij thans vertoont. De pers noemt den toe stand ernstig. Frankrijk. De a.s. conferentie te Cannes, Briand heeft de Britsche, Italiaans olie, Amerikaansche, Japanselie en Belgische regeeringen uitigenoodigcl, zich op 6 Jan. to Cannes te doen vertegenwoordigen. Het programma bevat do kwesties van herstel en van de bij eenroeping eener in ternationale conferentie. De eerste vergadering zal op 6 Januari plaats hebben. Men gelooft echter niet, dat de conferen tie binnen 4 of 5 dagen zal afloopen, doch dat zij wel acht dagen zal vorderen. De verschillende delegaties zullen ongeveer 200 leden tellen. De Amerikaansolie dele gatie zal 29 December aankomen, de En- gelsche 1 Jan. en de andere 5 Januari. Rusland De opstand in Karelië. ""1 Bij de bezetting van Porajarvi door de Kareliëra verloren de bolsjewild 200 doo- don, talrijke gewonden en gevangenen. En kel© afdeelingenslaagden er in te ontko men. De Kareliërs maakten een geheelen spoortrein buit, benevens een groot aantal machinegeweren en munitie. Het leger vanSovjet-Rusland. Uit Moskou wordit gemeld: Op de jong ste conferentie van de vertegenwoordigers der cadetten- en hoogere militaire scholen heeft Trotzki verslag uitgebracht over den toestand van het roode leger. Hij zeide o.a., dat de oorlogsraad der republiek^ de grootste aandacht wijdt aan de organisa tie. Trotzki merkt op, dat het roode leger vóór de demobilisatie 5.300.000 man sterk was. Thans is het volgens Trotzki tot 1.500.000 man verminderd. Het roode leger zou dus het sterkste leger ter wereld zijn. »T©L" Noorwegen. Talrijke arbeidsovereenkomsten opgezegd. Het Noorscho verbond van werkgevers heeft met ingang van 31 Maart a.s. een reeks loonovereenkomsten on uitspraken van scheids gerechten opgezegd, o.a. de uitspraak in zalee de mijnindustrie, do glasindustrie, de sohoenwarenfabricage, het bouwbedrijf en de tarieven in het drukkersbedrijf, de meubelfabrioage en in een aantal afzonderlijke fabrieken. Zuid-Afrika. Geraamten gevonden. In den grond om de oude gevangenis te Pretoria heeft men twaalf geraamten gevonden, waarvan Ons Vaderland veron derstelt dat zij afkomstig zijn van twaalf burgers, die iu den oorlog door Engelschen terechtgesteld zijn. Het blad meent de na men van vier slachtoffers te kennenCor- dua, Venter, Kranse en Hopkins, maar verzoekt iedereen hulp te verleeneu bij het oplossen van het raadsel. Aan de geraam ten zijn geen sporen van kogelwonden ont dekt. „N.R.Ot." HET VOORNAAMSTE NIEUWS. De minister van Arbeid heeft tot de gemeentebesturen een nieuwe circulaire gericht betreffende steun voor woning bouw. Rapport-van Best. Do Commissie, door Mr. Dr. Jan van Best te Eindhoven uitgenoodigd als eere- raad in zijn zaak op to (.reden en be staande uit de hecren Mr. H. G. Dressel- huys, Mr. R. van Veen en C. v. d. Voort van Zijp, heeft haar rapport gepubliceerd .Deze cereraad werd in het najaar van 1918 door den heer Mr. Dr. Jan van Best te Eindhoven uitgenoodigd, een commis sie van onderzoek te vormen, inzake de al of niet gegmndheid van de uitspraak van de R.-K Kamerclub- van 1 Februari 1917. als zoude hij incorrect hebben ge handeld door do fuQcties van le regee- rings-commissaris bij de Commissie-Fles- lcens, 2o voorzillcr der Commissie tot be hartiging der belangen van Nederlanders in België en 3e advocaat niet uit elkan der te houden, en daardoor er niet tegen to waken, dat zij, die zich voor de behar tiging hunner belangen in België tot hem als regeeringseommissaris wendden, in do meening konden kamen, dat iedere be moeienis van de zijde van Mr. van Best kosteloos plaats bad. Na een lijvig rapport komt de Commis sie, resumcerende, tot de slotsom, dat naast de feiten door de R.-K. Kamerclub als grondslag van hare uitspraak aangeno men, en van welke feiten de juistheid niet wordt betwist, al wenscht de Commis sie bij gebrek aan gelegenheid tot afdoend onderzoek zich niet te begeven in een be slissing, wat onder de uitdrukking „incor rect handelen" is te verstaan, is komen vast, te staan: le. dat Mr. van Best op 12 of 15 Juni 1915 een overeenkomst heeft gesloten met X. en IJ. ten name van anderen, doch in derdaad mede ten behoeve van zichzelven, waarvan de bewoordingen althans in gee nerlei opzicht vereenigbaar waren met.het door hem als Regeeringscommissaris aan gegaan arrangement met de N. O. T. op 3 Juni 1915; 2e. dat Mr. van Best naar het oordeel der Commissie ook feitelijk dit arrange ment heeft geschonden door deelneming in speculatieven handel in België voor eigen rekening na de sluiting van dit ar rangement; en voorts, dat, al mocht Mr. van Best meenen op grond van de woorden van dit arrangement daaraan eene andere uitleg ging te kunnen geven dan de vertegen woordiger der N. O. T. bedoelde, een juist inzicht van zijne positie reeds hem daar van had moeten weerhouden. Reorganisatie van het georganiseerd overleg. Wij ontvingen van de Centrale Com missie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken het rapport van haar besprekingen over een reorganisatie van het georganiseerd overleg, met de adviezen van de heeren Diepenhorst, Kraneburg, Mendel, Oppenheim en Struyclcen, en de afzonderlijke nota's van eenigc leden der commissie. Na een overzicht der in de commissie gehouden besprekingen, worden de vol gende conclusiën van de meerderheid der commissie medegedeeld. lo. De beslissingen der Centrale Com missie dragen een adviseerend karakter. 2o. Het is gewer.scht, dat de Regeering zoodanige maatregelen treft, dat even tueel overleg tusschen de Regeering en de door haar aangewezen vertegenwoor digers zooveel mogelijk wordt vergemak kelijkt. 3o. De Centrale Commissie dient de be voegdheid te bezitten uit haar midden een delegatie af te vaardigen, bestaande uit rcgceringsvertcgcnwoordigers en (of) ver tegenwoordigers der organisaties, teneinde met do Rcgecring nadere besprekingen te voeren. 4o. Wanneer de Regeering afwijkt van een advies der Centrale Commissie, doet zij aan do Cantrale Commissie mededee- ling van haar motieven tot afwijking van het uitgebrachte advies. 5o. Wanneer over een ontwerp van wet het advies van de Centrale Commissie is ingewonnen, wordt dit advies ter kennis van de Tweede Kamer der Staten-Geno- raal gebracht. 6o. In de Centrale Commissie behooren, voor zoover zij zulks wenschcn, vertegen woordiging te vinden: a. het Permanent Comité uit de bij het Christelijk Nationaal Vakverbond aange sloten organisaties van personeel in pu- blieken dienst; Ib. het Comité ter behartiging van de al- gemeene belangen van Overheidsperso neel; c. de Ncdcrlandscho Federatieve Bond van personeel in Openbaren dienst; d. de Roomsch-Ivatholieke Centrale van Burgerlijk Overheidspersoneel; e. het Comité, dat zal worden gevormd uit de Centrale van Vercenigingen van per soneel in 's Rijks dienst en uit het Co mité van Neutraal Overheidspersoneel. Omtrent het al of niet zitting geven in de Centrale Commissie aan vertegenwoor digers van de Centrale van Iloogero Rijks ambtenaren staakten de stemmen. 7o. Desverlangd wordt bij een advies aan de Regeering melding gemaakt van de stemmen, uitgebracht door de organisaties met opgave van het aantal door haar vertegenwoordigde leden. 8o. De in do Centrale Commissie verte genwoordigde organisaties doen in den aanvang van ieder kalenderjaar opgave van haar, tot het Rijkspersoneel behooren de, aantal leden, met inbegrip van het onderwijzend personeel. 9o. De organisaties behooren vrij te zijn in hef. aanwijzen harer vertegenwoordi gers, zoowel in de Centrale als in de bij zondere Commission van overleg, wat de bijzondero Commissièn van overleg voor bepaalde bedrijven en takken van openba ren dienst betreft met dien verstande, dat de aan te wijzen personen werkzaam moe ten zijn bij het betrokken bedrijf of den betrokken tak van openbaren dienst. lOo. Do Centrale Commissie dient de be voegdheid le bezitten, om na overleg met den voorzillcr, te besluiten voor bepaalde gevallen, bij wijze van bijstand, deskundi gen tot haar vergaderingen toe te laten. Ho. De voorzitter der Centrale Commis sie dient de bevoegdheid te bezitten om in spoedeischende gevallen te beslissen over een verzoek als bedoeld onder lOo. 12o. Tenzij de Centrale Commissie tot geheimhouding'heeft besloten, dient het aan de vertegenwoordigers der organisa ties vrij te staan met hun organisaties te beraadslagen over onderwerpen, die aan het oordeel der Commissie zijn onderwor pen. 13o. Jaarlijks wordt vóór l Mei door de Centrale Commissie van haar werkzaam heden verslag uitgebracht aan den minis ter van Justitie. 14. Bij benoeming van een voorzitter door de Centrale Commissie zelve wordt een meerderheid vereischt van 2/3 van het aantal stemmen. 15o. Aan de roreeringsvertegenwoordi- gers, voor zoover zij ambtenaar zijn, en aan de vertegenwoordigers der organisa ties, wordt geen vacantiegeld of toelage verleend. 16o. Voor reis- en verblijfkosten wor den gedeclareerd de werkelijk gemaakte kosten. 17o. Het koninklijk besluit van den 4den October 1920, Stbld. no. 772, tot instelling van een centraal bureau van voorberei ding voor ambtenarenzaken worde gewij zigd in dien zin, dat de directeur, voor zoo ver do in artikel 6. lid 1. van dit besluit bedoelde werkzaamheden betreft, onder geschikt wordt van de Centrale Commis sie voor georganiseerd overleg in ambte narenzaken. In aansluiting aan deze conclusiën wor den de wijzigingen aangegeven, die, vol gens de Centrale Commissie, moeten aan gebracht worden ;n het Kon. besluit van 20 December 1919, houdende voorloopige voorzieningen omtrent het georganiseerd overleg voor personeel in 's Rijks dienst. De Rcgecring cn de Woningnood. Beperking van de steunregeling. De Minister van Arbeid heeft aan de gemeentebesturen eene circulaire gericht betreffende steun voor woningbouw. In aansluiting aan zijn circulaire van 1 Juni 1921 brengt hij thans te dezer zake het volgende ter kennis van de gemeente besturen. 1. Steun krachtens de Woningwet zal In het vervolg alleen gegeven worden voor woningen, die, buitenwerks van den bo venkant van den vloer gemeten, niet meer dan 2Q0 M3, inhoud hebben. Ook grootege zinnen kunnen daarin, naar de ervaring heeft geleerd, voldoende buisvesting vin den; voor de gewone gezinnen kan in den regel met een ruimte van ten hoogste 224 M3. behoorlijke huisvesting worden ver kregen. Bevat een perceel meer dan één woning dan geldt als inhoud vaa elke woning de inhoud van hei perceel, gedeeld door het aantal woningen. Deze voorschriften gïlden niet voor plannen, waarvoor de gemeenteraad op den dag der teekening van deze circulaire reeds voorschot heeft toegestaan; voor deze plannen blijft de fo-t dusver bestaande grens van 300 M3. gelden, behoudens do ook nu reeds voorkomende noodzakelijk heid van vereenvoudiging indien de uit voering van dergelijk plan te kostbaar zou worden. 2. De huur van nog te bouwen arbei derswoningen, voor welke steun krach tens de Woningwet wordt verleend, moet in verband met de daling der bouwkosten ten minste 70 van de exploitatiekosten! bedragen. Dit cijfer geldt onafhankelijk van den inhoud der woningen. Voor woningen, die reeds gebouwd of reeds in aanbouw zijn, blijven in beginsel de tot dusver vastgestelde minima van 50 60 en 70% der exploitatiekoslen gelden. Er behoeft dus oiet een nieuwe exploitaticraming te worden opgezel. In veel gevallen zal evenwel door de daling der bouwkosten vaststelling van een huur boven dat minimum mogelijk zijn. 3. Een derde van do in een bouwplan op genomen woningen mag minder dan 3 slaapkamers hebben. Zoo noodig kan dit worden opgevoerd tot de helft van het plan. Het verdient aanbeveling, dat men zich bij het ontwerpen van een bouwplan zoo veel mogelijk rekenschap geeft van de woningbehoefto van de groep der bevol king voor welke men denkt te bouwen. Zijn er weinig jonggehuwden of kleine ge zinnen in die groep, dan zou het niet goed zijn, een groot aantal woningen met min der dan 3 slaapkamers te bouwen. Aan den anderen kant is het, zoo lang de wo ningnood en de duurte van het bouwen aanhoudt, niet goed, meer woonruimte dan voor de bevolking noodig is te laten bou wen. 4. De premie, die, voor zoover de be schikbare middelen dat toelaten, voor wo ningbouw zal worden verleend, zal in hefc algemeen ten hoogste 16 per M2. woning oppervlakte bedragen. Indien de gesteldheid van den bodem een kostbare fundeeringswijze eischt, kan de premie tot 18 per M2. worden ver hoogd. De premie zal ƒ1200 per woning niet mogen overschrijden. Voor industrieelen, die voor hun perso neel woningen bouwen, kan de premie ten hoogste 15 per M2. bedragen, met een maximum van 1000 per woning. Voor woningen, waarvan de inhoud meer dan 300 M3., doch minder dan 450 M3. bedraagt, gemeten als onder 1 aangege ven, zullen in geen geval voorschotten (voor het verschaffen van hypothecair crediet) worden verleend. Voor woningen, waarvan de inhoud min der dan 300 M3. bedraagt, zullen, met hotl oog op de beschikbare creldmiddelen, hy pothecaire credieten slechts op zeer be perkte schaal worden verleend. Verzoeken om alleen premie (zonder voorschot dus), zullen den voorrang hebben. Burg. Weth. kunnen ten verzoek om premie weigeren, wanneer naar hun oor deel de ontworpen woningen niet kunnen 'worden beschouwd als arbeiderswoningen of als beseheiden middenstandswoningen. De minister behoudt zich voor, den bouw van woningen grooter dan 300 M3. te weigeren in gemeenten, waar raar zijn oordeel behoefte aan die woniogen niet bestaat. Voorshands zal dit reeds geschie den in de 4 groote gemeenten (Amster dam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht). Aanvragen om premie, waarop nog niet is beschikt, zullen worden behandeld vol gens de nieuwe regeling. De minister behoudt zich evenwel voor de bovengenoemde premiebedragen zoo dra mogelijk geleidelijk te verminderen en die vermindering ook toe te passen op de dan nog aanhangigo verzoeken. Onder verwijzing naar zijn antwoord op de vragen van het lid van de Tweede Ka mer, den heer Bomans, vestigt d-i minis ter de aandacht van gemeentebesturen cr op, dat er bezwaar bestaat tegen het toe kennen van premie in gevallen, waarin! van Rijkswege ook steun wordt verleend krachtens de Landarbcidcrswet. Zooals uit de memorie van antwoord be treffende hoofdstuk I der Staatsbegroo- ting voor 1922 zal zijn gebleken, zal voor,' den woningbouw (woningvoorschotten,, premie en hypotheken voor particulieren bouw) in 1922 niet meer dan 80 millioen in totaal kunnen worden toegezegd. Sterker nog dan vroeger klemt daurorflj de noodzakelijkheid, dat de bouwkoster*' van de woningen, waarvoor voorschot wordt gegeven, niet hooger zijn, dan on-( vermijdelijk is. De minister doet hiervnotf een beroep op de medewerking van da ge*; meentebesturen ter verkrijging van* dei noodige soberheid in den opzet van bouwli plannen en verzoekt geen maatregelen tel verzuimen, die kunnen strekken tot daling van de bouwkosten. Wijl de vroegere bepalingen voor zoo* ver zij thans nog van kracht zijn, in ver*1 schillendo circulaires voorkomen, kan er. gevaar voor verwarring beslaan. Daarom zijn alle bepalingen, waaraart men zich thans bij den bouw met Rijkst., steun heeft te houden, samengevat een hij deze circulaire gevoegde bijlage.

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1