hem een boete overblijft van ruim ƒ341. De heer Nomen kan evenlmin het stand punt van den heer Gesman deelen. De heer Gesman wil boven de aanne- Iningssom van f 2RöO nog 500 toeslag geven. Dit voorstel wordt verworpen met 8i etemmen; voor de heeren Wieringa, Ges- man, den Hertog en de Wit. Het voorstel van het Dag. Bestuur wordt hierna aangenomen. Tegen stemde de heer de Wolf. 0. Voorstel van B. en W. om afwijzend to beschikken op het verzoek van bewo ners van weekwoningen aan de Raadhuis straat om buurverlaging. De heer de Wolf is legen dit voorstel en vindt de prijzen veel te duur, in aan merking genomen de toestand der huizen. Het voorstel wordt hierna z. h. s. aan genomen. Tegeni de lieer de Wolf. 7. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een onderhandsclie geldleening van f 49000 ad 6 pCt. Z. lu s. goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. tot oninbaar Verklaring van verschillende aanslagen in do gemeentebelastingen. Z. h. s. goedgekeurd. 9. Aanbieding van de gemeenterekening ©ver 1920. In handen gesteld der commissie van onderzoek ter naziening. - 10. Voorstel van B. en W. tot wijz-iging der gemeentebegrooting 1921. De secretaris doet voorlezing der des betreffende veranderingen, welke z. h. s. SVorden goedgekeurd. 11. Benoeming van een lid der le com missi© tot/ wier in g van schoolverzuim. Benoemd wordt de heer J. de Groot. 12. Benoeming van drie leden voor het Algemeen Armbestuur wegens periodieke aftreding van de heeren L. Gesman, J. W. van Muiswinkel en J. Kerkhoven. Benoemd worden de af tredenden. 13. Verzoek van J. Rijkes om eervol ont slag als onderwijzer aan de Openbare School voor L. en M. U. L. O. aan den Oudshoornschen weg. Wordit eervol verleend met ingang van ;1 December a.s. 14. Verzoek van mej. M. Th. Maazen om eervol ontslag als helpster bij het onder- ,wijs in dë nuttige handwerken, aan de school Schoolstraat. Wordt eervol verleend met ingang van 1 September. De Raad gaal hierna in geheime ver gadering. Na heropening der openbare vergade ring is het punt der waterleiding weer aan de orde. De heer den Hertog handhaaft zijn voor stel om aan den prijs van 124 cent een alinea toe. te voegen, waardoor het moge lijk wordt den prijs te verhoogen. of te verlagen. Het voorstel wordt verworpen mot 93 stemimen. Voor de heeren den Hertog, Gesman en dc Wolf. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt hierna besloten. De heer D. v. Leeuwen wijst er bij de rondvraag op. dat nu liet „asclihok" te Aarlanderveen bewoond is, er veel rust verstoring aldaar plaats vindt dat er zelfs aanrandingen plaats hadden, die daar mede in verband zouden staan. De Voorzitter is verwonderd over deze mededeel ing en zegt spoedig onderzoek en voorziening toe. De heer de Wolf wijst in verband hier mede en met het feit, dat dezer dagen) twee huisgezinnen aan de Aarkade op straat zijn gezet, welke misschien nog door 3 andere zal worden gevolgd, op den woningnood, die hier heersclit. Hij her innert daarom aan zijn destijds gedaan voorstel om over te gaan tot het bouwden *van noodwoningen. Hij vraagt of het hier voor nu geen tijd is. De Voorzitter zegt. dat ingevolge het nieuwe wetsontwerp de Huurcommissi© doende is om andere woningen, die aan hun bestemming zijn onttrokken, te ver huren. De vergadering wordt hierna gesloten. NI EU W-V EN NEP. Stroomverbruik. Naar we vernemen is bij een fabrikant alhier frauduleus stoom verbruik geconstateerden is daardoor in het electrische bedrijf voorloopig alle etroomlevering gestaakt. „Herwonnen Levenskracht." Door het Comité voor „Herwonnen Levenskracht" waren prijsjes beschikbaar gesteld voor de ■dames, die het hoogste bedrag inzamelden en voor de dames, die het mooiste kussen hadden voor de speldjes. Voor het hoogste bedrag had den lsten prijs rnej. O. Ver vaart en Mina Jansen, den 2den prijs mej. M. Vervoort en Cato Blokker; den 3den prijs mej. M. Mosterd en Sien Jansen. Voor het mooiste kussen behaalde mej. Th. Ra ven en E. Pieron een welverdienden lsten prijs en mej. M. Baars en M. de Vlieger een Sden prijs. Te zamen is f 119.25 ingezameld. Een jubileum. Den lsten September a.s. herdenkt de heer A. Beekhuis, halte chef alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad als beambte bij de Hol- Jandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. Naar we vernemen heeft zich een comité gevormd om den algemeen geaehten chef een cadeau van de inwoners van Nieuw- Vennep aan te bieden. RIJNSBURG. Gunning. De bouw van de school voor de j,Vereen, tot Stichting en instandhouding van een School met den Bijbel te Rijnsburg", is gegund aan den heer J. v. Itereon Jr., alhier. WASSENAAR. Wilhelm i na feest. Op het program) na voor het a.s. WilhelmLnafeest op 7 en 8Sept. ütaan o.a. de volgende nummers: Woens dagmorgen 84 uur koraalmuziek op het ttorpsplein door de M'uziekver. „Excelsior" Daarna, opstelling van de kinderen, welke onder geleide van het Muziekkorps naar bet feestterrein zullen trokken* waar ze (Worden onthaald op poffertjes enz. Des ©am. kinderspelen voor jongens, kuipje- gfeken, hardioopen paet hind^n^cp, en èprietrijden'; voor meisjes: tombola, koek kappen en balletje-dragen. Daarna voorstelling door een Oud-Holl. Poppenkast. Donderdagmorgen 8 uur aantreden voor deelnemers aan ringsteken met paard en tilbury en motoren met duozitting voor dame. Des nam. harddraverij voor gere gistreerde paarden.Des avoncls groot vuur werk, na afloop fakkeloptocht met muziek Gemengde Berichten. Onweer. Gisterenmiddag is in de Nassau Zuilen- sleinstraat in Dcc Haag de .bliksem geslagen iu het telefoonnet. Een gedeelte van de dram den brak eu viel op de straat. Te Frederiksoord is Maandagavond, Ion gevolge van hot inslaan van den bliksem, de door M. de Vries 'bewoonde woning, eigendom van de Maatschappij van Weldadigheid, afge brand. Een koe en een paar varkens kwamen in de vlammen om. De woning was verzekerd. Maandag is te Bafio de bliksem geslagen in de door mej. de Wed. Luurtsema bewoonde boerderij, welke geheel is afgebrand. De ge- heele voorraad koren en hooi ging ook verlo ren. Alles was verzekerd. Te Oostrum (Gron.) is Maandag de bliksem in den kerktoren geslagen. Ramen werden verbrijzeld en de zolder is bescha digd. De spits werd gehavend en de muur gescheurd. Te Zevenhuizen (Gron.) zijn door het inslaan van den bliksem afgebrand een boer derij van de heeren Dijkhuis en Mcindersma en een van den heer W. Kalfsbeck, bij wien ook vier koeien en eenige varkens in de vlam men omkwamen. De heer K. werd 'bewuste loos geslagen; zijn toestand schijnt zorgwek kend. 1 i1 Maandagavond woedde in de omgeving van Zwolle een hevig onweer. Twee koeien van den landbouwer Mulder in Herfle, werden door den bliksem gedood. Van denzelfden land bouwer is onlangs het gcheele huis met in boedel in vlammen opgegaan. Tijdens een kort. doch zeer zwaar pnwe- der, dat gisteren (Dinsdag) middag hoven Amstelveen woedde, sloeg de bliksem in de boerderij van Cl. J. Schrama in Bovenkerk. De koestal brandde geheel af. Door het snel en krachtig ingrijpen van do brandweer 4e Hoeks jan en Bovenkerk hieven woonhuis en een los staande schuur behouden. Verzekering dekt de schade. Te en bij Halfweg werden gistermiddag de geleidingsdraden der Electrische Spoor door den bliksem getroffen, hetgeen aanzienlijke vertraging veroorzaakte in den loop der tram men naar en van Amsterdam; des avonds te 7 uur- was de dienst weder normaal. Een dijk doorgebroken. 'Gisternacht is-, zooals wij reeds gisteren meldden, de dijk van den B'leekmeerpolder nabij Oudkarspel doorgebroken; de duiker is 'weggeslagen, waardoor een gat ontstond van 6 meter. De polder, groot circa 80 bunder groen- en bouwland, staat blank. Zaadhoopen drijven in het water. De schade wordt geschat op c-en ton, te dragen- hoofdzakelijk door de klein-bou^ers. Men gelooft wel 4 weken noo- dig te hebben voor alles droog is. De kool stond best en is nu waardeloos. De indruk is, dat de oorzaak te wijlen is aan 4e zuinig beheer. De Koogpoldev werd ook bedreigd, maar vannacht is doorgewerkt, en: zoo is deze polder voor overstrooming be hoed. De aubade aan Wijnkoop. Men schrijft nog uit EUecom cLd. 21 Aug. aan „De Tijd": Sinds eenige weken was in EUecom gelo geerd in het penision „Benvenuto" aau den Rijksweg tusschon de Steeg en Dieren, de heer David Wijnkoop! Ik geef u de verzekering, dat de pensions aan den groolen weg heuscli niet tot de goedkoopste behooren. In het vreemde- lingenblaadjo voor Arnhem en omstreken prijikto de naam van den heer XV. voluit en ik heb hem in het pension meermalen zien zitten in de veranda aan deni zijkant van het ge bouw, bij voorkeur met zijn. rug naar' den weg. Hoe het gebeurd is dat weet ik niet wie of het deden weet- ik evenmin, doch Vrijdag avond 19 Augustus 10 uur wordt het rustige EUecom opgeschrikt door eon troepje heeren en dames waar op der .een twintigtal oranje- lampiondragers, die lustig oranje-liederen, zin gend, optrokken naar Benvenuto. Na eenig heen en weer geloop wordt daar halt gehou den en inlusschen loopt alles uit, bewoners zoowel als pensiongasten! De heer Wijnkoop zat in de veranda en niet lang duurde het of we hooren „Oranje hoven" en ..Weg met de socialen etc.", en „Weg met David Wijnkoop etc.'.' sieeds gevolgd door een hartelijk applaus David verroerde zich niet. Toen een plotselin ge stilte: Men hoorde één, twee, drie en daar werd uit volle borst krachtig ingezet het „Wilhelmus". T.dereen zong mee. Dit werd den heer David Wijnkoop met zijn a te machtig! Mevrouw stond op en ging de kamer in, spoedig volgde hij zelf en meteen ging het licht uit. Een donderend applaus en hartelijk gelach van het in groeten getale toe gestroomde publiek, was het einde. En daags daarna? De heer Wijnkoop was 's ochtends vroeg vertrokken en mevrouw Da vid volgde een paar uur later de koffers moesten gepakt worden!! Thans is de Veranda ledig, doch niemand passeert zonder spottend t'e glimlachen. Gisterenmorgen is d e w o- ning met inhocdel van H. Nikkei's te Heerde afgebrand. Een geit en eenige kippen kwamen in de vlammen om. Oorzaak onbekend. Niets was verzekerd. Te Farm sum is afgebrand de kapschuur van den heer J. J. Godlief vee houder. De pas binnengehaalde oogst van graan eu hooi verbrandde ook. Alles was ver zekerd. Men meldt nóg nader uit Ischl: 's Avonds even voor zeven trok voorbij hotel ..Elisabeth" een optocht van -staaitsarbei- ders, toen vanuit de tweede verdieping belee- digende woorden lot hen werden geroepen. De arbeiders drongen daarop het hotel 'biinnen en voi-d-erden in groote opwinding voldoening van den beleed i-; er. De portier kon vaststellen wie er geroepen, had nl. een lid der familie- v. d. Capelleu, welke in bet hotel logeerde, eeu 20-jarig student. De arbeitlers verlangden zijn uitlevering onder bedreiging het hotel an ders te zullen verwoesten. De portier wist den jongen man to bewegen naar heneden te komen om zijn verontschuldigingen aan te bieden. Hij verklaarde als buitenlander niet op de hoogte geweest te zijn van do bedoeling van den op tocht en dat hot ndet in zijn bedoeling gelogen had de arbeiders te beleodigen. De jongeliing werd echter niet aanhoord en kreeg een flinke afstraffing. Het gelukte hem ten slotte de trap le bereiken en op zijn kamer 4e vluchten. Een der arbeiders volgde hem echter en ontmoette op de gang den jongeren broer van den vluch tende: deze werd nu ook mishandeld. Gedu rende dit incident hadden zich duizenden nieuwsgierigen voor het hotel verzameld', welke do uitlevering van den Nederlander eischien. Slechts met do grootste moeite kon men de menigte er toe bewegen hiervan af te zien. Omtrent Br o e k li u ij s' 1' a a t- ste dagen) voor zijn aanhouding meldt een correspondent van de Msb. -ter -plaatse nog het volgende: Eenige dagen geleden kwam in het Café Vraai te Zeddam iemand met een auto, die den chauffeur f 100 fooi gaf en daar in den omtrek groote verteringen maakte. Later bleek die persoon Willem Broekhuijs te zijn dien de officier van Justitie te Rotterdam zocht. Na het eten van garnalen bij een familiefeest bij een ingezetene te Edam werden eenige feestgenoot en ongesteld en wel in zoo hevige mate, dat 5 hunner per auto naar een der ziekenhuizen to Amsterdam ver voerd moesten worden. Te Arnhem staat op het Roermondplein een huis, door den volksmond tot Spookhuis geproclameerd. Een 25-tal ja ren geleden begaf zich de eigenaar naar Pa rijs, sloot de blinden en liet huis en inboedel geheel aan zijn lot over. Al dien tijd heeft hij er zich niet om bekommerd, en het huis, dat er al zeer vervallen begon uit te 2ieu, verloor nooit zijn doodsch aanzien. De vorige week is nu echter de eigenaar te ruggekeerd, vergezeld van dienstpersoneel, dat in het huis heel wat te beredderen en restaureeren zal hebben gehad. De eigenaar onderscheidde zich door zon derling optreden. Hij strooide met geld, gaf rijkedaalders aan passeerenden, en honoreer de iemand, die een emmer watéï bTacht, met 10 guldon. Begrijpelijkerwijze trok het herleefde Spook huis met zijn zonderlingen bewoner heel wat bekijks, zóó, dat politietoezicht noodig was. Een tiental dagen geleden berichtte ..Het Volk", dat de typograaf 'S. M., op 4 Augustus wegens openbare dronken schap gearresteerd, beweerd had, -in het poli tiebureau Warmoesf'traat ernstig te zijn mis handeld. Op den 6den Augustus werd hij in het Binnengasthuis opgenomen on den 7den Augustus overleed hij aldaar. De dood was het gevolg van het scheuren van de blaas, zeer waarschijnlijk door geweld van 'buiten. Het blad heeft ook medegedeeld, dat naar dit geval een onderzoek is ingesteld zoowel door dc polilie-autoriteilen als door de justi tie. Tot nu toe is echter omtrent het Tesultaat an dit onderzoek niets vernomen. En dit ras voor het blad aanleiding eens na 1e gaan, hoe het daarmede staat. De polUie-auloriteiten gaven aan „Het Volk" hel volgende overzicht van het geval: Op 4 Augustus, omstreeks 6 uur, zocht de typograaf S. M., terwijl hij in staat van dron kenschap verkeerde, aan het einde der War moesstraat ruzie met een daar gepo&teerden politieagent. Hij zeide o. a.: ,.Ik lust jou wel". De agent nam S. M. mede naai" het politiebu reau. De arrestant verzette zich niet, zoodat de overbrenging r-ustrg kon geschieden. De 1 man werd daar geleid voor den wachtcom mandant, een brigadier, die zijn opsluiting in een der cellen van het bureau gelastte. Des avonds om 11 uur, toen men oordeelde, dat de man wel ontnuchterd zou zijn. werd hij ont slagen. Naar alle politie-maunen, die in het bureau aanwezig waren, op de meest stellige wijze verklaren, heeft daar geeni mishandeling van welken aard ook plaats gehad. Toen 'S. M. het bureau had verlaten ont moette hij oen buurtgenoot. Deze buurtgenoot die door de politie-autoriteiten is verhoord, deelde mede, dat S. M. toen als een dronken man zwaaiend liep. Hij zag dat hij een buil op het voorhoofd liad. „Wat zie je er uit," zei hij lot S. M. Diens antwoord was: „Ik heb -ruzie geliad met mijn vrouw, de pelitie is er aan te pas gekomen en op het bureau héb ik op mijn falio gehad." Toen S. M. thuis kwam, vertelde hij aan zijn vrouw en zijn schoonzuster, dat hij wat ge dronken had, dat hij gearresteerd was en in liet politiebureau wa9 mishandeld. Den volgenden d-ag klaagde hij over .hevige pijn in de Ibuik en de huisdokter werd gehaald. Deze dacht aan inwendige pijn als gevolg van het gebruik van veel alcohol en schreef poe ders voor. De patiënt beterde echter ndet, de dokter werd nog eens gehaald en toen bleek bij nader onderzoek, dat er ernstige inwendige kwetsuren moesten zijn. De dokter gelastte op neming fn een der ziekenhuizen, hetwelk Zater dagochtend 6 Augustus onmiddellijk ge schiedde. De geneesheer, die hem in hot Binnengast huis heeft behandeld, dr. J. Cli-nge Doorenbos, verklaart, dat S. M. hem het volgende heeft medegedeeld: „Ik heb Donderdag 6 glazen bier gedronken, •toen ben ik in een volksverzameling terecht gekomen. -Ei- werd gevochten. En -toen kreeg .ik als -toeschouwer een trap tegen m'n buik."' Volledigheidshalve moet er echter aan wor den toegevoegd, dat hij later weer lot een verpleger van mishandeling door de politie heeft gesproken. Men heeft onderzocht of Donderdagmiddag een vechtpartij in de buurt der Warmoesstraat heeft plaats gehad. Dit is inderdaad het geyal geweest. Tusschen half zes en kwart voor zessen is de assistentie der -politie -ingeroepen, omdat in, do Lange Ndezel hij de Warmocsstraat een bekende vechters baas de buurt op stelten' zette. Deze vechters baas, een schippersknecht, is toen gearres teerd en oveneens in het bureau Warmoes- straat ingesloten. Deze verklaarde, dat hij zelf niet mishandeld was en ook van eene mishan deling van S. M. nlota liad bemerkt. Het is Lest mogelijk, aldus beweren nu de pol it i e-aul ori-t ei-tendat S. M. bij die vecht partij den schop voor de buik heeft gekregen, dio hem zoo noodlottig geworden -is. Inmiddels wordt ook door de justitie hel onderzoek voortgezet. Gisterenmiddag is een 25- jarig man, die in de Fu-1-t-onstraat le 's-Graven- hage behulpzaam was aam het opstapelen van planken, -on-de-r een -groote partij ineenstort end hout geraakt. De geneeskundige dienst was spoedig ter plaatse, doch zijn hulp mocht uiot meer baten. De ongelukkige was aan dc be komen kneuzingen overleden. Sociale Berichten. Ned. R.K. Fabriekarbeiders(sters)bonct „St. Willibrordus". De Ned. R.K. Fabriekarbeider s(sters)- bondi Wil-libro-rdus" hield; Z-aterda-g en Zondag haar jaarvergadering in ge-bouw „Veritas'", We-steinde 15 te 's-Gravenhagc. Zaterdagavond -ruim 7 -uur opende de bondsvoorzitter, de heer P. J. K-leijs, de ■drukbezochte vergadering met de-ii' Chris tel ijken groet en heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder Rector Möller, geestelijk adviseur van den bond, den heer P. Trommel, voorzitter van den Inter nationale en den Duitschen Christelijken fabrieks- en tra-nsportarbeidersbond en lid' van den Duitschen Rijksdag, en den heer Smulders, vertegenwoordiger van het R.Iv. Vakbureau. Deze jaarvergadering wordt in Dén Haag gehouden in verband met de opening van het nieuwe bondsgebouw aan den Rijs- wijkschen weg, merkte de Voorzitter op. Het ledental as niet vooruitgegaan in dii mate als vroeger gekend. Noord-Brabant heeft zich best ge-houdende andere pro vincies k-onden beter. Niettegenstaande do verhoogde contributie is het ledental toch nog met pl.m. lTOQ^leden toegenomen. De Voorzitter herinnerde aan de stich ting van het nieuwe bondsgebouw, waar toe op de vorige bondsvergadering werd besloten. Het bondsgebouw is er, maar de kwartjes -nog niet. Daartoe zullen op deze vergadering de noodige voorstellen worden behandeld. Spr. wekte ook de afgevaardigden op, in hu,n -a-fdeelingen propaganda te maken voor het kerkbezoek 's morgens vóór -de-n arbeid. Daarna heette de Voorzitter van de Haagsche a-f-deeling, de heer D-rabbe, na mens zijn afdeeling de aanwezigen in Den Haag welkom. De heer Tremmel, voorzitter van den In ternationalen en van den Duitschen Christelijke,u Fa-brieks- en Transport-ar beidersbond., bracht de broedergroeten van beide organisaties over en wees er op, dat de christelijke arbeidersorgani saties hebben te strijden -tegen twee uiter sten, (het kapitalisme en het- -radicalisme van liet Marxistisch socialisme. Noodig is dat- de christelijke beginselen worden, door gevoerd in het gro-ote we-reldhuishoude-n. Wij moeten niet vechten voo-v utopieën, maar voor practische doeleinden, in de eerste plaats voor een goed en zeker be staan van den arbeider. De vergadering beantwoordde deze toe spraak met een daverend applaus. Hierna werden de -uitvoerige notulen der bondsvergadering van 24 Augustus 1919, voorgelezen door den secretaris, den heer W. Mooijman, onveranderd goedge keurd. Do vftorzitte-r heette nog welkom' de af gevaardigden v. cl. R.-K. Bond van Zuïvel- en Margarinebewerkers en deelde mede, dat- deze spoedig weer tot -den booi-d zal toe treden. (Applaus). Omtrent het Internationaal Verband deelde de voorzitter mede, dat op het In ternationaal Christelijk Arbeiderscongres te Den Haag een Internationale va-n cl nas tel ij ke Fab-rieks- en Transportarbeiders is gesticht. De -secretaris ga-f vervolgens een kort overzicht- van de a-ctae en den arbeid van den bond. Vier en twintig maal werd dooi den bond de staking geproclameerd of werd de bond in stakingen betrokken, waarvan de kosten voor den bond' ongeveer ƒ100.000 beliepen. Herinnerd we-rcl voorts aan de maatre gelen door de Regeering genomen ter be strijding van de gevolgen der werkloosheid en a-an de invoering van den wettelijken 8-urend-ag. De meerdere vrije tijd werd ech ter vaak door de arbeiders niet zoo be- be&teed voor de ontwikkeling van hun gods dienstzin en wetenschap als men had mo gen verwachten. De resultaten der loona-eties waren over het algemeen zeer bevredigend. De bond heeft thans in totaal 3 gesalarieer de bestuurders. Het ledental ,be-droe-g op 1 Juli 19196573 over 96 a-fdeelingen than-s t-elt de bond 8213 leden verdeeld over 127 a-fdeelingen. Bereikt werd een. -uiibkeering van 90 da gen bij onvrijwillige werkloosheid. Een eigen bondsgebouw kwam tot- stand. Opge richt werd een af-deeling meelbewe-rkers. Zondagmorgen te half negen uur werd door den Geestelijken Adviseur van den Bond, Rector Möller, in. de St. Theresia- kerk een H. Mis opgedragen voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van-de bondsleden. Rect-or Möller sprak in zijn predikatie over het groote belang, dat de verkorting vaar den arbeidsdag ka-n hebben voor het geestelijk welzijn der leden. Het deed hem genoegen -te h-ooren dat in de vergadering van Za-terdagavond 'n aansporing was ge geven tot .propaganda voor het bijwonen der H. Mis op de werkdagen, vóór hot be gin van den arbeid. Van den meerderen vrijen tijd is nog niet altijd het gewensch- te gebruik gemaakt; de arbeider was zoo veel vrijen tijd niet gewend. Deze moet vruchtbaar worden gemaakt voor de gods dienstige belangen en voo-r de ontwikke ling. Dan zal de verkorte arbeidsdag strek ken. tot zegen van ,de arbeiders en tot heil der maatschappij. Te 11 uu-r weid de vergadering in het R.-K. Verenigingsgebouw „Veritas" voort gezet. Na opening -met de-ui- christelijken- groet, deelde de voorzitter, de heer Kley-s mede, dat 74 -afdeelingen vertegenwoordigd wa ren. De tijcl staat in 't toeken van fusie met dezen Bond: -de R.-K. Bond va-n Zuivel- en M-argarinebewerkers en die van; Glas- en Aardewerkarbeiders beraadslagen ovt-r( fusie met den Ned. R.-K. Fabriek Transport-arbeidersbond. Deze zal i; naaste toekomst waarschijnlijk plaats ben. Hierna bracht do heer R. P. F. maara, penningmeester van den Bcwicl n-ancieel ver-sla-g uit over de jaren 1920. Aan de o-rde wa-s a-lsnu de verkiezing 4 leden van het Bonds,bestuur, wegen ■riodieke aftreding van de heeren G. B< o- 2e voorzitter, XV. Mooyman, secretaris P. F. Husselmans, penningmeester en Ki'ooue, commissaris. Daar er t» de afgetreden -bestuursleden geen vaai candidate» waren ingekomen, de aftredenden gekozen verklaard. Naar aanleiding van voorstellen verschillende afdeelingen, werd de wei zenkas besproken. De penningmeestei een uiteenzetting van de bemoeiingen het Bondsbes tuur in zake de werklo: 'i -kas. Verder de-ed hij uitkomen, da-t het. st-uut Werkloozenfonds in sommige t trieën door patroons, -die -den arbeid ei stopzet-ten, misbruikt wordt-. De contributie voor de werklooie werd bepaald op 10 cent per week lid. Vervolgens kwam de -begroeting "i orde. Nadat verschillende posten doc-- a-fgevaaadigden waren besproken en vele posten opmerkingen waren gem* gaf de penningmeester, do heer Ht mans, een uiteenzetting van de beha®] posten. Bij het vaststellen der begroot-ing va; Bondsblad, de „R.-K. Fabrieksa-rbei 1 werd besloten, dit blacl in vergroot maat te doen verschijnen. De begrootdng van-inkomsten en ven, met eindcijfer van 'ƒ240.199, hierna zonder hoofdelijke stemming i gesteld. Door heb aannemen dezer be-groi t werd mede aanvaard de contributie verhooging) in 12 klassen. Deze inde rf geschiedde om gelijkheid in de regie; s- ten der werkloozen-k-assen van de ver lende organisaties te verkrijgen. Besloten werd om, indien ook extra j selijke bijdragen worden gelieven, een -lage va-n 1 cent per lid vo-o-r de admini tie der wer-kl'oozeixka-s uit de B-on-dskai te staan. Aangenomen werd het door het Co K bestuur ondersteunde voorstel van Bof op-Zoom en s-Gravela.nd, strekkende de betaling van het kwartje als bijt voor aflossing en rente-betaling va-n Bondsgebouw, af te schaffen, en de c butie met een cent te verhoogen. In verband met voorstellen van de deelingen Amsterdam en Bussum, vroef Bonds-bestuur aan de- vergadering ma ging om een zoodanig aantal Bouds groepen op te -richten als. noodig zal ken. Deze -machtiging' werd verkregen, Na do rondvraag, waarbij velen nog woord voerden, werd de uitstekend ges! de jaarvergadering ges-le-ten. 427e S i AATSLOTERI ■%KI0 Trek Ving van gisteren. Prijzen van f 45. 18 32 73 87 143 182 257 273 444 536 572 597 609 666 676 681 696 712 796 826 935 1049 1360 1387 1420 1484 1486 1629 1658 1681 1775 1812 1822 1914 2071 2144 2282 2442 2528 2632 2645 21 2687 2860 3015 3039 3045 3085 I 3140 3220 3258 3275 3305 3337 3341 3415 3453 3496 3531 3621 3659 3677 3708 3747 3786 3933 4225 42-29 4235 4357 4378 4452 i 4515 4522 4523 4542 4543 4568 - 4691 4823 4835 4886 4950 5086 i 5169 5177 5275 5302 5316 5323 5474 5479 5509 5524 5535 5546 5593 5604 5604 5662 5679 5740 5804 5822 5826 5861 5899 6033 6142 6201 6218 6360 6427 6491 I 6604 6605 6607 6615 6640 6652 6679 6680 6723 6761 6786 6795 i 6847 6967 7006 7012 7055 71271 7193 7251 7253 7255 7382 7453 7623 7661 7686 7695 7746 7815' 7863 7921 8088 8275 8356 8407 I 8525 8532 8626 8642 8671 8844 1 8933 8951 8984 9014 9127 9151 9286 9340 9360 9481 9644 9765 10028 10036 10040 10085 10087 10095II 10264 10398 10444 10582 10655 10697II 10809 10820 10902 10939 10946 10988II 11036 11092 11127 11218 11265 1130711 11391 1148111590 11592 11602 11655II 11742 11784 11868 11961 11962 1198611 12030 12035 12195 12410 12430 124661' 12538 12559 12576 1 262-1 12678 12917 13020 13093 13374 13307 13535 1358611 13723 13777 13784 13806 13824 138841" 13910 13914 13974 13992 14015 1406911 14084 14123 14346 14397 14416 144249 14534 14834 14846 14883 14886 139039 14989 14995 15016 15051 15068 15075 li 15335 15353 15371 15418 15493 15509 li 15556 15586 15589 15607 15787 158021; 15930 1600216020 16051 16058 16102 9 16150 16231 16-292 16312 16327 16378 lt li 16412 16526 16578 16603 16720 167331! |- 16807 16813 16829 168-11 16883 170319 17067 17083 17115 17199 17250 173411- 17451 17465 1750-8 17541 1553 17583 9 17608 17648 17685 17708 17747 17826 9 17885 J 8029 18277 182S1 18293 18343 8 j, 18432 18459 18530 18564 18569 185708 k< 18702 18767 18818 18920 18918 189471: jj- 19014 19015 19136 1915419214 19217 8 19252 19273 19285 19486 19498 194991- 19656 19678 19700 19722 19738 198254 19972 19990 20029 20031 20050 20060 4 Ji 20129 20265 20315 20321 20331 20382 20527 20531 20543 20554 20559 20662 J 20716 20724 20740 20753 20772 20903 2 21004 21125 21143 21184 21231 21234 21355 21363 21372 21407 21 428 21435; 21467 21488 21492 21544 21550 21564 21 21686 21711 21714 21718 21765 21935» 21949 '21994 22117 '22122 22145 22196.; 22653 22704 22706 22709 22710 227261 2789 22813 22846 22875 22955.

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 4