Uit de Omgeving. garden van dc voergenomen reis naar de Noorsche wateren. Dat vertrek geschiedde, overeenkomstig ion won-seh fan Hare Majesteit, dio immers fccogni-to reist (als gravin van Buren) ge voel zonder ceremonieel. Toen do koninklijke auto's waarmede de *eis van Apeldoorn naar hier gemaakt was, ian de loods voor de kade stilhielden wa ren daar slechts Ier ontvangst aanwezig twee leden van de directie der maatschap pij, de hoeren Paul den Tex en S. D. M. Val- star. Bovendien woonde het vertrek hij de hofmaarschalk Jhr. Boreel, die echter de reis niet. meemaakt. Haro Majesteit werd aan boord verwel komd door kapitein Ten Klooster en do ver schillende leden van haar kleine reisgezel schap. Hartelijk was vooral de begroeting met do twee freulcljes Hardenbroek. Daar na is de Koningin dadelijk opgewekt hare appartementen gaan zien. Eerst zag men haar met. de prinses op het benedendek, dao.ma op het bovendek. Hier bleef zij tot do tros was losgegooid en de Meropo zich langzaam, met. behulp van sieepbooten van den wal verwijderde, om, voorafgegaan door het bootje van de havenpolitie, aan boord waarvan zich de havenmeester, de heer van de Poll bevond, op te stoomen naar IJnrordon. Ook uiterlijk onderscheidt de Meropo zich ivoor niets. Zij voert, geen Koninklijke stan daard, maar naast de vlag der Maatschap pij slechts de Noorsche kleuren. Onder grooto belangstelling er waren een vijf a zesduizend menschen aan de groo to schutsluis kwam de Meropo ruim half a-cht. de sluis te IJmuiden binnenstromen. Haro MaJcstoit en Prinses Juliana ston den bii de on het. voorschip aangebrachte dekhut. Van het binnenkomen in de sluis tot het. o ogen blik van vertrek bloven de Kpnin- gwi en de Prinses, daar; zij wuifden het. pu ntje toe en spontaan zong de menigte het Wilhelmus en het Wie 11 Neerlandsch Bloed, waarvoor Hare Majesteit met vriendelijke buigingen dankte. Aan boord van de Merope werden de of ficieren van de begeleidende torpedobooten aan Hare Majesteit voorgesteld. De Merope verliet, om 8 11. 20 min. de sluis. Onmi-^'-Wliik daarna kozen de twee groote torpelobooten zee. De staking bij de Domar.iaFe Mijn. Een voorpostengevecht? Dc corr. der „Tel."' heeft een onderhoud gehad met den heer Stins, voorzitter van den Christ el ijken Mijawerkersbond, en iar. Frowein, directeur van de Staatsmijnen. Hij vroeg in hoeverre er eenige juistheid kon zijn in de bewering, dat het conflict bij do Domaniale een voorpostengevecht zou zijn, cea proef, genomen in overeen stemming met de andere mijnen, om te zien of doorvoering van een loonsverla- iging mogelijk zou zijn, waarop de heer Stins antwoordde, deze mogelijkheid niet uitgesloten te achten al wilde hij geens zins als zeker verklaren, dat dit inder daad dc grond was van het conflict. Ove rigens was hij van meening, dat, mochten al andere mijnen in dit conflict achter de Domaniale staan, het toch alleen de par ticuliere mijnen zouden zijn, de Oranje- Nassau-mijnen, de Laura en Vereeniging, en de Willem Sophie. .De Staatsmijnen zouden zeker zoo gemeen niet lijn, daar gelaten nog dat de Regeering en de Volks vertegenwoordiging een loonsverlaging bij do Staatsmijnen zeker niet zouden toe staan. Do heer Frowein achtte het onbegrijpe lijk, dat de Domaniale tot loonsverhoc- ging was overgegaan op eigen gelegenheid en buiten de andere mijnen om. Do fout der Domaniale. Das, vroeg" de corr.. is het praatje van overleg met de andere mijnen, d.w.z. dafc de strijd bij do Domaniale een in gemeen overleg genomen proef zou zijn. onjuist? Het is, zei mr. Frowein een absolute leu gen. Integendeel, men neemt het .de Do maniale min oi meer kwalijk, dat zij het samengaan niet de andere mijnen verbro ken heeft. Men had liever gezien, dat de Domaniale de zaak nog even had aange zien om intusschea overleg met de Regee ring te zeeken. Want wij allen betreuren dezen strijd zeer. Hij is overtuigd, dat er een algemeeoe loonsverlaging in het mijnbedrijf zal moe ten. komen. Wanneer, dat weet ik niet, masr dat he; komen moet. acht ik vrij wel zeker. En laat ik er bij zeggen, dat ik het betreur. Want ik beweer geens zins, dat de mijnwerkers te veel verdie nen. De 1 e v ens middelenpr ij z en zijn niet zoo naar beneden gegaan, dat een loons verlaging van beteekenis daarop gegrond as, en de droge zomer met de daaruit te verwachten schaar solide zal zeker dn dit opzicht geen goed doen. Maar de omstan digheden zullen het onmogelijk maken de loon en van thans te handhaven. Natuur lijk hangt daarbij veel af van de fluctua ties op de kolcnmar.kt. De kolen goedko op er. Welnu, het staat voor mij vast, dat de kolenprijzen naar beneden zullen, gaan. Dat zou reeds geschied zijn als de Engel fiche staking er niet geweest was. Het is echter slechts een uitstel. Meent u, dat een toekomstige loonsver laging zich zou beperken tot de particuliere mijnen, of zoli die ook gelden voor de Staatsmijnen 1 De heer Frowein antwoordde: Een loon regeling, alleen voor de particuliere mij nen c-n afwijkend van die der Staatsmijnen, is ten eenenmale onmogelijk. Dc arbeiders zouden eenvoudig niet willen werken bij de particuliere mijnen tegen lagere loonen dan de Staatsmijnen betalen. Bovendien moet men ten deze geen onderscheid ma ken tussehen de particuliere en de Staats mijnen. Als er een loonsverlaging komt, komt die omdat het bedrijf haar noodza kelijk maakt. Mam- dan is he* ook noodzakelijk voor de Staatsmijnen. Zij zijn een bedrijf als een ander. Zij behoeven, misschien geen exhor- biitame winsten af te werpen. maar '3 lands financiën laten allerminst toe, dat van een Blaat?-bedrijf, waarin een be langrijk kapitaal is gestoken, een philan- fcropische instelling wordt gemaakt. De arbeidstijd in het Zeevaart- en Havenbedrijf. Herziening van de Stuwadoorswet. Op de vragen van den heer Brautigam, betreffende de regeling van den arbeidstijd voor personen, werkzaam in het zeevaart en havenbedrijf en de binnenvaart, in een scheepsarbeidswct, heeft Minister Aalberse geantwoord voornemens te zijn geweest den arbeidstijd voor personen, werkzaam in het zeevaart- en havenbedrijf en de binnenvaart, te regelen in een scheepsarbeidswct. De indiening van een desbetreffend wets ontwerp heeft echter niet plaats gehad ten gevolge van het niet aannemen van het ontwerp-verdrag betreffende beperking van den arbeidsduur op zee in de tweede zitting van de Internationale Arbeidsconferentie te Genua. Hierdoor is het noodzakelijk geworden met betrekking tot de beperking van den arbeidsduur in het zeevaartbedrijf rekening te houden met dc werktijdrege lingen op buitenlandsche schepen. Ten aanzien van de binnenvaart is een onderzoek ingesteld naar de arbeidsver houdingen van machinisten en stokers, welk onderzoek binnenkort voltooid zal zijn. Zoodra zulks mogelijk zal zijn in verband met andere werkzaamheden derambtenaren, belast met de voorbereiding van wettelijke maatregelen, welke van het Departement uitgaan, zal de arbeidsduur van de personen, werkzaam 111 het zeevaartbedrijf en de binnenvaart, geregeld worden, hetzij bij een algemeenen maatregel van bestuur ter uit voering van art. 16 Arbeidswet, hetzij bij een afzonderlijke Seheepsarbeidswet. Wat de havenarbeid betreft, zal binnen kort een ontwerp tot herziening van de Stuwadoorswet worden ingediend, waarbij een arbeidstijd van 8 uur per dag en 45 uur per week wordt-voorgesteld. Nederland en de Ontwapenings-Conferentie. In het Engelsehe Lagerhuis heeft Leo nard Lvle gevraagd of krachtens het jongste Nederlandschevlootprogramma Ned.-Indië binnen 12 jaar 4 kruisers, 24 torpedojagers en 32 onderzeebooten moet hebben en of in verband met de conferentie van Washing ton de Britsche Regeering, die van de Ver. Staten heeft verzocht tot de Neder landsche Regeering het verzoek te richten zich tc richten naar de ontwapenings voorstellen welke mochten worden aan genomen. Minister Chamberlain heeft geantwoord, dat volgens zijn inlichtingen de eijfersbij benadering juist zijn. Wat het tweede deel der vraag betrof, wees hij er op, dat de ontwapenings-confcrentie wordt bijeenge roepen op initiatief van de Regeering der Ver. Staten, aan wie het is de uitnoodi- gingen te verzenden. Dr. M. W. Pijnappel, f Te Rijswijk, waar hij na zijn aftreden als hoofdinspecteur der Vólksgezondheid was gaan wonen, is gisteren overleden Dr. M. W. Pijnappel, lid van den Gezond heidsraad. Bemiddeling Kellnersstaking. De waarnemende Burgemeester van Amsterdam, de heer Wibaut, heeft zijn bemiddeling aangeboden in zake de kellnersstaking. Na eenige telegramwisseling aan de organisatie van het hotelpersoneel is daar op bericht, dat als gevolg van de houding- van Horeeaf de voorgestelde bijeenkomst niet kan doorgaan. De heer Wibaut ontving hierna het volgende telegram ..Mogen 11 opmerken, dat ons telegram van hedenmorgen geen weigering, doch een voorwaardelijke bereidverklaring inhield. Centraal bureau Horeeaf." De waarnemende Burgemeester is hierna in nader overleg getreden met de Horeeaf. Een Noorsch blad over onze Koningin. Morgenbladet, van Kristiania, geeft, naar aanleiding vaa de reis van de Konin gin naar de Noorsche Fjorden een karak teristiek van H. M., waarvan onze lezers op een enkel punt wel even zullen opkij ken. Het -blad schrijft-: „De Europeesche vorstenhuizen kunnen niet veel zoo sterksprekende persoonlijkhe den aanwijzen als Koningin. Wilhelmins. Haar familie, het huis van Oranje, is een van de oudste regeerende vorstenhui zen in Europa; en de trots op haar ge slacht is bij Koningin Wilhcdmma zeer groot, zoo groot dat wij in een democra tisch land, nauwelijks in staat zijn dien te begrijpen. Men zegt van Koningin Wil- helmina, dat zij het verstand heeft van een man en het hart van een vrouw. En al moge wellicht haar naaste hofhouding do Koningin van Nederland een lastige cn veeleischende heerseberes vinden, zeker omvat zij het heele Nederlandsche volk, zijn visschear.s, arbeiders en. boeren, in een o-uderwetsche, patriarchale liefde. Tijdens den oorlog ontvouwde Koningin Wilhel- min-a de staatsmanswijsheid, waarmede zij reeds heel jong toonde begaafd te zijn en die het land in zijn hachelijke positie bij den oorlog wel kon gebruiken. Het is niet overdreven te zeggen, dat Koningin. Wil- helmkia er in de eerste plaats de eer van draagt, dat Nederland er aan is ontkomen, in den grooten. strijd mee te worden ge sleurd, en daar dankt liet heele Neder landsche volk haar voor." RECHTZAKEN. Het verrichten van gevaarlijken arbeid. Het kantongerecht tc Haarlem veroordeelde gisteren een circusleider van ..Carré"' tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis, wegens het doen verrichten van gevaarlijken arbeid- door een 14- jarig jongetje. (Toeren die moreel en lieha- meiijk zeer ten nadeele van het ventje waren). „O. H. Crt." Land- en Tuinbouw. Stand van het mond- en klauwzeer in Ne derland gedurende de week van 17 lol 24 Juli 1921. Aantal Provincie .Yeeboslagjrjk Gemeen ten Zuid-HoiW 2 VLIEGENKASTEN en KAPPEN AARDAPPELSCHILMACHINES. A. H. Br eestraat 23 7563 TeZef. 1835 BOSKOOP. De tentoonstelling Aan de stemming voor de keuze van de schoonste roos, door da mesbezoeksters der rozententoonstelling van 12 tot 17 Juli j.l., is deelgenomen door 4902 dames, waarvan 16 uit het buiten land. De bezoeksters kwamen uit 165 plaatsen in Nederland, uit Boskoop 1133, Rotterdam 792, Den Haag en Schevcnin- gen 621, Gouda 470, Leiden 337, Alphen 186, Waddingsveen 106, uit Amsterdam slechts 53. WARMOND. Een arrestatie Gisternamiddag is hier een bloemistfirmant uit Killegom door de politie gearresteerd, wegens het mede- nemen van een jeugdig meisje dat hier bij familie te logeeren was. Doordat het meisje zich blijkbaar verdedigde tegen handelingen, waarvan zij niet gediend was, trok dit de aandacht van enkele van het groot aantal politiemannen, hier gisteren wegens het houden eener schietvereeni- ging vergadering tegenwoordig, waarop een arrestatie volgde. Na in den avond hier in verhoor tc zijn geweest werd de verdachte voorloopig in arrest gehouden en zijn auto in een garage ondergebracht. - HAZERSWOUDE. Per sonalia. Voor hel examen Engelsch 1. O. plaagde te 's-Gravenhage de beer O. Mobach, alhier. Voor het examen Fransch L. O. plaagde te 's-Gravenhage de heer P. Goedendorp, alhier. LïSSE. Gemeenteraad. Gisterenavond te half acht kwam de Gemeen teraad in openbare vergadering bijeen. Voor zitter was de heer Eenhuis, Burgemeester. Af wezig de heer "C. langeveld. Na* opening en vaststelling der notulen was als punt 1 aan de orde een verzoek van den heer C. J. Jansen om eervol ontslag als on derwijzer aan de openbare H. U. L. 0. school met ingang van 1 September. Wordt toegestaan. 2. Voorstel tot benoeming in dc door boven staande ontstane vacature van een onderwijzer aan die school. De volgende voordracht was door B. en, W. opgemaakt en aan den Raad voorgelegd: 1. J. Bloemink te Rotterdam; 2. Mej. M. Anderson te Sliedrecht en 3. L. Hoef- iager te Amsterdam. No. 1 werd met algemee- ne stemmen benoemd. Als punt 3 was aan de brde regeling van de Gasprijzen. B. on "W. stellen in overleg niet de Gascommissie voor do prijzen van het gas te bepalen als volg.: Kookgas 15 cent per M3.; lichtgas en muntgas 17 coot per ÏT3., onder kookgas ook te verstaan motorgas en gas voor andere ïndustrieele doeleinden. Overeenkom stig het voorstel z. h. 3. Besloten. Punt 4. Verzoek van de veldwachters S. Vermülen en J. B. Haas om een gratificatie voor extra gepresteerde dienslen gedurende de vacature v. d. Sloot. De voorzitter zeide, dat, waar B. en W. van bijzondere werkpresta ties niets bekend was, zij zich van een gunstig advies onthielden. De heer C. Schrama meende, dat logisch 1/3 meer werk moest gepresteerd zijn, weshalve hij voorstelde aan elk f 75. gratificatie te geven. De heer v. Til meende, dat, als er extra diensten gepresteerd waren de voorzitter dit ais hoofd van de politie toch moest weten; dat zulks niet veel kan zijn, meende hij te mogen afleiden uit het feit, dat Haas in dien tijd vijf dagen met verlof is ge weest. De voorzitter zeide. dat de veldwachters beter hadden gedaan, deze zaak eerst met hem als zijnde bun chef, te bespreken, dan had hij zelf eventueel aan den raad een voorstel tot toekenning van een gratificatie kunnen doen. Hij zeide. te zullen onderzoeken, of werkelijk extra diensten, zijn gepresteerd. Na veel over en weer gepraat werd ten slotte een voorstel Warmerdam aangenomen, om nl. B. en W. tc machtigen, deze zaak af te wikkelen, want, zeide spreker, als er werkelijk iets extra's is gepresteerd moet dit worden vergoed. Als punt 5 was -aan de orde een voorstel van B. en W. en de Grondcommissie tot ver koop van een perceel Bouwterrein aan Mej. C. SuikerlandHeemskerk aan de Haven tegen een prijs van f 4.50 per M3. Z. k. s. aangeno men. Bij print G wordt den Raad oen ontwerp 'be sluit aangehoden tot wijziging vau het uitbrei dingsplan, voor zoover het betreft terreinen aan den Haven, met vestiging van een ibouwvcrbod op die terreinen. Dit voorstel wordt aangeno men. De heer Pijuacker maakte hierbij de op merking, dat het noodïg was do bouwverorde ning le herzien, inzake de bestrating van dc nieuw aan 4e leggen straten, voordat men tot bouwen overgaat; in deze heeft men ai genoeg treurige ondervindingen opgedaan. I'| raad was het hiermede hartgrondig eens. De voorzitter zegde herziening toe. Inmiddels is de heer Lange veld ter vergadering gekomen. Aangeboden werd hierna de gemeente rekening dienst 1920 met een totaal batig saldo van f 13316.04. In de'Commissie, wel-ke deze reke ning zal controleeren, werden benoemd de 'bee- ren A. H. Schrama, C. Langeveld en J. P. Segers. Het kohier schoolgeld 3o kwartaal werd vastgesteld op f 760.05. Toe temming werd aan B. en W. verleend tot aanvrage van een rijks voorschot van f 7000.voor meerdere bouw kosten aan de woningen voor „Volksbelang". Voorlezing werd gedaan van enkele goedge keurde ccmptahiliteitsbesluiten. Dc Voorzitter deelde mede dat bij de R. V. 13. gold voor de schoolbouw kan wogl-en verkregen tegen een rente van 5.75 pet. B. en W. werd machtiging verleend na volkomen overeenstemming met die Bank tot de leening o^er te gaan. Rondvraag. Na een paar kleinigheden v.roeg de heer Segers of er niets aan te doen was om des Zondags dc „rooie" auto's te verbieden met hun schreeuwende reclame open en bloot door •het dorp te rijden en hun „vuiligheid" over de straat uit te strooien. Vooris vroeg 'hij of er bij de regeering op kou worden aangedrongen een maximaal gewicht voor vrachtauto's vast te stellen. Algemeen meende men dat er niet veel aan te doen was. Inzako het eerste schrijft de politieverordening enkele bepalingen voor. Hierna sluiting der openbare vergadering. Personalia. Voor het examen Hoogduit-' sohe taal L. O. slaagde te 's-Gravenhage mej. R. H. Valk, alhie4 NOORDWIJK. Begrafenis E. de Groot Onder groote be langstelling is Woensdagmiddag het «loffelijk oversohot van onzen o verteden gemeente-secre taris, den heer E. de Groot, ter aarde besteld, op de algemeenee begraafplaats. De groote belangstelling is- alleszins verklaar baar, als men bedenkt, hoe algemeen geacht de heer De Groot was, en. dat hij vanaf 187>5, dus 46 jaar lang, secretaris der gemeente was. Een schat van bloemstukken en kransen dekten do baar. Behalve die van familie en vrienden zagen wij kransen van de afd. Noord wijk van do Ncd. Maatschappij van Nijverheid van de Effecten- on Incassotrcuik, waarvan de heer Do Groot commissaris was van het Gemeen tebestuur, van het personeel ter Secretarie, van de bemanning van de reddingsboot, van „Vreemdelingenverkeer", van don Bond van Gemeenteambtenaren, van de afd. Zuid-Hol land van verengenoemden bond'. Aan de groeve merkten wij op: do leden van don Raad, bijna alle ambtenaren en beamb ten der gemeente; vertegenwoordigers der cor poraties, hierboven reeds genoemd, waarvan do hear De Groot bestuurslid was, of vroeger herhaald lijk was geweest; den heer Evenwijn, H. Ms. gezant te "Washington; den heer L. Graaf van Limburg Stirum; den heer E. Cre- mors; den heer Jhr. Sinima; den lieer Van S win deren, Burgemeester van Loosdrecht, en zooveel anderen, zoowel uit) de gemeente als van elders, dié den heer De Groot in een of andere functie na stonden, of met hem rela ties hadden. De burgemeester, Jhr. W. C. van Panhnijs, voeide het eerst het woord. Hij herinnerde er aan, hoe de dood dezen werkzamen man, die er niet toe kon komen, rust te nemen, plotse ling heeft weggerukt. Als we. aldus ging de Burgemeester ongeveer verder, onder de stralen der zon en bewonderend den schat van bloemen, aan de groeve staan van Secretaris De Groot, dan moeten wij erkennen, dat zon en bloemen in harmonie zijn met den geest van den afgestorvene, die blijmoedig, hartelijk en opgewekt was. Voor zijn weduwe en kindei cn, van wie één zoon op den Oceaan dobbert, moge het een troost zijn, dat» thans bij zijn verscheiden op schitterende wijze blijkt, hoe aden hem kenden en liefhadden, -hoe alien met nagelaten betrek kingen medetreuren. Daarna roerde de heer A. Dorsman het woord-, die als vriend woorden van waardoc- rlng sprak, ert ook herinnert aan de warm te van harf van den beer De Groot, die een diep gevoel van medeleven en 'begrijpen had met allen, die -klein en verdrukt waren. In „Vreemdelingenverkeer" werkte de over ledene steeds met toewijding, want hij voelde veel voor Noordwijk's groei. D,e groei van Noordwijk 19 vaor c-en niet gering, deel mede te danken aan den heer De Groot die zijn menschenikenins en ervaring gaarne in dienst Stelde van liet algemeen welzijn. A's hij sprak over den tijd, dat hij zou gaan rusten, dan hoopte hij ook in dien tijd nog veel voor Noordwijk te kunnen doen. Daarna voerde de voorzitter van den Ned. Boud van Gemeente-ambtenaren, het woord, die den verscheidene dank bracht voor alles, wat hij voor de ambtenaren, voor de gemeente-ad ministratie en voor den boncl gedaan heeft. De oudste zoon dankte voor de beloonde be langstelling, waarmee de plechtigheid was af- gc-loopen. TER-AAR. Ongeluk. Dezer «lagen bad D. Esveld het ongeluk met- een zwaar beladen, voer stroo met twee paarden bespannen, ter hoogte van de Aarclamsche brug cm te kantelen. Het voer schoof van den wagen, en dc paarden sloegen met den wa-geai op hol. Het gehede verkeer was stopgezel; totdat he-t sta-oo was opgeruimd. Woensdag morgan herhaalde zich hetzelfde nabij het hek van L. Kookhuizen, na afschuiven van het stroo sloegen de paarden weder op hol met. den dissel en het voorstuk met twee wielen achter zich. Overal lagen stukken en brokken van den wagen die totaal was verbrijzeld. Het laatste stuk hebben ook de paaiden in den steek gela ten. Een zekere de B. heeft de dieren tot slaan gebracht. Aanbestedingen. 1 Augustus had dc aanbesteding plaats van het verven dei- ope-nbatre school en van de brug bij he-t station. Inschrijvers waren. C. Vermeulen, brug 395; M. Koopman9, school 107.50, brug 420 Aaftink, school J' 112, brug 485, M. Mohr, school 125, brug 540, B. Heemskerk, school ƒ78. Aan de laagste inschrijvers, den heer O. Vermeulen wat betreft- de brug cn den heer B. Heemskerk wat betreft de school werd- het werk .gegund. 3 Augustus had plaats de aanbesteding van 4 transfo-rmatorstations. Ingeschreven is doorC. A. Blaser, Rijnzaterwoude, C. J. van Berkel, Leimuidc-n 18736C. Overdevest, Rijnzaterwoude, 18785, C. J. van Berkel, Leimuideaa 18815, Hegeman, Ter Aar 22295, C. Lok, Ter Aar, 22395, A. Karumeraad, Ter Aar 22800. Gezonken. H. Mank, inzouter alhier, had het ongeluk met een zwaar beladen praam augurken nabij do veiling te zinken doordat een lek was ontstaan. Met moeite w erden de augurken op het droge ge bracht. VOORSCHOTEN. Sparen. Op de spaarbank „Heilige Antonius van Pad u-a" is gedurende de maand Juli ingelegd ƒ743.15 en terugbe taald ƒ708.79. Verkooping. Op de vrijwillige open bare verkooping ten overstaan van notaris C. J. A. Boom alhier dn hotel Deurioo werd verkochtPerceel I Een Heerenhuis met groeten paardenstal, pakhuis met kantoor aan de Papelaan O 77, groot 5 A. 87 cA. Kooper J. Westbeek qq te Was senaar voor 10500. Perceel 2. Een win kel en woonhuis aan de Voorstraat A 62 groot 2 Aren, thans in bod op ƒ7800 werd door den eigenaar niet in eigendom toe gewezen. Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgan (Vrijdag) aan de gemeentelijke Visch.- winkels (Yischinartf en b tads knip werfl verkrijgbaar is SCHESLVISCH a ƒ0.16 GROOTE SCHELVISCH 0.22 cn SCHOL a. 0.15 per pond. W. PERA, WetK, 1 occ-L u r gemeea ter Leiden, 4 Augustus 1921. AGENDA Leiden. Zondag, H. Mis met algemeeue H. Communie voor de leden van het Laidsch Kruis- verbond en Mariavereenigiug. Vrijdag A. R. K. A. in het Bondsgebouw le S uur. Maandag, Propagaudameeting op den Burcht, Spreker Pater Borromaens de Greevv» en Mej. A. M. C, Mooijman. Nieuwkoop. Donderdag, Meisjesland Fecstvergadering, Pa« troHaatsgehouw Apotheken die tot en met Zort-Ag op Maan dagnacht eiken nacht en des Zonula geopend zijn; G. F. Reyst, Steenstraat 35, TeL 13S- H. J. M. Proot, Maarmanssteeg 17, Tel 435. Telegrafisch Weemericbt. volgens waarnemingen verricht in den morgan van 4Aug. 1921, medeeedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand: 763.0 Rennes. Laagste barometerstand. 747.6 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 5 Aug. Matige Westelijke tot Zuidelijke wind, tijdelijk opklarend, later waarschijnlijk weer r<gm, aanvankelijk iets warmer. VOORHOUT. Diefsfaf. De gisteren alhier in arrest ge houden v. d. B. van hier, verdacht ran dief stal van Aekkleeden, ia door den kooper her kend en daarna op vrije voeten gesteld. Brand. Gisteremiamiddag omstreeks 5 uur brak brand uit ïii een schuurtje aan den Zandslootweg. bij dc woning van C. v. D. De buren en de daar op den tuin aanwezige personen begonnen on middellijk het blusscliingswerk met emmers water. Inmiddels was echter de spuit van het dorp gekomen. Aanwezig waren de heer Burgemeester, de Opper-Brandmeester de heer P. N. van Vester, Brandmeesters en spuitlicden. De oude spuit gat' on middellijk flink water, wat evenwel niet kon voorkomen, dat het schuurtje in een zeer korten tijd geheel uitbrandde. De brand liet zich ernstig aanzien, doordat, de schuur in de onmiddellijke nabijheid stond van een blok van 4 "arbeiders woningen, die, was het blussehingswerk niet met kracht aangevangen, zeker in vlammen zouden zijn opgegaan. De sterke wind verergerde het gevaar aanmerkelijk en de hitte was zoo hevig, dat alle ruiten der woningen zijn gesprongen. Een p: ar varkens en een geit in een aangrenzend schuurtje konden bijtijds in veiligheid w orden gebracht. Naar <Ie oorzaak van den brand tast men nog in 't duister; men vermoedt dat de brand is ontstaan door het spelen met lucifers in de nabijheid van daarin geborgen hooi en ander brand baar materiaal. rOETEftMEER ZEGWAART. Dc f and bcirvvfcirtcsr.otef ling. Nu do ter mijn van aanmelding voor de meeste rubrieken gesloten is krijgt men een overzicht van de verschillende inzendingen ep onze tentoonstel ling. Uitgezonderd voor de paarden en pluim vee is er alle reden tot tevredenheid. Voor paarden is de gelegenheid tot aanmelding nog opengesteld tot 15 Augustus a. s. Ock worden door verschillende personen en corporaties medailles aangeboden, ook reeds door ingezetenen; van gemeentebesturen is da oogst tot dusver' gering, alleen de gemeenten V/addinxvcen. welke v.f.- mooie verguld zilve ren medailles inzond. Berkel, Veur. Slompwyk en Voorschoten kunnen lot nog toe ia den cata logus worden opgenomen. Van do afdeelingen kwam Zevenhuizon royaal voor den dag. ook Rotterdam, Alphen, Vlaardingcn, Dordrecht. A^asserwaard, Doift, Den Haag, Vianc-n. Rfinsaterwoude en Putten zonden bijdragen of medailles in. Vaa particu lieren komeu nog geregeld toezendingen bin nen. Inzendingen kunnen nog tot 15 Augustus a.s. in den Catalogus worden opgenomen. STADSNIEUWS. HET KATHOLIEK VEREEHIGINGSLEVEN Ncd. R. K. VcJksircnsJ. Gisterenavond vergaderde de afdeepng Lel den van hovengenoemdea Boud. Na lezing der notulen werd door den voorzitter medegedeeld dat op de volgende bondsvergadering als spro- ker zal optreden de "WelEerw. Pater Frigge met 'het onderwerp „De Positie der Katholie ken in Nederland". Een 28-tal nieuwe leden werden met een: toepasselijk woord geinstalleerd, waarna een gJjed werd gestort voor de -overleden bondsle den J. T. Straathof c-n J. Deol. Eené opwek king werd nog gericht tot de aanwezigen, om hunne dochters te bewegen deel te nemen aan dc cursussen der R. 'K Vak- en Huishoud school. -J Een voorstel Tan het lid Bakker tot invoe- ring van een boete hij verzuim der vergaderin gen werd. door het Beslmur ontraden en met nagenoeg •algemeenio stemmen verworpen. Opgewekt werd tot deelname aan hel con gres der R. K. Standorganisalie to Nijmegen; er werd eeno reiskas opgericht voor dit doe? cn om ook andere bijeenkomsten bij te wonen

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 2