Uit de Omgeving. Twinr wil er run toevoegen, 3nï. "dit, bedrag met hot oventueol uit to koeren wachtgeld vennindord wordt. De heer vandor Lip wetb. zegt dat de heer Groenoveld natuurlijk weer bezig geweest >s roet verdaciitraakingen nis bij zegt dat men niet aitlatingen van B. en W. voorzichtig moet zijn. Spr. trekt zich daarvan niets aan; bij zou dat wel doen, als men kon aantoonen dat hij zijn woord gebroken had. Spr. laat zicli ec-hter abso luut niet dwingen advies te vragen, dan waar hij dat nocdig acht. Wat betreft de dames, het geldt hier een bijbetrekking, waarvan men reeds maanden wist dat die zou worden opgeheven. Spr. ziet daarom geen enkele reden nu nog een gratificatie te geven. Inzake het huishoud onder wijs merkt spr. op, dat aan verschillende scholen reeds subsidies worden gegeven. Hij voegt hier-» aan toe dat hij op do belangen van dit onderwijs, dat zijn bijzondere aandacht heeft, gaarne zal letten. De algemeene beschouwingen worden gesloten. Punt a wordt goedgekeurd. Bij punt 6 vraagt de heer Knuttel of de wet de heffing van schoolgeld eischt. De hoer v. d. Lip ontkent dit. De hoor Knuttel vraagt dan stemming over art. 1. Hot artikel wordt aangenomen met 17 tegen 11 stelmen. Togen dc Soc. Dem. en de hce- rcu: Knuttel, Sijlsma, F. Eikerbout en Mevr. v. Itallie. De vorordening wordt, goedgekeurd. Punt c wordt aangenomen. Punt d wordt aangenomen. Het voorstel Heemskerk, dezen dames een gratificatie too te kennen, wordt aangenomen met 15 tegen 13 stemmen. Voor do lieeren Heemskerk, Sijtsma, Eerdmana F. Eikerbout, Wilbrink, Mevr. Itallio en do Soc. Democraten. Mevr. Baart: Ze zullen nu weer in optocht naar je huis gaan, Kuivenhoven Do heer Dubbeldoman: Is 't te verwon deren als zo je een ovatie brengen. De heer Wil nier: Schaam u toch voor der gelijke intimidaties. De heer Knuttel: Wacht, maar, 'tzal nog wel erger worden. De heer Dubbeldoman tot de rechterzijde: Jidlio hebt 't wol eens meer benauwd gehad. Punt o. Benoemd worden aan de Jongens- e ch o o 1 tot hoofd do heor M. J. Krop cn tot onderwijzers de heeren A. B. v. Voorden, F. L. T. Moeno, A. Cattiel, J. M. Vos, H. Lautcn- bacht en A. Ho vree. Aan de M e i s j e s s eh o o 1 tot hoofd de lieer J. J. van Bottelen, tot onderwijzers de hoeren: S. Broekhuizen, W. F. de Gunst en J. L. van Leeuwen en tot onderwijzeressen de dames: A. E. Driessen, F. E. Pen en A. L. de Vries. 19o. Benoeming 'van eene onderwijzeres aan de school der 3e klasse No. 9. Benoemd wordt Mej. A. M. de Haan té Am sterdam. 20. Voorstel tot verhuring van bet perceel Nieuwe Rijn No. 22, aan Mevr. T. J. Alofs- Mar- jee. Goedgekeurd. Rondvraag. De heor A. Eikerbout protesteert er te gen dat bij telkens tot lid van het stembureau wordt aangewezen en 'dat bij het aanwijzen van een voorzitter telkens de Soc. fractie wordt ge passeerd. De heor v. d. Lip: Kinderachtig! Do heor Dubbeldoman: Neen, niet kin derachtig. De heer Kuivenhoven wijst nog op het gevaarlijke van de steile Havenbrug, waar het fietsen verboden moost zijn. Daarna wordt de vergadering gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Metaalbewerkers. De R.-K. Metaalbe werkers Bond, -aid. Alphen aan. den Rijn, hield Vrijdag 1G Sept. hare Je jaarvergade- ri-g. Aanwezig waren alle leden, (inder daad een voorbeeld dat navolging moge vanden) en voorts den lieer Spit, hoofdbe stuurder der afdeeling. De heer B. Rombouts opende op gebrui kelijke wijze de vergadering en heette den aanwezigen, inzender den heer Spi, harte lijk welkom. In zijai openingswoord herin nerde spreker de leden aan het feit, dat zij in Alphen de voorloopers waren van de organisatie. Vijf jaar geleden was alhier geen organisatie ie bekennen en thans mo gen wij in Alphen wijzen op 230 arbeiders, die R.-K. georganiseerd zijn. Spr. besloot mot aen .krachtige opwekking tot pvop;-<- igarnda om alle R.-K. abeiders onder het vaandel van St. Willdbrord .te brengen. De notulen werden vervolgens onveran derd goedgekeurd. De heer Spit verkreeg hierop het woord en bracht allereerst lof aan do afdeeling voor het werk wat gedurende vijf jaar was verricht en hij wees op het feit dat er niet veel afdeelingen zijn, waar heb ledental, zooals in Alphen, 98 pCt. bedraagt. Spr. hij wekt allen op, door propaganda weldra de 100 procent te bereiken. Onder aandach tig gehoor der aanwezigen gaf de heer Spit daarna een duidelijke uiteenzetting aangaande de werkeloozenregeling en hij besloot met een aansporing tot de leden de contributie-betaling te doen geschieden in de juiste klasse. Hierna werden de verslagen uitgebracht van den penningmeester, den secretaris en de gehouden bondsvergadering en onder dank goedgekeurd. Daarop volgde derond- vrag en werd de bijeenkomst gesloten. Men bleef nog eenigen tijd gezellig samen. BOSKOOP. Militie. Uitslag der gehouden loting voor de Nationale Militie: 1. R. A.~-Vurens; 2 M. L. v. Driolen; 3. R. J. Brand; 4. A. G. v d. Tooren; 5. L. Boor; 6. P. W. Nederhof; 7. F J. Stranger; 8. J W. v. d. Stam; 9. J. Ko ning; 10. L. A. v. Lint; 11. P. A. Alphenaar; 12. D. H. J. Kluis; IS. P. Ravensberg; 14» D. Radder; 15. W. H. Klaverveld; 16. A. Schou ten; 17. C. W. Broker; 18. R. Kramer; 19. W. J. Hooltman; 20. J. Klijn; 21. Chr. v. GooswiL ligon; 22. A. Blanken; 23. J. v. d. Grtaf; 24. M. G. Vorbeij2.5. L. J. A. v. d. Werf; P. G. Ver meulen; 27. M. A. do Jong; 28. T. A. J. Hoogcn- doorn; 29. J. Booij; 30. J. Gok; 31. A. J. Bak huizen; 32. W. v. Gelde reu33. C. v. d. Koerik; 84. J. G. Boor; 35. W. G. Houdijk; 30. D. Boer; 37. C. L. van Soest.; 38. S. J. Vermeui; 39 A. Klaveren; 40. X. v Eijk; li. G. v. Hork42 J. C. Blazer; 43. J. Booij; 44 J. H. Rodenburg; 45. J. Th. do Wit; 40. E. Bobeldijk; 47. J. C. Vergeer48. H. Raam; 49. D. Wijnbeek; 50. N. Koster; 51. W. Windhorst; 52. A. D. v. -.!. Kraals; 53. J do Wit. LSSSfc. Burgerwacht. Zaterdagnamiddag word op dc schietbaan te Katwijk door do ge wapende Burgerwacht alhier den schietwed strijd gehouden, waarvoor twee medailles waren uitgeloofd. Deze werden behaald door J. W. A. Lefebor en R. Segcrs, elk met 119 pumteii, terwijl A. H. Schrama 114, C. Jonkman 109 cn J. P. Segers 105 punten behaalden. Deze wedstrijd gold als proef voor den a.s. Zaterdag te houden Kringscbietived- sta-ijd, eveneens te Katwijk, waaraan de vijf bovengenoemden zullen, mededingen. Men gaat da®, wederom per auto en die leden der gow. Burgerwacht, die dezen wedstrijd willen- bijwonen, kumien eveneens gratis met de auto mede. Zeer zeker zullen vele®, hiervan gebruik uiakeal NOORDWIJK. De Hanze. Vrijdagavond vergaderde .,De Hanze"' in het Juvenaat onder voor zitterschap van den heer W. P. dc Vireede. De opkomst was voor zulk een belangrijke vergadering niet groot. Voor het congres, dat op 26, 27, 28 en 29 Sept. zal gehouden worden te Roermond, werd als afgevaardigde gekozen de heer J. H. v. d. Werf. Een vruchtbare discus sie ontspon zich over het mandaat hetwelk de afgevaardigde zou meekrijgen. Er moet in.l. gestemd worden over drie praeadvie- zen. De afgevaardigde verkreeg vanuit de vergadering toestemming, om in den geest dezer praeadviezen te handelen. De heer J. G .van Eeden gaf een toelich ting over den Centrale®. Raad, die te Den Haag zal worden gehouden op 26 en 27 October a.s. Als afgevaardigde naar den Centralen Raad werd gekozen de heer C. G. J. Alkemade. Alsdan was het weer de heer van Eeden, die een beknopt, overzicht gaf van de ge westelijke staatsorganisaties. Daar de heer J. J. Elstgeest zijn mandaat heeft neergelegd weid als afgevaardigde geko zen de heer C. G. J. Alkemade. De voor zitter maakte bekend dat de Hanzedag dab jaar zal gehouden worden -te Lis.se. Er zal alsdan voor dit gewest een feestnummer worden uitgegeven, wat aan alle Hanzele- den en ook aan ie deren Ka th. gratis zal woiden verstrekt. Punt 8 van de agenda „Meeledeelingen Hanze Advies-Bureau" werd aangehouden tot de volgende vergadering daar het an ders te laat zou worden. Dan volgde verslag van de commissie voor georganiseerd overleg tussehen. de Standsorganisaties. Er zijn pogingen in het werk gesteld tot. het organiseeren van Christelijke Middenstanders, om met hen te kunnen samenwerken. Ook wordt er contact gezocht met den R.-K. Volksbond. De bespreking van het a.s. Winterpro- gram. werd wegens het vergevorderde uur afgevoerd van de agenda. Dan volgde de rondvraag. Met een verloting van. de voorwerpen, die ten voordeele van het vaandel geschon ken waren, werd de samenkomst geëin digd. WOERDEN. T. B. C.wereeniging. De Tubercuïose- vercenigong .afdeeling Woerden, Barwouds- waarder, Rietveld, hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in „Concordia". Aanwezig waren vier bestuursleden twee pleegzusters, drie leden en twee verslag gevers, een bedroevende opkomst. Ds. de Lange opende de vergadering met een woord van welkom. Hij betreurde de slechte opkomst, hetwelk echter voor het bestuur niet iets nieuwe is. Verder deelt de voorzitter mede, de oor zaak waarom dit jaar de jaarvergadering zoo laat is gehouden. Dat door de epidemie van vergaderingen bijna altijd op perso nen en zalen beslag is gelegd, waardoor dikwijls de vergadering moest worde-n uit gesteld. In deze vergadering moest een belangrijk gedeelte gemist worden n.l. het verslag der enquêtrice. Na het vertrek van zuster Buurman en Grcotentaarst heeft de ver. geen enquêtriee meer, het bestuur hoopt 't volgend jaar echter een enquêtri ee te bezitten in zuster Haber. Breedvoerig bespreekt de voorzitter nu de noodzakelijkheid van de tuberculosebe strijding en noemt ontstellende cijfers. Het aantal overleden tuberculoselijders heeft het .toppunt bereikt in. 1918, er stier ven 13657 lijders d.i. 5000 meer dan in 1913 20 op de 10.000 inwoners, vooral -ten gevolge van de Spaansche griep. In 1920 stierven 10.000 lijders dit is 3657 minder dan in 1918. Nu er weder minder gebrek is aan voedsel, meer gezorgd wordt voor licht ear ^ucht in de woningen nu hoopt men het volgend jaar weder op het percentage van voor den. oorlog te komen. Spr. betreurt het, dat niet alle hier ge vestigde heeren Medici van hunne belang stelling voor dc ver. blijk geven. De notulen worden hierna gelezen en on veranderd goedgekeurd. Volgt verslag secretaris, waarin o.a. vermeld wordt de uitzending van twee per sonen naar een sanatorium en het veriee- nen van subsidie aan een persoon voor ver pleging te Rotterdam. Heb verslag van tien penningmeester sluit met een batig saldo van 23.39, het totaal der bezittingen der ver. is 960,81. De voorzitter brengt bedde heeren dank voor hunne werkzaamheden. Van de het vorig jaar benoemde commis sie tot nazien der boeloen van den pen ningmeester is afwezig do heer J. Jorca. De boeken worden nu nagezien door de heeren J. M. Blok en J. v. d. Heide en in orde bevonden. De heer P. J. Brunt vraagt inlichtingen omtrent het ontbreken van een post sub sidie gemeente Woerden. De penningmees ter antwoordt, dat door een mis vers Land de subsidie dit jaar niet ds aangevraagd In Rietveld en Barwoudswaardev is aan vrage niet moodig omdat de subsidie daar een vaste post op de begrooting is. Een der aanwezigen deelt mede dat een d?rgcJijk verzuim in een andere plaats ook was geschied, doch dat dit {vree jaar later na gedane aanvrago nog werd verleend- en stelt- voor alsnog een verzoek in te dienen. Wordt besloten dit te doen. De hoer J. Manningh-off deelt mede dat op de laatste Prov. Vergadering door de kispeet-tice werd geklaagd over het weinige dat Woerden prestoea-t, hetgeen -geweten word aan onbekendheid met rijks vergoe ding. De secretaris antwoordt dat men. daar mede wel bekend is. doch dat een en ander door de jonge ver. Woerde e. o. nog niet goed kan worden ui (gevoerd, daar van de zijde, van hot publiek nog niet dc gewone eli te medewerking wordt ondervonden. Met voorbeelden toont hij aan dat uitzending van kinderen b.v. dikwijls veel tegen-stand bij da patiënten e-n familie ondervindt. De aftredende® bestuursleden B. de Mol en W. v. Doorn worden bij acclamatie her kozen. De voorzitter vraagt thans aan den se cretaris Dr. Verkerk of deze bereid is eeoiige z.-g. preparaten .tot. genezing van tuberculose, voor welke zooveel reclame wordt gemaakt., zooals o.a. gnanuline, te bespreken. Dr. Verkerk zal dit in ove-rweging nemen. Mej. »Sehoonder woerd ex-en.quêtrieo te Gouda stelt voor do oprichting in Woerden van een consultatie-bureau waarvan zij de goede werking met voorbeelden aan toont. Na een -leerzame discussie hierover wordt besloten nog .eens nader te onderzoeken, of zulle e-en bureau voor Woerden levensvat baarheid kam -hebben. De voorzitter brengt hierna dank voor de aangename en leerzame discussie en sluit de vergadering. SPORT. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Ie -klasse B. 't Vierde O. V. S. I 2—2. Men schrijft -ons: Zondag speelde de in jaar opgerichte Leidsche Voethalvereeaiging 't Vierde haar eersten wedstrijd! iiu dit seizoen'. Voor de rust waren de onderofficieren in do meerderheid en wisten een fraai doelpunt te maken, na -de rust waren do rollen omge keerd en maakte D. V. S. kort na elkander 2 doelpunten. Een kwartier voor Ik' einde maak ten de gastheer en gelijk, terwijl kort te voren een doelpunt wegens buitenspel voor "t Vierde niet werd toegekende (o, i. was hier geen spra- ko van Luiten spel). Genoemde vereen igin-g heeft dan ook terecht, wegens het n-iet toekennen van genoemd doel punt protest aangeteekcud. Bij D. V. S. spoelde de voorhoede goed samen, de rest matig. Bij het Vierde blonk de doelverdediger en de rechtsback uit, i-n de voorhoede ontbrak het verband en trapte men er maar wal op los, enkele momenten uitge zonderd, zoodat veel oefenen hoog noodig is. Men schrijft óns uit Noord wijk: Zondag speelde op S. J. C.-terrein S. J. C. I tegen Z. V. V. I rut- -de Zalk. S. J. C. speelt het eerst tegen wind, waar-door diens spel niet vergemakkelijkt wordt, daar er een hevige en belemmerende wind stond en er veel ballen te water gingen. De S. J. G'.'ers -gaven een goed spel te zoen, waren zichtbaar in de meerderheid, en kooiden na eenigen tijd door een Hinken aanval het eerste puntje bemachtigen. De Zilkers on dernamen af en toe ook we-1 een aanval op liet vijandelijke doel, d-ocli konden -het niet doorboren. Even vóór rust w-ist S. J. C. nog een bal in het -net te verwerken, zoodat de rust intrad met 20 voor S. J. C. Na -rust hadden wij verwacht, -dat S. J. C. daar men nu ook het voordeel va.n den wind bad, ons eens iets heel goeds zou laten -zien, doch wij kwamen bedrogen uit, daar de spelers, vermoedelijk door -het be wustzijn van de meerderheid- .te hebben, zeer laksch in -hun spel waren; het had al thans beter gekund. De Zilkers hielden zich moedig; zij kon den wel geen -tegenpuntje veroveren, doch wisten steeds te beletten, dat S. J. C. er een goailtje bij kreeg. Het einde naderde nu spoedig en brac-h.t .geen verandering en S. J. C. behaalde alzoo de overwinning met 20, welke cijfers op zich zelve heel goed zijn, doch ons inziens beter had-den kun nen wezen. Hierna zou S. J. C. II tegen S. M. C. II uit Warmond dn het veld kernen, doch daar S. M. C. tiet opkwam ging deze wedstrijd niet door. KORFBAL. Nagekomen uitslagen. Ie klas West. A. Amsterdam: D. E. V.Vitesse (L.) 11i B. Den Haag: Vitesse (H.)—0. S. C. R. 7—8 Dordrecht: H. B. S.—Velox 43 C. Haarlem: Ad-ven doK. Zaandijk 3l Hilversum: ExcelsiorReady 35 Vricn dsch appel ij k. Hillogoro: De Kraaien IIS. L. F. 013 ZWEMMEN. Wereldrecord verbeterd. De Belg Gerard Blitz heeft le Exeler het wereldrecord rugzwemmen over 400 Meter, dat op naam stond van don Engelscbman Webster mot 6 min. 17 2/5 soc., verbeterd cn gebracht op G min. 1 sec* Wereldrecord muKsprong. Een E. S.-telegram uit Tokio meld-I: De 28 jaar oude Japanner Yoshitaxo Kaji- wara heeft een welgeslaagde poging gedaan om het wereldrecord voor hooglcspror.gen to slaan. Het stond op den naam een er vrouw, een Amerikaansclio, en de koene springer ach-tte dit de eer der mannen te na. Hij besloot" het record- van 90 voet te verbeteren door een sprong van 120 voet hoogte. Daar zulk een'sprong gevaarlijk is, nam Ka- jiwai-a, een zwemmeester uit Tsoikishhna, eerst afscheid- van zija vrienden. Hij klem in een scheepsmast en stond een oogenblik -na denkend in de most; daarop nam hij een [raaien sprong, wierp zich ver in do lucht, doorkliefde -de hoogte, tot hij het water trof, dat slechts weinig -opspatte, om met een grijns en een zogenvi erend en blik weer boven lo ko- De d-uiksprong van Kajiwara is zeer ver- sohtileiid van de 'meeste hoogtespfongen. Hij Lijkt in enkele opzichten op den „v-ogelepro-ng" en- tevens op den rechten „neussprong". Kaji wara beweert, dat hrt ecu dei* manieren van de Sasuuama-school is, een der moeilijkste wijze van duikspringen tar werekl1 welker ge heim hij leerde machtig worden. Men gelooft, dat liet nieuwe record niet spoedig verbeterd zal worden. LUCHTVAART. Vliegongeluk. Een vliegtuig, bestuurd door fuselier Bou rbon en waarin zich nog een passagier be vond-, is op weg van Soleurc na-ar Lausanno i-n de nabijheid van Mezières (bij Lausanne) om laag gestort. De beide -inzittenden werden ge dood. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIOEN. Zitting van 19 Sept. Op de rol staan 236 zaken, waarvan- 13-i openbaar. Mej. M. S., dienstbode te Haarlemmer- m eer,* is gedagvaard terzake zij nagelaten heeft zich aan te melden bij den Raad- van, Ar beid te Leiden, zulks ingevolge dc wet inzake dc Ouderd-oms-en Invaliditeitsverzekering. Eisch 5 boete subs. 2 dagen. H. dien. H., uitdrager te Leiden, slaat te recht terzake hij een rijwiel hem door zekeren J. C. L., te Leiden, an pand gegeven of ver kocht, niet in het register had ingeschreven. Beklaagde zegt, dat bij het rijwiel niet had gekocht doch slechts had bewaard. Hij had be klaagde voorts 8 geleend. De ambtenaar van het O. M. wijsl op de ver scherping der wet i-n deze om dergelijke excu ses strafbaar te stellen. Hij cascht derhalve 10 boete subs. 10 d-ageu hechtenis. L. H., land-bouwer te Noord'wijk, is ten la-ste gelegd, dat hij zonder gerechtigd te zijn tweemaal een koe heeft laten loopen op een perceel teelgrond van den landbouwer De Wit. Bekl. zegt niet overtuigd te zijn, d-at de koe, die i-n het veld geloopen heeft, van hem is. Get. Scha dee v. Doom zegt, dat hij 't cider zelf •teruggejaagd heeft en -heeft herkend als van beklaagde. Eisch t-weo geldboeten van 2 subs. 1 dag voor elke boete. P. van G., te Rijnsburg, is len laste ge legd, dat hij op eigendom van den heer Th. de M., gras heeft gesneden on niet paard cn wa gen -heeft weggevoerd. Eisch 15 subs. 10 dagen hechtenis. F. H. A. D., fabrieksdirecteur te Leiden, ie ten laste gelegd', dat 'lüj eenigo arbeiders heeft laten werken in verboden tijd-. Bekl. had aan getuigen gezegd, dat zij weg kond-en blij ven daar hij het ten laste gelegde bekende, waarop de ambtenaar van het O. M. er hem op wees. dat het niet aan hem was de aanwe zigheid de.r get. al of miet nuttig te oordeelen. Bekl. voert dam aan, dat hei hier (reparaties gold) aan. een machine, do eend-ge in Ned-erl-and en dat zulks alleen 'e nachts kon geschieden. Do Ambtenaar van het O. Mi vraagt echter aanhouding dezer zaak tot 26 September. J. van D.. arbeider te Rijnsburg, is ten laste gelegd, dat hij des nachts baldadig een wagen in het water -had geduwd, toebehoorend aan den wagenmaker Mulder. Bekl. zegt. dat hij bij ongeluk tegen- den wa gen da gel-oopen, d-ocli get. Mulder zegt, dat de wagen gerepareerd werd en met één wiel langs don weg stond. De wagen helde dus op één kant en werd omvergeworpen in een schuit, die doormidden brak. Dc kantonrechter noemt dezen jongen „den schrik van Rijnsburg". .De Ambtenaar van 't-O. M. eischt 12boete 6-ubs. 12 dagen hechtenis, waarbij dc kanton rechter toevoegt, d'at 'hij er veel voor voelt om de maximumstraf, 15 te geven. N. S.. vellenbl-ooter te Leiden, is teii laste gelegd, dat hij twee werklieden "s morgens voor tijd hoeft laten werken Bekl. zegt, dat zijn be drijf aan het bederf onderhevig is en dat er een knecht van hem ziek was. Eisch 2 geldboeten van 4 subs. 4 dagem voor elke 'boete. •M-. M.-en A. S. te Katwijk, is -ten laste ge logd, d'at zij bij een opl-oopje in de gemeente n-iet hebben voldaan aam de bevelen der politie om door te loopen. Eisch voor ieder 10 boete subs. 10 dogen hechtenis. Eenzelfde overtreding is J B. te Katwijk too* laste gelegd. Eisch dezelfde straf. Uitspraak in al deze zaken over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK Gisteren is -geëischh teig-en. P. W. R., 'koop man en Th. M. P., bij verstek, beiden u:it Leiden, wegens wed e.rspantigheid, ieder 1 maand govgngetissbraf. J. S. 23 jaar, smid -te Leido-n, wegens mishandeling van iemand met een boksbeu gel 1 ma-and govam-genie stavi.f A. J. v. N., 30 jaa-r, kok -te Amsterdam, recidivist, wegens diefstal van een rijwiel ui-t de vestibule van het genieemfehuis te Leiden: 1 jaar. gevangenisstraf. A. v. d. "W loswerkma® te Voorburg, wegens wederspaoitigheid 1 week gevange nisstraf. H. N., metaalbewerker te Leiden, we gens mishandeling van iemand met eert flesch 3 weken gevangenisstraf. H00GE RAAD. Advocaat-generaal Mr. Besder bij den Ho ogen Raad concludeerde gisteren tot vernietiging van het vonnis van den kan ton-rechter -te Haarlemmermeer waarbij H. J. P. tot een geldboete van 25 werd ver oordeeld wegens belemmering van liet ver keer door een. openbaar vaarwater. In deze strekte dc conclusie verder tevens tot verwijzing der za-ak naar de rechtbank to Haarlem. Uitspraak 17 October. Buitenlandsche Berichten, ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN NOORWEGEN. Zes d o o cl c n en vele -gewonde m. Een extra-trein, die de dc-tJnemers aan de opening van den Dovrespoorweg vervoerde, liep onbekende oorzaak ia het de van den Nitaroi-dtunncl nabij 'Droiuheüm 0p een gewonen trein. Do beide eerste wagons y«b den extra-trein wcrdcu geheet vernield £e» personen werden gedood. Er zijn veel gewon, den. Onder de omgekomenen zijn drie der be« koudste mannen in Noorwegen, ui. de directou* der telegrafie Hcftye, kolonel Sejersted en de -archi-tc-crt, Glosiinod. Onder de gewonden «bevin- -den zich do chef van don gef orcA-ai staf Bauck de vroegere ddrecteur der epooTwogen, Fena» sen eti do Zweedsche directeur der spoorwegea Kernel!. Een rccklbaan ingwfort Te Mdnohen - ren rod-clbaan ingestort Op het platvorm bc.ondeu zich 30 personen, hoo» wel -dit slechts 15 kou bevatten. Naar medegedeeld wordt zijn 5 personen godood', talrijke andere zwaar en licht gewond, Juweelendiefstal ie Weenen. De „Germania" verneemt uit Weenen: Uit de villa van den Pcrzisc-hen ju woeden baudclaar Agija zijn juweelen en andere kostbaarhedea ter- waarde van. 3 miUioen gestolen. In ide juwelierszaak van Eagel in de Stiogel- gasse zijn brillonten en dd am anten ter waarde van 7 midlioen kro-nen gestolen Van -do daders is geen spoor te vinden. Wolkbreuk in Sardinië. In Sassai i, de Noord-Oostelijke provincie van Sardinië, heeft een hevige wolkbreuk zeer groote verwoestingen aangericht, een aantal bruggen zijn weggeslagen, en verscheiden hui zen vernield. Lieve verleefde. In Venetië is een gewezen officier Rossi in hechtenis genomen, die zijn 'verloofde, Duiitschc niiUicnnaire, van juweelen ter waar de van meer dan een m-illioea Mark beroofd had. De gestolen sieraden werden in het bezit van den dief gevonden. Een dokter vermoord. Zondagnamiddag meld-do zich bij den ate dr. Otto Wirlz le Karlsruhe een tot dusver on bekend gebleven persoon ais patiënt aan. Toen de d-okler hem onderzocht, sloeg de zoogenaam de patiënt hem met "n liainer zoo hevig op- het hoofd, dat de schedel vernield werd. Do dader, d-ie naar men zegt, zich in gezelschap van 'n vrouw bevond, ie ontkomen. Er werd tweedui-« zend mark gestolen. Relletjes op een kerkhof. Te Bernau bij Berlijn hebben commuuistett stormachtige tooneelen verwekt bij een plech tigheid op het kerkhof ter cere van in dta oorlog gesneuvelde soldaten uit die gemeente. 427e STAATSLOTERIJ. 336 802 1611 2007 2463 2745 3280 3690 4140 4404 5190 5480 5933 6160 6637 70-29 7309 7605 7778 8026 8255 8589 9011 9523 9875 10228 10445 10860 11177 11596 11960 12186 12269 12452 12782 13062 13279 13402 136G1 13862 14148 13331 14665 15035 15204 15476 15751 16001 16221 16503 16753 17219 17696 17823 18074 18356 18638 18S77 19094 19493 19729 19965 20194 20385 20679 20861 21171 21426 21642 21925 22098 22368 22721 Trekking vaat 19 September. Nieten. 82 448 850 95 151 496 851 575 912 1666 1690 1818 2012 2094 2156 2481 2489 2507 2805 2828 2878 3325 3344 3487 3737 3765 3795 4169 4195 4233 4446 4608 4680 5202 5206 5239 5542 5643 5674 5951 5962 5986 6364 6467 6492 6687 6851 7074 7161 6900 7231 7374 7461 7626 7639 7647 7307 7961 8090 7899 7941 8052 8677 8358 8392 8398 8592 8645 8826 9035 9038 9088 9696 9810 9822 9939 9965 9967 10324 10339 10346 10-182 10562 10G06 10977 11052 11056 11190 11195 11274 11598 11654 11739 178 206 621 628 952 1027 1842 1893 2215 2332 2585 2637 2914 3206 3493 3518 4002 4100 4263 4294 4701 4756 5280 5341 5697 5828 6023 6037 6518 6529 6935 6966 7259 7267 7471 7476 7648 7675 7965 7971 8105 8155 8427 8505 8831 8950 9174 9408 9835 9862 1007S 10178 10371 10383 10671 10685 11066 11125 11261 11364 1179S 11842 5363 5901 12221 12238 12243 12259 12276 12298 12326 13262 12456 12543 12567 12602 12785 12807 12855 12857 13075 13104 13132 13218 13281 13284 13285 13360 13403 13412 13472 13521 13672 13790 13S02 13813 13896 13921 13951 14006 14189 14300 14396 14404 14465 14483 14492 14538 14733 14736 14748 14897 15058 15108 15141 15142 15226 15247 15300 15318 15560 15626 156-14 1566-1 15850 15865 15880 15956 16007 16090 16152 16153 16255 16398 16428 16140 16508 16582 16711 17627 16782 16832 16957 17021 17266 17297 17327 17392 17701 17707 17750 17790 17834 17842 17931 17941 18159 18174 18190 1S269 18359 18375 18382 18405 18G53 186S5 1S693 18694 18902 18907 7 9004 19065 19169 19225 19227 19267 19494 19513 19541 19577 19750 19821 19903 19926 19971 20069 20126 20138 20198 20293 20314 20355 20395 20402 20524 205S9 20725 20726 20748 2081G 20866 20887 20891 20925 21212 21233 21235 21316 21427 21487 21517 21614 21690 21732 21778 21796 21950 21967 21997 22020 22109 22116 22227 22262 22369 22448 22454 22638 22722 22827 22919 22928 12261 12414 12696 12883 13226 13371 13538 1.3837 14019 1-1408 14570 14909 15163 15379 15682 15967 16189 16454 16729 17094 17458 17797 17954 18271 18442 18745 19081 19327 19629 19942 20139 20365 20596 20823 20932 21326 21622 21881 22029 22297 22678 950S 381! 10211 10391 1096 11171 1U0J 11S50 12266 12418 12728 12924 13268 13375 13637 131 1414) 14413 146® 1598 15171 1545i 1578 1593 162» 16455 1671 17151 1748 177!: EPT 1799 taa' 18311 Jind Ifjjfimi 1885 l»cd laad Burgerlijke Stasul. BOSKOOP. Bevallen: J. de Beer geb. Barnaarda, J. Beer geb. Buurman, d. 1903 19441 1986 1994' 20111 203" 20J 2($ 1910 210!' Bul, 2® 8 f Jn Hyf Byt R' R?i Int béu

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 4