\ze Jaargang. VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1921. No. 3601 iE BUITENLAND. Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN. TELEFOON INTERC. 935 POSTBUS No. II. BINNENLAND. KERKNIEUWS. De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 1» cent per week, i 2.60 por kwartaal. Hij onze Agenten 20 cent per week, f 2.C0 per kwartaal. Franco per post 12.05 per kwartaal. «et Geïllustreerd Zondagsblad Is voor de Abonné's verkrijgbaar Len betaling van 50 ct per kwartaal, bjj vooruitbetaling. Af- londerlijke nummers C ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 10 ct. Oit nummer bestBat uit twee bladen Als twee.... Minister Aalber.se heeft, zooals bekend, ju wijziging voorgesteld in 'de arbeidswet, nwdoor onder beperkende voor gaarden èn met goedvinden van beide partijen in een of ander be- ftrijf, waar dit noodig of gewenscht blijkt, een verlenging van de 45-airige werkweek tan worden ingevoerd. „Het Volk" is, toen dit wijzigings-voor- uiè'i weid gepubliceerd, onmiddellijk opge sprongen van woede en ergernis, zich op bres stellend voor de arbedders-belan- wolke door de „kapitalisten", de lister van Arbeid incluis, werden be- su £n nu lezen we in ,Het Volk"_ van giste renavond bet volgende (wij citeeren ge- 44§eol): De 'drie grootste flesschenfabrieken, n.l. Deventers Glasfabrieken, de glasfa- Jc „De Sehie" en de „Vereeuigde Glas- »1>rieken" hebben destijds, nadat de ge- n leele industrie stop stond, de zaak weer LMgcpakt en niettegenstaande de slechte fooruitzichten geprobeerd op de wereld- marlot staande te blijven. Heb is echter te voorzien, dat binnen B:orten tijd deze fabrieken ook de ovens itllcu moeten doovon. De buitenlandsche ioncurrentie is zwaar. Engeland, Polen en fapan bouwen nieuwe fabrieken en zoodra Ie groote fabrieken van Duitschland, Oos- ènriik en Tsjecho-Slowakije weer begin- ten to leveren, zal het voor de Hollanders onmogelijk zijn zich te handhaven. De heeft dus haar hoogtepunt nog niet ïereikt. Er hoeffc thans, naar „De Gla.s- en Aar- lowcrker", waaraan wij deze gegevens ont- eenen, meedeelt, een conferentie plaats eliad tusschen den directeur-generaal van Arbeid en de besturen der versehillen- !e organisaties in de glasindustrie om rnid- [eleii tot instandhouding te beramen. Door Ie werknemers word voorgesteld, dat, in fwachting van hot verbeteren van het- af in# otgebied in Afrika of Indië, de regeering industrie zou steunen. J "Dö werkgevers wezen dit. voorstel eeh- Tpr af. Alleen beloofden zij het nog eeni- jjgen tijd te zullen probeeren. indien de ■Kl-urige werkweek werd toegestaan en de trbeiders wilden beloven die 51 ureu per roek ook flink te willen werken. De directeur-generaal van den Arbeid verklaarde toen, den minister te zullen idviseeren, de 51-urige werkweek voor de lessehenf abrieken toe te laten en een be- luit daartoe zal zooveel mogelijk worden tespocdigd, zoodat eerstdaags een besluit I dien geest kan worden verwacht. De voorzitter van de Ned. Vereen, van lias- en Aardewerkers heeft inzage van Ie bedrijfsrekeningen van verschillende pa- roons .gehad. Hij heeft het resultaat van tot laatste half jaar kunnen zien en hij rcrzekert den leden, dat do toestand van ie flessohenindustrie van dien aard i3 dat Oen voor de keuze staat om 51 uur te wrken per week of in het geheel niet te verken. 'Dab deze maatregel zal helpen, staat tiet vast. Het is echter een kans om het iedrijf in stand te houden en daarom ad- weert het bestuur van de werknemera- fganisatie het offer van de 51-urige werk jak te brengen. 'Als twee hetzelfde doen, dan is he, nog net altijd hetzelfde maar ook al is het oderdaad hetzelfde, dan is het. in de oogen rau ..Het Volk" tóch anders Minister Aalberse mag heb niet mo- riijk maken, om bij collectief arbeidsoon- ract in een bepaald bedrijf over de ge- fcele linie den arbeidstijd met eenigo uren ?I' week te verlengen. Do Ned. Ver. va.n Glas- en Aardewerkers waarbij de roode arbeiders zijn aange laten mag wel haar leden ad visee- zich te verecnigen met eon niiuisto- loel besluit, waarbij een 51-urige werk gele wordt ingevoerd. ,.Het Volk" heeft geen enkel woord van tiek voor het standpunt, waarop zich eze werknemersorganisatie stelt. Het blad wrijft zelfs boven zijn mededecltngen: Oo 51-nrige werkweek noodzakelijk". Hol standpndt van deze werknemers or- anisatie is dan ook heel rationeel in 't ^Jolang van de industrie, in. 't belang van de P knokken arbeiders. Maar minder rationeel is het standpunt bet socialistische hoofdorgaan „Het folk". het voornaamste nieuws. ini|,Het lersche vraagstuk. Toegevendheid er Engelsche regeering? De bezetting van Baranya begonnen. Opstand in het Peruaansche leger? Hongarije. 'lil vÜe ^eze^'n0 van Baranya begonnen, rigens te Boedapest door bevoegde Dit blad verschijnt elksn dag, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. A DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: op Zaterdag S3 ceut p9r Overige dagen 30 cent per regé Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. KLEINE ADYERTENTIËJl, van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur pn vnrhn n» koop en verkoop f 0.75 's Zaterdags, overice dairen f kringen ontvangen berichten, is de bezet ting der door de .Serviërs ontruimde ge bieden begonnen. De minister van Bui tenlands ohe Zaken heeft in de Commissie der Nationale Vergadering voor buiten- la ndsöhe aangelegenheden een uiteenzet ting .gegeven van den toestand in het ge bied Baranaya., waar de ontruiming 18 Augustus is begonnen en 25 Augustus zal eindigen. Er wordt geen groot gewicht gehecht aan de jongste 'gebeurtenissen te Pees, (Funfkirchen). De Hongaars che re geering en ook de groote mogendheden staan op de ontruiming van dit gebied. Wat West-Hongarije betreft, Oostenrijk volhardt in een onwillige houding niette genstaande Hongarije groote concessies heeft gedaan. De commissie nam ton slotte een motie aan, waarin vastgesteld wordt, dat Hongarije tot de uiterste grens van concessies aan Oostenrijk is gegaan, en waarin de Honga&rselie regeering uitgc- noodigd wordt, de rechtvaardige belan gen van het land met alle middelen te be schermen. Engeland. riet lerscho vraagstuk. Wie zal winnen 1 Hot gaat tussohen de Engels che regee ring en de Sinn-Fein-vertegenwoordigera spannen. De bijtende woorden van de Va lera hebben blijkbaar hun uitwerking niet gemistze zijn gevoeld geworden on voor al de Engel sclje regee-ring heeft zich de 'beteekenis ervan aangetrokken. Aanvankelijk was zij van plan even hard tegen de scherpe eisohen van de Valera stelling te nemen. Besloten werd wederom meer troepen naar Ierland te zenden. Dit bericht heeft ©oht-er veel .ontstemming ver wekt, ook in Amerika. En de „New-York Globe" schrijft dan ook zeer raak: „Opnieuw hebben de Engelschen een domme vergissing begaan, daar het. nieuws, indien het waar is, den indruk van een bedreiging moet maken. Het mag misschien laakbaar zijn in Sinn Fein, nu de Brib- scho voorstellen te verwerpen, doch een zwaardere sohuld zal op de Britsche re geering vallen, als deze opnieuw haar toe vlucht zal nemen tot een militaire onder werping van Ierland. De vlaag van goeden wil zal geen minuut de storting van den eersten druppel Icraoh bloed overleven, door een Britschen kogel of bajonet ver oorzaakt. De „Irish Bulletin" van gistermorgen zegt bovendien aiitdrukkelijk, dat niet de minste verbreking van den wapenstilstand zal plaats hebben van lersche zijde. Dit is een zeer belangrijke verklaring, daar men hier en daar reeds in de pers getracht heeft om den strijdlustige toon in de speeoh van De Valera overeen te brengen met z.g. aanwezige plannen voor een her nieuwde guerillacampagme. Het is zeker te verwaoliten dat ook van Britsche zijde de wapenstilstand scrupu leus zal gehouden worden. Uit de vrede lievende atmosfeer moeten ten slolte de verdraagzaam .gevoelens komen. De Engelsoeh regeering heeft blijkbaar haar begane fout ingezien en is toegeeflij ker geworden en nu wordt zij van den anderen kant weer berispt om baar toe gevendheid. In Dublin gaat n.l. het gerucht dat de rede van De Valera nu aan Lloyd George gelegenheid geeft om de dominion homo rule wet toepasselijk voor Ierland in zijn geheel te nemen, een voorstel, dat, indien het gedaan zou worden, zeker de harte lijkste ontvangst zou verwerven. Nu heeft echter een vergadering van de unionisten uit. Lager- en Hoogerhuis een motie vaai protest aangenomen tegen het aanbod, dat de regeering aan Ierland heeft gedaan, daar idit zeer gevaarlijke toe gevingen bevat, zooals die betreffende het Iersclio leger en overigens in strijd is met. den wil van de meerderheid der parle mentsleden, die zijn uitdrukking gevonden heeft in de laatste Home-rule wet. De Simi-F ein-parletn entsleden hebben onder tusschen een aanvang gemaakt met de beraadslaging over het antwoord, dat aan de Engelsche regeering zal worden gestuurd. Naar bericht wordt, is het ont- werp-ant.woord reeds door het. Sinn-Fein- kabinet opgesteld en zullen er met de dis cussies over het document verscheidene dagen verloopen. De recmteerintg voor Marokko. Als een vervolg op het bericht omtrent de recruteerin.g van soldaten voor het Spaans che vreemdelingen-legioen in Ma rokko, melden de Lonclensche avondbla den, dab het. Öpaansohe consulaat-generaal op Bloomburry Square gisteren door een duizendtal gewezen soldaten letterlijk is belegerd geworden. Allen wilden zich op geven voor een nieuw avontuur tegen de Mooren. Velen stonden reeds van 3 uur 's nachts af voor de deur van het consu laat, anderen hadden een koffertje met kleeren meegenomen, om maar dadelijk por eerslen trein naar Spanje to kunnen vertrekken. Toen om 9 uur gistermorgen de Square zwart van do menschen stond., moest de consul-generaal do politie te hulp roepen, die aan de wachtende menigte uitlegde, da-t alle3, wat de cruv.d doen kon, slechts was een pas visum, af te .geven voor. Spanje. De reiskosten moesten de meuschen echter zelf betalen. Zij, die in -Jpanje voor heb leger werden aangenomen, zouden voor 5 jaar diensttijd 700 peaetos ontvangen en voor 4 jaar diensttijd 5<- pesetas, bene vens 4 Yi peseta per dag. Het schijnt, dat na de uitlegging dezer condities, de .groote maas: al morrende is heengegaan en dat er groote ontgooche ling, volgde op den giroo' -n droom om in het land van Don Quichcfto tegen de Moo ren te gaan vechten. Rusland, Een complot tegai Lenin? Do „Exchange" te Londen ontvangt van haar oorrespondent -te Berlijn een bericht volgens hetwelk de „Novaya Rossiya" mel ding maakt, van een conrilot om Lenin, Trotsky, Buoharin en andere sovjet-leiders te vergiftigen met arsenicum. De samenzweerders hadden te Tver, waar een souper zou plaAts hebben tot herdenking van den bolsjewistisch en ver jaardag en waaraan Lenin. c.s. zouden aanzitten, hun eigen kok aangewezen. Le nin en de andere leiders, die aan verschil lende tafeltjes zouden aan.zit.teix, zouden al len arsenicum in hun voed. el .krijgen. Het bericht van hun dood- zou te Moskou da delijk gevolgd worden door brandstichting en de revolutionairen zonden zich dan meestor maken van het Kremlin. Het oomplot werd ontdekt en op den kok vond men een hoeveelheid vergif. Aan den vooravond van zijn berechting, vond men hem gewurgd in zijn ceL De sa menzweerders hadden tijd -gehad te ont snappen. Boerenopstand. Het Wit-Roetheensche blad „Krinika" meldt, dat in het gouvernement Smolensk een Wit-Roetlieenseh 'boerenopstand is uit gebroken. Tsjecho-Slowakije. ■Een Duitsoh-Boheemsche katholiekendag. Te Leitmeritz is dezer dagen door de Duitsche Bohemers een schitterend ge slaagde Katholiekendag gehouden, die de groote vitaliteit va-n het Katholicisme in Bohemen ten volle bewijst. Meer dan 16.000 deelnemers waren er, waaronder tal van vooraanstaande man nen, ook ui fc Duitschland en Oostenrijk. Ook de pauselijke nuntius, mgr. Mica-ra, woonde de bijeenkomst bij. Zaterdagavond werd de Katholiekendag door den president., vorst Tlura uit Tet- schen, geopend. De openings-plechtigheid had eeri schitterend verloop. Zondagmorgen werd uren achtereen in den grooten dom de H. Communie aan do deelnemers uitgereikt. Hoewel de stede lijke autoriteiten hadden doen weten, dat zij niet voor de veiligheid in konden staan, met heb oog op de bedreigingen in de Tsjeóhischo en anti-clerieale bladen, trok morgons toch een feeststoet door de straten der stad. Het kwam tot geen enkel incident. Op den Domplatz werd, met as sistentie van mgr. Micara, een plechtige veldmis opgedragen. Des middags 'hadden -vier groote parallel- vergaderingen plaats. In alle vergaderin gen heerschte groote geestdrift en kwam het besluit tot uiting om den strijd voor de heilige redhben van het Katholieke volk •tegen de Kulturkampfers met. kracht vol te houden tot de zege zou zijn behaald. Joego-Slavië. Koning Alexander ongesteld. Koning .Alexander, die rich te Parijs be vindt, lijdt aan blinde -darmontsteking. Hij moot rust houden, en .kan dus niet naar de Serrische hoofdstad terugkeeren om de begrafenis van koning Peter bij te wonen. Op de eerstvolgende zitting der Natio nale Vergadering zal koning Alexander den eed op de grondwet afleggen. Deze verga dering zal vermoedelijk eerst na 22 Aug. bijeengeroepen kunnen worden, dus na de begrafenis van koning Peter, welke in het familiegraf te Topola zal plaats hebben. Italië. Tegenspraak. Ter zake van de zg. wonderbare gene zen- in de St, Pieter vernemen de bladen, dat men hier met een bedrieger te doen heeft gehad. Deze vreemde heer had n.l. verklaard, geruimen tijd reeds lijdende te ziin aan pijnen in den rug, „want zijn ruggegraat was gebroken." Hij had ech ter steeds een onderzoek der doctoren angstvallig geweigerd. „Msb." Spanje. De Marokkaansche kwestie. Volgens te Londen ontvangen berichten heeft de Spaansche regeering een verkla ring openbaar gemaakt, waarin zij het be zit van Marokko noodzakelijk voor de zékerheid en onafhankelijkheid van Span je noemt en verklaart, dat zij met al tot haar ten dienste staande middelen liet geleden echec zal herstellen. Peru. Opstand in het leger? Volgens berichten uit La Paz, zou er on der het. garnizoen van Ipuitos ia Peru een opstand zijn uitgebroken. Do opstandelin gen. die over fondsen schijnen to beschik ken, trachten den opstand tot andere atre- kon uit te breiden. HET VOORNAAMSTE NIEUWS. De R.-K. werkgeversvereniging. Jubileum Mgr. Dr. W. H. Nolens. De herziening van de Jachtwet. De gevolgen der kellnersstaking. ALGEMEENE R. K. WERKGEVERS- VEREENiGING. Op Donderdag i September zal «te Utrecht een -algesneemo ledenvergadering worden ge houden van de A. R. K. W, V. Alsdan zal de Statuten-wijziging worden behandeld. Nadat de reoigamsaue-oomimissie deze wijziging heeft voorbereid, stelt 'het Hoofdbestuur der A. R. K. W. V. voor om deze organisatie te doen samensmolten met 'het R. K. Verbond van Wei-kgeversvakveree- nigingen. Iopia?.te van eea vereeniging van indivi- dueelo leden wordt voorgesteld een federatie te vormen, van diocesane siandsorganieaties van werkgevers met R. K. Wurbgeversvakver- oonigengen. Verder zal het Hoofdbestuur verslag uit brengen omtrent de kwestie der Workgevers- 'bifdragen in de werkloosheidsverzekering. Ten slotte houdt do secretaris dor Vereeni ging Mr. L. G. Kortenhorst; een inleiding over de Wijzigingen in de Arbeid'fl eet. I 'f( Onder de leden der A. R. K. W. V. is voor af een onquèfce gehouden over de navolgende vraagpunten: 1. Hebt Gij bij verzoeken tot overwerkver- gunning moeilijkkedeir^öf-bezwaren onder vonden, die U overbodig voorkomen en die Gij daarom gaarne, uit den weg geruimd zoudt zien? 2. Werden hij verzoeken tot overwerk de werknemers-organisaties door do Arbeids-in- spoctio gehoord? 3. Zijn uw verzoeken tot overwork wel eens afgewezen? Zoo ja, op welke gronden ge schiedde deze afwijkende hesohikking? 4. Ia het U bekend, dat U door de Arbeids inspectie strengere of andere verplichtingen ter uitvoering van de Arbeidswet 1919 zijn opgelegd dan aan Uwe ooncurrenten? Zoo ja, •bevostig dit dan met praotische voorbeelden. 5. Welke zijn Uw verdere bezwaren tegen do wijze van uitvoering der Arbeidswet? gelieve deze bezwaren concreet en duidelijk aan to goven. 6. Kunt Gij practisobe gevallen noemen, waarin de Arbeidswet, naar U gebleken ia, geen rekening houdt met de technische eisohen. van Uw bedrijf? 7. Geven de voorgestelde wijzigingen in do Arbeidswet U nog aanleiding tot vordere op merkingen? Mgr. dr. VV. H. Nolens. Op 13 November a*s. zal de leider der Katholieke Kamerfractie Mgr. Dr. Nolens zijn zilveren jubileum als lid der Tweede Kamer vieren. Het zal op dien dag n.l. 25 jaar geleden zijn dat M'g-r. Nolens voor het eerst- als lid der Tweede Kamer voor het district Vonlo gekozen werd, voor welk district hij. steeds tot de invoering der Evenredige Vertegenwoordiging in de Kamer bleef zit ting nemen. Nederland en België. De redacteur van de „Msb." to Brussel seint d.d. 18 dezer Minister Jaspar is, gelijk men weet, naar Zwitserland vertrokken, waar hij enkele dagen rust zal nemen. Volgens de „Inde pendence Beige" zal de heer Jaspar de ge legenheid hebben daar zijn Nederlandsche college van buitonJandsche zaken, den heer Van Kaïmebeek, te ontmoeten. Men ver zekert ons, -aldus het blad, dat een bijeen komst der beide ministers is belegd, waar bij zekere vraagstukken betreffende de Ne- dorlandsdh-Belgisch onderhandelingen zul len besproken worden. Herziening Jachtwet. Zooal9 bekend is lieeft de Begeering goruimon tijd geleden een wetsontwerp ingediend tot herziening van de Jachtwet waarop een zeer ongunstig Voorloopig Verslag verschenen is. Intusschon bleef de Memorie van Antwoord der Regeering op dit verslag uit. Wij vernemen nu, dat de Regeering bezig is het. wetsontwerp geheel om te werken, waarbij meer rekening zal worden gehouden met de gerechtvaardig de klacht der boeren. „Res." De werktijd op de Ministeries, De „Ned." verneemt, dat te bevoegder plaatse liet voornemen bestaat, om den werktijd op de departementen dagelijks met een half uur te verlengen. Dit staat niet in verband met het werk der bezui- nigamgsoommissie daar haar .arbeid niet ligt op het terrein der werktijden. Tegen kinderexploitatie. Door Ged. Stalen van Zuid-Hollanfi was er de aandacht op gevestigd da-t de minister van Justitie 't zeer gewenscht acht, dat plaatselijke voorschriften worden vastgesteld, .ter bestrijding van bedelarij, door personen, vergezeld van één of meer kleine kinderen, naast de bepalingen ver vat in het Wetboek van St-rafrecht. In verband hiermede heeft de hoofdcommis saris van politie te Rotterdam zijn aan dacht gewijd aan het straatventen daar ter stede en nagegaan, welke bepalingen bij de reeds bestaande in do Verordening op de straatpolitie waren op te nemen. Be spreking in het college van B. en W. van deze aangelegenheid heeft geleid tot het ontwerpen van een nieuw artikel ia de verordening op de straatpolitie, dat luidt: „Het is verboden bij liet op de straat venten van eet- of drinkwaren of andere koopwaren een kind beneden den leeftijd van 14 jaren -bij zich te hebben. Dit ver bod is niet van toepassing, indien gehan deld wordt, krachtons schriftelijke vergun ning van den burgemeester, onder nako ming van de bij die vergunning 'gestelde voorwaarden." De kellnersstaking. Een bespreking: Gisteren hebben! de besturen van Horecaf en den R.-K. Perseneelbond een bespreking gehad met een bevredigend verloco. Het Dag. Be stuur van Horecaf heeft naar aanleiding daarvan o m. 'besloten den leden met aan drang te adviseer?n de loonen tot den dag va.n de staking alsnog vol uit te betalen en tevens zooveel mogelijk hef ontslagen, personeel terug to nemen, voor zoover het daarvoor in aanmerking komt en met in achtneming van 'de genomen besluiten bc- trefende het niet ontslaan van liet werk willig personeel ter wille van de stakers. In onderling overleg is nog besloten de verdere besprekingen te verdagen tot be gin October. In Den Haag: De afdeeling 's-Gra- venhnge van Ho re.'af heeft van den Burge meester een schrijven ontvangen waarin deze een beroep doet op dc leden dier af deeling, om zooveel mogelijk het weder in dienst, nemen van. personeel te bevorde ren. In den regel .acht hij het niet wensclie- lijk dat er na een dergelijk geschil veel slachtoffers blijven. Bovendien heeft de stakingsleiding steeds getracht alle onor- delijkheden te vermijden. Mr. Patijn voegt hieraan toe de mededeeling dat dit verzoek niet op aandrang, ook niet mot voorkennis van eenige personeelsorganisatie wordt ge daan. Te Utrecht De zes leden van Ho recaf hebben aan de stakers medegedeeld, dat ze niemand meer terug nemen. Ook de directeur van liet cabaret Modern die geen lid van Horeoaf is, stelt zich op dit standpunt. Onsenigheid te Wormen/eer. Het college van B. en W. te Wormer- voer heeft, blijkens het „Hbld.", onder dagto e koning van 16 dezer een 'brief ge zonden aan Ged. .Staten, waarin liet be toogt, dat het. bericht in eenige bladen over heb optreden van een der wethouders tegenover den secretaris van een polder (Leidsche Courant van .gisteren) onjuist is en alleen gelanceerd met de .bedoeling, om een verkeerd licht te verpen op het .bedrag der wethouders. Deze laatsten gclooven, dat het bericht is geplaatst door bemidde ling van den 'burgemeester. Het college verzoekt ten slotte den Staten, bij B. en W. te informeeren, wat er an dc bewuste vergadering is gezegd. Onder dagteekening v.a.n 17 dezer hebben do wethouders Binnendijk en Schrijver aan Ged. Staten geschreven te hebben verno men, dat de burgemeester den brief van B. en W. d.d. 16 dezer persoonlijk heeft verzonden, met bijvoeging van een kabi netsbrief. Zij deel en mee, lang niet over tuigd te zijn, dat de burgemeester de Sta ten in laatstgenoemden brief eerlijk heeft ingelicht en verzoeken, van hetgeen de bur gemeester lieert geschreven in kennis te worden gesteld. De geme-entoraad van Zwolle heeft' besloten een zakelijke 'belasting op heb bedrijf in te voeren van ƒ6 voor bedrij ven met meer dan 9 en minder dan 109 ar beiders, en van 12 por .arbeider voor bei drijven met 100 en meer werklieden. Door den grooten aanvoer op de vei lingen is het vr.oege fruit in de Betuwa zeer in prijs 'gedaald. Alleen voor fijne pe ren worden nog hooge prijzen bestoe-d. De ordinaire soorten kunnen thans in de ste den voor weinig geld worden aangeboden. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan to 's-GravcnJhagf (EL Paschalis Baylon), den Wel Eerw. Pater Yrt G. A. Haenraats, 0. F. M. Op 27 Augustus a.s. zullen uit het klooster der Eerw. paters Jcsuieton te Maastricht, naaT' (Je Java-missie vertrekken, dc Eerw. pater Ji

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1